SESTŘIH: 23. kolo, Karlovy Vary - Zlín 2:3 po nájezdech

Je tady konec dnešního utkání, ve kterém jsme viděli velice vyrovnaný výkon obou týmů, a tak zápas dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých byli úspěšnější hosté ze Zlína a odvážejí si o bod více. Toto je ode mne pro dnešek vše a budu se těšit u dalšího onlajn přenosu na počtenou!
V samostatných nájezdech zvítězil tým PSG Zlín.
Autorem vítězné branky je BEDŘICH KÖHLER.
Jenže Radim Bičánek na Hromadu nevyzrál, a tak dnes vítězí Zlín.
Bedřich Köhler vymíchal Závorku a Radim Bičánek teď musí dát.
Vladimír Sičák prostřelil Hromadou střelou mezi betony.
Petr Holík překonává Závorku tvrdou střelou.
Radek Duda ze rozjel na Hromadu, ale forhendovou kličkou na něj nevyzrál.
Samostatné nájezdy začínají.
Samostatné nájezdy začne domácí Energie.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:42
Závorka nyní nechtěl přerušovat hru a nepřesně rozehrál přímo na hůl Veselého, který z bezprostřední blízkosti přestřelil bránu karlovarského gólmana.
64:08
Domácí trenér Karel Mlejnek požádal o oddechový čas.
64:08
Nepřesná rozehrávka domácího týmu a je z toho zakázané uvolnění.
63:29
Leška to zkoušel z pravé strany, ale jeho střela končí vysoko nad Závorkovo bránou.
62:42
Sičák si najel na střelu z první až ze střídačky, ale Hromada ji dokázal vyrazit lapačkou.
61:37
Zlín je v prodloužení aktivnější a nenechává domácí rozehrát.
60:46
Žižka s Leškou ujížděli dva na jednoho, ale první jmenovaný to vyřešil ledabylou střelou.
60:01
Je za námi dalších dvacet minut a i v těch padlo na každé straně po jednom gólu. Energie šla sice do vedení, ale Zlín dokázal vyrovnat gólem Holíka.
60:00
59:11
Köhler si nerozuměl se spoluhráči a posílá kotouč až na zakázané uvolnění. Šance pro Energii na skórování.
59:08
Běží poslední minuta třetí třetiny.
58:28
Veselý přejel příliš rychle do útočného pásma a píská se ofsajd.
58:07
Další přerušení, tentokrát střelu tečoval Radek Deyl a bude se vhazovat ve středním pásmu.
57:47
Závorka vyrazil Žižkovu střelu do ochranné sítě a vhazovat se bude po pravici karlovarského gólmana.
56:58
Tři minuty před koncem se bude vhazovat před Hromadou a domácí fanoušci ženou bouřlivě svůj tým dopředu.
56:37
Koblasa se tlačil po pravém křídle před gólmana, ale jeho střela skončila pouze v rohu.
56:27
Závorka raději přerušuje hru a vhazovat se bude v obranném pásmu Energie.
55:55
Třetí třetina se nám blíží ke konci a vše zatím směřuje do prodloužení.
54:46
Balán to dobře zkoušel střelou přes obránce, ale Hromada si našel výhled a kotouč chytá.
54:25
Ofsajd v podání hostujícího týmu a následuje komerční přestávka.
54:17
Teď už je na ledě i Duda a bude se hrát opět v pěti hráčích na obou stranách.
53:54
Žižka je na ledě a začne krátká přesilovka pro Zlín.
53:20
Na ledě se nám začíná přiostřovat. Domácí hráči nejsou s výroky rozhodčího nijak nadšení.
52:15
Jenže síly na ledě se vyrovnají. Radek Duda (KVA) je vyloučen na dvě minuty za hákování.
51:53
Energie může jít opět do vedení. Tomáš Žižka (ZLN) fauloval sekáním Václava Skuhravého a putuje na trestnou lavici.
51:01
Pšurný dobře tečoval Bičánkovu střelu od modré, ale Hromada měl betony na správném místě.
50:19
Dnešní utkání sleduje 3233 diváků.
49:58
Zakázané uvolnění Zlína a vhazovat se bude po pravici Hromady.
49:33
Skuhravý si dobře vyjel do šance mezi kruhy a Hromada jeho střelu pouze prapodivně vyrazil.
48:59
Další atak, tentokrát na Stanislava Balána, ale rozhodčí se rozhodli zřejmě již nevylučovat, jinak si to nedokáži vysvětlit.
48:22
Vojtěch Tomeček byl tvrdě atakován u mantinelu, ale hlavní rozhodčí opět zůstávají v klidu.
47:17
Zlín právě vstřelil branku!
Krátké zaváhání v domácí obraně a Zlín srovnává. V akci dva na jednoho se po střele Říčky dostal k dorážce JIŘÍ HOLÍK a do prázdné brány zakončil bez větších problémů. Asistence: Robert Říčka, Roman Vlach.
46:42
Závorka kryje kotouč pod svou lapačku a následuje komerční přestávka, po které bude následovat vhazování v obranném pásmu Energie.
46:17
Harant je na ledě a Energie ustála oslabení bez úhony.
46:06
Domácí výborně brání a přesilová hra Zlína bude za chvíli u konce.
44:55
Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, ale jejich střely jsou buď zblokované, nebo nepřesné.
44:17
Zlín dostává možnost na srovnání. Tomáš Harant (KVA) putuje na trestnou lavici za nedovolené bránění.
44:05
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Energie jde do vedení! Domácí využívají další přesilovou hru, když se k dorážce po střele Davida Hrušky dostal STANISLAV BALÁN a pohotově dorazil puk za Hromadova záda. Asistence: David Hruška, Radek Duda.
43:42
Energie bude mít možnost přesilové hry 5 proti 3. Oldřich Kotvan (ZLN) vyhodil puk do ochranné sítě a jde si odsedět dvě minuty.
43:17
Tomeček je na ledě a začne krátká přesilová hra domácího týmu. Zároveň skončil i osobní trest Václavovi Skuhravému.
42:46
Kverka si nerozuměl s Dudou při přechodu modré čáry a je z toho odpískaný ofsajd.
42:03
Síly na ledě se vyrovnají. Jiří Marušák (ZLN) si odsedí dvě minuty za podražení.
41:50
Vachovec dobře dojel vyhození a Hromada musel přerušit hru. Vhazovat se bude po pravici zlínského gólmana.
41:15
Jan Tomeček (KVA) opět putuje na trestnou lavici. Odsedí si dvě minuty za držení protihráče.
40:26
Veselý pálil od modré čáry, ale trefil pouze plexisklo za Závorkovo bránou.
40:14
Zakázané uvolnění Zlína a hra se po čtrnácti vteřinách stěhuje před Hromadu.
40:01
Je za námi druhá dvacetiminutovka, ve které jsme viděli dva góly. Nejprve šel v přesilové hře do vedení Zlín po gólu Svobody, ale Radek Duda jako správný kapitán dvě minuty před koncem třetiny srovnal stav zápasu na 1:1. Třetí třetina začne přibližně v 17:22.
40:00
39:34
Veselý je na ledě a Zlín hraje v plném počtu.
39:06
Běží poslední minuta druhé třetiny a vypadá to, že se bude odcházet do šaten opět za nerozhodnutého stavu.
37:59
A je srovnáno! Totálně vyšachovaná obrana Zlína nevěděla, kde jí hlava stojí a David Hruška poslal přesný pas přes brankoviště na volného RADKA DUDU, který se do prázdné brány neměl problém trefit. Asistence: Radim Bičánek, David Hruška.
37:30
Zlín jde do tří. Ondřej Veselý (ZLN) zastavil Vojtěcha Tomečka pouze za cenu nedovoleného bránění a putuje na trestnou lavici.
36:41
Obrovský závar před Hromadou. Puk se válel nikým nestřežený v brankovišti a Sičákovi moc nechybělo, aby se k puk dostal.
36:09
Možnost pro Energii na srovnání. Jiří Marušák (ZLN) odjíždí na trestnou lavici za hákování.
35:56
Koblasa se snažil vyhodit puk ze třetiny, ale poslal ho o mantinel mimo hrací plochu. Vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.
35:26
Balán vypálil z hranice levého kruhu a Hromada jeho střelu s přehledem chytá.
35:00
Blíží se nám pomalu konec druhé třetiny a Zlín stále vede o jednu branku, kterou vstřelil v přesilové hře.
34:22
Vyhozený puk o mantinel mimo hřiště a po komerční přestávce se bude vhazovat před Tomášem Závorkou.
34:10
Šmach to myslel dobře, ale Hruška na jeho přihrávku nedosáhl a je z toho zakázané uvolnění.
33:16
Pšurný naskočil z trestné lavice a mohl jít ihned do šance, jenže Duda na něj poslal nepřesnou přihrávku.
32:31
Sičákovi se podařilo kotouč a nechává tak své hráče v klidu vystřídat.
31:49
Horák je na ledě a začne krátká přesilová hra Zlína.
31:07
Počet hráčů na ledě se srovná. Václav Skuhravý (KVA) dostává 2 minuty za nedovolené bránění a desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.
30:51
Holík ujel až před Závorku, kde ale trefil nohu jednoho z domácích obránců a puk končí v ochranné síti. Vhazovat se bude po levici karlovarského gólmana.
30:03
Odpískaná hra vysokou holí a hra se stěhuje z útočného pásma Energie do středního pásma.
29:49
Domácí budou mít možnost na srovnání. Za hákování odchází na trestnou lavici Oldřich Horák (ZLN).
29:24
Hosté jdou do vedení. Takhle se využívají přesilové hry, když zlínský útok vyšachoval domácí obranu a JAKUB SVOBODA si nabruslil až před Závorku, odkud se dokázal přesnou střelou prosadit. Asistence: Tomáš Valenta, Petr Leška.
28:34
Michal Vachovec (KVA) ovšem při této akci fauloval a posedí si dvě minuty na trestné lavici za hákování.
28:34
Říčka měl obrovskou šanci! Dostal kotouč před Závorku a z dvou metrů ho nedokázal překonat!
27:42
Svoboda pálil z pravé strany, ale Závorka kotouč dokázal vyrazit ramenem za bránu.
27:04
Čajánek je na ledě a Zlín se dokázal znovu přesilové hře ubránit.
26:33
Zlínu se daří vyhodit a do konce přesilové hry už zbývá jen pár vteřin.
26:03
Skuhravý se snažil dorážet před Hromadou, ale ten si ve změti těl našel kotouč a schoval ho pod svou lapačku.
25:32
Radek Duda pálil z levé strany, ale Hromada byl u své tyčky včas.
25:04
Nyní už ale Zlín půjde do tří. Petr Čajánek (ZLN) si odsedí dvě minuty za držení hole.
24:39
Kverka se dral do šance a byl osekáván, ale rozhodčí zůstává naprosto v klidu. To se domácímu týmu vůbec nelíbí.
24:10
Koblasa byl naražen Daliborem Řezníčkem (ZLN) na Hromadu a zlínský obránce si odsedí dvě minuty za krosček.
23:30
Až nyní se hostům podařilo vyhodit a odchází všichni střídat.
22:59
První karlovarská formace opět vyvíjí tlak na zlínskou obranu a ta nemůže vystřídat.
22:22
Žižka tečoval Tomečkovu střelu do ochranné sítě a hra se stěhuje před Hromadu.
22:07
Závorka také chytá puk a vhazovat se bude po jeho pravici.
21:34
Koblasa nahodil kotouč na Hromadu a ten ho kryje do své lapačky.
20:57
Ofsajd zastavil snahu domácích o útok a vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:22
Tomeček je na ledě e domácí hrají v plném počtu.
20:13
Energie začala třetinu ve čtyřech hráčích, ale Tomeček se brzy vrátí na led.
20:01
První dvacetiminutovka je za námi a do šaten se odchází za nerozhodnutého stavu 0:0. Více ze hry měli domácí, kteří ale nedokázali žádnou příležitost využít. Zlín měla také možnost několika přesilových her, ale ani on nedokázal skórovat. Druhá třetina začne přibližně v 16:24.
20:00
19:53
Skuhravý se ještě pokoušel napadat, ale více už se toho nestane.
19:08
Běží poslední minuta první třetiny.
18:59
Marušákova sražená střela od modré končí až v ochranné síti. Vhazovat se bude před Závorkou.
18:22
Před koncem třetiny se ještě bude vylučovat. Za hákování si jde sednout na trestnou lavici Jan Tomeček (KVA).
17:27
První třetina se pomalu blíží ke konci a stále jsme neviděli žádnou branku.
15:53
Hosté se nyní usadili v útočném pásmu a snaží se vyvinout nějaký souvislejší tlak, což se jim ale nedaří.
15:08
Balán zkoušel přihrát přes brankoviště na Davida Hrušku, ale zlínští obránci jeho úmysl vystihli.
14:30
Následuje komerční přestávka a po ní se bude opět vhazovat před zlínským gólmanem.
13:57
Žižka je na ledě a ani jeden tým zatím nedokázal přesilovou hru zužitkovat.
13:14
Balán vypálil ihned po buly a a Hromada byl dost překvapený.
13:09
Řezníček vyhodil kotouč mimo hřiště, ale bylo to s odrazem o mantinel a vhazovat se bude před Hromadou.
11:57
Tomeček se vrátil a na trestnou lavici usedne zlínský Tomáš Žižka (ZLN) za hákování.
11:40
Nyní se píská postavení útočícího hráče v brankovišti a hra se stěhuje do středního pásma.
11:24
Karlovarská trojice obětavě padá do střel a vysloužila si obrovský aplaus od diváků.
10:44
Vary se dobře brání a Zlín si neví příliš s přesilovou hrou rady.
09:57
Energie jde do tří. Jan Tomeček (KVA) je vyloučen na dvě minuty za hákování.
09:33
Další vyloučení domácího týmu. Za faul loktem si jde sednout na trestnou lavici Tomáš Harant (KVA).
08:39
Jsme skoro v polovině první třetiny a aktivnější jsou zatím domácí, kteří mají mnohem více ze hry.
07:53
Šťastný je na ledě a Zlín oslabení také ustál.
07:36
Radim Hruška si nevšiml, že má čárový rozhodčí zdviženou ruku a odpískal úmyslný ofsajd.
07:10
Zlín se nemůže vymanit z tlaku. Vary mají přesilovou hru sehranou velice dobře. Nyní pálil z levé strany Duda a Hromada se musel otáčet, jestli mu kotouč někde nepropadl.
06:12
Radim Bičánek napřáhl od modré čáry, ale Hromada jeho střelu chytá mezi betony.
05:53
Nakonec je z toho přesilová hra pro Energii. Za podražení si odsedí dvě minuty na trestné lavici David Šťastný.
05:32
První karlovarská formace vyvinula obrovský tlak a zlínští se nemohou vymanit ze sevření.
05:10
Nepřesná rozehrávka hostů a hra se opět stěhuje před Hromadu.
04:58
Hromada kryje střelu Koblasy z levé strany a vhazovat se bude v obranném pásmu Zlína.
04:19
Harant je na ledě a domácí přesilovou hru Zlína ustáli.
03:27
Štals tečoval střelu Valenty a hra zůstane ve středním pásmu. Přesilová hra se přehoupla do své druhé poloviny.
02:54
Píská se postavení útočícího hráče v brankovišti a Zlín je vykázán do středního pásma.
02:19
Zlín bude mít možnost přesilové hry. Za hákování si odsedí dvě minuty na trestné lavici Tomáš Harant (KVA).
01:49
Heizer pálil z levé strany a Hromadovi kotouč vypadl. Naštěstí pro Zlín se vše obešlo bez větších komplikací.
01:28
Odpískán úmyslný ofsajd hostujícího celku a hra se stěhuje před Hromadu.
00:58
Ondráček dostal dobrou přihrávku na střelu z první, ale jeho projektil se otřel pouze o boční síť.
00:31
Máme za sebou první střídání a Sičák drží kotouč za bránu.
00:02
Úvodní buly vyhráli hosté, ale okamžitě o puk přišli.
00:01

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Sičák, Harant, Bičánek, J,. Tomeček, Šmach, Deyl, Dvořák – Duda, Balán, D. Hruška – Vachovec, Skuhravý, Koblasa – Heizer, Kverka, V. Tomeček – Štals, R. Hruška, Pšurný

PSG Zlín: Hromada (Kašík) – Řezníček, Marušák, Horák, Kotvan, Valenta, Žižka – Köhler, Leška, Ondráček – Říčka, Vlach, Holík – Veselý, Čajánek, Svoboda – Sedláček, Šťastný, Kubiš

Rozhodčí: Pešina, Horák – Gerát, Hynek.
HC Energie Karlovy Vary

Kanadské bodování – Radek Duda – 7+6

Vstřelené branky – Vojtěch Tomeček – 8 branek

Karlovy Vary jsou na tom o trochu lépe. Zažily jeden z nejlepších startů do extraligy za posledních pět let. V prvních deseti zápasech měly Vary pět výher a pět porážek se skóre 23:23. Poté se ovšem něco zlomilo a západočeský klub se pomalu začal propadat tabulkou, jelikož z dalších třinácti zápasů vyhrál pouze třikrát a to vždy na domácím ledě. Momentálně se Energie nachází na 12. příčce.

Vstřelené branky – Zdeněk Okál – 7 branek

Zlín prožil opravdu tragický vstup do sezony. Prvních šest zápasů extraligy prohrál a měl skóre 10:24. Poté se začaly výkony Zlína pomalu zlepšovat, ale stále převládal počet porážek nad výhrami.

Zlín 2:3 po nájezdech Plzeň – 21.11.2014

Sparta 3:4 po prodloužení Zlín – 16.11.2014

Zlín 6:5 po prodloužení Litvínov – 14.11.2014
Vítáme vás u dnešního on-line přenosu ze zápasu 23. kola Tipsport extraligy mezi Energií Karlovy Vary a PSG Zlín. Utkání začíná v 15:30 a bude vás jím provázet David Košinár.