NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Kings - 26. února 2023   23:00

Rangers
Rangers
14:00' Lafreniere (Kakko, Chytil) • 22:02' Trocheck (Zibanejad) • 23:37' Trocheck (Fox) • 42:11' Panarin (Trocheck) • 45:26' Zibanejad (Fox, Panarin)
5:2
(1:0, 2:1, 2:1)
Kings
Kings
38:12' Arvidsson  (Kaliyev, Danault) • 41:27' M. Roy  (Danault)
Rangers
Šesťorkin (Halák) – Fox, Mikkola, Trouba (C), K. Miller, B. Schneider, Harpur – Vesey, Zibanejad (A), Kreider – Tarasenko, Trocheck, Panarin – Kakko, Chytil, Lafreniere – Goodrow (A), Carpenter, Motte.
Furlatt, Schrader – McNamara, Smith
Madison Square Garden, New York
18 006 diváků
Kings
Quick (24. Copley) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Durzi, Se. Walker, Edler – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Danault (A), Fiala – Vilardi, Lizotte, Iafallo – Kaliyev, Kupari, Anderson-Dolan.

3. Jacob Trouba (NYR) 0+0
Je konec! Rangers zvládli duel s Los Angeles a vítězí 5:2. V úvodu třetí třetiny sice za hosty snížil Roy, jenže o bleskovou odpověď se postaral domácí tahoun Artěmij Panarin. Ve 46. minutě navíc udeřil v přesilovce Mika Zibanejad. Zbytek duelu si už domácí celek s přehledem pohlídal a přerušil sérii čtyř porážek v řadě.
59:21'
58:51'
58:03'
Domácí Fox uspěl v souboji v rohu obranného pásma a jednoduše kotouč posunul za modrou čáru.
57:21'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
Kevin Fiala – 2 min., nedovolené bránění.
57:10'
Hosté uspěli na vhazování v přesilovce a ihned se dostali do zakončení. Doughtyho ránu ale Šesťorkin vyrazil betonem.
56:51'
Vyloučení v týmu New York Rangers:
Jimmy Vesey – 2 min., podrážení.
56:32'
Matt Roy nahodil puk do rohu útočného pásma, ale tam se ke kotouči opět dostali jen domácí obránci.
56:06'
Jacob Trouba uklidnil rozehrávku Rangers za vlastní brankou a počkal na vystřídání spoluhráčů. Domácí už duel jen dohrávají.
55:29'
Rasmus Kupari táhl útok hostů po pravé straně, ale jeho pokus o přenesení hry přes celou šíři hřiště spoluhráč nepochopil.
55:06'
Matt Roy poslal přihrávku na levou stranu, jenže tam se nedostal nikdo v bílém dresu. Ofenzivní snažení Los Angeles místy připomíná zmar.
54:18'
Na opačné straně zastavil přechod Rangers do útočného pásma ofsajd. Příliš netrpělivý byl při přechodu modré čáry Mika Zibanejad.
54:03'
Arvidsson zadovkou přenechal puk spoluhráči. Do zakončení se dostal Kevin Fiala, jehož ránu srazil obránce mimo tři tyče.
53:30'
Po pravé straně projel do útočného pásma Danault, jenže jeho nepříliš povedené zakončení bekhendem bylo nepřesné.
52:36'
Mika Zibanejad vybojoval puk na levé straně útočného pásma, ale zadovkou jej poslal jen do míst, kde kralovala obrana Kings.
52:06'
Trocheck projel s pukem na čepeli do útočného pásma, jenže jeho rána z ostrého úhlu skončila na boční síti.
51:34'
Mikkola poslal přihrávku na levou stranu útočného pásma. Domácí sice chvíli kombinovali s pukem na hokejkách, ale zakončit se jim nepovedlo.
51:03'
Hosté se dostali do přečíslení, jenže Jaret Anderson-Dolan se rozhodl pro zakončení z ostrého úhlu a trefil rameno domácího brankáře.
50:20'
Alex Iafallo dostal přihrávku do středního pásma, kde se výborně otočil kolem obránce a roztáhl hru na levé křídlo. Akce Kings ale střelou neskončila.
50:00'
Do konce základní hrací doby zbývá posledních deset minut a Rangers s přehledem kráčí za vítězstvím. Kings se navíc nedostávají do zakončení.
49:30'
Doughty se otočil v obranném pásmu a vyvezl puk do pásma útočného. Jeho zakončení od modré čáry ale postrádalo přesnost.
48:55'
Arthur Kaliyev – 2 min., hákování.
48:27'
Mika Zibanejad – 2 min., podrážení.
48:10'
Arvidsson se skvěle vrátil do rohu obranného pásma a odstavil soupeře od kotouče. Kings ale potřebují hrát na opačné straně.
47:36'
Copley si musel dát pozor na nahození od modré čáry. Hostující brankář tentokrát puk vykopl levým betonem mimo tři tyče.
47:12'
Filip Chytil si pohybem řekl o přihrávku na útočnou modrou čáru, jenže nikdo ze spoluhráčů jeho úmysl nepochopil.
46:37'
Tyler Motte napadal rozehrávku soupeře v jeho obranném pásmu. Defenziva Kings ale tentokrát před napadajícími soupeři rozehrála.
46:10'
V hale panuje fantastická atmosféra. Celek z New Yorku vede patnáct minut před koncem o tři branky a kráčí za důležitým vítězstvím.
45:26'
Rangers právě vstřelili branku! Domácí celek využívá přesilovku a přidává pátou branku! Po rychlé výměně přihrávek v útočném pásmu dostal pobídku na levý kruh MIKA ZIBANEJAD, který se sice musel otáčet, ale pohotově napálil puk do branky! Asistence: Adam Fox, Artěmij Panarin.
45:03'
Hokejisté Los Angeles získali kotouč a dokázali jej vyhodit do bezpečí. Nikdo v modrém dresu Rangers se nyní nikam nežene.
44:23'
Panarin se z levé strany opřel do skákavého kotouče, ale hostující brankář se výborně roztáhl a zakročil pravým betonem!
44:06'
Hned v úvodu přesilovky tvrdě vypálil Adam Fox, jenže jeho pokus zastavil vnější oblouk brankové konstrukce.
43:51'
Alexander Edler – 2 min., hákování.
43:26'
Hosté se dostali do útočného pásma, jenže pokus z pravé strany Šesťorkin dobře viděl a připsal si snadný zákrok.
42:11'
Rangers právě vstřelili branku! Domácí si opět berou zpět dvoubrankové vedení! Po chybě hostujícího brankáře při rozehrávce zpoza branky získali domácí puk. Přihrávku na levou stranu dostal ARTĚMIJ PANARIN, jehož první ránu ještě Copley zastavil, ale na dorážku už nedosáhl. Asistence: Vincent Trocheck.
42:00'
Šesťorkin si tentokrát dal na prudké nahození pozor a raději přikryl puk lapačkou. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
41:27'
Los Angeles právě vstřelilo branku! Hosté dramatizují třetí třetinu! Los Angeles se dostalo do přečíslení dva na jednoho. Po levé straně projel do útočného pásma Danaul, který přihrál do lepší pozice a MATT ROY snížil na rozdíl jediné branky! Asistence: Phillip Danault.
41:10'
Matt Roy dostal nabito na modrou čáru, odkud vyslal tvrdou ránu příklepem, nicméně Igor Šesťorkin jeho pokus viděl a s přehledem zasáhl.
40:35'
Kings se dostali do útočného pásma, jenže příliš prudkou přihrávkou na modrou čáru se sami zahnali do středního pásma.
40:10'
Domácí uspěli na úvodním vhazování třetí třetiny. Rangers si v ní budou chtít pohlídat dvoubrankové vedení.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 00:58.
Střely na branku: 14 – 18
Druhá třetina končí! I po čtyřiceti minutách jsou na tom lépe domácí Rangers. Těm totiž skvěle vyšel vstup do třetiny. Vincent Trocheck v jejím úvodu přidal dvě branky a Quicka tak v brance Kings vystřídal Copley. Za hosty až v závěru třetiny snížil v přesilovce Viktor Arvidsson. Po čtyřiceti minutách tak platí stav 3:1.
40:00'
39:26'
Kaapo Kakko vybojoval volný puk v obranném pásmu a jednoduše jej protečoval do pásma středního. Kings po vstřelení kontaktní branky přidali na aktivitě.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny!
38:12'
Branku Kings ještě řesilo video, ale Arvidsson se puku dotkl pod úrovní horní tyče!
38:12'
Los Angeles právě vstřelilo branku! Je sníženo! Hosté využívají přesilovku a dostávají se zpátky do zápasu! Arthur Kaliyev střílel z prostoru mezi kruhy. Jeho rána se odrazila od břevna a VIKTOR ARVIDSSON puk doklepl za záda brankáře! Asistence: Arthur Kaliyev, Phillip Danault.
37:30'
Trouba se zmocnil sraženého puku a nekompromisně jej vyhodil do bezpečí. Právě Trouba dnes během oslabení hraje skvěle.
37:10'
Kings se v úvodu přesilovky usadili v útočném pásmu, jenže jejich akce nevedla k zakončení. Rangers pokračují v obětavém výkonu.
36:52'
Niko Mikkola – 2 min., držení.
36:22'
Fox zastavil rodící se akci Kings ve středovém kruhu a posunul kotouč na levou stranu ledové plochy.
35:26'
Šesťorkin měl problémy se štiplavou ránou z levé strany, ale nakonec dokázal puk přikrýt lapačkou. Vhazuje se po jeho pravici.
35:03'
Mika Zibanejad se hnal vpřed po pravém křídle, jenže zakončením z pravého kruhu trefil prvního obránce.
34:31'
Trouba pálil od modré čáry, nicméně proti němu vystartoval obětavý obránce, který jeho ránu skvěle zablokoval.
34:03'
Sean Durzi chtěl zrychlit rozehrávku Los Angeles, ale jeho nahození skončilo na zakázaném uvolnění. Vhazování se vrátí před klec hostů.
33:22'
Kevin Fiala projel do útočného pásma, kde se chtěl otočit a vypálit, ale Niko Mikkola jej čistým hitem poslal k ledu.
33:02'
Další obrovská šance pro změnu pro domácí! Nahození od modré čáry se po lehkém odrazu zastavilo o tyč!
32:26'
Igor Šesťorkin vytáhl vynikající zákrok! Domácí brnakář se tentokrát skvěle roztáhl proti bekhendové střele z mezikruží!
32:03'
Jacob Trouba poslal přihrávku na útočnou modrou čáru, jenže Tyler Motte v souboji za brankou puk dlouho neudržel.
31:34'
Jaret Anderson-Dolan se z pravého křídla tlačil do střelecké pozice, ale domácí obránce si jeho pohyb pohlídal a odstavil jej.
31:03'
Na opačnou stranu projel Adrian Kempe, ale z ostrého úhlu se jeho rána ani nedostala k domácímu brankáři.
30:23'
Vincent Trocheck útočil na hattrick, dostal přihrávku mezi kruhy a bekhendem zkoušel zvednout puk nad beton brankáře, jenže ten byl proti!
30:00'
Je za námi polovina základní hrací doby a zatím sledujeme jednoznačné utkání. Domácí Rangers jsou v něm mnohem aktivnější.
29:34'
Artěmij Panarin dojel nahození do útočného pásma, jenže ani ruský útočník nepřipravil pozici pro zakončení pro někoho ze spoluhráčů.
29:10'
Do útočného pásma se znovu dostal Lafreniere, ale prudkou přihrávkou mezi kruhy našel jen hůl pozorného soupeře.
28:22'
Alexis Lafreniere se z levé strany útočného pásma tlačil do zakončení, jenže obětavý obránce jeho ránu přizvedl nad břevno.
28:10'
Trouba uklidnil rozehrávku Rangers za vlastní brankou. Oba trenéři poslali na ledovou plochu čerstvé síly.
27:10'
Alexis Lafreniere nahodil puk do útočného pásma, jenže k jeho pobídce se nikdo v modrém nedostal.
26:38'
Alexis Lafreniere se stáhl do obranného pásma, kde přetlačil soupeře a získal puk pro Rangers. Hráči v modrém mají duel pod kontrolou.
26:12'
Trouba dostal přihrávku na pravou stranu útočného pásma, jenže jeho pokus zápěstím prolétl kolem zadní tyčky.
25:46'
Po delší době se do zakončení dostali také hosté, ale jejich pokus skončil sražený v ochranné síti za brankou Rangers.
25:08'
Vincent Trocheck dnes prožívá fantastické utkání. Naopak hosté jsou po špatném vstupu do druhé části zaskočení.
24:10'
Domácí pokračují v aktivním pojetí hry a tlačí se vpřed. Další akci zastavilo postavení mimo hru.
23:38'
Střídání v týmu Los Angeles Kings:
ze hřiště odchází Jonathan Quick, přichází Pheonix Copley.
23:37'
Rangers právě vstřelili branku! Domácí celek bleskově přidává i třetí branku! VINCENT TROCHECK si tentokrát troufl na individuální průnik. Z obranného pásma projel do pásma útočného a zápěstím nedal Quickovi nárok! Asistence: Adam Fox.
23:06'
Artěmij Panarin ve vysoké rychlosti zavezl puk do útočného pásma, jenže zadovkou odevzdal kotouč soupeři v bílém.
22:33'
Domácí jsou po vstřelení druhé branky pořádně při chuti a nadále se tlačí do ofenzivy. V hale navíc panuje parádní atmosféra.
22:02'
Rangers právě vstřelili branku! Domácí celek hned v úvodu prostřední periody přidává druhou branku! Rangers přestáli pětiminutové oslabení a ihned udeřili. VINCENT TROCHECK střílel z mezikruží a od hole soupeře se puk odrazil pod břevno. Asistence: Mika Zibanejad.
21:36'
21:13'
Kopitar z levé strany poslal kotouč na brankoviště, ale Šesťorkin dával pozor a jednoduše přikryl kotouč lapačkou. Vhazuje se po jeho pravici.
20:35'
Kempe si našel střeleckou pozici, jenže jeho pokus zápěstím domácí brankář skvěle vyrazil a Rangers kotouč následně vyhodili.
20:10'
Hosté uspěli na úvodním vhazování druhé třetiny. Kings v jejím úvodu budou dohrávat přesilovkou hru.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 00:01.
Střely na branku: 4 – 10
První třetina končí! Po úvodní dvacetiminutovce mohou být spokojenější domácí Rangers. Ti se do vedení dostali po čtrnácti minutách, kdy se prosadil Alexis Lafreniere. Hosté mohli vyrovnat v závěru třetiny, ale Igor Šesťorkin podržel svůj celek parádním zákrokem. Do šaten se tak odchází za stavu 1:0.
20:00'
19:25'
Fiala našel přihrávkou na modrou čáru Kopitara, jehož pohotovou ránu zablokoval bruslí jeden z obránců Rangers.
19:00'
Igor Šesťorkin podržel Rangers naprosto fantastickým zákrokem! Kempe se jzevil sám před brankářem, ale Šesťorkin se skvěle roztáhl a zatím drží nulu!
18:35'
Rangers dokonce uklidnili rozehrávku v obranném pásmu a Trouba až po několika sekundách napálil kotouč přes celé kluziště.
18:06'
Kevin Fiala udržel puk na pravé straně útočného pásma, odkud jej bekhendem poslal mezi kruhy. Obrana Rangers puk vypíchla zásluhou Trouby.
17:40'
Domácí získali kotouč v obranném pásmu a jednoduše jej po hrazení poslali do bezpečí. Los Angeles musí rozjet útok od Quicka.
17:16'
Hosté už se takřka radovali, jenže Fiala střelou z pravého kruhu trefil jen vzdálenější tyč!
16:37'
K'Andre Miller – 5 min. + OK, bodnutí špičkou hole.
16:27'
Filip Chytil nahodil puk do rohu útočného pásma. Do odraženého puku se ihned opřel Miller, ale jeho ránu Quick skvěle vyrazil.
16:06'
Adrian Kempe poslal z pravé strany pobídku mezi kruhy, kam si sjel Kopitar, ale pod tlakem obránce nedokázal vypálit.
15:37'
Tyler Motte se hnal za odraženým pukem na útočnou modrou čáru. Dobře postavený obránce v bílém před ním kotouč vypíchl.
15:10'
Los Angeles se vydalo do útočného pásma po pravém křídle. Hosté chvíli drželi puk na hokejkách, ale nakonec o něj přišli.
14:37'
Arthur Kaliyev mohl okamžitě vyrovnat, ale jeho ránu z mezikruží domácí brankář skvěle zneškodnil betonem!
14:00'
Rangers právě vstřelili branku! Domácí celek se dostává do vedení! Rangers pokračovali v napadání rozehrávky soupeře v jeho obranném pásmu. Kaapo Kakko z prostoru před brankou ještě přihrál na levou stranu a ALEXIS LAFRENIERE z ostrého úhlu překonal Quicka! Asistence: Kaapo Kakko, Filip Chytil.
13:06'
Matt Roy se opřel do volného kotouče, ale jeho rána příklepem skončila vedle zadní tyčky. Odražený puk získala domácí defenziva.
12:48'
Kaapo Kakko dostal přihrávku na levou stranu, jenže nedokázal proskočit přes modrou čáru. Hosté tak s přehledem získali puk.
12:16'
Los Angeles se usadilo v útočném pásmu, jenže kombinace Kings nyní nepřinesla zakončení. Rangers opět skvěle vystupovali proti soupeři.
11:06'
Drew Doughty poslal přihrávku na pravé křídlo, ale Gabriel Vilardi projel přes modrou čáru ještě před pukem. Postavení mimo hru.
10:34'
Quick vyjel za svou klec, kde zastavil prudké nahození po mantinelu a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Los Angeles ale potřebují hrát dopředu.
10:00'
Je za námi úvodních deset minut dnešního souboje a zatím sledujeme svižný hokej s minimem přerušení.
09:37'
Jimmy Vesey se hnal za přihrávkou do středního pásma, ale obránce Los Angeles měl k puku mnohem blíže.
09:10'
Vincent Trocheck se v obranném pásmu zjevil u volného kotouče, ale poslal jej pouze na spoluhráče za branku. V posledních minutách sledujeme minimum střel.
08:34'
Jacob Trouba uspěl v souboji v rohu obranného pásma a po hrazení poslal kotouč do bezpečí. Rangers zatím brání obětavě.
08:10'
Los Angeles se po pravé straně dostalo do útočného pásma, ale akci hostů zastavilo vypíchnutí Zibanejada.
07:27'
Po pravé straně se dopředu tlačil Alexis Lafreniere, jenže měl proti sobě dva obránce v bílém, kteří mu nedovolili zakončit.
07:03'
Drew Doughty uklidnil rozehrávku Los Angeles a počkal na vystřídání svých spoluhráčů. Zatím sledujeme duel ve vysokém tempu.
06:43'
06:03'
Znovu se hráčům Los Angeles podařilo vyhodit kotouč až za domácí klec. Hráčům v modrém se v úvodní přesilovce zatím nedaří.
05:26'
Hosté vybojovali kotouč v obranném pásmu a bez váhání jej vyhodili přes celé kluziště za branku Rangers. Oba týmy střídají.
05:03'
Obrovskou šanci měl hned v úvodu početní převahy Mika Zibanejad, který dorážel před odkrytou brankou, ale trestuhodně minul!
04:43'
Sean Durzi – 2 min., podrážení.
04:35'
Tarasenko ustál souboj za brankou Los Angeles a jednou rukou bekhendem přihrál na levý kruh. Domácí se ale nedostávají ke střele.
04:03'
Jimmy Vesey se pustil do souboje na útočné modré čáře, ale odletěl z něj jako poražený. Kings mohou rozjet novou akci.
03:28'
Byfield zpoza branky našel mezi kruhy Kopitara, který se tělem dostal před obránce, ale jeho ránu z těžké pozice domácí gólman vyrazil!
03:03'
Niko Mikkola uklidnil rozehrávku v obranném pásmu a počkal na vystřídání svých spoluhráčů. Rangers jsou v úvodu aktivnější.
02:28'
Stále se hraje bez úvodního přerušení. Hosté napadali rozehrávku Rangers v jejich obranném pásmu, ale domácí zvládli bleskovou rozehrávku.
02:03'
Trocheck projel po pravém křídle do útočného pásma, natlačil se před Quicka, ale hostující brankář vytasil skvělý zákrok betonem!
01:38'
Barclay Goodrow nahodil puk za branku Los Angeles, nicméně tam kralovala obrana hostujícího celku. Kings zatím hrají hodně důrazně.
01:10'
Rangers se dostali vpřed nahozením do rohu útočného pásma. Za prudkou pobídkou se ale nikdo v modrém nedostal.
00:34'
Do zakončení z levé strany útočného pásma se opřel Adrian Kempe, ale jeho dělovka příklepem prolétla kolem zadní tyčky.
00:10'
Domácí uspěli na úvodním vhazování dnešního souboje. Rangers budou chtít odčinit sobotní porážku z ledu Washingtonu.
00:01'
Oba týmy už jsou na ledě. Rangers budou hrát v modrém, zatímco Kings přijeli v bílém.

New York Rangers: Šesťorkin (Halák) – Fox, Mikkola, Trouba, K. Miller, B. Schneider, Harpur – Vesey, Zibanejad, Kreider – Tarasenko, Trocheck, Panarin – Kakko, Chytil, Lafreniere – Goodrow, Carpenter, Motte.

Los Angeles Kings: Quick (Copley) – Doughty, M. Anderson, M. Roy, Durzi, Se. Walker, Edler – Kempe, Kopitar, Byfield – Arvidsson, Danault, Fiala – Vilardi, Lizotte, Iafallo – Kaliyev, Kupari, Anderson-Dolan.
New York Rangers

Domácí celek také neprožívá špatnou sezónu. Po padesáti devíti odehraných duelech má na kontě sedmdesát pět bodů a zatím drží šestou příčku Východní konference. V Metropolitní divizi jsou Rangers třetí s osmibodovým náskokem na Islanders. Doma ale patří spíše mezi konferenční průměr. Rangers navíc čtyřikrát v řadě prohráli. Naposledy padli 3:6 na ledě Washingtonu. Produktivitě vévodí Panarin, který má na kontě šedesát pět bodů.
Los Angeles

Hostující celek zatím prožívá vynikající sezónu. Po šedesáti odehraných zápasech mají Kings na kontě sedmdesát čtyři bodů a zatím drží druhou příčku Západní konference. S tímto ziskem navíc zaostávají o jediný bod za vedoucím Vegas. Na kluzištích soupeřů navíc Los Angeles rovněž patří mezi lepší týmy v soutěži. Soupeřům navíc nasázelo už 203 branek, což je třetí nejlepší útok celé ligy. V posledním duelu navíc vyhráli Kings 3:2 na ledě Islanders. Produktivitě vévodí se třiašedesáti body Kevin Fiala.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.