NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Flyers - 14. dubna 2023   02:30

Chicago
Chicago
07:28' Khaira (Murphy, Kaiser) • 09:20' A. Bjork (Athanasiou, Mitchell) • 27:40' J. Toews (Athanasiou, S. Jones) • 58:00' Athanasiou (T. Johnson)
4:5
(2:2, 1:2, 1:0 - 0:1)
Flyers
Flyers
00:26' Konecny  (Frost) • 06:21' Konecny  (Frost) • 20:46' Tippett   • 24:22' N. Cates  (Konecny, Tippett) • 63:09' Provorov  (Konecny, Sanheim)
Chicago
Stalock (Mrázek) – S. Jones, C. Jones, Murphy (A), Kaiser, Zajcev, Englund, Mitchell – Gust, J. Toews (C), T. Johnson – B. Robinson, Athanasiou, A. Bjork – Joe. Anderson, Entwistle, Katchouk – R. Johnson, A. Wagner, Khaira.
MacPhee, Chmielewski – Marquis, Shewchyk
United Center, Chicago
Flyers
Sandström (Hart) – York, Provorov, Ristolainen, Sanheim, Braun, Ginning, Seeler – Konecny, Frost, Farabee – J. van Riemsdyk, Hayes, Laughton (A) – Tippett, N. Cates, Allison – Lemieux, Laczynski, Deslauriers.

Z tohoto zápasu je to všechno. Díky za pozornost a budu se těšit zase někdy u dalších přenosů. Na počtenou a mějte se fajn. Hezký pátek všem.
Statistika
Střely na bránu: 38 – 36| Přesilová hra: 1/1 – 1/1 | Trestné minuty: 2 – 2

Kdo se postavil do brankoviště?
Alex Stalock (CHI) – 31 zákroků, 4 OG, úspěšnost 86,1%, odchytal 62:28
Felix Sandström (PHI) – 34 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,4%, odchytal 63:09

Česká a slovenská stopa
V utkání se nepředstavil žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání
1. Travis Konecny (PHI) 2+2
2. Andreas Athanasiou (CHI) 1+2
3. Owen Tippett (PHI) 1+1
Zápas nakonec rozhodlo prodloužení, ve kterém měl největší šanci na straně Chicaga Toews, jehož kličku přečetl Sandström a zasáhl. Z protiútoku na druhé straně pak utkání rozhodl povedenou akcí Ivan Provorov. Chicago tak musí zkousnout porážku a Philadelphia ve druhém zápase v řadě vítězí opět v prodloužení, tentokrát 5:4.
63:09'
Philadelphia právě vstřelila branku! Teď se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš a Philadelphia vítězí! Vítězný gól střílí IVAN PROVOROV, který po nahrávce Konecnyho jel sám na Stalocka, který se položil na led, čehož využil ruský obránce k tomu, aby pod ležícím gólmanem posunul puk do sítě. Asistence: Travis Konecny a Travis Sanheim.
62:45'
Toews se řítil sám na Sandströma, ale ten jeho pokus o kličku přečetl a vyrazil ji.
62:13'
Bekhendový pokus Toewse chytá Sandström a přerušuje hru. Buly před ním.
61:15'
Na druhé straně střílel Konecny, ale Stalock zasáhl.
60:59'
Dickonson střílel rovněž z mezikruží, ale trefil jenom plexisklo za brankou.
60:31'
Tyler Johnson vypálil z mezikruží, ale Sandström jeho pokus lapil do lapačky. Vhazuje se před jeho bránou.
60:01'
Ve třetí třetině to vypadalo, že si Philadelphia dojde pro vítězství a udrží těsné vedení. Domácí Chicago ale v posledních minutách duelu mělo tlak a přesně v čase 58:00 se při hře bez brankáře trefil Athanasiou. Po krátké pauze tak uvidíme prodloužení nebo nájezdy.
60:00'
Oddechový čas pro tým Philadelphia Flyers.
59:51'
Icing Chicaga. Buky před bránou Stalocka.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:00'
Chicago právě vstřelilo branku! Hra v šesti vyšla a je vyrovnáno! Na brankoviště dostal nahrávku ANDREAS ATHANASIOU, který už měl posléze jednoduchou a dostal puk do odkryté brány a puk prošel vedle Sandströmova betonu. Asistence: Tyler Johnson.
57:22'
Stalock odjíždí na střídačku a Chicago to zkusí v šesti!
57:19'
Zakázané uvolnění Philadelphie. Vhazování před její bránou.
56:57'
Khaira ani nadvakrát z prostoru před brankou nedokázal dostat puk za záda Sandströma.
56:29'
Střelu Catese z první vyrazil betonem do rohu Stalock.
56:11'
A znovu stejná situace jako před pár sekundami.
56:04'
Zakázané uvolnění Philadelphie. Vhazování před Sandströmem.
55:15'
Obětavost teď předvedl York, který svým obranným zákrokem nepustil na branku střelu Entwistla.
54:44'
Caleb Jones vypálil z úhlu, ale i přesto si Sandström dokázal poradit a zasáhl.
54:03'
Zakázané uvolnění Philadelphie. Buly před Sandströmem.
53:56'
Puk na střídačce Flyers a hra je přerušena.
53:18'
Na druhé straně zahrozil Van Riemsdyk, ale Stalock vyrazil jeho pokus vyrážečkou.
52:25'
Z předbrankového prostoru pálil Athanasiou, ale Sandström vyrazil svou vyrážečkou.
51:53'
Seth Jones vypálil od modré, ale těsně minul branku.
51:31'
Po střele Setha Jonese skončil puk mimo hrací plochu a hra je přerušena. Po komerční pauze se bude opět pokračovat.
50:48'
Philadelphia je nyní ve svém obranném pásmu a rozjíždí další akci.
49:31'
Athanasiou chtěl před branku nahrát Johnsonovi, avšak nakonec zakončil sám a Sandström jeho ránu vyrazil.
48:50'
Teď už ale Sandström musel zasahovat po střele Reece Johnsona, jehož rána skončila v rukavici Sandströma. Buly před jeho bránou.
48:35'
Jeden z hráčů Chicaga jen těsně minul branku.
48:10'
Po střele Farabeeho má domácí brankář Stalock puk ve své moci v lapačce a vhazuje se před jeho bránou.
47:46'
Ofsajd Chicaga. Buly ve středním pásmu.
47:03'
Z mezikruží pálil Khaira. Sandström ovšem jeho pokus vyrazil.
46:50'
Icing Chicaga. Po komerční přestávce se bude vhazovat před brankou Stalocka.
46:14'
Konecny mohl zkompletovat hattrick, ale jeho ránu zprava vyrazil Stalock.
45:56'
Střelu Tylera Johnsona chytil Sandström do své lapačky a vhazuje se před jeho bránou.
45:11'
Provorov čekal za svou brankou dlouho, až jeho spoluhráči vystřídají, což si vynutilo pískot domácích fanoušků.
43:24'
Caleb Jones přihrál Reeci Johnsonovi, jehož ránu musel vyrážet Sandström.
42:30'
Toews chtěl poslat puk Athanasiouovi, ale přihrávku na něj zblokoval Sanheim.
42:04'
Philadelphia má puk za vlastní bránou a někteří hráči stihnou vystřídat.
41:13'
Tippett hledal Hayese, který se sice napoprvé k puku nedostal, ale posléze si ho dokázal zpracovat a dostal se k němu.
40:28'
Z pravého kruhu pálil Toews, ale trefil jenom plexisklo za brankou Sandströma.
40:01'
Ve druhé třetině jsme viděli tři góly. Philadelphia měla i do téhle třetiny skvělý start, když se po 46 sekundách této části prosadil po chybě Stalocka při rozehrávce trefil Tippett. Ve 25. minutě se pak po pěkné kombinaci v přesilovce prosadil Cates. I Blackhawks ale dokázali využít přesilovku, kterou ve 28. minutě už po sedmi sekundách využil Toews, který vložil před bránou hůl do střely Athanasioua. Třetí třetina bude zajímavá a čeká nás ještě drama. Třetí třetina začne zhruba ve 4:30.
40:00'
39:38'
Ofsajd zastavuje Philadelphii. Vhazování ve středním pásmu.
38:28'
Seeler vypálil od modré. Po jeho ráně puk byl za zády Stalocka, ale nikdo z hráčů Flyers ho nedokázal usměrnit do branky!
36:46'
Wagner se dostal před bránu, ale všiml si na druhé straně ještě lépe postaveného Athanasioua, jehož pokus vyrazil Sandström.
35:57'
Zakázané uvolnění Blackhawks. Buly před Stalockem.
35:34'
Stalock zasahuje proti ráně Konecnyho z pozice před bránou a poradil si i s následnou dorážkou od toho samého hráče.
35:05'
Sandström má kotouč v lapačce a vhazuje se před jeho bránou.
34:08'
Střelu Setha Jonese z druhé strany modré čáry vyrazil Sandström, a pak si poradil i s dorážkou Tylera Johnsona.
34:01'
Seth Jones dostal nabito na modré čáře a okamžitě pálil. Sandström však jeho pokus viděl a svým zásahem přerušil hru. K dorážce se nikdo z domácích hráčů netlačil. Po komerční přestávce se bude vhazovat před brankou Philadelphie.
33:11'
Stalock vytáhl další zásah proti střele Deslaurierse, který střílel z levé strany.
32:51'
Po dalším zákroku Stalocka se vhazuje před domácí bránou.
32:29'
Tippettovu ránu z pravého kruhu vyrazil Stalock betonem do rohu.
31:57'
Icing Chicaga. Vhazování před Stalockem.
31:10'
Khaira se dostal až před Sandströma a zkoušel ho překonat bekhendovou střelou, ale gólman Flyers jeho pokus vyrazil.
30:17'
Po zásahu Sandströma je hra přerušena. Po komerční přestávce se bude vhazovat před bránou Flyers.
30:07'
Toews měl další šanci, ale tentokrát neuspěl.
27:40'
Chicago právě vstřelilo branku! Chicago už ztrácí jen gól a bleskově využívá přesilovku! Po Jonesově vyhraném buly se puk dostal na Athanasioua, do jehož střely nastavil před bránou svou hůl JONATHAN TOEWS, který šikovnou tečí poslal puk za záda Sandströma. Asistence: Seth Jones a Andreas Athanasiou.
27:33'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers:
Nick Seeler – 2 min., držení.
26:25'
Kaiser se střelou od modré snažil prostřelit Sandströma, ale ten dokázal zasáhnout.
24:22'
Philadelphia právě vstřelila branku! Philadelphia za pár sekund využívá přesilovku! Na konci pěkné přesilovkové kombinace stál NOAH CATES, jenž po nahrávce Konecnyho rychlou ranou z mezikruží prostřelil Stalocka. Asistence: Travis Konecny a Owen Tippett.
23:36'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
Wyatt Kaiser – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
23:09'
Po zákroku Stalocka, který vyrazil střelu od modré mu puk vypadl z výstroje a skončil na tyčce, ale domácí obrana včas odehrála puk do bezpečí.
22:42'
Stalock má další zákrok po střele Van Riemsdyka.
22:32'
Zajcevovu ránu zablokoval Provorov.
20:46'
Philadelphia právě vstřelila branku! Flyers mají znovu skvělý nástup do třetiny a velký podíl na téhle brance má gólman Stalock. Ten totiž špatně rozehrál za svou brankou a k puku se dostal OWEN TIPPETT, jenž trefil odkrytou část branky, i když se Stalock skokem snažil natáhnout po puku, ale nebyl úspěšný. Bez asistence.
20:29'
První ránu druhé třetiny si připsal Farabee, ale Stalock sebral puk do lapačky a vhazuje se před jeho bránou.
20:01'
Je za námi první třetina, která přinesla hned čtyři góly. Úvod utkání patřil Flyers a dvojici Frost – Konecny, která připravila oba góly Philadelphie a oba vstřelil Konecny. První branka navíc padla už po 26 vteřinách hry. Chicago ale ještě v průběhu třetiny nejprve skórovalo v 8. minutě po trefě Khairy a v 10. minutě bylo po trefě Bjorka srovnáno. Utkání má rychlý spád, ale více práce má zatím brankář Stalock, který musel vytáhnout několik dobrých zákroků, které si na druhé připsal také Sandström. Druhá třetina začne zhruba ve 3:36.
20:00'
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:46'
Frost je při chuti. Vyslal bekhendovou střelu na Stalocka, který musel znovu zasahovat.
18:31'
Stalock svým zásahem znovu přerušuje hru a vhazuje se před jeho bránou.
17:40'
Toews měl další šanci, ale Sandström i tentokrát proti němu zasáhl.
17:01'
Philadelphia rozjíždí další akci zpoza vlastní brány a někteří hráči Flyers stihnou vystřídat.
16:31'
York tvrdě střílel od modré, ale branku těsně minul.
15:40'
Stalock má nyní více práce. Teď chytil další pokus Frosta.
15:29'
Od modré střílel Farabee a Stalock znovu ukryl puk ve své rukavici.
15:22'
Po střele Frosta má puk v lapačce Stalock. Po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho bránou.
14:46'
Khaira měl dobrou možnost ke skórování. Jeho ránu Sandström neudržel ve výstroji a puk mu vypadl, ale hostující brankář si nakonec puk našel a zachránil tuto nebezpečně vypadající šanci.
13:50'
Kaiser pálil od modré čáry a Sandström musel předvést rychlý zásah a ještě zlikvidoval i následnou ránu Toewse.
13:13'
O puk se nyní bojuje za brankou Stalocka. Boj nakonec vyhráli Flyers.
12:29'
Hra je přerušena kvůli ofsajdu domácích. Buly ve středním pásmu.
11:55'
Bjork pálil z předbrankového prostoru, ale Sandström byl připravený.
11:30'
Puk skončil na střídačce domácích a hra je přerušena.
11:07'
Z vlastního obranného pásma rozjíždí další akci Philadelphia.
09:20'
Chicago právě vstřelilo branku! Neuběhlo mnoho a máme srovnáno. Chicago se usadilo v útočném pásmu. Athanasiou pak z levého kruhu poslal nahrávku na druhou stranu, kde stál připravený ANDERS BJORK, který střelou vedle betonu Sandströma uklidil puk k pravé tyči. Asistence: Ian Mitchell a Andreas Athanasiou.
09:03'
Chicagu odpískán ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.
07:28'
Chicago právě vstřelilo branku! Také Chicago poprvé skóruje. Tvrdou ránu Murphyho dokázal Sandström vyrazit. Před brankou ale hlídkoval nachystaný JUJHAR KHAIRA, který uklidil kotouč pod horní tyč. Asistence: Connor Murphy a Wyatt Kaiser.
06:21'
Philadelphia právě vstřelila branku! Hosté přidávají druhou trefu. Hosté rychle přešli do útočného pásma. Ránu Frosta eště brankář Stalock vyrazil, ale kotouč se posléze dostal na hůl TRAVISE KONECNYHO, na jehož dorážku do odkryté brány neměl Stalock šanci reagovat. Asistence: Morgan Frost.
06:03'
Švédský brankář ve službách Philadelphie má puk v lapačce. Bude se vhazovat před jeho bránou.
05:43'
Icing Philadelphie. Vhazování před Sändströmem.
04:37'
Athanasiou se odhodlal ke střele, proti které se ale dobře postavil Seeler a zablokoval ji.
04:17'
Zakázané uvolnění domácích. Vhazuje se před brankou Stalocka.
04:07'
Ofsajd Flyers. Buly ve středním pásmu.
03:50'
Khaira střelou z pravého kruhu jen těsně minul bránu.
02:55'
Toews se snažil překonat Sandströma, ale ten ani zasahovat nemusel, protože Toews přestřelil bránu.
02:18'
Puk chvíli zůstal volný v obranném pásmu Flyers, ale hosté se k němu nakonec dostali a vyváží puk dopředu.
01:51'
Po střele Laughtona má Stalock puk ve své lapačce a vhazuje se před jeho bránou.
00:26'
Philadelphia právě vstřelila branku! Rychlý start Flyers! Frost se po levé straně protáhl s pukem až do útočného pásma, a pak předložil puk na druhou stranu TRAVISU KONECNYMU, který se u pravé tyče trefil přesně nad beton přesouvajícího se Stalocka. Asistence: Morgan Frost.
00:01'
Ještě zazní státní hymna USA.
Tento zápas bude poslední pro Jonathana Toewse v dresu Chicaga. Kapitán domácího týmu po této sezóně už nepodepíše s Blackhawks novou smlouvu.

Chicago Blackhawks: Stalock (Mrázek) – S. Jones, C. Jones, Murphy (A), Kaiser, Zajcev, Englund, Mitchell – Gust, J. Toews (C), T. Johnson – B. Robinson, Athanasiou, A. Bjork – Joe. Anderson, Entwistle, Katchouk – R. Johnson, A. Wagner.
Trenér: Luke Richardson

Philadelphia Flyers: Sandström (Hart) – York, Provorov, Ristolainen, Sanheim, Braun, Ginning – Konecny, Frost, Farabee – J. van Riemsdyk, Hayes, Laughton (A) – Tippett, N. Cates, Allison – Lemieux, Laczynski, Deslauriers.
Trenér: John Tortorella

Rozhodčí: MacPhee, Chmielewski -.
Vítám všechny příznivce NHL! Zaměříme se na zápas Chicaga Blackhawks a Philadelphie. Chicago v minulém utkání vyhrálo na ledě Pittsburghu 5:2. Rozhodla až poslední třetina, kterou vyhráli Blackhawks 4.2, ale po první třetině vedlo Chicago jenom 1:0. Mezi střelce Blackhawks se zapsali Connor Murphy, Buddy Robinson, Andreas Athanasiou, Tyler Johnson a Mackenzie Entwistle. Philadelphia naposledy vyhrála doma nad Columbusem 4:3 v prodloužení, ale měla trochu problémy, protože Columbus vedl 2:0, ale Flyers dorovnali na 2:2. Ve druhé třetině odskočili domácí do vedení, ovšem ve třetí části Columbus dokázal srovnat a v prodloužení rozhodl svým druhým gólem v utkání Owen Tippett. Za Philadelphii se ještě trefili Joel Farabee a James van Riemsdyk. Úvodní buly bude v United Center v Chicagu vhozeno krátce po 2:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.