NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Tampa - 4. ledna 2023   02:30

04:50' S. Jones (Raddysh, Domi)
1:4
(1:1, 0:0, 0:3)
Tampa
11:24' Maroon  (Hedman) • 47:10' Killorn  (Hagel) • 50:14' Hagel  (Point, Stamkos) • 58:54' Paul  (Bellemare)

3. Brian Elliott (TBL) 25 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,2 %
Je konec. Tampa přidala ve třetí části hned tři góly a nakonec Chicago jednoznačně porazila. Díky tomu si připsala další dva body a poskočila už na čtvrtou příčku východní konference. Naopak Chicago zůstává s dvaceti body poslední.
58:54'
Tampa právě vstřelila branku! Lightning skórují do prázdné branky i při vlastním oslabení. Bellemare vyhodil kotouč, NICK PAUL se utrhl obraně a dojel ho. Pak už ho bekhendem hodil do odkryté klece. Asistence: Pierre-Édouard Bellemare.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty dnešního zápasu.
57:52'
Chicago si ještě vyžádalo oddechový čas. Pravděpodobně to zkusí okamžitě bez gólmana.
57:52'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Brandon Hagel – 2 min., držení.
57:34'
Pěkná akce Tampy selhala v zakončení, Brayden Point nechal kotouč za sebou a vystřelil naprázdno.
55:40'
Chicago se snaží, ale nedaří se mu už potrápit Tampu Bay.
53:25'
Jones chtěl zastavit kotouč na modré čáře, ale nepovedlo se mu to. Puk následně rychle vrátil do pásma, ale sudímu milimetrový ofsajd neunikl.
53:09'
Toewsova rána skončila neúspěchem. Hra se ale přerušila a tak kapitán Chicaga vybojoval alespoň buly v útočném pásmu.
52:21'
Jednoduché nahození docela Stalocka překvapilo. Ten na poslední chvíli kotouč vyrazil.
51:03'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
Alex Stalock – 2 min., nedovolené bránění.
51:03'
Alex Killorn – 2 min., krosček.
50:14'
Tampa právě vstřelila branku! Blesky vedou o dva góly! Před brankou soupeře se utvořila skrumáž. Point pak dokázal puk přesunout na druhou stranu, kde operoval BRANDON HAGEL, který již kotouč dokázal zasunout do branky. Asistence: Brayden Point a Steven Stamkos.
49:48'
Boris Katchouk – 2 min., sekání.
49:31'
Tampa vypadá gólem velice povzbuzena. Nyní opět operuje již přes minutu v pásmu.
47:10'
Tampa právě vstřelila branku! Bolts se dostávají do vedení. ALEX KILLORN byl v brankovišti podražen, i tak ale dokázal perfektně hokejkou touš zasunout do branky. Asistence: Brandon Hagel.
45:52'
Před brankou dostal kotouč jeden z hráčů Tampy. Ten se rychle otočil a vypálil, ale Stalock ho vychytal.
44:36'
Hráči hostujícího celku jeli ve třech do pásma, ale nakonec jen nahodili a upalovali vystřídat.
43:53'
Hra se přelévá ze strany na stranu a z útočného do útočného pásma.
43:22'
Sam Lafferty se přihnal za kotoučem a dokázal ho přihrát před branku. Spoluhráč ho sice zachytil, ale nedokázal vypálit.
42:43'
Nick Paul se chystal na střelu, ale přijel k němu soupeř a tvrdým hitem ho odstavil.
41:42'
Odražený kotouč Tampa vyhodila přes všechny čáry. Jeden z jejich hráčů ale dokázal puk dojet a tak se nepískal icing.
41:16'
Buly před Elliottem vyhráli hosté, kteří se okamžitě pustili do protiútoku.
40:01'
Úvodní buly třetí třetiny vyhrála Tampa Bay Lightning.
40:01'
Ve druhé třetině jsme branku neviděli. Tampa byla mnohem aktivnější než Chicago a hlavně než sama v první třetině. Tu zakončilas pouhými pěti střelami. Nyní už jich má na kontě devatenáct. Další branku ale nevstřelila. Zajímavostí je také už třetí vyloučení Iana Colea.
40:00'
39:32'
Maroon dostal kotouč hezkou zadovkou na modré, následně si stáhl kotouč a vypálil. Stalock byl ale proti.
39:14'
Blackhawks zavedli kotouč do útočného pásma, kde o něj ale přišli a vznikl z toho protiútok Tampy.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:36'
38:14'
Chicago dokázalo po vyhození Tampu zastavit ještě na její obranné modré a přesilovka je ta TAm.
37:42'
Tentokrát pálil Alex Killorn. Opět to byla nebezpečná střela, kterou ale Stalock chytil do lapačky.
37:31'
Střela Rosse Coltona byla dobrá, Stalock se ale rychle přesunul a zlikvidoval ji.
37:21'
Tampa utahuje šrouby v pásmu. Zatím ale nevypálila.
37:06'
Chicago se v oslabení dostalo ke střele, ovšem ta nebyla nijak nebezpečná.
36:36'
Reese Johnson – 2 min., hákování.
36:32'
Kučerov zavezl kotouč k brance, následně byl ale faulován a Tampa si zahraje další přesilovku.
36:03'
35:59'
Dlouhé vyhození Chicago nyní zachránilo, následně přesilovka skončila.
35:23'
Poprvé za celý zápas mají oba týmy stejně střel, a to šestnáct.
35:07'
34:37'
Duel pokračuje hrou ve čtyřech proti čtyřem. Hokej se ale hodně zpomalil.
34:03'
Patrick Kane – 2 min., vysoká hůl.
33:38'
Tampa vyslala kotouč přes všechny čáry a ukrojila několik sekund z oslabení.
33:07'
Ian Cole – 2 min., vysoká hůl.
32:41'
Další skrumáž v útočném pásmu Tampu, tentokrát u levého mantinelu. Sudí měl dlouhou trpělivost a nechal týmy dolovat kotouč. Pak ale přišel faul.
31:09'
Dlouhé souboje o kotouč u mantinelu skončily vydolováním puku Chicagem. To ale následně selhalo při přechodu do pásma, když se odpískal ofsajd.
30:36'
Dlouhé vyhození Tampy Bay skončilo zakázaným uvolněním.
29:27'
Pěkná souhra hráčů Blackhawks končila střelou po přihrávce zpoza branky z předbrankového prostoru. Jones ale Elliotta neprostřelil.
28:30'
Zpoza branky rozehrával Point, ale přihrál jen na obránce na modré, který kotouč po chvíli ztratil.
27:30'
Michail Sergačjov vyvezl puk do pásma. Tam ale neměl komu přihrát, neboť jeho spoluhráči střídali, a tak jen nahodil za branku.
26:45'
Cole mířil kotoučem do odkryté branky, ale Stalock se předvedl fantastickým zákrokem!
26:20'
Tečovanou střelu zablokoval jeden z Blesků a okamžitě založil útok.
25:23'
Teprve druhý pokus Chicaga v této třetině jednoduše zlikvidoval Elliott.
24:26'
Hosté drží soupeře v pásmu už přes minut a vypadá to, jako by hráli přesilovou hru.
23:58'
Další střela Lightning! Ti na to ve druhé třetině pěkně vlítli a již nyní mají stejně střel, jako za celou první třetinu.
23:26'
Další pokus Tampy. Střelu jednoho z obránců tečoval Bogosian.
22:58'
Tampa vyslala dva pokusy na branku soupeře, ale Stalock jednoduše oba zlikvidoval.
21:56'
Chicago chybovalo v obraně ve svém pásmu, ale s rozehrávkou pomohl gólman Blackhawks.
21:19'
Killorn předvedl skvělou akci, kdy se stahovačkou zleva stáhl do středu a prověřil Alexe Stalocka.
20:01'
První třetina je minulostí. Chicago do zápasu vstoupilo lépe a již v páté minutě skórovalo z hokejky Setha Jonese. Tampa ale ve dvanácté minutě kontrovala tečí Pata Maroona na 1:1. Blesky vystřelily pouze pětkrát za třetinu, která se jim opravdu moc nevydařila. Výsledkově je ale srovnáno.
20:00'
19:18'
Chicago znovu vyhazuje a Tampa stále nevypálila.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:42'
Přesilovka se zatím nedaří ani Tampě. Chicago se už dvakrát dostalo k vyhození kotouče a Blesky ještě ani nevystřelily.
18:16'
Connor Murphy – 2 min., držení.
17:41'
17:17'
Další dlouhé vyhození Tampy bylo ještě následováno forčekingem v útočném pásmu. Chicagu se tahle přesilovka opravdu nedaří.
16:45'
Minuta přesilovky Chicaga je již ta tam, Tampa znovu vyhazuje a Blackhawks mají na kontě stále jen jeden přesilovkový pokus.
16:24'
Elliott se perfektně přesunul přes celou branku proti střele Setha Jonese z levého kruhu.
15:54'
Hosté získali kotouč a pomalu ho vyhodili přes všechny čáry.
15:41'
Zach Bogosian – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
14:56'
Tampa vyvezla kotouč do pásma, kde ho ale ztratila.
13:37'
Další střela skončila v lapačce chicagského gólmana, tentokrát ho prověřil Bellemare.
13:30'
Po zákroku Alexe Stalocka se hra přerušila. Buly v útočném pásmu vyhrála Tampa.
11:24'
Tampa právě vstřelila branku! A je srovnáno! Tampa skóruje při druhé střele na branku. Hedmanovu ránu z levé strany totiž tečoval těsně před brankou PATRICK MAROON. Asistence: Victor Hedman.
10:50'
Blackhawks ztratili kotouč v při útoku, což pramenilo v rychlý kontra atak soupeře.
10:38'
V útočném pásmu došlo k provinění Tampy. Odpískán ofsajd.
09:58'
Tentokrát útok Chicagu nevyšel, domácí se ke střele nedostali.
09:37'
08:58'
Hedman vypíchl kotouč a dva hráči Tampy se vydali do úniku dva na jednoho. Hedman to ale vzal na sebe a našel pouze brankáře Stalocka.
08:04'
Teprve druhý pokus Tampy na branku vyslal Naměstnikov v akci jeden na jednoho v oslabení.
07:45'
Chicago vyslalo dvě střely, ale branku netrefilo, soupeř pak vyhodil.
07:37'
Ian Cole – 2 min., nedovolené bránění.
06:49'
Blackhawks pálili na branku Tampy již sedmkrát. Blesky ještě stále ani jednou.
06:08'
Jeden z útočníků Chicaga se řítil na branku sám, přehodil si ale špatně kotouč a na Elliotta ani nezakončil.
04:50'
Chicago právě vstřelilo branku! Domácí využívají přesilovku a dostávají se rychle do vedení. SETH JONES dostal křižný pas před předbrankový prostor k levé tyči a okamžitě kotouč zametl do branky. Asistence: Taylor Raddysh a Max Domi.
04:40'
Další rána domácího týmu. Tentokrát ael šla mimo branku.
04:02'
Chicago hned po buly získalo kotouč a snažilo se ho procpat do branky. Elliott je ale zatím úspěšný.
03:55'
Ian Cole – 2 min., podrážení.
03:49'
Perry krásnou zadovkou předal kotouč do jízdy spoluhráči, ten ho ale nepřebral.
03:08'
V útočném pásmu se Tampa držela přes minutu. Stále ale nevystřelila na branku.
02:45'
Connor Murphy skvěle přitlačil na mantinel soupeře, který chtěl rozdat přihrávku před branku.
02:24'
Zatímco Blackhawks pálili již třikrát, Tampa se stále nedostala k jediné střele.
00:01'
Úvodní buly zápasu vyhrálo Chicago Blackhawks.
00:01'

Chicago Blackhawks: Stalock (Mrázek) – S. Jones, McCabe, Murphy (A), I. Phillips, Mitchell, J. Johnson – P. Kane (A), Domi, Athanasiou – Raddysh, J. Toews (C), T. Johnson – Lafferty, Dickinson, Kurashev – Blackwell, R. Johnson, Katchouk.
Trenér: L. Richardson

Tampa Bay Lightning: Elliott (Vasilevskij) – Bogosian, Hedman, Perbix, Sergačjov, Černák, Cole – Kučerov, Point, Hagel – Killorn, Stamkos, Cirelli – Maroon, Paul, Colton – Perry, Bellemare, Naměstnikov.

CHICAGO BLACKHAWKS

Chicago je na dně. A to doslova, operuje totiž na úplném spodku západní konference. Za 36 zápasů Blackhawks získali jen 20 bodů. V posledních pěti zápasech čtyřikrát prohrál., dokázal přemoci pouze Columbus, jenž operuje na spodku druhé konference.

Poslední zápasy:
Chicago – San Jose 2:5
Columbus – Chicago 4:1
St. Louis – Chicago 3:1
TAMPA BAY LIGHTNING

Tampa je ve východní konferenci na páté pozici. V posledních pěti zápasech se jí docela dařilo. Vyhrála tři poslední duely, když porazila Montreal, Rangers a na Silvestra také Arizonu. Aktuálně má na kontě 47 bodů po 35 zápasech.

Tampa – Arizona 5:3
Tampa – NY Rangers 2:1sn
Tampa – Montreal 4:1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.