NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Vegas - 19. října 2022   03:00

Calgary
Calgary
30:43' E. Lindholm (Huberdeau, Kadri) • 33:19' Toffoli (R. Andersson, Huberdeau) • 55:31' Backlund (Coleman, Weegar)
3:2
(0:2, 2:0, 1:0)
Vegas
Vegas
03:55' W. Carrier  (Whitecloud, N. Roy) • 15:23' Howden  (McNabb, Ma. Stone)
Calgary
Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Weegar, C. Tanev (A), Zadorov, Mi. Stone – Huberdeau (A), E. Lindholm, Toffoli – Dubé, Kadri, Mangiapane – Coleman, Backlund (A), Lewis – Lucic, Rooney, B. Ritchie.
Schlenker, Anderson – Apperson, Mills
Scotiabank Saddledome, Calgary
16 944 diváků
Vegas
Lo. Thompson (Hill) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Re. Smith (A), Eichel, Kessel – Howden, Stephenson, Ma. Stone (C) – Cotter, W. Karlsson, Marchessault – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.

3. Nazem Kadri (CGY) – 0+1
Hra Vegas se od druhé třetiny úplně rozpadla, domácí dominovali a zaslouženě vyhrávají tento zápas. Vegas prohospodařilo dvoubrankové vedení, naopak domácí předvedli dobrý comeback. Nutno poznamenat, že to měli snadnější díky častým vyloučením hostů.
58:14'
Vegas v šesti.
57:42'
Další buly před brankou Vegas. Domácí hrají přesně tak, jak potřebují.
57:20'
Vegas prohrává o jednu branku, ale nemůže se dostat do útočného pásma.
57:09'
Logan Thompson kryje puk po chybě spoluhráčů. Komerční přestávka.
56:24'
Jonathan Huberdeau pálil nad branku z velmi dobré střelecké pozice.
56:04'
Domácí jsou blízko výhře v tomto zápase, Vegas prohospodařilo dvoubrankové vedení.
55:31'
Calgary právě vstřelilo branku!
Naprosto zaslouženě jdou domácí do vedení, Vegas nedokázalo puk vyhodit. Alex Pietrangelo byl u puku později, a tak mohl snadno zakončovat MIKAEL BACKLUND. Asistence: Blake Coleman a MacKenzie Weegar.
55:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Stav je aktuálně vyrovnaný, ale převahu mají domácí.
54:02'
Tyler Toffoli měl na hokejce vedoucí branku, ale brankář Vegas senzačně zasáhl rukavicí.
53:35'
Ofsajd Vegas, vhazovat se bude ve středním pásmu.
53:21'
Nicolas Roy rychle po otočce čelem k brance vypálil, jeho pokus v pohodě kryje brankář.
53:13'
52:37'
Reilly Smith vyslal tvrdou ránu, ale jeho pokus zastavila tyč.
52:00'
Domácí hokejisté se v pohodě brání přesilovce soupeře. Vegas se vůbec nemůže dostat do do útočného pásma.
51:29'
Mikael Backlund se při vlastním oslabení dostal do zakončení, ale brankář Vegas si dokázal poradit.
51:13'
Vyloučení v týmu Calgary Flames:
Nikita Zadorov – 2 min., hákování.
50:57'
Domácí hokejisté jsou lepší, střelecky aktivnější, snadněji se dostávají do zakončení.
50:03'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Stav je aktuálně vyrovnaný.
49:40'
Vegas se pokouší držet hru co nejdál od vlastní branky a nechat odpočinout obranu.
48:21'
Logan Thompson senzačně vychytal soupeře, Andrew Mangiapane byl zcela volný před brankou, ale gólman Vegas proti jeho střele natáhl beton.
47:30'
Logan Thompson tak tak přerušil hru, u volného kotouče byl první. Komerční přestávka.
46:40'
Sledujeme souboje o kotouč především ve středním pásmu. Mnoho hokejové krásy k vidění není.
45:30'
Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.
45:02'
Nikita Zadorov hlídkoval před brankou, jeho zakončení nebylo přesné.
44:41'
Alex Pietrangelo minul ránou od modré čáry odkrytou část branky.
44:04'
Domácí v plném počtu. Tyler Toffoli při vlastním oslabení měl velkou šanci, ale blafák nezakončil.
43:15'
Hosté sice hrají přesilovku, ale nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma.
42:48'
Další vyhození přes všechny čáry.
42:22'
Reilly Smith minul branku, následně domácí dokázali poměrně snadno vyhodit.
40:40'
Shea Theodore vypálil od modré čáry, s jeho pokusem neměl brankář domácích výraznější problémy.
40:24'
Elias Lindholm zakončoval po přechodu do útočného pásma, a pak puk kryje brankář Vegas.
40:12'
Vegas hraje v plném počtu.
40:01'
Utkání pokračuje třetí třetinou.
40:01'
Šest přesilovek dovolilo Vegas svému soupeři, Flames dvě proměnilo, hra hostujícího celku se úplně rozpadla. 2:2 po dvou třetinách.
40:00'
39:25'
Vegas vyhazuje.
38:50'
Hostující celek vyhodil přes všechny čáry, William Karlsson osvobodil svůj tým.
38:26'
Logan Thompson si poradil se střelou od modré čáry.
38:08'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
Zach Whitecloud – 2 min., podrážení.
37:23'
Flames se dostali do útočného pásma, Dillon Dubé dobře vypálil, ale brankář Vegas byl připravený.
37:00'
Nyní už sledujeme hru pět na pět.
36:35'
Noah Hanifin pálil od modré čáry, jeho rána končí vedle, následně zblokoval střelecký pokus hostující bek Zach Whitecloud.
35:41'
Hra Vegas se ve druhé třetině úplně rozpadla, domácí jsou aktivnější, mají více ze hry a proměňují přesilovky.
34:51'
William Karlsson – 2 min., krosček.
34:47'
Další přesilovka pro domácí.
34:24'
Brett Ritchie poslal zajímavý střelecký pokus na branku Vegas, kotouč o malý kousek končí nad.
33:45'
Hokejisté Vegas přišli o dvoubrankový náskok, který pracně získali v první třetině. Nyní jednoznačně dominují domácí.
33:19'
Velmi pasivní hra Vegas se hostům nevyplatila a je vyrovnáno. Domácí využívají další přesilovku. TYLER TOFFOLI se dostal k odraženému kotouči a poslal jej do prázdné branky. Asistence: Rasmus Andersson a Jonathan Huberdeau
32:39'
William Karlsson se sice po pěkné individuální akci při vlastním oslabení dostal do zakončení, ale minul branku.
32:14'
Logan Thompson dobře viděl střelecký pokus soupeře a dokázal si poradit s dobrou ránou z bezprostřední blízkosti.
31:53'
Brayden McNabb – 2 min., podrážení.
31:38'
Domácí celek pokračuje v aktivní hře, Vegas se musí bránit. Domácím vychází nyní prakticky všechno.
30:43'
Vegas si dává vlastní branku. Domácí ELIAS LINDHOLM sice hrál pravděpodobně vysokou hokejkou, ale puk si do své branky srazil obránce Golden Knights.. Asistence: Jonathan Huberdeau a Nazem Kadri.
30:25'
Kotouč byl zblokovaný, bude se vhazovat před brankou Vegas.
30:08'
Keegan Kolesar – 2 min., nedovolené bránění.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i tomto zápase.
29:36'
Tyler Toffoli vedl zajímavou akci svého celku, domácí jsou nyní aktivnější, mají velké šance, ale obrana Vegas je zatím pozorná.
28:58'
Jonathan Marchessault se položil do střely soupeře, a tak dokázal zblokovat šanci soupeře.
28:21'
William Karlsson hledal po pěkné individuální akci spoluhráče, ale prosadit se nedokázal.
27:58'
Máme zde informaci pro novináře, dnešnímu zápasu přihlíží 16 944 platících fanoušků.
27:30'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Jacob Markström si dokázal poradit s dobrou střelou hostujícího hráče.
27:15'
Shea Theodore pálil od modré čáry, domácí brankář Jacob Markström kryje kotouč. Komerční přestávka.
26:31'
Milan Lucic dostal výbornou přihrávku do útočného pásma, rychle vypálil, ale jeho rána končí nad.
24:20'
25:40'
Zatím hraje obrana Golden Knights dobře, nedává soupeři mnoho prostoru pro kombinační hru v útočném pásmu.
25:27'
Puk je ve středním pásmu a tento styl hry vyhovuje hostům.
25:00'
Vegas mělo šanci při vlastním oslabení, ale hráč minul branku.
24:39'
Hostující celek uspěl s trenérskou výzvou, brance předcházelo nedovolené bránění, a tak gól neplatí. Buly ve středním pásmu, přesilovka Flames pokračuje.
24:39'
Vegas si vzalo výzvu pro nedovolené bránění brankáři.
24:25'
Alec Martinez – 2 min., podrážení.
24:10'
23:44'
Nicolas Hague vyhodil přes všechny čáry, dobře se zorientoval před brankou.
23:15'
Domácím se zatím přesilovka nedaří podle představ, obrana Vegas hraje zodpovědně a nedává soupeři mnoho prostoru pro kombinační hru
22:55'
Nicolas Roy vyhodil puk poté, co jej Brett Howden výborně zblokoval.
22:21'
Flames rozehrávají od své branky, rychle se dostali do útočného pásma, kde kombinují. Nazem Kadri minul branku.
22:08'
Zach Whitecloud – 2 min., hrubost.
21:19'
Vegassská rána od modré čáry byla velmi rychle zblokovaná do rohu hrací plochy, kde už hrála domácí obrana.
20:49'
Znovu povedený vstup Vegas do třetiny, ale proměnit šanci se hostům nepodařilo.
20:19'
Alex Pietrangelo vypálil od modré čáry, brankář domácích si poradil, následně Keegan Kolesar netrefil z dorážky branku.
20:01'
Utkání pokrčuje druhou třetinou.
20:01'
Domácí hokejisté byli v první třetině střelecky aktivnější, ale nedokázali proměnit ani jednu z dvanácti střel. Naopak Vegas z deseti střel na branku se dokázalo prosadit hned dvakrát. Po první třetině hokejisté z města neonů vedou 2:0.
20:00'
19:34'
Jacob Markström kryje kotouč, Phil Kessel pálil z otočky, ale nedokázal překonat brankáře. Bude se vhazovat.
19:00'
Jacob Markström kryje ránu od modré čáry, následně jeho tým vyhazuje přes všechny čáry.
18:23'
Domácí vyhazují přes všechny čáry, Vegas musí o útočné pásmo bojovat.
17:33'
Milan Lucic – 2 min., hákování.
17:00'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, Flames se sice usadili v útočném pásmu, ale puk kryje bez problémů Logan Thompson.
16:34'
Hosté se nyní nedomluvili a přechod útočné modré čáry se vůbec nepovedl.
15:23'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Z ničeho nic navyšuje Vegas své vedení, Brayden McNabb vypálil od modré čáry a jeho pokus před brankou nechytatelně pro brankáře tečoval obranou Flames neobsazený BRETT HOWDEN. Asistence: Brayden McNabb a Mark Stone.
15:13'
Jacob Markström v pohodě kryje střelecký pokus, který od modré čáry vyslal Keegan Kolesar. Vegas vybojovalo buly v útočném pásmu.
14:47'
Nicolas Roy měl dobrou střeleckou pozici, ale z pravé strany minul branku. Nechybělo moc jeho pokusu.
14:36'
Elias Lindholm pálil z mezikruží, jeho projektil našel v rukavici brankář Vegas. Bude se vhazovat.
14:08'
Po komerční přestávce pokračuje zápas dál. 9:5, střelecky jsou aktivnější domácí hokejisté.
13:47'
Ofsajd překazil útočnou akci Flames, vhazovat se bude ve středním pásmu.
13:23'
Ve středním pásmu mají více ze hry domácí hokejisté, jsou aktivnější, mají převahu a vyhrávají osobní souboje.
13:03'
Špatná rozehrávka Vegas znamená zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Vegas.
12:17'
Dillon Dubé pálil z dobré pozice mezi kruhy, ale jeho pokus kryje brankář Vegas. Bude se vhazovat. Více ze hry mají domácí. Jsou střelecky aktivnější.
12:06'
11:53'
Jonathan Marchessault minul branku, následně se domácí dostali do rychlého brejku, ale zakončení nebylo přesné.
10:59'
Ofsajd Vegas, buly ve středním pásmu.
10:40'
Reilly Smith pálil rychle po přihrávce spoluhráče, ale obrana si dokázala poradit. Následně zasáhl brankář.
10:29'
Vhazovat se bude ve středním pásmu, kotouč vypadl z hrací plochy.
10:14'
Jako první si přesilovku v tomto zápase vyzkouší hokejisté Vegas. Ti se však musí bránit po rychlé akci Flames.
10:05'
Michael Stone – 2 min., vysoká hůl.
09:30'
Logan Thompson se vyznamenal proti střele soupeře, po tlaku domácích pálil Tyler Toffoli, ale brankář ho vychytal lapačkou.
09:02'
Logan Thompson kryje ránu od modré čáry, komerční přestávka.
08:39'
Mark Stone vypálil, ale jeho rána byla zblokovaná. Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje.
07:31'
Dillon Dubé měl velkou šanci, ale hostující brankář se vyznamenal. Logan Thompson své spoluhráče podržel.
07:06'
Jack Eichel pálil, jeho pokus vyrazil do rohu domácí brankář. Následně se směr hry otáčí.
06:44'
Hosté rozehrávají od své branky, následně se Jack Eichel pokoušel dostat do střelecké pozice, ale neměl prostor.
06:26'
Mnoho hokejové krásy k vidění není, Vegas se dokázalo prosadit jako první.
05:45'
Christopher Tanev vypálil, jeho rána končí vedle, následně domácí pokračovali v dobré hře, ale brankář si poradil.
05:21'
Brett Ritchie to zkoušel individuálně, ale prosadit se nedokázal.
05:00'
Shea Theodore nahodil kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing. Pak šel střídat a nechává prostor na ledě kolegům.
03:55'
WILLIAM CARRIER se dostal do útočného pásma a od modré čáry vypálil. Jeho pokus propadl brankáři Flames pod rukavicí až do branky. Vegas jde do vedení. Asistence: Zach Whitecloud a Nicolas Roy.
03:02'
Tyler Toffoli se propracoval do střelecké pozice, s jeho pokusem si dokázal poradit brankář Vegas.
02:40'
Brett Ritchie pálil od modré čáry, s jeho pokusme si celkem snadno poradil brankář Vegas. Bude se vhazovat.
02:21'
Jacob Markström kryje kotouč po Cottorově střílené přihrávce. Bude se vhazovat.
01:55'
Logan Thompson si poradil se střelou soupeře, domácí vstoupili do zápasu aktivnějí. Chandler Stephenson autorem první střely Vegas.
01:33'
Andrew Mangiapane zakončoval, s jeho pokusem si poradil brankář Vegas. Následný pokus končí vedle.
01:08'
Špatná rozehrávka Vegas znamená zakázané uvolnění, bude se vhazovat v útočném pásmu Flames.
01:00'
Mikael Backlund to zkoušel individuálně, ale nedokázal se prosadit proti obraně Vegas.
00:22'
Vegas vybojovalo buly v útočném pásmu, domácí ale získali puk, a tak se směr hry otáčí.
00:18'
Alec Martinez se dostal do zakončení, jeho pokus byl zblokovaný. Následně se bude vhazovat.
00:01'
Zápas brzy začne.

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Weegar, C. Tanev, Zadorov, Mi. Stone – Huberdeau, E. Lindholm, Toffoli – Dubé, Kadri, Mangiapane – Coleman, Backlund, Lewis – Lucic, Rooney, B. Ritchie.

Vegas Golden Knights: Lo. Thompson (Hill) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Re. Smith, Eichel, Kessel – Howden, Stephenson, Ma. Stone – Cotter, W. Karlsson, Marchessault – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.
Calgray Flames patřící mezi nejlepší kluby pacifické divize na úvod nového ročníku porazilo Colorado Avalanche 5:3 a Edmonton Oilers 4:3. Nyní odehraje druhý domácí duel v sezoně.
V tomto zápase proti sobě stojí kluby, které zatím neprohrály. Vegas porazilo Los Angeles 4:3, Chicago Blackhawks 1:0 a Seattle Kraken 5:2. Pod nový koučem klub změnil styl hry a Bruce Cassidy přinesl do Vegas svěží vítr.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Calgary Flames a Vegas Golden Knights.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.