NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Dallas - 25. října 2023   01:30

Dallas
27:37' J. Robertson  (Cr. Smith, Hintz) • 36:03' Dadonov  (Duchene, Harley) • 45:22' Harley  (Pavelski, J. Robertson) • 53:51' W. Johnston  (Benn)
Pittsburgh
Nedeljkovic (Jarry) – Graves, Letang, M. Pettersson, E. Karlsson, Shea, Ludvig – Guentzel, Crosby, Rust – R. Smith, Malkin, Rakell – D. O'Connor, Eller, Zohorna – Nieto, Acciari, Carter.
Lee, South – Kovachik, Murray
PPG Paints Arena, Pittsburgh
17 209 diváků
Dallas
Oettinger (Wedgewood) – R. Suter, Heiskanen, Harley, Hakanpää, Lindell, Lundkvist – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Benn, W. Johnston, Dellandrea – Marchment, Duchene, Seguin – Faksa, Cr. Smith, Dadonov.

Z tohoto zápasu je to tedy vše. Já se s vámi loučím a snad se zase někdy uvidíme u dalšího utkání z nejlepší hokejové ligy světa.

3. Thomas Harley (DAL) 1+1
Dallas už ve třetí třetině nedopustil žádné drama, když naopak hostující hokejisté ještě potvrdili své vítězství dalšími brankami. Nejprve se o třetí trefu Stars postaral Harley, na kterého poté ještě navázal Johnston.

Pittsburgh může hodně mrzet první třetina, ve které si domácí hokejisté vytvořili velké množství šancí, ale proměnit dokázali pouze jedinou z nich. Vše ostatní zastavil skvěle chytající Oettinger.

Dallas Stars tedy nakonec zdolal Pittsburgh Penguins 4:1 a v PPG Paints aréně vítězí v základní hrací době poprvé od roku 2015!
59:39'
Reilley Smith se v závěru utkání dostal k odraženému puku a zakončení z bezprostřední blízkosti, které však šlo mimo bránu.
59:08'
Pittsburgh byl zastaven na útočné modré hvizdem čárového rozhodčího, jelikož se zde domácí dostali do ofsajdu.
58:55'
Hintzovu nabídku zřejmě tečoval jeden z domácích hráčů přímo do vlastní klece, ale Nedeljkovice nakonec zasáhl puk do jeho betonu.
58:26'
Duchene se snažil projít mezi dvojicí domácích obránců, kteří jej ovšem o kotouč připravili.
57:52'
Pens sice nahodili kotouč do svého útočného pásma, jenže zde si jej bez větších potíží přebírají hráči Dallasu.
57:08'
Craig Smith po pravém křídle vletěl do útočného pásma, kde ihned i vystřelil a Nedeljkovic jeho pokus vyrazil za svou klec.
56:38'
Harley zastavil útočnou snahu domácích a následně jen vrátil touš do středního pásma.
56:10'
Letang nabral ve středním pásmu velkou rychlost a nakonec i dostal přihrávku, jenže jeho následná střela letí přímo do připraveného brankáře Dallasu.
55:50'
Crosby opět dostal přihrávku do pravého kruhu, ale ani tato střela nekončí v bráně Dallasu, když jeho střelu znova kryje Oettinger.
55:38'
Útočná snaha domácích skončila na útočné modré, kde se Pens dostali do ofsajdu.
55:22'
Duchene využil souboje Seguina s jedním z obránců Pens, a tak jim touš sebral a dostal se následně před Nedeljkovice, kterého však z bezprostřední blízkosti nepřekonal.
54:51'
Letang dostal přihrávku na modrou čáru a jeho následná střela letí těsně mimo bránu Dallasu.
54:24'
Lindell dlouhým pasem hledal Marchmenta, avšak tento jeho přihrávku nezpracoval, a tak se k puku dostávají domácí.
53:51'
Dallas právě vstřelil branku!
Benn nahrál kotouč k bráně WYATTU JOHNSTONOVI, který se poté pokoušel dostat touš do brány o domácího brankáře, kterého ještě zachránila tyč, avšak kotouč si poté do vlastní sítě srazil obránce Graves. Asistence: Jamie Benn.
53:05'
Hintz vletěl ve velké rychlosti do útočného pásma, kde střílel k vzdálenější tyči, avšak bránu Pittsburghu o kousek minul.
52:45'
Dallas ustál další útočnou snahu domácích, a tak Duchene jen obloukem vyhazuje touš do středního pásma.
52:10'
Pens sice nahodili touš do svého útočného pásma, ale odtud jej ihned odpálil Harley.
51:48'
Stars nyní pouze nahodili kotouč směrem na domácího brankáře, který jej raději schoval do své lapačky.
51:38'
Dallas ubránil další oslabení, a tak stále ani jeden z týmů v tomto utkání nedokázal využít svou přesilovou hru.
51:10'
Hakanpää vystihl domácí rozehrávku, a tak po mantinelu posílá kotouč až do obranného pásma Pens.
50:40'
Dallasu se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.
50:23'
Tak nyní si hostující brankář Crosbyho doslova vychutnal. Malkin připravil pro svého spoluhráče střelu z pravého kruhu a kapitán Pens ihned vypálil, jenže Oettinger jeho střelu chytil svou lapačkou.
49:58'
Crosby napřáhl na modré čáře a se svou střelou trefuje bránícího Faksu.
49:42'
Hned po vhazování se ke střele dostal Crosby, avšak Oettinger byl na svém místě.
49:35'
Pens budou mít k dispozici přesilovou hru, protože dvě minuty za nedovolené bránění dostává Craig Smith (DAL).
49:31'
Útok Dallasu pokračoval dále a vše nakonec ukončil svým bekhendem Marchment, jehož střelu schoval Nedeljkovic do své výstroje.
49:21'
Následné vhazování vyhráli hosté a puk se dostal na modrou, odkud vyslal svou střelu Hakanpää a Nedeljkovic jeho pokus vyráží.
49:17'
Pittsburghu nevyšla další útočná rozehrávka kotouč míří na zakázané uvolnění.
49:03'
Acciari si najel s pukem na střed útočného pásma, odkud mířil do levé šibenice, ale vyrážečka Oettingera byla proti.
48:38'
Domácí hráči jsou vytlačeni až do svého obranného pásma, odkud Pens rozjíždějí svou další ofenzivní snahu.
48:07'
Karlsson si sjel pro přihrávku na hranici pravého kruhu, kde měl i dostatek prostoru, avšak svou střelu poslal mimo bránu Stars.
47:39'
Dallas jen nahodil puk do svého útočného pásma, kde jsou u něj rychleji domácí hráči, kteří ihned obrací hru na druhou stranu.
46:50'
Rust se po pravém křídle dostal do útočného pásma, kde jej však parádně zastavil Lindell, který domácího hráče vytlačil za klec Dallasu.
45:22'
Opět parádní práce Robertsona, který vypíchl touš Gravesovi a kvůli tomu Nedeljkovic vyjel ze své klece, aby hostující útočník na něj nejel sám, jenže domácí brankář vypíchl touš přímo k Pavelskému, který přihrál THOMASU HARLEYMU a obránce Stars už jen musel trefit opuštěnou klec Pittsburghu. Asistence: Joe Pavelski, Jason Robertson.
44:58'
Z čista jasna se do obrovské šance dostal Robertson, který využil laxní rozehrávky domácích, když se nacpal před domácího brankáře, který však jeho zakončení vyrazil.
44:37'
Další vyhozená domácích hráčů, a tak ani v této přesilové hře branku neuvidíme.
44:13'
Následné vhazování vyhráli domácí, kteří poté vyhodili kotouč po mantinelu až na druhou stranu kluziště.
44:07'
Lundkvist dostal nabito na modrou čáru a jeho rána letí přímo do lapačky Nedeljkovice, který měl zcela volný výhled, takže jednoduchý zákrok pro domácího brankáře.
43:37'
Domácí zvládli souboj za svou bránou, a tak kotouč míří až k Oettingerovi.
43:17'
Tentokrát svou střelu z tentýž prostoru vyslal Heiskanen, ale Nedeljkovic byl opět na svém místě.
42:53'
Hintzova střela z levého kruhu zaletěla přesně do připraveného Nedeljkovice.
42:42'
Kris Letang (PIT) u mantinelu trefil Marchmenta loktem přímo do hlavy, a tak za své počínání dostává dvouminutový trest.
42:29'
Pens se opět osvobozují vyhozením kotouče na zakázané uvolnění.
42:20'
Hakanpää dostal hodně prostoru, a tak si sjel na střed útočného pásma, odkud vyslal svou střelu, který končí v lapačce Nedeljkovice.
41:55'
Hosté ujížděli ve dvou na jednoho kde Dellandrea chtěl přihrát Johnstonovi, ale skvělý obranný zákrok předvedl Pettersson, jenž tento pas zastavil.
41:26'
Pittsburgh přesunul hru do svého útočného pásma, kde letěla střela z modré čáry, kterou vyslal Pettersson, avšak mířil mimo klec Dallasu.
41:02'
I další vhazování patřilo Bennovi, který tentokrát přihrál na modrou Lundkvistovi, jehož střela končí ve výstroji domácího brankáře.
40:56'
Benn vyhrál následné vhazování na Lindella, který svou střelu schoval přes několik hráčů a Nedeljkovic měl co dělat, aby touš zastavil.
40:50'
A další vyhození domácích hráčů přes všechny čáry, což znamená další icing Pens.
40:38'
Pittsburgh vyhodil kotouč na ze svého obranného pásma až na zakázané uvolnění.
40:08'
Kotouč byl hned ze začátku třetí třetiny zahrán vysokou holí jednoho z hostujících hráčů a hra se tedy rychle přesune do obranného pásma Dallasu.
40:01'
Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 30:21
Zblokované střely: 5:13
Hity: 9:9
Vyhraná vhazování: 23:16
Druhou třetinu začali opět Pens velmi aktivně a Dallas se naopak jen hledal. Nicméně Pittsburgh další branku nepřidal a naopak se začali více osmělovat hosté, kteří se nakonec dočkali vyrovnávající branky.

Stars totiž zafungovalo napadání domácích obránců a Robertson následně vyrovnal stav zápasu. To však od Stars nebylo vše, jelikož se jim pár minut před koncem druhé části podařilo i otočit vývoj utkání na svou stranu, když druhou branku hostů přidal Dadonov.
40:00'
39:55'
V závěru druhé třetiny ještě Crosby parádně našel Guentzela, jehož okamžitou střelu z hranice levého kruhu kryje Oettinger.
39:30'
Duchene od pravého mantinelu poslal hodně nevinné nahození směrem na Nedeljkovice, jenž touš ihned posouvá svým spoluhráčům.
39:16'
Dallasu však nevyšel přechod do útočného pásma, kde byl Seguin dřív než Duchene s pukem.
39:08'
Na modré čáře tentokrát napřáhl Graves a jeho dělovku Oettinger dokázal vyrazit před sebe, kde už touš přebírají hostující obránci.
38:46'
Karlsson vyslal z modré čáry své nahození, které Oettinger příliš vidět ani nemohl, ale naštěstí pro něj se touš odrazil mimo bránu Dallasu.
37:58'
Acciari nahrával kotouč po mantinelu na modrou čáru, jenže zde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů a puk tedy letí až do obranného pásma Pittsburghu.
37:13'
Hintz svým pasem našel u tyče stojícího Robertsona, který ihned z velkého úhlu vystřelil, ale Nedeljkovic se dokázal rychle na tyč nacpat a touš vyrazil.
37:03'
Jamie Benn se poté pokoušel dostat touš za Nedeljkovice zpoza jeho klece, ale domácí brankář si prostor u své tyče pohlídal.
36:56'
Suter na modré čáře přenechal kotouč Johnstonovi, který následně vyslal hodně schované nahození, jenž jen proletělo kolem brány Pittsburghu.
36:26'
Nahození domácích se odrazilo od Heiskanena mimo hrací plochu. Vhazovat se bude v obranném pásmu Dallasu.
36:18'
Pittsburghu nevyšel přechod do útoku, když přihrávka domácích projela celé kluziště na zakázané uvolnění.
36:03'
Stars otáčejí vývoj utkání na svou stranu! Seguin dokázal udržet puk u levého mantinelu, kde mu následně dojel pomoct Harley, jenž ihned nahodil touš před bránu Pens, kde byl Duchene, který ho bekhendem dostal za Nedeljkovice a zde ho ještě pro jistotu dokplepl JEVGENIJ DADONOV. Asistence: Matt Duchene, Thomas Harley.
35:26'
Rustova střela z hranice levého kruhu zaletěla přesně do připravené lapačky Oettingera.
34:17'
Faksa se z rohu kluziště snažil dostat touš na Craiga Smitha, ale tento pas si obrana Pittsburghu pohlídala.
33:33'
Robertson poslal přihrávku na modrou čáru Harleymu, jenž si najel na střed kluziště a jeho následnou střelu Nedeljkovic vyrazil do ochranné sítě.
33:11'
Další útočná akce Pittsburghu skončila na útočné modré, kde se domácí hokejisté dostali do ofsajdu.
32:53'
Letang se z levé strany pokoušel trefit po ledě k vzdálenější tyči, avšak jeho pokus se jen odrazil od betonu Oettingera.
32:41'
Eller posílal pas mezi kruhy, kde ho sebral Lindell, jenže ten si nevšiml, že je za ním O´Connor, který mu touš sebral a ihned mířil mezi betony Oettingera, ale ten opět svůj tým podržel.
32:08'
Reilly Smith jen nahodil touš za bránu Dallasu, kam pro něj dojel Oettinger, který ho předává svým spoluhráčům.
31:24'
Suter se dlouhým pasem snažil najít Robertsona, který chtěl ihned přiťuknout touš do středu Hintzovi, ale ten jeho pas nezpracoval.
30:32'
Tak to byl hodně tvrdý hit domácího obránce Ludviga, který ve středním pásmu sestřelil českého útočníka Faksu, jenže zranění si přitom nakonec provedl právě obránce Pittsburghu, kterého to doslova vyplo.
30:14'
Duchene nyní zřejmě unikl trestu, když mu po souboji v rohu kluziště sundali helmu, ale hostující útočník pokračoval ve hře.
29:15'
Shea vypálil z modré čáry, jenže trefil hned hůl bránícího Seguina, která to nevydržela a hostující útočník musí pro novou.
28:27'
Dellandrea se pokoušel nachytat Nedeljkovice střelou z hodně velkého úhlu, která se jen odrazila od domácího brankáře.
27:55'
Domácí ihned po přechodu útočné modré vyslali další střelu směrem na Oettingera, ale tohle byl hodně jednoduchý zákrok.
27:37'
Stars velmi dobře napadali domácí obránce a Hintz nakonec získal kotouč v rohu útočného pásma, kde ho ihned předal Smithovi, jenž přihrál na střed JASONU ROBERTSONOVI, jehož první zakončení zblokoval obránce Ludvig, ale hostující útočník se k touši znova dostal a poté jej dokázal procpat pod ležícím brankářem. Asistence: Craig Smith, Roope Hintz.
27:07'
Suter vypálil z modré čáry, avšak jeho střela jen proletěla kolem brány Pittsburghu.
26:37'
Pittsburgh své první oslabení zvládl ubránit bez inkasované branky, a tak Pens stále vedou.
26:18'
Domácí se ve vlastním oslabení dostali do protiútoku dvou na jednoho, kde celou akci řešil Eller střelou do tyče hostující klece!
25:39'
Robertsonovu střelu Nedeljkovic kryje a domácí následně vyhazují kotouč přes všechny čáry.
25:15'
Pittsburghu se podařilo vyhodit puk z obranného pásma.
25:09'
Hintz se dostal do první brankové příležitosti Dallasu v utkání, když dostal přihrávku mezi kruhy a Nedeljkovic jeho pohotovou střelu vyrazil do ochranné sítě.
24:56'
Stars se následně nevydařil přechod přes útočnou modrou, kde se hosté dostali do ofsajdu.
24:42'
Pens však vyhrávají následné vhazování a kotouč míří přes všechny čáry.
24:37'
Nicméně Dallas má příležitost se trochu nakopnout, protože dvě minuty za nedovolené bránění dostává Jake Guentzel (PIT).
24:33'
Na bránu Dallasu letí další střela z modré čáry, která končí přesně v lapačce Oettingera. Druhá třetina je zatím zcela jasně v režii domácích.
24:12'
Zohorna se dostal do zakončení z pravého kruhu, které však těsně minulo hostující klec.
23:25'
Malkin obdržel přihrávku na střed útočného pásma a jeho následná střela končí na betonech Oettingera.
23:01'
Dallas se zřejmě ze svého obranného pásma ani dostat nechce, protože hosté posílají kotouč přes celé kluziště na zakázané uvolnění.
22:45'
Heiskanen zahrál kotouč vysokou holí, a tak je hra znova přerušena a opět se bude vhazovat před bránou Dallasu.
22:27'
Další vhazování patřilo domácím a z modré čáry ihned vystřelil Graves, avšak jeho rána končí na prvním bránícím hráči Dallasu.
22:24'
Hostujícím hráčům se nevydařila rozehrávka, když Harley jen poslal kotouč na zakázané uvolnění.
21:45'
Dallasu se podařilo vyvézt kotouč až do svého útočného pásma, a tak ani tato přesilová hra brankou neskončí.
21:10'
Dallas získal i další vhazování a Lindellovi se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry.
21:00'
Následné vhazování vyhráli hosté a Heiskanen po mantinelu vyhazoval kotouč, ale Letang jej odrazil na svou střídačku.
20:55'
Crosbyho střela z pravé strany útočného pásma zaletěla přesně do výstroje Oettingera.
20:10'
Pens ještě druhou třetinu tedy zahajují svou přesilovou hrou, když se Dallas ihned vysvobozuje vyhozením kotouče.
20:01'
Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 18:9
Zblokované střely: 4:9
Hity: 3:8
Vyhraná vhazování: 9:7
První třetina velmi atraktivního utkání je tedy za námi. Hra byla hodně vyrovnaná, avšak velké brankové příležitosti si vytvořili pouze domácí hokejisté.

Oettinger velmi dlouho držel svůj tým nad vodou, jenže v poslední minutě první třetiny nakonec přeci jen přišel první gól tohoto utkání, když se Pens dokázali prosadit z rychlého protiútoku, kde Guentzel připravil brankovou příležitost pro Rusta.
20:00'
19:59'
Pittsburgh málem ještě stihl přesilovku využít, když hned po vhazování střílel Guentzel, jehož střelu Oettinger vyrazil a kotouč se poté rychle dostal na modrou, odkud letělo další nahození, jenž dokázal tečovat právě Guntzel a brankář Dallasu měl co dělat, aby betonem touš zastavil.
19:53'
V závěru první třetiny je ještě na trestnou lavici poslán Wyatt Johnston (DAL), jenž dostává dvě minuty za podrážení.
19:22'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Pens zastavili na obranné modré útok Dalllasu a Crosby ihned přihrál na útočnou modrou Guentzelovi, jenž kotouč potáhl a poté přihrál před bránu najíždějícímu BRYANU RUSTOVI, jenž už překonává hostujícího brankáře a posílá svůj tým do vedení! Asistence: Jack Guentzel, Sidney Crosby.
19:07'
Rust vyslal své nahození od levého mantinelu, které zaletělo přesně do výstroje Oettingera.
18:41'
Acciari se pokoušel překonat Oettingera zakončením z hodně velkého úhlu, které se jen odrazilo od připraveného brankáře Dallasu.
18:06'
Malkin se dostal k odraženému puku na středu útočného pásma a ihned zkoušel střílet, jenže trefil hned prvního bránícího hráče.
17:28'
Dallasu se nevydařil přechod do útočného pásma, kde se hosté dostali do ofsajdu.
17:20'
Malkin si najel do pravého kruhu, kam i obdržel přihrávku a jeho rána končí přesně ve výstroji hostujícího brankáře.
16:54'
Hakanpää vypálil z modré čáry, avšak jeho střela letěla hodně mimo bránu Pittsburghu.
16:40'
Další velká šance domácích! O´Connor z rohu útočného pásma přihrával před bránu najíždějícímu Ellerovi, avšak ten tváří v tvář Oettingerovi neuspěl.
16:21'
Nicméně útok Dallasu pokračoval dále až nakonec Heiskanen nahrál do pravého kruhu Hintzovi, jehož okamžitá střela letí do lapačky Nedeljkovice.
16:08'
Heiskanen vystřelil z pravého kruhu a jeho pokus jen proletěl těsně vedle domácí klece.
15:33'
Na druhé straně si i Oettinger musel poradit se zakončením z modré čáry, které se ještě snažil tečovat O´Connor, který však touš netrefil, a ten tedy zaletěl do výstroje hostujícího brankáře.
15:08'
Craig Smith vypálil z celkem velké vzdálenosti a Nedeljkovic neměl s jeho střelou žádné problémy.
14:37'
Guentzel se dostal do zakončení ze středu útočného pásma, avšak jeho střela minula prostor mezi třemi tyčemi.
14:09'
Seguin jen poslal touš za bránu Pittsburghu, kde si pro něj jede Nedeljkovic, jenž ho ihned předává svým spoluhráčům.
13:12'
Nieto se pomalu dostal za obranou Dallasu, jenže kotouč mu hodně poskakoval, a tak jeho zakončení nemělo potřebné parametry k překonání Oettingera.
12:44'
Finský obránce se tentokrát rozhodl vyzkoušet své střelecké štěstí, avšak jeho střela byla domácí obranou zblokována mimo hrací plochu.
12:19'
Heiskanen se parádně uvolnil u modré čáry, odkud následně přihrál na střed pásma Pavelskému, jehož okamžité zakončení kryje Nedeljkovic.
12:10'
Dallas tedy doslova přežil první oslabení bez inkasované branky a hostující hráči jsou opět kompletní.
11:49'
Malkin při své další střele z pravého kruhu zlomil svou hůl a touš následně zajel za bránu Stars, odkud ho hosté vyhodili přes všechny čáry.
11:03'
Už při klasické přesilové hře se do další obrovské šance dostal Rust, kterého našel Crosby, ale Oettinger se opět dokázal přesunout a touš navíc udržel ve své výstroji.
10:37'
Malkin dostal nabito do pravého kruhu a jeho pohotovou střelu parádně Oettinger vyrazil!
10:11'
Přihrávku Karlssona velmi dobře vypíchl svou holí Dellandrea a touš míří do středního pásma.
10:06'
Domácí hokejisté si zahrají necelou minutu ve čtyřech proti třem, protože na trestnou lavici míří Wyatt Johnston (DAL), jenž si odsedí dvě minuty za hákování.
09:37'
Dallasu se nevydařila útočná rozehrávka, když kotouč pouze proletěl přes celé kluziště na zakázané uvolnění.
08:45'
Máme zde první tresty v utkání, když dvě minuty za napadení dostává Mason Marchment (DAL) a na druhé straně dvě minuty za sekání Drew O´Connor.
07:55'
Hra se opět velmi rychle přelila na druhou stranu, kde si Oettinger připsal během pár vteřin hned dva úspěšné zákroky.
07:22'
Jamie Benn dostal na levém křídle hodně prostoru, čehož využil a vyslal svou rychlou střelu, která jen těsně minula domácí klec.
07:10'
Ludvig si velmi dobře sjel na střed útočného pásma, kam i obdržel přihrávku a jeho okamžitou střelu Oettinger vyráží.
06:50'
Rakell zavezl puk do rohu útočného pásma a poté přihrál na modrou čáru Karlssonovi, jehož rána skončila na Faksovi.
05:51'
Robertson se pokusil překvapit Nedeljkovice střelou z hodně velkého úhlu, která nakonec skončila na boční tyči domácí klece.
05:32'
Dallas se tedy přesunul do svého útočného pásma, kde nakonec z levé strany střílel Duchene, jehož pokus byl domácí obranou zblokován mimo hrací plochu.
05:10'
Eller zavezl touš do útočného pásma, jenže jeho následná přihrávka byla hodně nepřesná a touš přebírají hostující hokejisté.
04:08'
Malkinova střela z pravé strany útočného pásma byla zblokována hostující obranou a touš se poté doklouzal pod lapačku Oettingera.
03:33'
Domácí brankář má za sebou dva obtížnější zákroky, když na něj postupně vystřelili Dadonov a následně ještě i Harley.
03:00'
Kotouč se z rohu útočného pásma Dallasu dostal na modrou čáru, kde byl Hakanpää místo střely z první volil jen nahození, které se až k Nedejlkovicovi nedostalo.
02:17'
Duchene byl během krátké chvíle hned dvakrát neutralizován nováčkem v sestavě Pens obráncem Ludvigem.
01:08'
Na druhé straně Lindellovo nahození z modré čáry ještě nebezpečně tečoval Benn a Nedeljekovic měl co dělat, aby taktéž zaregistroval svůj první zákrok v utkání.
00:37'
Rakell si najel s pukem do útočného pásma, kde nic nevymýšlel a z pravého kruhu vystřelil na hostující klec, kde si Oettinger připisuje první zákrok.
00:01'
Dallas Stars
(3-0-1)

Co se týče získaných bodů, tak si zatím hokejisté z Texasu stěžovat nijak nemohou, protože po čtyřech odehraných zápasech ztratili pouze jediný bod. Nicméně jejich herní projev není zcela ideální. Tým, od kterého se letos čeká útok na Stanley Cup, se zatím herně velmi trápí, což jen potvrzuje fakt, že hned tři zápasy šli až do prodloužení či samostatných nájezdů.

I minulé domácí utkání proti Philadelphii zcela ukázalo, že Dallas není úplně v pohodě. Stars totiž v tomto zápase inkasovali hned tři branky při vlastní přesilové hře a kvůli těmto chybám málem přišli o všechny body, které nakonec vybojovali až v prodloužení.

Poslední zápasy

Dallas Stars – Philadelphia Flyers 5:4 pp.
Anaheim Ducks – Dallas Stars 2:3
Vegas Golden Knights – Dallas Stars 3:2 sn.
Pittsburgh Penguins
(2-3-0)

Nejstarší tým celé NHL zatím zažívá trochu rozporuplný start do nového ročníku. Pens mají na svém kontě zatím pět odehraných zápasů, ve kterých však dokázali zvítězit jen ve dvou případech. Pittsburgh zahájil novou sezónu zcela stejně, jako zakončil tu předchozí, a to domácí porážkou do Chicaga.

Následně sice parta kolem Sidneyho Crosbyho vyhrála jasně ve Washingtonu a doma zdolali Calgary, ale následně zcela nezvládli dvě venkovní utkání, když prohráli v Detroitu a St. Louis.

St. Louis Blues – Pittsburgh Penguins 4:2
Detroit Red Wings – Pittsburgh Penguins 6:3
Pittsburgh Penguins – Calgary Flames 5:2
Vítám vás u velmi bohatého úterního programu NHL, ve kterém jde do akce všech 32 týmů! Zde se konkrétně podíváme na velmi atraktivní střed Východu a Západu. Pittsburgh Penguins totiž na svém ledě přivítají velmi ambiciózní Dallas Stars.

Zápas startuje něco málo po půl druhé ranní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.