NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Seattle Kraken - 17. března 2023   03:37

San Jose
San Jose
41:18' Eklund
1:2
(0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Seattle Kraken
47:03' Bjorkstrand  (Gourde, A. Larsson) • 61:58' Dunn  (Bjorkstrand, McCann)
San Jose
Chmielewski, South – Kelly, Gibbons
SAP Center, San Jose
11 720 diváků

Domácí si tak zapisují další neúspěch v extra čase a vzdálili se šanci na postup do play-off, které začíná přesně za měsíc. Oproti Columbusu to ale byla se Seattlem vyrovnaná divoká partie a byť domácí fanoušci po brance Dunna jen strnule seděli, dnes viděli krásný zápas. Hezký den!
61:58'
Seattle právě vstřelil branku!

VINCE DUNN si ale věřil a je odměněn vítěznou brankou! James Reimer nepřilepil loket své levačky dostatečně k tělu a kotouč mu prošel za záda. Asistence: Oliver Bjorkstrand a Jared McCann.
Statistika
Střely na bránu: 32 – 32 | Přesilová hra: 0/2 – 0/3 | Trestné minuty: 4 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?
James Reimer (San Jose) – 30 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,8 %, odchytal 61:38
Philipp Grubauer (Seattle) – 31 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,9 %, odchytal 61:38

Česká a slovenská stopa
Tomáš Hertl (San Jose) – 0+0, -1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 20:56

Tři hvězdy utkání
1. William Eklund (San Jose) 1+0
2. James Reimer (San Jose) 30 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,8 %
3. Vince Dunn (Seattle) 1+0
61:50'
Oliver Bjorkstrand si nevěřil na střelu a raději couvá mimo třetinu.
61:29'
McCann ale přestřelil.
61:03'
Barabanovu střelu hosté zablokovali a sprintuje se na druhou stranu.
60:49'
Coutureho střela šla nad branku.
60:31'
Alexander Wennberg na buly zlomil hůl a musel bránit bez ní, domácí toho ale nevyužili.
60:01'
Ale to nic nepřineslo a Sharks podruhé v řadě jdou do prodloužení! Ve třetí třetině se sice dostali do vedení, když William Eklund využil trestné střílení, v úniku ale jednoduchou střelou srovnal Oliver Bjorkstrand a to bylo z branek vše.
60:00'
59:52'
Ještě se bojuje v domácím rohu.
59:37'
Eberle minul z mezikruží Reimerovu klec.
59:01'
Poslední minuta třetiny.
58:39'
Tomáš Hertl vyhrál buly, následně je ale pískán icing.
58:24'
Seattle se drží v útočné třetině, nedokázali ji ale uzamknout.
57:22'
Will Borgen při nápřahu minul a to otevřelo šanci na gól z úniku pro Gregora! Grubauer ale drží vyrovnaný stav.
56:21'
Následně trefil Reimera.
56:03'
Larsson trefil Eklunda.
55:13'
Donatova střela se odrazila od gólmana a stala se z ní žabička, která odskákala za branku.
54:48'
Barabanov podržel puk a snažil se nabít spoluhráči mezi kruhy. Pod tlakem ale nezamířil pass přesně.
54:07'
McCann schoval střelu za obránce, Reimer ji přesto našel.
53:47'
Sturmovu střelu vyrazil Grubauer hokejkou.
52:54'
Benningova střela se vrátila k hráči.
52:24'
Alexandr Barabanov dostal hezkou zadovkou od Eklunda k tyčce, nedokázal ale překonat beton gólmana.
52:08'
Barabanov se neprodral přes obránce.
51:50'
51:39'
Lindblom také neuspěl a domácí vyhazují.
51:03'
Oliver Bjorkstrand tečoval nahození Tolvanena, ovšem mimo branku.
50:40'
A hosté musí opět dozadu.
50:24'
Domácí vyhazují ke gólmanovi.
49:53'
Hned z buly vystřelil Oliver Bjorkstrand a ještě zlomil hůl.
49:00'
Stejně tak Hertl, byť jeho střela zůstala u tyčky.
48:32'
Marc-Édouard Vlasic nebyl přesný.
48:20'
Lorentz se snažil skórovat zpoza brány.
47:03'

A to otevřelo prostor pro samostatný únik OLIVERA BJORKSTRANDA, po neuvěřitelně přesném passu zpoza brány na středovou čáru, který jednoduchou střelou k tyči nachytal Reimera a srovnává! Asistence: Yanni Gourde a Adam Larsson.
46:57'
Tomáš Hertl minul.
46:45'
Mezi kruhy nabil dělovku Labanc, šla ovšem jen do připraveného Grubauera.
Dnešní utkání sleduje 11 720 diváků.
46:15'
Couture ani tentokrát nevyzrál na Grubauera, který raději podrží puk.
45:45'
Další zákrok pro Grubauera.
45:22'
Borgen od modré trefil změť těl na hranici brankoviště.
44:41'
Následně i Barabanova.
44:39'
Grubauer hned dvakrát vychytal Coutureho.
42:29'
Larssonovu střelu zablokoval Nikolaj Knyžov.
42:26'
Tanev minul branku.
41:18'
San Jose právě vstřelilo branku!

V minulém zápasu proti Columbusu si připsal premiérovou trefu v NHL a nyní posílá San José do vedení střelou pod vyrážečku!
41:18'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
Jaden Schwartz – TS, sekání.
41:16'
Eklund se dostal do úniku, ale byl faulován Jadenem Schwartzem a uvidíme trestné střílení!
40:35'
Hertl u levé tyčky nedokázal trefit odkrytý prostor.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 5:21.
Ani druhá třetina neviděla branku, a to i přes obrovskou minelu Jamese Reimera. Gólman vyrazil po puku, který ale nezachytil a navíc se po srážce s vlastním hráčem ocitl mimo brankoviště v době ostřelování. Naštěstí pro něj ho spoluhráči zastoupili.
40:00'
39:05'
Zetterlund přišel před brankou o kotouč a Philipp Grubauer ho raději přikryl.
39:01'
38:25'
Puk se po nahození ocitl mimo hřiště.
37:28'
McCann napálil Ferrara.
37:15'
Na druhé straně ale Megna zablokoval střelu Lorentze. Na ledě je v posledních minutách pořádně divoko.
34:20'
Následně ujel do samostatné akce Sturm, prostor mezi betony si Grubauer pohlídal.
34:15'
Obrovská chyba Jamese Reimera byla jen zázrakem nepotrestána! Gólman vyjel po puku, jenomže se potkal s Knyžovem a ocitl se vleže několik metrů od brankoviště a tři hráči domácích museli zakleknout před klecí.
33:50'
Johnsson hledal Barabanova, ale přihrávka neprošla přes hokejky.
33:36'
Derrick Pouliot musí pro puk až do svého rohu.
33:31'
Alexandr Barabanov napálil Taneva.
32:39'
Lorentzovu střelu nepustil dál Dunn.
31:45'
Donato se obtočil okolo branky, ale Reimer byl u levé tyčky přišpendlený pořádně.
30:02'
Další skvělý zákrok Reimera! Ryan Donato stál na konci přečíslení 3 na 2, ale ani nadvakrát nedokázal prodrat puk skrz Reimera.
29:48'
A na druhé straně útočil Barabanov.
29:29'
Will Borgen pálil od modré, Reimer puk sledoval vyrážečkou a prodloužil ho za branku.
29:08'
28:44'
Schwartz hledal spoluhráče v brankovišti, Reimer byl ale rychlejší.
27:30'
Oliver Bjorkstrand nevyzrál na Reimera u bližší tyče.
27:15'
Puk po Lorentzovo zákroku zamířil mimo led.
27:08'
Matt Benning – 2 min., držení.
26:50'
Grubauer míří na střídačku, Sharks půjdou na trestnou.
23:40'
Barabanova střela neprošla přes LArssona.
Yanni Gourde trefil tyčku!
Svečnikovy problémy jsou zřejmě většího rázu. Domácí hráč nenastoupil do zbytku třetiny a vypadá to, že se nevrátí.
20:01'
V první dvacetiminutovce jsme tak branku neviděli, domácí ale měli několik velkých šancí. Zatím je to dobrá ukázka gólmanů.
20:00'
19:58'
Noah Gregor se ještě dostal do šance, střela pod vyrážečku z obtížné pozice se ale od betonu Grubauera odrazila do tyčky!
19:54'
Oba týmy jsou v plném počtu.
19:44'
Eberle se protočil k pravé tyči, nedokázal ale zvednout puk nad rameno.
19:01'
18:34'
Ani druhý pokus Coutureho neuspěl.
18:28'
Coutureho střela byla sražena tak, že se ani blízko stojící Eklund nedostal k dorážce.
17:54'
A po další zteči Sharks se porvali Mario Ferraro s Johnem Haydenem. Oba dostávají dvě minuty za hrubost.
17:14'
Eberleho střelu zablokoval Marc-Édouard Vlasic.
17:12'
Jared McCann trefil Reinerovu lapačku, gólman ale kotouč neudržel. Nikdo v bílém puk nedokázal dorazit.
16:01'
Couture vypálil jen do Grubauera.
Jevgenij Svečnikov po tvrdém hitu Taneva odešel ze střídačky, nevypadal sice otřesen, nicméně ještě na ledě se chvíli nemohl postavit na levou nohu.
14:37'
Eeli Tolvanen střílel přes obránce přímo do středu Reinera.
13:41'
A Dunnův pokus zasáhl Reimer špičkou hole.
13:30'
Beniers nezamířil přesně.
12:59'
Střela od modré zatopila Reimerovi, neprošla ale do brankoviště.
12:12'
Tomáš Hertl ukázal pěknou práci s pukem pod tlakem, jeho střela ale šla mimo.
11:34'
Hertlovu střelu drží Grubauer v lapačce, zatímco se před ním začali postrkávat Alexandr Barabanov s Johnem Haydenem.
11:08'
Adam Larsson minul přihrávku a Krakeni musí ven z pásma.
10:45'
Fabian Zetterlund byl vyslán na zteč, nezpracoval si ale kotouč dobře.
10:13'
Bekhendový pass na Johnssona mezi kruhy nevyšel.
10:02'
A na druhé straně Noah Gregor přestřelil klec.
09:42'
Jaycob Megna od modré trefil jen lapačku.
09:35'
Střelu Gourdeho ztečoval Eklund mimo, následný projektil od Dunna srazil Labanc do ochranné sítě.
09:17'
Larsson zablokoval akci Sharks a posílá svůj tým dopředu.
08:58'
Puk lítá všude možně.
07:52'
07:43'
A další vyhození ukončí tuto přesilovku.
07:20'
Eberle z první neprodral střelu přes obranu.
06:51'
Tentokrát se vyhnali hosté sami.
06:26'
Přihrávku od mantinelu ale zablokovali a vyhazují.
05:52'
Nikolaj Knyžov zapletl při obrátce hokejku za brusli jednoho z hráčů Seattlu a domácí mají první oslabení.
05:40'
Barabanov nahodil puk a domácí střídají.
05:10'
Karlssonova střela neprošla přes Gourdeho.
04:05'
Obrovskou šanci měl Lorentz, při kličce před gólmanem ale puk ztratil.
03:59'
Eberle přestřelil.
03:40'
Krakeni byli v přečíslení 3 na 2, nic z toho ale nebylo.
03:14'
03:03'
Z vrcholku kruhu vystřelil Kevin Labanc pod lapačku. Grubauer ji ale snížil a puk sebral.
02:50'
A Žralokům se dlouho nedařilo dostat do útočné třetiny.
02:25'
Hosté se osvobozují.
02:19'
Alexandr Barabanov trefil jen lapačku.
01:50'
Hertl se spoluhráči dlouho kombinovali, než nakonec vystřelili.
01:14'
Jaden Schwartz se hodně diví, ale přistrčení Benninga, který skončil hlavou v zadním mantinelu, bylo jasně vidět. Nedovolené bránění.
00:56'
Nahození Benninga od modré nikdo netečoval.
00:15'
Po nepřesné akci Krakenů ale ujel do útoku Alexandr Barabanov a Grubauer musel zasáhnout.
00:01'
Yanni Gourde vyhrál buly proti Hertlovi.
00:01'
James Reimer už vede domácí na led.

San Jose Sharks: Reimer (Kähkönen) – Pouliot, E. Karlsson, Vlasic, Knyžov, Ferraro, Benning – Johnsson, Hertl, Barabanov – Eklund, Couture, Labanc – Gregor, Sturm, J. Svečnikov – Lindblom, Lorentz, Zetterlund.
Trenér: David Quinn

Seattle Kraken: Grubauer (Mar. Jones) – Dunn, A. Larsson, Oleksiak, Borgen, Jayc. Megna, Schultz – McCann, Beniers, Eberle – Schwartz, Wennberg, Donato – Sprong, Tolvanen, Gourde – Bjorkstrand, B. Tanev, Geekie – Hayden.
Trenér: David Hakstol

Rozhodčí: Chmielewski, South – Kelly, Gibbons.

Krakeni mají na kontě tři prohry v řadě. V dvojzápase s Dallasem nejprve došli do prodloužení, které pro ně skončilo 3:4. V odvetě pak Hvězdy zazářily ještě lépe a v základní hrací době vyhrály 5:2. Seattlu totiž nedaly ani čuchnout k vedení a většinu utkání vedly o dvě branky.
San Jose Sharks

Žraloci ve středu přivítali doma Columbus a nedopadlo to pro ně dobře. Po úvodní brance Barabanova museli otáčet stav 1:3. Kdykoliv se jim ale povedlo snížit na rozdíl jedné branky, Jackets opět odskočili a v poslední dvacetiminutovce tak kalifornský tým musel dohánět manko 3:5. Nakonec se mu to ale povedlo a utkání dospělo do prodloužení, které rozhodl Johnny Gaudreau.
Dobré (a hlavně brzké) páteční ráno, všechny formy života! Večer jistě většina z vás vyrazí do města slavit den svatého Patrika, máme tu ale předtím ještě několik zápasů NHL. Konkrétně se společně podíváme na souboj San Jose Sharks s Seattle Kraken!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.