NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Minnesota - 24. února 2024   03:00

Edmonton
Edmonton
30:27' Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins) • 54:51' Hyman (Draisaitl, McDavid)
2:4
(0:1, 1:0, 1:3)
Minnesota
Minnesota
19:37' Boldy  (Middleton, Eriksson Ek) • 49:31' Brodin  (Chisholm, Kaprizov) • 52:18' Boldy  (Hartman, M. Johansson) • 58:33' Zuccarello
Edmonton
O'Rourke, Hebert – Berg, Mills
Rogers Place, Edmonton
18 347 diváků
Minnesota

Matthew Boldy pomohl dvěma góly k výhře Minnesoty na ledě Oilers v poměru 4:2. Filip Gustavsson si připsal 41 zákroků. Domácí proměnili obě přesilovky, ale nestačilo to.

59:45'
Ještě jedno buly před brankou Wild. Domácí už vědí, že naděje na dobrý výsledek jsou malé.
58:33'
Minnesota právě vstřelila branku!
Prakticky od své modré čáry se do prázdné branky trefuje MATS ZUCCARELLO. Hosté tento zápas vyhrají.
58:07'
Domácí rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.
57:50'
Domácí hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.
57:30'
Frédérick Gaudreau nedokázal vyhodit, domácí jsou dál nastěhovaní před brankou.
57:00'
Wild rozehrávají od své branky, snaží se hrát takticky co nejlépe, zatím se jim to daří.
56:06'
Joel Eriksson Ek ani Matthew Boldy nedokázali své šance proměnit, na druhé straně Leon Draisaitl minul branku.
55:39'
Edmonton vybojoval další buly v útočném pásmu. Hostující celek se musí především bránit aktivní hře soupeře.
55:07'
Po komerční přestávce pokračuje tlak domácího celku, který se pokouší vyrovnat. Čas ještě má.
54:51'
Edmonton právě vstřelil branku!
Přesilovka je úspěšná, kotouč dokázal doklepnout do branky zcela volný a obranou neobsazený u tyče stojící ZACH HYMAN. Asistence: Leon Draisaitl a Connor McDavid.
54:02'
Hostující Brodin dostal kotouč do středního pásma, číst jeho kolegů mohla vystřídat.
53:41'
Domácí celek hraje přesilovku a pokouší se zdramatizovat zápas. Uvidíme, jak se to podaří Oilers.
53:06'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
Declan Chisholm – 2 min., podrážení.
53:06'
Connor McDavid se po pěkné akci dostal do zakončení, ale brankáře prostřelit nedokázal.
52:42'
Komerční přestávka.
52:18'
Hostující celek navyšuje své vedení, po Hartmanově přihrávce se nyní dokázal prosadit po pěkné individuální akci MATTHEW BOLDY. Asistence: Ryan Hartman a Marcus Johansson.
51:12'
Evan Bouchard měl velkou šanci, ale z mezikruží nedokázal přesněji vypálit.
49:31'
Střelou ke vzdálenější tyči se po tlaku v útočném pásmu prosazuje JONAS BRODIN. Jeho pokus zapadl přesně k tyči a možná překvapil brankáře. Asistence: Declan Chisholm a Kirill Kaprizov.
49:06'
Po přerušení hry se bude nyní vhazovat před brankou domácích. Hosté delší dobu čekají na nějakou velkou šanci.
47:35'
Mats Zuccarello hledal spoluhráče před brankou, ale obrana Oilers byla pozorná.
46:37'
Hostující hokejisté se nyní usadili v útočném pásmu, Jonas Brodin hledal spoluhráče, ale rána byla zblokovaná.
46:16'
45:43'
Zach Hyman neprostřelil brankáře soupeře, pomohla mu také obrana.
44:47'
V úvodu třetí třetiny jsou jednoznačně aktivnější hráči Oilers, celkově vedou na střely 27:14.
43:54'
Mattias Janmark si vypracoval velmi dobrou šanci. Někdejší hráč Las Vegas minul branku z bezprostřední blízkosti.
43:32'
Filip Gustavsson byl nyní už překonaný, ale pomohla mu brankové konstrukce.
43:05'
Connor McDavid to vzal na sebe a jeho pokus poměrně snadno kryje hostující brankář.
42:57'
Connor Brown výborně tečoval kotouč před brankou, ale i tak zasáhl Filip Gustavsson.
42:20'
Frédérick Gaudreau připravil soupeře o kotouč, a tak mohli hrát hostující hráči.
42:10'
Sledujeme klidný a rychlý hokej v úvodu třetí části.
41:40'
Marcus Johansson si zkoušel vypracovat střeleckou pozici, ale trefil pouze prostor, kde byl brankář.
40:36'
Joel Eriksson Ek na druhé straně měl zajímavou šanci, ale minul prostor u branky.
40:13'
Zach Hyman měl velkou šanci v úvodu třetí třetiny, ale jeho rána míří vedle branky.
40:01'
Ve druhé třetině dokázal v přesilovce domácí celek srovnat, aktuálně platí stav 1:1.
40:00'
39:36'
Už se pravděpodobně nic nestane.
39:19'
Darnell Nurse od modré čáry nedokázal přesněji trefit prostor branky.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.
38:03'
Brett Kulak byl tísněn soupeřem, ale vrátil se ke své brance, odkud rychle rozehrával.
37:28'
Leon Draisaitl vypracoval pozici pro spoluhráče, ale Brett Kulak netrefil podle představ.
37:01'
Mnoho zajímavých momentů nám zatím tento zápas nepřinesl, hra je hodně kouskovaná.
36:19'
Mattias Ekholm pálil rychle po vyhraném vhazování, ale Filip Gustavsson byl pozorný a nenechal se překonat.
36:00'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině. Domácí jsou střelecky aktivnější, ale koncovka jim nevychází.
35:48'
Brankář Wild vůbec nevěděl, kde má kotouč, ale Declan Chisholm jej přihrnul do prostoru, kde byl Calvin Pickard.
35:31'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácího celku. Wild mají možnost buly v útočné třetině.
34:30'
Edmonton se dostal do ofsajdu, buly ve střední třetině. Přesilovka Wild se blíží ke konci.
34:00'
Oilers jen těžko nyní hledají cestu k tomu, aby se dostali stabilněji do útočného pásma.
33:30'
Další přesilovku hraje domácí celek, uvidíme, zda využije i toho početní výhodu.
33:11'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
Vincent Desharnais – 2 min., hrubost.
33:07'
Calvin Pickard vůbe nevěděl, kde má kotouč, ale udržel ho před brankovou čárou.
32:17'
Mattias Janmark pálil z pozice před brankou, ale jeho pokus nebyl povedený.
32:00'
Obrana hostujícího celku se dostala do problémů, ale nakonec si dokázala poradit.
31:30'
Edmonton vyhrál buly v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.
31:28'
Komerční přestávka po zákroku brankáře Minnesoty.
30:27'
Po bleskové akci je vyrovnáno, střelou z první do odkryté části branky se prosazuje LEON DRAISAITL. Asistence: Connor McDavid a Ryan Nugent-Hopkins.
30:10'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v tomto zápase, hostující celek vede o jednu branku, ale nyní se musí bránit.
30:10'
Mattias Ekholm – 2 min., držení.
29:53'
Connor McDavid nevěděl, kde je kotouč, našel ho, a pak rychle vypálil.
29:27'
Po krátké komerční přestávce pokračuje zápas dál, Wild jsou střelecky aktivnější, ale zatím se jim nepodařilo navýšit vedení.
28:00'
Osm minut je pryč z prostřední třetiny, domácí celek stále prohrává o jednu branku.
27:47'
27:12'
Matthew Boldy to vzal na sebe, jeho rána míří vedle branky, nechybělo moc.
26:48'
Hosté sice hrají přesilovku, ale nemohou se stabilněji dostat do pozice před brankou. Mats Zuccarello minul branku.
26:00'
Kirill Kaprizov vyslal po rychlém pasu spoluhráče tvrdou ránu na branku, ale gólman Oilers byl pozorný.
25:47'
Evan Bouchard – 2 min., podrážení.
25:10'
Filip Gustavsson si poradil s první střelou Hymana i dorážkou, kterou zkoušel dobře umístit Warren Foegele.
24:46'
Edmonton sice vybojoval buly v útočném pásmu, ale pokus o zakončení mu nevyšel podle představ.
23:00'
Wild měli v úvodu druhé třetiny, možnost přesilovky, ale proměnit ji nedokázali.
22:45'
21:26'
Dobře zasáhla obrana Oilers, která následně odehrála kotouč do bezpečí.
21:00'
Mats Zuccarello pálil od modré čáry, dobře poslal kotouč na branku, trefil horní tyč.
20:46'
Evander Kane – 2 min., podrážení.
20:35'
Kirill Kaprizov z ostré pozice zakončoval, trefil pouze rameno brakáře.
20:13'
Jonas Brodin se jako první hráč ve druhé třetině dostal do zakončení, ale minul branku.
20:01'
20:00'
19:37'
Autorem branky je MATTHEW BOLDY. Asistence: Jacob Middleton a Joel Eriksson Ek.
19:00'
Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.
17:44'
Hra je nyní přerušená, vhazovat se bude před brankou Wild.
17:01'
Šest střel na branku mají na svém kontě oba kluby, na první platnou branku zatím čekáme. Více ze hry mají nyní hráči Wild.
16:01'
Brandon Duhaime byl sice volný před brankou, ale spoluhráči k němu kotouč nedostali.
15:35'
Connor Dewar se propracoval do útočného pásma, kde se pokoušel něco vymyslet.
14:40'
Sledujeme klidnější pasáž hry a pomalu se dostáváme do finální fáze třetiny.
13:45'
Marco Rossi byl volný před brankou, dostal přihrávku, a pak vypálil. Jeho rána míří vedle branky.
12:43'
12:21'
Connor Brown se zmocnil kotouče a rychle jej poslal přes všechny čáry.
11:50'
Kirill Kaprizov se k zakončení bez přípravy nedostal, následně hráli jeho spoluhráči.
11:16'
Brock Faber v přesilovce vypálil z dobré pozice, Calvin Pickard si připsal snadný zákrok.
10:42'
Warren Foegele – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
10:26'
Jonas Brodin hledal spoluhráče před brankou, ale obrana Oilers si dokázala poradit.
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, zatím čekáme na výraznější střelecký pokus na jedné či druhé straně.
09:25'
Ofsajd domácích, komerční přestávka, a pak buly ve středním pásmu.
08:44'
5:3, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku, mírnou převahu v tomto směru mají hráči Oilers.
07:30'
Wild rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek nyní nechce chybovat.
06:43'
Joel Eriksson Ek sice dostal hostující celek do vedení, ale jeho radost netrvala dlouho. Domácí si následně vzali trenérskou výzvu na ofsajd. Video jim dalo za pravdu, branka pro postavení mimo hru neplatí.
05:39'
Ryan McLeod pálil z dobré pozice, ale brankáře Wild prostřelit nedokázal.
05:19'
Oba kluby vyslaly na branku dvě střely, zatím čekáme na úvodní branku v tomto zápase.
03:39'
Darnell Nurse rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nemůže dostat do šancí.
02:42'
Vinni Lettieri se dostal po rychlé kombinaci do střelecké pozice, ale jeho střela nebyla povedená. Gólman v pohodě vytěsnil kotouč do ochranné sítě.
02:07'
Connor Dewar prodloužil kotouč na spoluhráče, ale následný pokus o zakončení nevyšel podle představ.
01:32'
Marcus Johansson se dostal do zakončení, s jeho pokusem si dokázal celkem snadno poradit brankář.
00:39'
Zápas začal a my sledujeme klidnější pasáž hry v prvních minutách.
00:01'

Edmonton Oilers: Pickard (S. Skinner) – Ekholm, Bouchard, Nurse, Ceci, Kulak, Desharnais – Foegele, McDavid, Hyman – Nugent-Hopkins, Draisaitl, E. Kane – Janmark, R. McLeod, C. Brown – Holloway, Ryan, Perry.

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Middleton, Faber, Brodin, Chisholm, Mermis, Merrill – Kaprizov, Eriksson Ek, Boldy – M. Johansson, Hartman, Zuccarello – Lucchini, Rossi, Lettieri – Duhaime, Dewar, F. Gaudreau.
Zápas brzy začne.
Minnesota Wild je v tabulce Západní konference aktuálně na dvanácté pozici, má 58 bodů z 56 zápasů. Z posledních pěti vyhrál klub tři a bodoval ve čtyřech. Edmonton je na tom o poznání lépe, v tabulce je šesté a získal 68 bodů. Poslední zápas prohrál, nestačil Boston 5:6 v prodloužení.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Edmonton Oilers a Minnesota Wild.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.