NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Minnesota - 13. ledna 2023   01:30

Minnesota
50:55' F. Gaudreau  (J. Eriksson Ek) • 52:28' Steel  (Zuccarello, Kaprizov) • 58:47' Kaprizov  (Zuccarello, Merrill)
Islanders
McIsaac, Kozari – McNamara, Daisy
UBS Arena, New York
17 255 diváků
Minnesota

Utkání je u konce a i když jej měli domácí velice dobře rozehraný a dlouho drželi těsný náskok, tak se body nakonec stěhují do Minnesoty. Hosté ve třetí třetině pokračovali v tlaku, dlouho ale nemohli najít recept na výtečně chytajícího Sorokina. Povedlo se jim to až ve vlastním oslabení, kdy sice po přečíslení dva na jednoho vytáhl ruský gólman domácích další povedený zákrok, jak se ale u videa ukázalo, jeho lapačka byla i s pukem po střele Frédéricka Gaudreaua už za brankovou čárou. O malou chvíli později navíc skóroval ranou pod horní tyčku Sam Steel a v závěrečné power-play New Yorku trefil prázdnou branku Kirill Kaprizov. Zápas tak skončil výsledkem 1:3 a po této porážce je tým NY Islanders na šestém místě Metropolitní divize se 47 body, zatímco Minnesota je po vítězství třetí v Centrální divizi s 50 body.

V dalším utkání se NY Islanders představí v neděli od 1:00 na svém ledě proti Montrealu, Minnesota bude hrát ve stejný den od 2:00 doma s Arizonou.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 17 255 diváků.
Česká a slovenská stopa

Do utkání nenastoupil žádný český, nebo slovenský hráč.

59:41'
Ještě jeden výpad na Sorokina, ten sice zakročil, ale to je tak jediné, co jej v tuto chvíli může těšit...
59:27'
New York se už nepokouší pokračovat ve hře v šesti, hosté si svůj náskok skvěle hlídají a puk mají na svých holích.
58:47'
Minnesota právě vstřelila branku!
Nyní se ale vyskytla šance jít s pukem do útoku a hosté toho stoprocentně využili. Po přiklepnutí měl prostor na střelu KIRILL KAPRIZOV a od modré čáry trefil prázdnou branku – 1:3. Asistence: Mats Zuccarello, Jon Merrill.
58:31'
Hosté se ani nesnaží trefit prázdnou branku za každou cenu, stačí jim vyhodit do středního pásma.
57:55'
Teď je už ale Sorokin na střídačce, domácí tým zahájil power-play!
57:28'
Foligno opět u puku, nyní potáhl akci pravou stranou. Sice nezakončil, ale oddálil snahu domácích odvolat gólmana.
56:45'
Vhazuje se ve středním pásmu u modré čáry, je tak jasné, že tento gól neplatil.
56:45'
Hostující Foligno teď sice dokázal propasírovat puk za Sorokina, jenže rozhodčí okamžitě rozpažil a ukázal, že tento gól neplatí. Dá se však čekat, že se ještě bude kontrolovat video.
56:19'
Závar před Sorokinem, ten dokonce na chvíli ztratil hůl, s pomocí spoluhráčů však těžkou chvíli přečkal.
55:42'
Na opačné straně vystřelil od levého mantinelu Kaprizov, tohle prosvištělo kousek od Sorokinovy branky.
54:46'
Dobson na pravé straně mohl sám střílet, přihrál ale ještě Barzalovi. Ten také prováhal možnost zakončit a zadovkou pouze odevzdal puk soupeři.
54:19'
Od modré to zkusil domácí Aho, jen těsně minul!
53:42'
Zakázané uvolnění hostů, vše se tak přestěhuje před Gustavssona.
52:28'
Hosté už vedou! Mayfieldovi se nepovedlo dostat puk ven z pásma, následovala rychlá výměna puku hráčů Minnesoty, kdy už Zuccarello mohl zakončovat, rozhodl se ale pro ještě jednu příhru doprava a SAM STEEL se pak trefil pod horní Sorokinovu tyčku – 1:2. Asistence: Mats Zuccarello, Kirill Kaprizov.
52:00'
Hosté ubránili oslabení a jsou zase v plném počtu.
51:58'
Jeden z čárových rozhodčích nyní schytal nepříjemnou ránu pukem do boku. Chvíli ležel na ledě, ale už to rozdýchal a bude pokračovat v rozhodování.
50:55'
Kontrola u videa je u konce a hosté se skutečně dočkali vyrovnání. Akce ve vlastním oslabení tak sice přinesla Sorokinův famózní zákrok, nicméně puk se opravdu dostal kousek za brankovou čáru. Vyrovnávací trefu na 1:1 si připsal FRÉDÉRICK GAUDREAU. Asistence: Joel Eriksson Ek.
50:55'
Nyní se kontroluje video, neboť to vypadalo, že Sorokin sice zastavil puk, ale s kusem lapačky se dostal za brankovou čáru!
50:55'
Sorokin nyní podržel svůj tým po výpadu hostů. Eriksson Ek přihrál na pravou stranu na Gaudreaua, ten neváhal a ihned zakončoval. Sorokin máchl lapačkou a puk zastavil.
50:20'
Podobná akce, tentokrát ale z levého kruhu, na Gustavssonovi pohořel Barzal.
50:08'
Hned po buly doputoval puk za pravý kruh, kde napřáhl Nelson a donutil Gustavssona k pohotovému zákroku a dalšímu přerušení hry.
50:00'
Opět se vylučuje, nyní na straně Minnesoty. Dvě minuty za hákování dostal Jonas Brodin.
49:47'
Několik poněkud divokých odrazů puku v útočném pásmu New Yorku, domácí z toho ale nic nevytěžili.
48:33'
Je to tak, Mayfield se ihned zapojil do útočné akce New Yorku.
48:21'
Puk je u Gustavssona, vypadá to, že ani tato přesilovka nebude využitá.
47:40'
Sorokin na svém brankovišti vyřešil další tlak hostů a jeho spoluhráči poté vyhodili přes všechny čáry.
47:21'
Pageau dobře napadal rozehru hostů, Boldy tak nemohl rozvinout akci v útočném pásmu.
46:33'
Hosté si zahrají další přesilovku, Scott Mayfield dostává dvě minuty za zdržování hry, když při akci soupeře posunul vlastní branku.
46:00'
Kombinace mezi Kaprizovem a Zuccarellem skončila nezpracováním puku, dopředu už vyráží zase domácí tým.
45:02'
No a mohlo to být o dvě branky! Hosté totiž opět zaváhali v rozehrávce, přišli o puk a po rychlé příhře zakončoval z pravého kruhu Simon Holmström. Gustavsson se ale zvládl přemístit a ránu z první skrýt mezi svými chrániči!
44:45'
Hosté se sami připravili o útočné pásmo nepřesnou rozehrávkou, vše se přesouvá před branku Minnesoty.
43:59'
New York se vydal do protiútoku, zleva jej táhl Beauvillier, byl ovšem zastaven u mantinelu ještě před případným zakončením.
43:28'
A další pokus vyrovnat. Dumba nahazoval od modré a o teč se snažil Kaprizov. Sorokin i nadále drží!
42:45'
Minnesota má aktivnější vstup do třetí části a na Sorokina to teď létá ze všech možných pozic.
41:57'
Střela z dálky i na opačné straně, Sorokin měl vše pod kontrolou a puk měl celou dobu na očích.
41:00'
Na druhé straně to od modré čáry zkusil Romanov, Gustavssonovu branku minul.
40:35'
Po přihrávce se před branku hrnul Eriksson Ek a snažil se propasírovat puk za brankovou čáru. Sorokin ovšem všechny mezírky ucpal a svým zákrokem přerušil hru.

Trestné minuty: 10:6
Čtyřicet minut hry je za námi a stále platí výsledek, za kterého končila první část zápasu. V té druhé byla Minnesota velmi aktivní, jenže NY Islanders mají v brance Sorokina a ten zatím hosty musí přivádět k šílenství. Je skutečnou oporou svého celku a předvedl to zejména v závěru třetiny, kdy nejprve předvedl rychlý zákrok lapačkou, aby pak za pár dalších okamžiků vykopl nebezpečnou střelu svým pravým betonem. Domácí měli ve druhé části jen několik možností po rychlých výpadech, ale ani oni neskórovali. Je to tak i nadále 1:0.
40:00'
39:32'
Sorokin se vydal za svou branku, aby pomohl týmu s rozehrávkou, moc mu to ale nevyšlo. Hned pak na něj letěla střela od levého mantinelu.
38:57'
Hra se teď přelévá ze strany na stranu, obrany si ale dávají zvýšený pozor, nechtějí chybovat v úplném závěru třetiny.
37:49'
Tentokrát bylo vše podle pravidel a z levého křídla to zkusil Wotherspoon. Gustavsson přerušil hru po zákroku lapačkou.
37:28'
Domácí se snažili o rychlý výpad, byli ovšem zastaveni na modré čáře, rozhodčí pískali ofsajd.
36:54'
Najednou se nám hra přesunula na opačnou stranu, kde se Gustavssona pokusil překvapit Beauvillier, ale i brankář Minnesoty byl na svém místě.
35:29'
Další Middletonův pokus, nyní od modré čáry a Sorokin musel reagovat rychlým betonem, podpořeným i vyrážečkou. Dokázal se na brankovišti roztáhnout a puk vykopnout.
35:06'
Zleva střílel Middleton, tohle letělo pořádný kus nad Sorokinovu branku.
34:19'
Sorokin si připsal hned dva výborné zákroky v krátkém časovém úseku. Nejprve zastavil Greenwayův pokus od modré čáry, poté se blýskl rychlou lapačkou proti Merrillově dorážce!
33:41'
Lee se už chystal do brejku, šikovně se schoval za obránce, obloučkem letící puk ale hosté zvládli zastavit a akci tak přerušit.
33:11'
Na ledě nám trochu roste nervozita, u Gustavssonovy branky se hráči zase pustili do strkanice, tentokrát se to obešlo bez trestů.
32:51'
A už jsou zase oba celky v pěti.
32:35'
Samozřejmě pokračuje přesilovka Minnesoty, jenže bez úspěchu. Puk letí přes všechny čáry.
32:01'
U střídačky New Yorku se nám strhla pošťuchovaná mezi Calem Clutterbuckem a hostujícím Matsem Zuccarellem, rozhodčí pak oba poslal na trestnou lavici s dvěma minutami za hrubost.
31:30'
Zuccarello nemířil úplně zle, jeho rána do chumlu před brankovištěm jen těsně minula cíl.
30:51'
Zase se vylučuje na straně domácích, Alexandr Romanov vyhodil puk přes mantinel a dostal tak dvě minuty za zdržování hry.
30:12'
Zcela volný byl na modré čáře Romanov, mohl si promyslet, jak vystřelí, na Gustavssona si ale ani tak nepřišel. Ten teď předvádí ve svém území kvalitní gólmanskou práci.
29:17'
V pěti je už i hostující tým, přesilovka newyorkských je tak u konce.
29:04'
Krátký tlak New Yorku v útočném pásmu je ukončen, hostům se povedlo vyhodit přes všechny čáry.
28:45'
Neuspěl ani Barzal z levého kruhu, tohle bylo ale hodně těsné.
28:19'
Dobson dlouho signalizoval ránu od modré čáry, Gustavssonovu branku však netrefil.
27:40'
Začíná zkrácená přesilovka New Yorku, Lee je už na ledě.
27:17'
Je po přesilovce, síly na ledě se nám vyrovnávají. Dvě minuty za podrážení dostal hostující Sam Steel.
26:52'
Z úhlu to zkoušel Spurgeon, Sorokin byl ale doslova přilepen u své tyčky a poradil si tak i s tímto.
26:09'
Pěkná kombinace hostů, kdy Boldy přes brankoviště našel Kaprizova, ale ani on nedokázal puk zamést za brankovou čáru.
25:40'
Je tu další vyloučení a zase na straně New Yorku. Dvě minuty za hákování obdržel Anders Lee.
25:10'
Rychlá akce New Yorku. Najíždějící Clutterbuck dostla příhru mezi kruhy a sklepával na branku. Tu těsně minul!
25:03'
Domácí jsou zase v plném počtu.
24:57'
Puk je zase ve středním pásmu, přesilovka se blíží ke svému konci.
24:29'
Domácím se povedlo vyhodit, mohou tak vyměnit bránící čtveřici.
23:56'
Kaprizov si dobře počkal u tyčky, až si sjede Zuccarello a poslal mu přesný pas. Stačilo jen sklepnout a bylo by srovnáno, jenže druhý jmenovaný zblízka minul!
23:03'
Hosté si zahrají druhou přesilovku, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Brock Nelson.
22:27'
Z rostoucího náporu Minnesoty se domácí pro tuto chvíli osvobodili zakázaným uvolněním.
21:55'
Kaprizov dostal nabito na vrchol kruhů a Sorokin musel řešit prudký golfák. Má další úspěšný zákrok.
21:33'
Další pokus vytáhl Middleton, ten si našel střeleckou pozici u levého kruhu a z úhlu mířil pod horní tyčku. Sorokin vyrazil ramenem.
20:44'
Jako první zaútočili hosté, Dumba si najel středem a jeho zakončení přes obránce musel řešit Sorokin rozklekem.

Trestné minuty: 2:2
První třetina je za námi a my sledovali převážně bojovný hokej, kdy si obě strany dávaly velký pozor na výpady soupeře. O něco aktivnější se jevili domácí a ti byli nakonec i odměněni zatím jedinou brankou, o kterou se v 17. minutě postaral Scott Mayfield. Nebyla to nějak prudká střela, nicméně Gustavsson nedokázal správně zareagovat a tak se do šaten odešlo za stavu 1:0.
20:00'
19:38'
Oslabení přečkali i domácí, Mayfield naskočil zpátky na led.
19:35'
Přes obránce vystřelil Gaudreau a Sorokin jen tak tak vyrazil svou bruslí.
18:51'
Domácím se povedlo puk vyhodit alespoň do středního pásma a bránící čtveřice může vystřídat.
18:00'
Po rychlé výměně puku chtěl z mezikruží zakončovat Kaprizov, byl však u toho zablokován a puk skončil z zadního mantinelu.
17:38'
Minnesota bude moci zareagovat v přesilovce, neboť Scott Mayfield dostal dvě minuty za hákování.
16:49'
Islanders právě vstřelili branku!
Už to po rychlém přechodu přes modrou čáru vypadalo na další neúspěšnou akci domácích, když se k puku najednou u pravého mantinelu dostal SCOTT MAYFIELD, jen tak nahodil na Gustavssonovu branku, a ten i když neměl ztížený výhled, tak nezakročil a puk skončil za jeho zády – 1:0! Asistence: Matt Martin, Alexandr Romanov.
15:42'
Merrill pouze vyhodil o plexi do středního pásma, domácí se bleskově vrátili do útoku.
14:47'
Lee si sjel z modré čáry, chtěl si puk přehodit na bekhend a zakončit od kruhů, při rychlé kličce mu však ujel od hole a vylo po rodící se šanci New Yorku.
13:38'
Hosté v rychlém protiútoku, Sorokin krotil svižnou Steelovu střelu a přerušil hru.
13:24'
Se svým nahozením od pravého mantinelu neuspěl ani Clutterbuck. Také on minul.
12:48'
New York v protiakci levou stranou, po krátké kombinaci vystřelil z dálky Aho, Gustavssonovu branku ovšem svým golfákem minul.
11:45'
Minnesota se snaží si vytvořit souvislejší tlak, ale stále platí, že na obou stranách vládně hlavně obrana.
10:58'
Sorokin srazil nepříjemnou střelu z dálky a domácí se hned pustili do protiútoku. Beauvillier byl ale zastaven už u červené čáry.
09:50'
Golfákem od modré se prezentoval hostující Brodin, Sorokinovu branku však netrefil.
08:53'
Nepovedená rozehra domácích a ti, i když se hlavně Cizikas zlobí, se dopustili zakázaného uvolnění.
07:48'
Hned po buly letělo prudké nahození směrem k brance Minnesoty, Gustavsson pouze naprázdno promáchl lapačkou a byl určitě rád, že puk skončil vedle.
07:42'
Dlouhý pas se snažil dojet Parise, Gustavsson si nedělal zbytečné potíže a pro jistotu nahozený puk přikryl a přerušil hru.
07:16'
Sledujeme teď pasáž, kdy se spíše bojuje o střední pásmo, ani jeden z týmů se není schopen trvaleji usadit v útoku.
06:28'
Clutterbuck pouze nahodil do útočného pásma, za brankou se už k puku zase dostali hosté.
05:39'
Do další akce se rozjížděl Dobson, jenže při kličce za sebou nechal puk a musel se okamžitě vracet.
04:54'
Domácí jsou stále tím aktivnějším celkem, na Gustavssona to nyní přilétlo z pravého kruhu, a gólman Minnesoty si připsal úspěšný zákrok.
03:30'
Hosté jsou v plném počtu, Middleton naskočil zpět do hry.
03:21'
Ve vlastním oslabení se Minnesota dostala do kontru, z levého kruhu bleskově zakončil Dewar a Sorokin musel dávat u své tyčky velký pozor!
02:50'
Z modré čáry si až ke kruhům sjel Aho, prudký pokus ale hosté srazili mimo Gustavssonovu branku.
02:07'
Hosté dokázali ubránit první nápor v přesilovce soupeře a vyhodili puk přes všechny čáry.
01:30'
Úvodní nápor přináší New Yorku přesilovku. Jacob Middleton vyhodil puk přes mantinel a dostal dvě minuty za zdržování hry.
01:06'
Od modré nahazoval Dobson, puk nikdo netečoval a jeho pokus tak skončil na zadním mantinelu.
00:34'
Domácí se usadili v útočném pásmu a už tu byla i první střela. Od pravého mantinelu to zkusil Martin a Gustavsson musel u své levé tyčky zakročit rychlou lapačkou.
00:01'

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Pulock, Wotherspoon, Mayfield, Romanov, Dobson, S. Aho I – Holmström, Barzal, Lee (C) – Bailey (A), Nelson, Beauvillier – Fasching, Pageau, Parise – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
Trenér: Lane Lambert

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba (A), Brodin, Addison, Merrill – Zuccarello, Steel, Kaprizov – Hartman, F. Gaudreau, Boldy – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek, Greenway – Reaves, Dewar, Duhaime.
Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: McIsaac, Kozari – McNamara, Daisy.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v UBS Areně začne v 1:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Lídři kanadského bodování

Kirill Kaprizov 49 (24+25)
Mats Zuccarello 41 (17+24)
Joel Eriksson Ek 31 (14+17)
Minnesota Wild

Hosté jsou v Centrální divizi na třetím místě se 48 body, takže na druhý Winnipeg ztrácí pět bodů a na vedoucí Dallas už osm. I Minnesota odešla z posledních tří zápasů jako poražená, a to z ledu Buffala, doma se St. Louis i naposledy u NY Rangers. Góly Merrilla, Kaprizova a Zuccarella na dva body nestačily, neboť za domácí se prosadili Miller, Fox, Chytil a v nájezdech rozhodl Panarin. NY Rangers tak vyhráli 4:3.

New York Islanders

Domácí tým je v tuto chvíli na šestém místě Metropolitní divize se ziskem 47 bodů, což na jednu stranu znamená šestibodový náskok na Philadelphii a na tu druhou jednobodovou ztrátu na pátý Pittsburgh a pětibodovou na čtvrtý Washington. New York by dnes potřeboval vyhrát, neboť poslední tři duely nezvládl a po prohrách v Edmontonu a Calgary padl i doma proti Dallasu. V tomto utkání skóroval za domácí pouze Lee, zatímco za hosty v normální hrací době i nájezdech Robertson.

Seattle – NY Islanders 4:1
Vancouver – NY Islanders 2:6
Edmonton – NY Islanders 4:2
Calgary – NY Islanders 4:1
NY Islanders – Dallas 1:2 sn
Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy New York Islanders a Minnesota Wild.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.