NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Ottawa - 27. února 2024   01:00

Washington
Washington
06:30' Protas (Mantha, McMichael) • 08:30' Carlson (D. Strome) • 18:33' Pacioretty (Sgarbossa, McMichael) • 18:47' Malenstyn (Protas, Aube-Kubel) • 21:58' Lapierre (Malenstyn, Bear) • 30:55' Lapierre (Mantha, Bear)
6:3
(4:2, 2:1, 0:0)
Ottawa
Ottawa
10:12' Batherson   • 12:41' Pinto  (Hamonic, B. Tkachuk) • 21:27' B. Tkachuk  (Tarasenko, Pinto)
Washington
Dunning, McIsaac – Tobias, Smith
Capital One Arena, Washington
17 296 diváků
Ottawa
A. Forsberg (21. Korpisalo) – Sanderson, Bernard-Docker, Chabot, Brännström, Chychrun, Hamonic – B. Tkachuk, Pinto, Tarasenko – M. Joseph, Stützle, Giroux – Greig, Norris, Batherson – Kubalík, Kastelic, Kelly.

Česká a slovenská stopa
Dominik Kubalík (OTT) – 0+0, -2 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 09:27

Tři hvězdy utkání
1. Alexej Protas (WSH) 1+2
2. Hendrix Lapierre (WSH) 2+0
3. John Carlson (WSH) 1+0
59:26'
Vladimir Tarasenko nedokázal proměnit velkou šanci, puk končí vedle.
59:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině i v tomto zápase.
58:45'
V poklidném tempu se zápas dohrává.
57:07'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.
56:43'
Joonas Korpisalo si připsal velmi dobrý zákrok, zkoušel to jeden z domácích hráčů, byl to Tom Wilson.
55:37'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Senators, Joonas Korpisalo musí být pozorný.
55:13'
Nicolas Aube-Kubel pálil z dobré pozice, brankář Senators byl připravený a nenechal se prostřelit.
54:40'
Alexandr Alexejev byl zcela volný na modré čáře, ale spoluhráči k němu nedokázali dostat kotouč.
52:31'
Joonas Korpisalo kryje kotouč poté, co zakončoval domácí Rasmus Sandin.
52:15'
Komerční přestávka.
52:10'
Alexandr Ovečkin to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do útočného pásma. Ofsajd.
51:02'
Beck Malenstyn si sice vypracoval dobrou střeleckou pozici, ale v rozhodující moment nechal kotouč za sebou, zakončit nyní nedokázal.
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.
49:27'
Mathieu Joseph to zkoušel individuálně, s jeho pokusem si snadno dokázal poradit brankář Darcy Kuemper. Bude se vhazovat.
47:43'
Souboje o kotouč se odehrávají především ve středním pásmu, ani jeden celek nyní nechce chybovat. Sledujeme rychlou pasáž hry.
47:00'
Sedm minut hry je ze třetí třetiny pryč a domácí hokejisté dál kontrolují průběh zápasu.
45:17'
Takticky hrají domácí hokejisté velmi dobře, mají náskok a nedávají soupeři výraznější šance.
44:31'
17:16, tak vypadá statistika střel na branku, mírnou převahu mají domácí hráči, kteří mají náskok o tři branky.
43:50'
Tom Wilson se sice propracoval do zakončení, ale jeho pokus byl zblokovaný.
43:02'
Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje, ani jeden celek se nyní nemůže dostat do zakončení.
42:00'
Capitals se nyní dostali do problémů, ale situaci před vlastní brankou dokázali zvládnout.
41:02'
Velmi dobře mají domácí hokejisté tento zápas rozehraný, uvidíme, jak jim cestu za body zkomplikují hosté.
40:18'
Zápas pokračuje třetí třetinou, domácí celek se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Zatím ale čekáme na výraznější šanci.
40:01'
40:00'
39:45'
Senators vybojovali ještě jedno vhazování.
39:00'
Hlasatel v aréně oznámil poslední minutu hry ve třetině.
38:17'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, domácí mají náskok o tři branky.
37:59'
Michael Sgarbossa měl zajímavou šanci, ale nedokázal ji proměnit. Kotouč kryje brankář Senators.
37:25'
Jake Sanderson byl u kotouče jako první, píská se zakázané uvolnění, hra se vrací před branku Capitals.
37:00'
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině. Puk kryje domácí brankář.
36:35'
35:40'
Dylan Strome hledal spoluhráče, ale puk získali obránci Senators, kteří otáčejí směr hry.
35:18'
Přesilovku hraje domácí celek, který se sice dostal do útočného pásma, ale Ovečkinův pokus míří vedle.
34:30'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators:
Erik Brännström – 2 min., nedovolené bránění.
34:05'
Darcy Kuemper nevěděl, kde je kotouč, ale dokázal jej udržet před brankovou čárou.
33:35'
Sledujeme klidnější pasáž hry, domácí se sice dostali do útočného pásma, ale na výraznější šanci čekají.
33:10'
32:36'
Devět branek nabídl tento zápas a to ještě celá řada minut zbývá do konce. Senators mají tříbrankový deficit a nyní bude na nich, jak dokáží odpovědět.
30:55'
Washington právě vstřelil branku!
Nádherná akce domácích, která byla vyšperkovaná přihrávkou před prázdnou branku. Puk do braky snadno dokázal dostat HENDRIX LAPIERRE. Asistence: Anthony Mantha a Ethan Bear.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i v tomto zápase. Capitals mají dvoubrankový náskok.
29:10'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí aktuálně k vidění není.
28:09'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Capitals.
27:50'
13:13, střelecky je zápas vyrovnaný, ale domácí hokejisté mají aktuálně dvoubrankový náskok.
27:36'
27:03'
Senators hrají přesilovku dobře, usadili se v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.
26:39'
Thomas Chabot se od modré čáry dostal do střelecké pozice, s jeho pokusem si dokázal brankář poradit.
25:36'
Vyloučení v týmu Washington Capitals:
Pierrick Dubé – 2 min., podrážení.
24:45'
Alexej Protas měl zajímavou střeleckou pozici, ale jeho rána míří vedle branky, gólman zasahovat nemusel.
24:24'
Brady Tkachuk se propracoval do zakončení, ale s jeho pokusem si dokázal poradit brankář Capitals.
23:08'
Celkem osm branek nabídl tento zápas, sledujeme rychlou pasáž hry, ani jeden celek nyní nechce chybovat.
21:58'
Domácí celek velmi rychle přispěchal s odpovědí, z ostré pozice se nyní dokázal prosadit obranou soupeře neobsazený HENDRIX LAPIERRE. Asistence: Beck Malenstyn a Ethan Bear.
21:27'
Ottawa právě vstřelila branku!
Z kraje druhé třetiny se sníženo, prosazuje se mezi betony BRADY TKACHUK. Asistence: Vladimir Tarasenko a Shane Pinto.
20:01'
Střídání v týmu Ottawa Senators:
ze hřiště odchází Anton Forsberg, přichází Joonas Korpisalo.
20:01'
20:00'
18:47'
Domácí celek se prosazuje velmi rychle znovu a navyšuje své vedení na dva góly, kotouč po ledě do branky dokázal dostat BECK MALENSTYN. Asistence: Alexej Protas a Nicolas Aube-Kubel.
18:33'
Domácí se dostávají do vedení, přesilovku dokázal povedenou ránou proměnit někdejší hráč Vegas MAX PACIORETTY. Asistence: Michael Sgarbossa a Connor McMichael.
18:03'
Alexandr Ovečkin pálil a jeho pokus snadno kryje brankář Senators. Bude se vhazovat.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, domácí se nastěhovali do útočného pásma, kde kombinují.
16:42'
Drake Batherson – 2 min., vražení na hrazení.
16:42'
Na ledě se strhla potyčka.
16:12'
15:44'
John Carlson rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.
15:01'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině. Že by tento zápas nudil, to se napsat rozhodně nedá.
13:47'
Nicolas Aube-Kubel se propracoval do zakončení, se kterým si snadno dokázal poradit brankář.
12:41'
NHL Situation Room v Torontu se tímto momentem zabývala a doporučila sudím, aby své rozhodnutí přehodnotili. Branka byla dosažena v souladu s pravidly, gól platí. Prosazuje se šikovnou tečí SHANE PINTO. Asistence: Travis Hamonic a Brady Tkachuk.
12:41'
Hosté dostali sice kotouč do branky, ale pro zásah vysokou hokejkou neplatí.
11:34'
11:18'
Senators pokračují v dobré hře, ale obrana Capitals je nyní pozorná a nedává soupeři mnoho prostoru.
10:12'
Po chybě domácího brankáře si hosté vypracovali šanci, kterou dokázali proměnit. Kotouč do branky poměrně snadno dostal z hranice brankoviště DRAKE BATHERSON.
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině.
09:35'
Pokračujeme v rychlém hokeji, domácí ze čtyř střel na branku nedokázali dát dvě branky.
08:30'
Čistě vyhrané buly v útočném pásmu, a pak následovala střela, která propadla až za brankovou čáru, prosazuje se JOHN CARLSON. Asistence: Dylan Strome.
08:21'
Jakob Chychrun – 2 min., vysoká hůl.
07:37'
Washington pokračuje v aktivní hře, tlačí se do zakončení, ale obrana Senators je nyní pozorná.
06:30'
Domácí celek se dostává do vedení, po situaci dva na jednoho se blafákem z hranice brankoviště prosazuje ALEXEJ PROTAS. Asistence: Anthony Mantha a Connor McMichael.
05:50'
Joel Edmundson rozehrává od své branky a čeká na dostřídání spoluhráčů. Sledujeme nyní rozehrávku Capitals.
05:01'
1:1, tak zatím vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.
04:30'
Ani jeden celek se nyní nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu, sledujeme klidnější pasáž hry. Mnoho šancí k vidění není.
03:07'
Thomas Chabot to vzal na sebe, jeho střelecký pokus z druhé vlny končí vedle branky. Gólman zasahovat nemusel.
02:45'
Hendrix Lapierre nahodil kotouč do útočného pásma, ale neměl potřebnou podporu od spoluhráčů.
02:15'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice.
00:50'
Capitals se dostali do ofsajdu, v něm byl Alexandr Ovečkin. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
00:01'

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – Sandin, Carlson, Alexejev, T. van Riemsdyk, Edmundson, Bear – Ovečkin, D. Strome, Wilson – Protas, McMichael, Mantha – Pacioretty, Sgarbossa, P. Dubé – Malenstyn, Lapierre, Aube-Kubel.

Ottawa Senators: A. Forsberg (Korpisalo) – Sanderson, Bernard-Docker, Chabot, Brännström, Chychrun, Hamonic – B. Tkachuk, Pinto, Tarasenko – M. Joseph, Stützle, Giroux – Greig, Norris, Batherson – Kubalík, Kastelic, Kelly.
Zápas brzy začne.
V tabulce Východní konference jsou domácí na desáté pozici, hosté jsou až na třinácté pozici. Favoritem tohoto zápasu jsou hokejisté domácího klubu.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Washington Capitals a Ottawa Senators.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.