NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Winnipeg - 10. prosince 2022   02:30

Winnipeg
15:21' Perfetti  (Morrissey) • 20:56' Wheeler  (Morrissey, Connor) • 52:25' Lowry  (Barron, Harkins)
Chicago
A. Söderblom (Stauber) – Set. Jones, J. Johnson, Murphy (A), Cal. Jones, Mitchell, McCabe, Tinordi – P. Kane (A), J. Toews (C), Athanasiou – Raddysh, Domi, Kurashev – Entwistle, Dickinson, Khaira – R. Johnson, Lafferty, Blackwell.
Rank, Dunning – Fournier, Jackson
United Center, Chicago
Winnipeg
Rittich (Hellebuyck) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Stanley, Schmidt – Wheeler, Scheifele (A), Perfetti – Eyssimont, Dubois, Connor – Mäenalanen, Lowry (A), Harkins – Barron, D. Gustafsson, Jonsson Fjällby – Gagner.

Z tohoto utkání je to vše. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů zase někdy příště. Na počtenou. Přeji všem dobré ráno a hezký víkend.
Česká a slovenská stopa: David Rittich (WPG) – 1 OG, 22 zákroků, úspěšnost zákroků 95,65 %, odchytal 60:00
Kdo se postavil do brankoviště?:
Arvid Söderblom (CHI) – 3 OG, 29 zásahů, úspěšnost zákroků 90,63 %, odchytal 58:07
Bodyčeky: 21:13
Utkání je za námi. Winnipeg nakonec vítězí 3:1, když ve třetí třetině přidal ještě jeden gól. V této třetině také předvedl svůj nejlepší zákrok zápasu Söderblom, když parádně lapačkou vychytal střelu Scheifeleho z prostoru mezi kruhy. David Rittich v této třetině moc práce neměl, ale několikrát musel také zasahovat. Chicago v závěru zkoušelo hru bez brankáře, ale snížit, či vyrovnat se mu již nepovedlo.
59:03'
Kurashev po přihrávce před bránu jen střílel těsně vedle.
55:50'
Raddysh vjel velkou rychlostí do útočného pásma a dostal přihrávku. Jeho střela ale byla nepřesná.
55:15'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
Cole Perfetti – 2 min., vysoká hůl.
55:12'
Lowry vypálil z pozice před brankou. Söderblom byl však připraven a má puk v lapačce.
54:38'
Icing Winnipegu vrací hru před Ritticha.
52:25'
Winnipeg právě vstřelil branku! Winnipeg navyšuje skóre. U mantinelu získal puk Barron, který ho následně předal Harkinsovi. Ten po objetí brány našel křižnou přihrávkou na levé straně ADAMA LOWRYHO, který rychlou střelou skóroval. Asistence: Morgan Barron a Jansen Harkins.
51:00'
Wheeler přihrál do prostoru mezi kruhy Scheifelemu, jehož střelu parádním zákrokem lapačkou zastavil Söderblom. Jednoznačně nejlepší zásah tohoto utkání.
50:40'
Po komerční přestávce se vhazuje před Söderblomem.
50:03'
Raddysh dostal přihrávku před bránu. S jeho pokusem si Rittich poradil a vyrazil puk betonem.
49:29'
48:45'
Winnipeg se nyní vyhnal z útočného pásma.
47:32'
Hned po vyhraném buly se puk dostal k Wheelerovi na brankoviště. Wheeler ale nedokázal dostat puk přes Söderbloma, který předvedl dobrý zákrok.
47:29'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
Patrick Kane – 2 min., podrážení.
47:08'
Nyní si Söderblom našel další pokus, tentokrát z hole Morrisseyho a má puk v lapačce.
46:50'
Schmidt tvrdě pálil kousek za modrou čarou, Söderblom připraven.
46:17'
Ofsajd odpískán Chicagu. Po komerční přestávce se bude vhazovat před Davidem Rittichem.
44:27'
Chicago bylo chvilku pod tlakem soupeře, ale nakonec jim pomohl gólman Söderblom.
43:30'
Dickinson pálil ze strany od mantinelu. Ritticha ale nepřekonal, protože ten zasáhl svou lapačkou.
42:10'
Střelu Setha Jonese od modré raději Rittich přikryl pod lapačku. Buly před jeho bránou.
41:26'
Wheeler se dostal ke střele z mezikruží, kterou ovšem Söderblom lapil.
40:01'
Druhá třetina nabídla na obou stranách jeden gól. Nejprve zvyšoval 56 sekund po začátku druhé třetiny v přesilovce šikovnou tečí Wheeler. Na druhé straně pak srovnal Raddysh. Nebýt gólmanů a jejich zákroků, mohlo být těch gólů v této části více. Ve třetí třetině bude k vidění ještě mnoho zajímavého. Třetí třetina začne zhruba ve 4:37.
40:00'
39:17'
38:58'
Kurashev dobrou střelou jen těsně minul.
37:41'
Vyhozený puk od Winnipegu míří až k Söderblomovi.
37:17'
Dylan DeMelo – 2 min., hákování.
36:44'
Buly před Söderblomem po jeho dalším zásahu.
36:17'
35:11'
Johnson a DeMelo zpět na ledě.
35:03'
Dubois vypálil kousek za kruhem. Söderblom si jeho pokus našel a puk ukryl ve své výstroji.
34:17'
Jonathan Toews – 2 min., nedovolené bránění.
33:52'
Chicago se dostalo do přečíslení, které zakončil střelou z mezikruží Raddysh. Rittich jeho pokus chytil do lapačky.
33:36'
Před brankou dorážel Gagner, ale Söderblom si dokázal poradit a zasáhl.
32:59'
Icing odpískán Winnipegu. Vhazovat se bude před bránou Davida Ritticha.
31:51'
Stejně jako teď po střele Kanea.
31:45'
Po ráně Toewse má Rittich puk v lapačce.
31:27'
Po dalším Rittichově zásahu se vhazuje před ním.
31:11'
Současné vyloučení:
Reese Johnson – 2+2, hrubost.

Dylan DeMelo – 2 min., hrubost + 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.
31:04'
Chicago právě vstřelilo branku! Domácí se přece jen dočkali. TAYLOR RADDYSH vjel s pukem do pásma, ale následně o něj přišel. Puk se dostal k Jonssonu Fjällbymu, jenž ale kotouč nechal za sebou. Raddysh si ho vzal zpět a prostřelil Ritticha, čímž mu překazil čisté konto. Asistence: Philipp Kurashev.
30:08'
Zakázané uvolnění Blackhawks. Vhazování před brankou Söderbloma.
29:13'
Morrisseyho střelu zblokoval Entwistle, čímž pomohl Söderblomovi, který nemusel zasahovat.
28:21'
Na druhé straně střílel Murphy, ale narazil na připraveného Ritticha.
27:42'
Jonsson Fjällby pálil z první, ale rána šla mimo.
26:08'
Poté, co sebral Söderblom puk do lapačky, se vhazuje před jeho brankou.
26:01'
Domi pálil rychlou střelou od mantinelu. Rittich s touto střelou neměl problém a puk vyrazil betonem.
25:35'
Zakázané uvolnění Winnipegu. Vhazovat se bude před Rittichem.
24:34'
Ofsajd Jets. Buly ve středním pásmu.
24:29'
Jonsson Fjällby se snažil zakončit z mezikruží. Söderblom schoval puk mezi betony.
24:01'
Další střela Wheelera. Tentokrát však Söderblom zasahuje.
22:56'
20:56'
Winnipeg právě vstřelil branku! V přesilovce zvyšují hráči Winnipegu svůj náskok. Morrissey vypálil od modré a před brankou do jeho střely vložil hůl BLAKE WHEELER, který se trefil přesně mezi betony Söderbloma. Asistence: Josh Morrissey a Kyle Connor.
20:01'
Střely na branku po první třetině: 14:7.
V první třetině jsme viděli jeden gól, který vstřelil Winnipeg zásluhou Perfettiho. Oba gólmané měli v první třetině dost zákroků, ale kromě jednoho gólu žádné další střely za svá záda nepustili. Rittich může být zatím spokojenější, protože drží čisté konto. Uvidíme, jestli to tak zůstane i ve druhé třetině. Domácí do další třetiny vstoupí v oslabení. Čtyřminutový trest Jacka Johnsona potrvá ještě přes tři minuty. Druhá třetina začne zhruba ve 3:40.
20:00'
19:51'
Dickinson měl velkou šanci skórovat, ale v úniku trefil jenom Rittichovu vyrážečku.
19:24'
Jack Johnson – 2 min., krosček + 2 min., hrubost.
19:24'
Na ledě se strhla potyčka a bude se vylučovat.
18:37'
18:24'
Kane ze strany svou střelou trefil Ritticha do masky.
16:37'
Sam Gagner – 2 min., krosček.
15:21'
Winnipeg právě vstřelil branku! Hosté se dostávají do vedení! Kane u mantinelu ztratil puk, čehož využil Morissey, který po zisku puku u mantinelu našel v mezikruží COLEA PERFETTIHO, který si obhodil svého protihráče a zamířil přesně. Asistence: Josh Morrissey.
14:34'
Athanasiou špatně přihrál, čehož využil Connor, jenž se díky tomu dostal k puku.
13:14'
Střelu Jonssona Fjälbyho likviduje jeho krajan v brance domácích, Arvid Söderblom.
12:35'
Winnipegu odpískán ofsajd a vhazuje se ve středním pásmu.
11:29'
Wheeler si dal puk mezi brusle a chtěl se zbavit svého protihráče, ale trefil jeho brusle. Od nich se ale puk odrazil znovu k Wheelerovi, jehož střelu lapil Söderblom.
11:11'
S ranou Entwistlea si poradil Rittich. Ten má kotouč v rukavici a vhazuje se před jeho bránou.
10:18'
Stanley narazil do mantinelu za Rittichovou brankou, ale zvedá se a odjíždí na střídačku.
09:58'
Blackwell se snažil dostat před Ritticha, ovšem jeden z obránců ho odzbrojil a puk skončil na holi českého brankáře, který následně puk poslal svým spoluhráčům.
09:03'
Seth Jones hledal před bránou svou nahrávkou Raddyshe, ale ten kotouč netrefil.
08:39'
Další icing Winnipegu. Další vhazování před Rittichem.
08:12'
Icing odpískán Winnipegu. Buly před Rittichem.
07:14'
Söderblom znovu v permanenci. Tentokrát má v rukavici střelu Morrisseyho od modré.
06:46'
Další zákrok Söderbloma. Tentokrát zasahoval proti ráně Connora, který dostal nahrávku na levou stranu. Domácí gólman sebral puk do lapačky.
06:12'
Dillonovu ránu srazil Entwistle k brankáři Söderblomovi, který následně svým zásahem přerušuje hru.
06:09'
Před bránou Chicaga zůstal Morrissey, ale těsně před tím, než se puku dotkl, ho Söderblom přikryl pod lapačku. Po komerční přestávce se bude vhazovat před bránou Blackhawks.
05:37'
Na druhé straně to zkoušel Wheeler, ale Söderblom ránu vyrazil ramenem nad bránu.
05:25'
McCabe pálil z mezikruží, ale trefil jenom lapačku Ritticha. Vhazuje se před jeho bránou.
04:16'
Další střelecký pokus zaznamenal Lowry, ale ani s touhle střelou neměl Söderblom žádné problémy a schoval puk ve své výstroji.
03:55'
Toews se řítil ze strany na Ritticha, ale ten jeho ránu sebral do rukavice.
03:45'
Po střele Harkinse z mezikruží zasahuje gólman Söderblom.
03:17'
Lafferty dostal u mantinelu tvrdý hit a k puku se dostávají hosté.
02:04'
McCabe se natlačil před Ritticha, ale ten dokázal zasáhnout a puk skončil v rohu.
Vše je vyřešeno, hraje se dál.
01:48'
Řeší se nějaká nerovnost na hrací ploše, hra je přerušena.
01:40'
Wheelerova střela byla zablokována domácí obranou.
00:21'
Jako první střílel Dillon, ale Söderblom vyráží puk do rohu.
00:01'
Před začátkem zápasu ještě zazní hymny Kanady a USA.
Utkání začne tradičně s menším zámořským zpožděním.

Chicago Blackhawks: A. Söderblom (Stauber) – Set. Jones, J. Johnson, Murphy (A), Cal. Jones, Mitchell, McCabe – P. Kane (A), J. Toews (C), Athanasiou – Raddysh, Domi, Kurashev – Entwistle, Dickinson, Khaira – R. Johnson, Lafferty, Blackwell.
Trenér: Luke Richardson

Winnipeg Jets: Rittich (Hellebuyck) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Stanley, Schmidt – Wheeler, Scheifele (A), Perfetti – Eyssimont, Dubois, Connor – Mäenalanen, Lowry (A), Harkins – Barron, D. Gustafsson, Jonsson Fjällby.
Trenér: Rick Bowness.
Zdravím všechny hokejové fanoušky! Nejprestižnější hokejová soutěž na světě je v plném proudu. My se zaměříme na utkání mezi Chicagem a Winnipegem. Chicago ve svém minulém utkání prohrálo na ledě New Jersey 0:3. O výhře rozhodla druhá třetina, ve které padly dvě branky. Chicagu nepomohlo ani 26 zásahů švédského brankáře Arvida Söderbloma.
Winnipegu se v minulém zápase naopak dařilo, protože na ledě St. Louis vyhrál 5:2. Dvěma góly pomohl k výhře útočník Pierre-Luc Dubois.
Nejproduktivnějším hráčem Blackhawks je útočník Patrick Kane, který ve 25 utkáních zaznamenal 20 bodů (4+16). Nejlepším střelcem je ale Kanaďan Max Domi, který nastřílel ve 25 utkáních 9 branek a k nim ještě přidal 10 nahrávek. Mezi beky je tím nejproduktivnějším Caleb Jones, který v 21 zápasech zapsal 9 bodů (1+8). Mezi brankáři je na tom zatím nejlépe Arvid Söderblom, který odchytal 12 utkání. Jeho úspěšnost zásahů je 90,57 % a v průměru dostává 3,17 gólu na zápas. Petr Mrázek odchytal 9 zápasů s úspěšností zákroků 88,15 % a s průměrem 4,06 gólu na zápas.
Nejproduktivnějším hráčem Jets je již zmíněný Pierre-Luc Dubois, Kanadský forvard si v 25 zápasech připsal 28 bodů (13+15). Nejlepším střelcem je ovšem kanadský útočník Mark Scheifele, jenž v 25 utkáních vstřelil 15 gólů, ke kterým přidal ještě 8 nahrávek. Nejproduktivnějším obráncem je Kanaďan Josh Morrissey, který ve 25 zápasech zaznamenal 27 bodů (5+22). Mezi brankáři je na tom lépe Američan Connor Hellebuyck, který odchytal 20 utkání. Jeho úspěšnost zásahů je 93,25 % a v průměru inkasuje 2,24 gólu na zápas. Zbylých pět utkání odchytal David Rittich, který má úspěšnost zákroků 88,19 % a průměr 3,05 branky na zápas. Úvodní buly bude v United Center v Chicagu vhozeno krátce po 2:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.