NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : St. Louis - 14. dubna 2023   02:00

3. Jordan Binnigton (STL) 33 zákroků
Až ve třetí třetině jsme se v American Airlanes Center dočkali alespoň jedné branky, kterou nakonec zaznamenal mladý Johnston, jehož trefa nakonec rozhodla o tom, že Dallas Stars na svém ledě zdolali St. Louis Blues fotbalovým výsledkem 1:0.

Oba brankáři podali velmi dobré výkony, když si především Binnington vzpomněl na své nejlepší časy, ale proti inkasované brance nic dělat ani nemohl. Čisté konto naopak udržel Jake Oettinger, který o něj musel bojovat především v závěru utkání.
59:52'
Hned po vyhraném vhazování znova střílel z modré čáry Krug, ale vedl si zcela stejně, jako předtím, jelikož puk opět končí ve výstroji Oettingera.
59:47'
Vše ukončil Krug se svou střelou z modré čáry, která zaletěla přesně do výstroje Oettingera.
59:32'
Schenn vzápětí vystřelil z pravého kruhu a i jeho střelu domácí brankář vyráží mimo svou klec.
59:17'
Do velké příležitosti se dostal Kyrou, jehož střelu z levého kruhu však Oettinger vyrazil!
59:02'
Blues si berou svůj oddechový čas.
59:02'
Kruga nakonec připravil o puk Pavelski, který poté poslal touš na zakázané uvolnění.
58:48'
Blues drží puk ve své útočné třetině, ale zatím je to bez jakékoliv střely.
58:13'
Thomasovu přihrávku na modrou čáru zblokoval Robertson a touš letí až do obranného pásma Blues.
57:56'
Binnington míří na svou střídačku!
57:28'
Pitlick chtěl přihrát kotouč na modrou čáru, avšak do jeho pasu vložil svou hůl Faksa, který puk prodloužil do středního pásma.
56:18'
Nyní už to měl Oettinger těžší, když si nejprve poradil se střelou Kyroua z mezikruží a následně zneškodnil i dorážku Schenna.
55:56'
Kyrou zkusil vystřelit z poměrně velké vzdálenosti a Oettinger s takovou střelou neměl žádný problém.
55:27'
Heiskanen vystřelil z modré čáry a Binnington jeho střelu vyrazil za svou bránu.
55:00'
Hostující hráči zahráli kotouč vysokou holí, a tak se po komerční přestávce bude vhazovat ve středním pásmu.
54:48'
Robertson projel kolem brány Blues, aby následně zpoza ní nahrál mezi kruhy Pavelskému, jenž mohl zakončit do odkryté klece, ale domácího útočníka ubránila hned dvojice hráčů v bílém.
53:18'
Ofenzivní akce Dallasu skončila na útočné modré, kde se domácím hokejistům nepodařilo přejít do pásma dle pravidel.
52:54'
Na druhé straně zkoušel z pravého kruhu střílet Thomas, ale lapačka Oettingera byla na svém místě.
52:30'
Domi jen ze středního pásma nahodil obloukem kotouč směrem na Binningtona, který jej poslal za svou klec.
51:48'
Benn vyslal do útoku Dadonova, který měl na zádech hned dva hráče Blues, a tak jeho zakončení jen mířilo přímo do připraveného Binnigtona.
51:28'
Dallas tedy ani ve svém druhém oslabení nedovolil St. Louis žádnou střelu na bránu.
51:14'
V závěru oslabení se do útoku ještě vydal Hintz, který z levé strany minul hostující klec.
50:54'
Stars opět dokázali vyvézt puk ze svého obranného pásma.
50:10'
Hostujícím hokejistům nepomohlo ani nahození kotouč do útočné třetiny, kde jej opět sebrali Stars a znova i vyhodili.
49:50'
Domácí hokejisté získali puk za svou bránou a následně s pomocí mantinelu jej vyhodili až k Binnigtonovi.
49:30'
Dallas však vyhrál následné vhazování a kotouč ihned letí přes všechny čáry.
49:20'
Jevgenij Dadonov (DAL) usedá na trestnou lavici, když domácí útočník dostává dvě minuty za podrážení.
48:40'
Následně se o útočnou akci pokusil Hintz, který střílel zpoza Kruga a Binnington jeho střelu vyráží.
48:16'
Kurg vystřelil z modré čáry a jeho rána doletěla až k Oettingerovi, který jeho střelu vyrazil betonem.
47:24'
Vrána nahrál kotouč v útočné třetině Neighborsovi, avšak toho domácí hned natlačili na mantinel a o puk i obrali.
46:44'
Heiskanenovu střelu z modré čáry lehce dokázal tečovat Marchment a kotouč poté jen těsně minul bránu Blues.
46:30'
Hostující hokejisté jen posílají kotouč přes celé kluziště na zakázané uvolnění.
46:05'
Robertson vystřelil ze vcelku velké vzdálenosti, když jeho střela zaletěla přesně do lapačky Binningtona.
45:21'
Harley zavezl puk za bránu Blues, odkud se pokoušel nahrát mezi kruhy, kde byl zcela volný jeden z jeho spoluhráčů, kterému však touš projel kolem jeho hokejky.
44:25'
Domi chtěl ihned přihrát další branku domácích, ale Binnington jeho pokus vyrazil za svou klec.
43:45'
Dallas právě vstřelil branku!
Stars se konečně dočkávají první branky v utkání! Benn zavezl puk do útočného pásma, kde byla Johnstonova střela příhodně sražena k Dadonovi, jenž měl před sebou zcela prázdnou klec, ale trefil tyč a k puku se poté dostal WYATT JOHNSTON, jenž ho už dopravil do hostující klece. Asistence: Jevgenij Dadonov, Jamie Benn.
43:08'
Hintz zkoušel střílet z levého kruhu, ale jeho střela byla přizvednuta hostující obranou do ochranné sítě.
42:41'
Dallasu nevyšla útočná rozehrávka, když kotouč proletěl až na zakázané uvolnění.
42:10'
A další střela směrem na hostující klec, kterou z levého kruhu vyslal Dellandrea, ale puk míří přesně do lapačky Binningtona.
41:27'
Dallas začal závěrečnou třetinu hodně aktivně, když si Binnington připisuje další úspěšný zákrok, jelikož střelu Seguina vyrazil za svou bránu.
41:03'
Seguin dokázal nahrát mezi kruhy Domimu, jehož pohotovou střelu skvěle kryje Binnington!
40:21'
Hintz přiťukl kotouč do středu Pavelskému, který svou střelu poslal nad bránu Blues.
40:01'
Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 22:14
Zblokované střely: 4:11
Hity: 6:11
Vyhraná vhazování: 23:8
Tak bohužel ani po čtyřiceti minutách jsme se zatím žádné branky nedočkali, ikdyž už jsme alespoň mohli vidět nějaké větší šance, když především Stars mohli otevřít skóre tohoto zápasu, ale Binnington byl proti.
40:00'
39:36'
Stars ještě pár vteřin před koncem druhé části vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
38:59'
Faulk se dokázal dostat s pukem až mezi kruhy, kde už chtěl střílet, ale skvělou obranou práci předvedl Marchment, jenž hostujícímu obránci zezadu přizvedl hůl.
38:07'
Dallas sice vyhrál následné vhazování, ale domácí pouze poslali kotouč na zakázané uvolnění.
38:00'
Domácí hokejisté ze svého obranného pásma poslali touš na střídačku St. Louis, a tak se bude vhazovat před Oettingerem.
37:23'
Dallas se pokoušel založit rychlý protiútok, ale pas Sutera byl hodně pomalý a sebral jej jeden z vracejících hráčů Blues.
36:45'
Suter dostal na levé straně obrovský prostor, a tak si sjel do středu levého kruhu, odkud přihrával před prázdnou bránu Dadonovi, jenže ten nedokázal usměrnit touš do klece, když ho příliš přizvedl až do ochranné sítě.
36:10'
Kyrou zasáhl do přihrávky, která mířila na modrou čáru a díky tomu tedy víceméně pomohl Dallasu dostat puk z obranného pásma Stars.
35:39'
Hakanpää vystřelil z modré čáry a jeho pokus byl Dellandreou tečován jen těsně vedle hostující klece.
35:09'
Už kompletní St. Louis vyhodilo puk přes všechny čáry a hostujícím hráčům je tedy odpískán icing.
34:51'
Robertsonova střela zůstala ležet někde za Binningtonem, kde se o dorážku pokoušel Benn, který však touš netrefil.
34:31'
Benn nedokázal udržet puk v útočné třetině, kde jej obral Walker, jenž poté vyhazuje touš přes všechny čáry.
34:09'
Po neúspěšné střele Heiskanena z modré čáry se hostujícím hokejistům podařilo vyhodit touš ze svého obranného pásma.
33:58'
Johnston nahrával k bráně Dadonovi, jenž poté chtěl přihrát přes brankoviště Seguinovi, ale tento pas skvěle zblokoval Faulk.
33:36'
Domiho střelu Binnington jen vyrazil za svou klec.
32:58'
Sammy Blais (STL) oslabuje svůj tým, když hostující útočník dostává dvě minuty za hákování.
32:18'
Před bránou St. Louis bylo pořádně horko, když zde Miller napálil kotouč z modré čáry a Binnington jeho střelu jen vyrazil před sebe, kde se ještě o dorážku pokusili Pavelski a Robertson, ale oba jejich pokusy brankář Blues vyrazil!
31:58'
Domácí hokejisté nyní spálili obrovskou příležitost otevřít skóre tohoto zápasu, když Hintz nahrával do pravého kruhu Millerovi, jenž měl před sebou odkrytou klec, jenže střela domácího obránce minula klec Blues.
31:50'
Domi nahrál kotouč do levého kruhu Marchmentovi, jehož střelecký pokus míří mimo bránu Blues a navíc se puk od zadního mantinelu odrazil do ochranné sítě.
31:29'
Rosén vypálil z modré čáry a jeho pokus jen proletěl kolem brány Dallasu, kde Oettinger jeho ránu vůbec neviděl.
30:27'
Střela Heiskanena byla obranou Blues zblokována mimo hostující klec.
30:04'
Benn vyslal do útoku Dadonova, který z pravého kruhu otestoval Binningtona, jenž jeho střelu vyrazil pod sebe a následně touš schoval pod svou lapačku.
29:32'
Dallas jen zpoza své klece poslal obloukem až do útočného pásma, ale zde si touš bez potíží přebírají hosté.
28:27'
Útočná snaha Dallasu skončila na útočné modré, kde se domácí hokejisté dostali do ofsajdu.
28:07'
Naopak na druhé straně si další jednoduchý zákrok zapisuje Oettinger, který si poradil se střelou od levého mantinelu.
27:52'
Domácí se pokusili o dlouhou rozehrávku, jenže Benn pas nezpracoval a jen touš protečoval za bránu Blues.
27:11'
Krug zkoušel své střelecké štěstí z modré čáry, avšak jeho střelu domácí obrana zblokovala do ochranné sítě.
26:37'
Miller z modré čáry spíš jen posílal kotouč na teč Pavelskému, ale ten puk netrefil.
25:39'
Thomas skvěle připravoval kotouč do velké šance Kyrouovi, avšak bránící Lindell do této přihrávky lehl, a tak Blues překazil velkou brankovou příležitost.
24:34'
Bues navíc následně naopak poslali puk zase na druhou stranu kluziště, takže se hostům píská zakázané uvolnění.
24:24'
Hostující hokejisté se sami vyhnali ze svého útočného pásma, když Schenn poslal kotouč zpoza domácí klece až k Binningtonovi.
23:39'
St. Louis chtělo nahodit puk do svého útočného pásma, kde se však kotouč odrazil mimo hrací plochu. Vhazovat se bude před hostující střídačkou.
22:40'
Blues z rohu útočné třetiny zkoušeli překvapit Oettingera, který jen touš vyrazil svou holí, a ten letí až do středního pásma.
22:10'
Faksa ztratil kotouč za bránou Blues, a tak se o ofenzivní akci pokoušejí hostující hokejisté.
20:59'
Taktéž Oettingers se v závěru první minuty druhé části dočkává svého zákroku, když si musel poradit se střelou Schenna.
20:46'
Johnston dokázal po pravé straně přebruslit Kruga a následně se zkoušel trefit k vzdálenější tyči, ale jeho pokus letěl mimo bránu Blues.
20:12'
Hned v úvodu druhé třetiny se do střeleckého zakončení dostal Hintz, avšak jeho pohotovou střelu kryje Binnington.
20:01'
Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 12:9
Zblokované střely: 2:7
Hity: 4:8
Vyhraná vhazování: 10:4
První třetina tohoto zápasu je tedy u svého konce. Příliš zajímavou podívanou jsme v ní neviděli, když si oba celky vyzkoušely přesilovou hru, jenže ani to nepomohlo tomu, abychom se dočkali nějaké branky, a tak se do šaten odchází za bezbrankového stavu.
20:00'
19:57'
V závěru první třetiny ještě vystřelil Suter a jeho pokus zaletěl přesně do lapačky Binningtona.
19:38'
St. Louis se nevydařil přechod přes útočnou modrou, kde se hostující hokejisté dostali do ofsajdového postavení.
19:19'
Domácí hokejisté chtěli vyhodit touš ze svého obranného pásma, ale ten se od plexiskla odrazil mimo hrací plochu.
18:46'
Vrána si ve velké rychlosti najel na střed útočného pásma, odkud vyslal svou svižnou střelu, která jen proletěla kolem brány Stars.
18:32'
Blues jen ze středního pásma nahodili kotouč směrem na Oettingera, který jej schoval pod svou lapačku.
17:38'
Faksa se pokoušel překvapit Binningtona zpoza jeho klece, ale hostující brankář byl u své tyče připravený.
17:15'
Toropčenko po levé straně projel do útočné třetiny, kde i nakonec vyslal svou střelu, ale takový pokus Oettingera nemohl ohrozit.
16:56'
Bučněvičovi se podařilo získat puk v rohu obranného pásma Blues a následně jen obloukem zahodil touš do středního pásma.
16:17'
Suter se z levé strany zkoušel spíš trefit některého z hráčů před bránou Blues, od kterého by se poté touš odrazil do hostující klece, ale neúspěšně.
15:42'
Domácím hokejistům nevyšla útočná rozehrávka, když kotouč proletěl přes celé kluziště na zakázané uvolnění.
15:00'
Na druhé straně z modré čáry vypálil Parayko a rána hostujícího obránce skončila na vyrážečce Oettingera.
14:35'
Benn si najel s pukem mezi kruhy a jeho následnou střelu Binnington vyrazil vedle své klece.
14:08'
Marchmentovi se podařilo křižně nahrát na pravou stranu, kam si najel Seguin, avšak jeho pohotovou střelu skvěle vyrazil Binnignton.
12:57'
Z modré čáry letěla další střela směrem na hostující bránu a touš byl těsně před Binningtonem tečován mimo jeho klec.
11:42'
Johnstonova střela byla zblokována až do ochranné sítě za bránou Blues. Vhazovat se tedy bude před Binningtonem.
11:28'
Kyrou se dokázal dostat s kotoučem mezi kruhy, jenže zde mu při jeho střele utekl kotouč z hole, takže k žádnému ohrožení domácí brány ani nedošlo.
11:01'
Oettinger si zapisuje další úspěšný zákrok, když si domácí brankář poradil se střelou Saada.
10:43'
Domácí hokejisté zahráli kotouč vysokou holí, a tak se po komerční přestávce bude vhazovat v obranném pásmu Stars.
09:12'
Lindellovo nahození lehce tečoval Kiviranta a touš následně jen těsně minul bránu Blues, kde byl Binnington už zcela mimo svou pozici.
08:40'
Ani první přesilová hra Dallasu nepřinesla první branku tohoto utkání, a tak se stále pokračuje za bezbrankového stavu.
08:16'
Tato přesilová hra Dallasu vůbec nejde, když se domácí nemůžou usadit ve svém útočném pásmu.
07:51'
St. Louis opět dokázalo vyhodit puk ze svého obranného pásma.
07:29'
Thomas zavezl touš do útočného pásma Blues, kde získává cenné vteřiny z oslabení Blues.
06:50'
Benn zpoza brány Blues chtěl nahrávat mezi kruhy Heiskanenovi, ale tento pas byl zblokován a touš letí až k Oettingerovi.
06:39'
Dallas však bude hrát první přesilovou hru, jelikož je na dvě minuty za sekání vyloučen Jake Neighbours (STL).
06:39'
Heiskanen dostal na levé straně hodně prostoru, ale z velké blízkosti už nedokázal najít prostor ve výstroji Binningtona.
06:04'
A ihned je tu další pokus, který opět vyslal Kyrou, jen tentokrát ze středu útočné třetiny a Oettinger kotouč vykopl svým betonem.
05:39'
Kyrou z levého kruhu konečně otestoval domácího brankáře, který jeho střelu doslova spolkl do své výstroje.
05:00'
Robertson nahrával na pravou stranu Hintzovi, který však kotouč vůbec netrefil, a ten tak jen projel do rohu kluziště.
04:17'
První přesilová hra St. Louis je už minulostí, když v ní hostující hokejisté ani nevyslali žádnou střelu směrem na domácího brankáře.
04:03'
Faksovi se podařilo vyvézt puk až do útočného pásma.
03:27'
Po další velmi nepřesné přihrávce se k puku opět dostal Dallas, a tak domácí hokejisté vyhazují touš přes celé kluziště.
02:41'
Thomas se pokoušel nahrávat křižně najíždějícímu Vránovi, ale tento pas byl hodně nepřesný a touš se navíc následně odrazil mimo obranné pásmo Dallasu.
02:16'
St. Louis si zahraje první přesilovou hru v utkání, protože dvě minuty za hákování dostává Joel Kiviranta (DAL).
01:50'
Seguin dokázal nahrát kotouč na střed útočného pásma Domimu, avšak jeho střela končí na hostujícím brankáři.
01:24'
St. Louis se nevydařilo založení ofenzivní akce, když kotouč proletěl celé kluziště na zakázané uvolnění.
00:38'
Pavelski se dostal do zakončení z velké blízkosti, které však jen poslal do hostujícího brankáře.
00:13'
Stars se hned nacpali do svého útočného pásma, kde z modré čáry střílel Miller a Binnington jeho pokus vyrazil mimo svou klec.
00:01'

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – R. Suter, Heiskanen, Lindell, Hakanpää, Harley, C. Miller – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Marchment, Domi, Seguin – Ja. Benn, W. Johnston, Dadonov – Kiviranta, Faksa, Dellandrea.
Trenér: Peter DeBoer

St. Louis Blues: Binnington (Hofer) – Leddy, Parayko, Krug, Faulk, Tucker, Rosén – Saad, Thomas, Kyrou – Blais, Bučněvič, Kapanen – Neighbours, B. Schenn, Vrána – Toropčenko, N. Walker, T. Pitlick.
Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: St. Pierre, Sutherland – Cherrey, Kovachik.
Dallas Stars
(46-21-14)

Naopak Dallas má za sebou úspěšnou základní část, když si Stars už několik zápasů před koncem základní části zajistili svou účast v play off. Stále však ještě bojují o čelo své divize, které by znamenalo vyhnutí se střetu s Minnesotou Wild v prvním kole.

Navíc byl tento ročník průlomoví hned pro několik hráčů Stars, ale nejvíce z nich vyčnívá stále mladý Jason Robertson, jenž se stal vůbec prvním hráčem Dallasu, který přesáhl hranici 100 bodů. V celkové historii organizace (i North Stars) je dokonce už druhým nejproduktivnějším hráčem.

Poslední zápasy

St. Louis Blues – Dallas Stars 2:5
Detroit Red Wings – Dallas Stars 1:6
Dallas Stars – Vegas Golden Knights 2:1 sn.
St. Louis Blues
(37-37-7)

Hokejisté St. Louis za sebou nemají nijak úspěšnou sezónu, když se od svého zázračného zisku Stanley cupu postupně propadají dolů a ani tento ročník nebyl vyjímkou. Proto také při uzávěrce přestupů z týmu odešel dlouholetý lídr Ryan O´Reilly, jenž odešel zabojovat o další Stanley Cup do Toronta.

Nicméně malým plusem by se mohla zdát akvizice Jakuba Vrány, jenž má za sebou hodně obtížnou sezónu a po přestupu do St. Louis rozhodně ožil, když se opět pravidelně zapisuje mezi střelce.

Minnesota Wild – St. Loius Blues 5:3
St. Louis Blues – New York Rangers 3:2 pp.
Vítám vás u víceméně posledního "pořádného" dne základní části NHL, ve kterém už většina z týmů odehraje svá poslední utkání. Zde se konkrétně podíváme na "odvetu" mezi Dallasem Stars a St. Louis Blues, kteří se spolu utkali v předchozí dni a nyní se jen přesunou do Texasu.

Pro Blues už to bude jejich poslední utkání této sezóny a naopak domácí Stars se už pomalu připravují na přicházející boj o Stanley Cup. Zápas startuje něco málo po druhé hodině ranní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.