NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Vancouver - 21. října 2022   02:00

Minnesota
Minnesota
04:37' Zuccarello (Hartman, Middleton) • 19:00' Steel (Kaprizov) • 48:31' Zuccarello (Kaprizov, Addison) • 63:02' Kaprizov (Zuccarello, Addison)
4:3
(2:2, 0:1, 1:0 - 1:0)
Vancouver
Vancouver
07:58' Horvat  (Pearson, Boeser) • 16:47' Aman  (Joshua, Q. Hughes) • 33:37' Joshua  (Ekman-Larsson, Aman)
Minnesota
Lambert, O'Rourke – Q'Quinn, Pancich
Xcel Energy Center, St. Paul
17 323 diváků
Vancouver

To je ode mě pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou!
Statistiky:
Střely na bránu: 37 – 26 | Přesilová hra: 1/3 – 0/2 | Trestné minuty: 11 – 13

Kdo se postavil do brankoviště?
Marc-Andre Fleury (MNS) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5%, odchytal 62:05
Tkatcher Demko (VAN) – 33 zákroků, 4 OG, úspěšnost 89,2 %, odchytal 63:02

Česká a slovenská stopa
Do tohoto zápasu nezasáhl žádný Čech či Slovák.

Tři hvězdy utkání
1. Kirill Kaprizov (MNS) – 1+2
2. Mats Zuccarello (MNS) – 2+1
3. Marc-Andre Fleury (MNS) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5%
Je za námi duel mezi Minnesotou a Vancouverem. Sérii nepříznivých výsledků nakonec dokázali přerušit domácí, kteří si připisují výhru po prodloužení. Domácí po dvou třetinách ztráceli na soupeře jednu branku. Ve třetí části dokázali skóre srovnat a v prodloužení rozhodl o bonusovém bodu Kirill Kaprizov, který zapsal v zápase hned tři kanadské body a spoledně s dvoubrankovým Matsem Zuccarellem patřil ke klíčovým hráčům zápasu!

Minnesota tak dokázala prolomit sérii proher a zapisuje první výhru v sezoně. Na tu budou chtít Wild navázat hned další noc, kdy je čeká duel v Bostonu. Naopak Vancouver zapsal dnes už pátou porážku na startu sezony, což není vůbec dobré. Další šanci na zlomení této nelichotivé série mají Canucks v noci ze soboty na neděli, kdy na domácím ledě přivítají Buffalo.
63:02'
Minnesota právě vstřelila branku! Je rozhodnuto! Velké obléhání hostující branky nakonec zužitkovává KIRILL KAPRIZOV, který nadvakrát dokázal dostat kotouč za záda Demka a přisuzuje tak domácím bonusový druhý bod! Asistence: Mats Zuccarello a Calen Addison.
62:38'
Kaprizov padá po střetu za brankou. Domácí budou hrát přesilovou hru.
62:15'
Kaprizov vybídl ke střele Zuccarella, ten však nabídku k hattricku nevyslyšel.
61:40'
Po ztrátě Hughese se hnal dopředu Boldy. Domácí mladík se zbavil i dalšího soupeře, při střele mu však kotouč přeskočil čepel.
60:45'
Po nepřesné rozehrávce Wild se dostal ke střele z dobré pozice Pettersson. Hostující útočník však těsně minu!
60:10'
První útočnou akci budou mít v prodloužení domácí, kteří se po buly zmocnili kotouče.
60:01'
Šedesát minut základní hrací doby nerozhodlo o tom, kdo ukončí svoji sérii porážek. Blíže k tomu byl Vancouver, domácí však dokázali ve třetí části díky druhé brance Matse Zuccarella srovnat stav a vynutit si tak prodloužení, které za malou chvilku odstartuje!
60:00'
58:51'
Po ztrátě Ekmana-Larssona se snažil nacpat kotouč před branku Duhaime, do jeho přihrávky však stačil vložit hůl Hughes.
58:17'
Po dobrém napadání domácích se dostal ke střele Gaudreau. Pohotová rána končí v náručí Demka, který si na nedostatek práce v posledních minutách nemůže stěžovat.
57:57'
Mezírku v postavení Demka se snažil najít ze strany najíždějící Foligno. Hostující brankář byl však připraven a drží kotouč v lapačce.
57:00'
Tři minuty do konce základní hrací doby. Pohne se ještě výsledek nebo se dočkáme prodloužení?
56:29'
Hosté nabídnutou příležitost nevyužili, Brodin je zpět na ledové ploše.
55:49'
Po nabídce Millera se dostal do obrovské šance Kuzmenko. Fleury však proti jeho střele z bezprostřední blízkosti vytáhl vynikající zákrok!
55:39'
Pettersson si dvakrát rozmyslel střelu, následně hledal před brankou spoluhráče. Jeho nabídka však nebyla přesná.
54:41'
Horvat na nic nečekal a okamžitě pálil. Svojí ranou našel pouze náruč Fleuryho, který přerušuje hru.
54:29'
Velká možnost ke skórování je tu pro hosty. Držením se provinil Jonas Brodin, a tak čeká Canucks na konci třetí části dvouminutová přesilová hra!
54:29'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
Jonas Brodin – 2 min., držení.
53:16'
Po rychlém přečíslení se dostal k dorážce Steel, jeho pohotovou ránu dokázal dobrým zákrokem vyrazit Demko.
51:58'
Demko raději podrží kotouč před dotírajícími protihráči. Po komerční pauze se bude vhazovat po levici brankáře Canucks.
50:44'
Oba kohouti jsou zpět na ledě, oba týmy hraj v plném počtu.
50:35'
Marco Rossi ukázal svoji rychlost, natlačil se před soupeře a vypálil. V dobré pozici ale těsně minul!
48:44'
Po celé situaci míří na trestnou lavici jeden zástupce z každé strany. Pokračujeme ve čtyřech na obou stranách.
48:44'
Marcus Foligno – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
J. T. Miller – 2 min., hrubost.
48:44'
Závar za brankou hostí. Potyčku se snaží roztrhat hlavní sudí.
48:31'
Minnesota právě vstřelila branku! Je srovnáno! Velkou radost na domácí straně rozpoutal MATS ZUCCARELLO, který dokázal těsně před Demkem tečovat přihrávku Kaprizova a srovnává opět stav! Asistence: Kirill Kaprizov a Calen Addison.
48:02'
Po delší kombinaci se odhodlal ke střele Zuccarello, jeho ránu ale perfektně zablokoval Stillman.
47:11'
Tanner Pearson – 2 min., podrážení.
47:01'
Nahrávka Kaprizova vyhnala domácí z útočné třetiny, i tak ale Wild pokračují v šesti hráčích na ledě.
46:32'
Bude se vylučovat. Domácí mají k dispozici signalizovanou výhodu.
45:48'
Vynikající práci pro svůj tým odvedl Garland, který vybojoval v útočném pásmu kotouč, díky tomu se hosté dostali k dalšímu zakončení. Fleury však tentokrát připraven.
44:47'
Velký závar před brankou hostí. Goligoski hledal volného Zuccarella, který však ani nadvakrát nevyzrál na Tkatchera Demka!
44:16'
Hra se nám začíná více a více přiostřovat. Po dalším tvrdém střetu u mantinelu se těžko zvedá z ledu Elias Pettersson.
43:09'
Sam Steel dokázal udržet kotouč za brankou a následně vybídnout k šanci Boldyho. Domácí mladík pálil pohotově, svoji ranou ale vyprášil pouze beton brankáře Demka.
42:52'
Lazar zůstává ležet na ledě po kontaktu s Middletonem, který trefil do obličeje hostujícího hráče. Ani jeden ze sudích si však této situace nevšimli, a tak pokračujeme v plném počtu na obou stranách.
42:52'
K odraženému kotouči se dostal Curtis Lazar, který okamžitě pálil. Jeho rána však pouze rozezvučněla mantinel za brankou.
42:14'
Řada nepřesností na obou stranách na startu třetí části. Kotouč rychle mění majitele.
40:33'
Michejev se pokusil zasunout kotouč za vyjetého Fleuryho, v poslední moment však sjel hostujícímu útočníkovi kotouč z čepele.
40:04'
Úvodní buly třetí periody vyznělo lépe pro hosty, kteří už podnikají svoji útočnou akci.
40:01'
Vše je již připraveno na start třetí třetiny, za malou chvilku půjdeme na to!
Druhá perioda už na branky podobně bohatá jako první nebyla. Jediným úspěšným střelcem ve druhé dvacetiminutovce se stal Dakota Joshua, který ve 34. minutě opět posunul vedení na stranu Canucks. Hosté tak mají před třetí částí blíže ke své první výhře v sezoně. Rozhodně nás však čeká ještě zajímavá třetí část zápasu!
40:00'
39:27'
Střelecky aktivní Pettersson vyslal další ránu směrem na domácí branku. Další pokus švédského útočníka byl však zablokován Folignem, který těžko míří na střídačku.
38:38'
Čtvrtá útočná formace hostí dnes zatápí domácímu celku možná více, než se čekalo. Po dalším tlaku se dostal ke střele z otočky Aman, tentokráte však nezamířil přesně.
37:51'
Fleury je v posledních minutách v permanenci. Další zákrok musel vytáhnoit po ráně Myerse od modré čáry, i tentokrát byl úspěšný.
37:35'
Kapitán hostí Horvat dostal dostatek prostoru k zakončení, nad ničím neváhal a vypálil. Jeho pokus končí v lapačce Fleuryho. Vhazovat se bude po pravici domácího strážce svatyně.
36:54'
Tvrdý hit, při kterém si našel Foligno Millera. Domácí útočník sklízí za svůj důraz potlesk od domácích fanoušků.
35:28'
Velkou rychlost nabral po vyhraném buly v obranném pásmu Podkolzin. Hostující útočník se natlačil do zakončení, střelou backhandem ale přestřelil.
35:10'
Po dobrém napadání Wild se dostal k zakončení z mezikruží Sam Steel. Domácí útočník však tentokráte branku hostí přestřelil. Následuje komerční pauza.
33:37'
Vancouver právě vstřelil branku! Hosté si berou vedení zpět! Po nahození Ekmana-Larssona se ocitl sám před Fleurym DAKOTA JOSHUA. Na první pokus dokázal Fleury ještě výborně zareagovat, na dorážku už byl však krátký. Asistence: Oliver Ekman-Larsson a Nils Aman.
33:06'
Dobrou práci hokejkou předvedl Demko. Hostující brankář si dobře vyjel za brankou a přesně rozehrál další útočnou akci Canucks.
32:55'
Dumbova rozehrávka nebyla přesná, následuje zakázané uvolnění Wild. Hra se stěhuje před brankáře Fleuryho.
31:51'
Šikovnost ukázal Matthew Boldy, který dokázal vydolovat kotouč ze závaru na pravém kruhu a prudce vypálit. Jeho ránu vyrazil Demko maskou.
31:44'
Demko raději podrží kotouč před dojíždějícími hráči domácího celku. Vhazovat se bude po pravici brankáře hostí.
31:22'
Špatný přechod domácích do útočného pásma. Po ofsajdovém postavení následuje komerční pauza.
31:06'
Prudkou ránu směrem na Fleuryho vyslal Pettersson. Domácí brankář na jeho ránu viděl a betony ji dokázal zneškodnit.
30:04'
Ze spolupráce Kaprizova a Zuccarella mohl těžit Hartman, který zakončoval těsně před Demkem. Na jeho tečovanou střelu však hostující brankář viděl a neměl s ní větší problém.
29:39'
Nedohoda při přechodu do útočné třetiny mezi Kaprizovem a Zuccarellem maří pláný domácích prodrat se do další šance. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
28:56'
Middleton je zpět na ledě, ani hostům se nepodařila jejich přesilová hra využít.
28:13'
Dostatek prostoru dostal ke střele po rychlé kombinaci Elias Pettersson. Švédský útočník ve službách Canucks svoji ranou orazítkoval břevno domácí branky!
27:36'
Po dobré práci Greenwaye musí hosté rozjídět svoji další přesilovkovo kombinaci od brankáře Demka.
27:19'
Nahození Hughese od modré čáry vyrazil Fleury pouze před sebe, kde stál nehlídaný Bo Horvat. Hostující kapitán však ani nadvakrát nedokázal kotouč dostat do sítě.
26:56'
Jacob Middleton – 2 min., podrážení.
26:56'
Vzápětí se hnali do přečíslení na druhé straně hosté. K záchranné brzdě musel sáhnout Jacob Middleton, který si tak odchází odpočinout na trestnou lavici. Hosty čeká první přesilová hra.
26:47'
První útočná formace domácích přitlačila soupeře v jeho pásmu. Vše vygradovalo velkým závarem na brankovišti, při kterém se dostal do zakončení Kaprizov i Zuccarello. Ani jeden z domácích hráčů nakonec kotouč za branku nedotlačil!
26:19'
Aktivní Zuccarello opět pálil, tentokráte po jeho ráně zaduněl pouze mantinel za brankou.
25:46'
Zuccarello se snažil rychlou otočkou prodrat se do šance, jeho backhandový pokus dokázal Demko vyrazit pravým betonem do rohu kluziště.
25:39'
Nepřesná rozehrávka Hughese vrací hru zpět před Demka. Vhazovat se bude po levici brankáře hostí.
23:09'
Pěstní výměna mezi Duhaimem a Stillmanem končí vítězně pro domácího útočníka. Oba hráči si odpočinout na trestné lavici dalších pět minut.
23:09'
Brandon Duhaime – 5 min., bitka.

Riley Stillman – 5 min., bitka.
22:37'
Pearson je zpět na ledové ploše, ani druhá přesilovka domácích nebyla úspěšná.
21:42'
Boldy se protáhl kolem protihráče a zadovkou hledal někoho z domácích před brankou. Schenn však dokázal celou situaci nejlépe přečíst a vyhazuje kotouč před všechny čáry.
20:55'
Zuccarello nabil Kaprizovovi, který střelou z voleje pouze vyprášil betony Demka. Hosté se osvobozují.
20:37'
Tanner Pearson zatáhl před brankou za záchrannou brzdu, a tak čeká Wild druhá přesilová hra v zápase. V té první neuspěli.
20:37'
Tanner Pearson – 2 min., hákování.
20:14'
Po ztrátě hostů naopak poprvé zahrozili hráči Wild, konkrétně Ryan Hartman. Domácí útočník se dostal ke střeleckému pokusu z mezikruží, svoji ranou těsně přestřelil.
20:01'
Úvodní buly prostřední části dopadlo lépe pro Canucks, jež se hned vrhají kupředu.
20:01'
Všichni aktéři zápasu jsou zpět na ledové ploše, jdeme na druhou část!
Úvodní část dnešního zápasu je za námi a rozhodně jsme se nenudili! Během prvních dvaceti minut padly hned čtyři branky, dvě na každé straně. Wild dokázali vygradovat svůj nápor v úvodních minutách brankou Matse Zuccarella, na kterou však hosté měli rychlou odpověď v podání Bo Horvata. Hra se postupně vyrovnávala a do vedení šli dokonce hosté, když si svůj střelecký účet v NHL otevřel Nils Aman. Ještě do první sirény však dokázal srovnat stav Sam Steel a do kabin tak celky míří za nerozhodného stavu. Sledujeme rychlý hokej, který diváky rozhodně nenudí. Bude zajímavé sledovat, co nám přinesou další minuty duelu!
20:00'
19:00'
Minnesota právě vstřelila branku! Je srovnáno! Kirill Kaprizov nabral rychlost na levém mantinelu, našel uprostřed hřiště SAMA STEELA, který si prodloužil střídání a vyplatilo. Svojí druhou brankou v novém působišti vyrovnává skóre dnešního duelu! Asistence: Kirill Kaprizov.
18:51'
Po ztrátě domácích se zmocnil kotouče Stillman, který kotouč pouze vyhazuje k Fleurymu a umožňuje spoluhráčům vystřídat.
18:27'
Po akci Josta se dostal k zakončení Duhaime. Jeho pohotová zápěstím však minula branku hostů.
17:27'
Nahození Burroughse nebylo nejpřesnější, následuje zakázané uvolnění Canucks. Hra se vrací před Demka.
16:47'
Vancouver právě vstřelil branku! Hosté obracejí stav! Po rychlé výměně kotouče se ocitl tváří v tvář domácímu brankáři NILS AMAN, který dokázal zastrčit kotouč pod strážce domácí svatyně a zapisuje svoji první branku v nejprestižnější soutěži! Asistence: Dakota Joshua a Quinn Hughes.
16:27'
Kosatky zamkli na téměř minutu svého soupeře v jeho pásmu. Z tlaku však hosté žádnou kloudnou šanci vytěžit nedokázali.
14:56'
Velkou rychlost nabral Elias Pettersson, který se tlačil do šance. Parádní defenzivní práci však odvedl Spurgeon, který dokázal švédského šikulu dobruslit a kotouč mu odebrat.
14:08'
Ekman-Larsson pouze nahodil kotouč před Fleuryho, věřil, že kotouč domácí brankář vyrazí před sebe. To se nestalo, Fleury drží kotouč ve své náruči.
12:40'
Šikovnost ukázal novic v NHL Kuzmenko. Ruský útočník se dokázal prodrat z rohu hřiště do šance, ani jedna z jeho střel však ležícího Fleuryho překonat nedokázala!
10:59'
Horvat dokázal rukou rychle sebrat kotouč ze vzduchu a okamžitě hledal najíždějícího Pearsona, tentokrát přihrávka backhandem jedinému střelci zápasu ze strany hostů nevyšla.
10:28'
Nepovedená rozehrávka Brodina končí zakázaným uvolněním. Hra se stěhuje před brankáře Fleuryho.
10:12'
Domácí na nic nečekají, od startu zápasu intenzivně napadají, což zatím Canucks nedělá úplně dobře. Je z toho další ztráta hostů.
09:08'
Garland si udělal prostor, našel před brankou Millera, který se snažil procpat ke střele. Parádní defenzivní práci však odvedl Addison, který hostujícího centra odblokoval.
07:58'
Vancouver právě vstřelil branku! Hosté po necelých osmi minutách srovnávají! Na konci rychlé akce stál BO HORVAT, který už neměl problém uklidit kotouč do sítě po parádní přihrávce Tannera Pearsona. Asistence: Tanner Pearson a Brock Boeser.
07:35'
Až po téměř osmi minutách se hosté dostali k první střele v zápase. Po krátkém tlaku v útočném pásmu se dostal ke střele z otočky Kuzmenko. Ruský útočník však našel svoji ranou pouze hruď Fleuryho.
06:58'
Ofsajdové postavení domácích hatí další útočnou akci Wild. Hra je přerušena, následuje komerční pauza.
05:50'
Domácím patří start zápasu. Další dva těžké zákroky musel vytáhnout Demko. Nejprve pálil od modré čáry Goligoski, následně doráže Gaudreau. Ani jeden ze zmíněných však na amerického brankáře ve službách Canucks nevyzrál.
04:37'
Minnesota právě vstřelila branku! Domácí jdou do vedení! Ryan Hartman dokázal z rohu hřiště najít volného MATSE ZUCCARELLA, který se střelou z první nemýlil a zúročuje aktivitu domácích na startu zápasu! Asistence: Ryan Hartman a Jacob Middleton.
04:25'
Spurgeon nastřeloval kotouč před branku, kde se chvíli ocitl sám Greenway. Demko v brance hostí zachoval chladnou hlavu, udržel kotouč pod sebou a nedopustil možnost dorážet.
03:39'
Po dobrém napadání vybojoval kotouč na domácí hokejky Tyson Jost. Vybojovaného kotouče se snažil využít Steel, jehož ránu však výborně zblokoval Burroughs.
02:39'
Schenn je zpět na ledové ploše, hosté jsou v plném počtu.
02:09'
Spurgeon neudržel útočné pásmo, hosté se osvobozují a mohou vystřídat.
01:39'
Minutu přesilové hry mají domácí za sebou. Zatím tomu chybí to nejdůležitější, tedy častá střelba.
00:39'
První vyloučení je na světě. Luke Schenn krosčekem dohrál protihráče, za což si míří odpočinout na trestnou lavici.
00:39'
Luke Schenn – 2 min., krosček.
00:33'
První střelu zápasu obstarali domácí. Kaprizov našel volného Zuccarella, který svoji ranou pouze vyprášil lapačku Demka.
00:01'
Úvodní buly zápasu vyznělo lépe pro hosty, kteří se okamžitě vrhají kupředu.
00:01'
Všechny formality máme za sebou. Nic nebrání tomu, aby dnešní duel odstartoval!
Všchni aktéři zápasu jsou na ledové ploše, následují hymny Kanady a USA.

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba (A), Brodin, Addison, Goligoski – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – M. Foligno (A), Eriksson Ek, Greenway – Boldy, Rossi, F. Gaudreau – Jost, Steel, Duhaime.
Trenér: Dean Evanson

Vancouver Canucks: Demko (S. Martin) – L. Schenn, Q. Hughes, T. Myers, Ekman-Larsson (A), Burroughs, Stillman – Michejev, J. Miller (A), Garland – Kuzmenko, E. Pettersson, Podkolzin – Boeser, Horvat (C), Pearson – Lazar, Aman, Joshua.
Trenér: Bruce Boudreau

Rozhodčí: Lambert, O'Rourke – Q'Quinn, Pancich.
Vancouver Canucks
Ještě o jednu porážku více zatím má na svém kontě Vancouver. Canucks postupně padli na ledě Edmontonu, Philadelphie, Washingtonu a Columbusu, kde Vancouver vybojoval alespoň bod za prohru v prodloužení. Canucks ve všech čtyřech duelech vedli, ani jednou však nedokázali dotáhnout utkání do vítězného konce. Další možnost k zisku bodů budou mít na ledě dalšího trápícího se týmu. Bodově zatím sezony vychází nejvíce Eliasu Petterssonovi, který ke třem brankám přidal i tři asistence. O dva body méně má poté Bo Horvat a obránce Quinn Hughes.

Poslední zápasy:
Columbus Blue Jackets – Vancouver Canucks 4:3pr
Washington Capitals – Vancouver Canucks 6:4
Philadelphia Flyers – Vancouver Canucks 3:2
Edmonton Oilers – Vancouver Canucks 5:3
Minnesota Wild
Zřejmě lepší vstup do sezony si představoval Minnesota. Ambiciózní tým Wild má za sebou již tři domácí duely, zatím však žádný získaný bod. Minnesota odstartovala sezonu prohrou s Rangers, na kterou navázala dalšími porážky s Los Angeles a Coloradem. Wild trápí především defenziva, během tří duelů totiž svěřenci trenéra Evansona inkasovali už dvacet branek. Velká kritika se snáší na brankářskou jedničku Marca-Andre Fleuryho, který se úspěšností zákroků zatím nedostane ani na 80 %. Bodově sezona zatím vychází nejvíce ruskému šikulovi Kirillu Kaprizovovi, který nasbíral pět bodů za tři branky a dvě asistence, a také Matthew Boldymu. Americký mladík, který má být budoucností Wild, vstřelil dvě branky a třikrát asistoval. Uspějí Wild v sérii dvou trápících se týmů?

Minnesota Wild – Colorado Avalanche 3:6
Minnesota Wild – Los Angeles Kings 6:7
Minnesota Wild – New York Rangers 3:7
Zdravím všechny fanynky a fanoušky vrcholového hokeje. Nejlepší soutěž na světě se pomalu dostává do provozní teploty. Tentokráte mezi sebou svedou bitvu Minnesota Wild a Vancouver Canucks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.