NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Pittsburgh - 14. dubna 2023   01:00

Columbus
Columbus
22:12' Peeke (McKown) • 56:35' Bemström (Pyyhtiä, Svozil) • 61:00' J. Gaudreau (A. Boqvist)
3:2
(0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Pittsburgh
Pittsburgh
04:28' Letang  (Crosby, Rakell) • 43:53' Guentzel  (Letang, Crosby)
Columbus
Hutchinson (Gillies) – Bayreuther, Peeke, Berni, A. Boqvist, Svozil, Sweezey, Kňažko – J. Gaudreau (A), Kuraly (A), Marčenko – K. Johnson, Roslovic, L. Foudy – Luoto, McKown, Bemström – Pyyhtiä, Angle.
Pollock, Hebert; Smith, Barton
Nationwide Arena, Columbus
18 369 diváků
Pittsburgh
Jarry (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), M. Pettersson, Petry, P. Joseph, Kulikov – Guentzel, Crosby (C), Rust – Zucker, Malkin (A), Rakell – Granlund, Poehling, A. Nylander – D. O'Connor, Carter, Heinen.

Statistika
Střely na bránu: 34 – 36 | Přesilová hra: 1/4 – 2/2 | Trestné minuty: 4 – 8

Kdo se postavil do brankoviště?
Michael Hutchinson (CBJ) – 34 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,4 %, odchytal 60:52
Tristan Jarry (PIT) – 31 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,2 %, odchytal 61:00

Česká a slovenská stopa
Stanislav Svozil (CBJ) – 0+1, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 22:06

Samuel Kňažko (CBJ) – 0+0, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 9:35

Tři hvězdy utkání
1. Michael Hutchinson (CBJ) 94.4%
2. Johnny Gaudreau (CBJ) 1+0
3. Emil Bemström (CBJ) 1+0
Zápas je u konce, nakonec se domácímu celku přeci jen porazil kýžený obrat a podtrhuje tragickou sezónu hostujícího týmu. Columbus tak stále nemusí v tabulce ligy skončit na posledním místě, dočasně se dokonce posouvá hned o dvě pozice kupředu. Zatímco Pittsburgh má již volno, Columbus ještě čeká náročná bitva s týmem Buffala, jehož kvalita je zhruba srovnatelná právě s dnešním soupeřem Blue Jackets.

Pittsburgh se tak se sezónou dnes loučí s bilancí 40 výher, 31 proher po základní hrací době a 11 zápasů, které prohrál celek ze severovýchodu USA v prodloužení či na nájezdy, tak, jako se mu to stalo i dnes. Celkově skončí Pittsburgh v rámci metropolitní divize na 8. místě, v rámci celé ligy pak na konci druhé desítky (18. – 20. místo, podle výsledků konkurentů).

To už je za mě pro dnešek vše, přeji každému fanouškovi ledního hokeje top den!
61:00'
Columbus právě vstřelil branku!
Autorem branky je JOHNNY GAUDREAU. Nešťastná ztráta v ofenzívě a bleskový únik hvězdy Columbusu, který si suverénně dokázal forhendovým blafákem poradit s Tristanem Jarrym a rozhoduje zápas a rozhoduje tak o udělení dvou bodů domácímu celku. Asistence: Adam Boqvist.
60:35'
První útočí hosté, nechtějí riskovat zbytečnou střelu a ztratit puk, jdou hodně na jistotu.
60:01'
3 minuty a 25 vteřin před koncem se Columbusu podařilo srovnat stav zápasu na 2.2, ještě jednou si připomeňme, že při tomto gólu zaznamenal svou vůbec první asistenci a zároveň první bod v NHL obránce z Přerova Stanislav Svozil. Mno, a teď už jdeme na zběsilé prodloužení 3 na 3.
60:00'
59:59'
V úplném závěru pálil ještě hodně nebezpečně McKown, Jarry si ale dokázal poradit a jdeme do prodloužení!
59:50'
Ryan Poehling střílil mimo.
59:00'
Do konce zápasu zbývá jedna minuta, ani jeden z týmů už nemá přílišné ofenzivní příležitosti, patrná snaha je spíše u Pittsburghu, času je však už jen velmi málo.
57:40'
Na druhé straně se po úniku nedokázal prosadit Rakell.
56:35'
Columbus právě vstřelil branku! Wow, jedna vydařená akce, série přesných přihrávek a hned je srovnáno! Nedostatečná obrana hostů v brankovišti umožnila skórovat EMILU BEMSTRÖMOVI. Parádní rána do odkryté brány, velkou pochvalu si ale zaslouží křižný pas debutanta z Finska. Druhou asistenci a svůj první bod v NHL si připisuje Stanislav Svozil. Asistence: Mikael Pyyhtiä, Stanislav Svozil.
56:10'
Pittsburgh stále úspěšně vyhazuje puky, do konce přesilovky zbývá jen zhruba třicet vteřin a s nadějemi Blue Jackets to nevypadá vůbec dobře.
55:43'
Po ráně Marčenka se musel vytáhnout Jarry, zatím je dnes ovšem jistý a poradil si i tentokrát.
54:52'
Nyní děsivou sérii konečně láme Roslovic, jeho pokus zápěstím však rozhodně nezlomí negativní skóre.
54:50'
Dnes už měl Columbus tři přesilové hry, dosud nezaznamenal jediný střelecký pokus, což je naprosto hrozivá bilance.
54:44'
Tak, teď se asi bude zápas definitivně lámat, 5 minut do konce utkání je tu dvouminutový trest pro Nylandera, který vysokou holí zasáhl Huntera McKowna. Dokáže Columbus navázat na dvě proměněné přesilové hry soupeře a prosadit se také?
54:20'
Hosté drží pásmo a čas od času ohrozí Hutchinsona, pokud neztrácí, dává jim tento přístup jistý a kontrolovaný postup k závěrečnému hvizdu.
53:10'
Konečně pořádná šance pro domácí, únik dva na jednoho zakončil ovšem Gaudreau mimo. Následovala akce tři na dva na druhé straně, ani ta neskončila až u golmana.
52:42'
Rakell míjí branku Hutchinsona, pasivita Columbusu je ale na pováženou.
51:30'
Faktem ovšem zůstává, že ani tato přesilová hra využita není, opět se k puku dostal v posledních minutách hodně aktivní Svozil, jeho rána od modré však postrádala přesnost i razanci.
50:30'
Domácím se ani v této přesilové hře vůbec nedaří, hosté likvidují vše bez problému. Komentátoři zámořské televize spekulují, že možná Columbus chce už prohrát schválně, aby měl výhodnější pozici v draftu, jde ale nejspíš spíše o nadsázku.
50:00'
Do konce zápasu (a pro Pittsburgh také celé sezóny) zbývá deset minut, sudí právě odpustil Pittsburghu poměrně jasné podražení.
49:32'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
Mikael Granlund – 2 min., držení.
49:32'
Adam Boqvist minul puk v nadějné střelecké pozici, k puku se dostávají Penguins, sudí však opět vylučuje na straně favorita.
48:50'
Ofsajd přerušuje útočné snažení Modrokabátníků z Ohia.
48:06'
Nebezpečnou ránu na Jerryho vyslal Kent Johnson.
47:30'
Přesilová hra je ubráněná, poslední ranou minul Svozil branku.
46:40'
Zatím se domácímu celku přesilová hra příliš nedaří, hosté relativně v klidu odpalují puky přes všechny čáry.
45:28'
Samostatný únik Roslovice musel za cenu faulu zastavit hákováním Dmitrij Kulikov, domácí mají šanci na bleskové vyrovnání stavu.
43:53'
Pittsburgh právě vstřelil branku! Po Stanislavu Svozilovi je tu druhý vyloučený debutant a druhý krutý trest ze strany Pittsburghu, který po trestu Fina Pyyhtii využívá druhou přesilovou hru. Druhou přesilovou hru využil JAKE GUENTZEL. Asistence: Kris Letang, Sidney Crosby.
43:28'
Malkin těsně míjí branku, Columbus následně vyhazuje.
42:42'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
Mikael Pyyhtiä – 2 min., podrážení.
42:00'
Hunter McKown těsně přestřeluje branku soupeře, ani tento pokus nerozhodný stav nezmění.
41:13'
Nepříjemnou ránu na Hutchinsona vyslal Granlund.
40:11'
Hned na úvod závěrečné třetiny prověřil Hutchinsona hvězdný Kanaďan Sidney Crosby.
40:01'
Ve druhé třetině se stav hry poněkud vyrovnal a to jak statisticky (na střely vedou domácí již pouze 25-22), tak hlavně z hlediska skóre. Do závěrečné třetiny jdou tedy oba týmy s jednou vstřelenou brankou, pro neutrálního diváka by bylo jistě dobré, kdyby alespoň jeden z týmů byl k aktivitě nucen. Uvidíme, co nám třetí třetina přinese, závěrečná perioda začne zhruba ve 2:53.
40:00'
39:59'
V úplném závěru se díky aktivitě Malkina a jeho druhé formace dostávají do zajímavých pozic hosté, branka z toho tentokráte není.
39:30'
Druhou třetinu ukončují s pukem na hokejkách hosté.
37:40'
Dobré útočné snažení Pittsburghu pokračuje, pohledně zakončoval Granlund a o pár vteřin později O´Connor,
36:30'
Už podruhé v dnešním zápase dokázal Ryan Poehling objet bránu a překonat Hutchinsona, ani tentokráte z toho však není platný gól, nedaří se dostat puk do sítě.
35:30'
Během oslabení Pittsburghu ujel na druhou stranu bleskově Letang, Pittsburghu se daří v početní nevýhodě stále náramně.
34:30'
Bude se zase vylučovat na straně Tučňáků, již téměř minutu je hrána výhoda.
34:00'
Svozil se dostal do výborné šance, podle všeho pálil na prázdnou branku.
33:47'
Horko teď bylo i před brankou Tučňáků, sledujeme velký ofenzivní tlak domácích.
33:18'
Johnson svým pokusem z těžké blízkosti trefuje pouze ochranné sklo.
32:48'
Opět výborně golman, po ráně Johnsona se výtečně předvedl Tristan Jarry.
32:05'
Hutchinson zvládá výborně další opravdu nelehkou situaci ve svém brankoviště, kam se hráči Pittsburghu opět vydali velmi tvrdě napadat.
31:05'
Sweeney tvrdě srazil Krise Letanga, domácí celek se následně snaží zareagovat stejnou měrou, avšak neúspěšně.
30:18'
Proti ráně Seana Kuralyho musel dobrý zákrok vytasit Michael Hutchinson.
28:09'
Absolutní gólovou příležitost při vlastním oslabení měl Ryan Poehling, který nedokázal z otočky trefit prázdnou bránu.
27:45'
Přesilová hra se domácímu celku vůbec nedaří, oběhlo ji přes minutu a nic z toho.
26:34'
Jeff Carter – 2 min., hákování.
26:25'
Brilantní zákrok Jarryho! Následuje ovšem vyloučení jednoho z hostujících hráčů.
25:35'
Ani jeden z týmů se do útočení příliš nehrne, sledujeme celkem jasný pokles tempa hry.
24:06'
Tlak Pittsburghu je zpět, domácího brankáře prověřil Jeff Petry a také Jake Guentzel.
23:00'
Ránu Kanaďana Heinena chytá Michael Hutchinson.
22:12'
Columbus právě vstřelil branku! I druhý gól zápasu padá okamžitě po vhazování, tentokráte branku vstřelil ANDREW PEEKE. Je tak srovnáno, doufejme, že to povede k vypětí obou stran směrem dopředu a nikoliv k uklidnění a vzájemné studené válce. Asistence: Hunter McKown.
20:52'
Nepřesnou střelu poslal Stanislav Svozil.
20:39'
První pokus druhé třetiny měl z nadějné pozice Marčenko, k ještě nadějněji mohl dorážet Kurály.
20:01'
První třetina je u konce, skóre zápasu zatím odpovídá jeho průběhu. Co se střeleckých pokusů týče, vede favorit poměrem 13:8. Pomalu, ale jistě, se hostům daří vybrousit veškeré nedostatky, které jejich ataky na úplném začátku dnešního střetnutí měli a nebezpečnost tak logicky roste. Škoda je, že se debut zatím vůbec nevydařil českému obránci Stanislavu Svozilovi, během jeho vyloučení padla zatím jediná branka duelu. Každopádně ztráta domácích je jednoznačně hratelná, ani herní projev nepůsobí nikterak bídně a do zbývajících dvou třetin se nepochybně máme nač těšit.
20:00'
19:17'
Poehling sice právě skóroval, branka ale nemůže platit, již bylo pískáno pro postavení útočícího hráče v brankovišti, Hutchinson nemohl chytat, ležel na něm právě Marcus Pettersson.
19:00'
V závěru třetiny útočí hosté, horko dělá ve vápně především duo Pettersson, Poehling.
18:04'
Tristan Jarry dokázal včas shodit beton k zemi a zabraňuje poměrně perspektivnímu střeleckému pokusu.
17:40'
Ránu Malkina, která se přes kupu těl před brankou dostala do sítě, chytá Hutchinson a následně kritizuje mou výchovu domácích mazlíčků.
16:26'
Poehling našel Granlunda, ten to zkoušel od modré, s ránami, jejichž hlavní dominancí je razance, si zatím Hutchinson dokáže poradit, pro navýšení gólového polštáře to bude chtít vymyslet něco chytřejšího.
15:45'
Opět už jsme přes minutu neviděli žádný střelecký pokus, směrem dopředu není zatím utkání žádná hitparáda, celkově bylo k vidění pouze 17 pokusů.
14:40'
Poměrně solidní nájezd předvedl Rickard Rakell, celé akci však chybělo dostatečně nebezpečné zakončení, spíše jen pošťouchl puk k brankáři Columbusu.
14:06'
Hutchinsona teď pozlobilo duo Kulikov, Zucker, brankář celku z Ohia si ovšem dokázal poradit s oběma pokusy.
13:10'
Nepříjemnou ránu zápěstím vyslal Johnny Gaudreau.
12:58'
Zdálo se, že by se dalo vylučovat za hru vysokou holí, sudí nakonec nařizuje pouze vhazování.
12:30'
Carter neúspěšně hledal ve vápně O´Connora.
12:00'
Tlak Tučňáků pokračuje, nyní však pouze kombinují, již minutu nedokázali vystřelit.
11:05'
V útoku jsou hráči Pittsburghu, ofenziva zatím působí poněkud roztěkaně. Přestože jsou jasně patrné individuální kvality, chybí jasnější koncepce, vzorec.
10:08'
Zpravidla nejnebezpečnější hráč domácího týmu směrem dopředu Johnny Gaudreau se dostal ke střele, branku tentokráte minul.
09:28'
Parádní skok Hutchinsona zastavuje O´Connora při zakončení po brejku dva na jednoho, velmi dobrý zákrok. Při skoku došlo k posunu branky a musí se přerušovat.
08:46'
Hodně nepříjemně objíždí branku hladoví hráči Columbusu, nakonec vypálil Andrew Peeke, jeho ránu chytá Jarry s notnou dávkou štěstí, kotouč se odrazil od golmanské hokejky.
07:35'
Svozil se zapojuje do hry v útočném pásmu, jeho nepřesný pas bohužel zachytává Dumoulin.
06:35'
Protiútok na druhé straně vedl Sean Kuraly, jeho ránu švihem s jistotou chytá Tristan Jarry a okamžitě rozehrává.
04:28'
Pittsburgh právě vstřelil branku! Přesilovou hru domácí celek okamžitě využívá, rána z dálky se pravděpodobně otřela o některého z hráčů, kteří clonili ve výhledu, každopádně byl Hutchinson bez šance. Přesilovou hru proměňuje KRIS LETANG! Asistence: Sidney Crosby, Rickard Rakell.
04:12'
Svozil se zapisuje do statistik utkání velmi rychle, rozhodně však ne tak, jak by chtěl, dostává dvouminutový trest za držení
03:42'
Nebezpečné útočné snažení hostů pokračuje, Letang se teď velmi dobře tlačil k puku, který byl kdesi pod Hutchinsonem, domácí vše řeší pouze za cenu zakázaného uvolnění.
02:47'
Mimo míří rána, kterou vyslal Heinen.
02:17'
Mikael Granlund (Pittsburgh) přinutil k zákroku Hutchinsona, ten si dokázal s přehledem poradit.
01:25'
Hned v úvodu zápasu byla k vidění velká příležitost, tu měl při úniku dva na jednoho Kent Johnson (Columbus), ve výborné pozici se po přesném pasu Jacka Roslovice nedokázal prosadit, minul branku.
00:01'
Své první utkání v NHL dnes zapíše do statistik také dvacetiletý slovenský obránce Samuel Kňažko.
Poměrně překvapivá je sestava, kterou dnes vyslal na led Brad Larsen – byť vzhledem k pozdní fázi sezóny lze očekávat šetření některých opor, navíc jak již bylo mnohokrát omíláno je kádr sužován velkým počtem zranění. Každopádně to znamená, že dnes uvidíme debut několika hráčů týmu Blue Jackets v čele se Stanislavem Svozilem!

Columbus Blue Jackets: Hutchinson (Gillies) – Bayreuther, Peeke, Berni, A. Boqvist, Svozil, Sweezey – J. Gaudreau, Kuraly, Marčenko – K. Johnson, Roslovic, L. Foudy – Luoto, McKown, Bemström – Pyyhtia, Angle, Kňažko.
Trenér: Brad Larsen

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Dumoulin, Letang, M. Pettersson, Petry, P. Joseph, Kulikov – Guentzel, Crosby, Rust – Zucker, Malkin, Rakell – Granlund, Poehling, A. Nylander – D. O'Connor, Carter, Heinen.
Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: Pollock, Hebert; Smith, Barton.
Jak je vidět již z výše vložených statistik, o favoritovi zápasu nemůže být pochyb, ofenzivní síla Pittsburghu je násobně nebezpečnější než kterákoliv formace, kterou může složit trenér domácích.