NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Ottawa - 28. ledna 2023   01:00

Toronto
Toronto
07:15' Joe. Anderson (Kerfoot, Holl) • 22:44' Nylander (Tavares, Marner)
2:6
(1:1, 1:3, 0:2)
Ottawa
Ottawa
01:32' Chabot  (Stützle, Brännström) • 20:23' B. Tkachuk  (Hamonic, Stützle) • 29:57' Brassard  (Giroux, Sanderson) • 36:37' Batherson  (Pinto) • 43:31' B. Tkachuk   • 54:53' Giroux

3. Claude Giroux (OTT) 1+1
Toronto přišlo na tři týdny o Austona Matthewse a v souboji o Ontario dnes také o sérii dvou výher v řadě. Senators si s tamními Maple Leafs překvapivě snadno poradili a velkou zásluhu na tom má Brady Tkachuk, který vstřelil dva góly. Konečný výsledek dnešního utkání. Toronto Maple Leafs 2 Ottawa Senators 6.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:37'
Senators nepřesně rozehráli podél trestných lavic a puk zamířil na zakázané uvolnění. Následovalo vhazování po pravici výborného Antona Forsberga. Sens vedou 6:2!
56:54'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes tři minuty a Toronto by potřebovalo zázrak. Reklamní přestávka.
54:53'
Ottawa právě vstřelila branku! CLAUDE GIROUX získal puk na ose ledové plochy, nádhernou stahovačkou se zbavil protihráče a výstavní střelou z mezikruží vymetl levý horní roh brány! Toronto opět naprosto propadlo. Bez asistence.
54:13'
Michael Bunting mohl snížit, když se snažil prosadit v blízkosti levé tyče na opačné straně ledové plochy, jenže Anton Forsberg chytá výborně a puk vyrazil.
52:17'
Senators vyrazili do přečíslení tři na jednoho a Alex DeBrincat mohl skórovat na vzdálenější pravé tyči do prázdné brány, jenže ji minul!
51:35'
Tim Stützle míchal s pukem v blízkosti pravé tyče a chystal se skórovat, jenže jeho střela byla sražena mimo tamní bránu. Maple Leafs zasáhli na poslední chvíli.
50:45'
Rasmus Sandin zbytečně fauloval ve středním pásmu a dostal dvě minuty za podrážení. Další komplikace.
50:01'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát necelých deset minut a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.
49:09'
Anton Forsberg se ocitl u své levé tyče brány pod tlakem a hodně riskantně rozehrál bekhendem za bránu. Maple Leafs se poté k ničemu nedostali.
47:35'
Claude Giroux se řítil sám na bránu, William Nylander mu ale na poslední chvíli puk vypíchl a následná rána zleva skončila na Iljovi Samsonovi. Reklamní přestávka.
46:37'
Senators rozjeli nádhernou kombinační akci na jeden dotek a Tim Stützle chtěl na bodu pravého kruhu vypálit bez přípravy, jenže kotouč vůbec netrefil. Stav je 2:5.
45:12'
Maple Leafs po pátém inkasovaném gólu úplně vypadli z tempa a není se jim třeba příliš divit. Vypadá to jasně.
43:31'
Ottawa právě vstřelila branku! BRADY TKACHUK sebral odražený puk a nádhernou střelou z bodu pravého kruhu pro vhazování poté vymetl nad lapačkou Ilja Samsonova bližší horní roh brány! Už je to o tři góly. Sens vedou 5:2. Bez asistence.
41:42'
David Kämpf na levém křídle vypálil od modré čáry a Anton Forsberg puk vyrazil před sebe, čehož chtěli Maple Leafs využít, k dorážce se ovšem nedostali.
40:41'
Anton Forsberg měl nyní zacloněný výhled a William Nylander toho chtěl využít, jeho střela z bodu levého kruhu pro vhazování ale na brankáře Sens neprošla.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 27-26; Zablokované střely: 3-9; Vhazování: 42%-58%; Hity: 9-15; Přesilové hry: 1/3-1/4; Trestné minuty: 10-8.
Třetí třetina začne přibližně v 3:06.
Prostřední třetina patřila Senators, v jejichž dresu se postupně prosadili Brady Tkachuk, Derick Brassard a krátce před druhou přestávkou Drake Batherson. Ottawa má souboj o Ontario rozehraný skvěle. Skóre po druhé části. Toronto Maple Leafs 2 Ottawa Senators 4.
40:00'
39:30'
Pierre Engvall orazítkoval nádhernou střelou z levého kruhu vzdálenější pravou tyč! Kotouč málem skončil ve vzdálenějším pravém rohu.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:30'
Tim Stützle zbytečně fauloval za bránou Maple Leafs a byl vyloučen na dvě minuty za podrážení. Přesilovka.
36:37'
Ottawa právě vstřelila branku! Aktivní DRAKE BATHERSON si zpracoval puk na bodu levého kruhu po zpětné přihrávce Shanea Pinta a táhlou střelou zápěstím zamířil nad levým betonem Ilja Samsonova ke vzdálenější pravé tyči! Senators odskočili na rozdíl dvou. Asistence: Shane Pinto.
36:03'
Alex DeBrincat si sjel z levého křídla před bránu a na vzdálenější pravé tyči zakončoval z úhlu. Ilja Samsonov ale puk vyrazil do ochranné sítě. Komerční přestávka.
34:13'
Alexander Kerfoot předvedl parádní individuální akci, a přestože byl zezadu nepříjemně tísněn, jednou rukou puk poslal těsně vedle pravé tyče!
33:06'
Další slibnou příležitost měl v mezikruží Jake Sanderson, také jeho střela ale minula levý horní roh brány Leafs.
32:26'
Drake Batherson si najel na pravém křídle na přihrávku přes osu útočného pásma a jeho bomba bez přípravy minula vzdálenější levý horní roh brány Maple Leafs.
31:37'
Michael Bunting dostal dvě minuty za vražení na hrazení a Senators mají k dispozici další přesilovou hru. (1/3)
31:18'
Maple Leafs vyvolali před bránou Senators obrovský závar, prosadit se ale nedokázali. Komerční přestávka.
29:57'
Ottawa právě vstřelila branku! Útočník DERICK BRASSARD u pravé tyče chytře tečoval puk zády k bráně za sebe a Timothy Liljegren si ho srazil do vlastní sítě! Senators potřetí v zápase vedou! Asistence: Claude Giroux a Jake Sanderson.
29:11'
Calle Järnkrok mohl udeřit během oslabení, když práskl do puku na bodu pravého kruhu pro vhazování, mezi betony ovšem Antona Forsberga překonat nedokázal.
28:26'
Pontus Holmberg zamířil podruhé v dnešním zápase na trestnou lavici, tentokrát za podrážení. Přesilovka Sens.
27:35'
Tim Stützle mohl poslat potřetí Senators do vedení, jenže se u levé tyče ocitl v příliš velkém úhlu a Ilja Samsonov ho pak vkleče vychytal!
27:00'
Timothy Liljegren se snažil na pravém křídle zakončit od hrazení, což se mu sice podařilo, jeho střela z úhlu ale skončila na přední tyči v náručí Antona Forsberga.
26:17'
Drake Batherson zakončoval na opačné straně ledové plochy z pravého kruhu a Ilja Samsonov našel puk v lapačce. Následuje krátká komerční přestávka – 2:2.
25:49'
William Nylander tentokrát vystřelil zápěstím na vrcholu levého kruhu a dobře mířil ke vzdálenější pravé tyči, Anton Forsberg ale senzačně zasáhl levým betonem, přestože toho příliš neviděl!
24:55'
Jeden z hráčů Maple Leafs zakončoval u pravé tyče z otočky, brankář Anton Forsberg ale puk vyrazil do hry.
22:44'
Toronto právě vstřelilo branku! John Tavares dostal nádhernou kolmou přihrávku před bránu od Mitchella Marnera a Anton Forsberg skvěle zasáhl proti jeho střele z otočky svým pravým betonem, z dorážky ho u levé tyče ale překonal WILLIAM NYLANDER! Leafs využili přesilovou hru. Asistence: John Tavares a Mitchell Marner.
22:24'
William Nylander zvedl hlavu na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho prudká střela zápěstím se odrazila od ochranného skla do ochranné sítě. Sens vedou 2:1.
21:30'
Nikita Zajcev byl vyloučen na dvě minuty za podrážení a Maple Leafs mohou vyrovnat během přesilové hry. (0/1)
20:23'
Ottawa právě vstřelila branku! Travis Hamonic vypálil na pravém křídle od modré čáry a na přední tyči skvěle tečoval puk ve vzduchu BRADY TKACHUK! Puk skončil podruhé v síti Leafs a hosté podruhé vedou. Opět skvělý vstup do třetiny. Asistence: Travis Hamonic a Tim Stützle.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 15-14; Zablokované střely: 1-3; Vhazování: 50%-50%; Hity: 3-9; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné minuty: 6-4.
Druhá třetina začne přibližně v 2:08.
Hokejisté Senators vstoupili do zápasu výborně, když se po necelých dvou minutách prosadil obránce Thomas Chabot a hosté poté navíc hráli čtyři minuty přesilovou hru, jenže ji nevyužili a ještě předtím navíc nkasovali vyrovnávací gól z hokejky Joeyho Andersona. Po první třetině. Toronto Maple Leafs 1 Ottawa Senators 1.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:48'
Mathieu Joseph se hnal za odraženým pukem a málem jel sám na bránu, dvojice hráčů Maple Leafs ale včas zareagovala a hostujícího hráče do šance nepustila.
15:55'
David Kämpf dobře vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a mířil k přední tyči, Anton Forsberg ale zasáhl pravým betonem a vyrazil puk do rohu plochy.
15:11'
Následovala střela Maple Leafs z levého křídla, která skončila v lapačce Antona Forsberga. Po přerušení hry dostává prostor další krátká reklamní přestávka – 1:1.
14:46'
Morgan Rielly nyní vypálil na pravém křídle ihned po vhazování a John Tavares se dostal v blízkosti přední tyče k dorážce, jeho bekhend ale zamířil mimo bránu.
14:06'
Drake Batherson se ocitl v šanci v blízkosti levé tyče, Ilja Samsonov ale vyrazil kotouč za svou bránu a podržel Maple Leafs nad vodou. Zatím pěkný zápas.
13:40'
Ilja Samsonov poté sevřel puk v lapačce po nahození Senators a prostor dostává krátká reklamní přestávka.
12:32'
William Nylander vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho střela se odrazila od horní tyče brány do ochranné sítě! Další šance.
12:16'
John Tavares měl velkou šanci po přihrávce z levého křídla, když v mezikruží vypálil bez přípravy a Anton Forsberg zasáhl betonem!
11:16'
Senators hráli v šesti a 17 sekund se bude hrát 4 na 4. Poté začne přesilová hra Maple Leafs. Týmový trest odpyká na trestné lavici Sens útočník Brady Tkachuk.
10:22'
Senators naprosto propadli a William Nylander se málem řítil během oslabení sám na bránu, hosté ale dokázali situaci na poslední chvíli uhasit. Stále 1:1.
09:37'
Thomas Chabot vypálil bez přípravy na bodu pravého kruhu pro vhazování a jeho rána skončila na boční síti.
09:00'
Alexander Kerfoot odvedl neskutečnou práci, když podél střídaček zavezl puk do útočného pásma a ještě za bránou podržel puk proti čtyřem protihráčům. Bomba.
08:20'
Senators pokračovali v tlaku a od modré čáry napřáhli ke střele, která skončila v lapačce ruského brankáře.
07:56'
Tim Stützle dvakrát vypálil na pravém křídle, přičemž jeho první střela minula vzdálenější levou tyč, zatímco druhá skončila na výstroji Ilja Samsonova. Přerušení.
07:33'
Pontus Holmberg hodně nešťastně fauloval v útočném pásmu a dostal dvě plus dvě minuty za vysokou hůl. Senators si zahrají po reklamní přestávce přesilovku.
07:15'
Toronto právě vstřelilo branku! JOEY ANDERSON si najel na levém křídle na zpětnou přihrávku od Alexandera Kerfoota a rychlou střelou zápěstím z bodu kruhu pro vhazování vymetl bližší horní roh! Asistence: Alexander Kerfoot a Justin Holl.
07:00'
Parker Kelly byl sražen k ledu před trestnými lavicemi, rozhodčí se ale vylučovat nerozhodli. Hra pokračovala.
04:51'
William Nylander se z pravé strany protáhl před bránu a z otočky chtěl poté zamířit do protipohybu brankáře Senators, Anton Forsberg ale opět sevřel betony včas.
03:45'
Mitchell Marner je v úvodu zápasu hodně vidět. Útočník Maple Leafs nyní vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho pokus skončil v lapačce Forsberga.
02:39'
Mitchell Marner se protáhl mezi dvěma protihráči až před bránu a poté chtěl zamířit mezi betony Antona Forsberga, ani nadvakrát však neuspěl!
01:32'
Ottawa právě vstřelila branku! THOMAS CHABOT si najel na ose útočného pásma na přihrávku z pravé strany a fantastickou střelou zápěstím vymetl z vrcholu mezikruží levý horní roh brány – 0:1! Asistence: Tim Stützle a Erik Brännström.
00:37'
Michael Bunting a Brady Tkachuk byli vyloučeni na dvě minuty za hrubost poté, co se do sebe pustili – 4 na 4.
00:37'
Mitchell Marner vypálil na ose útočného pásma od modré čáry vedle pravé tyče a právě u ní se snažil prosadit John Tavares, Anton Forsberg ale přerušil hru.
00:01'

Toronto Maple Leafs: Samsonov (M. Murray I) – Holl, Rielly (A), Liljegren, Giordano, Timmins, Sandin – Marner (A), Tavares (C), Bunting – Nylander, Holmberg, Järnkrok – Engvall, Kämpf, McMann – Joe. Anderson, Kerfoot, Aston-Reese.
Trenér: Sheldon Keefe

Ottawa Senators: A. Forsberg (Mandolese) – Holden, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Zajcev, Brännström – M. Joseph, Stützle, B. Tkachuk (C) – Giroux (A), Greig, DeBrincat – Batherson, Pinto, Brassard – Watson, Gambrell, Kelly.
Trenér: D.J. Smith

Rozhodčí: Steve Kozari, Trevor Hanson. Čároví: Ryan Gibbons, Jesse Marquis.
Ottawa Senators

Senators se nachází v úplně opačné formě než Toronto, když z posledních šesti utkání vyhráli pouze dvakrát a v Atlantické divizi jsou na předposledním místě. Ottawa ovšem naposledy vyhrála a ukončila sérii dvou porážek v řadě. Sens si poradili s New Yorkem Islanders, který porazili těsně 2:1. V přesilovce rozhodl Claude Giroux.
Toronto Maple Leafs

Maple Leafs prohráli z posledních pěti utkání jen jednou a proti Sens budou usilovat o třetí výhru v řadě. Toronto muselo jít v posledním zápase proti New Yorku Rangers do prodloužení, ve kterém předvedl fantastickou akci Mitchell Marner a rozhodl o výhře Leafs 3:2. Útočník Toronta si povodil tři protihráče a vpádu pěkně zavěsil.
Toronto hostí v neděli v noci Ottawu a půjde o souboj dvou týmů z opačných pólů Atlantické divize. Maple Leafs drží aktuálně druhou pozici, zatímco Senators také, akorát s tím rozdílem, že druhou od konce. Oba celky však budou vstupovat do vzájemného duelu na vítězné dráze. Toronto bude usilovat o třetí vítězství.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.