NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Florida - 24. prosince 2022   01:30

Islanders
Islanders
25:20' Beauvillier (Dobson, Nelson) • 39:15' Pulock (Pageau) • 47:10' Räty (Lee, Beauvillier) • 48:21' Parise (Romanov) • 55:50' Beauvillier (Lee)
Florida

Děkuji vám za pozornost, všem Adamům i Evám přeji všechno nejlepší k jejich jmeninám, no a všem čtenářům Onlajnů přeji radostné prožití vánočních svátků naplněných dobrou náladou!
Statistika
Střely na bránu: 43 – 23 | Přesilová hra: 0/6 – 0/3 | Trestné minuty: 23 – 29

Kdo se postavil do brankoviště?
Ilja Sorokin (NYI) – 22 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,7 %, odchytal 60:00
Sergej Bobrovskij (FLA) – 38 zákroků, 4 OG, úspěšnost 90.5 %, odchytal 58:45

Česká a slovenská stopa
Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Tři hvězdy utkání
1. Anthony Beauvillier (NYI) 2+1
2. Anders Lee (NYI) 0+2
3. Zach Parise (NYI) 1+0
Zápas končí asi až příliš krutým rozdílem, nicméně Islanders si rozhodně zasloužili vyhrát. V první třetině si ještě nevytvořili tolik šancí, kolik v přesilových hrách mohli, ale od druhé části už hráli výrazně lépe. Podařilo se jim vyrovnat a dostat Floridu pod tlak, ze kterého už se Panthers pořádně nedostali, takže Isles ještě ve druhé třetině stihli otočit na 2:1. V poslední dvacetiminutovce pak rozhodla pasáž v rozmezí 71 sekund, kdy nejprve při svém debutu v NHL vstřelil krásný gól nejmladší hráč na soupisce domácího týmu, Aatu Räty. O chvilku později skóroval neméně pohledným způsobem naopak nejstarší hráč Islanders, Zach Parise, a bylo jasné, kdo dnes zvítězí. Florida zkusila již pět minut před koncem risk bez gólmana, čehož využil Anthony Beauvillier a upravil skóre na závěrečných 5:1.

Utkání v UBS Arena sledovalo 17 255 diváků.
59:45'
Sergej Bobrovskij ještě předvádí několik dobrých zákroků, protože jeho spoluhráči jen přihlíží kombinaci domácího týmu.
58:53'
Vyloučení v týmu Florida Panthers:
Givani Smith – 2 min., hrubost.
58:07'
Vyloučení v týmu New York Islanders:
Matt Martin – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

Brandon Montour – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.
57:45'
Panthers už ani neprojevují snahu o ohrožení Sorokinovy branky.
56:40'
Nyní už je jasné, že se utkání jen dohrává, aniž by se na ledě dělo něco extra zajímavého.
55:50'
Islanders právě vstřelili branku!
Domácí nepohrdli možností přidat pátý gól a povedlo se to díky zkušenosti jejich kapitána. Anders Lee mohl z levé strany od vlastní modré zkusit sám trefit prázdnou branku, nicméně hodil kotouč doprava, kde byl ANTHONY BEAUVILLIER. Pro něj to byla výrazně lepší pozice, takže jednoduše trefil prázdnou klec. Asistence: Anders Lee.
55:00'
Florida zkouší štěstí s prázdnou brankou a šesti hráči v poli.
54:35'
Lomberg sebral puk na zadním mantinelu, zkusil rychle objet branku a obtočit se kolem druhé tyčky. Domácí gólman tam však byl včas, neměl s přikrytím kotouče žádné potíže.
53:30'
Domácí se ani neženou do bezhlavého forčekingu, raději rychle střídají a chtějí dohrát zápas v klidu.
52:41'
Panthers se ještě snaží něco vymyslet v útočném pásmu, ale je vidět, že už si s tím neví rady. Naopak Isles jen jednoduše posílají puky kousek z pásma.
51:45'
Anthony Beauvillier ujel podél pravého mantinelu, už však neměl moc energie. Bez přemýšlení proto střílel zápěstím, neúspěšně.
50:42'
Floridě útočná akce nevyšla a už se projevuje frustrace. Matthew Tkachuk ve středním pásmu atakoval Matta Martina, sice to nebyl nijak tvrdý zákrok, ale Tkachuk se rozhodně nesnažil sebrat puk.
49:40'
Teď to dokonce vypadá jako přesilová hra domácího týmu. Ten s chutí kombinuje po obvodu útočného pásma a nepouští Floridu k puku.
48:21'
Zřejmě je rozhodnuto, protože naopak zleva si sjel k brance veterán ZACH PARISE. Ten měl spoustu volného prostoru, a tak si přehodil puk na bekhend a zavěsil pod horní tyčku. Asistence: Alexandr Romanov.
47:10'
Co lepšího lze udělat při svém debutu v NHL než vstřelit gól? Mladý Fin AATU RÄTY sebral kotouč na pravé straně útočného pásma, rychlou kličkou na střed přelstil obránce Floridy a zakončil přesně k tyčce. Asistence: Anders Lee a Anthony Beauvillier.
46:35'
Domácí rychle přenesli hru před Bobrovského, kterého nepřekonal Wotherspoon.
45:15'
Dobrou příležitost měl ještě Matthew Tkachuk, ani on ale síť nerozvlnil, tentokrát Sorokin zakročil bez problémů.
44:58'
Sam Bennett pokračuje ve skvělém individuálním výkonu. Zavezl kotouč do útočné třetiny a zpoza branky nabil do mezikruží Luostarinenovi. Jeho rána Sorokinovi propadla, ale domácí puk odklidili z brankoviště včas.
43:15'
Matt Martin dostal pas na pravý kruh, kde byl úplně volný. Dal si tedy záležet se zamířením na vzdálenější tyč, o kousíček však branku minul.
42:40'
Isles se snaží pokračovat v útočení, už se ale nemohou dostat ke střelbě.
41:57'
Florida hraje v plném počtu.
41:36'
Už se rozvinula útočná kombinace Ostrovanů, Anthony Beauvillier střílel z první z pravého kruhu, nebyl to však příliš povedený pokus.
40:40'
Domácím se zatím nedaří udržet v útočném pásmu, Florida posílá puky přes celé hřiště.

Vhazování 19:14
Ve druhé třetině už Islanders neměli přesilovky, ale paradoxně hráli o to lépe než v první periodě. Především po vyrovnávacím gólu výrazně zvýšili tempo a Florida měla velké problémy, neboť domácí tým měl několik vyložených šancí. Ke konci dvacetiminutovky se i zaslouženě dostal do vedení a třetí třetinu bude začínat téměř celou přesilovkou.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:29.
40:00'
39:57'
Carter Verhaeghe – 2 min., sekání.
39:15'
Domácí opět skórují rychle po vhazování v útočném pásmu. Tentokrát to bylo na pravém kruhu, odkud se puk dostal k RYANU PULOCKOVI. Ten si sjel blíž k brance, vypálil od mantinelu zápěstím na vzdálenější tyč, kam Bobrovskij nedosáhl. Asistence: Jean-Gabriel Pageau.
38:17'
Anders Lee nebezpečně střílel z levého kruhu, Bobrovskij si myslel, že puk drží, přitom ho jen vyrazil. Měl ovšem štěstí, že ze vzduchu nehrozila rychlá dorážka.
37:49'
Panthers si sice hezky předávali za jízdy puk, jenže v útočném pásmu o něj ihned přišli, aniž by ohrozili Ilju Sorokina.
36:57'
Teď to na druhé straně fantasticky sehráli domácí, Wotherspoon krásným pasem našel mezi kruhy volného Olivera Wahlstroma, který z první poslal puk mimo branku.
36:00'
Islanders hrají v plném počtu.
35:58'
Kombinace Panterů byla dost rychlá, Forslingova rána z velké dálky končí v náručí Ilji Sorokina.
34:50'
Do velké šance se prokličkoval dnes velmi aktivní Sam Bennett. Dostal se zcela sám až před Sorokina, avšak na něj Bennettovy manévry nefungovaly.
34:34'
Islanders se zatím brání dobře, již podruhé dostali puk z vlastního pásma.
34:00'
Noah Dobson – 2 min., krosček.
33:40'
Panthers skutečně tahají za kratší konec, ale v brance je drží skvělý Sergej Bobrovskij.
32:20'
Isles naprosto rozebrali obranu Floridy a dostali se do dvou obrovských šancí, při té druhé puk zazvonil o břevno.
31:47'
Vypadalo to, že se bude vylučovat poté, co Brock Nelson upadl ve středním pásmu, ale nakonec se o faul nejednalo.
30:45'
Podobně jako v určitou chvíli v první třetině se hraje již několik minut bez přerušení. Florida teď nestíhá vysoké tempo Islanders, které nabudil jejich vyrovnávací gól.
29:59'
Další obrovskou šanci si díky své rychlosti vytvořil Hudson Fasching. Díky chytrému obloučku se dostal za obranu a natlačil se až před Bobrovského, na kterého ale nestačil.
28:58'
Jean-Gabriel Pageau nenápadně projel podél pravého mantinelu, od nějž vystřelil zápěstím a trefil bližší tyčku.
28:24'
Domácí rychle prolétli středním pásmem, následovala zasekávačka a přihrávka na Alexandra Romanova. Jeho tvrdá rána byla pro Sergeje Bobrovského snadnou kořistí.
27:42'
Givani Smith měl napravo dost prostoru, před branku mu najížděli spoluhráči. Smith proto zvolil nabídku na teč, puk však jen projel před Sorokinem a nikdo z Panterů se k teči nedostal.
27:20'
26:20'
Sam Bennett ve vysokém tempu projel za brankou, vyjel zpoza ní a nebezpečně prověřil Ilju Sorokina.
25:20'
Brock Nelson – 2 min., hrubost.
25:20'
Po vyhraném buly v útočném pásmu střílel od modré Noah Dobson, který trefil Marca Staala. Od něj se kotouč odrazil k ANTHONYMU BEAUVILLIEROVI, jenž svižně zápěstím střelu vynahradil a překonal Bobrovského. Poté se u branky strhla pořádná mela. Asistence: Noah Dobson a Brock Nelson.
24:40'
Teď jsou to zase domácí, kteří se nemohou dostat přes polovinu hřiště, forčeking hostů jim dělá problémy.
23:52'
Sam Bennett ještě v útočném pásmu ukradl domácím puk a rychle se s ním otočil směrem na branku. Alexandr Romanov před ním odcouval, a tak Bennett pokračoval až k Sorokinovi, kterého zkusil překonat kličkou. Isles poté vyhazují na zakázané uvolnění.
22:50'
Simon Holmström pospíchal s kotoučem do útoku po levé straně. Finální přihrávku před branku mu znemožnil Marc Staal.
21:50'
Floridě se zatím nedaří zakládání akce, ve středním či útočném pásmu velmi snadno přichází o kotouče.
20:18'
Domácím se hned na začátku druhé třetiny povedla pohledná kombinace v útočném pásmu, která končila u Jeana-Gabriela Pageaua. Ten pálil z levého kruhu, jenže Bobrovskij proti němu dobře vyjel a chytil jeho pokus.

Vhazování 8:8
První třetina byla bláznivá, co se vyloučení týče. Především domácí New York strávil spoustu času v početní převaze, popravdě si ale nevytvořil až tolik výrazných šancí. Naopak na druhé straně udeřil Matthew Tkachuk a Florida celkově stíhala dělat Iljovi Sorokinovi potíže.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:32.
20:00'
19:45'
V poslední minutě třetiny ani jeden z týmů nemůže udržet kotouč, hra je velmi neurovnaná.
18:45'
Brock Nelson sebral puk ve středním pásmu, několika rychlými kroky se podél pravého mantinelu uvolnil a prověřil Bobrovského prudkou střelou zápěstím.
17:54'
17:30'
Konečně to vypadalo dobře i v podání Islanders, kteří se dostali k nebezpečné střele od modré, při níž Bobrovskij nemohl nic vidět. I tak ale kotouč zastavil.
16:47'
Hosté si opět dobře počínají při vlastním oslabení, v útočném pásmu měl dost času na střelu Eric Staal. Ilja Sorokin pozorným zákrokem drží svůj tým na dostřel.
15:54'
Gustav Forsling – 2 min., držení hole.
15:50'
Forsling udělal obrovskou chybu na vlastní modré, puk mu tam sebral Simon Holmström. Stihl vybojovat faul a ještě posunout puk doprava Pageauovi, jenže ten přestřelil.
14:48'
Anders Lee udržel kotouč za brankou, takže se mohl vytočit a z ostrého úhlu zkusit prostřelit Bobrovského. Ten byl však ke své tyčce přilepený, takže neměl problém se zákrokem.
14:11'
Matt Martin – 5 min., bitka.

Givani Smith – 2 min., bitka.
13:35'
Domácí rychle kombinují v útočné třetině, zakončení dostal na starost Anders Lee. Sergej Bobrovskij si s jeho ranou poradil a raději ji podržel.
12:55'
Islanders hrají v plném počtu. Začíná jejich zkrácená přesilová hra.
12:46'
Matthew Tkachuk s kličkou mezi kruhy neuspěl, a tak na druhou stranu vyrazil Barzal. Ten teď vyčkává v pásmu před Bobrovským.
12:06'
Sam Reinhart – 2 min., vysoká hůl.
11:50'
Hosté stihli rychle zavézt puk do útočného pásma, kde střílel Brandon Montour. Jeho tvrdá rána končí na zadním mantinelu.
11:38'
Florida hraje v plném počtu. Začíná její zkrácená přesilová hra.
10:55'
Noah Dobson – 2 min., hákování.
10:15'
Pulockova rána od modré byla zblokována, načež Florida okamžitě vyhazuje.
09:38'
Nick Cousins – 2 min., podrážení.
09:16'
Oba týmy hrají v plném počtu.
08:09'
Florida právě vstřelila branku!
Při hře čtyř proti čtyřem byli Panthers velmi aktivní v útočném pásmu, což se vyplatilo. Po nahození na branku před ní dorážel MATTHEW TKACHUK, který zvládl přehodit Bobrovského beton. Asistence: Brandon Montour.
07:16'
Oliver Wahlstrom – 2 min., hrubost.

Aaron Ekblad – 2 min., hrubost.
06:59'
Mathew Barzal ztratil puk ve vlastním pásmu, díky čemuž mohl rychle zakončovat Reinhart. Dopadlo to úplně stejně, jako před chvilkou na druhé straně v případě Pariseho.
06:33'
Zach Parise se díky dobrému forčekingu svých spoluhráčů opět dostal do slušné šance, střelou z levého kruhu tentokrát poslal puk nad branku.
05:30'
Hra se kvůli ofsajdu Floridy přerušila snad poprvé od vyloučení Panterů. Ti mají teď problém s přechodem středního pásma.
04:41'
Zach Parise projížděl před brankou a dost překvapivě se k němu kotouč dostal. Parise ale pohotově zakončoval, a tak musel Sergej Bobrovskij skvěle zasáhnout levým betonem.
03:45'
Carter Verhaeghe dobře pracoval na útočné modré, jenže tam byl sám, protože jeho tým po ubráněném oslabení ještě nesrovnal svou formaci na ledě.
02:52'
02:28'
Domácí chvíli kombinovali v útočné třetině, pak ale Panterům zdarma puk věnovali, takže následovalo vyhození přes celé hřiště.
01:25'
Sam Reinhart ujel v oslabení dopředu, kličku nestíhal, a tak jen vystřelil zápěstím. Ve velké šanci ani netrefil branku.
00:52'
HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Grigorij Děnisenko.
00:20'
Florida se ihned dostala do útočného pásma, kde Gustav Forsling nebezpečně nahazoval od modré čáry.
00:01'

New York Islanders: Sorokin (C. Schneider) – Pulock, Wotherspoon, Dobson, Romanov, Mayfield, S. Aho I – Wahlstrom, Barzal, Bailey (A) – Beauvillier, Nelson (A), Lee (C) – Holmström, Pageau, Parise – Fasching, Räty, M. Martin.
Trenér: Lane Lambert.

Florida Panthers: Bobrovskij (Knight) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Kiersted, Mahura – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Reinhart, Lundell, Luostarinen – Cousins, E. Staal, Lomberg – Smith, Dalpe, Děnisenko.
Trenér: Paul Maurice.

Rozhodčí: StPierre, Lambert – Panchich, Daisy.

Do zápasu nezasáhne žádný český či slovenský hráč. Radko Gudas (FLA) je mimo hru kvůli otřesu mozku.
Vzájemné zápasy

23.10.2022 Florida – NY Islanders 3:2
14.10.2022 NY Islanders – Florida 1:3
20.04.2022 NY Islanders – Florida 2:3 po prodl.
17.11.2021 Florida – NY Islanders 6:1
17.10.2021 Florida – NY Islanders 5:1
Florida Panthers

Panteři jsou pravděpodobně největším zklamáním této sezony. Riskantní letní trejd Jonathana Huberdeaua za Matthewa Tkachuka očividně ani Floridě ani Calgary neprospěl, přestože zrovna Tkachuk kanadské body sbírat nepřestal. Panthers mají jen 34 bodů a ve Východní konferenci jsou až na 12. pozici, navíc se nezdá, že by se cokoli lepšilo – z posledních devíti duelů šestkrát prohráli.

New York Islanders

Islanders sezonu nerozehráli vůbec špatně, v prosinci se jim ale nedaří. Z jedenácti posledních utkání vyhráli jen tři a v tabulce se logicky propadli. Se 38 body jsou na 9. místě Východní konference a ztrácejí dva body na osmý Washington, který má naopak formu skvělou. Předvánoční program mají Isles nabitý, v nohách mají pětizápasový venkovní trip zakončený včerejším newyorským derby, v němž podlehli rivalovi 3:5.

NY Rangers – NY Islanders 5:3
Colorado – NY Islanders 1:0 po náj.
Vegas – NY Islanders 2:5
Arizona – NY Islanders 5:4
Boston – NY Islanders 4:3 po náj.