NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Washington - 23. února 2024   01:00

Tampa
Tampa
29:16' Hagel (Point, Kučerov) • 42:42' Paul (Sheary, de Haan) • 43:06' Motte (Perbix)
3:5
(0:2, 1:1, 2:2)
Washington
Washington
02:30' Aube-Kubel  (Malenstyn) • 16:19' McMichael  (Edmundson, Wilson) • 32:14' Mantha  (D. Strome, Oshie) • 55:01' Sandin  (Protas, D. Strome) • 58:58' McMichael  (Ovečkin, Wilson)
Tampa
Pochmara, MacDougall – Murray, Apperson
Amalie Arena, Tampa
19 092 diváků
Washington

Tampa sice ve třetí třetině dotáhla dvoubrankové manko, ale nakonec nezískala ani bod. Přesně pět minut před koncem rozhodl hostující obránce Rasmus Sandin svým třetím gólem v sezoně. Na konci zpečetil vítězství Capitals střelou do prázdné klece Connor McMichael. Tampa tedy natáhla svou sérii nezdarů.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!

59:40'
Steven Stamkos se musí pro kotouč vracet, takže už je jasné, že domácí ztrátu smazat nedokáží.
59:21'
Tampa ale stále hraje bez brankáře. Washington se provinil icingem.
58:58'
Washington právě vstřelil branku!
Je hotovo, hosté přidávají gól do opuštěné klece! Alexandr Ovečkin na vlastní modré čáře posunul kotouč pro CONNORA MCMICHAELA, který už pak měl snadnou práci. 3:5. Asistence: Alexandr Ovečkin a Tom Wilson.
58:30'
Alexandr Ovečkin mohl potvrdit výhru hostů, ale přes celé kluziště prázdnou bránu o kousek minul.
58:10'
Washington teď velmi dobře brání vlastní modrou čáru. Andrej Vasilevskij už pádí na střídačku.
57:28'
Anthony Mantha si počkal na přihrávku domácích z rohu kluziště a následně obloučkem vyhodil.
56:53'
Hosté si přihrávají v obranném pásmu, mezitím domácí střídají. Za chvíli nás zřejmě čeká závěrečný nápor Tampy.
56:18'
Alexej Protas bojuje o kotouč na zadním mantinelu. Čtvrtá lajna hostů se snaží být aktivní.
55:43'
Max Pacioretty dostal hosty z nejhoršího. Krátce po vstřelení branky totiž byli pod tlakem.
55:01'
Hosté přesně pět minut před koncem třetí části znovu vedou! Strome posunul kotouč na Protase, který zpoza brány našel mezi kruhy volného RASMUSE SANDINA. Obránce Capitals to pak trefil skvěle. 3:4. Asistence: Alexej Protas a Dylan Strome.
54:44'
Mitchell Chaffee zkusil štěstí ze značného úhlu. Snadná práce pro hostujícího gólmana.
54:16'
Po přihrávce Kučerova se kotouč dostal k Hedmanovi, jehož střela byla sražena. Pokračovat budeme po reklamní pauze.
53:37'
Rasmus Sandin už po skončení přesilovky našel na levém kruhu Ovečkina, který se do kotouče pořádně opřel. Andrej Vasilevskij si ale poradil.
53:06'
Darren Raddysh získal puk a následně jej poslal přes všechny čáry. S rozehrávkou pomáhá Charlie Lindgren.
52:30'
Po přihrávce Carlsona pálil Ovečkin z nepřipravené pozice. Jeho pokus byl přizvednut nad bránu.
51:54'
Oshie zůstal ve středním pásmu ležet na hrací ploše, ačkoliv k žádnému kontaktu nedošlo. To vypadá na nepříjemné zranění, americký útočník už zamířil do šaten.
51:30'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Brandon Hagel – 2 min., vysoká hůl.
51:25'
51:09'
Střílená pobídka v podání Nikity Kučerova přesná nebyla, následně dopředu vyrazil Tom Wilson.
50:22'
Z podobného místa opět pálil domácí kapitán, ale washingtonský brankář tentokrát utěsnil prostor u tyče.
50:05'
Victor Hedman vyšperkoval situaci přihrávkou na levý kruh, odkud pálil zcela volný Stamkos. Charlie Lindgren ale předvedl parádní zákrok lapačkou.
49:41'
Beck Malenstyn krátce po buly poslal kotouč přes celé kluziště. Na začátku přesilovky se tedy Tampa v pásmu nedrží.
49:25'
Vyloučení v týmu Washington Capitals:
Dylan Strome – 2 min., podrážení.
49:17'
Hedman se rozjel po pravém křídle, aby vybídl Kučerova, jenž ale touš ztratil.
48:45'
John Carlson uklidnil hru ve svém pásmu. Washington nutně potřebuje najít protihru, jinak tento zápas pro něj nedopadne dobře.
48:08'
Ovečkin se štěstím dostal kotouč pryč z obranného pásma. V posledních minutách jsou ale domácí jednoznačně aktivnější.
47:42'
Kotouč vypadl mezi střídačky, takže hra musela být přerušena.
47:17'
Luke Glendening jen posunul kotouč na zadní mantinel. Pak se bojovalo před brankovištěm, kde byl znovu vidět Tyler Motte.
46:26'
Michael Sgarbossa vypomohl defenzívě, ale následně celkem zbytečně posunul černou gumu na icing.
45:40'
Po nahození Kučerova zůstával před bránou Capitals Hagel. Už se zdálo, že touš do klece doklepne, ale nakonec se tak nestalo.
44:52'
Dvakrát v tomto střídání nebezpečně pálil Alexandr Ovečkin. Jeho druhý pokus pokryl Andrej Vasilevskij.
44:25'
Dylan Strome sice ihned odpověděl brankou, ale ta nakonec po trenérské výzvě domácích uznána nebyla. Situaci předcházel těsný ofsajd, ve kterém byl Anthony Mantha.
44:04'
Alexej Protas chtěl odpovědět, ale byl přitlačen k mantinelu. Dopředu už znovu míří celek v modrých dresech.
43:06'
Tampa právě vstřelila branku!
Během pár sekund je vše jinak a rázem začínáme od nuly! Kotouč se odrazil mezi kruhy k TYLERU MOTTEOVI, který nádhernou střelou nedal Charliemu Lindgrenovi šanci. Tampa teď je na koni. 3:3. Asistence: Nick Perbix.
42:42'
Blesky chytly začátek třetí části lépe! Za obranu si najel NICK PAUL, který se natlačil před obránce a před bránou poslal kotouč pod víko. 2:3. Asistence: Conor Sheary a Calvin de Haan.
42:24'
Další rána domácích od modré čáry, tentokrát se o ni postaral Emil Lilleberg. Hra je po zákroku brankáře přerušena.
41:36'
Nick Perbix vypálil z dálky ve chvíli, kdy toho Charlie Lindgren mnoho neviděl. Hostující brankář zakročil lapačkou pohotově.
41:03'
Nebezpečná střela Kučerova, který si najel mezi kruhy. Ruský útočník přestřelil bránu o pár čísel.
40:36'
Nick Jensen si dobruslil jako první nahozený kotouč v podání útočníka Paula.
40:01'
Tampa dnes zatím nehraje dobré utkání a zaslouženě prohrává. Ve 30. minutě sice snížil Brandon Hagel, ale o chvíli později odpověděl hostující Anthony Mantha. Washington je dnes lepším a efektivnějším celkem. Změní se to v třetí periodě?
40:00'
39:40'
Závěr druhé části si hosté už pohlídají. I po čtyřiceti minutách budou ve dvoubrankovém vedení.
39:27'
38:47'
Steven Stamkos dostal na levý kruh skákavou přihrávku, Tampa si v této přesilovce zatím počíná krkolomně.
38:13'
Nikita Kučerov hledal spoluhráče mezi kruhy, avšak hosté jeho záměr vystihli a následně se znovu ubránili.
37:44'
Na začátku oslabení se hosté osvobodili, tak tedy kotouč musí dopředu dostat domácí útočník Brayden Point.
37:27'
Dylan Strome – 2 min., sekání.
37:26'
Po předávce mezi Kučerovem a Hedmanem se ke střele na levé straně dostal Hagel, který trefil masku brankáře.
36:52'
Po poslední komerční pauze této třetiny už pokračujeme ve hře. Hraje se v útočném pásmu Tampy Bay.
36:20'
35:52'
Darren Raddysh posílá černou gumu přes celé kluziště. Zdá se, že ani tuto početní výhodu Capitals nevyužijí.
35:19'
Hosté hrají tuto přesilovku zatím velmi dobře. Drží se v útočné třetině a rychle kombinují.
34:43'
Dělovku Ovečkina domácí brankář vyrazil přímo před Johna Carlsona, který ve velké šanci těsně minul.
34:20'
Michael Eyssimont – 2 min., sekání.
34:02'
Nepříjemný moment. Kotouč trefil Alexeje Protase přímo do obličeje, ale útočník Capitals bude v pořádku.
33:35'
O kotouč se nyní bojuje u mantinelu ve středním pásmu. Tampa hledá protihru.
32:59'
Stamkos nahodil kotouč od mantinelu před bránu, mírné problémy měl Charlie Lindgren.
32:14'
Přečíslení hostů tři na jednoho bylo vyřešeno na jedničku! Dylan Strome krásnou žabičkou našel ANTHONYHO MANTHU, který z první poslal kotouč do sítě. Přesunující se Andrej Vasilevskij byl bez šance. 1:3. Asistence: Dylan Strome a T. J. Oshie.
31:54'
Anthony Mantha si hledal místo před brankovištěm, jeho zakončení ale bylo nepřesné.
31:17'
Connor McMichael se jako nůž máslem protáhl do útočného pásma. Poté vybídl Wilsona, se kterým si poradil Andrej Vasilevskij.
30:32'
Washington operoval v útočné třetině, ale už se pro kotouč musel vracet obránce Ethan Bear.
29:59'
Beck Malenstyn se ve velké rychlosti snažil dostat před bránu, ale tam to domácí měli pokryté.
29:16'
V polovině řádné hrací doby domácí snižují! Brayden Point nabil na levý kruh BRANDONU HAGELOVI, který měl před sebou celkem hodně prostoru. Útočník domácích našel místo u zadní tyče. 1:2. Asistence: Brayden Point a Nikita Kučerov.
28:59'
Kotouč tentokrát přes všechny čáry poslal Paul, ale přímo na brankáře, který rozehrál.
28:40'
Nepřesná rozehrávka Lightning. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před domácím gólmanem.
28:05'
Nick Jensen vystihl přihrávku Tylera Mottea, pobídka mířila do celkem kvalitní pozice.
27:53'
27:15'
Znovu se celek v modrých dresech ubránil, pro kotouč už míří John Carlson.
26:45'
Wilson bojoval před bránou a následně zadovkou hledal právě Ovečkina, ale Tampa přihrávku zastavila. Poté přišlo vyhození.
26:03'
Hned po buly střílel zápěstím od modré čáry Alexandr Ovečkin, Andrej Vasilevskij ale jistě zakročil.
25:53'
2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Cole Koepke.
25:19'
Málem se do velké šance dostal Point, jenže těsně před ním výtečně hokejkou zapracoval Strome.
24:56'
Calvin de Haan přidržel touš ve vlastní třetině, ale mezitím se hosté do té své vrátili a poctivě brání.
24:12'
Beck Malenstyn zavezl černou gumu do útočného pásma, kde pošetřil několik cenných sekund. Tlak Tampy se v úvodu druhého dějství nekoná.
23:12'
Kotouč se dokutálel k hostujícímu brankáři, který raději přerušil hru.
22:32'
Domácí protečovali kotouč směrem dopředu, za bránou Capitals teď hraje Joel Edmundson.
21:56'
Nikita Kučerov podržel kotouč na pravé straně a následně bekhendem přihrával. T. J. Oshie ale pobídku zachytil.
21:19'
Victor Hedman dostal kotouč proti hokejce na modrou čáru, Charlie Lindgren se ale vytáhl.
20:52'
Andrej Vasilevskij musel vyrazit za bránu, aby svému celku pomohl s rozehrávkou, což se povedlo.
20:01'
Máme za sebou první třetinu. Do utkání lépe vstoupili hosté, kteří šli hned ve 3. minutě do vedení a pak měli i další šance. Na konci první periody zvýšil jejich vedení Connor McMichael, a tak Capitals po dvaceti minutách vedou o dvě branky. Tampa potřebuje zabrat, přestože pár možností měla.
20:00'
19:08'
Na začátku poslední minuty třetiny Mitchell Chaffee jen posunul touš do útočného pásma. Za sebou měl dlouhé střídání.
18:42'
Milano nahodil kotouč, za kterým rychle spěchal, ale zadáci Tampy se vrátili.
18:04'
Nicolas Aube-Kubel se znovu dostával do kvalitní pozice, jenže kotouč na kolegu nepředal zrovna nejlépe. V této situaci člen čtvrté lajny hostů asi mohl střílet.
17:28'
Darren Raddysh vyslal pohotovou střelu, která zazvonila o tyč. Charlie Lindgren měl velké štěstí.
17:08'
Tampa by ráda svou ztrátu snížila. Nyní kombinuje v ofenzivní zóně.
16:19'
Druhý gól hostů! Tom Wilson byl za bránou pořádně důrazný, když přimáčkl na hranici pravidel na mantinel Fleuryho. Joel Edmundson pak předal kotouč mezi kruhy, kde se rychlou střelou nemýlil CONNOR MCMICHAEL. 0:2. Asistence: Joel Edmundson a Tom Wilson.
15:53'
Max Pacioretty na okamžik zůstal nehlídaný před bránou. Prudkou přihrávku zpoza klece ale na čepel nedostal, což je pro Capitals škoda.
15:31'
T. J. Oshie zaváhal při přechodu do útočné zóny, pískán je ofsajd a máme tu další reklamní pauzu.
14:56'
Kučerov připravil kotouč pro Hedmana. Švédský zadák pálil od modré čáry nepřesně.
14:26'
14:22'
Brayden Point se objevil metr před brankovištěm, jenže jeho pohotovou střelu Charlie Lindgren výtečně zastavil lapačkou.
14:15'
Victor Hedman vypálil na konci přesilovky. Poté Stamkos bekhendovým zakončením minul bránu.
13:42'
Na led se už dostala elitní přesilovková formace Tampy, ale výborně si na vlastní polovině počínal Alexej Protas.
13:02'
Michael Eyssimont se mezi kruhy prodral k volnému puku, bekhendem ale těsně minul bránu. Následně Capitals vyhodili přes celé kluziště.
12:26'
Nick Jensen – 2 min., držení.
12:16'
Kučerov u modré čáry sice hledal Darrena Raddyshe, ale tomu krok scházel.
11:38'
Po komerční pauze už pokračujeme ve hře. Celek v modrých dresech zakládá ofenzivní akci.
11:04'
Teď naopak už zase hraje v útočném pásmu hostující celek, který si mění kotouč.
10:13'
Cole Koepke velmi pohotově objel bránu a poté po ledě střílel. Hostující brankář si poradil s touto složitou situací.
09:42'
Hokejisté Tampy přidrželi kotouč ve střední třetině. Záhy se pokusí založit další akci.
08:46'
Brayden Point posunul kotouč proti hokejce Fleuryho, který napálil obránce, jenž stál před ním. Následně opět Haydn Fleury střílel, avšak Charlie Lindgren se činil.
08:14'
Kotouč ve svém pásmu podržel Nick Perbix, který nyní vyčkává s rozehrávkou.
07:45'
Joel Edmundson nahazoval od modré čáry ve chvíli, kdy toho Andrej Vasilevskij mnoho neviděl.
06:59'
Kučerov si přehodil kotouč mezi bruslemi. Poté od modré čáry pálil Fleury do připraveného brankáře.
06:26'
Už po skončení přesilovky měli hosté před bránou soupeře obrovský tlak. Aktivně si tam počínal hlavně Beck Malenstyn.
05:59'
Tampa už vyhazuje puk přes celé kluziště a může na led poslat čerstvé síly.
05:38'
Anthony Mantha nezvládl přihrávku k modré čáře, takže hosté o útočnou třetinu přišli.
04:59'
Ovečkin posunul kotouč na Stromea, který se snažil otočit u brány, ale domácí si jeho manévr pohlídali.
04:22'
Michael Eyssimont – 2 min., držení.
04:14'
Paulovi se střela z pravé strany vůbec nepovedla. Za okamžik bude hrát Washington první přesilovku.
03:21'
Po zaváhání Vasilevského při rozehrávce zpoza brány se málem do obrovské šance dostal Ovečkin. Chybělo jen málo, aby se kapitán Capitals prosadil.
03:06'
Tyler Motte připravil střeleckou pozici pro Lukeho Glendeninga. První úspěšný zákrok pro Charlieho Lindgrena.
02:30'
Hosté jdou hned na začátku do vedení! NICOLAS AUBE-KUBEL chytrým a šikovným manévrem přehrál hned dva hráče a rázem měl na pravé straně volno. Útočník Washingtonu pak vypálil bekhendem přesně nad rameno domácího brankáře. 0:1. Asistence: Beck Malenstyn.
01:28'
Oshie se zleva celkem snadno proháčkoval před bránu. Jeho dlouhou kličku do forehandu brilantně vykopl betonem Andrej Vasilevskij.
01:01'
Point vybídl mezi kruhy Hagela, jehož střela byla sražená nad břevno. Washington měl štěstí.
00:30'
Conor Sheary se málem hned v úvodu dostal do brejku, jenže prudkou přihrávku nakonec nezachytil.
00:01'

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (J. Johansson) – D. Raddysh, Hedman (A), Perbix, H. Fleury, de Haan, Lilleberg – Kučerov (A), Cirelli, Stamkos (C) – Chaffee, Point, Hagel – Sheary, Paul, Eyssimont – Motte, Glendening, Koepke.
Trenér: Jon Cooper

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Carlson (A), T. van Riemsdyk, Jensen, Sandin, Bear, Edmundson – Oshie (A), D. Strome, Ovečkin (C) – Wilson, McMichael, Mantha – Milano, Sgarbossa, Pacioretty – Aube-Kubel, Protas, Malenstyn.
Trenér: Spencer Carbery

Rozhodčí: Pochmara, MacDougall – Murray, Apperson.

WASHINGTON CAPITALS

Washington je na jedenácté pozici ve Východní konferenci, na play-off v této chvíli ztrácí šest bodů. Hokejisté Capitals v 54 zápasech nastřádali 58 bodů. Do tohoto utkání jdou se dvěma výhrami za sebou, neboť předminule zdolali 4:3 Montreal a v předchozím duelu rozstříleli New Jersey vysoko 6:2. Ačkoliv se letos Alexandru Ovečkinovi střelecky moc nedaří, s 41 kanadskými body je nejčastěji bodujícím hráčem svého celku. Má o dva body více než druhý Dylan Strome.

TAMPA BAY LIGHTNING

Tampa po 57 odehraných zápasech bojuje o postup do play-off. Momentálně je v tabulce konference na sedmé pozici s pětibodovým náskokem na New Jersey a Islanders, tedy na celky, které by momentálně ve vyřazovací fázi chyběly. Blesky nedávno zvítězily ve třech zápasech za sebou, nicméně v posledních dvou duelech nebodovaly. Nejprve schytaly debakl 2:9 doma s Floridou a poté podlehly i Ottawě 2:4. Tampa se letos může spolehnout na výkony Nikity Kučerova, jenž je s 94 kanadskými body nejproduktivnějším hráčem celé NHL.

Erik Černák (Tampa)
Martin Fehérváry (Washington)
Hezkou hokejovou noc při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se společně zaměříme na utkání mezi Tampou a Washingtonem. Úvodní buly padne krátce po 1:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.