NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Carolina - 11. prosince 2022   01:30

Islanders
Islanders
0:3
(0:0, 0:1, 0:2)
Carolina
Carolina
27:06' Stastny  (A. Svečnikov, Skjei) • 44:05' Kotkaniemi  (Burns, Nečas) • 48:49' J. Staal  (Martinook, Noesen)
Islanders
Hebert, Pollock – Shewchyk, Hughes
UBS Arena, New York
17 255 diváků
Carolina

Utkání je u konce. Hosté pokračovali ve své hře, která nesla své ovoce, prakticky k ničemu svého soupeře nepustili a sami svůj těsný náskok dokázali natáhnout. Ve 45. minutě se pěknou tečí prezentoval Jesperi Kotkaniemi a ve 49. minutě předvedl důraz a trpělivost u brankoviště Jordan Staal. New York byl dnes směrem kupředu zcela neškodný a tak se brankář Caroliny mohl radovat ze své druhé letošní vychytané nuly. Zápas skončil výsledkem 0:3 a NY Islanders je po této porážce na čtvrtém místě Metropolitní divize se 34 body. Carolina je na druhém místě s 36 body.

NY Islanders se v dalším utkání představí ve středu od 1:00 na ledě Bostonu, ve stejný den a čas bude hrát i Carolina, ta na ledě Detroitu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

59:40'
Drury zavezl puk do útočného pásma a pak jej pouze nahozením odevzdal domácím.
59:05'
Od modré to zkusil Lajoie, ani on Sorokinovu branku netrefil.
58:26'
Ke Svečnikovovi se odrazil puk a on hned vytáhl střelu z levého kruhu, Mířil vedle, ale trápit jej to už moc nemusí.
57:55'
Hosté už nikam nepospíchají, pouze nahazují puky tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
57:17'
Slavin hledal Svečnikova, pomohl si ale přitom rukavicí a byla tak odpískána přihrávka rukou.
56:30'
Salo pouze nahodil za Kočetkovovu branku, takhle to zřejmě nepůjde...
55:40'
Dobson pomohl svému gólmanovi proti zakončení hostů z ostrého úhlu, New York míří do postupného protiútoku.
54:56'
Další střela hostů, ti zápas zcela ovládají.
54:20'
Svečnikov střílel přes Mayfielda, ten srazil puk mimo branku.
53:32'
V aréně už panuje pochmurná nálada, diváci už zřejmě nevěří, že by domácí mohli s výsledkem ještě něco udělat.
52:57'
Další šance hostů na gól, Sorokin zasahoval hned dvakrát, puk mu dokonce zacinkal o tyčku.
51:59'
Pageau nedokázal z celkem dobré pozice vystřelit, poté navíc s pukem vyjel do středního pásma. Byla na něm vidět frustrace, když se pak ohnal po soupeři. Pokračuje se ve hře, jeho extempore nechali rozhodčí bez povšimnutí.
51:35'
Domácí Aho pouze posunul puk do středního pásma, New York střídá.
50:48'
Burns jen tak plácl do puku, přesto z toho bylo pro Sorokina celkem výrazné nebezpečí.
49:10'
Teď už to budou mít domácí hodně těžké, zvlášť, když i nadále pokračuje jejich trápení v útoku.
48:49'
Carolina právě vstřelila branku!
A už je to o tři! Hosté vybojovali v rohu puk, najednou tu byl před Sorokinem závar a i když JORDAN STAAL napoprvé neuspěl, tak zkušeně vyčkal na druhou šanci a před brankovištěm sklepával Martinookovo posunutí – 0:3. Asistence: Jordan Martinook, Stefan Noesen.
47:55'
Hra je přerušená, neboť domácí Scott Mayfield dostal zezadu pukem do hlavy a týmový lékař jej pospíchal zkontrolovat. Vypadá to ale, že vše bude v pořádku.
47:41'
Teuvo Teräväinen se snažil prostrčit puk na Jarvise, myšlenka to nebyla vůbec zlá, puk ale druhému jmenovanému odskočil od hole.
46:40'
Carolina nyní předvádí takový styl hry, který ji stačí – to znamená držet puk co nejdál od vlastní branky a pokoušet se o nečekané zakončení
45:42'
Další teč hostů po střele od modré čáry, tentokrát byl Sorokin na místě a puk vytlačil k rohu kluziště.
44:50'
NY Islanders se samozřejmě snaží o co nejrychlejší korekci skóre, stále ovšem naráží u modré čáry na obranný odpor.
44:05'
Hosté unikají do dvoubrankového náskoku! Po vyhraném buly se puk dostal na modrou čáru, odkud nahodil Burns, plachtící puk šikovně sklepl JESPERI KOTKANIEMI a Sorokin se marně snažil o zákrok vyrážečkou – 0:2! Asistence: Brent Burns, Martin Nečas.
44:01'
Přes obránce to zkusil Teuvo Teräväinen, pouze ale vyprášil Sorokinovu lapačku.
43:29'
Barzal se nemohl zbavit Staala, zkoušel všemožné kličky, o puk ale nakonec stejně přišel.
42:54'
Cizikasův bekhend nebyl pro Kočetkova nebezpečný, tomu stačilo jen lapačkou kontrolovat let puku.
42:10'
Nečasovo prudké nahození skončilo na zakázaném uvolnění, vše se tak stěhuje před Kočetkova.
41:22'
Hosté zase v útoku, u mantinelu se puk snaží vydolovat Kotkaniemi a Teräväinen.
40:35'
Před Sorokinem se hned po úvodu vytvořil krátký závar, do zakončení se tlačil Noesen, byl ale vytlačen a gólman New Yorku přerušil hru.

Trestné minuty: 4:6
Čtyřicet minut hry je za námi a lépe mají tuto partii zatím rozehránu hráči z Caroliny. Padla pouze jediná branka, tu dal z dorážky Paul Stastny a zajistil tak svému týmu těsný náskok. Carolina byla celkově v této třetině nebezpečnějším týmem, domácí ovšem drží gólman Sorokin. Směrem kupředu to u týmu z New Yorku ale vázne a pokud nechtějí odejít s prázdnou, budou muset po pauze hodně přidat. Současný výsledek zní 0:1.
40:00'
39:18'
Na opačné straně střílel přes obránce Teräväinen, i tohle ovšem vyřešil strážce brankoviště, v tomto případě Ilja Sorokin.
38:55'
Aho se už dostal až před Kočetkova, z úhlu ale neměl dost prostoru na zakončení.
38:42'
Domácí by rádi ještě rádi do konce třetiny vyrovnali, jejich akce se ale bortí už na modré útočné čáře.
37:45'
Pariseho zastavoval Burns, někteří diváci měli pocit, že v tom bylo držení, každopádně se pokračuje ve hře bez přerušení.
36:54'
Mayfieldovo nahození od modré čáry bylo tečováno, Kočetkov si musel dávat na letící puk velký pozor, svými betony ale obsáhl celý prostor mezi tyčkami.
36:32'
Zápas se teď trochu uklidnil, spíše se vyčkává na chybu soupeře.
35:35'
Burns při svém pokusu vystřelit, či nahodit od modré čáry zaškobrtl a ke škodolibé radosti domácích fanoušků upadl. Je ale v pořádku, odjel hned na střídačku.
34:50'
Už se zase hrálo na opačné straně, Sorokin chvíli nevěděl, ke které tyčce skočit dříve.
34:06'
Po delší době se domácí dostali do útočného pásma, Pulock střílel od modré čáry a Kočetkov musel tuto tvrdou ránu vykopávat.
33:17'
Nepovedlo se to ani Nečasovi, který místo střely volil zadovku na Svečnikova, jehož obrana domácích zablokovala.
32:35'
Staal zpoza branky hledal najíždějící spoluhráče, ti byli pro tuto chvíli dobře pokrytí a Carolina tak Sorokina neohrozila.
31:55'
Vypadá to, že domácí si nedají říci a stále hrají ve vlastním pásmu hodně lehkovážně. Sorokin tak opět musel řešit nepříjemnosti u svého brankoviště.
30:15'
Zpoza branky si vyjel Wahlstrom, povedla se mu rychlá otočka, ale střelu u své levé tyčky zastavil připravený Kočetkov.
29:35'
Hráči New Yorku pouze nahodili do útočného pásma, za brankou se puku chopili zase hosté.
29:06'
V plné rychlosti se přes modrou čáru dostal Skjei, při pokusu o kličku doleva mu ale puk lehce odskočil a bylo po šanci na případnou střelu.
28:43'
Carolina je opět usazena v útočném pásmu, domácí celek vypadá hodně zaskočeně.
27:06'
Další akce hostů už ale vyšla a Carolina tak vede. Nečas objel branku, přihrál na modrou čáru, po následné střele Sorokin puk pouze vyrazil před sebe, kde se nakonec odrazil na hůl PAULA STASTNYHO a ten zblízka dorážel za brankovou čáru – 0:1. Asistence: Andrej Svečnikov, Brady Skjei.
26:40'
Na pravou stranu dostal přihrávku Svečnikov, v plné rychlosti ale nedokázal z bekhendu trefit branku NY Islanders
25:36'
Najednou tu ale bylo přečíslení domácích dva na jednoho, Barzal to nechtěl vzít na sebe a tak ještě hledal Wahlstroma. To už ale couvající obránce Caroliny vystihl a povedlo se mu pas tečovat tak, aby z toho nebyla pro gólmana nebezpečná střela.
24:59'
Trocha chaosu v rozehrávce domácího celku, Carolina se snaží těchto chyb využít.
24:00'
A už je po přesilovce, na kterou budou chtít domácí co nejdříve zapomenout.
23:14'
Domácím přesilovka vůbec nejde, nyní se do kontru dostával Teräväinen a dokonce i vystřelil přes obránce. Sorokin musel zakročit svou lapačkou.
22:08'
Po vyhraném buly to chvíli vypadalo, že by se Martinook dostal v oslabení do brejku, nedokázal ovšem zachytit prudký puk.
22:00'
Domácí čeká další přesilovka, dvě minuty za nedovolené bránění totiž dostal Seth Jarvis.
21:49'
A další vyhození domácích, nyní po krátkém tlaku Caroliny.
20:13'
Druhá třetina začala zakázaným uvolněním domácích, byť hlavně Cizikas proti tomuto verdiktu protestoval. Neuspěl, vhazovat se bude u Sorokina.

Trestné minuty: 4:4
Je za námi první třetina, ve které stála za zmínku pouze série vyloučení na obou stranách za nedovolené bránění a následné nevyužití přesilovek. Domácí tým ji měl dokonce dvojnásobnou, ale ani zde to otevření skóre neznamenalo. I přes několik zajímavých střel jsme se tak gólu nedočkali, do šaten se odešlo za stavu 0:0.
20:00'
19:45'
Domácí Romanov udržel soupeře na zádech, dobře si pokryl puk a zajel s ním za vlastní branku. Už se zřejmě nic vážného nestane.
18:49'
Carolina nevyužila ani druhou početní výhodu, opětovně se hraje v plném počtu na obou stranách.
18:27'
Od modré čáry vyslal prudkou střelu Brady Skjei, Sorokin přerušil hru, když našel puk mezi svými chrániči.
17:39'
Carolině nevyšel přechod přes modrou čáru, obrana domácích udržela puk ve středním pásmu.
16:57'
Po Burnsově přihrávce to zkoušel Teräväinen, jeho rána šla vedle Sorokinovy branky.
16:49'
Je tu druhá přesilovka pro Carolinu, domácí Zach Parise dostal dvě minuty za držení.
15:32'
Sorokin zastavil hned dvě střely Skjeie od modré čáry, ani na jednu neměl ideální výhled, přesto si poradil a po druhém pokusu jeho spoluhráči vyhodili do středního pásma.
14:25'
Domácí Mayfield nechtěně tečoval bruslí střelu soupeře a určitě si oddechl, že puk šel vedle Sorokinovy branky.
13:01'
O pár okamžiků později se už pískalo, ale jednalo se o zakázané uvolnění hostujícího celku.
12:50'
Hostující tým reklamoval sekání ve středním pásmu, rozhodčí ale nechali pokračovat ve hře.
11:54'
Z pravé strany to bekhendem zkoušel Cizikas, Kočetkov se ovšem u své tyčky nachytat nenechal.
11:19'
Hraje se teď sice nahoru a dolů, od branky k brance, nějaké významné střely a šance nepřichází.
10:18'
O střelu z otočky se pokoušel domácí Parise, puk mu ale sjel po holi a nebylo z toho nic nebezpečného.
09:16'
Hosté se sice usadili v pásmu, ale nic na Sorokina nevymysleli. Puk je ve středním pásmu a Lee na ledě. Hraje se v plném počtu.
08:47'
Nyní už naskočil na led i Burns, tudíž následuje krátká přesilovka Caroliny.
08:02'
Pesce je už na ledě, momentálně se tedy hraje čtyři na čtyři.
07:42'
Po krátké kombinaci dostal přihrávku na kruh Brock Nelson, jeho okamžitou ránu ale Kočetkov zvládl po rychlém přemístění vyrazit.
07:16'
No a už je po velké výhodě domácích... Před brankou přehnal důraz Anders Lee a máme tu třetí dvouminutový trest za nedovolené bránění.
06:47'
Vzápětí se pískalo a i Brent Burns dostal dvě minut za nedovolené bránění. Je tu přesilovka domácích pět na tři.
06:45'
No a bude se znova vylučovat na straně hostů, zatím mají hráči NY Islanders ponechanou výhodu.
06:02'
Je tu první přesilovka utkání, zahrají si ji domácí. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Brett Pesce.
05:20'
Další pokus New Yorku, nyní přes obránce zakončoval Wahlstrom, branku hostů ale minul.
04:34'
Zpoza branky našel Cizikas najetého Clutterbucka, ten zakončoval z první, ale přesně do Kočetkovova postoje!
03:28'
Od levého mantinelu nahazoval Skjei a Sorokin v brance domácích si musel dávat velký pozor. Povedlo se mu puk vytěsnit do protějšího rohu.
02:14'
Neposedný puk poskakoval u Kočetkova, tomu musela pomoci obrana, aby nedošlo k nějaké nebezpečné dorážce.
01:44'
Další výpad hostů, u modré čáry byl ale hvizdem čárového zastaven Burns, jednalo se o ofsajd.
00:40'
Hosté byli usazeni v útočném pásmu, zatím to ale není s nějakým zakončením.
00:01'

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Pulock, Salo, Mayfield, Romanov, Dobson, Aho – Wahlstrom, Barzal, Bailey (A) – Holmström, Nelson, Lee (C) – Fasching, Pageau, Parise – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
Trenér: Lane Lambert

Carolina Hurricanes: Kočetkov (Raanta) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, de Haan, Lajoie – Nečas, Stastny, Jarvis – Teräväinen, Kotkaniemi, A. Svečnikov – Noesen, Drury, Stepan – J. Staal (C), Martinook (A).
Trenér: Rod Brind'Amour

Rozhodčí: Hebert, Pollock – Shewchyk, Hughes.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v UBS Areně začne v 1:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.