NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Seattle Kraken - 10. prosince 2022   01:00

Washington
Washington
25:20' Mantha (Irwin, Alexejev) • 33:15' Johansson (Milano, Ovečkin) • 58:54' Eller  • 59:57' Ovečkin (Kuzněcov, Carlson)

Philipp Grubauer (SEA) – 34 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,4%, odchytal 58:44
Máme tu konec utkání. Po celou dobu dominovali hráči Capitals a zaslouženě berou oba dva body. Výhru pojistili na konci třetí třetiny dvěma góly do prázdné branky Eller a Ovečkin.

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy příště!
59:57'
Washington právě vstřelil branku! Druhý gól do prázdné branky střílí ALEXANDER OVEČKIN. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, John Carlson.
58:54'
Washington právě vstřelil branku! LARS ELLER vybojoval puk před modrou čarou ve vlastním pásmu a přesnou střelou uklidňuje Capitals gólem do prázdné branky v zápase – 3:1! Asistence: Bez asistence.
58:45'
A je to tu, Grubauer je na střídačce, Seattle to zkouší v šesti.
58:00'
Dvě minuty do konce a Grubauer stále zůstává v brance i přestože jeho spoluhráči drží útočné pásmo.
57:00'
Zakázané uvolnění Capitals přesune hru před Lindgrena. Grubauer ale stále zůstává v brance tři minuty do konce.
55:30'
Do konce třetí třetiny je něco málo přes čtyři minuty. Možná se brzy dočkáme prázdné branky Seattlu.
54:15'
Opět skvělý Grubauer, který likviduje pokus Manthy z pravé strany.
52:56'
Další Ovečkinova střela z levého kruhu. Tentokrát skončila na betonu Grubauera.
51:50'
Ovečkin se odhodlal ke střele z jeho typické pozice. Grubauer puk vyrazil do tyče, od které se následně odrazil mimo prostor ohrožující branku!
51:06'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
Yanni Gourde – 2 min., držení.
50:35'
Sheary se po vyhraném vhazování dostal ke střele z pravého kruhu. Grubauer střelu dobře viděl a vyráží puk do rohu.
50:26'
Po ofsajdu je pískáno také zakázané uvolnění. Hra se přesune před Grubauerovu klec.
50:12'
Z tribun se ozývá Let's go Caps, fanoušci ženou svůj tým k vítězství, ke kterému má stále blíž a blíž. Jsme přesně v polovině třetí třetiny.
49:54'
Washington je již v plném počtu.
49:10'
Tvrdá rána Burakovskyho končí na rameni Lindgrena, který stráží velmi dobře svou klec celý zápas.
48:26'
Schultz kombinuje se Sprongem v pásmu Capitals, ke střele se ale ani jeden nemůže dostat.
47:49'
Vyloučení v týmu Washington Capitals:
Dylan Strome – 2 min., sekání.
46:56'
Eberle se dostal ke střele po najetí si do pásma, střela šla ale vysoko nad branku Lindgrena.
46:20'
Burakovsky pálil z pravé strany, do střely mu ale sáhnul Irwin. a puk končí v ochranné síti.
45:15'
Larsson nyní dvakrát prověřil Lindgrena, ten zůstává ledově klidný a jeho pokusy likviduje.
44:47'
Ofsajd přerušuje útočné snažení Capitals. Johansson neudržel své brusle na čáře.
43:57'
Washington se osvobozuje vyhozením puku až ke Grubauerově kleci.
43:31'
Beniers vypálil tvrdě z pravé strany, Lindgrena zachránila horní tyč!
43:00'
Burakovsky zavezl kotouč do pásma, to bylo ale to první a poslední, co s ním udělal.
42:21'
Puk končí mimo hrací plochu, Sonny Milano je již na trestné lavici.
41:31'
Gustafsson se odhodlal ke střele z modré, puk ale nemířil přesně. Grubauer tak nemusel zasahovat. Do konce přesilové hry Capitals zbývá 26 vteřin.
40:20'
Ve třetí třetině se zahajovacího buly zhostil lépe Seattle, puk ale ihned odevzdává a Washington jde kupředu. Ovečkin je již nachystaný na střelu z levého kruhu.
40:01'
Střely ve druhé třetině 15 – 6
Druhá třetina nabídla hned dva góly, oba v síti Grubauera. Nejprve ve 26. minutě srovnal na 1:1 Anthony Mantha, když se dokázal nejrychlejší zorientovat v předbrankovém prostoru, následně se podařilo Washingtonu vstřelit gól v pětiminutové přesilovce, když se trefil Marcus Johansson po skvělé přihrávce od Sonnyho Milana. Do kabin jdou tedy hráči za příznivějšího stavu pro Capitals.

Třetí třetina začne zhruba ve 3:00.
40:00'
39:56'
Adam Larsson – 2 min., podrážení.
39:00'
Probíhá poslední minuty druhé třetiny, ve které stále dominují Capitals.
37:25'
Ovečkin hledal rozjetého Stromea křižnou přihrávkou, ten na puk nakonec nedosáhl a k přímému ohrožení branky nedošlo.
37:00'
Dunn se dostal ke střele z osy hřiště, Lindgren zasahuje svými betony.
35:50'
Johansson je nyní natlačen s pukem na hrazení za brankou Grubauera, odmítá ale puk odevzdat protihráčům.
35:00'
Van Riemsdyk pálil z vrcholku pravého kruhu, střela šla ale vysoko nad bránu.
33:15'
Washington právě vstřelil branku! Sonny Milano skvěle našel MARCUSE JOHANSSONA, který si najel přesně na osu hřiště. Střela mu sice nesedla, ale Grubauer puk pouze líznul betonem, ten má následně zapadl za záda a Washington jde do vedení 2:1! Asistence: Sonny Milano, Alexander Ovečkin.
32:40'
Beniers dokázal vybojovat puk u modré čáry a vyhazuje ho až k Lindgrenovi.
31:45'
Seattle zatím brání pětiminutové oslabení bravurně.
31:00'
Kuzněcov nezpracoval kotouč a Washington ztrácí pásmo.
30:25'
Capitals jsou stále v pásmu, ke ohrožení branky se ale dostávají těžce.
29:48'
Můžeme předpokládat, že to nyní bude právě Ovečkin, který bude na Grubauera posílat bombu za bombou z levé strany.
29:48'
První vyloučení utkání. Alexejev už zamířil do kabin po tom, co ho Oleksiak trefil loktem do hlavy. Adekvátní trest 5+OK a obrovská šance pro Capitals.
29:35'
Grubauer je nyní těžce ostřelován hráči Capitals. Například Ovečkin měl za posledních pár minut minimálně tři střelecké pokusy. Německý gólman ale odmítá pustit jakoukoliv další střelu.
28:10'
Opět střela Ovečkina, tentokrát z pravého kruhu. Grubauer byl pozorný a vyráží puk ramenem mimo prostor tří tyčí.
27:32'
Ovečkin ihned pálil po vyhraném buly od Stromea. Do střely mu sáhnul jeden z bránících hráčů Seattlu a puk končí v ochranné síti.
27:29'
Grubauer má jasně kotouč pod kontrolou, rozhodčí přerušují hru.
27:00'
Puk sice skončil někde na tribuně, rozhodčí ale jasně ukazuje, že se dotknul plexiskla. Vylučovat se ani nyní nebude.
26:00'
V utkání se stále čeká na první vyloučení, oba celky se zatím prezentují velmi disciplinovaně.
25:20'
Washington právě vstřelil branku! A je srovnáno. Po střele z modré čáry se k puku dostali rychle hráči Capitals v předbrankovém prostoru. Konkrétně se nejrychleji zorientoval ANTHONY MANTHA, který dokázal ve skrumáži dostat puk za Grubauerova záda – 1:1! Asistence: Matt Iwrin, Alexander Alexejev.
24:30'
I tuto střelu Jensena z modré čáry Grubauer likviduje bez sebemenších potíží.
23:35'
Z pravého kruhu pálil nyní Carlson, Grubauer je ale pozorný a střelu likviduje svými betony.
22:50'
Protas se dostal ke střele z pravého kruhu, Grubauer vytáhl skvělý zákrok maskou!
22:30'
Tvrdou bombu z modré vyslal nyní Alexejev. Střela byla ale mizerná, Grubauer nemusel zasahovat, jelikož puk šel vysoko nad bránu.
22:05'
Lindgren vyráží puk ramenem po střele z pravé strany.
21:39'
Washington zakládá další útok až od své vlastní branky.
21:05'
Kuzněcov se proháčkoval s pukem až k brance Grubauera, ke střele už ale nedošlo.
20:20'
Sheary krouží s pukem za brankou Grubauera a hledá volného nejspíše Ovečkina, kterého si zatím hráči Seattlu velmi dobře hlídají.
20:05'
Zahajovací buly druhé třetiny ovládl opět Washington.
20:01'
Hráči pomalu nastupují na led, druhá třetina začne co nevidět.
Střely na branku po první třetině 12 – 6.
Na první gól utkání se čekalo až do 18. minuty. Průběh utkání spíše napovídal, že by to mohl být Washington, který se ujme vedení. Tomu tak ale nebylo. Skvělé clony od spoluhráčů využil Adam Larsson a poslal Krakeny do vedení 1:0 střelou z modré čáry. Do konce první části se již nic dalšího nestalo a hráči šli do kabin za lepšího stavu pro Seattle.

Druhá třetina začne zhruba v 2:00.
20:00'
19:45'
Oshie se ještě snaží napadat, i když do konce první třetiny mnoho času nezbývá.
18:52'
Bjorkstrand se dostal ke střele z modré, Lindgren puk vyráží až do ochranné sítě.
17:51'
Seattle právě vstřelil branku! Ačkoliv ze zápasu měli zatím více hráči Capitals, skóre otevírá Seattle. Vyhrané buly na ADAMA LARSSONA, ten nad ničím nepřemýšlel a poslal puk směr brána. Lindgren absolutně nic neviděl přes skvěle clonící hráče Seattlu – 0:1! Asistence: Morgan Geekie, Karson Kuhlman
17:00'
Seattle se postupně usazuje po delší době v útočném pásmu, Lindgrena se ale nedaří ohrozit nějakou lepší střelou.
15:10'
Van Riemsdyk nedokázal zpracovat puk po vyhraném vhazování v útočném pásmu a jeho spoluhráči musí tedy vyklidit pásmo a začít od začátku.
14:50'
Irwin obdržel nádherný pas na osu hřiště a nikým nehlídaný se dostal do parádní příležitosti otevřít skóre. Střela zápěstím mu ale nevyšla, jak on sám chtěl. Grubauer tedy stále drží čisté konto!
13:40'
Eller se sice dostal do pásma středem, o puk ale vzápětí přišel, jelikož se dostal do sevření tří hráčů Seattlu.
12:55'
Johansson nyní prověřil Grubauera rychlou střelou z pravého kruhu. Grubauer musel zasahovat ramenem.
12:05'
Kuzněcov bojuje o kotouč za brankou Grubauera.
11:30'
Zakázané uvolnění přerušuje hru. Hráči se přesunou zpět k Lindbergově kleci.
11:05'
Alexejev pouze vyhazuje puk a dává prostor pro spoluhráče si vystřídat, či případně dostřídat a zkompletovat lajny.
10:20'
Wennberg pálil z modré, Lindberg střelu ale dobře viděl a vyráží puk do rohu.
10:00'
Hru přerušuje vysoká hůl. Vhazovat se bude nejspíš ve středním pásmu.
08:50'
McCann se snaží nyní vymyslet za brankou Lindgrena, co udělat s kotoučem. Je ale vystaven do situace, kde nemá žádného volného spoluhráče.
07:55'
U kotouče jsou ale opět hráči Capitals, kteří nedávají zatím žádný prostor Seattlu si vytvořit nějakou větší šanci.
07:30'
Wennberg dokázal vybojovat puk ve vlastní třetině a vyváží ho mimo.
06:50'
Burakovsky se nyní odhodlal ke střele ze slotu, do střely mu ale vletěl Alexejev. Lindgren tudíž nemusel zasahovat.
06:05'
Do hry se nyní dostává i čtvrtá lajna Washingtonu, u puku konkrétně Dowd.
04:40'
Eller se pokoušel obelstít Grubauera objetím branky a rychlou střelou zpoza konstrukce. Grubauer ale vytáhl skvělý zákrok svým levým betonem.
04:00'
Soucy se dostal ke střele, Lindgren byla ale pozorný a puk schoval do své lapačky.
03:20'
Nahození ze středního pásma Grubauer vyráží do rohu.
02:30'
Sheary hledal Ovečkina, který se nacházel na svém klasickém místě, tedy na vrcholku levého kruhu. Puk k němu ale nedoputoval a dopředu mohou Krakeni.
02:00'
Lindgren má puk pod lapačkou, vhazovat se bude po jeho levici.
01:40'
Do rozehrávky se nyní zapojuje i Lindgren, který posouvá puk na Van Riemsdyka.
01:05'
Oshie se snaží zavézt puk do útočného pásma po pravém křídle.
00:20'
Grubauer si připisuje první zákrok utkání po střele z levé strany.
00:05'
Na zahajovacím buly byl úspěšnější Washington a ihned se s kotoučem kamarádí Ovečkin.
00:01'
Utkání za malou chviličku započne.

Washington Capitals: C. Lindgren (Shepard) – E. Gustafsson, Carlson (A), T. van Riemsdyk, Jensen, Alexejev, Irwin – Ovečkin (C), D. Strome, Sheary – Milano, Kuzněcov, Oshie (A) – Johansson, Eller, Mantha – Protas, Dowd, Hathaway.
Trenér: Peter Laviolette

Seattle Kraken: Grubauer (Mar. Jones) – Dunn, A. Larsson (A), Oleksiak, Schultz, Soucy, Borgen – Burakovsky, Wennberg, Bjorkstrand – McCann, Beniers, Eberle (A) – Donato, Gourde (A), B. Tanev – Sprong, Geekie, Kuhlman.
Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: McIsaac, Pollock – Kelly, Nansen.

Seattle prožívá svoji druhou sezonu v NHL zatím na jedničku. Se 33 body se nachází na čtvrtém místě Západní Konference, které zatím vládnou Rytíři z Vegas. Naposledy se Seattle utkal s Montrealem, kde se nedokázal ujmout roli favorita, a podlehl tak kanadskému celku 2:4. Nejproduktivnějším hráčem je Andre Burakovsky – 26 bodů (9+17).
Washington Capitals

Washington se zatím v čele s Ovechkinem a spol nachází na 12. místě Východní Konference s 28 body. Naposled se Washington utkal s Letci z Philadelphie a dokázal ukořistit plný počet bodů za výhru 4:1. Nejproduktivnějším hráčem je Alexander Ovechkin – 27 bodů (15+12).
Všem fanouškům a fanynkám přeji příjemně strávenou noc u NHL. Dnes je na programu utkání mezi Washingtonem a Seattlem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.