NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Pittsburgh - 13. listopadu 2022   01:00

Montreal
Montreal
01:48' J. Anderson  • 40:49' Caufield (Guhle, Suzuki) • 44:09' Suzuki  • 54:42' Monahan (Drouin, Dach) • 61:03' Hoffman (Dach, Guhle)
5:4
(1:0, 0:2, 3:2 - 1:0)
Pittsburgh
Pittsburgh
21:46' Petry  (Rakell, Zucker) • 23:29' Rakell  (M. Pettersson, Zucker) • 43:19' Malkin  (Zucker, Petry) • 54:02' McGinn  (Carter, Dumoulin)

3. Mike Hoffman (MTL) – 1+0
Penguins po skvělém obratu ve druhé třetině třikrát vedli, jenže ani jednou náskok nedokázali udržet a Montreal nakonec slaví výhru po prodloužení, které rozhodl po nádherné přímočaré akci Mike Hoffman. Habs slaví třetí vítězství v řadě, Pittsburgh na tripu po sérii dvou výher poprvé padl. Konečné skóre krásného zápasu. Montreal Canadiens 5 Pittsburgh Penguins 4.
61:03'
Montreal právě vstřelil branku! MIKE HOFFMAN si v rychlosti a přímé dráze směrem k bráně vyměnil puk s Kirbym Dachem a v blízkosti levé tyče poslal puk do sítě! Montreal vítězí nad Pens 5:4! Asistence: Kirby Dach a Kaiden Guhle.
60:19'
Nick Suzuki vyrazil do rychlého protiútoku na pravém křídle a pod tlakem napřáhl ke střele, která mířila ke vzdálenější levý tyči, Tristan Jarry proti ní ale velice dobře zasáhl vyrážečkou!
60:01'
Nádherná přestřelka mezi Montrealem a Pittsburghem pokračuje. Canadiens sice vedli, jenže poté se karta obrátila, jenže Pens svůj náskok třikrát v řadě neudrželi a výsledkem je prodloužení. Skóre po třetí třetině utkání. Montreal Canadiens 4 Pittsburgh Penguins 4.
60:00'
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:04'
Penguins se nepodařilo přesně rozehrát podél střídaček a pískalo se tedy proti nim zakázané uvolnění.
57:29'
Marcus Pettersson vypálil na ose útočného pásma od modré čáry, Jake Allen ale zůstal nepřekonán. Penguins se snaží znovu získat několikrát ztracené vedení.
56:48'
Hra byla přerušena a v závěru dnešního utkání si ještě odbudeme jednu krátkou komerční přestávku.
54:42'
Montreal právě vstřelil branku! Tristan Jarry sice dokázal vyrazit střelu Jonathana Drouina z vrcholu mezikruží sevřenými betony, z dorážky ale skóroval do prázdné brány SEAN MONAHAN – 4:4! Asistence: Jonathan Drouin a Kirby Dach.
54:02'
Pittsburgh právě vstřelil branku! Jeff Carter vyrazil na pravém křídle do přečíslení dva na jednoho a po jeho přihrávce přes osu z levého kruhu poslal puk ke vzdálenější pravé tyči sítě BROCK MCGINN – 3:4! Asistence: Jeff Carter a Brian Dumoulin.
53:54'
Nick Suzuki mohl skórovat během oslabení, když se řítil sám na bránu a u levé tyče chtěl puk zasunout do sítě bekhendem, Jake Allen ale předvedl spektakulární zákrok pravým betonem a puk zmrazil pod sebou! Montreal mohl vést.
53:43'
Bryan Rust mířil bekhendem z blízkosti vedle vzdálenější levé tyče brány a krátce na to dostal dvě minuty za nedovolené bránění zkušený obránce Kris Letang.
52:40'
Jevgenij Malkin couval v mezikruží a poté napřáhl k prudké střele zápěstím, která minula vzdálenější levý horní roh brány. Penguins se v početní převaze nedaří.
52:16'
David Savard byl vyloučen za podrážení a Penguins si zahrají přesilovou hru čtyři na tři. Šance pro Pittsburgh.
52:08'
Po posledním přerušení hry se do sebe pustili Brendan Gallagher a Jake Guentzel. První jmenovaný byl vyloučen za držení, zatímco druhý za hrubost.
52:08'
Habs vyrazili do přečíslení dva na jednoho a Brendan Gallagher chtěl na vzdálenější levé tyči skórovat střelou mezi nohama, jenže byla slabá a Tristan Jarry puk odpálil hokejkou do bezpečí. Komerční přestávka.
51:04'
Sean Monahan zkusil štěstí, když vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování, připravený Tristan Jarry ale puk na přední tyči vyrazil a hra nadále pokračovala.
49:52'
Sidney Crosby se ocitl u levé tyče ve slibné šanci, jenže Jake Allen vytáhl parádní zákrok a vzápětí byl schopen čelit dorážce hostí! Skóre je 3:3.
48:25'
Johnny Kovacevic zbytečně fauloval v útočném pásmu a dostal dvě minuty za vysokou hůl. Penguins si po reklamní přestávce zahrají další přesilovou hru.
46:38'
Canadiens si vytvořili tlak a z vrcholu mezikruží přišla prudká rána, kterou Tristan Jarry dokázal vyrazit a domácí hokejisty poté nepustil k žádné dorážce Jan Rutta.
45:18'
Jake Guentzel vypálil na levém křídle od modré čáry, jeho střela ale postrádala přesnost a naopak zamířila vysoko nad, když puk skončil v ochranné síti.
44:09'
Montreal právě vstřelil branku! NICK SUZUKI se nádherně otočil s pukem v mezikruží, vyměnil si ho se spoluhráčem a v blízkosti levé tyče pak skóroval po úžasné kombinační akci do prázdné brány! Znovu je vyrovnáno – 3:3. Bez asistence.
43:19'
Pittsburgh právě vstřelil branku! JEVGENIJ MALKIN dostal v pravém kruhu puk do jízdy po pěkné zpětné přihrávce od Jasona Zuckera a bekhendem zamířil ke vzdálenější levé tyči! Pens vedou. Asistence: Jason Zucker a Jeff Petry.
41:37'
Jeff Petry mohl skórovat během oslabení v blízkosti levé tyče, jenže vzápětí kotouč nedokázal usměrnit mezi betony Jakea Allena!
40:49'
Hned v úvodu třetí třetiny padl gól a ještě ho muselo potvrdit video. O nedovolené bránění brankáře se nejednalo a Penguins s Coach Challenge neuspěli.
40:49'
Montreal právě vstřelil branku! COLE CAUFIELD vypálil na levém křídle z vrcholu kruhu pro vhazování a na přední tyči clonil brankářovi ve výhledu Kirby Dach, jehož zásluhou puk prošel vedle levého betonu Tristana Jarryho do sítě! Asistence: Kaiden Guhle a Nick Suzuki. (2:2)
40:14'
Penguins vstupují do třetí části s těsným vedením a poprvé ve třetí třetině se snažili prosadit na levé straně, jejich útok ale zastavilo postavení mimo hru.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 26-12; Zablokované střely: 6-15; Vhazování: 47%-53%; Hity: 11-16; Přesilové hry: 0/3-1/1; Trestné minuty: 2-6.
Třetí třetina začne přibližně v 3:05.
V druhé třetině utkání padly dva góly a oba dva padly na straně Pittsburghu, který i s přispěním štěstěny při vyrovnávací brance dokázal otočit utkání. Jeff Petry vyrovnal přihrávkou zpoza brány zásluhou nešťastného zásahu Jakea Evanse u tyče a obrat dokonal Rickard Rakell. Skóre po druhé třetině velice zajímavého utkání v Kanadě. Montreal Canadiens 1 Pittsburgh Penguins 2.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:51'
Arber Xhekaj vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho rána mířila mezi betony Tristana Jarryho, brankář Pens je ale včas sevřel k sobě a puk vyrazil.
37:24'
Český obránce Jan Rutta míří podruhé v dnešním utkání na trestnou lavici, tentokrát byl vyloučen za držení.
35:45'
Christian Dvorak vypálil z levého kruhu a Tristan Jarry parádně zasáhl levým betonem, vzápětí si navíc ještě poradil s těžkou dorážkou Brendana Gallaghera, který mohl skórovat u pravé tyče!
35:11'
Cole Caufield je v dnešním zápase hodně vidět a nyní míchal s pukem na levém křídle, kde chtěl vypálit od modré čáry, jeho střela ale byla Penguins zablokována.
34:20'
Canadiens se po delší odmlce dostali ke slovu, jejich nahození ale skončilo v ochranné síti. Penguins otočili stav utkání a vedou v Montrealu. Komerční přestávka.
33:17'
Cole Caufield se ocitl v mezikruží po nádherné kombinační akci a krátké zpětné přihrávce v obrovské šanci, jeho střelu bez přípravy mířící ke vzdálenější levé tyči ale Tristan Jarry skvěle vyrazil pravým betonem! Důležitý zákrok.
31:46'
Jake Evans odpověděl střelou z levého kruhu pro vhazování a jeden z hostujících hráčů Penguins ji přizvedl do ochranné sítě. Hosté stále drží těsný náskok.
30:58'
Jake Guentzel měl na levém křídle hodně prostoru a v levém kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstím, která skončila nad bránu domácího brankáře Habs.
30:45'
Josh Anderson mohl skórovat podruhé v zápase, když v pravém kruhu krásně zamíchal s pukem, střelou zápěstím ale našel náruč Jakea Allena. Reklamní brejk.
29:54'
V dnešním utkání se příliš často nepřerušuje a vyloučení je zatím také poměrně málo, takže hra je velice plynulá. Cole Caufield vypálil zleva a Tristan Jarry po úspěšném zákroku na přední tyči přerušil hru. Penguins vedou 2:1.
28:54'
Arber Xhekaj vypálil na levém křídle od modré čáry, jeho střela ale nebyla přesná a skončila mimo.
28:14'
Jan Rutta byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Canadiens mohou vyrovnat během druhé přesilové hry.
28:06'
Další šanci měl Nick Suzuki, když vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování, jeho rána ale minula bližší levý horní roh brány a skončila na ochranném skle.
27:35'
Canadiens vypálili ihned po vhazování od modré čáry a Tristan Jarry na přední tyči nedokázal kotouč udržet v náručí, dorážka ale nepřišla!
27:26'
Jake Evans napřáhl na vrcholu pravého kruhu k prudké střele s příklepem, kterou Tristan Jarry ukryl ve své výstroji a po přerušení hry následuje komerční brejk.
26:01'
Kasperi Kapanen nabral na pravém křídle obrovskou rychlost a na bodu pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, která skončila na vyrážečce Jakea Allena.
24:09'
Ryan Poehling vypálil na pravém křídle od modré čáry a puk mířil do bližšího pravého horního rohu brány, kde ho Jake Allen ukryl po pěkném semaforu v lapačce.
23:29'
Pittsburgh právě vstřelil branku! Vyhození Canadiens zastavil nechtěně rozhodčí a Marcus Petterson napřáhl na vrcholu mezikruží k prudké ráně bez přípravy, která se od RICKARDA RAKELLA odrazila do pravého horního rohu brány! Penguins dokonali obrat a vedou 1:0. Asistence: Marcus Pettersson a Jason Zucker.
23:12'
Hokejisté Penguins se nadechli a snaží se rychle otočit stav utkání, u pravé tyče ale nyní neuspěli. Přerušení.
21:46'
Pittsburgh právě vstřelil branku! JEFF PETRY hledal v mezikruží přihrávkou zpoza brány Jasona Zuckera a Jake Evans si na přední tyči nešťastně srazil puk do vlastní sítě! Může se to stát každému a jedeme dál. Je tak srovnáno na 1:1. Asistence: Rickard Rakell a Jason Zucker.
20:51'
Kris Letang vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho rána bez přípravy se otřela o kalhoty jednoho z hráčů, protože skončila v rohu ledové plochy.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 7-4; Zablokované střely: 4-6; Vhazování: 50%-50%; Hity: 8-11; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 2:09.
Montreal se ujal po necelých dvou minutách vedení, když se krásnou střelou od modré čáry prosadil Josh Anderson. Právě jediný střelec dnešního utkání ale v závěru úvodní části fauloval a Penguins budou mít po přestávce šanci vyrovnat během přesilové hry. Skóre po 1. třetině. Montreal Canadiens 1 Pittsburgh Penguins 0.
20:00'
20:00'
Josh Anderson fauloval a po skončení první třetiny dostal dvě minuty za podrážení. Přesilovka Pens.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:02'
Cole Caufield se málem řítil od trestných lavic do samostatného úniku, jenže těsně nedokázal přejít přes Krise Letanga. V hledišti to jen hlasitě zahučelo.
17:19'
Rickard Rakell se zapojil do akce v útočném pásmu a proti Penguins bylo odpískáno postavení mimo hru, po kterém následuje další krátká reklamní přestávka.
16:49'
Jevgenij Malkin mohl pálit u pravé tyče, bekhendem ale ještě centroval před bránu, kde se málem dostal do zakončení z obrovské blízkosti aktivní Jason Zucker.
15:16'
Brock McGinn na levém křídle vypálil z úhlu a jeho střela skončila na bližší tyči, od které se puk odrazil za bránu Jakea Allena! Skóre se nemění.
14:45'
Cole Caufield vypálil na levém křídle od hrazení a po přerušení následuje krátká komerční přestávka.
13:59'
Jevgenij Malkin ztratil kotouč na levé straně obranného pásma, jeden z jeho spoluhráčů ale předvedl čistý hit, po kterém mohl ruský útočník v klidu rozehrávat.
12:30'
Kasperi Kapanen si hrál s kotoučem před vlastní bránou tak dlouho, až o něj málem přišel. Canadiens se ale do žádné šance nedostali a nebezpečí je zažehnáno.
11:17'
Danton Heinen na levém křídle vybojoval puk a chtěl si ho hodit o hrazení do jízdy, jenže Nick Suzuki se objet nenechal a tělem mu čistě zablokoval cestu k puku.
10:23'
Cole Caufield se pokusil skórovat střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a puk zřejmě mířil do vzdálenějšího rohu, Tristan Jarry ale puk vyrazil.
09:36'
Jednalo se ovšem o drobné údery, které zůstaly nepotrestány. Habs vzápětí předvedli nepřesnou rozehrávku podél střídaček. Další zakázané uvolnění.
09:29'
Canadiens nepřesně rozehráli podél trestných lavic a proti domácím se pískalo zakázané uvolnění. Dva hráči se do sebe ještě pustili ve středním pásmu krosčeky.
08:47'
Brock McGinn dostal na levém křídle puk do jízdy a mohl se pokusit od hrazení vystřelit během oslabení na bránu, nakonec ale kotouč podržel a ušetřil čas.
07:18'
Sidney Crosby fauloval v kruhu obranného pásma a dostal dvě minuty za podrážení. Přesilová hra Habs.
06:30'
Jason Zucker dostal krásnou přihrávku od Jevgenije Malkina a mezi dvěma protihráči se protáhl před bránu, bekhendem poté ale Jakea Allena mezi betony nepřekonal! Skóre je 1:0.
06:03'
Brendan Gallagher se ocitl v pravém kruhu ve slibné šanci, našel ovšem pouze náruč Tristana Jarryho. Po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka.
05:32'
Penguins mohli na levém křídle vyrazit do nebezpečného protiútoku a šance, jenže kolmá přihrávka byla nepřesná a skončila u domácích.
04:31'
Marcus Pettersson na levém a Kris Letang na pravém křídle vypálili krátce po sobě od modré čáry, oba pokusy ale byly nepřesné. Jake Allen nemusel zasahovat.
04:03'
Sean Monahan zkoušel něco vymyslet na pravém křídle, jenže se ocitl v postavení mimo hru. Stav duelu 1:0.
03:42'
Dalším hráčem, který zkoušel štěstí střelou z osy útočné třetiny, byl Joel Edmundson. Tristan Jarry měl ovšem čistý výhled a kotouč bez problému ukryl v náručí.
03:13'
David Savard se snažil prosadit na pravém křídle a u hrazení se dostal k nahození, které bylo jedním z hráčů Pittsburghu přizvednuto do ochranné sítě.
01:48'
Montreal právě vstřelil branku! JOSH ANDERSON obkroužil útočné pásmo a pak před vrcholem mezikruží napřáhl k nádherné střele zápěstím, která skončila v pravém horním rohu brány! Canadiens bleskově vedou 1:0. Bez asistence.
00:59'
Jevgenij Malkin si nyní zpracoval puk na ose útočného pásma a od modré čáry napřáhl ke střele, která skončila ve výstroji klečícího brankáře Jakea Allena. Přerušení.
00:01'

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – Savard, Guhle, Xhekaj, Edmundson (A), Kovacevic, Harris – Dach, Suzuki (C), Caufield – J. Anderson, Monahan, Dadonov – Gallagher (A), Dvorak, Hoffman – Armia, Evans, Drouin.
Trenér: Martin St. Louis

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), M. Pettersson, Petry, Dumoulin, Rutta, Ruhwedel – Rust, Crosby (C), Guentzel – Rakell, Malkin (A), Zucker – Heinen, Carter, McGinn – Archibald, Poehling, Kapanen.
Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: Chris Rooney, Pierre Lambert. Čároví: Ben O'Quinn, Michel Cormier.
Pittsburgh Penguins

Penguins prohráli sedmkrát v řadě, což se jim nestává úplně často. Pittsburgh ovšem špatnou sérii přerušil, když vyhrál dvakrát za sebou. Pens čeká třetí venkovní zápas za sebou a zatím se mu na tripu daří, když porazil Washington s Torontem a v obou zápasech dal 4 góly.
Montreal Canadiens

Montreal po sérii tří porážek opět dvakrát vyhrál, když vyhrál po nájezdech v Detroitu a poté doma porazil 5:2 Vancouver. Nejproduktivnějším hráčem Canadiens je Nick Suzuki, který má na kontě sedmnáct bodů za devět gólů a osm asistencí. Formu má také Cole Caufield.
Montreal střídá v letošní sezóně dobré série se špatnými a většinou ve dvou nebo třech zápasech. Jeho dalším soupeřem bude nyní Pittsburgh, který se bude snažit prodloužit sérii dvou výher poté, co uspěl v Caps a Torontu. Penguins v obou zápasech vstřelili čtyři góly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.