NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Dallas - 9. listopadu 2022   02:00

Winnipeg
Winnipeg
23:27' Scheifele (Appleton, Connor) • 24:37' Dubois (Perfetti, Wheeler) • 26:12' Scheifele (Connor, Appleton) • 38:14' Mäenalanen (Pionk, Morrissey) • 57:02' Appleton (Lowry, Connor)
Dallas

Utkání je u konce a Winnipeg jej bez větších problémů dotáhl k výhře a bodům. Dallas se sice ve třetí třetině snažil o nějaký ten tlak, jenže směrem kupředu to celku z Texasu dnes moc nešlo, neboť většina akcí končila ještě před zakončením a když už něco prošlo, tak zakročil pozorný Hellebuyck, či mu pomohla dobře hrající obrana domácích. Dallas v závěru zkusil i dlouhou hru bez brankáře, jenže po zisku puku dostal přihrávku Mason Appleton, hravě zakončil do opuštěné branky a upravil na konečných 5:1. Winnipeg je po této výhře lídrem Centrální divize se 17 body, Dallas je druhý se stejným počtem.

Winnipeg teď čeká krátká pauza, další zápas odehraje až v neděli od 4:00 na ledě Calgary, Dallas bude hrát v sobotu od 2:30 doma proti San Jose.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

59:25'
Domácí posouvají puk přes všechny čáry tak šikovně, že z toho nebude ani zakázané uvolnění. Domácí diváci již oslavují jasné vítězství.
58:34'
Zápas se už pouze dohrává, ani Dallas se už nikam nežene. Pouze to zkouší, zda by neklaplo alespoň kosmetické snížení po nějakém tom nahození.
57:02'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Hostům však nevyšla rozehra u modrá čáry, Winnipeg tak mohl zahájit protiakci, příhru do volného prostoru dostal MASON APPLETON a v naprostém klidu dovezl puk do opuštěné branky. Stav je 5:1 a máme definitivně rozhodnuto. Asistence: Adam Lowry, Kyle Connor.
56:49'
Pavelski přihrál na modrou čáru, odkud z první vystřelil Robertson, Hellebuyck ovšem vytáhl pohotový zákrok lapačkou a přerušil hru.
56:21'
Wedgewood je na střídačce, hosté zkouší dlouhou power-play!
56:04'
Dallas oslabení přečkal bez úhony, takže zase tu máme hru pěti proti pěti.
55:44'
Ti si vedli rozhodně lépe, rozjeli kombinaci v pásmu, jenže ani oni nenašli prostor pro Wedgewoodovo ohrožení a hosté pak vyhodili přes všechny čáry.
54:56'
První přesilovková řada domácích neuspěla, po střídání tu je Scheifele a spol.
54:09'
Connor je zpět na ledě, je tu již zmiňovaná přesilovka Winnipegu.
54:04'
A za malou chvíli si ji domácí skutečně zahrají. Na trestnou lavici totiž zamířil Ryan Suter s dvouminutovým trestem za krosček.
53:54'
Skoro to vypadá, že přesilovku hraje Winnipeg, hosté jsou nyní bezradní.
53:03'
Nyní se dokonce do útoku vydal Gustafsson, po přejezdu modré čáry vystřelil z bekhendu a donutil Wedgewooda zakročit. Ten vykopl pravým betonem.
52:30'
Začátek oslabení domácím vyšel na výbornou, Appleton vyhodil přes všechny čáry.
52:09'
Je tu vůbec první přesilovka utkání, zahraje si ji Dallas. Dvě minuty za podrážení dostal Kyle Connor.
51:58'
Scheifele se u levého kruhu snažil o nahození před Wedgewooda, tohle ovšem obrana Dallasu srazila.
51:07'
Perfetti si ve středním pásmu našel volný puk, podél pravého mantinelu se snažil prosmýknout kolem Lundkvista, ten jej ale zastavil ještě před případnou střelou.
50:11'
Na opačné straně se hosté snažili o nahození od modré čáry, Hellebuyck dobře reagoval lapačkou a navíc jeho obrana zvládla puk zablokovat.
49:34'
Čárový sudí signalizuje ofsajd, domácí tak musí rychle vyklidit útočné pásmo.
48:14'
Connor si všiml, že mu na pravé straně najíždí Dubois, okamžitě mu poslal příhru do jízdy a autor dnes jedné branky vystřelil po ledě. Wedgewood byl pozorný a tuto ránu vykopl pravým betonem.
47:36'
Domácí DeMelo nenašel prostor pro střelu od modré čáry, nechtěl zároveň riskovat možný kontr a tak pouze po mantinelu nahodil za branku.
46:51'
Další pokus hostujícího celku o udržení se v pásmu, Hellebuyckovi ale vydatně pomáhá obrana a na brankáře Winnipegu toho tak moc nejde.
45:50'
Gurjanov střílel po přejetí modré útočné čáry, Hellebuyck si připsal další jistý zákrok.
45:27'
Hraje se dlouho bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu a stále jsou aktivnější hosté.
44:45'
Winnipeg poprvé ve třetí třetině v útočném pásmu, aktivní byl zejména Dubois, jenže mu nevyšla střela z levého křídla a mezi kruhy jej poté zablokoval Faksa.
43:31'
Nyní zpoza branky vyjel Robertson a chtěl Hellebuycka nachytat. Ten byl ovšem u své levé tyče připraven a puk zastavil!
42:58'
Gólman Winnipegu si poradil i s nahozeným pukem a za vlastní brankou pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
41:19'
Tu z pravého kruhu vyslal Benn, ale byl to pouze propagační pokus, se kterým neměl Hellebuyck problém.
40:44'
I do třetí třetiny vstupují aktivněji hosté, jsou zatím usazeni v útočném pásmu a hledají prostor pro střelu.

Trestné minuty: 7:7
Čtyřicet minut hry je za námi a skóre se nám pořádně pohnulo! Dallas vstoupil do druhé části velmi aktivně a byl za to odměněn na začátku 24. minuty, kdy se z mezikruží trefil Jason Robertson. Radost hostí ale trvala pouze několik chvilek, neboť ještě v té samé minutě srovnal Mark Scheifele a ve 25. minutě po Wedgewoodově chybě za vlastní brankou skóroval snadným bekhendem Pierre-Luc Dubois. A aby toho nebylo málo, tak ve 27. minutě přidal svou dnes druhou trefu Mark Scheifele a Winnipegu se mohlo hrát daleko klidněji. Dallas se sice snažil s nepříznivým stave něco udělat, jenže směrem kupředu to začalo skřípat. A tak zase udeřilo na opačné straně a v 39. minutě se pěknou tečí prezentoval Saku Mäenalanen. Upravil tak na současných 4:1 a domácí celek má skvěle našlápnuto ke třetí výhře v řadě.
40:00'
39:32'
Heiskanen nahazoval do útočného pásma, tam se o dojetí snažil Pavelski, proti přesile toho ale mnoho nevymyslel a hra se pak rychle přesunula k červené čáře.
38:14'
Domácí ale zůstali v útočném pásmu, puk se dostal na modrou čáru, odkud nahazoval Pionk a SAKU MÄENALANEN letící puk tečoval tak šikovně, že jej srazil mezi Wedgewoodovy betony – 4:1! Asistence: Neal Pionk, Josh Morrissey.
37:59'
Pěknou otočku u levého kruhu předvedl Pionk, se zakončením to už bylo horší, bekhend šel mimo branku.
37:27'
DeMelo se dokázal prodrat přes obránce Dallasu, jenže následně skončil za brankou a nepovedlo se mu najít najíždějící spoluhráče.
36:33'
Scheifele neuspěl u pravého mantinelu, hostující Hakanpää už rozjíždí pokus o protiútok.
35:46'
Pokus o narážečku u pravého mantinelu domácím nevyšla, ale nemusí smutnit. Na opačné straně to totiž bylo ještě horší a pískalo se zakázané uvolnění.
34:31'
Zase trocha nepřesností z obou stran, více to trápit musí hráče Dallasu, ti by měli likvidovat dvoubrankovou ztrátu, směrem kupředu jim to ale teď moc nejde.
33:10'
Od Scheifeleho dostal přihrávku najíždějící Appleton, mířil na bližší tyčku, tento prostor si ale Wedgewood dokázal poradit a puk skončil na zadním mantinelu.
32:19'
Pionk se pokoušel o bleskové přesunutí hry přes střední pásmo, obrana Dallasu akci zastavila ještě před modrou čárou.
31:24'
Odražený puk se dostal k modré čáře, kde se do něj opřel Gustafsson a Wedgewood musel řešit nepříjemný golfák. Povedlo se mu puk srazit mimo své brankoviště.
30:51'
Další z výpadů Winnipegu skončil na modré útočné čáře, Dubois se dopustil ofsajdu.
29:48'
Scheifele přihrál na levou stranu na Wheelera, jeho střelu z první Wedgewood vyrazil po bleskovém přemístění se.
29:25'
Na opačné straně zakončoval Connor, těsně minul a v publiku to jen zklamaně zahučelo.
29:00'
Z dálky vystřelil hostující Miller, Hellebuyck se musel pořádně roztáhnout, aby na tento pokus dosáhl.
28:30'
Po velmi akčních minutách to vypadá na mírný útlum tempa, oba celky předvedly několik nepřesností v kombinaci.
27:27'
Domácí tým je ve velkém laufu, obrana hostů neví, kam dříve skočit.
26:12'
Přichází ale úder na opačné straně! Velký kus práce v útočném pásmu předvedl Connor, když si kličkami povodil několik hráčů soupeře, aby pak křížnou přihrávkou našel u branky volného MARKA SCHEIFELEHO a ten jen sklepával za Wedgewooda – 3:1. Asistence: Kyle Connor, Mason Appleton.
25:40'
Dallas chce samozřejmě ihned reagovat a cpe se před Hellebuycka.
24:37'
Domácí již vedou! Wedgewoodovi nevyšla rozehrávka zpoza branky, když byl aktivně forčekován, jeho bekhend tak skončil u hráčů Winnipegu a PIERRE-LUC DUBOIS skóroval bekhendovým šťouchnutím do prázdné branky – 2:1. Asistence: Cole Perfetti, Blake Wheeler.
23:27'
Vedení však hostům vydrželo jen pár okamžiků, neboť Winnipeg přešel modrou útočnou čáru, předvedl kombinaci na jeden dotek a MARK SCHEIFELE už zakončoval do odkryté části branky. Bleskově je tak srovnáno na 1:1. Asistence: Mason Appleton, Kyle Connor.
23:06'
Dallas právě vstřelil branku!
Další akce už ale hostům vyšla. Po nahození od modré zakombinovali mezi kruhy, Hintz procedil přihrávku na JASONA ROBERTSONA a ten pohotovou ranou překonal přemisťujícího se Hellebuycka – 0:1. Asistence: Roope Hintz.
22:48'
Po rychlém přechodu kluziště dostal příhru na levou stranu Lundkvist, vystřelil svižným bekhendem, Hellebuyck ale zakročil rychlou lapačkou.
21:35'
Morrissey na poslední chvíli zablokoval Johnstona, Dallas vstoupil do druhé části zápasu velmi aktivně!
20:56'
Zpoza branky dostal přihrávku Benn, Hellebuyck jeho střelu z úhlu pokryl u své pravé tyčky.
20:41'
Druhá třetina začala nepovedenou rozehrávkou Winnipegu, pískalo se zakázané uvolnění.

Hity: 8:9
Je za námi první třetina, ve které měli více ze hry domácí hokejisté. Ti to na Wedgewooda zkoušeli ze všech možných pozic, gólman Dallasu je ale zatím stoprocentní. Poradil si s přečíslením tři na jednoho, střelou Mäenalanena, i průnikem Scheifeleho. Na opačné straně měl Hellebuyck méně práce, ale i on si musel dávat pozor na výpady. Ten nejnebezpečnější byl po sólu Marchmenta, který však na brankáře Winnipegu nevyzrál. Gólu jsme se nedočkali, do kabin se odešlo za stavu 0:0.
20:00'
19:44'
Zprava se přes modrou čáru přehnal Scheifele, jeho prudká rána letěla na vzdálenější tyčku a Wedgewood ji srážel vyrážečkou.
19:17'
Domácí publikum žene své oblíbence na další zteč, Dallas je nyní trochu v útlumu s soustředí se hlavně na obranu.
18:29'
Platilo to i po průniku Mäenalanena z levé strany, Wedgewood jeho střelu pohotově vyrazil, když si předtím lehce povyjel z brankoviště.
17:45'
Wedgewood v další akci, zatím ale zvládá všechny výpady Winnipegu vyrážet.
16:57'
Jak Brenden Dillon, tak i Ty Dellandrea dostali po pěti minutách za bitku.
16:57'
Na ledě se nám strhla tvrdá bitka, do které se pustili domácí Dillon a hostující Dellandrea. Byla to šarvátka plná tvrdých úderů, lépe vyšla domácímu obránci.
16:31'
Dellandrea měl trochu místa na pravé straně, Hellebuyck byl ale doslova přilepen ke své levé tyčce a pořešil i tohle.
15:51'
Rána od pravého mantinelu už brankáři Winnipegu nadělala trochu větší problémy, řešit ji musel v rozkleku a holí odpálit puk do rohu.
15:40'
Po nějaké době se k zákroku dostal i domácí Hellebuyck, výrazně mu pomohl době postavený Pionk.
14:23'
Hra se chvíli odehrával u branky hostů, Wedgewood se natáhl a holí odpálil volný puk do rohu.
13:51'
Wheeler pouze nahodil do útočného pásma, tam se už puku chopili hráči Dallasu a hru otočili opačným směrem.
12:53'
Stále pokračuje hokej hraný v dlouhých pasážích bez přerušení, ale nyní také bez větších šancí.
11:36'
Na vrcholu pravého kruhu měl prostor pro střelu zápěstím Schmidt, Wedgewood měl ale dostatek času se na tohle připravit a puk vyrazit k rohu.
11:00'
Hosté se nyní snažili o přečíslení, Benn byl zastaven na modré útočné čáře.
10:11'
Snaha Dallasu o kombinaci končí u modré čáry, Hakanpää byl o puk obrán při kličce na levou ruku.
09:38'
Morrissey za vlastní brankou, zahajuje útočnou akci po pravé straně.
08:14'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu a největší šanci měl Marchment, když se dostal do sóla. To mu ale Hellebuyck zneškodnil!
07:30'
Oba vyloučení se již vrátili na led, hraje se v pěti na obou stranách.
07:13'
Vše se přesunulo na opačnou stranu a po nájezdu hostů středem musel svůj zákrok vytáhnout i Hellebuyck.
06:48'
Domácí se dostali do přečíslení tři na jednoho, vše na sebe vzal na pravé straně Morrissey, střela mu ale nesedla a Wedgewood ji zvládl vytěsnit.
05:30'
Jenže trest dostává i Jansen Harkins a to za nedovolené bránění brankáři. Přesilovka Winnipegu se tak nekoná!
05:30'
Je tu první utkání, když se před branku cpal Harkins, byl však faulován Nilsem Lundkvistem a ten dostal dvě minuty za sekání.
04:54'
Po akci z rohu kluziště se puk dostal blíže k brance, kde se po Wheelerově teči vznesl do vzduchu a skončil na Wedgewoodově rameni. Ten pohotově přerušil hru.
04:11'
Scheifele poslal pas po mantinelu, Connor však s pukem skončil pouze za brankou Dallasu.
03:28'
Dlouhá rozehra Winnipegu z vlastního pásma byla tečována a skončila za brankou hostů, zakázané uvolnění se tak nepískalo.
02:35'
Winnipeg je v úvodu jasně aktivnější, nyní na Wedgewooda letělo nahození od modré čáry, ten pro jistotu skryl puk mezi svými chrániči a přerušil hru.
01:49'
Dubois byl nejprve u obranného zákroku ve vlastním pásmu a poté se sám v tom útočném dostal z levého kruhu ke střele. Ale ani on proti gólmanovi nepředvedl nic prudkého.
00:50'
Domácí tým se dostal do rychlého útoku, po levé straně potáhl Morrissey, střela od mantinelu ale postrádala razanci a Wedgewood ji hravě pokryl rozklekem.
00:01'

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – Pionk, Morrissey (A), Schmidt, Dillon, DeMelo, Samberg – Appleton, Scheifele (A), Connor – Wheeler, Dubois, Perfetti – Jonsson Fjällby, Lowry (A), Mäenalanen – Gagner, D. Gustafsson, Harkins.
Trenér: Rick Bowness

Dallas Stars: Wedgewood (Murray) – C. Miller, Heiskanen (A), Lundkvist, R. Suter, Hakanpää, Lindell – Pavelski (A), Hintz, J. Robertson – Gurjanov, Seguin, Marchment – Dellandrea, W. Johnston, Benn (C) – Kiviranta, Glendening, Faksa.
Trenér: Peter DeBoer

Rozhodčí: Schlenker, Lambert – Mills, Jackson.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Canada Life Centre začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.