SESTŘIH: 20. kolo, Zlín - Litvínov PP 6:5

Kdo dnes dorazil na ZS Luďka Čajky nemusí rozhodně litovat. Tříbrankový náskok Litvínova dokázali zlínští hokejisté smazat a dokonce se jim podařilo vyrovnat. Pořádné drama prvního s posledním nakonec muselo rozhodnout až prodloužení, kde se prosadil ostrým pokusem od modré čáry Jiří Marušák. Extraligovou premiéru si připsal brankář Petr Hromada, který si počínal velmi dobře. Zlínu se podařilo po dvou zápasech opět bodovat. Pro dnešek je to ze Zlína všechno, hezký zbytek pátečního večera, napočtenou.
61:26
Zlín právě vstřelil branku!
Neskutečné! JIŘÍ MARUŠÁK ostře napřáhl na modré čáře a dělovkou po ledě zajišťuje Zlínu druhý bonusový bod. Asistence: Jakub Svoboda.
60:01
Zlínští předvedli famózní třetí třetinu, kterou vyhráli 3:1 a duel dospěl až do prodloužení.
60:00
59:48
Svoboda se protáhl s kotoučem do útočného pásma, kde puk nahrál Marušákovi, jenž střelou z první ohrozil brankáře Horáka.
59:02
Litvínov si prožívá hodně krušný závěr zápasu. Viktor Hübl (LIT) 2 minuty za hákování.
58:30
Köhler byl v šanci faulován, Zlín hraje signalizovanou výhodu a bude mít přesilovku.
57:39
Tlak Zlína se vztupňuje. Berani obstřelují branku Litvínova ze všech stran.
56:56
Verva se této přesilovce Zlína dokázala ubránit, Piroš je zpátky ve hře.
56:19
Říčkova svižná střela z mezikruží brankáře Horáka nevylekala.
55:46
Berani tlačí na pilu a Verva se zuby nehty brání přesilovce domácích.
55:29
Svobodovi střela nesedla a další dotyk s kotoučem zlínského útočníka končí ztrátou útočného pásma.
54:56
ZS Luďka Čajky je na nohou a přeje si, aby se domácí ujali vedení v zápase. Kamil Piroš (LIT) 2 minuty za hákování.
53:40
Zlínští výborně brání a Litvínov má problém s rozehrávkou.
53:18
Čajánek vybojoval kotouč, který posléze ztratil zbytečnou nahrávkou Marušák.
52:50
Litvínov působí na ledě hodně nervózním dojmem. Verva ztratila třígólové vedení a Ondráček málem přidal do litvínovské klece další zásah. Puk po střele zlínského útočníka jen o fous minul odkrytý prostor u levé tyčky.
52:32
Trávníček zalehl kotouč v rohu kluzišti za brankou Zlína a po komerční přesávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
51:55
Hromada se blýskl parádním semaforem proti Pavelkově tvrdé střele.
51:40
To co se dnes děje na ZS Luďka Čajky je nevídané. Litvínov ztácí bohatý bohaté vedení a je vyrovnáno! Nahození Řezníčka tečoval do horního růžku kapitán PETR ČAJÁNEK. Asistence: Tomáš Žižka, Dalibor Řezníček.
51:20
Petr Hromada opět úspěšně zasahuje. Další buly v blízkosti zlínské klece.
50:42
Jánský narazil Ondráčka na mantinel, vylučovat se ale nebude.
50:05
Hromada ukořistil do lapačky kotouč po střele Majdana. Vhazuje se po pravici zlínského brankáře.
49:47
Karel Kubát (LIT) vyfasoval desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.
49:30
Gerhát vybídl do šance neobsazeného Rostislava Martynka, který střelou z první nepřekonal výborného Hromadu.
48:40
Zeman se vrací na led, Litvínov je v plném počtu a bude hrát zkrácenou přesilovku pět na čtyři.
48:26
Kotvan z nadějné pozice nastřelil pouze bránícího Chaloupku.
47:51
Petr Čajánek (ZLN) 2 minuty za hákování.
47:19
Zlín tlačí Litvínov v jeho třetině. Horák vyrazil betonem dva střelecké pokusy od Marušáka.
46:35
Martin Ručinský (LIT) 10 minutový osobní trest za nesportovní chování.
46:35
Zlínští roztočili pořádný kolotoč v útočném pásmu a Litvínov musel řešit situaci za cenu faulu. Michal Trávníček (LIT) 2 minuty za podražení.
46:18
Kubiš si ostrým hitem počíhal na Baránka, kterého srazil k ledu.
45:40
Zlínští dostali tu správnou notu a začínají pořádně přitápět před brankou Vervy.
45:19
Zlínská mašina se začíná pomalu rozjíždět. PETR HOLÍK obkroužil branku Litvínova a rychlou střelou zápěstím vymetl horní růžek Horákovy branky. Asistence: Roman Vlach.
44:57
Dvojnásobná přesilovka domácích je využita! našel mezi kruhy ROBERTA ŘÍČKU, který střelou z první překonává brankáře Horáka. Asistence: Petr Leška.
44:10
Brankář Litvínova dokázal vytěsnit i střelu Jiřího Marušáka.
43:38
Všechny tři Říčkovy střely dokázal brankář Horák vytěsnit. Zlín stále tlačí a tlačí v přesilovce.
43:16
Zlín bude hrát přesilovku pět na tři, která bude trvat dvě minuty. Jiří Zeman (LIT) 2 minuty sekání.
43:16
Martin Ručinský (LIT) 2 minuty za nedovolené bránění.
42:48
Na opačné straně likviduje prudký pokus Písaříka brankář Hromada.
42:35
Žižkovo nahození končí v moci Lukáše Horáka. Vhazuje se po jeho levé ruce.
41:20
Litvínov právě vstřelil branku!
Verva dokonale rozebrala zlínskou čtveřici a prosazuje se i po páté. Střelu Jánského vyrazil brankář Hromada pouze před FILIPA PAVLÍKA, jenž rychle dorazil kotouč za záda zlínského brankáře. Asistence: Peter Jánský, Martin Ručinský.
40:38
Kubátovo nahození vyrazil Hromada před Jánského, jehož dorážku také zlínský brankář zneškodnil.
40:20
Bedřich Köhler (ZLN) 2 minuty za držení.
40:01
Čtyřicet minut dnešního duelu mezi Zlínem a Litvínovem je za námi. Druhou třetinu ovládli hokejisté Litvínova, když se prosadili hned třikrát a vedou v celkovém součtu 4:2. Zlínu se v této třetině nedařilo vůbec nic a Litvínovu právě naopak. Po čtvrté brance Litvínova musel brankoviště opustit Libor Kašík a extraligovou premiéru si vyzkoušel Petr Hromada ze Vsetína. Zlínu se povedlo těsně před odchodem do šaten snížit zásluhou Valenty. Uvidíme co nám nabídne poslední třetina, která začne cca v 19:20.
40:00
39:19
Poslední minutka druhé třetiny.
38:10
Hromada si připisuje první zákrok proti jedovaté střele Kamila Piroše. Zlínský brankář ukořistl kotouč do lapačky.
37:29
Domácí hráči jsou nabuzeni po snižující brance a neustále se tlačí do zakončení.
36:45
Zlínští se ještě dostávají teoreticky do hry. TOMÁŠ VALENTA napřáhl na modré čáře a kotouč prošel Horákovy mezi betony až do sítě. Asistence: Ondřej Veselý.
36:03
Do branky Zlína se staví Petr Hromada, který si připíše první extraligový start v kariéře.
36:03
Verva je na koni a Berani jsou již frustrovaní. Autorem čtvrté branky v této přesilové hře je TOMÁŠ PAVELKA. Asistence: Michal Trávníček, Kamil Piroš.
34:37
Petr Čajánek (ZLN) 2 minuty za hru vysokou holí. Zlínský kapitán byl poslán na trestnou lavici a na lavici hříšníků rozštípal svoji hůl na několik částí.
34:05
Další buly v oblasti zlínské branky.
33:54
Hraje se v pomalejším tempu, ale hra se málo přerušuje. Až teď musel rozhodčí hru přerušit kvůli zdlouhavému souboji o kotouč za brankou Zlína.
32:46
Kašík podruhé za sebou úspěšně zasahuje proti střele Jánského.
32:31
Zlínští jsou opět jakoby před chvíli absolvovali ledovou sprchu. Vhazuje se před brankářem Horákem.
31:49
Verva využívá přesilovou hru přesně po deseti vteřinách. FILIP PAVLÍK si sjel na ofenzivní výlet, který zakončil přesnou střelou do šibenice. Asistence: Viktor Hübl, Karel Kubát.
31:39
Verva uzamkla domácí celek v útočném pásmu a vynutila si přesilovou hru. Tomáš Žižka (ZLN) 2 minuty krosček.
31:03
Prudké nahození Ondráčka brankář Horák nedokázal udržet. Zlín si vynutil alespoň buly v útočné třetině.
30:24
Litvínov ukazuje domácím, jak se využívají přesilové hry. Přesilovkovou kombinaci dokonal MARTIN RUČINSKÝ, který s přehledem překonal brankáře Kašíka. Asistence: Viktor Hübl, Karel Kubát.
29:54
Pavlík nezpracoval vyhození Kotvana a Verva musí začít další akci od vlastní branky.
29:38
Verva bude mít šanci strhnout vedení na svoji stranu při přesilové hře. Jakub Svoboda (ZLN) 2 minuty za hákování.
29:18
Další buly v oblasti zlínské branky. Zlín se tlačí do zakončení, ale Horák společně s obránci tlaku domácího celku odolávají.
28:35
Žižka dlouho držel kotouč bruslí u mantinelu, až rozhodčí musel hru přerušit. Vhazovat se bude v útočné třetině Zlína.
28:02
Baránek je zpátky ve hře, Zlín je kompletní.
27:20
Verva si zbytek oslabení hlídá s poklidem a opět vyhazuje puk před Kašíka.
26:53
Kotouč se po střele Jakuba Svobody odrazil od lapačky Horáka a zastavil se pár centimetrů před brankovou čarou. Na poslední chvíli puk směřující do sítě odpálil jeden z obránců Litvínova.
26:20
Kubát nahazuje kotouč na Frola, který osvobozuje svůj celek při oslabení.
26:01
Marek Baránek (LIT) 2 minuty za faul loktem. Zlínu se nabízí další přesilová hra. Tentokrát budou hrát domácí s výhodou jednoho hráče v poli.
25:05
Řezníček je zpátky ve hře, Zlín je kompletní.
24:21
Vervě se přesilovka vůbec nedaří. Kotvan nahazuje kotouč na Horáka a přesilovka Litvínova se krátí.
23:34
Kašík vyrazil štiplavou Ručinského střelu z levého kruhu.
23:01
Litvínovští si zahrají přesilovou hru. Dalibor Řezníček (ZLN) 2 minuty za hákování.
22:20
Verva se přesunula do útoku a kombinuje před brankou Kašíka.
21:34
Robert Říčka střelou z první zaměstnal brankáře Horáka, který ukořistil jeho střelu od modré do lapačky.
20:49
Horák vyrazil povedenou střelu Jakuba Svobody.
20:36
Veselého nahrávka na Lešku byla nepřesná, protože Leška odjel střídat.
20:01
Dvacet minut utkání mezi prvním a posledním celkem je za námi. Stav je zatím nerozhodný 1:1 po brankách hostujícího Písaříka, který se prosadil z nařízeného trestného střílení, a za domácí srovnal stav zápasu v 9. minutě Zdeněk Okál. Zlín byl v první periodě o něco lepším celkem, ale domácím schází střelba a díky tomu možná nezúžitkovali i dvojnásobnou přesilovku.
20:00
19:39
Lukáš Horák si ještě připíše úspěšný zákrok před první sirénou.
17:42
Okál byl slibně rozjetý s kotoučem na čepeli, když ho na poslední chvíli čistě odzbrojil bránící Chaloupka.
17:19
Čajánkova formace motá hostující pětku, ale Zlínu dnes hodně chybí střelba.
16:24
Verva nebezpečně obléhala branku PSG. Kašík několika skvělými zákroky zneškodnil slibné šance Vervy.
15:49
Kašík zneškodnil střelu Hübla a dorážka Jánského jen těsně minula vrchní část odkryté zlínské branky.
15:10
Berani nedokázali zúžitkovat přes minutu trvající dvojnásobnou přesilovou hru a Verva je kompletní.
14:47
Litvínov se brání už i s Ručinským a Zlínu se momentálně nedaří dostat do šance.
14:20
Kotouč po nahrávce Čajánka přeskočil dvě zlínské hokejky a Verva našetřila potřebný čas při hře ve čtyřech.
13:38
Kubát vyvezl kotouč v oslabení a pohodlně jej nahodil za branku Kašíka. Domácí musí založit novou přesilovkovou akci.
13:04
Verva si vyžádala před dvojnásobnou přesilovkou domácích oddechový čas.
13:04
Minutu a tři vteřinky budou hrát domácí přesilovou hru hokejisté Zlína. 2 minuty za zdržování hry vyfasoval Viktor Hübl (LIT) Útočník Litvínova totiž vyhodil kotouč do hlediště.
12:46
Čajánek našel u opačné tyče osamoceného Valentu, který z první promáchl nadějnou příležitost.
12:26
Litvínovu se povedlo vyhrát vhazování a poslat kotouč přes všechny čáry.
12:07
Martin Ručinský (LIT) 2 minuty za držení protihráče.
11:34
Štiplavou ránu z hole Martina Ručinského vyrazil Libor Kašík do ochranné sítě. Následuje buly po pravé ruce zlínského brankáře.
10:30
Kotvan ukázkovým bodyčkem sestřelil rozjetého Gerháta. Publikum tento zákrok ocenilo potleskem.
9:48
Kašík musel zasahovat na druhé straně kluziště proti jedovaté Pirošově střele. Hraje se zatím ve velmi opatrném tempu.
9:24
Jakub Svoboda minul z dorážky jen o fous odkrytý prostor u levé tyče Horákovy branky.
8:57
Horák musel řešit nepříjemnou situaci na vlastním brankovišti. Bude se vhazovat po jeho levé ruce.
8:49
ZDENĚK OKÁL zajišťuje utkání remízový stav! Zlínský útočník se z levého křídla natlačil do zakončení a rychlou střelou zápěstím překonává brankáře Horáka. Bez asistence.
6:19
Komerční přestávka. Vhazuje se po pravé ruce Libora Kašíka.
5:48
Verva se zatím do moc šancí nedostala, ale díky proměněnému nájezdu Písaříka jsou hosté ve vedení.
5:28
Tentokrát se v útočné třetině usadili domácí, ale brankář Horák zasahovat nemusel.
4:38
Verva se usadila v útočném pásmu, ale Kašíka se jí ohrozit zatím nepovedlo.
4:00
Verva se ujímá vedení! Litvínovský PAVEL PÍSAŘÍK vymíchal zlínského brankáře a povedeným blafákem zasouvá kotouč do sítě. Bez asistence.
4:00
Pavel Písařík byl v zakončení faulován Daliborem Řezníčkem a sudí nařizuje trestné střílení.
3:41
Kašík si připsal první kontakt s kotoučem, když rozehrávkou podpořil protiútok domácích.
3:16
Leškova přihrávka na rozjetého Bedřicha Köhlera byla ofsajdová. Hra se vrací do středního pásma, kde se bude vhazovat.
2:34
Jakub Svoboda tvrdým hitem poslal k ledu jednoho z obránce Chaloupku, který se těžko zvedal z ledu a nakonec zamířil do kabin.
2:10
Verva první oslabení se štěstíčkem přečkala a je kompletní.
1:43
Zlínští jsou v první přesilovce hodně nebezpeční. Litvínovu se povedlo až teď podruhé dostat kotouč do bezpečí.
1:23
Druhá přesilovková formace Zlína roztočila další kolotoč přihrávek.
0:50
Brankář Horák se štěstím vytěsnil Svobodovu střelu a po střele Marušáka kotouč poskakoval po brankovišti. Dorážející Svoboda už na nikým nehlídaný kotouč nedosáhl.
0:34
Zlínská pětka nedokázala udržet kotouč v útočné třetině a Litvínov poprvé vyhazuje.
0:10
Ševci si zahrají hned v úvodu přesilovou hru pět na čtyři. Viktor Hübl (LIT) 2 minuty za podražení.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Hromada) – Řezníček, Marušák, Urbanec, Kotvan, Valenta, Žižka – Köhler, Leška, Okál – Říčka, Vlach, Holík – Veselý, Čajánek, J. Svoboda – Čech, Ondráček, Kubiš.

HC Verva Litvínov: Horák (Soukup) – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Pavlík, Zeman, Frolo, Baránek – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Gerhát, Martynek – Trávníček, Piroš, Majdan – Jurčík, Šrámek, Písařík.

Rozhodčí: Čech, Polák – Bryška, Skopal.
Tipsport extraliga pokračuje v plném proudu i po reprezentační přestávce. Zlínští hokejisté už sehráli ve středu duel na ledě Pardubic, kde po slibné první třetině duel nezvládli a prohráli vysoko 6:2. Hokejisté Litvínova jedou naopak na slušné vlně a v posledním duelu nezaváhali a získali plný počet bodů. Dnes se proti sobě postaví první a poslední celek v tabulce. Litvínovu se daří skvěle a má před Třincem přesně tři body náskok. Vervu drží skvělý Francouz a ofenzívu táhne František Lukeš. Zlínu se od začátku sezony nedaří a Berani stále marně vyhlížejí utkání od kterého by se mohli odrazit. Před reprezentační přestávkou klub rozvázal smlouvu s Jaroslavem Balaštíkem, kterého nahradil na hostování Jakub Svoboda z Komety Brno. Zlínští mají stále problémy se zraněnými brankáři a roli dvojky musí plnit vsetínský Hromada. Dnešní duel prvního s posledním startuje v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.