NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Nashville - 31. prosince 2022   21:07

Vegas
Vegas
15:55' Kolesar (Miromanov, McNabb) • 21:43' Amadio (Ma. Stone, Stephenson) • 28:53' R. Smith (Kolesar, W. Karlsson) • 44:41' Stephenson (Ma. Stone) • 62:04' Hague (Ma. Stone, Stephenson)
5:4
(1:2, 2:0, 1:2 - 1:0)
Nashville
Nashville
04:45' F. Forsberg   • 11:22' Lauzon  (Granlund, Fabbro) • 51:41' F. Forsberg  (McDonagh, Sissons) • 59:55' F. Forsberg  (Duchene, Josi)
Vegas
L. Thompson (Hill) – Pietrangelo (A), Miromanov, McNabb, Hague, Pachal, Hutton – Ma. Stone (C), Stephenson, Amadio – Kessel, W. Karlsson, R. Smith (A) – Kolesar, N. Roy, W. Carrier – Leschyshyn, Röndbjerg.

Česká a slovenská stopa
Do tohoto zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Tři hvězdy utkání
1. Filip Forsberg (NAS) – 3+0
2. Chandler Stephenson (VGK) – 1+2
3. Mark Stone (VGK) – 0+3
Vegas Golden Knights tak po vyrovnané bitvě s Nashville Predators rozhoduje v prodloužení a vítězí konečným výsledkem 5:4, kdy vítězný gól padl v 63. minutě z hokejky Hagueho.
62:04'
Vegas právě vstřelilo branku! A je rozhodnuto, hosté faulovali a tak měli Rytíři ponechanou výhodu, ve které hráli 4 na 3, Stone přesnou přihrávkou našel na rohu kruhu NICOLASE HAGUEHO a ten se dobrou střelou prosadil. Asistence: Mark Stone, Chandler Stephenson.
61:25'
Vegaský útočník mohl rozhodnout, ale nedal.
60:50'
Hosté rozehrávají od své klece.
60:01'
Po 60. minutách je stav nerozhodný a jde se do prodloužení, 5 minut ve třech hráčích na obou stranách.
60:00'
59:55'
Nashville právě vstřelil branku! Hosté svůj tlak přetavili ve vyrovnání 4 sekundy před koncem, Duchene našel FILIPA FORSBERGA, který přesnou střelou kompletuje hattrick v přesilovce 6 na 4. Asistence: Matt Duchene, Roman Josi.
59:45'
Další vyhození.
59:29'
Vegas dokázal vyhodit.
59:15'
Hosté jsou stále v pásmu a zkouší něco vymyslet.
58:50'
Oddechový čas pro tým Vegas Golden Knights.
58:50'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
Reilly Smith – 2 min., vysoká hůl.
58:37'
Hosté zkoušejí hru v šesti, vhazuje se ve středním pásmu.
58:00'
Běží poslední dvě minuty, Nashville byl teď blízko, Thompson si to pohlídal.
57:30'
Po vhazování puk došel až do obrany Predators.
57:24'
Hra přerušena do ofsajdu se dostali Predátoři.
56:40'
Nepřesná přihrávka připravila hosty o útočné pásmo.
56:29'
Ofsajd Vegas Golden Knights, po krátké pauze bude vhazování ve středním pásmu.
55:30'
Nashville teď byli na chvíli navezeni v útoku, ale pro tentokrát brankář zasahovat nemusel.
53:50'
Na druhé straně se zapotil muž hající klec Vegas, ale díky svým přesným zákrokům udržel projektil před čárou.
52:34'
Další dobrá možnost pro Kessela, ale znovu byl vychytán Lankinenem.
51:41'
Nashville právě vstřelil branku! Devět minut před koncem 3. třetiny je tu kontaktní branka hostujícího výběru. McDonagh vystřelil od modré a těsně před gólmanem tečoval FILIP FORSBERG, který změnil dráhu kotouče do klece. Asistence: Ryan McDonagh, Colton Sissons.
49:45'
Zlatí Rytíři vybojovali další buly v útočné třetině.
49:06'
Kessel měl dobrou příležitost, poté co se po přihrávce objevil sám před Lankinenen, ten ho vychytal přesným betonem.
48:32'
48:25'
Pietrangelo měl další pokus, ale netrefil se do branky.
47:45'
Stephenson zamířil vedle, ale stále se drží domácí v pásmu.
46:31'
Vyloučení v týmu Nashville Predators:
Alexandre Carrier – 2 min., držení.
45:11'
Kessel se dostal zády k brankáři, ale zakončení nebylo přesné a Lankinen měl teď pohodový zákrok.
44:41'
Vegas právě vstřelilo branku! Knights dávají klid svému celku v podobě čtvrtého zásahu, Stone od zadního mantinelu našel mezi kruhy CHANDLERA STEPHENSONA, který přesnou střelou skóruje. Asistence: Mark Stone.
44:13'
Buly v útoku Vegas.
43:15'
Niederreiter se zjevil znovu nehlídaný u pravého kruhu, Thompson musel předvést další zákrok.
42:30'
Predátoři rozehrávají ze své obrany.
40:28'
Další chvíle pro Lankinena, tentokrát to zkusil Roy, ale nepřekonal z blízkosti znovu připraveného gólmana.
40:01'
Je za námi 40.minut dnešního duelu mezi Vegas a Nashville, domácí se poprvé dostali do vedení v 29. minutě, kdy přesně zakončil Smith. Další branka už nepadla a tak je stav 3:2 před třetí třetinou.
Další třetina začne přibližně v 23 04.
40:00'
39:34'
Pokus z hokejky hostů blokuje obránce Vegas.
39:20'
Knights rozehrává od své klece.
39:00'
Rozběhla se poslední minutka druhé části.
38:12'
Duchene už ve hře 5 na 5 měl dobrý pokus z kruhu, Thompson znovu zasahuje, po krátké pauze se bude vhazovat v obraně Vegas.
38:06'
36:38'
Jeden z Rytířů šel za pukem v útočné třetině, ale hosté se vrátili a hru mu vzali.
36:13'
Novak z pravého kruhu nezakončil přesně.
36:06'
Jake Leschyshyn – 2 min., krosček.
35:38'
Icing Golden.
34:05'
Při hře 4 na 4 více prostoru nikdo nevyužil a už se hraje 5 na 5.
32:41'
Dobrá přihrávka na modrou přes půl hřiště od hráče Vegas, kde akce nepokračovala, puk získal Nashville.
31:11'
Roman Josi – 2 min., držení.
29:02'
Současné vyloučení:
Brayden McNabb – 5 min. + 10 min. osobní trest, bitka.

Jakov Trenin – 5 min. + 10 min. osobní trest + 2 min., bitka.
29:02'
Je tu přerušení hry, po souboji u mantinelu se do sebe pustili Trenin s McNabbem.
28:53'
Vegas právě vstřelilo branku! Domácí jdou poprvé do vedení, Kolesar zadovkou našel REILLY SMITHA ten tvrdou ránou zakončil do horního rohu branky. Asistence: Keegan Kolesar, William Karlsson.
28:01'
Granlund u mantinelu vyhrál boj proti soupeři a poslal přihrávku na najíždějícího Niederreitera, který rychle zakončil, ale brankář byl připravený.
26:54'
Icing hostů.
26:14'
Další reklamní pauza, po ní se vhazuje v obraně domácích.
24:57'
Na druhé straně hřiště po pěkné přihrávce zakončoval z pravé strany Niederreiter, Thompson si připsal další úspěšný zákrok.
24:09'
Knights se dostali do další možnosti, vybojovali hru u mantinelu a dostali ji až k tyčce Lankinenovy klece, který si to pohlídal.
22:41'
Hra byla na chvíli v obraně domácích u mantinelu, nakonec jí vyvážejí mimo pásmo.
21:43'
Vegas právě vstřelilo branku! Je vyrovnáno na 2:2, skvělou souhru teď předvedli Rytíři, kteří od své branky si postupnými přihrávkami dostali až do útočného pásma, tam Stone našel přesnou přihrávkou MIKE AMADIA, který do protipohybu poslal kotouč do horní části branky. Asistence: Mark Stone, Chandler Stephenson.
21:08'
Gólman s číslem 36 na dresu teď přikryl hru, bude se vhazovat v obraně Vegas.
20:45'
Vegas nahodili do pásma a střídají.
20:03'
Domácí vyhráli úvodní buly.
20:01'
Za námi je 1. část, ve které diváci v T-Mobile Areně viděli tři branky. Vše začalo v 5.minutě, kdy se trefil Forsberg. O 7. minut později to bylo už 0:2 po dobré kombinaci Nashvillu zvýšil Lauzon. V čase 15:55 se podařilo Vegas dát kontakní gól, kdy po střele od Miromanova od modré tečoval kotouč Kolesar.
Další třetina začne přibližně v 22 05.
20:00'
19:57'
Dlouhá nepřesná rozehrávka končí icingem pro Knights.
19:39'
Buly na levé straně od Lankinena.
19:00'
Už běží poslední minuta, Vegas je v útočném pásmu.
18:53'
Ofsajd Predators, následuje vhazování ve středním pásmu.
17:38'
Další možnost pro Vegas, Lankinen u tyčky měl položený beton, kterým zabránil puku jít do klece.
16:44'
Po ofsajdu Vegas, je tu buly ve středním pásmu.
15:55'
Vegas právě vstřelilo branku! Necelých pět minut před koncem úvodní části je tu snížení od Rytířů. Miromanov vypálil od modré a tesně před brankářem tečoval KEEGAN KOLESAR. Asistence: Daniil Miromanov, Brayden McNabb.
14:29'
Hosté teď bojovali o kotouč za svou klecí, nakonec ho vysvobodili a odváží na svých holích pryč.
13:32'
Glass dostal trochu prostoru, Thompson vyráží do bezpečí.
12:25'
Je tu krátká pauza, po které bude následovat vhazování po levici Lankinena.
11:22'
Nashville právě vstřelil branku! Po další akci je tu navýšení na 2:0, kdy JEREMY LAUZON dostal přihrávku na kruh a vypálil do horní části klece. Asistence: Mikael Granlund, Dante Fabbro.
09:54'
Na druhé straně kluziště byl znovu závar před klecí, ale hosté se znovu ubránili.
09:25'
Icing Vegas.
09:18'
Pohotovou přihrávku teď dostal Trenin, ale z dobré pozice nedal.
07:45'
Další icing Predátorů.
07:00'
Hráč hostujícího celku teď čeká až vystřídají spoluhráči a bude vyrážet od své klece dopředu.
06:17'
Další dobrá možnost pro Vegas, znovu Lankinen vyčaroval přesný zákrok betonem a následný pokus dorážky dokázal také vychytat.
04:45'
Nashville právě vstřelil branku! A je tu první trefa hostů, za brankou u mantinelu šel kotouč před ní, kde se zjevil nehlídaný FILIP FORSBERG a střelou z úhlu poslal svůj tým do vedení. Thompson se snažil s ním vybruslit mimo, ale hráč ho dokázal dobrou střelou překonat. Bez asistence.
03:45'
Na druhé straně se musel zapojit do hry Thompson, který svým zákrokem drží hru před čárou.
03:02'
Stephenson za brankou hostů nahrával před klec, ale spoluhráči se k puku nedostali.
02:45'
Icing Predators, buly bude následovat v jejich obraně.
02:32'
Po hře vysokou holí, se bude vhazovat ve středním pásmu.
01:45'
Další pokus Rytířů, Lankinen vyráží betonem mimo.
01:03'
Hráči v bílo-žlutem se dostali na chíli do pásma, kde jim hru berou domácí.
00:25'
Hned z první akce tu byla velká mela před hostující klecí, nejdříve vypálil útočník od modré, jeho spoluhráči ještě dokázali dorazit, ale Lankinen dobře zastavil hru svými zákroky.
00:03'
Úvodní buly patří Vegas.
00:01'

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Hill) – Pietrangelo (A), Miromanov, McNabb, Hague, Pachal, Hutton – Ma. Stone (C), Stephenson, Amadio – Kessel, W. Karlsson, R. Smith (A) – Kolesar, N. Roy, W. Carrier, Rempal – Leschyshyn, Röndbjerg.
Trenér: Bruce Cassidy

Nashville Predators: Lankinen (Saros) – Josi (C), McDonagh, A. Carrier, Ekholm (A), Fabbro, Lauzon – Sissons, Pärssinen, F. Forsberg – Duchene, R. Johansen, Trenin – Granlund (A), Glass, Niederreiter – Jeannot, Novak, Co. Smith.
Trenér: John Hynes

Rozhodčí: Pollock K. (Can) – McCauley W. (Can).
Do arény ve Vegas přijede poslední den v letošním roce bojovat Nashville, oba týmy hrají Západní konferenci.

Vegas Golden Knights

Rytíři společně s Dallasem bojují o lídra tabulky, mají oba 50 bodů, ale Stars mají více vstřelených branek a zápas navíc a tak drží 1.místo.

Z dosavadní sezóny mají hokejisté pod vedením Bruce Cassidyho celkovou bilanci z 38 odehraných utkání (17 výher, 7 výher v prodloužení, 2 prohry v prodloužení, 12 proher v základní době). Nastříleli 126 gólů a 107 jich obdrželi. Ve své konferenci jsou na 2.místě.

Nebudou hrát: Cotter, Eichel, Lehner, Patrick, Theodore, Weber,
Whitecloud.

Nejistý start: Howden, Marchessault, Martinez.

Nashville Predators

Hostující celek je proti dnešnímu soupeři až na 11.pozici s 35 body. Z letošní sezóny tým odehrál 34 kol (10 výher v základní hrací době, 5 výher v prodloužení, 5 proher v prodloužení, 14 proher po 60.minutách). Nastříleli 90 branek a 102 jich dostali.

Vegas trápí velká marodka a budou se muset obejít minimálně bez 7 hráčů, naopak Predators mají více hráčů k dispozici, což by mohla být určitá výhoda do tohoto střetu.

Nebudou hrát: McCarron.

Nejistý start: Borowiecki.