NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Flyers - 19. února 2023   04:00

Vancouver
Vancouver
14:24' Beauvillier (L. Schenn, E. Pettersson) • 21:53' Kuzmenko (L. Schenn, E. Pettersson) • 33:35' Beauvillier (E. Pettersson, Q. Hughes) • 50:04' Di Giuseppe (Boeser) • 58:03' E. Pettersson (J. Miller, L. Schenn) • 59:19' E. Pettersson (J. Miller, Bear)
6:2
(1:1, 2:1, 3:0)
Flyers
Flyers
15:56' Braun  (P. Brown, Farabee) • 37:28' Frost  (Konecny, Ristolainen)

3. Luke Schenn (VAN) 0+3
Elias Pettersson odehrál fantastický zápas, když se dvěma góly a třemi asistencemi připsal pod výhru Vancouveru nad Flyers. Skvělé utkání prožili také dvougólový Anthony Beauvillier a brankář Arturs Šilovs, který zaznamenal své první vítězství v NHL. Výsledek. Vancouver Canucks 6 Philadelphia Flyers 2.
59:19'
Vancouver právě vstřelil branku! Opět ELIAS PETTERSSON využil toho, že Flyers nechali prázdnou bránu, a od trestných lavic do ní zamířil! Asistence: J. T. Miller a Ethan Bear.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:03'
Vancouver právě vstřelil branku! Skvělý ELIAS PETTERSSON vybojoval puk před vlastní bránou a bekhendem ho poté z otočky poslal nízkým obloukem do prázdné brány! Canucks vedou nyní už 5:2. Asistence: J. T. Miller a Luke Schenn.
57:38'
Phillip Di Giuseppe byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a Flyers teď mají velkou šanci snížit.
56:29'
Arturs Šilovs si připsal další úspěšný zákrok a Carter Hart opustil bránu Philadelphie Flyers!
56:13'
Owen Tippett jel z pravého křídla sám na bránu, mezi betony ale výborného Arturse Šilovse nepřekonal! Brankář zasáhl pravým betonem.
55:17'
Andrej Kuzmenko se z blízkosti neprosadil a neuspěl ani Anthony Beauvillier, který mohl u levé tyče zkompletovat hattrick! Velká šance.
54:02'
Fanoušci ve Vancouveru se nesmírně baví a Rogers Arenou obíhá mexická vlna. Komerční přestávka. Domácí vedou nad Flyers stále 4:2.
53:13'
Jack Studnicka získal puk na levé straně obranného pásma a bekhendem ho poslal do neutrální třetiny.
51:27'
Philadelphia v rychlém sledu dvakrát vypálila ostře od modré čáry a Arturs Šilovs si připsal dva zákroky, když nejprve puk vyrazil a poté podržel. Reklamní přestávka.
50:04'
Vancouver právě vstřelil branku! Brock Boeser vybojoval puk na pravém křídle a Carter Hart nedokázal jeho střelu udržet, čehož u pravé tyče rychle využil PHILLIP DI GIUSEPPE, když volný puk dopíchl do brány! Asistence: Brock Boeser.
49:09'
Flyers se vzápětí dostali na pravém křídle k nahození od modré čáry, které skončilo v ochranné síti. Stále 3:2.
47:18'
Andrej Kuzmenko mohl skórovat u levé tyče brány, jenže skončil s pukem za bránou a do zakončení se nedostal. Aby domácí ještě takhle šance nemrzela.
46:34'
Travis Konecny se obtočil kolem brány, Arturs Šilovs ale jeho pokus z otočky zastavil a po přerušení hry dostává prostor krátká reklamní přestávka. Canucks vedou 3:2.
46:20'
A další zakázané uvolnění a opět po nepřesné rozehrávce na straně Vancouveru, který hájí jednobrankové vedení. Vhazování před domácí bránou.
45:13'
Scott Laughton práskl na levém křídle do puku a jeho ostrá rána od modré čáry byla v mezikruží zablokována. Domácí brankář Arturs Šilovs tedy nemusel zasahovat.
44:47'
Hokejistům Vancouveru se nepodařilo rozehrát a podél trestných lavic vyhodili puk na zakázané uvolnění.
44:01'
Anthony Beauvillier dostal na pravém křídle puk do jízdy a rozhodl se pro střelu zápěstím, která skončila v náručí připraveného Cartera Harta. Hra byla poté přerušena.
43:09'
Quinn Hughes se na levém křídle krásně uvolnil a z ostrého úhlu shazoval puk pod sebe, jeho spoluhráč se ale v mezikruží do zakončení nedostal a jen to zahučelo.
41:43'
Conor Garland využil volného prostoru na levém křídle a od modré čáry napřáhl ke střele, která skončila v náručí klečícího brankáře Cartera Harta. Hra byla přerušena.
40:50'
Morgan Frost mohl skórovat podruhé v zápase, jeho střela z pravého křídla se ovšem neujala a Kevin Hayes vypálil od modré čáry vedle levého horního rohu brány.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 17-22; Zablokované střely: 15-6; Vhazování: 58%-42%; Hity: 20-16; Přesilové hry: 1/2-1/1; Trestné minuty: 2-4.
Třetí třetina začne přibližně v 6:06.
Andrej Kuzmenko a Anthony Beauvillier poslali Vancouver po přestávce do dvoubrankového vedení, jenže Flyers se vrátili zpět do zápasu poté, co krátce před přestávkou využil přesilovou hru Morgan Frost. Po 2. části. Vancouver Canucks 3 Philadelphia Flyers 2.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:05'
Travis Konecny se řítil během vlastního oslabení sám na bránu, jenže Arturs Šilovs ho dokázal fantasticky vychytat! Mohlo být srovnáno 3:3.
37:56'
Bek Ivan Provorov fauloval před vlastní bránou a byl vyloučen na dvě minuty za podrážení. Přesilová hra pro Canucks, kteří před pár okamžiky inkasovali v oslabení.
37:28'
Philadelphia právě vstřelila branku! Před bránou Canucks vznikla hodně nepřehledná situace a u pravé tyče puk dotlačil do sítě MORGAN FROST! Asistence: Travis Konecny a Rasmus Ristolainen.
37:16'
Luke Schenn byl u hrazení dohrán Kevinem Hayesem, do kterého se pustil, a dostal dvě minuty za hrubost.
36:52'
Ivan Provorov obkroužil bránu Canucks a Travis Konecny mohl skórovat na vzdálenější levé tyči do odkryté brány, jenže jeho pokus zablokoval pravou nohou klečící Sheldon Dries! Málem 3:2!
36:11'
Ethan Bear na pravém křídle nemohl pokračovat v akci, protože se pískalo postavení mimo hru. Hra tedy byla přerušena a prostor dostává krátká reklamní přestávka.
35:42'
Tyler Myers využil zpětné přihrávky podél hrazení a od modré čáry na pravém křídle napřáhl k prudké střele, která se od Noaha Catese odrazila vedle pravé tyče.
33:35'
Vancouver právě vstřelil branku! ANTHONY BEAUVILLIER drobně tečoval projektil Eliase Petterssona z vrcholu mezikruží a puk zasvištěl do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Přesilová hra byla rychle využita a je to 3:1. Asistence: Elias Pettersson a Quinn Hughes.
33:31'
Travis Konecny to na levém křídle přehnal se snahou získat puk a dostal dvě minuty za podrážení. Trest.
33:20'
Anthony DeAngelo už se chystal na pravém křídle vypálit bez přípravy na vrcholu kruhu, jenže se ke střele nedostal a proti Flyers se pískalo zakázané uvolnění.
32:25'
Flyers otočili hru a v pravém kruhu pro vhazování se dostali ke střele, kterou Arturs Šilovs na přední tyči vyrazil. Hosté se snaží vyrovnat, ale zatím marně.
31:37'
Ivan Provorov vypálil na levém křídle od modré čáry a jeho ostrou ránu s příklepem zablokoval Luke Schenn.
30:43'
Utkání se přehouplo do druhé poloviny a hokejisté Vancouveru vyrazili do rychlého protiútoku, Andrej Kuzmenko se pak ale v mezikruží ke střele nedostal.
30:13'
Elias Pettersson teď na levém křídle vlétl do útočného pásma a po další jeho krásné přihrávce a souhře pálil na vrcholu pravého kruhu Tyler Myers, našel ale pouze náruč Cartera Harta a následuje komerční přestávka.
28:48'
Noah Cates míchal s pukem v prostoru mezikruží, jenže se rychle ocitl v obležení tří protihráčů a nepodařilo se mu ani přihrát, ani vystřelit směrem na domácí bránu.
27:54'
Cameron York byl zřejmě hráčem, který na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho pokus mířil na bránu, na přední tyči ale poté puk vyrazil pozorný Arturs Šilovs.
26:35'
Patrick Brown dostává na ledě hodně prostoru a nyní se snažil prosadit na levém křídle, jeho nahození ale bylo přizvednuto do ochranné sítě a hra byla přerušena.
26:04'
Patrick Brown se pokusil skórovat, když vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování, puk ale skončil v náručí Arturse Šilovse a následuje reklamní přestávka.
24:52'
Anthony Beauvillier orazítkoval střelou z pravého kruhu vzdálenější levou tyč a Vancouver už málem vedl nad Philadelphií o dvě branky!
24:08'
Parádní zápas dnes opravdu hrají Luke Schenn a Elias Pettersson, kteří se asistencí podepsali pod oba dva góly Vancouveru a navíc ve stejném pořadí. Dva body.
23:33'
Flyers se po přestávce dostali pouze k jedné střele na bránu a Vancouver zatím zcela dominuje. Navíc vede.
21:53'
Vancouver právě vstřelil branku! Elias Pettersson ukázal na levém křídle své šikovné ruce a poté přenesl hru doprava fantastickou přihrávkou přes osu na Lukea Schenna, který už mohl střílet, jenže ale přihrál před bránu, kde skóroval z blízkosti do odkryté sítě ANDREJ KUZMENKO – 2:1! Asistence: Luke Schenn a Elias Pettersson.
20:44'
J. T. Miller předvedl na pravém křídle stahovačku a bekhendem posílal puk do mezikruží, jenže tam byli pouze hráči Flyers, kteří hokejkou kotouč odpálili pryč.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-10; Zablokované střely: 6-2; Vhazování: 62%-38%; Hity: 10-8; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 0-0.
Druhá třetina začne přibližně v 5:08.
Anthony Beauvillier sice poslal Vancouver do vedení, netrvalo to ale dlouho a na druhé straně na jeho gól odpověděl Justin Braun. Zatím sledujeme vyrovnaný zápas. Vancouver Canucks 1 Philadelphia Flyers 1.
20:00'
19:47'
Travis Konecny se teď opřel v levém kruhu do volného puku a jeho prudká rána orazítkovala horní tyč na přední levé tyči brány Vancouveru!
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:29'
Anthony DeAngelo na pravém křídle vystřelil od hrazení a jeho pokus minul těsně nad ledem přední tyči brány.
17:20'
Neúnavný Nicolas Deslauriers prokázal obrovskou dravost, když se v blízkosti levé tyče mezi dvěma protihráči dostal do zakončení a trefil vnější oblouk.
16:55'
Nicolas Deslauriers si na levém křídle dokázal obhodit protihráče, poté se mu už ale nepodařilo puk dobruslit a proti Flyers se zřejmě pískalo postavení mimo hru.
15:56'
Philadelphia právě vstřelila branku! JUSTIN BRAUN se dostal na pravém křídle ke střele, která byla zablokována, a tak to zkusil ještě jednou od hrazení a jeho střela z úhlu prošla mezi betony Arturse Šilovse do sítě! Srovnáno na 1:1. Asistence: Patrick Brown a Joel Farabee.
15:31'
Puk byl ve středním pásmu sražen mezi střídačky a hra byla přerušena. Následuje komerční přestávka – 1:0.
14:24'
Vancouver právě vstřelil branku! Luke Schenn vypálil od modré čáry po zpětné přihrávce na pravém křídle a ANTHONY BEAUVILLIER poté usměrnil puk skvělou tečí mimo dosah Cartera Harta! Asistence: Luke Schenn a Elias Pettersson.
11:40'
Anthony DeAngelo zkusil na pravém křídle vypálit od modré čáry, jeho střela ale minula vzdálenější levou tyč.
10:47'
Flyers pokračovali v tlaku, jenže puk byl následně přizvednut do ochranné sítě. Komerční přestávka.
10:29'
Travis Konecny nabral na pravém křídle velkou rychlost a mířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Arturs Šilovs ale zasáhl vyrážečkou.
08:36'
Anthony DeAngelo zkusil štěstí střelou na pravém křídle, jeho pokus ale žádné nebezpečí nepřinesl a také Arturs Šilovs snadno podržel kotouč v náručí. Hra přerušena.
07:30'
Owen Tippett vypálil na pravém křídle od modré čáry a připravený Carter Hart šel opět rychle do kolen, aby sevřel puk ve svém náručí a přerušil vzápětí hru.
07:15'
Brock Boeser vypálil vkleče bez přípravy na vrcholu pravého kruhu, jeho střela po krátké zpětné přihrávce ale zamířila pouze do náruče Cartera Harta. Stále 0:0.
06:39'
Carter Hart předvedl během necelé půl minuty dva skvělé zákroky proti střelám z pravého křídla a puk poté skončil v ochranné síti. Následuje reklamní přestávka.
05:09'
Tyler Myers na pravém křídle práskl do puku a jeho rána od modré čáry byla hodně nepříjemná, Carter Hart se ale roztáhl v brankovišti, aby zasáhl vyrážečkou.
04:19'
Carter Hart rozehrál rychle hokejkou za svou bránu poté, co před pár okamžiky zasahoval proti střele z levého kruhu, kterou na něj vyslal Dakota Joshua.
02:42'
Travis Konecny se ocitl na pravém křídle v šanci a z ostrého úhlu napřáhl ke střele, kterou Arturs Šilovs vyrazil levým betonem. Málem jeho 3. gól ve 2 duelech.
00:56'
Quinn Hughes vystřelil na levém křídle od hrazení a Carter Hart na přední tyči snadno puk podržel v náručí.
00:09'
Riley Stillman zkusil vypálit na ose útočného pásma od modré čáry a jeho pokus zablokoval Nicolas Deslauriers.
00:01'

Vancouver Canucks: Šilovs (Delia) – Bear, Q. Hughes (A), L. Schenn, Wolanin, T. Myers, Stillman – Beauvillier, E. Pettersson (A), Kuzmenko – Boeser, J. Miller (A), Di Giuseppe – Garland, Studnicka, Podkolzin – Dries, Aman, Joshua.
Trenér: Rick Tocchet

Philadelphia Flyers: Hart (Ersson) – York, Provorov, Ristolainen, Sanheim, DeAngelo, Seeler, Braun – Tippett, N. Cates, Hayes – Konecny, Frost, J. van Riemsdyk – Allison, Laughton (A), Farabee – P. Brown, Deslauriers.
Trenér: John Tortorella

Rozhodčí: Graham Skilliter, Ghislain Hebert. Čároví: Trent Knorr, Justin Johnson.
Philadelphia Flyers

Philadelphii se také příliš nedaří, ale venku je poměrně silná a nevyzpytatelná. Flyers venku vyhráli sedm z posledních deseti zápasů, což je fantastická bilance. Prvních pět z posledních deseti venkovních zápasů navíc v řadě. Travis Konecny táhne tým s 51 body (26+25).
Vancouver Canucks

Vancouver vypadal na začátku letošní sezóny NHL velice silně, jenže pak přišla velká vlna zranění a sen o účasti playoff se čím dál více rozplývá. Canucks prohráli třikrát v řadě a na čtvrtý Edmonton už ztrácí v Pacifické divizi 21 bodů. Nejlepším hráčem týmu je Elias Pettersson.
Vancouver v neděli brzo ráno přivítá na domácím ledě Philadelphii. Oba týmy se budou snažit ukončit sérii tří porážek v řadě a je jasné, že jednomu se to povede, jen je otázkou komu. Flyers jsou na tom bodově lépe, když získali o osm bodů více, ale odehráli o zápas více.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.