SESTŘIH: 23. kolo extraligy, Plzeň - Liberec 3:1

Ode mě to bude pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a loučím se s vámi. U dalšího onlajnu někdy na počtenou!
Plzeň porazila Bílé Tygry z Liberce 3:1 a komplikuje tak dnešní městský hattrick (vyhráli totiž i fotbalisté a házenkáři).

Skóre otevřel v 18. minutě Nicholas Johnson, ve 21. minutě se prosadil Miroslav Indrák. Za hosty v průběhu 26. minuty snížil Tomáš Urban, výhru Škodovky ale gólem do prázdné branky potvrdil Jozef Balej. Plzeň tak získává tři body do extraligové tabulky!
60:00
59:19
Plzeň právě vstřelila branku!
Mensator nejprve vyrazil dělovku Výtiska od modré čáry, k puku se následně dostal JOZEF BALEJ (2+5), který ho přes celé kluziště poslal do prázdné branky! 3:1! Plzeňský golman si dokonce připíše asistenci. Asistence: Lukáš Mensator (0+1).
58:57
Šimkovu střelu statečně zblokoval Balej!
58:31
Ján Lašák zůstává na střídačce, Liberec tak bude hrát v šesti proti čtyřem!
58:31
Oddechový čas pro hosty.
58:31
Situaci Plzni ještě komplikuje vyloučení! Dvě minuty za podražení inkasuje Václav Pletka (PLZ).
57:58
Dělovka Lukáše Dernera zamířila vedle branky, Liberec se nadechuje k závěrečnému náporu.
57:24
Indrákův pokus byl taktéž zblokován.
56:32
Čtvrtá formace domácích dělala problémy v útoku, prosadit se ale gólově nedokázala.
56:11
Balej střelou trefil pouze před sebou stojícího Dernera.
55:31
Dernerův pokus od modré byl zblokovaný, Mensator tak zasahovat nemusel.
54:30
Ofsajd Plzeňských.
54:17
Střelu Kubky po vhazování vyrazil gólman Liberce do rohu kluziště.
54:13
Lajna plzeňský mladíků ve složení Schleiss – Simon – Indrák opět dělala problémy obraně Liberce, Lašák se ale dostal k puku a následně ho podržel.
53:12
Balej předal před brankou puk Přikrylovi, jenže ten ho do branky Liberce dopravit nedokázal!
52:53
Moravčíkovu přihrávku si málem do vlastní branky srazil Výtisk, puk ale skončil na betonu Jána Lašáka.
Komerční přestávka.
52:09
Bartek svou indivduální akci zakončil střelou, kterou Mensator vyrazil.
51:47
Po řadách nepřesností v obraně Škodovky střílel Martin Bakoš, Mensator byl ale pozorný.
51:09
Indrák se Simonem napadali rozehrávku Bílých Tygrů, a tak Lašák raději přikryl puk.
50:20
Kotouč skončil v hledišti, hra je tak přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
50:13
Lašák podržel puk po střele Mozíka.
Dnešní utkání sleduje 4051 diváků.
49:49
Johnson se dostal ke střele z úhlu, Lašák se ale natlačil ke své pravé tyči a puk udržel.
49:24
49:13
Kadlecovu střelu kdosi tečoval vedle, Liberečtí poté vyhodili puk.
48:51
Voráček dostal puk z pásma.
48:38
Plzeň se držela v útočném pásmu, nyní ho ale musí opustit, neboť rozhodčí odpískal přihrávku rukou.
48:11
47:54
Po Mozíkově přihrávce se do samostatného úniku probojoval Nicholas Johnson, Lašák ho ale vychytal!
47:24
Naprosto zbytečný faul hostujícího celku, dvě minuty za nedovolené bránění dostává Petr Vampola (LIB).
47:17
Lev vyváží kotouč z obranného pásma.
46:54
Do dobré příležitosti dostal přihrávku Martin Bakoš, domácí brankář puk za svá záda ale nepropustil!
46:35
Střelu Petra Jelínka dobře vyrazil Mensator!
46:21
Liberec vykázán z pásma za postavení Tomáše Urbana v brankovišti.
46:11
Na dvě minuty je vyloučen Dominik Boháč (PLZ) za hákování.
45:48
Urban po pravé straně unikl protihráčům, podporu ale neměl dostatečnou a tak z toho nic nevzešlo.
45:05
Icing Plzně.
44:18
Petr Kica se dostal k nebezpečné střele z otočky, branku ale naštěstí pro Plzeňské míjí!
44:02
Nyní po střele Jozefa Baleje podržel Lašák puk, Mensator se tak vrací do branky.
43:53
Balej pěkným hitem odstavil Vlacha od puku.
43:34
Mensator si musí upravit něco ve své výstroji, v brance ho tak nahradí prozatím Matěj Machovský.
43:34
Vlach zachytil rozehrávků domácích a vystřelil na Mensatora, ten byl ale pozorný a kotouč kryje.
42:58
Simon obral Vampolu o puk a založil útočnou akci, kterou zakončoval Indrák zblokovanou střelou.
42:08
Plzni nevyšel pokus o útok, zakázané uvolnění.
41:21
Mozíkovo nahození proskákalo nebezpečně okolo Lašáka, nakonec ale skončilo vedle branky.
40:49
40:35
Bakoš přihrávkou hledal spoluhráče, ale nepovedlo se mu to.
40:01
Hokejisté obou celků jsou již na ledě, třetí třetina za několik okamžiků začne.
Opět došlo ke změně střelce liberecké branky. Původně byl jako autor označen Tomáš Urban, poté ale Petr Jelínek. Nakonec se vše vrací k první možnosti, urostlý útočník dal tak svou šestou branku v sezoně.
Druhé dějství hry skončilo. Viděli jsme v něm dvě branky. O tu první se postaral tečováním Mozíkovy střely domácí útočník Miroslav Indrák, o tu druhou hostující forvard Tomáš Urban v přesilové hře.
Domácí si situaci komplikují poměrně velkým počtem vyloučených hráčů. Třetí třetina začne 49 sekund dlouhou přesilovou hrou Liberce.
Třetí třetina začne přibližně ve 20:08.
40:00
39:44
Plzeňští vyhodili puk.
39:39
39:22
Výtiskův pokus vyrazil Mensator betonem, Hollweg poté vyhodil puk.
38:49
Plzeň dnes podruhé vyloučena za příliš mnoho hráčů na ledě! Trest odsedí Dominik Simon.
38:26
Nebezpečný pokus Jana Výtiska od modré gólem neskončil, neboť Mensator puk lehce škrtnul vyrážečkou.
37:43
Přesilovka ale trvala pouze čtyři sekundy, neboť za hru vysokou holí je vyloučen Václav Pletka (PLZ).
37:39
Za hákování je vyloučen Tomáš Voráček (LIB).
37:19
Dobrý pokus Jana Schleisse skončil na Lašákově betonu.
35:52
Filippi našel v útočném pásmu najíždejícího David Kajínka, který ve velmi dobré šanci Mensatora překonat nedokázal!
35:34
Střelu Branislava Kubky tečoval Kubalík nad branku.
34:32
Role se obrátily, nyní je lepším týmem Liberec a Plzeň se nemůže prosadit.
33:47
Mensator nyní podržel puk po střele Filippiho, domácí si tak mohou oddechnout. Pauzu navíc prodlouží komerční přestávka.
33:29
Přihrávku před branku obdržel Valský, mířil ovšem mimo.
33:22
Liberec ale zůstává v útoku.
33:08
32:30
Plzeň vyhazuje puk.
32:17
Střela Jelínka z mezikruží vyprášila betony domácího brankáře!
31:28
Postavení útočícího hráče v brankovišti, hra se tak dostane z pásma Plzně.
Byl opraven střelec první branky Liberce, tu nedal Tomáš Urban, ale Petr Jelínek.
31:08
Další vyloučení na domácí straně, které se fanouškům vůbec nelíbí. Dvě minuty za držení dostal Jakub Lev (PLZ).
30:46
Odpískána hra vysokou holí, vhazovat se bude ve středním pásmu.
30:29
Bartek mířil nepřesně.
30:27
Urban dostal puk před Mensatorovu branku, ta ovšem vypadla ze svého postavení a hra se tak musela přerušit.
30:08
Balej byl tvrdě sražen u mantinelu a zůstal chvilku ležet na ledě, rozhodčí raději přerušil hru. Vylučovat se ale nebude, což se domácím fanouškům nelíbí.
29:43
Liberečtí zahráli na zakázané uvolnění.
29:16
28:58
Moravčík upadl na modré čáře a hosté šli 2 na 1, vše zakončoval Filippi střelou do Mensatora!
28:17
Výtisk vyhodil kotouč až za Mensatorovu branku. Tato početní výhoda se domácím zatím nedaří.
28:04
Hosté jsou již ve čtyřech.
27:35
Neuvěřitelná šance Jana Schleisse, který dorážkou z bezprostřední blízkosti Lašáka překonat nedokázal!
27:16
Přesilovka 5 na 3 pro Plzeň dlouhá 48 vteřin! Vyloučen je totiž Lukáš Derner (LIB) za držení.
26:50
Lašák nyní ramenem vyrazil střelu po individuální akci Jakuba Lva. Škodovka tak získala alespoň vhazování v útočném pásmu.
26:27
Schleissovu přihrávku zachytil Bakoš, který následně vyvezl puk až do útočného pásma.
26:04
Za hru vysokou holí je na dvě minuty vyloučen Petr Kica (LIB). Přesilovou hru tak nyní budou hrát i domácí.
25:56
Liberec právě vstřelil branku!
A Bílí Tygři snižují na rozdíl jediné branky! Střílenou přihrávku Martina Bartka dokázal za záda Mensatora usměrnit TOMÁŠ URBAN (6+3)! Asistence: Martin Bartek (8+8).
25:33
Za krosček je vyloučen Dominik Boháč (PLZ). Liberec tak bude mít k dispozici další přesilovku.
25:04
Ján Sýkora ranou z mezikruží minul, z následné dorážky trefil Mozík síť pouze z boku, vzrušení domácích fanoušků tak bylo zbytečné.
24:49
Akce plzeňských mladíků skončila střelou Dominika Simona, který vyjel zpoza branky. Lašák puk chytil.
24:02
Liberec zahrál na zakázané uvolnění při snaze založit útočnou akci.
23:48
Střela Jakuba Valského byla sražená jedním z bránících hráčů, pro Mensatora tak nebezpečí neznamenala.
23:12
Lašák udržel kotouč a na chvíli tak uklidnil hru.
22:28
Hned z protiútoku přišla dobrá šance hostujícího týmu, přečíslení 2 na 1 zakončil střelou do Mensatora ex-Plzeňák Petr Vampola.
22:20
Hollweg se dostal do samostatného úniku, ale v rozhodující chvíli mu sjel kotouč z hole!
22:08
Po dlouhé době zaútočil taktéž Liberec, střelu Výtiska ale vyrazil Mensator.
21:54
Kadlec vystřelil z otočky a Lašák měl s tímto pokusem mírné problémy, kotouč ale udržel.
21:06
Neuvěřitelný zásah Jána Lašáka zachránil Liberec od inkasování třetí branky! Moravčík vystřelil od modré a k dorážce se poté dostal Dominik Simon, ležící brankář Bílých Tygrů ale puk lapil!
20:44
A je to 2:0! Střelu Vojtěcha Mozíka z pravé strany od modré čáry tečoval za záda Jána Lašáka MIROSLAV INDRÁK (1+0). Asistence: Vojtěch Mozík (4+6).
20:24
Bakoš dostal puk z obranného pásma a přerušil tak akci Plzně.
20:01
Na plochu plzeňské ČEZ Arény již vstoupili hráči obou týmů připraveni na zahájení druhé třetiny.
Za námi je první třetina, v níž byl ústřední postavou Nicholas Johnson. Ten nejenže byl dvakrát vyloučen, ale dokonce měl k dispozici trestné střílení, které ovšem neproměnil. A aby toho nebylo málo, byl to právě on, kdo se stal autorem zatím jediné branky dnešního utkání.
Druhá třetina začne přibližně v 19:13.
20:00
19:58
Přihrávku od Filippiho do velmi dobré šance dostal Petr Jelínek, měl ovšem problémy se zpracováním puku a tak vystřelit nedokázal!
19:36
Filippi byl obrán před útočnou modrou o puk, další neúspěšný pokus hostů o akci.
19:00
Poslední minuta hry v první třetině.
18:34
Liberec pouze nahazuje kotouče a nemůže se prosadit v útoku. Plzeň zatím velice dobře brání.
18:13
Plzeň nahodila do útočného pásma a Lašák pro jistotu přikryl puk.
17:15
Domácí svou aktivitu dokázali přetavit v první branku! Za brankou se puku zmocnil NICHOLAS JOHNSON (5+4), a americký útočník ve službách Plzně ho uplatněním svého důrazu dokázal protlačit za Lašáka! Asistence: Michal Moravčík (1+3).
16:12
Po neúspěšné akci Dominika Simona vyhodili hosté na zakázané uvolnění.
15:55
Střelu Filippiho z mezikruží bez problémů vyrazil Mensator.
15:27
Další pokus Petra Kadlece šel vedle branky. Dnešní kapitán Škodovky je zatím hodně aktivní.
14:33
Kašpaříkova střela skončila na lapačce Jána Lašáka.
14:03
13:44
Od modré nyní vystřelil Petr Kadlec, puk Lašákovi propadl, ale naštěstí pro libereckého brankáře jen těsně za něj. Následně ho tak přikryl a bude se vhazovat po jeho levici.
13:22
Tam byl i dlouho přidržován u mantinelu a rozhodčí tak přerušil hru, navíc vykázal Plzeň z útočného pásma.
13:16
Puk je nyní v rohu kluziště.
12:57
12:36
Jeřábkova střela od mantinelu nebyla pro Lašáka problémem. Komerční přestávka.
12:03
Liberec je v přesilovkách zatím opravdu marný a nyní to potvrzuje dokonce i vyloučením. Dvě minuty za vysokou hůl inkasuje Tomáš Urban (LIB).
11:40
Výtiskův pokus byl zblokován, o chvíli později Balej vyhodil puk.
11:04
Touš se dostal až k Lašákovi, který ho rozehrál a založil útok Liberce.
10:57
S velkou nespokojeností fanoušků se nyní setkává vyloučení Jakuba Lva (PLZ) za držení. Liberec tak bude mít k dispozici další přesilovku.
10:22
Kašpařík si vybruslil do mezikruží a nebezpečně vypálil, Lašák jeho pokus ale vyrazil svým pravým betonem!
10:13
Johnson mířil z otočky nepřesně.
09:46
09:25
Nyní vyhodil Jan Schleiss. Návrat Johnsona na led se blíží.
09:01
Další neúspěšný pokus Bílých Tygrů o útok, Filippi tečoval kotouč, který skončil mimo kluziště. Vhazuje se ve středním pásmu.
08:40
Nyní se Liberečtí dopustili ofsajdového postavení.
08:24
Kadlec zachytil nepříliš silnou střelu a vyhodil puk.
08:02
Nejhorší tým v přesilových hrách se vůbec nemohl prosadit v útoku, kotouč nyní skončil dokonce až u Lašáka, který ho podržel.
07:46
Za nedovolené bránění je vyloučen Nicholas Johnson (PLZ). Následuje komerční přestávka.
07:38
Liberec nahodil puk do útočného pásma, do šance se ale nedostal.
06:52
Jeřábkův přízemní pokus tečoval Ján Sýkora těsně vedle branky.
06:22
06:14
Bakoš nahrál Šimkovi, který vystřelil z první a před brankou byl pořádný rozruch! Kotouč ale nakonec skončil pod sedícím Mensatorem.
05:58
Johnson vymíchal Lašáka a zakončoval bekhendem, puk mu ale v rozhodující chvíli sjel z hole a branku tak minul!
05:58
Johnson se po návratu na led dostal do samostaného úniku a byl faulován, následuje tak trestné střílení!
05:23
Mozík po buly získal puk a vyhodil přes celé kluziště.
05:19
Nyní Výtisk nabil Bartkovi, jehož nebezpečnou střelu z první Mensator dokázal udržet!
04:53
A nyní se to podařilo Kadlecovi. Liberec se zatím nemůže prosadit.
04:29
Plzeň vyhazuje až k Lašákovi.
04:22
Liberec bude mít přesilovku 5 na 3, která bude trvat minutu a 26 sekund (pokud tedy nepadne branka). Dvě minuty pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Dominik Simon.
04:16
04:07
Schleiss prošel obranou Liberce jako nůž máslem a dokázal i zakončit, Lašák puk chytil.
03:48
Za držení hole je vyloučen Nicholas Johnson (PLZ). Škodovka tak přijde o zbytek přesilovky a poté se bude minutu a 32 sekund bránit v oslabení.
03:07
Liberec dostal puk alespoň do středního pásma.
02:42
Kadlecův tečovaný pokus skončil v ochranné síti nad ledem.
02:16
Za nedovolené bránění je vyloučen Jaroslav Vlach (LIB).
01:54
Moravčíkovi v útočném pásmu unikl puk a dopředu tak postupují hosté.
01:20
První střelu měl na svědomí obránce Vojtěch Mozík, jeho pokus z úhlu ale Lašák vyrazil betonem.
00:23
Plzeňští se hned dostali do útočného pásma, v něm se ale neprosadili a tak ho museli vyklidit.
00:01
Nyní se již zahajovací formace obou týmů řadí na úvodní vhazování!
Před zápasem ještě přichází oficiální rozloučení s Michalem Dvořákem, dnes již bývalým útočníkem Plzně, na ledě.
A krátce po nich samozřejmě následují i domácí. Do zahájení utkání nám zbývají necelé dvě minuty.
Na ledovou plochu nyní přichází hráči hostujícího týmu.

HC Škoda Plzeň: Mensator (Machovský) – Jeřábek (A), Kadlec (C), Boháč, Mozík, Moravčík, Kubka, Pavlíček – Pletka, Kašpařík, Johnson – Schleiss, Simon, Indrák – Kubalík, Lev, J. Sýkora – Hollweg, Přikryl, Balej – Beran

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Výtisk (C), Šimek, Voráček, Kolmann, Derner, Kajínek – Radivojevič, Vampola (A), Bakoš – Jelínek, Filippi, Valský – Krenželok, Vlach, Bartek (A) – Kica, Urban, Jass

Rozhodčí: Lacina, Souček – Jelínek, Pešek.
Přeji příjemný podvečer z Plzně! Před několika chvilemi zvítězil místní fotbalový celek 2:1 a získal tak tři body. Jejich hokejoví kolegové na ně budou chtít jistě stejným ziskem navázat. V cestě jim dnes ale stojí liberečtí Bílí Tygři, kteří svou kůži jistě nedají jen tak.

Škodovka bude postrádat Lukáše Pulpána a taktéž kapitána Ondřeje Kratěnu, místo něj dnes bude mít céčko na dresu Petr Kadlec.
V sestavě Liberce oproti minulému zápasu chybí útočník Tomáš Bulík a obránce Petr Ulrych.

Oba celky pro dnešní zápas nasadí jiné brankáře oproti poslednímu zápasu. Za Liberec bude chytat Ján Lašák, za Plzeň Lukáš Mensator.
Bílí Tygři Liberec
Liberečtí se aktuálně nachází ve středu tabulky. Díky zisku 29 bodů z 22 utkání a skóre 58:60 se aktuálně nachází na 8. místě extraligové tabulky.

Z posledních osmi zápasů prohráli Tygři pouze třikrát. Na kluzištích soupeřů v poslední době zaznamenali úspěchy, neboť si poradili jak s Třincem, tak s Pardubicemi.

Naposledy na domácím ledě ale podlehli pražské Spartě. Ta se v Home-Credit Areně dostala již do vedení 3:0, ve druhé třetině ale snížil Filippi. O chvíli později se prosadil Pech a bylo to opět o tři góly, jenže hned na to skóroval Urban. Hosté přidali ještě další dvě branky, domácí už se zásluhou Bakoše prosadili pouze jednou a z toho všeho resultovalo skóre 3:6 pro Spartu Praha.

Nejproduktivnějším hráčem celku z Podještědí je Martin Bartek. Ten ve 22 odehraných zápasech dal 8 branek a přidal 7 asistencí. O dvě nahrávky méně má Martin Bakoš, jenž má tedy dohromady 13 bodů, stejně jako ex-plzeňský útočník Petr Vampola. Nejproduktivnějším obráncem je Radim Šimek, který ve 21 zápasech bodoval osmkrát.

Brankářskou jedničkou je Slovák Ján Lašák (92,43%), který si letos zachytal již v 18 zápasech. Marek Schwarz (87,31%) se letos do branky dostal šestkrát.
HC Škoda Plzeň
Plzeňané zatím se svými výkony příliš spokojeni být nemohou. Mají totiž 27 bodů, což je společně se skóre 52:53 řadí na 11. místo tabulky.

Po 18. kole tak došlo k výměně trenéra, od té doby získali Západočeši 5 bodů. Nejprve si doma poradili s lídrem z Třince, poté přišly prohry s Hradcem Králové a s Brnem.

V posledním zápase se hokejisté Plzně představili na ledě Zlína, kde získali dva body za vítězství po samostatných nájezdech. V utkání dal svou první extraligovou branku Roman Přikryl, po něm se prosadil Václav Pletka. Nájezdy rozhodl slovenský útočník Ján Sýkora.

Mezi nejproduktivnějšími hráči ligy bychom ty plzeňské hledat nemohli. Ondřej Kratěna (6+7) a Václav Pletka (4+9) jsou v čele klubové produktivity totiž s 13 body. Hne po nich je Jakub Lev (5+4) s devíti body, stejně na tom je i obránce Vojtěch Mozík (4+5).

Brankářskou jedničkou je Matěj Machovský (91,01%), který letos zasáhl do 18 utkání. Na ledě Zlína pochytal celkem 42 střel! Záda mu kryje Lukáš Mensator (93,26%), který si letos zachytal už v pěti zápasech.
Vítám vás u online přenosu utkání mezi týmy HC Škoda Plzeň a Bílí Tygři Liberec. Doufám, že se dnes budeme společně hokejem bavit a budeme svědky zajímavé podívané!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.