NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Montreal - 16. října 2022   01:12

Washington
Washington
29:02' Sheary (Jensen, T. van Riemsdyk) • 31:43' Mantha (Kuzněcov, Oshie) • 35:20' Oshie (Ovečkin, D. Strome)
3:1
(0:0, 3:1, 0:0)
Montreal
Montreal
22:01' Suzuki  (Xhekaj, Caufield)
Washington
Kuemper (C. Lindgren) – Carlson (A), Fehérváry, Jensen, Orlov, E. Gustafsson, T. van Riemsdyk – C. Brown, D. Strome, Ovečkin (C) – Mantha, Kuzněcov, Oshie (A) – Eller, Protas, M. Johansson – Hathaway, Sheary, Dowd.
Hebert, Dunning – Murray, Barton
Capital One Arena, Washington
18 573 diváků
Montreal
Montembeault (Allen) – Guhle, Savard (A), Kovacevic, Harris, Xhekaj, Wideman – Suzuki (C), Caufield, Jos. Anderson – Drouin, Hoffman, Evans – Gallagher (A), Slafkovský, Dvorak – Monahan, Dach, Dadonov.

Statistiky
Střely na bránu: 29 – 22 | Přesilová hra: 1/2 – 0/3 | Trestné minuty: 13 – 13

Kdo se postavil do brankoviště?
Darcy Kuemper (WSH) – 21 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,5%, odchytal 60:00
Sam Montembeault (MTL) – 26 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,7%, odchytal 58:25

Česká a slovenská stopa
Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 19:41
Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 12:41

Tři hvězdy utkání
1. Darcy Kuemper (WSH) – 21 zák., 95,5%
2. TJ Oshie (WSH) – 1+1
3. Nick Suzuki (MTL) – 1+0
Na každý pád, Washington poráží Montreal 3:1 a připisuje si ve třetím utkání v nové sezoně zámořské NHL svou premiérovou výhru! Po dvou porážkách se dokázali Capitals oklepat a Canadiens porazili, a to přesto, že prohrávali od 23. minuty 0:1. Pak ale měli hodně silnou pasáž mezi 30. a 36. minutou, během které se střelecky prosadili Sheary, Mantha a Oshie, kteří strhli vedení a také vítězství na stranu domácích.
Po skončení utkání si to ještě Oshie chce vyřídit s Gallagherem a rozhodčí mají hodně práce s tím, aby situaci uklidnili. Gallagher totiž po závěrečné siréně postrčil Dowda hokejkou do zad, a to nechtěl Oshie nechat bez trestu. Dodatečné tresty dostávají za hrubost pouze Gallagher a Dowd.
59:18'
Oddechový čas pro tým Montreal Canadiens.
59:18'
Kotouč při návratu Montrealu do útočného pásma končí v hledišti.
58:55'
Střelecká smůla Ovečkina pokračuje! Ze středu hřiště vyslal střelu na odkrytou klec, ale trefil pouze tyč!
58:25'
Hosté hrají bez brankáře!
58:01'
Poslední dvě minuty základní hrací doby. Pokud chce Montreal ještě zdramatizovat utkání, má nejvyšší čas!
57:10'
Canadiens utekl puk do středního pásma, snažili se ale hrát dál. Postavení mimo hru.
56:57'
Za brankou Montrealu došlo k šarvátce mezi Manthou a Guhlem. Oba kohouti jdou na pět minut na trestnou lavici.
56:35'
Čas hodně rychle plyne, Montrealu utíká dvakrát rychleji.
55:43'
Na levé straně měl spoustu prostoru Chris Wideman, jehož tvrdá rána pouze zaduněla o Kuemperův beton.
54:53'
Zakázané uvolnění Washingtonu.
54:28'
Ovečkin se snaží prolomit své střelecké mlčení, ale ani jeho další pokus zpoza levého kruhu nekončí v síti.
54:26'
Komerční přestávka. Dochází k ní po zákroku Montembeaulta proti prudké ráně Johanssona z okraje levého kruhu.
53:57'
Podobně dopadl Guhle, kterého zblokoval Oshie.
53:30'
Slafkovský se dostal ke své první střele v utkání, na Kuempera však puk nedostal. Slovenský útočník byl zblokován van Riemsdykem.
53:00'
Kuemper se natáhl po odraženém puku a nepustil číhajícího Andersona do šance. Komerční pauza.
52:08'
Rychlý přechod do útoku domácích, šanci zakončit akci dostal Hathaway, ale trefil jen bránícího protihráče před sebou.
51:56'
51:25'
Domácím se povedlo vyhodit puk přes všechny čáry.
51:07'
Monahan tentokrát protlačil svou střelu až na Kuempera, který si ale pohlídal svou levou tyčku a nepropustil puk za svá záda.
50:14'
Dobrá souhra hostů, po které se puk dostal mezi kruhy k Monahanovi, jemuž ale puk sjel po čepeli! A Fehérváry vyhazuje.
49:56'
Vyloučení v týmu Washington Capitals:
Jevgenij Kuzněcov – 2 min., faul kolenem.
48:39'
Postavení mimo hru zastavilo útok hostujícího týmu. Canadiens prohrávají na střely 19-27 a zhruba od 26. minuty se dost trápí při vytváření šancí. Tento trend pokračuje i ve třetí třetině.
47:14'
Kotouč při přechodu Montrealu do útoku končí na jedné ze střídaček. Komerční pauza.
46:50'
Změnil to až po dlouhé hluché pasáží Kirby Dach, který zpoza levého kruhu trefil připraveného Kuempera.
45:45'
Hra se nyní hodně přelévá ze strany na stranu. Žádnému týmu se nedaří ohrozit branku soupeře.
44:48'
Není tak divu, že Capitals vyhodili na zakázané uvolnění.
44:42'
Po vhazování se hosté dostali ke střele, Kuemper toho moc neviděl a Savardův pokus se štěstím zachytil ramenem. Při zákroku mu pomohla i branková konstrukce. Montreal byl hodně blízko ke kontaktní brance.
44:37'
Dlouhý úsek bez přerušení a bez střel ukončil zákrok brankáře Kuempera, který se dostal k odraženému puku a ukryl jej pod lapačkou.
42:21'
Fehérváry se zapsal do statistik svou další střelou v utkání, jeho pokus od modré však Montembeault kryje a přerušuje hru.
41:33'
Gallagher se prodral až za pravý kruh k brankovišti, jeho prudkou ránu však Kuemper vyráží.
41:25'
Dělovka Oshieho zpoza kruhů orazítkovala tyč za zády Montembeaulta!
41:05'
Další střela od modré čáry, tentokrát se o ni postaral Caufield. Kuemper kotouč vyráží.
40:46'
Kovacevic pálil od modré čáry a nutí Kuempera přerušit hru.
40:10'
Ovečkin střílel zpoza levého kruhu z první, branku Montrealu ovšem netrefil.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:07.
Druhá třetina utkání mezi Washingtonem a Montrealem nabídla pořádnou přestřelku. Hosté se sice dostali ve 23. minutě do vedení, ale od té doby se střelecky prosazovali pouze domácí. Napřed vyrovnal ve 30. minutě Sheary, o necelé tři minuty později otočil skóre Mantha a ve 36. minutě využil přesilovku Oshie. Washington díky tomu vede 3:1 a udělal velký krok za první výhrou v sezoně 2022/23.
40:00'
39:16'
Jensen se po vyhození puku z pásma hostů dostal ke střele před brankou Kuempera, nebyl ale dost důrazný.
39:03'
Po přejezdu Washingtonu do útoku se puk dostává až do ochranné sítě. Vhazuje se před brankou Montembeaulta.
38:50'
Po dlouhém boji na zadním mantinelu v pásmu Montrealu se povedlo Gallagherovi prokličkovat až do útočné třetiny. Z tohoto mráčku ale nezaprší, hosté o puk zase přichází.
38:03'
37:42'
Zpoza levého kruhu se k tvrdé ráně z první dostal Ovečkin, Montembeaultovým betonem to doslova zatřáslo.
37:20'
Capitals se stále nedaří usadit se v útočném pásmu.
36:45'
Canadiens nyní brání oslabení o poznání lépe a drží puk mimo své pásmo.
36:12'
Ovečkinova dělovka z levé strany zaduněla o zadní mantinel. Ruský forvard zatím čeká na svou první trefu v nové sezoně.
36:03'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
Arber Xhekaj – 2 min., sekání.
35:20'
Washington právě vstřelil branku!
Domácí využívají přesilovku! Ovečkinovu střelu vyrazil Montembeault pouze před sebe, TJ OSHIE vrátil kotouč zpět do brankoviště a i přes problémy, kdy mu puk krátce poodjel, se dokázal prosadit a zasunout ho za záda hostujícího brankáře. Asistence: Alexandr Ovečkin, Dylan Strome.
35:05'
Dva prudké projektily Ovečkina končí jen na zadním hrazení.
34:40'
Pěkná a rychlá kombinace domácích na pravé straně se sehrávkou do mezikruží. Oshieho střelu Montembeault sráží za branku.
34:06'
Komerční pauza.
34:06'
Mike Hoffman – 2 min., sekání.
33:43'
Kuemper nemusel zasahovat proti střele Monahana, ale odražený kotouč od zadního hrazení už raději kryje lapačkou.
33:11'
Montembeault se musel mít na pozoru, střelu Ellera však viděl a chytá.
32:38'
Washington je v posledních minutách jednoznačně aktivnější. Montreal vůbec nepouští do střelby, ba pořádně ani do útočného pásma, a má víc ze hry, což má za následek i dvě branky v rozmezí necelých tří minut. O další se pokoušel Brown, byl ale zablokován.
31:43'
Capitals otáčí skóre utkání! ANTHONY MANTHA se dostal k puku v pravém kruhu, jeho střela propadla Montembeaultovi pod rukou za záda do brankoviště a kotouč doskákal až do branky. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, TJ Oshie.
31:19'
Hra je znovu přerušena. Oshie se snažil procpat puk mezi betony Montembeaulta, který jeho zakončení likviduje a má puk pod kontrolou.
30:45'
Chyba Orlova málem poslala forčekujícího Dadonova do šance. Mezi kruhy v útočném pásmu mu ale puk utekl do strany.
30:02'
Gallagher se z bezprostřední blízkosti neprosadil. Komerční přestávka.
29:33'
Ovečkin si šel ke střídačce pro novou hokejku a vyrazil do útoku. Byl ale rychlejší než spoluhráč s kotoučem.
29:02'
A je vyrovnáno! O branku se postaral navrátilec z trestné lavice CONOR SHEARY, který si před brankovištěm počíhal na prudký pak Nicka Jensena do chumlu před brankou a protečoval puk za záda bezmocného Montembeaulta. Asistence: Nick Jensen, Trevor van Riemsdyk.
28:46'
28:28'
Capitals se v oslabení dostali do útoku a po Ellerově střele z pravého kruhu se ještě dostal do zakončení Dowd, kterého ale Montembeault rovněž dokázal vychytat, přestože nebyl v ideálním brankářském postavení a musel se přesouvat brankovištěm.
27:59'
Domácí po buly vyhazují přes všechny čáry.
27:51'
Hostům se prozatím nepovedlo ohrozit v početní převaze brankáře Kuempera.
26:46'
26:46'
Conor Sheary – 2 min., podrážení.
26:41'
Ránu Gallaghera vyráží Darcy Kuemper mimo brankoviště.
25:45'
Hraje se delší úsek bez přerušení, ale také bez střel. Washington zatím ve druhé třetině ani jednou neohrozil branku Montembeaulta.
24:09'
Hoffman se dostal ke střele mezi kruhy, na Kuempera však jeho pokus nedolétl. Puk sráží před brankovištěm bránící Jensen.
23:24'
Zakázané uvolnění Montrealu.
23:04'
Na druhé straně byl zblokován při své střele Protas.
22:34'
Savardova dělovka od modré čáry, Kuemper byl tentokrát připraven.
22:01'
Montreal právě vstřelil branku!
NICK SUZUKI otevírá skóre zápasu! Hostující kapitán kouzlil s pukem za brankou, zpoza které vyjel na levé straně a po bleskové otočce poslal kotouč mezi betony brankáře Kuempera! Asistence: Arber Xhekaj, Cole Caufield.
21:35'
Aktivně hrající Montreal vytváří na Washington tlak. Anderson neusměrnil svou střelu mezi tři tyče.
20:57'
Suzuki se uvolnil před kruhy a vyslal na Kuempera jedovatou střelu. Domácí brankář tento pokus vytěsnil na zadní mantinel.
20:13'
Postavení mimo hru velmi rychle přineslo přerušení hry. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:12.
Washington byl po trochu pomalejším vstupu do utkání mnohem aktivnější a v první třetině i přes jedno dvouminutové oslabení předváděl hodně aktivní hokej. Ze své aktivity dokonce vytěžil úvodní branku zápasu, Ovečkinova trefa ovšem uznána nebyla, a to z důvodu předcházejícího postavení mimo hru, které odhalilo video.
20:00'
19:54'
Ještě se ke střele dostal od modré čáry Dowd, Montembeaulta však nepřekonal.
19:31'
Kuzněcov zkoušel štěstí z mezikruží, jeho pokus ale byl zblokován.,
18:50'
Ovečkinovo nahození od modré čáry chytá Montembeault do své lapačky a přerušuje hru.
18:19'
Pro změnu se Montreal dopustil zakázaného uvolnění.
18:03'
Postavení mimo hru zastavilo rodící se útok hostujícího týmu.
17:20'
Dlouhá pasáž bez střely byla ukončena pokusem Carlsona z pravého kruhu. Montembeault si připsal svůj desátý zákrok.
15:37'
Kotouč po souboji ve středním pásmu skončil v hledišti. Vhazovat se bude v neutrální zóně.
14:40'
Carlsonova rána od modré čáry orazítkovala pouze zadní hrazení. Hra je posléze přerušena. Komerční pauza.
13:29'
Erik Gustafsson střílenou přihrávkou na branku trefil u brankoviště Alexandra Ovečkina, který protečoval puk za záda Montembeaulta. Jenže Canadiens si vzali challenge a video odhalilo, že se Capitals dopustili postavení mimo hru. Gól tedy neplatí!
13:05'
12:53'
Důrazný nápor Caufielda skončil jeho pozici v brance, avšak kotouč s sebou neměl. Ten držel pod svou kontrolou Kuemper.
12:43'
Hostům se nedařilo najít dobrou pozici pro střelu. Dlouhá kombinace bez střelby stagnovala, Drouin tak musel poslat přihrávku do chumlu před brankoviště. Puk nakonec končí na tribuně.
11:58'
Znovu letí puk až k brance Montembeaulta. Montreal tak zakládá nový útok.
11:34'
11:13'
Widemanovu prudkou střelu Kumper reflexivně vykopl svým betonem. Montreal zůstává v útočném pásmu.
11:05'
Dmitrij Orlov – 2 min., podrážení.
10:31'
Dach poslal směrem na Kuempera vysokou střelu, domácí brankář vyrážečkou odpálil kotouč mimo kluziště.
10:14'
Komerční přestávka.
10:14'
I na druhé straně hřiště došlo ke sražení puku do ochranné sítě. Hoffman nedostal svou střelu až na branku Kuempera.
09:46'
Fehérváry na druhé straně kluziště dostal přihrávku na modrou čáru a vyslal ostrý projektil, který byl sražen do ochranné sítě bránícím Harrisem.
08:27'
Slafkovský nahodil puk do útočného pásma, jeho spoluhráči na zadním mantinelu ovšem o něj přichází.
08:07'
Nepovedená rozehrávka Capitals přináší zakázané uvolnění.
07:46'
Oshie po souhře s Kuzněcovem na levé straně vyslal směrem na branku Montrealu prudkou střelu, která ovšem skončila v boční sítce.
06:39'
Hned po buly v útočném pásmu střílel z pravé strany na zadní tyč Ovečkin, jehož projektil Montembeault vytěsnil mimo brankoviště svým ramenem.
06:34'
Po ráně Van Riemsdyka zpoza pravého kruhu je hra přerušena. Komerční pauza.
05:50'
Postavení mimo hru Montrealu.
05:43'
Montembeault musel bleskově reagovat na protečovaný puk, který mířel do jeho brankoviště. Se změnou směru si dokázal poradit a kotouč vykopnul.
04:36'
Anderson si najížděl na levém křídle, dostal puk do jízdy a střelou po ledě se pokusil trefit mezi betony Kuempera! Domácí brankář jeho střelu likviduje a přerušuje hru. Canadiens vedou na střely už 5-1.
03:46'
Ale když se to povede, stojí to za to! Přečíslení dva na jednoho, jenže překombinované. Vracející se hráč Montrealu akci domácích přerušil.
03:30'
Montreal má v prvních minutách utkání více ze hry, domácím se jen velmi těžko dostává puk mimo své pásmo.
02:57'
Hra je znovu přerušena před domácí klecí.
02:32'
Wideman krátce po vhazování zkoušel štěstí z pravého kruhu, Kuemper kotouč vyráží do bezpečí.
02:22'
Vysoká střela Gallaghera po přejetí útočné modré čáry zpoza pravého kruhu. Kuemper zachytil puk na vyrážečce, zakryl kotouč lapačkou a přerušil hru.
01:50'
První střela utkání, postaral se o ni domácí Dowd, který pálil od levého mantinelu. Montembeault byl připraven.
00:46'
Fehérváry byl při svém prvním střídání hodně vidět, z pozice obránce dost rozhýbal hru domácího celku. Ovečkin však z jeho pasu nic nevytěžil a Washington nakonec přišel o útočné pásmo.
00:01'

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – Carlson, Fehérváry, Jensen, Orlov, E. Gustafsson, T. van Riemsdyk – C. Brown, D. Strome, Ovečkin – Mantha, Kuzněcov, Oshie – Eller, Protas, M. Johansson – Hathaway, Sheary, Dowd.
Trenér: Peter Laviolette

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Guhle, Savard, Kovacevic, Harris, Xhekaj, Wideman – Suzuki, Caufield, Jos. Anderson – Drouin, Hoffman, Evans – Gallagher, Slafkovský, Dvorak – Monahan, Dach, Dadonov.
Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: Hebert, Dunning – Murray, Barton.
V minulé sezoně se Washington s Montrealem utkal třikrát. Ve všech třech duelech zvítězili Capitals, kteří navíc dosáhli ve vzájemných zápasech na parádní skóre 19:9.
Montreal má o něco lepší vstup do této sezony. V úvodním utkání si poradil s Torontem, načež ale padl 0:3 s Detroitem. Porážka s Detroitem přišla v noci na sobotu, takže Canadiens čeká tzv. back-to-back zápas, do kterého nepůjdou v úplně nejlepším rozpoložení. K radosti jim navíc nepřispívá ani to, že zhruba dva měsíce budou muset hrát bez obránce Mika Mathesona, který po letním přestupu z Pittsburghu měl vyztužit defenzivu a také jako produktivní bek pomoci s přechodem do útočné fáze.
Domácí Capitals se zkraje nové sezony nenachází ve vůbec dobré formě. Napřed prohráli s Bostonem a následně nestačili na Toronto. Tento bídný vstup je tak trochu způsoben i zatím tichem ze strany největších opor týmu. Alex Ovečkin, John Carlson a Jevgenij Kuzněcov se zatím neprosadili, v týmu schází i loni vysoce produktivní Tom Wilson... Sezona je ale teprve na svém počátku a rozhodně se Washington rozehraje k mnohem zajímavějším výkonům.
Montreal čeká v noci na neděli už třetí zápas od začátku nové sezony NHL. Tentokrát se představí na ledě Washingtonu, který rovněž odehraje třetí duel, a tomuto utkání se budeme v tomto přenosu věnovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.