NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Tampa - 27. října 2022   04:20

Tampa
17:18' Sergačjov  (Paul, Perbix) • 18:44' Kučerov  (Hedman, P. Myers) • 55:33' Hagel  (Sergačjov, Colton) • 59:58' Paul  (Hedman)
Anaheim
St. Laurent, Charron – Kovachik, O’Quinn
Honda Center, Anaheim
14 889 diváků
Tampa

Tampa dnes dokázala vyhrát na ledě Anaheimu 4:2. Všechny góly utkání padly v posledních pěti minutách každé z třetin. V té úvodní skóroval domácí Zegras, avšak odpověděli Sergačjov s Kučerovem. Ačkoliv byli hosté ve druhém dějství lepší, jedinou branku vstřelil domácí Terry. Rozhodnutí tedy přinesla třetí třetina. V přesilovce v 56. minutě rozhodl Brandon Hagel, na jehož gól ještě 2 sekundy před koncem navázal Nick Paul brankou do opuštěné klece.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!

Tampa právě vstřelila branku!
Dvě sekundy před koncem Tampa definitivně potvrdila svou dnešní výhru. Bekhendem se z útočné modré čáry trefil do prázdné klece NICK PAUL. 2:4. Asistence: Victor Hedman.
59:31'
Victor Hedman vyhazuje černou gumu za zakázané uvolnění. Anaheim má k vyrovnání ještě 29 vteřin.
59:17'
Troy Terry se na chvíli ocitl sám na brankovišti, ale touš za Briana Elliotta nezastrčil. Brankář Tampy posléze zachytil i střelu Trevora Zegrase z kruhu.
58:49'
Domácí sami sebe vlastní nepřesností vyhostili z útočného pásma.
58:22'
Alex Killorn posunul na Stamkose, který z červené čáry zhruba o dvacet centimetrů minul prázdnou branku.
57:55'
A samozřejmě to Ducks už rovnou zkouší v šesti.
57:55'
Oddechový čas pro tým Anaheim Ducks.
57:55'
Brian Elliott si poradil s nahozením od modré čáry. Dá se očekávat, že domácí střídačka si teď vezme oddechový čas.
57:48'
Jamie Drysdale nahazuje do útočného pásma, kde se za okamžik zřejmě svede několik soubojů.
57:16'
Hosté nyní hrají dostatečně daleko od své svatyně, což jim v tomto čase samozřejmě vyhovuje.
56:42'
Anaheim se snažil tlačit hned po inkasování, ale teď jej zastavil ofsajd. Máme tady poslední reklamní pauzu utkání.
55:33'
Tampa využívá přesilovku a teď je blízko k vítězství! Sergačjov posunul na levý kruh k BRANDONU HAGELOVI, jehož rána zápěstím nádherně zapadla do horního růžku. Skvělou práci na brankovišti odvedl Perry, přes kterého toho Gibson mnoho neviděl. 2:3. Asistence: Michail Sergačjov a Ross Colton.
55:18'
Colton vybídl u brankoviště Perryho, jehož rychlá rána z otočky byla o kousek nepřesná.
54:44'
Kevin Shattenkirk precizně zablokoval ránu Stamkose z první. Poté pomohl vyhodit puk z pásma.
54:09'
Žabička směřující k modré čáře na Hedmana vůbec nebyla přesná. Švédský bek se musí vracet do vlastního pásma.
53:57'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
Trevor Zegras – 2 min., vysoká hůl.
53:43'
Ofenzivní snaha Tampy skončila ofsajdem. Zhruba šest minut před koncem řádné hrací doby se bude vhazovat ve středním pásmu.
53:12'
Brayden Point předvedl krásnou akci. Po stahovačce se dostal k bekhendovému zakončení, které však nebylo úplně přesné.
52:32'
Killorn vybídl u modré čáry Hedmana, jehož dělovka skončila v připravené lapačce Gibsona. Máme tady druhou komerční pauzu ve třetí periodě.
52:02'
Kulikov si dokázal pokrýt kotouč a poté přesně přihrál. Anaheim už míří na soupeřovu polovinu hrací plochy.
51:07'
V brankovišti Ducks bylo pořádně rušno. Gibson nevyrazil kotouč úplně nejlépe, pomohl mu John Klingberg.
50:28'
Obrovské zrychlení ukázal Vatrano, který ale na zakončení dostatek času a prostoru neměl. Jeho bekhendové přistrčení nakonec minulo cíl.
49:59'
Jsme v polovině třetí části a stále platí nerozhodný stav. O rozehrávku se nyní postará obránce Hedman.
49:19'
Grant z otočky šikovně vybídl před brankou najetého Vatrana, jehož přízemní zakončení vykopl Brian Elliott pravým betonem.
48:47'
Připomněl se Brayden Point, jehož průnik po pravém křídle se neujal.
48:24'
Už po návratu Stamkose na led se Tampa právě díky svému kapitánovi dostala do útočného pásma.
47:28'
Brian Elliott předvedl vynikající zásah, když v jasné šanci vychytal Trevora Zegrase, který mohl přidat svůj druhý dnešní gól.
47:09'
Zatím se ale Blesky slušně brání. Domácí celek nepouští do útočného pásma.
46:38'
Hra čtyř proti čtyřem více vyhovovala Anaheimu, který byl aktivnější. Za okamžik naskočí Terry na led a začne zkrácená početní výhoda Ducks.
46:06'
Ryan Strome si říkal o kotouč před brankovištěm, jenže přihrávku na něj zablokovali hokejisté v bílých dresech.
45:37'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Steven Stamkos – 2 min., podrážení.
45:01'
Derek Grant na začátku přesilovky Tampy dokázal vystihnout přihrávku a poslal kotouč do neutrální zóny.
44:46'
Troy Terry – 2 min., vysoká hůl.
44:33'
Maxime Comtois pronikal vpřed po pravé straně kluziště. Odzbrojen byl protihráčem.
43:33'
Černák to nyní udělal parádně, když se s pukem dostal mezi kruhy do útočného pásma. Ještě vybízel Kučerova, který se snažil oslovit kolegu na pravém kruhu, jenže zakončení nepřišlo.
43:06'
Erik Černák si stáhl kotouč u modré čáry, ale nakonec byl odpískán ofsajd. Čárovým rozhodčím se zdálo, že hrací předmět už byl ve středním pásmu.
42:32'
Colton předvedl rychlé manévry ve středním pásmu. Následně se dostal na levé křídlo, odkud nezamířil přesně.
41:55'
Paul se přes dva bránící hráče do útočného pásma nedostal. Začátek třetí části je poměrně opatrný.
41:07'
Troy Terry si najel do kvalitní střelecké pozice na levém kruhu, avšak jeho pokus minul klec Tampy.
40:33'
Patrick Maroon hledal z otočky spoluhráče před brankou, ale nejlépe se zorientovali domácí obránci.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 14 – 23
Ve druhé třetině byla lepším týmem Tampa, ale jedinou branku vstřelili domácí. Blesky nedokázaly dát gól z několika šancí, a tak ve 37. minutě trestal chybu Myerse útočník Troy Terry. Před třetí periodou tedy platí nerozhodný stav.
40:00'
39:42'
Tampa svého soupeře na chvíli zmáčkla, ale nakonec dojela na nepřesnost mezi Colem a Kučerovem.
38:46'
Před brankovištěm Ducks operoval Brayden Point, který zakončoval dvakrát v rychlém sledu. John Gibson však volný prostor utěsnil.
38:16'
Alex Killorn dnes není tolik vidět. Nyní ale dokázal podržet kotouč a poté dostal Tampu do útočné třetiny.
37:40'
Vatrano dostal domácí do útočného pásma. Dvakrát za sebou pak pálil Cam Fowler.
36:39'
Anaheim právě vstřelil branku!
Domácí vyrovnávají, přestože ve druhé třetině rozhodně nemají více ze hry! Philippe Myers přišel o kotouč ve vlastním pásmu, což byl hlavní problém. Obral jej TROY TERRY, který si najel na střed a přesně zamířil nad lapačku brankáře. 2:2. Bez asistence.
36:22'
Brayden Point byl v hlavní roli i o chvíli později. Tentokrát už sám střílel, ale horní růžek o kousek minul.
35:46'
Point se šikovně dostal až před bránu. Zkoušel ještě přihrávat, ale kolegu trefil jen do nohy.
35:09'
Tampa byla kousek od další branky! Střela od modré čáry díky dvěma tečím vyplavala před Gibsonem, jenže Hagel ani Stamkos se k dorážce nedostali.
34:39'
Maxime Comtois se dral kupředu po pravém křídle. Kotouč si přehodil na forehand, avšak místo u zadní tyče klece Briana Elliotta netrefil.
33:33'
Colton se na chvíli objevil úplně sám u zadní tyče, ale pobídku kolegy nedokázal trefit zrovna nejlépe. Velká škoda pro Tampu.
32:43'
Corey Perry přihrával do tandemu, avšak jeho spoluhráč před sebou pak tolik místa neměl a jen posunul černou gumu po mantinelu.
32:14'
Hagelova rána z vrcholu levého kruhu byla posunuta vysoko nad branku Anaheimu.
31:25'
Přečíslení Anaheimu na opačné straně kluziště táhl Frank Vatrano. Zakončení vzal na sebe, ale bránu netrefil. Toto byla možná největší šance Ducks ve druhé třetině.
30:56'
Erik Černák tvrdě napřáhl od modré čáry. Jeho projektil ale zastavil jeden z obránců Ducks.
30:38'
Colton se následně vydal do otevřenější obrany. Jeho rána zápěstím kousek za modrou čárou nebyla větším problémem pro Gibsona.
30:06'
Colton nyní získává prostor v útočném pásmu. Dokáže vymyslet co nejlepší přihrávku?
29:38'
Po delší době zahrozili také domácí, ale jejich pokus z mezikruží do brankového prostoru nezacílil.
28:42'
Maroon byl u vyhozeného puku až jako druhý. Pískáno je zakázané uvolnění finalistů uplynulého ročníku NHL.
28:05'
Hagel zpoza brány v dobré pozici oslovil Kučerova, který bleskurychle střílel, ale zřejmě se činil blok obránců.
27:16'
Paulova zadovka oslovila Stamkose, který měl před sebou výbornou pozici. Gibson ale levým ramenem dokázal touš vyrazit.
26:38'
Vladislav Naměstnikov dostal kotouč bekhendem na Patricka Maroona, který se objevil sám před Gibsonem. Gólmana Ducks už překonal, jenže jeho rána skončila na horní tyči. Tampa už mohla být ve dvoubrankovém vedení.
25:53'
Už to vypadalo, že Tampa vyrazí do přečíslení, ale přihrávka Colea Koepkeho byla bruslemi zastavena.
25:33'
24:56'
Stamkos si znovu odskočil na levý kruh, ale výborně jej vybruslil Gibson, po jehož zásahu hokejisté v oranžovém vyhodili přes všechny čáry.
24:23'
Brayden Point našlápl po pravém křídle. Poté tlačil puk k zadní tyči, ale tu o pár centimetrů netrefil.
23:58'
Hedman přihrál do strany Stamkosovi. Dělovka kapitána Blesků zamířila do připravené lapačky Johna Gibsona.
23:42'
Hned po buly domácí vyhodili přes všechny čáry. Tampa se pokusí do třetiny soupeře co nejrychleji vrátit.
23:33'
Kevin Shattenkirk – 2 min., podrážení.
23:19'
Michail Sergačjov získal čas a prostor u modré čáry. Bránícímu hráči se pokoušel vyhnout, ale nakonec to neudělal úplně nejlépe.
22:54'
Domácím byl odpískán ofsajd. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
22:12'
Steven Stamkos pálil z mezikruží, avšak jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě. Hra je momentálně přerušena.
21:32'
Dmitrij Kulikov sklepl touš jen pro Paula, který se ale do úniku nakonec nedostal. Dopředu už míří Anaheim.
20:58'
Point se snažil proskočit okolo obránce, ale ten mu mnoho prostoru nedopřál.
20:25'
Černákovu ránu zastavil pozorný John Gibson v lapačce.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 4 – 10
Je za námi první třetina, která nabídla 3 góly. Jako první se prosadil Trevor Zegras v 15. minutě. Tampa předtím moc šancí neměla, ale ještě před koncem třetiny skóre otočila díky trefám Michaila Sergačjova a Nikity Kučerova. Sledujeme ale poměrně vyrovnané utkání.
20:00'
19:22'
John Klingberg zablokoval střelu Pointa zápěstím. Tampa ale pokračuje v útočné snaze.
18:44'
Hosté během pár sekund otáčejí vývoj zápasu! Nyní se zaskvěl Victor Hedman, jehož parádní přihrávka přes celou šíři útočného pásma našla na pravém kruhu zcela volného NIKITU KUČEROVA, který neměl větší problém přesně zamířit. 1:2. Asistence: Victor Hedman a Philippe Myers.
18:09'
Za okamžik nám skončí první třetina. Kačeři se nyní snaží něco vymyslet u vlastní brány.
17:18'
Z ničeho nic ale hosté srovnávají! Paul přihrál za sebe najetému MICHAILU SERGAČJOVOVI, jenž se dostal na pravý kruh a poté vystřelil přesně ve chvíli, kdy Gibson vůbec nic neviděl. 1:1. Asistence: Nick Paul a Nick Perbix.
17:00'
Jamie Drysdale předal do tandemu McTavishovi, jehož rána nebyla přesná.
16:24'
Anaheim se dokonce dostal do přečíslení 4 na 2, ale situaci vyřešil špatnou finální přihrávkou. Nutno ale dodat, že holí výtečně zapracoval Victor Hedman.
15:16'
Perry chtěl založit útočnou akci hostů, ale nakonec si pomohl jen nahozením, protože neměl potřebnou rychlost.
14:25'
Domácí se dostávají v 15. minutě do vedení! Už pár sekund před gólem si vytvořili tlak. Kulikov poté z levého kruhu našel precizní křížnou přihrávkou TREVORA ZEGRASE, jehož střela z první byla naprosto přesná. 1:0. Asistence: Dmitrij Kulikov a Troy Terry.
14:02'
Dmitrij Kulikov kvalitně udržel Paula před sebou a ke kotouči tedy útočníka s číslem 20 na dresu nepustil.
13:17'
Philippe Myers nahodil kotouč ještě ze středního pásma do připravené lapačky Johna Gibsona.
12:20'
Po nahození Kevina Shattenkirka byl odpískán ofsajd Anaheimu. Pokračovat budeme po komerční pauze.
11:19'
Terry se ocitl ve velmi dobré pozici, ale také obránci Tampy situaci vyřešili. Ačkoliv na první branku stále čekáme, sledujeme aktivní hokej.
10:44'
Už to vypadalo, že Paulova přihrávka dostane do úniku Stamkose, ale na poslední chvíli zapracovala hokejka hokejisty v oranžovém dresu.
10:10'
10:06'
Ryan Strome vypálil bez přípravy po rychlé přihrávce kolegy. Brian Elliott se ale činil také v tomto případě.
09:40'
Tvrdá střela z levého kruhu byla nepřesná. Domácí ale svou první přesilovku vůbec nehrají špatně.
09:05'
Adam Henrique zakončoval bekhendem z předbrankového prostoru, brankář Tampy utěsnil veškerý volný prostor.
08:32'
John Klingberg dostal nabito na modrou čáru, jenže jeho projektil zamířil kousek nad horní tyč.
08:10'
Michail Sergačjov – 2 min., krosček.
07:56'
Pobídka Stromea mířila na brankoviště, tam ale zapracoval Brian Elliott s pomocí defenzivních hráčů.
07:22'
Hedman na modré čáře nahrál Kučerovovi, který se domácího brankáře pokoušel překvapit rychlou střelou. Ta ale nemířila mezi tři tyče.
06:45'
Čtvrtá formace Tampy díky své dobré práci vybojovala kotouč. Perry posunul puk na modrou čáru, ze které přišla střela. Ta ale byla posunuta do ochranné sítě.
05:47'
Cole Koepke ukázal rychlou stahovačku, po které zakončoval po ledě. Betony Gibsona šly rychle k sobě.
05:07'
Mason McTavish na pravém křídle předvedl sympatický manévr. Následně hledal místo mezi betony Briana Elliotta, ale zkušený brankář zasáhl včas.
04:56'
Puk po odrazu skončil na střídačce Anaheimu. V posledních desítkách sekund má rozhodně více ze hry Tampa.
04:48'
Ian Cole si klepl o kotouč osamocený na levém kruhu. Tlačil jej k zadní tyči, ale lapačka Gibsona byla pohotová.
04:05'
Elitní formace Tampy se teď dokázala usadit v útočném pásmu. Kučerov a Černák vyslali zajímavé střelecké pokusy.
02:39'
Derek Grant si na opačné straně hrací plochy našel místo mezi kruhy. Jeho zajímavou ránu lapil Brian Elliott.
02:26'
Nadvakrát před Gibsonem zakončoval Colton. Gólman Ducks si ale dokázal poradit.
01:39'
Mason McTavish si na kruhu udělal místo, ale napálil kotouč jen do obránce. O chvíli později to vypadalo, že se do úniku dostane Paul, avšak bruslařský souboj nezvládl.
01:11'
Maxime Comtois nezvládl přihrávku za sebe, ani tentokrát se tedy domácí do útočného pásma nedostali. Vzápětí měl první práci brankář Gibson.
00:40'
Troy Terry si najížděl za defenzívu Tampy, jenže ke kotouči se po přihrávce spoluhráče nedostal.
00:01'

Anaheim Ducks: Gibson (Stolarz) – Klingberg, Fowler (A), Drysdale, Kulikov, Shattenkirk, Benoit – Terry, Zegras, Comtois – Vatrano, R. Strome, McTavish – Leason, Lundeström, Max Jones – Silfverberg (A), Grant, Henrique (A).
Trenér: Dallas Eakins

Tampa Bay Lightning: Elliott (Vasilevskij) – Černák, Hedman (A), Perbix, Sergačjov, P. Myers, Cole – Kučerov, Point, Hagel – Killorn, Paul, Stamkos (C) – Colton, Naměstnikov, Koepke – Perry (A), Bellemare, Maroon.
Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: St. Laurent, Charron – Kovachik, O’Quinn.

TAMPA BAY LIGHTNING

Ani nejlepšímu týmu posledních sezon NHL začátek nevyšel. Tampa je až na třináctém místě Východní konference, avšak bodově je na tom rozhodně lépe než její dnešní soupeř. Blesky uhrály v sedmi zápasech šest bodů, když třikrát vyhrály a čtyřikrát padly. Po výhrách nad Floridou a Islanders ale v noci na středu prohrály na ledě Los Angeles poměrem 2:4. Není velkým překvapením, že produktivitu týmu zatím táhnou Steven Stamkos a Nikita Kučerov. Oba jsou na devíti kanadských bodech.

ANAHEIM DUCKS

Od Anaheimu se čekalo, že by se pomalu ale jistě mohl začít přibližovat k play-off, nicméně začátek se mu vůbec nevydařil. Kačeři mají po šesti zápasech na svém kontě jen tři body a jsou v tabulce Západní konference těsně před posledním Vancouverem. Anaheim na úvod zdolal Seattle, ale od té doby padl pětkrát v řadě. Uhrál jen bod za prohru v nájezdech na ledě Bostonu, avšak minulé utkání opět nebodoval, když 1:5 nestačil na Detroit. Zatím nejproduktivnějším hráčem Ducks je Troy Terry, který má na svém kontě 3 branky a 4 asistence.

Pavol Regenda (Anaheim)
Erik Černák (Tampa Bay)
Hezké brzké čtvrteční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Dnes budeme společně od 4:00 sledovat duel mezi Anaheimem a Tampou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.