NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Buffalo - 14. března 2023   00:30

Toronto
Toronto
21:11' Matthews (Kerfoot, Marner) • 24:13' Järnkrok (Marner, Matthews) • 58:59' W. Nylander (Matthews)
3:4
(0:0, 2:1, 1:3)
Buffalo
Buffalo
34:58' Quinn  (Peterka, Power) • 43:39' Tuch  (Ta. Thompson, Power) • 49:39' Cozens  (Stillman, Peterka) • 51:20' Tuch  (J. Skinner, Cozens)
Toronto
Dwyer, Blandina – Murray, Cherrey
Scotiabank Arena, Toronto
18 688 diváků
Buffalo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.

3. Auston Matthews (TOR) 1+2
Sabres se vrátili před Washington na desáté místo Východní konference a s dvěma zápasy k dobru jim na osmé Islanders chybí pět bodů. Maple Leafs jsou bezpečně ukotveni na čtvrtém místě konference a na druhém místě Atlantické divize.
Buffalo na ledě Scotiabank Areny vstalo z mrtvých. V první třetině nestíhalo a po změně stran dostalo od Matthewse a Järnkroka dva rychlé góly. V tu dobu vše nahrávalo tomu, že Sabres popáté za sebou prohrají. Náhle se obraz hry ale změnil, Granatova družina začala uspokojené Toronto přehrávat a Quinnovým gólem získala do třetí třetiny hratelnější výchozí pozici. Úvod poslední dvacetiminutovky Maple Leafs kontrolovali. Uzdravený střelec Tuch je ale překvapil gólem na 2:2 a po Cozensově dorážce už Šavle vedly. Přesilovková trefa Tucha jim dala ještě více sebevědomí a domácí stihli už jenom snížit Nylanderem.
59:45'
Tuch zase minul prázdnou branku. Hra se vrátila před Andersona, ale Nylanderův příklep způsobil ztrátu útočného pásma.
59:15'
Po buly ve středovém kruhu se Toronto vrhlo do útoku, nicméně Tavares u brankoviště nedosáhl na přihrávku Matthewse.
58:59'
Toronto právě vstřelilo branku!
Poslední minuta bude ještě pořádně napínavá! Díky Reillyho zákroku u červené čáry mohl dát Matthews puk WILLIAMU NYLANDEROVI. Ten si rukou odmítl dotěrného Dahlina a zprava našel mezeru v bližším horním rohu. Asistence: Auston Matthews.
58:33'
Vyhození o mantinel se do nikým nehlídaného brankoviště také nevešlo. Maple Leafs mají k dispozici další buly u Andersona.
58:17'
Oddechový čas pro tým Toronto Maple Leafs.
58:17'
Craig Anderson konstruktivně rozehrál na Dahlina. Ten se snažil dát gól přes celé hřiště, ale výsledkem je zakázané uvolnění.
57:30'
Po hattricku toužící Alex Tuch z červené čáry minul prázdnou branku. Šance Maple Leafs ještě žijí.
57:02'
Dahlin při bránění v nízkém bloku posunul vlastní branku. Na vině byl Tavares, takže Toronto je vykázáno do středního pásma.
56:37'
Proti Riellymu to měl Anderson vcelku jednoduché. Následuje komerční přestávka a po ní poslední tři minuty třetí části.
56:15'
Murray už sedí na střídačce a bude se z ní dívat na power-play šesti hráčů Maple Leafs.
54:23'
Tavares díky obřímu kiksu Stillmana pláchl s Buntingem, ale ten brejk dvou na gólmana v kontaktní branku neproměnil! Klíčový zákrok Andersona!
51:20'
Buffalo právě vstřelilo branku!
Čtvrtý gól v řadě pro hosty! ALEX TUCH si odskočil mezi kruhy a ze Skinnerovy přihrávky zpoza branky se trefil ze svého pohledu k levé tyči. Asistence: Jeff Skinner, Dylan Cozens.
50:55'
Murray se stihl přemístit k pravé tyči za tvrdým příklepem Thompsona. Puk zůstal hostům a ti pokračují v přesilovkovém zámku.
50:20'
Start třetí početní výhody Buffalu moc nevyšel. Cozens prohrál buly s Kämpfem a Dahlin musí pro puk k Andersonovi.
50:07'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs:
William Nylander – 2 min., vysoká hůl.
49:39'
Je tu obrat Sabres na 3:2! Murray se vyznamenal proti tečovanému nahození Stillmana, ale na dorážku DYLANA COZENSE už byl krátký. Americký útočník slaví 26. gól v sezóně. Asistence: Riley Stillman, John Peterka.
49:10'
Acciari si nechal ledabyle vzít puk u útočné modré čáry. Chybu za něj odčinil Murray, který zastavil nájezd Thompsona!
48:37'
I ve třetí třetině se hraje jen na branku nalevo z pohledu hlavní tribuny. Diváci na druhé straně mají docela smůlu, od začátku zápasu e hra odvíjí na protějším konci.
47:46'
Bunting, Tavares a Nylander si vytvořili tlak, ale nezúročili ho ani jednou střelou mezi tyče. Sabres si pomohli icingem.
47:18'
Pohledné uvolnění Gustafssona na modré čáře. Bývalý bek Washingtonu si otevřel prostor před sebou, ale střelou z mezikruží první gól v novém dresu nedal.
47:08'
Giordano se řítil z druhé vlny do brankoviště. Kerfootova přihrávka z pravého křídla ho tam ale nenašla.
46:19'
Neškodnou Okposovu střelu tahem vystřídalo zakázané uvolnění Maple Leafs.
45:45'
Vedoucí gól Toronto nevymyslel ani Aston-Reese, po jehož bekhendu se Sabres na chvilku vysvobodili.
44:58'
Po Buntingově střele z nulového úhlu zůstal Anderson trochu dezorientován a měl velkou porci štěstí, že dorážející Tavares trefil jeho a ne skoro prázdnou bránu.
44:30'
Kerfoot trefil logo Sabres na přední části Andersonova dresu. Jednačtyřicetiletý gólman přikryl puk lapačkou.
43:39'
McCabe na zadním mantinelu neubránil Thompsona, jenž ho převezl krásnou bekhendovou přihrávkou naslepo. Kotouč mířil před Murrayho a ALEX TUCH ho jedním dotekem zvedl ke střeše brány. Asistence: Tage Thompson, Owen Power.
42:59'
Buntingova nahrávka zpoza branky letěla mimo dosah Järnkroka. Toronto je zkraje třetí části aktivnější, než tomu bylo ve většině druhé třetiny.
41:23'
Tavares protečoval rozehrávku Gustafssona za hostující obránce. Záda jim ukázal Nylander, ale zblízka nenašel volné místo v postoji Andersona.
40:35'
Matthews zaregistroval nehlídaného Marnera, ale ze souboje na levém mantinelu k němu kotouč nedoručil.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 15 – 19 (12:3, 3:16).
Auston Matthews a Calle Järknkrok se během prvních pěti minut druhé třetiny postarali o dva domácí góly. Buffalo se zdravě naštvalo a do přestávky mačkalo uspokojené Toronto před Murraym, který byl zasypán množstvím střel. Z nich nestačil pouze na jednu – v čase 34:58 se o dramatičtější scénář zasloužil Jack Quinn.
40:00'
39:31'
Bryson trefil hokejkou do obličeje Acciariho. Bylo to mimo hru a tím pádem všichni rozhodčí inkriminovaný moment přehlédli.
39:16'
Justin Holl se postavil před rozjetého Girgensonse a hokejkou jeho zakončení vychýlil až nad mantinely.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:46'
Power přihrál za Nylandera a udělal v pravém kruhu místo Thompsonovi. Prudkou střelu švihem Murray za sebe nepustil.
38:20'
McCabeovi přeskočil puk hokejku a namířil si to do k vlastní brance. Murray dával pozor a neposednou pryž zkrotil.
37:47'
Jukiharju pokračoval v tlaku bombou od modré čáry. Letěla ale mimo a Toronto bylo rádo za dotek ochranné sítě.
37:30'
Buffalo už otočilo poměr střel na 18:15. Nejčerstvější šanci na vyrovnání měl Tuch, jenž to z ostrého úhlu zkoušel na lapačku gólmana.
36:35'
Nylanderova střela neprošla přes houštinu bílých dresů. To samé se stalo na protější straně v případě Stillmana.
36:01'
Anderson si v posledních minutách odpočinul a o to víc si teď mohl užít zásah lapačku proti voleji Tavarese.
35:29'
Kerfoot skočil na Skinnerovu kličku, která hostujícího střelce uvolnila v pravém kruhu. Vzniklé potíže Murray vyřešil.
34:58'
Power u rohu předal puk Peterkovi. Ten jenom naznačil, že pojede za bránu, a překvapil obránce bekhendovou přihrávkou. U brankoviště na ni čekal JACK QUINN a na druhý pokus baseballovým švihem uklidil puk nad Murrayho rameno. Asistence: John Peterka, Owen Power.
34:52'
34:50'
Powerova přihrávka přes osu uvolnila Quinna. Ten tušil dalšího spoluhráče na druhé tyči, jenže Peterka tam v nejméně vhodný moment spadl.
34:33'
Peterkova střílená přihrávka skončila v rohu. Sabres si pak dávali přednost a ve finále darovali puk Kerfootovi.
34:05'
Znovu stejná situace s Dahlinovou přihrávkou do levého kruhu a dělovkou Thompsona, jenž Murray ztlumil na hrudníku.
33:34'
Tage Thompson dostal nabito od Dahlina. Tvrdá rána štrejchla Murrayho a vyletěla pryč z útočného pásma.
32:52'
Greenway se vysmekl Giordanovi a ten ho u své střídačky musel faulovat, aby zabránil hrozícímu úniku. Druhá přesilovka pro Šavle.
32:15'
Sabres se po druhé kapitulaci zvedli. Na Toronto ztrácí už jenom tři střely na branku.
31:25'
Ljubuškin zapracoval i do obrany. Jako poslední hráč v bílém nepustil Buntingovu přihrávku na nebráněného Järnkroka.
31:04'
Murray neudržel střelu Thompsona. Maple Leafs se vysvobodili až po dorážce Ljubuškina.
30:30'
Dahlinovo nahození k brance Toronta nedoletělo. Murray měl práci až kvůli Girgensonovi, jenž se pohyboval v pravém kruhu.
30:00'
Jokiharju dostal dárek od jednoho z domácích hráčů, nicméně tvrdým příklepem z dálky branku netrefil.
29:10'
28:58'
Aston-Reese vyjel s pukem do středního pásma a stihl ho vyhodit před hitem Jacka Quinna.
28:16'
Po tečované střele Dahlina házel puk do brankoviště Skinner. Murray odpověděl efektním semaforem.
27:56'
Järnkroka první dotek také neposlechl, takže rodící se brejk Maple Leafs v oslabení nic moc nepřinesl.
27:25'
Thompsona zradilo zpracování přihrávky do levého kruhu. Hned tři hráči Toronta pak pomohli vydolovat puk z mlýnice na krátkém mantinelu.
27:10'
Alexander Kerfoot – 2 min., podrážení.
26:55'
Tuchovu střelu z pravého křídla domácí gólman vykopl. Zleva si na něm ve výhodě vylámal zuby také Thompson.
26:12'
Teprve pátý zákrok pro Murrayho. Vychytal Josta, který přebruslil Gustafssona.
25:03'
Jokiharju nahazoval do zadního mantinelu. Víc hosté nestihli, finský obránce se musel vracet pro puk do středu hřiště.
24:13'
Marner z obranného pásma vypustil na zteč CALLEHO JÄRNKROKA. Švéd použil svého krajana Dahlina jako clonu a schoval za něj střelu, která se zastavila až v Andersonově síti. Asistence: Mitchell Marner, Auston Matthews.
23:39'
Pořádně za to vzal až kapitán Okposo, ale Murray si se zakončením zápěstím věděl rady.
22:54'
Zase výborné bránění Toronta. Ani největší hvězdy v dresu Sabres si nedokáží vypracovat pozici na zakončení.
22:02'
Greenway jel sám na dva hráče, po nepřesné střele zpoza kruhu se bojuje o kotouč za Murraym.
21:40'
Odpověď si chystal Cozens, ale puk se kvůli zásahu Brodieho objevil v ochranné síti.
21:11'
Marner s Kerfootem prohospodařili brejk dvou na jednoho. Své kolegy z druhé vlny sledoval AUSTON MATTHEWS a volný puk dorazil za Andersona. Asistence: Alexander Kerfoot, Mitchell Marner.
20:31'
Matthews skončil na kolenou a o kotouč přišel. Sabres toho na druhé straně moc vymyslet nemohli, hru přerušila posunutá brána.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 12 – 3.
První třetina končí bezbrankovým výsledkem. O útočení se staralo hlavně Toronto, ale gólových šancí mělo naprosté minimum. Šavle čekaly na první propagační střelu dobrých deset minut, do sirény pak prověřily Murrayho už jenom dvakrát.
20:00'
19:52'
Sabres si vystačili s vyhozením mimo obranné pásmo. Thompsonova napadání se vracející Liljegren nezalekl.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:41'
Järnkrokova střela zápěstím byla spíše znouzectnost. Kvarteto v bílém odvádí u Andersona velmi dobrou práci.
18:06'
Až po padesáti sekundách se domácí usadili v útočném pásmu, byť po chycené střele Nylandera ho zase ztratili.
17:40'
Sabres mají druhé nejhorší oslabení v NHL. Na druhou stranu v něm už osmkrát v sezoně sami skórovali.
17:12'
Kyle Okposo se oháněl hokejkou ve vzduchu. Dotkl se Marnerovy hlavy a rozhodčí mu nafasovali dvě minuty za vysokou hůl.
16:57'
Peterka se zapomněl v útočném pásmu a Cozensovi musel být zapískán ofsajd.
15:51'
Jost na krátkém mantinelu přehrál McCabea a dal krátkou přihrávku před brankoviště, kde šanci Mittelstadta zmařila hokejka Holla!
15:35'
Kämpfův průnik nevyšel podle plánu. S pomocí McCabea se puk k Andersonovi ale dostal a potíže tam dělal dorážející Acciari.
15:06'
Tavares byl zbaven puku hned za útočnou modrou. Na druhé straně Murray vyrážel příklep Dahlina.
14:15'
Tavares přečetl přihrávku na Cozense a zahájil brejk Toronta. Po Marnerově pasu do pravého kruhu těsně přestřelil Matthews.
13:49'
Giordanův pokus vychýlil Greenway do ochranné sítě.
13:03'
Na Okposovu teč Murray rychle odpověděl. Hostující hokejisté byli zahnáni do středního pásma.
12:46'
Krebs krásnou zadovkou podél modré čáry vyzval k zakončení Ljubuškina. To bylo vyraženo k pravému mantinelu.
11:48'
Jake McCabe přestřelil, když mu obsazený Marner poskytl puk na volnou levou stranu.
11:15'
Tavares dostal nabito na střelu z jedné. Anderson měl po zákroku odkrytou branku, ovšem ani dorážka Gustafssona se do ní nevešla.
10:25'
Bunting protečoval přihrávku nad branku. Anderson v ní upadl, ale proti Tavaresově pokusu ho uchránily nohy Cozense.
10:11'
McCabe vracel na bránu vykopnutý projektil Nylandera. Nejstarší muž na ledové ploše i tuto ošemetnou situaci vyřešil.
09:13'
Tuchovi pomohl k první střele z pravého kruhu Thompson, který ještě před červenou čarou sebral puk Järnkrokovi.
08:45'
Maple Leafs velmi pozorně brání před Murraym. Šavlím se nedaří vystřelit.
08:03'
Michael Bunting byl v ofsajdu, když kotouč překročil útočnou modrou. Tavaresova formace se proto nemohla pustit do žádného dobrodružství.
07:16'
Matthews udělal na úkor Dahlina pohledný manévr do bekhendu. Anderson zareagoval s pomocí levého betonu.
06:35'
Kämpfův pokus proletěl kousek vedle branky. Teď už má jiné starosti, Sabres se točí kolem Murrayho.
05:49'
Oba týmy si vyměnily icingy, které pramenily ze špatné rozehrávky do středního pásma.
05:08'
Sabres zatím rychlostně nestačí útočníkům kanadského oponenta. Dobře našlápnuto měl Nylander, stopku mu vystavil až další Andersonův zákrok.
04:37'
Nylanderův tvrdý golfák se možná lehce otřel o výstroj Andersona, puk narazil do zadního mantinelu.
04:16'
Čtyřicátník Anderson dobře viděl na střelu McCabea a schoval si ji do lapačky.
03:59'
Auston Matthews to měl na bekhend a ze zhoršujícího se úhlu přivodil Andersonovi jen nepatrné potíže.
03:40'
Marnerův vysoký oblouček dostal za obranu Kerfoota, který ale dopadl stejně jako jeho český spoluhráč David Kämpf.
02:57'
Acciari těsně před hitem nahodil puk před sebe a tím vysunul Kämpfa. Jokiharju ho dojel a nedal mu klid na dokončení blafáku.
02:31'
Aston-Reese měl napravo od sebe Kämpfa, jenže českému útočníkovi se do střely postavil Owen Power.
01:30'
Dylan Cozens naboural rozehrávku Toronta a dlouho připravovanou střelou zápěstím brankáře Murrayho nerozchytal.
00:51'
Girgensonse zradila stabilita na bruslích. Zničehonic se poroučel k zemi a doklouzal do Murrayho brány.
00:05'
Na zahajovacím vhazování uspěli Maple Leafs, které zakázané uvolnění okamžitě posunulo do obranného pásma.
00:01'

Toronto Maple Leafs: M. Murray I (Samsonov) – Brodie, Rielly (A), Holl, McCabe, Liljegren, Giordano, E. Gustafsson – Marner (A), Matthews, Kerfoot – W. Nylander, Tavares (C), Bunting – Järnkrok, Lafferty, Acciari – Kämpf, Aston-Reese.
Trenér: Sheldon Keefe

Buffalo Sabres: C. Anderson (Luukkonen) – Clague, Dahlin (A), Jokiharju, Power, Ljubuškin, Stillman – Tuch, Ta. Thompson, J. Skinner – Quinn, Cozens, Peterka – V. Olofsson, Mittelstadt, Greenway – Okposo (C), Krebs, Girgensons (A).
Trenér: Don Granato

Rozhodčí: Dwyer, Blandina – Murray, Cherrey.
Vzájemné zápasy 2022/23

19.11.2022 Toronto – Buffalo 5:2
21.02.2023 Buffalo – Toronto 3:6.
Toronto už dlouho nemá moc o co hrát, jelikož v Atlantické divizi ztrácí na první Boston sedmnáct bodů a je jasné, že si v prvním kole play-off zahraje s Tampou. V minulém utkání Maple Leafs hostili Edmonton a bez zraněné posily O´Reillyho jej přestříleli v poměru 7:4.

Buffalo mělo ještě na začátku března reálnou šanci na ukončení dlouholetého čekání na postup do play-off. V nejméně vhodnou dobu ale zabředlo do krize, která vyvrcholila prohrou 4:10 s Buffalem. Poté Šavle neporazily ani Rangers a na dvanáctém místě Východní konference ztrácí na druhou divokou kartu už sedm bodů.
Všem hokejovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu základní části kanadsko-americké NHL. Třicet minut po půlnoci se můžeme těšit na konfrontaci mezi Torontem Maple Leafs a Buffalem Sabres!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.