Já se tedy pro dnešek loučím, ale již zítra se na Vás budu těšit u dalších večerních on-line přenosů. Dobrou noc!
Je za námi poslední kvalifikační utkání skupiny E a Slovinsko může být spokojeno, neboť postupuje do baráže o EURO 2016. Bez ohledu na výsledek zápasu Estonsko-Švýcarsko jim dnešní výhra 2:0 nad slabým San Marinem zajistila dostatečným náskokem třetí místo a již zmiňovanou baráž. Po bídné první půli v 75. minutě vstřelil branku Nejc Pečnik, který tímto potuploval gólovou hlavičku Boštjana Cesara z 54. minuty.
90+4
90+4
Hlavní rozhodčí stále nechává pokračovat ve hře. Hraje se již čtvrtá minuta nastavení.
90+3
Po ošetření jednoho z domácích se pokračuje ve hře. Lazarević však byl nachytán v ofsajdu.
90+1
Ještě do jedné šance se nakonec tlačil Pečnik. Ten si zaběhl na zadní tyč, ale výborný centr dokázal odvrátit vracející se Mirko Palazzi.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.
90
Domácí naposledy střídají. V závěru zápasu se na hřiště podívá Pier Filippo Mazza, který nahradí Mattea Vitaioliho.
88
Slovinsko se drží na útočné polovině, avšak od šestnáctky domácího celku jsou hodně daleko. Troufnu si říct, že zápas se již dohraje jen z povinnosti a bez větších šancí.
87
Poměrně riskantní rozehrávku San Marina na poslední chvíli skluzem zachraňoval domácí stoper. K míči se ale dostávají hráči slovinské reprezentace.
85
Hosté rozvážně kombinují na vlastní polovině a snaží se již utkání tak nějak dokopat. Těžko můžeme očekávat nějakou výraznou snahu San Marina.
84
Hodně rychle se nyní do obrany vrátili domácí, kteří slovinskou akci zastavili za cenu rohového kopu pro soupeře. Po něm míč končí v náruči Alda Simonciniho.
82
I s blížícím se koncem zápasu drží míč na kopačkách převážně hosté. Do obrovské šance se nyní dostal Lazarević, který již ale na bližší tyči Simonciniho nepřekonal.
81
Přímo z rohu si sice Slovinci nic nevypracovali, ale díky důrazu Samardžiće se dostali zpět k míči. Následná přihrávka hostujícího beka skončila u nohy Lazareviće, avšak ten již vystřelit nedokázal.
80
Jokić, který před chvílí vykouzlil gólový centr, posílal do vápna další míč a Slovinsko vybojovalo aspoň standardní situaci v podobě rohového kopu.
78
Dobře rozehraný rohový kop Vitaioli posílal na bližší tyč, ale tam byla připravena hned trojice hráčů v bílých dresech, které dnes oblékají Slovinci.
77
Poměrně dlouhé ošetřování Chiaruzziho je u konce a San Marino využívá momentu překvapení k zisku rohového kopu.
75
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Zřejmě je hotovo! Naprosto fantastický centr z levé strany nyní do šestnáctky poslal Jokić a na míč si naskočil NEJC PEČNIK, který důraznou hlavičkou o tyč poslal mičudu do sítě.
74
Slibný volný kop slovinské reprezentace odvrací hned první obránce San Marina. Domácí rychle otáčí hru.
73
Po delší době hlavní rozhodčí tasí žlutou kartu. Tu po zbytečném faulu vidí Cristian Brolli.
72
A minutu po první změně San Marina přichází druhá. Alessandro Della Valle se podívá na hřiště, Carlo Valentini míří na lavičku.
71
Po bídně rozehraném rohu a následném ofsajdu Slovinska střídají i domácí. Lehce zraněný Andy Selva je nahrazen Danilo Rinaldim.
70
Dohráno má pro dnešek Andraž Kirm. Na jeho místo přichází Dejan Lazarović, který se jde hned připravit na rohový kop.
68
Po poměrně dlouhé době se z trávníku zvedá Andy Selva, který byl atakován, ale vše zřejmě proběhlo v rámci pravidel. Domácí útočník bude v pořádku.
66
Další rychlá a výborně provedená akce končí nepřesnou zpětnou přihrávkou, která zamířila až za velké vápno. Slovinsko je pořád ve velké pohodě.
65
Slovinci jsou prakticky pořád na útočné polovině a buší do obrany San Marina. Solidní centr nyní nedokázal proměnit v gól Matavž, který minul svatyni domácího brankáře.
63
Výborný pokus o vysunutí Struny končí v náruči Simonciniho. Myšlenka to však byla opravdu výborná a k dokonalosti chyběly centimetry.
61
Střídající Nejc Pečnik se ocitl na trávníku, ale faul pískán není. Slovinci v rámci fair play vrací míč po vhazování soupeři.
60
Z hodně velké dálky to nyní zkusil Jasmn Kurtić, ale jeho pokus mířil přibližně dva metry vedle Simonciniho svatyně. Domácí gólman si tak vyzkoušel jen měkkost trávníku.
59
Na kopačkách Slovinců je nyní hodně viditelný klid a rozvážnost. Gól na 0:1 hosty opravdu hodně uklidnil.
58
Faulu se dopustil jeden z hostujících hráčů, který byl až příliš aktivní při napadání sanmarinské rozehrávky.
56
Slovinsko se vstřelenou brankou hodně přibližuje baráži o EURO 2016. K tomu jim bez ohledu na výsledek zápasu Estonsko-Švýcarsko stačí jakýkoliv bodový zisk.
54
A nyní už se hosté konečně radují z úvodní branky zápasu. Výborně kopnutý rohový kop v podání Andraže Kirma přistál na hlavě zcela osamoceného BOŠTJANA CESARA a hostující kapitán si již věděl rady.
54
Opravdu velmi aktivní je na začátku druhé půle Jokić. Levý obránce Slovinska neustále zaměstnává obranu San Marina a vybojoval další rohový kop.
53
Roh Slovinska velmi rychle rozehrán, avšak po faulu domácích se přestupkem proti pravidlům dopustil i Pečnik, kterému byl odpískán kontakt s brankářem.
52
Už už to vypadalo, že se k jedovatému centru dostane nabíhající hráč hostující repre, ale výsledkem je jen rohový kop.
51
San Marino z vybojovaného rohového kopu vůbec nic nevytěžilo a hosté spěchají s rozehrávkou. Slovince by jistě uklidnila vstřelená branka.
50
Na začátku padesáté minuty se v pokutovém území uvolnil Matavž a hostující hráč obstaral dosud největší šanci Slovinska. I tak si však domácí gólman s pokusem nového muže na hřišti poradil.
49
Pokus o rychlý přechod do útoku v podání Slovinska zastaven dobrým obranným zákrokem jednoho z domácích. Slovinci rychle vhazují a pokračují v tlaku.
48
Jasmin Kurtić předvedl u půlící čáry opravdu tvrdý zákrok a zaslouženě dostává žlutou kartu.
47
Hned na začátku druhé půle měli hosté k dispozici volný kop, po kterém Pečnik hlavičkoval vedle Simonciniho brány.
46
V kabině Slovinska byla o přestávce asi hodně hustá atmosféra a výsledkem jsou hned dvě střídání! Na hřiště vbíhá dvojice Nejc Pečnik-Tim Matavž. Naopak se nám v druhé půli již nepředstaví Josip Iličić a Robert Berić.
46
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
Pětačtyřicet minut utkání je za námi a nutno říci, že sledujeme zatím hodně nudný fotbal. Slovinci sice mají pochopitelně územní převahu, ale během celé první půle si nevytvořili ani jednu stoprocentní šanci a naopak mohou být rádi, že Selvovo zakončení šlo ve 25. minutě přibližně metr vedle tyče Oblakovy brány. S tímto fotbalem by hosté ne Euru opravdu neměli, co dělat a mají o čem přemýšlet.
45
45
Hosté se v poslední minutě řádné hrací doby prvního poločasu dostali k zakončení, nicméně hlavička Samardžiće brankáře neohrozila.
44
Na opravdu výborný centr Kirma domácí brankář nedosáhl, z čehož by hosté mohli vytěžit gólovku, ale to by si někdo musel zaběhnout na zadní tyč. Výsledkem je jen rohový kop, který zavinil nejistý obranný zákrok domácího beka.
43
Ojedinělá útočná akce San Marina končí na zkonsolidované obraně soupeře. Zahraje si i Oblak, který se míče již nějakou tu dobu nedotkl.
42
Po hodně dlouhé době se hosté dostali až do pokutového území. Dobrá kolmice našla volného Josipa Iličiće, ale ten již slabou přihrávkou poslal míč jen do rukavic Alda Simonciniho.
40
Slovinci pokračují v převaze, jež však k šancím nevede. S blížícím se poločasem stále registrujeme jedinou gólovou šanci na straně domácího celku.
39
Valter Birsa nastavil nohu pronikajícímu Gasperonimu a ten přes ní padá. Domácí budou rozehrávat volný kop, ale míč se nachází teprve na jejich polovině.
37
Po dvou přetažených centrech hostující reprezentace se kulatý nesmysl odrazil ke Kurtićovi. Ten natáhl ke tvrdé střele, ale míč poslal vysoko nad.
36
O hodně lepší centr dokázali hosté odvrátit do bezpečí, ale jen na chvíli. Ke střele z šestnáctky se dostal Matteo Vitaioli, avšak jeho pokus mířil příliš blízko gólmanu Oblakovi, který s lapením míče neměl problém.
35
Rohový kop Andyho Selvy odvrátili Slovinci jen na další roh. Selva podruhé!
34
Žlutou kartu nyní navíc po naprosto zbytečném faulu vidí Josip Iličić.
33
Bída Slovinska pokračuje. Ani po solidním centru z volného kopu se hosté nedostali k zakončení. Následné přenesení hry v podání jednoho z obránců končí daleko v zámezí.
32
Nyní už to vypadalo nadějně, ale Robert Berić byl v šestnáctce usvědčen z jasného ofsajdu.
31
Hosté jsou i po půlhodině hry naprosto bezzubí. Jednoznačně favorizovanému Slovinsku se dosud nepodařilo najít cestu k Simoncinimu a to především kvůli pomalé kombinaci.
29
A další faul Slovinska. Tentokrát se provinil Krhin, který poslal k zemi Chiaruzziho.
28
Faulu se na půlící čáře dopustil jeden z hostujících hráčů, nicméně San Marino výhodu zužitkovat nedokázalo.
27
Hosté se rychle oklepali a snaží se projít přes obranu San Marina. Reprezentanti této malé země se však na vlastní polovině skvěle pohybují a soupeři nedávají žádný prostor.
25
Obrovská šance San Marina! Slovinská orbana nedokázala odvrátit volný kop a k míči se dostal Hirsch. Jeho zakončení se přes zhuštěný prostor nedostalo, Selvova dorážka pak mířila těsně vedle.
23
Budu se asi opakovat, ale Slovinci stále obléhají šestnáctku domácí reprezentace. Faulem si ale nyní pomohl Valter Birsa a hosté po rohovém kopu opět nic nezískali.
22
Po odvráceném rohovém kopu se k napadání odhodlal José Hirsch a Birsa po jeho ataku končí na zemi. Logicky se tedy jedná o faul.
21
Ani Jokićovi se nyní z levé strany nepovedlo odcentrovat do vápna. Slovinsko bude vhazovat, ale stále se drží u velkého vápna San Marina.
19
Už delší dobu se na polovině soupeře drží hráči San Marina. Gasperoni upadl v pokutovém území, ale penalta se rozhodně nepíská. Domácí útočník byl "faulován" trávníkem.
18
Kombinace hostů je naprosto bez jakéhosi momentu překvapení a San Marino se zatím v pohodě brání. Další pokus o přechod přes pevnou obranu San Marina zastavuje ofsajd Beriće.
16
Nyní se sice Krhin provinil faulem na Selvu, avšak domácí rychlou rozehrávkou poslali míč jen vedle Oblakovy brány.
15
Hráči Slovinska jsou usazeni na útočné polovině, jenže jejich centry a přihrávky končí v 90% procentech u nohou hráčů San Marina. Takto hosté roli favorita určitě nepotvrdí.
13
Hosté tedy měli k dispozici volný kop ze zhruba dvaceti metrů, ale Kirm s touto příležitostí naložil opravdu prachbídně a míč končí zhruba dva metry nad bránou.
12
Rozehrání "přímáku" obstaral sám kapitán Slovinska, Boštjan Cesar, ale jeho technický pokus skončil po trefení zdi v autu. Nutno říci, že Gasperoni zahrál ve zdi rukou, za což dostává žlutou kartu a Slovinci budou zahrávat další standardku.
10
Hra je zatím plná nepřesností. Faulem se nyní prezentoval Matteo Vitaioli a Slovinsko bude zahrávat volný kop ze slibné pozice.
8
Vůbec poprvé se na útočnou polovinu podívali hráči sanmarinské reprezentace. Po faulu na Valentiniho měli domácí výhodu, avšak následná střela z úctyhodné dálky v podání Gasperoniho skončila vysoko nad.
7
Slovinci předvedli výbornou akci po levé straně, ale přízemní centr byl v šestnáctce azblokován. Další pokus o prosazení se ke střele končí rohovým kopem.
5
Z rohového kopu Slovinska sice vůbec nic nebylo, ale hosté zůstali u míče i po výkopu Alda SImonciniho a pokračují v hledání skuliny v obraně domácího celku.
4
Birsa ještě v nouzi dokázal odcentrovat, Simoncini jeho přihrávku vyrazil na rohový kop a Slovinsko bude mít první standardní situaci zápasu.
3
Reprezentanti San Marina jen odkopávají míč daleko od své brány. Hosté tak mohou stále kombinovat nicméně vrátit se musí až na svou polovinu.
2
Registrujeme první střelecký pokus. Ten zpoza velkého vápna obstaral Robert Berić, ale jeho pokus byl jen lahůdkou pro domácího brankáře.
1
Domácí, hrající v modrých dresech, obstarali úvodní výkop zápasu, ale na levé straně záhy ztratili míč. Výsledkem byl dobrý útok Slovinska, který Iličić zakončil nepřesnou přihrávkou pod sebe.
1
Státní hymny obou zemí jsou za námi. Zdá se, že utkání začne tak jak je naplánováno.
Příjemný fotbalový večer! Jedny z posledních zápasů kvalifikace ME jsou tady a nás již za pět minut čeká výkop zápasu mezi San Marinem a Slovinskem. Pojďme se podívat na sestavy obou celků.

San Marino: A. Simoncini – C. Valentini, Brolli, D. Simoncini, Palazzi, Battistini – Gasperoni, J. Hirsch, Chiaruzzi, M. Vitaioli – Selva (C).
Náhradníci: Benedettini, Muraccini – F. Vitaioli, Ales. Della Valle, M. Berardi, A. Golinucci, Berretti, Coppini, Mazza, Tosi, Rinaldi, Stefanelli.

Slovinsko: Oblak – Struna, Samardžić, Cesar (C), Jokić – Birsa, Kurtić, Krhin, Kirm – Iličić, Berić.
Náhradníci: Handanovič, Vidmar – Krajnc, Trajkovski, Ilič, Skubič, Lazarević, Rotman, Pečnik, Matavž.

Rozhodčí: Aleksandar Stavrev – Marjan Kirovski, Dejan Kostadinov (vš. MKD).
POSLEDNÍ TŘI VZÁJEMNÉ ZÁPASY

27.3.2015 Slovinsko – San Marino 6:0
14.10.2009 San Marino – Slovinsko 0:3
12.8.2009 Slovinsko – San Marino 5:0
SLOVINSKO

Hostující Slovinci mají zcela ve svých rukou postup do baráže o EURO 2016. Ve skupině E totiž Slovinsko získalo 13 bodů a to stačí na třetí místo a tříbodový náskok na čtvrté Estonsko a pátou Litvu. Na druhou stranu druhé Švýcarsko je vzdáleno o pět bodů a baráž je také vše, čeho mohou Slovinci dokázat. Z dnešního zápasu tak hostům stačí pouhý bod a ten bude znamenat barážový souboj.

SAN MARINO

Domácí reprezentace, která je podle rankingu vůbec nejhorší reprezentací Evropy, se v tabulce skupiny E potácí na posledním místě a těšit ji muže jen zisk jednoho bodu, jež San Marino urvalo doma po bezgólové remíze doma s Estonskem. Jinak mají domácí v evropské kvalifikace vstřelenou pouhou jednu branku a na svém kontě celkem 34 inkasovaných gólů.

9.10.2015 Švýcarsko – San Marino 7:0
8.9.2015 Litva – San Marino 2:1
5.9.2015 San Marino – Anglie 0:6
14.6.2015 Estonsko – San Marino 2:0
31.3.2015 Lichtenštejnsko – San Marino
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu posledního kola kvalifikace ME, ve kterém San Marino přivítá na svém hřišti Slovinsko. Utkání začíná v 20:45.