NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : San Jose - 14. dubna 2023   03:00

Edmonton
Edmonton
04:16' Janmark (Ekholm, S. Skinner) • 06:56' Draisaitl (Nugent-Hopkins, McDavid) • 25:02' Bouchard (Draisaitl, Yamamoto) • 34:04' Janmark (Ryan) • 55:55' E. Kane (Draisaitl, Ceci)
5:2
(2:1, 2:1, 1:0)
San Jose
San Jose
09:44' Gregor  (Bordeleau, Lorentz) • 38:48' Lorentz  (Hertl, Peterson)
Edmonton
Schlenker, Rooney – Apperson, Murchison
Rogers Place, Edmonton
18 347 diváků
San Jose

Utkání je u konce a domácí tým jej celkem v klidu dotáhl k padesáté výhře v sezóně. Třetí třetina už nebyla na góly tak bohatá, několik výborných zákroků vytáhl zejména hostující gólman James Reimer, ale i tak byl jednou překonán. Postaral se o to v 56. minutě Evander Kane po sklepnutí Draisaitlovy přihrávky a uzavřel tak výsledek na 5:2. Edmonton je po tomto výsledku na 109 bodech a s dobrou formou se může těšit na playoff. San Jose se se sezonou loučí s 60 body a může teď doufat v nějaký slušný pick na draftu a v lepší zítřky.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké páteční ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

59:10'
Domácí jsou s pukem v útočném pásmu, publikum už aplauduje a oslavuje další výhru.
58:46'
A gólman Edmontonu si poradil i s výpadem Fabiana Zetterlunda levou stranou.
57:46'
Alespoň snížit chtěl Gregor, zprava se nahrnul do útočného pásma, tam byl ale vytlačen z ideálního úhlu a o zbytek se postaral dobrým postavením Stuart Skinner.
56:45'
Už se jen dohrává, o vítězi je s největší pravděpodobností jasno.
55:55'
Edmonton právě vstřelil branku!
Tak ještě jeden úder ze strany domácích. Edmonton předvedl v útočném pásmu kombinaci, Draisaitl narýsoval přihrávku před branku na EVANDERA KANEA a ten jen sklepl puk pod horní tyčku Reimerovy branky – 5:2. Asistence: Leon Draisaitl, Cody Ceci.
55:30'
Nahození i na druhé straně, předvedl jej Thomas Bordeleau.
54:53'
Bouchard poslal do pásma San Jose vysoký oblouček, puk skončil za brankou, o zakázané uvolnění se ale nejednalo.
53:57'
Hosté jen posunuli puk do útočného pásma, tam se ale nejlépe zorientovali hráči Edmontonu a hra se zase otáčí opačným směrem.
52:59'
Nepovedená rozehrávka hostů končí zakázaným uvolněním, zase se bude vhazovat před Reimerem.
52:09'
Další atak Edmontonu skončil posunutou brankou, domácí opět přidávají na tempu.
51:33'
Janmark nebyl daleko od hattricku, když číhal na pravé straně, aby si pak najel před branku a snažil se zakončit k tyčce. Reimer ale natáhl beton a puk zastavil!
50:20'
Po delší době se dopředu vydali i hosté a z pravé strany zakončoval Knyžov. Skinner se přemístil právě včas, aby střelu vyrazil.
49:15'
Edmonton stupňuje svůj tlak, Reimer se má na brankovišti co ohánět.
48:12'
Karlsson se vrátil na ledovou plochu, San Jose je v plném počtu.
48:04'
Kane byl také blízko úspěchu, Reimer ovšem zakročil ramenem a poté přikryl puk tělem.
46:24'
Reimer má i trochu štěstí, Hyman nyní trefil boční síťku.
Střelu z levé strany vyslal Nugent-Hopkins, Reimer zastavil puk pohotovým zákrokem a skryl jej pod levou rukou.
46:12'
Už se pískalo a s dvouminutovým trestem za hákování zamířil na trestnou lavici Erik Karlsson.
45:28'
Kostin měl na holi gól a už se prakticky radoval, Reimer ale vleže vytáhl skvělý zákrok, když jen tak na náhodu nastavil nohu.
45:14'
Domácí budou hrát přesilovku, zatím mají ponechanou výhodu.
44:51'
Levou stranou se do útočného pásma vydal Bjugstad, byl ale vytlačen do rohu.
43:40'
Krátký závar před Reimerem, ale ani tady to nebylo nic, s čím by si gólman neměl poradit.
42:47'
U ostrého úhlu nahazoval na branku Tomáš Hertl, Skinner si vše ohlídal a puk srazil mimo své území.
42:18'
A už jsou domácí zase v plném počtu.
41:53'
Zatím šla na Skinnera pouze jediná střela, jinak je přesilovka San Jose hodně pasivní.
40:18'
Třetí třetina začíná vyloučením na straně Edmontonu, za krosček jde pykat Evander Kane.

Trestné minuty: 6:4
Čtyřicet minut hry je za námi a Edmonton si i nadále udržuje dvoubrankový náskok. I ve druhé třetině jsme viděli tři branky a jako první udeřili domácí, když ve 26. minutě rozebrali obranu San Jose a Evan Bouchard zakončoval do prázdné branky. Ve 35. minutě navíc ujel ve vlastním oslabení Mattias Janmark a s hosty to vypadalo opravdu nedobře. Alespoň trochu pak situaci vylepšil Steven Lorentz, když sklepl Hertlovu střelu z kruhu, přesto pouze snižoval a stav je 4:2.
40:00'
39:40'
Bojuje se o puk ve středním pásmu, Edmonton už chce tuto třetinu dohrát v klidu.
38:48'
San Jose právě vstřelilo branku!
Přesně s návratem Kostina na led hosté snižují. San Jose předvedlo slušný tlak v útočném pásmu, Skinner předváděl další skvělé zákroky, ale nakonec byl překonán, když z pravého kruhu vystřelil Hertl a u brankoviště sklepával STEVEN LORENTZ – 4:2. Asistence: Tomáš Hertl, Jacob Peterson.
37:59'
Moc nescházelo a domácí se dostali do dalšího brejku v oslabení. Přihrávku vzduchem zachytil Kane a byl zastaven skutečně za minutu dvanáct, neboť už nabíral na rychlosti.
37:19'
Pohotovou střelu na Skinnera vyslal z mezikruží MacDonald, gólman Edmontonu našel puk mezi svými chrániči.
36:49'
Je tu další přesilovka pro San Jose, za faul na Hertla byl vyloučen Klim Kostin. Verdikt zní na dvě minuty za podrážení.
35:30'
Edmonton se teď nikam nehrne, má nahráno a už se také alespoň trochu šetří na blížící se playoff.
34:45'
Je po přesilovce San Jose, Kane je zase na ledové ploše.
34:04'
Hosté sice dokázali vyvinout tlak v útočném pásmu, udeřilo ale v oslabení. Ryan vysunul do sóla MATTIASE JANMARKA, ten si hodil puk na bekhend a trochu překvapivým zakončením překonal Reimera – 4:1. Asistence: Derek Ryan.
33:38'
Neuspěl ani Hertl, jeho ránu z levého kruhu vytěsnil připravený Skinner.
33:13'
Z pravého kruhu zakončoval Couture, jeho golfák ale letěl zcela mimo.
32:45'
Před vypuknutím přesilovky si hosté berou oddechový čas.
32:45'
Po krátkém závaru před brankou se domácí dotkli puku a došlo k přerušení hry. Dvě minuty za nedovolené bránění si vyslechl Evander Kane.
32:13'
Bude se vylučovat na straně Edmontonu, hosté mají zatím ponechanou výhodu.
31:32'
Foegele přenechal na modré čáře puk Bouchardovi, jeho následný bekhend skončil na chráničích gólmana Reimera.
30:37'
Puk skončil mimo ledovou plochu, domácí reklamovali zdržování hry, tohle ale na trest dle rozhodčích nebylo.
29:20'
Reimer má další úspěšný zákrok, nyní se mu daří zastavovat všechny puky.
28:50'
Na ledě tu teď máme menší uklidnění, akce jsou zastavovány ještě před případným zakončením.
27:25'
Už byl v útoku zase Edmonton a od modré čáry střílel Ekholm. Rána šla nad branku.
26:50'
Za hosty zahrozil MacDonald, narazil ale na obranu a také jistého Skinnera.
25:02'
Teď už to ale domácím vyšlo a zase vedou o dvě branky. Po přechodu přes modrou čáru Edmonton předvedl dokonalou rozborku obrany soupeře, Draisaitl po příhře před branku věděl, že by zřejmě netrefil, tak zadovkou našel EVANA BOUCHARDA a ten už zakončoval do prázdné branky – 3:1. Asistence: Leon Draisaitl, Kailer Yamamoto.
24:24'
Po vypíchnutí puku se do sóla dostal domácí Ryan, snažil se o kličku, Reimer jej ale vybruslil.
23:12'
Od modré čáry napřáhl Nurse, Reimerovu branku však svým golfákem minul.
22:30'
San Jose se snaží o dobrou obranu, směrem kupředu je to horší, tam jsou hosté dost bezradní.
21:48'
Další nápor Edmontonu skončil v rohu kluziště. Domácí vstoupili do této části hodně aktivně.
20:40'
První střelu druhé třetiny vyslal Ceci, Reimer byl na místě.

Trestné minuty: 2:4
Je za námi první třetina, do které měli domácí výborný vstup a už na konci sedmé minuty vedli o dvě branky. Nejprve se se svým důrazem prosadil Mattias Janmark a poté využil přesilovou hru Leon Draisaitl. Až po těchto dvou úderech se probrali i hosté a v desáté minutě snížil u brankoviště číhající Noah Gregor. Další šance pak zůstaly na obou stranách nevyužity a tak se do šaten odešlo za stavu 2:1.
20:00'
19:52'
San Jose se ubránilo, Hertl se vrátil z trestné lavice do hry.
19:27'
Další vyhození přes modrou čáru, domácím druhá přesilovka nevychází podle představ.
19:01'
Karlssonovi se povedlo dostat po mantinelu puk přes všechny čáry.
18:17'
I v této přesilovce se ke své střele z pravého kruhu dostal McDavid, Reimer ji zvládl vyrazit.
17:52'
Hra v pěti na obou stranách nám ale moc dlouho nevydržela, přesilovku si teď dají domácí. U mantinelu fauloval Tomáš Hertl a obdržel dvě minuty za držení.
17:01'
Je po přesilovce, Foegele se vrátil na ledovou plochu.
16:40'
O malou chvíli přišel krátký závar před Skinnerem,tomu na brankovišti pomáhal Ceci a celou akci zakončil ranou od modré MacDonald. Gólman Edmontonu zakročil a přerušil hru.
16:13'
Hostům se zatím nedaří si trvaleji udržet útočné pásmo, vrcholem bylo jen nahození od Hertla.
15:01'
San Jose si zahraje přesilovku, neboť v útočném pásmu se podrážení dopustil Warren Foegele.
14:31'
Z toho zakončoval Labanc, Skinner byl také úspěšný. Je to teď opravdu hokej nahoru a dolů, který musí bavit.
13:57'
Dlouhý pas domácích, Reimer musel vyjet ze své brány a zastavit puk před dotírajícím soupeřem. Povedlo se mu to, sám založil protiútok.
12:56'
Nyní dostal přihrávku do jízdy Gregor a v útočném pásmu vytáhl svižnou střelu. Svou dnes druhou branku ale nepřidal, Skinner jeho ránu zastavil.
12:16'
Od levého mantinelu se o nahození snažil Hertl, jeho pokus byl ale sražen a spoluhráče nenašel.
11:32'
Hraje se svižný hokej a konečně z obou stran.
10:20'
Vzápětí se San Jose dostalo do přečíslení dvou na jednoho, MacDonalda při zakončení ale zastavil vracející se McDavid.
09:44'
Teď se už hosté dočkali a snížili. Po krátkém tlaku na brankovišti si sice Skinner připsal jeden úspěšný zákrok, pak ale u jeho pravé tyčky zakončoval NOAH GREGOR a povedlo se mu puk zvednout pod břevno a upravit na 2:1. Asistence: Thomas Bordeleau, Steven Lorentz.
08:39'
To musel až proti střele Tomáše Hertla z mezikruží, vytáhl opravdu povedený zákrok lapačkou.
07:50'
Hosté se na malou chvíli usadili v útočném pásmu, nicméně Skinner nemusel zasahovat.
06:56'
Přesilovka je využitá a domácí vedou již o dvě branky. Edmonton předvedl snadnou kombinaci v útočném pásmu, Nugent-Hopkins našel přihrávkou přes brankoviště LEONA DRAISAITLA a ten okamžitě trefil odkrytou část branky. Reimer se přemístil pozdě a je to 2:0. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Connor McDavid.
06:08'
O něco podobného se pokoušel i Draisaitl, Reimer opět včas zakročil a povedlo se mu zastavit i dorážku Nugenta-Hopkinse.
05:33'
Po vyhraném buly střílel z první McDavid, Reimer se stihl přemístit a puk zachytit.
05:27'
Zákrok se ale neobešel bez trestu, hostující Kevin Labanc za něj obdržel dvě minuty za vražení na hrazení.
05:27'
Po tvrdém hitu zůstal chvíli na ledě ležet domácí Desharnais. Týmový lékař jej zkontroloval a vypadá to, že bude v pořádku.
04:16'
Domácí tým jde do vedení. Po překonání modré čáry se z levé strany dostal před brankáře MATTIAS JANMARK a i když mu Reimer dokázal holí sáhnout po puku, tak ten se pak od útočníka Edmontonu odrazil za brankovou čáru a je to 1:0. Asistence: Mattias Ekholm, Stuart Skinner.
03:38'
Od modré čáry vystřelil hostující Šimek, jeho rána byla zablokována ještě před Skinnerem.
02:51'
Neuspěl ani Yamamoto, ten v útočném pásmu při pokusu o přechod na střed podklouzl a upadl.
01:55'
Přes obránce se nyní přehnal Bjugstad a po kličce gólmanovi se pokoušel o zasunutí. Bylo to ale ve velké rychlosti a nezvládl pohyby ukočírovat.
01:05'
Domácí tým v první šanci a dostal se do ni Connor McDavid. Střílel přes obránce Reimer chvilku hledal, kde má puk. Našel jej mezi chrániči a přerušil hru.
00:45'
První výpady na obou stranách, zatím bez střeleckého vyjádření.
00:01'

Edmonton Oilers: S. Skinner (Campbell) – Bouchard, Ekholm, Ceci, Nurse (A), Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – Yamamoto, Draisaitl, E. Kane – Janmark, Bjugstad, Kostin – Ryan, R. McLeod, Foegele.
Trenér: Jay Woodcroft

San Jose Sharks: Reimer (Kähkönen) – E. Karlsson (A), Thrun, Benning, Ferraro, Šimek, Knyžov – Peterson, Couture (C), Hertl (A) – Labanc, Lorentz, J. Svečnikov – Zetterlund, Sturm, Gregor – Bordeleau, Robins, MacDonald.
Trenér: David Quinn

Rozhodčí: Schlenker, Rooney – Apperson, Murchison.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Rogers Place začne ve 3:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.