NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Buffalo - 21. října 2022   03:30

Calgary
Calgary
04:21' Mangiapane (Kadri, Dubé) • 39:57' Lewis (Huberdeau, Mi. Stone) • 41:09' Zadorov (R. Andersson, Toffoli)
3:6
(1:3, 1:1, 1:2)
Buffalo
Buffalo
06:34' Cozens  (Bryson, Hinostroza) • 10:49' Dahlin  (Peterka, Hinostroza) • 13:10' Mittelstadt  (Hinostroza, Power) • 20:46' Tuch  (Power, Bryson) • 45:41' Tuch  (Ta. Thompson, Mittelstadt) • 58:35' Tuch  (Asplund, Dahlin)
Calgary
Markström (21. Vladař) – R. Andersson, Mackey, C. Tanev (A), Weegar, Mi. Stone, Zadorov – Toffoli, E. Lindholm, Huberdeau (A) – Mangiapane, Kadri, Dubé – Lewis, Backlund (A), Coleman – B. Ritchie, Rooney, Lucic.
Hanson, Dwyer – Hunt, Mills
Scotiabank Saddledome, Calgary
17 080 diváků
Buffalo

Utkání je u konce a hosté jej dotáhli k výhře a dvěma bodům. Calgary se však nedalo a hned v úvodu poslední třetiny přišlo snížení na jednobrankový rozdíl, když se o gól postaral Nikita Zadorov. Domácí pak pokračovali v ostřelování soupeřova gólmana, ale tato převaha už k ničemu dalšímu nevedla. Buffalo naopak udeřilo v nabídnuté přesilovce, kdy se trefil Alex Tuch a dokázalo si pak náskok svou hrou držet. Kanadskému celku nepomohla ani power-play, v té navíc opět skóroval Alex Tuch, zkompletoval hattrick a uzavřel skóre na 3:6.

Calgary tak prohrálo poprvé v nové sezóně a se šesti body je na druhém místě Pacifické divize. Buffalo má také šest bodů a v Atlantické divizi je na čtvrtém místě.

Další zápasy čekají oba celky v neděli od 4:00, Calgary se představí doma proti Carolině, Buffalo bude hrát ve Vancouveru.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké páteční ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

59:08'
Domácí diváci již houfně opouští svá místa, zápas se dohrává.
58:35'
Sabres právě vstřelili branku!
A je patrně rozhodnuto. Domácím nevyšel nápor, jehož vrcholem byla Mangiapaneho střela z mezikruží, puk se pak dostal na hůl ALEXE TUCHA, ten se s ním posunul do středního pásma, trefil prázdnou branku, zkompletoval hattrick a upravil na 3:6. Asistence: Rasmus Asplund, Rasmus Dahlin.
57:57'
Zakázané uvolnění hostů, Vladař před vhazováním zůstal zase na střídačce, Calgary je v šesti.
57:44'
Oba celky jsou v plném počtu.
57:28'
Buffalo má puk ve svém držení, ale zase nikam nechvátá, nyní dokonce kombinuje ve vlastním pásmu!
56:52'
Dahlinova střela byla zablokována, k Vladařovi se nedostala a domácí mohou zkusit přejít do protiakce.
56:17'
Hosté v přesilovce nikam nepospíchají, kombinují a trpělivě čekají na vhodnou příležitost na střelu.
55:44'
Je ale po výhodě, neboť Rasmus Andersson zastavil rodící se akci soupeře faulem a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
55:24'
Daniel Vladař je na střídačce, je tu dlouhá power-play Calgary!
55:10'
Okposo nahazoval z levé strany do chumlu před Vladařem, puk byl sražen mimo jeho brankoviště.
54:40'
Oba celky střídají v nepřerušené hře, pomalu, ale jistě se blížíme do koncovky třetí třetiny.
53:38'
Hraje se nahoru a dolů, nyní byl zase v pohotovosti Comrie, když krotil nepříjemnou teč.
53:24'
Na opačné straně zaútočil Cozens, na pravém křídle si našel prostor pro střelu, to ale pouze trefil Vladařův postoj.
53:08'
Comrie zastavil prudkou Tanevovu střelu od modré čáry, a pro jistotu přerušil hru.
52:12'
Až teď se k zajímavé střele dostal Weegar, jeho dělovku Comrie vyrazil.
51:38'
Zadorov byl doslova vytlačen od útočné modré čáry, Buffalo pokračuje ve velice dobré práci.
50:52'
A stále to pokračuje, tento způsob hry bude hostům vyhovovat. Jsou v útočném pásmu a nepouští soupeře pořádně k puku.
50:22'
Sledujeme urputné souboje v pásmu Calgary, domácí se snaží vymanit a založit protiakci.
49:17'
Domácí Backlund se nadechl k individuální akci pravou stranou, dostal se ale pouze za modrou čáru, poté byl odzbrojen.
48:43'
Oba celky zakončují ze všech možných pozic, jak Vladař, tak i Comrie si musí neustále dávat pozor.
47:22'
Vladař má i docela dost štěstí. Nyní se na něj z křídla řítil Mittelstadt, střela ale trefila brankovou konstrukci a odrazila se do volného prostoru.
46:16'
Okposo nahazoval ze středního pásma, Vladař srazil puk do rohu a jeho spoluhráči už jdou do protiútoku.
45:41'
Přesilovka je využitá, hosté zase vedou o dva góly! Buffalo sice muselo z útočného pásma, jenže po rychlém návratu vzniklo přečíslení dva na jednoho, Thompson přihrál na ALEXE TUCHA, ten si udělal prostor bleskovou stahovačkou a trefil volné místo Vladařovy branky – 3:5. Asistence: Tage Thompson, Casey Mittelstadt.
44:54'
Teď se ale tlak domácích zpomalí, neboť hosté budou hrát přesilovku. Dvě minuty za podrážení dostal Nikita Zadorov.
44:40'
A zase Kadri, nyní z takřka nulového úhlu lízl tyčku. Být v trochu lepším postavení, šlo to na prázdnou branku.
44:25'
Po buly zakončoval střelou z první Kadri, jeho rána z levého kruhu skončila těsně vedle.
44:20'
Buffalo se osvobozuje, ale jen na chvíli, neboť to bylo za cenu zakázaného uvolnění.
43:29'
Je to teď obrovský nápor Calgary, hned dvakrát byl před Comriem Toffoli, ale ani on neuspěl. Probudilo se ale publikum a to žene domácí do dalších útoků.
42:56'
Snižující branka nalila domácím novou sílu, nyní se o srovnání pokoušel Huberdeau, jeho teč u brankoviště skončila těsně vedle.
41:09'
Calgary právě vstřelilo branku!
No vida, máme tu drama. Domácí se usadili v útočném pásmu, na levou stranu dostal přihrávku NIKITA ZADOROV, sjel si z modré čáry do kruhu pro vhazování a střelou přes několik stínících hráčů překonal Comrieho – 3:4. Asistence: Rasmus Andersson, Tyler Toffoli.
40:45'
Calgary ví, že má už jen jednu třetinu na dohnání ztráty, hned od úvodu tak jde rázně dopředu.

Trestné minuty: 6:2
Čtyřicet minut hry je za námi a hosté si i nadále udržují dvoubrankový náskok. Začátek druhé třetiny Buffalu vyšel na výbornou, když hned v úvodní minutě skóroval Alex Tuch a překonal Daniela Vladaře, který nahradil Jacoba Markströma. Hosté hráli v naprosté pohodě, předváděli rychlé kombinace a český gólman se rozhodně nenudil. Buffalo se pak dokonce jednu chvíli radovalo z pátého úspěchu, gól byl ale nakonec odvolán, neboť jak se ukázalo, Thompson svou tvrdou ranou pouze orazítkoval břevno. Calgary se dlouho nemohlo dostat do pořádného tempa, přesto se ale dočkalo snížení, když tři sekundy před koncem po nahození do pásma a teči rozhodčího upravil na 2:4 Trevor Lewis.
40:00'
40:00'
Po konci třetiny se rozhodčí od kterého se puk odrazil do gólové situace jel omluvit brankáři Comriemu za způsobené problémy, ten to vzal v klidu. Sám ví, že rozhodčí je součástí hry.
39:57'
A nakonec to domácím vyšlo. Po nahození do pásma se od Comrieho odrazil puk do rozhodčího, poté Huberdeau naservíroval příhru před brankoviště na TREVORA LEWISE a ten zblízka překonal rozhozeného gólmana Buffala – 2:4. Asistence: Jonathan Huberdeau, Michael Stone.
39:16'
V závěru hosté pouze vyhodili ze svého pásma tak šikovně, že z toho není ani zakázané uvolnění. Calgary se ještě pokusí o jeden rychlý útok.
38:47'
Zleva se před branku Calgary prokličkoval Okposo, mířil pod horní tyčku, branku ale o něco málo přestřelil!
38:15'
V útočném pásmu předváděli pěkný tlak Peterka a Hinostroza, na oba si musel dávat Vladař velký pozor. Všechny jejich pokusy o zakončení zvládl pokrýt.
37:05'
Buffalo v protiútoku, za kruhy vystřelil Thompson, Vladař měl ale dobrý výhled a nebyl pro něj problém tento pokus vyřešit.
36:44'
Toffoli kombinoval s Huberdeauem druhému jmenovanému však puk utekl od hole a skončil u mantinelu.
36:18'
Přes obránce vystřelil u podobné pozice Toffoli, tohle už raději gólman Buffala zastavil a přerušil hru.
35:38'
Až nyní na něj šla nepříjemná střela z levého kruhu, vyrazil ji ale do rohu.
35:20'
Hraje se v pásmu Buffala, nneí to ale zatím nic, co by mělo Comrieho nějak zvlášť trápit.
34:19'
Vladař si připsal hned dva úspěšné zákroky. Nejprve zkrotil bekhend z pravého kruhu, poté i Samuelssonův pokus od modré čáry.
33:20'
Šance Calgary na snížení, jenže přečíslení dva na jednoho bylo tak trochu přetaženo a příhra na brankoviště šla z nevýhodného úhlu. Comrie tak situaci Mangiapaneho s Ritchiem přečkal bez úhony.
32:27'
Sledujeme teď hodně živelný hokej, oba celky dávají vše do útoku, obrany tak trochu zaostávají.
31:51'
Je po přesilové hře, Zadorov je zase na ledové ploše.
31:20'
Je to hodně divoká přesilovka Buffala, hra se přelévá ze strany na stranu, Calgary mělo hned několik rychlých přechodů do útočného pásma.
30:48'
Hra se zase přesunula na opačnou stranu a Vladař měl štěstí, když Skinnerova prudká střela zazvonila o jeho tyčku.
30:11'
V oslabení se po pravém křídle hnal do útoku Backlund, natlačil se i před branku, v plné rychlosti ale Comrieho nepřekonal.
29:51'
To se děje až teď, kdy za vražení na hrazení na Skinnera dostal dvě minuty Nikita Zadorov.
29:30'
Už to vypadalo, že se Weegar a Samuelsson pustí do šarvátky, chvíli se pošťuchovali, hokejky létaly poměrně vysoko, ale nakonec toho nechali a i rozhodčí zůstali v klidu a nevylučovali.
28:36'
Hosté jsou teď v naprosté pohodě a předvádí rychlé přechody do útočného pásma, tak jako nyní Skinner. Tomu se ale při kličce zamotal puk mezi brusle a nakonec nevystřelil.
28:08'
Pravou stranou se do útočného pásma dostal Mittelstadt, vystřelil přes Taneva, Vladařovu branku ale netrefil.
27:01'
Přesilovka je u konce, oba celky jsou v plném počtu.
26:54'
Hosté se malou chvíli radovali z gólu a využité přesilovky, když po přihrávce na levý kruh vystřelil Thompson, jenže sudí se šli ještě podívat na video a tam zjistili, že jeho golfák trefil pouze břevno Vladařovy branky! Stav je tak i nadále 1:4.
26:31'
Dahlin si několikrát vyměnil puk s Mittelstadtem, ani jeden ale nenašel prostor pro střelu.
25:01'
Přesilovka pro Buffalo, dvě minuty za hákování totiž dostal Christopher Tanev.
24:50'
Šance na obou stranách. Zatímco Comrie vyrazil střelu po krátkém tlaku, Vladař musel čelit sólu Tage Thompsona. Ten jeho branku netrefil.
24:30'
Na opačné straně vystřelil přes obránce Skinner, tentokrát ale na Vladaře recept nenašel.
23:32'
Od pravého mantinelu to nečekanou střelou zkusil Lewis, branku Buffala ale netrefil. Puk se pak sám odrazil do středního pásma.
23:04'
Nepovedený dlouhý pas hostů, tohle skončilo na zakázaném uvolnění. Vhazuje se po Comrieho pravé ruce.
22:08'
Neuspěl ani Huberdeau, jeho pokus byl sražen mimo ledovou plochu.
21:52'
O odpověď se snažil Mangiapane, nacpal se pravou stranou před branku, už byl ale až moc blízko na to, aby zvedl puk a překonal Comrieho.
20:46'
Hosté jej ale přivítali opravdu nemile, neboť po průniku do útočného pásma vystřelil zápěstím ALEX TUCH, svou ránu dokonale skryl za stínící hráče a puk se od tyčky odrazil za Vladařova záda – 1:4. Asistence: Owen Power, Jacob Bryson.
20:01'
V brance Calgary došlo ke změně, Jacoba Markströma nahradil Daniel Vladař.

Trestné minuty: 2:2
Je za námi první třetina, která přinesla hodně živý hokej a také hned čtyři branky. Jako první se prosadili domácí a už v páté minutě otevřeli skóre, když se po krátkém tlaku trefil Andrew Mangiapane. Jenže odpověď Buffala přišla záhy a už v sedmé minutě srovnal po závaru na brankovišti nadvakrát Dylan Cozens. Hosté pak pokračovali ve svém útočném hokeji a v 11. minutě dokonali obrat ve skóre, když až moc volného prostoru dostal Rasmus Dahlin, sjel si z modré čáry a trefil se pod horní tyčku. Ale to nebylo ze strany hostů vše, neboť ve 14. minutě se ve vlastním oslabení dostal do úniku Casey Mittelstadt a bekhendem nad Markströmovu lapačku upravil na současných 1:3.
20:00'
19:14'
Přihrávku mezi kruhy dostal Huberdeau, okamžitě zakončoval, Comrie zvládl vyrazit i tuto těžkou střelu!
18:50'
Calgary má docela slušný finiš třetiny, Buffalo nyní jen vyhazuje puky.
17:38'
Domácí se dostali z těžkých chvilek, které jim připravili hráči Buffala, snaží se nyní o střely ze všech pozic a Comrie se rozhodně nenudí.
16:47'
Střela domácích z mezikruží, Comrie ji jen tak tak vyrazil, puk se obloučkem snesl za jeho branku.
16:02'
Markström pro jistotu přikryl Brysonovo nahození od modré čáry a přerušil hru.
15:17'
Naopak Buffalo hraje s chutí, což nyní chtěl dokázat Okposo nebojácným vymotáním se zpoza branky a obklíčení domácí obranou.
14:47'
Situace na ledě se nám od úvodu hodně změnila, domácí tým nyní hodně tápe a má docela problém vůbec ukázat povedenou kombinaci v útočném pásmu.
13:10'
Hosté udeřili v oslabení a unikají na rozdíl dvou branek. Vyhozený puk dostihl CASEY MITTELSTADT, ujel obránci, hodil si puk na bekhend a pověsil jej pod horní tyčku Markströmovy branky – 1:3! Asistence: Vinnie Hinostroza, Owen Power.
12:49'
Stone dostal příhru za levý kruh, vyslal okamžitou ránu, jeho golfák zvládl Comrie vyrazit.
12:07'
Hostující Cozens se vydal v oslabení do útoku, po levé straně se dostal i do útočného pásma, při kličce však o puk přišel.
11:37'
Přesilovku si zahraje i domácí Calgary, dvě minuty za podrážení dostal Alex Tuch.
10:49'
Hosté otáčí skóre. Hráči Buffala dostali v útočném pásmu až mnoho prostoru pro útočné rejdy a kombinaci, Peterka v její finální fázi našel mezi kruhy najetého RASMUSE DAHLINA a ten ranou zápěstím překonal Markströma – 1:2. Asistence: JJ Peterka, Vinnie Hinostroza.
10:20'
Už je po přesilové hře, Ritchie se vrátil na led a oba celky jsou tak v plném počtu.
09:57'
Domácí tým se osvobozuje, puk letí přes všechny čáry až ke Comriemu.
09:34'
Hosté v přesilovkové kombinaci, Krebs byl při svém zakončení zablokován.
08:20'
Je tu první vyloučení zápasu. Přesilovku si zahraje Buffalo, lavička domácích dostala dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Brett Ritchie.
07:36'
Buffalo je po vyrovnávací trefě hodně nabuzené a snaží se toho využít pro případný druhý úder.
06:34'
Už je srovnáno! Hosté se usadili v útočném pásmu, před Markströmem vznikl závar, kdy si před něj najel DYLAN COZENS, první pokus, vedený bekhendem ještě gólman Calgary se štěstím zastavil na brankové čáře, ale puk zůstal na chviličku volný a k dispozici pro pokus číslo dva. Ten už byl doklepnutím využitý a je to 1:1. Asistence: Jacob Bryson, Vinnie Hinostroza.
05:30'
Další akce před Comriem, ten si tentokrát dobře povyjel a puk srazil mimo své brankoviště.
04:59'
Na led musel lékař Buffala, neboť Henri Jokiharju schytal od vlastního spoluhráče pukem do obličeje a je teď hodně otřesený. Krev tam ale naštěstí nebyla.
04:21'
Akce ale pokračovala, hosté měli i štěstí v tom, že nahození z dálky cinklo o tyčku, poté ale našel Kadri ANDREWA MANGIAPANEHO mezi kruhy a ten ranou pod horní tyčku překonal ranou na lapačku gólmana Comrieho a otevřel skóre – 1:0. Asistence: Nazem Kadri, Dillon Dubé.
03:50'
V další akci domácích byl Mangiapane, jenže byl osamocen a navíc puk přijímal zády k modré čáře. Pro tuto chvíli je výpad Calgary pozastaven.
02:30'
Levou stranou projel domácí Rooney, hledal najíždějícího Ritchieho, ten už byl ale v okamžiku střely pokrytý a Comrieho nepřekvapil
01:24'
Buffalo začalo docela aktivním stylem, Markström nyní pro jistotu přikryl volný puk, který se odrazil od zadního mantinelu.
00:29'
Tohle už bylo lepší a po přechodu modré útočné čáry vystřelil Thompson. Prudká rána skončila na plexi za Markströmem.
00:16'
Hned v úvodu tu máme první přerušení, hostům se nepovedla rozehra a pískalo se zakázané uvolnění.
00:01'

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Mackey, C. Tanev (A), Weegar, Mi. Stone, Zadorov – Toffoli, E. Lindholm, Huberdeau (A) – Mangiapane, Kadri, Dubé – Lewis, Backlund (A), Coleman – B. Ritchie, Rooney, Lucic.
Trenér: Darryl Suter

Buffalo Sabres: Comrie (Cra. Anderson) – Dahlin (A), Samuelsson, Jokiharju, Power, Fitzgerald, Bryson – Tuch, Ta. Thompson, J. Skinner – Peterka, Cozens, Hinostroza – Olofsson, Mittelstadt, Asplund – Okposo (C), Girgensons (A), Krebs.
Trenér: Don Granato

Rozhodčí: Hanson, Dwyer – Hunt, Mills.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas ve Scotiabank Saddledome začne ve 3:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.