Je konec. Ve třetí třetině sice Čachotský snížil na konečných 4:2. Piráti zvládli otočit zápas a první semifinálový zápas si připisují na svou stranu. Arénou zní Obrova muzika a všichni si užívají vítěznou atmosféru. Já se loučím a přeji příjemný zbytek večera.
60:00
59:46
59:05
Domácí v poklidu drží kotouč a rozehrávají. Užívají si aplausu diváků a ubíhajících vteřin.
58:30
Piráti stále drží útočnou třetinu, viděli jsme i dvě střely těsně vedle.
57:55
Piráti drží pásmo a kombinují. Jihlavští je nepříjemně napadají.
57:46
Sekání má na svědomí Šidlík (JIH) a čekají ho dvě minuty na trestné.
56:47
Dukla právě vstřelila branku!
Pohledá akce Jihlavy. krásnou přihrávku od Semana dostal TOMÁŠ ČACHOTSKÝ. Kapitán Dukly udělal kličku Hanuljakovi a poslal puk do odkryté klece. Asistence: Filip Seman, Miha Štebih.
Nyní oba kapitáni rozmlouvají s rozhodčími a rozdělují se tresty.
56:20
Hostující Důras vyloučen na dvě minuty za sekání a dvě minuty za hrubost, domácí Rutta vyloučen za krosček a Skinner za hrubost. Pokračuje přesilovka hostů 5 na 4.
56:20
Na ledě se přiostřuje. Šidlík se do sebe s Skinnerem málem pustili.
56:08
Hanuljak (CHM) dostává trest za nedovolené bránění. Zároveň dostává Šagát deset minut osobního trestu za nesportovní chování.
55:56
Čachotský byl již mimo střelecký úhle a tak alespoň nahrával na spoluhráče. Ten ale také nevystřelil.
55:25
Hanuljak si sáhl pro kotouč na boční síť a přerušil hru.
55:11
Zeman pronikl do pásma a hledal spoluhráče. Ten nakonec nevystřelil, ale akce trvá.
54:51
Melenovský zajel za bránu a motal hlavu obráncům. Následně jsou ale Jihlavští vykázáni z útočné třetiny.
54:10
Sinisalo dotíral na gólmana. Rittich puk podržel a následovala menší strkanice.
53:40
Jihlava z protiútoku ohrozil gólmana, který raději chytá.
53:17
Kaše byl sražen k zemi, rozhodčí nevylučuje.
Komerční pauza.
52:53
Šulák odzbrojil Kuřítka, který mohl klidně unikat na Hanuljaka.
52:15
Růžička unikl a v samostatném úniku zakončil do betonu Ritticha.
51:56
Hosté v plném počtu. Piráti ještě v poklidu kombinovali na modré čáře.
51:15
Hanuljak bravurně zasáhl hrudí proti střele obránce.
50:51
Po dlouhé kombinaci Pirátů se Dukle daří poslat puk za Hanuljaka.
50:12
Šulák ztratil pásmo. Domácí se znovu vrhají do útoku.
49:57
Staněk (JIH) dostává trest za nedovolené bránění.
49:15
David Květoň hezky projel do pásma a vybojoval faul na svou osobu. Po skončení výhody se bude vylučovat.
48:53
Drtina si dlouho pohrál s pukem a následně jej poslal mimo vlastní pásmo.
48:22
Hovorka z otočky vyhodil a jeho formace odchází střídat.
48:01
Zatím si Jihlavští vyměňují kotouč, zakončení jsme neviděli.
47:32
Dukla se udržela v pásmu a rozehrává nebezpečnou kombinaci.
47:21
Hala očekával vyloučení Kuřítka. Překvapivě je za sekání vyloučen Toman (CHM). Hrát se bude po reklamní pauze.
47:16
Dnešní utkání sleduje 4917 diváků.
47:00
Kuřítkova nadějná střela prolétla skrze obránce a našla Hanuljakovu náruč.
46:40
Bartejs odstavil Štebiha postaveného v brankovišti. Rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.
46:14
Obětavý Bartejs dostal puk ze třetiny a skokem jej následně vypíchl do pásma Jihlavy.
45:43
Ani nyní Dukla nerozehrála v klidu, napadání Pirátů vyústilo v další vyhození.
45:21
Piráti poměrně bez problémů vyhodili puk za bránu Jihlavy.
45:09
Faul loktem je připsán Martinu Šagátovi (CHM). Toho čekají dvě minuty na trestné.
44:43
Šagát i ze země rozehrál a akce Pirátů trvá.
44:03
Kuřítko dostal při svém průniku tvrdý hit a upadl. Černou gumu drží domácí.
43:28
Důras nečekal a poslal od mantinelu navštívenku Hanuljakovi. Ten odrazil kotouč na hůl brankářů.
42:45
Prokš byl v kritickém okamžiku obrán o kotouč. Nezakončil a hrají Piráti.
42:24
Čachotský našel Štebiha na modré. Obráncova střela našla lapačku brankáře Pirátů, následuje vhazování.
41:59
Proti nahození se ohnal Hanuljak lapačkou a zastavil tak plynulost hry.
41:36
Nejdříve rozhodčí odpískal icing Chomutova, následně uznal svou chybu a vhazuje se na středu kluziště.
41:24
Prokš dostal kotouč ke gólmanovi a zakončil. Brankář přerušuje a bude se vhazovat.
41:08
Oba týmy již v plném počtu.
40:43
David Květoň se proháčkoval do pásma. Jeho střela mířila nad.
40:33
Zakázané uvolnění Pirátů, puk se vrátí do jejich pásma.
40:25
Další nebezpečný Štebihův pokus se odrazil od tyče!
40:17
Štěbih nahazoval a puk končí na Hanuljakově hrudi.
40:09
Po buly zamířili kupředu Jihlavští.
40:01
Na hrací plochu nastupují oba soupeři, zápas bude pokračovat.
V druhé třetině předvedli parádní hru domácí hráči. Dva krásné góly z jejich hokejek zastavili skóre na hodnotě 4:1. Uvidíme, co přinese třetí perioda, ta započne přibližně v 19:22.
40:00
39:57
Skinner poslal na brankáře tvrdou ránu. Gólman zasahuje v samotném závěru třetiny.
39:44
Kaše zalehl na modré puk a tak se přerušuje.
39:23
Harkabusův pokus odrazil obránce holí.
39:07
Rittich se vytáhl hezkým zákrokem. Střela na něj mířila z buly a jihlavský gólman nejspíše neviděl ideálně, ale i tak se dobře přesunul.
39:01
Jergl (JIH) dostává trest za předchozí zákrok.
39:01
Růžička byl sražen nevybíravým zákrokem, asistent kapitána Hřebejk diskutuje s rozhodčími a asi se bude vylučovat.
38:40
Prapodivné vyloučení. Šagát (CHM) odzbrojil čistě protihráče o puk lehkým šťouchnutím. Útočník Pirátů je vyloučen za podražení.
38:25
Pirátům je pískán ofsajd a následuje vhazování ve střední třetině.
37:54
Květoň dostal kotouč před bránu a nahozením jej poslal mimo.
37:38
37:35
Tečovaný puk drží v lapačce Rittich, následuje vhazování po jeho levici.
37:18
Rutta nahrál Hovorkovi na teč, ten minul.
37:02
Jihlavě se podařilo vyvést kotouč.
36:45
Tomanova rána končí v náruči gólmana.
36:30
Drtina poslal jednoduchou střelu na Ritticha, který prapodivně vyráží.
35:52
Kuřítko zamáčkl puk k mantinelu a zdržoval v pásmu soupeře. Piráti mu ale puk sebrali a rozehrávají.
35:40
Po buly se Dukle podařilo vyhodit.
35:37
Šidlík (JIH) poslal k zemi Růžičku. Vše je posouzeno jako držení a Jihlavu čekají perné chvilky.
35:10
Jihlava se nemůže dostat ze svého pásma a její hráči se drží za bránou Ritticha.
34:29
34:05
Piráti v klidu hrají své oslabení, nepouštějí hráče přes červenou čáru.
33:29
Hosté v plném počtu. Hanuljak zasáhl nádherně proti Melenovskému.
33:10
Další hezké vyhození Pirátů.
32:50
Gajovský získával cenné vteřiny ve středním pásmu, následně vyhazuje.
32:31
Po krátkém zmatku se Piráti osvobodili vyhozením.
32:26
Na trestné lavici Pirátů dochází místo, rozhodčí nastavili velmi přísný metr. Bartejs (CHM) byl nachytán při držení hole.
32:19
Staňkova střela míří do těla obránce a puk následně opouští pásmo.
31:56
Hřebejk vystavil bodyček Štebihovi, ten následně hákoval Hřebejka a je poslán na dvě minuty. Hřebejk ale dostává trest za nafilmovaný pád. Hrát se bude nadále ve čtyřech.
31:43
Zakázané uvolnění Dukly, hra se přestěhuje k Rittichovi.
31:42
Dukle se nepodařilo udržet v pásmu.
31:31
Prokš (JIH) je nyní vyloučen za vražení na hrazení poté, co srazil Kašeho. Šulák (CHM) dostává trest za hrubost, svého parťáka se snažil pomstít.
31:31
Rozhodčí bude vylučovat ale zatím není jisté jak.
31:04
Další krásná souhra lajny Kämpf – Kaše – Šagát. Vše vyvrcholilo zakončení Kämpfa a gólman s vypětím sil zasahuje.
30:23
Šulákova rána prověřila betony brankáře. Dukla se ujímá puku.
29:54
29:44
Zpoza brány byl puk nasměrován na Růžičku. Přízemní střelu chytá Rittich.
29:03
Růžička našel dobře postaveného Chloubu. Ten z dorážky těsně minul horní roh branky.
28:38
Tomanův pokus minul klec, Piráti stále na puku.
28:14
Tomanův projektil zamířil těsně vedle tyče. Dukla následně nevyhodila.
27:51
Čachotský (JIH) je poslán na dvě minuty na trestnou za držení protihráče.
27:40
Piráti jsou při chuti, což potvrdil David Květoň. Po hezkém zaseknutí vyslal střelu na rameno gólmana.
26:41
Piráti právě vstřelili branku!
Jak jsem psal u předchozího gólu, chomutovští mladíci se rozjeli! Po buly našel Kaše DAVIDA KÄMPFA. Ten poslal do odkryté brány puk a navyšuje na rozdíl tří gólů. Asistence: Ondřej Kaše, Martin Šagát.
26:37
Dušek dostal nádhernou přihrávku do volného prostoru. Místo střely zvolil přihrávku na v úhlu postaveného Hovorku. Jeho střela mířila do ramene Ritticha, který následně pokryl puk na ledě.
26:08
Růžička dostal puk za bránu, ale upadl a tak černou gumu převzali hosté.
25:42
Jihlava se rozhodla snížit, ale ležící Rutta přibližně pětkrát zblokoval jejich dorážky. Nakonec se kotouč doklouzal pod Hanuljaka. Ten jej zalehl a přerušil hru.
25:13
Mladé pušky řádí! Kaše s Kämpfem dostali puk zpoza brány na MARTINA ŠAGÁTA, který na podruhé prostřelil Ritticha a navyšuje pro Piráty. Asistence: Ondřej Kaše.
24:35
Chlouba obral bránícího hráče o puk a trefil rameno gólmana.
23:42
Oba týmy v plném počtu, Šulákova střela nebyla pro Ritticha větším problémem.
23:13
Rittich teď vytáhl prapodivným způsobem puk z brankové čáry! následně se Jihlava zachraňuje vyhozením na zakázané uvolnění.
22:56
Chomutov již pouze s jedním vyloučeným.
22:52
Čachotský zkusil dvakrát prostřelit Hanuljaka, ten ale předvádí parádní výkon a přerušuje hru.
22:17
Štebih sám proti Hanuljakovi neuspěl, gólman domácích jeho pokus výtečně zlikvidoval.
22:11
Hanuljak zasáhl proti Čachotskému a následně Chomutov vyhazuje.
21:47
Jihlava je v pásmu a vyměňuje si kotouč mezi sebou.
21:32
Jihlavští zřejmě nechtěli hrát dvojnásobnou přesilovku a tak je za nedovolené bránění vyloučen Malec (JIH).
21:29
Tak Chomutov čeká další dvojnásobné oslabení. Rutta (CHM) dostává trest za sevření kotouče.
21:13
Piráti jsou ve čtyrech.
20:57
Piráti se po buly zmohli k vyhození.
20:53
Sekání Hřebejka (CHM) je odměněno dvouminutovým trestem.
20:46
Další vyhození Chomutovského týmu.
20:25
Piráti poslali puk za Ritticha a vystřídají.
20:16
Nahození Jihlavy se odrazilo nad branku do ochranné sítě. Vhazuje se na středovém kruhu.
20:05
Puk mají po buly domácí a daří se jim vyhodit.
20:01
Na led nastupují domácí, následují je hokejisté Jihlavy. Chomutov bude dohrávat minutu a jedenáct vteřin v oslabení.
Úvodní třetina prvního semifinálového zápasu je za námi. Vedení se v něm po chybě obrany ujali hosté zásluhou Melenovského. Piráti ale zabrali a po hezké akci Kämpfa s Kašem jsme byli svědky vyrovnání. V závěru třetiny pak Piráti využili přesilovou hru, když se trefil ostrostřelec domácích Marek Hovorka. Další třetina začne přibližně v 18:20.
20:00
19:41
Další vyhození Pirátů, čas první třetiny se krátí.
19:24
Chyba v rozehrávce Jihlavy a domácí zvládli vyhodit.
19:12
Podražení je přestupek Růžičky (CHM) jenž oslabuje svůj tým v závěru třetiny.
19:09
Zakázané uvolnění Pirátů a hra se stěhuje před Hanuljaka.
18:53
Skóre je otočeno ještě před první sirénou! MAREK HOVORKA dostal puk do volného prostoru, opřel se do střely a trefil se Rittichovi pod vyrážečku. Asistence: Brett Skinner, Nikola Gajovský.
18:15
Domácí v plném počtu, nyní je čeká přesilová hra.
17:41
Neuvěřitelná akce Pirátů! Po vhazování zkusil bekhendem dorážet Chlouba a trefil břevno!
17:36
Štebih (JIH) vrazil na hrazení Kašeho, jenž vyvezl puk až za bránu Jihlavy. Počet hráčů se na půl minuty srovná.
16:59
Po nadějné střele Jihlavských domácí vyhazují.
16:17
Hřebejk doslova vytlačil puk z pásma a následně Piráti dostali kotouč až za bránu Ritticha.
16:08
Na trestnou lavici míří Růžička (CHM), který se dopustil sekání.
15:24
Oba týmy již v plném počtu, vhazuje se v jihlavském obraném pásmu.
14:44
Hřebejk vybojoval puk, který poslal na Bartejse. Obráncova střela nadělala brankářovi problémy, za vzduchu chtěl dorážet Hovorka avšak minul.
14:28
Malec nahazoval, Hanuljak puk raději podržel pod lapačkou na ledě. Následuje vhazování.
14:08
Piráti nerozehráli ideálně a je pískáno zakázané uvolnění.
13:36
Ondřej Kaše se protáhl okolo obránce a najel si do výhodné pozice. Rittich proti jeho střele těžko odolával.
13:01
Bartejs si sjel až před bránu ale nevyužil. Z následného protiútoku Dukla vyprodukovala pouze vyloučení na obou stranách. David Květoň (CHM) a Petr Šidlík (JIH) jsou posláni na trestnou za hrubost.
12:41
Růžička dojel nahozený puk a nyní se o něj bojuje za bránou.
11:42
Nádherná souhra chomutovských "dvojčat"! Kämpf si vzal puk a zpoza brány našel ONDŘEJE KAŠEHO, jenž v klidu zavěsil puk pod horní tyč. Asistence: David Kämpf.
10:44
Kalába se dostal k odraženému kotouči a mířil těsně nad! Dukla nyní tvrdě tlačí Piráty v jejich vlastním pásmu.
10:09
Puk skončil na chomutovské střídačce, rozhodčí přerušuje hru a vhazuje se ve středním pásmu.
09:42
Sinisalo zkusil projít kolem dvou obránců u mantinelu. Přišel ale o puk.
09:28
Důras poslal na bránu střelu. Hanuljak v klidu chytá do připravené lapačky.
09:02
Rittich si během střely Šagáta nejspíše sám posunul bránu, rozhodčí vylučovat nebude.
08:40
Hosté hrají již v plném počtu, další střelu srážel Hanuljak.
07:47
Jihlava využila vážné chyby v obraně Pirátů. Důras unikl po straně, Drtina mu puk zblokoval, ale šťouchnout do něj stačil dojíždějící MAREK MELENOVSKÝ a kotouč zapadl za Hanuljaka. Asistence: Michal Důras.
07:25
Štebih zblokoval střelu Drtiny vysoko nad ochranou síť. Vhazuje se před Sáblíkem.
07:05
Růžička ztratil puk a následně se Jihlavě podařilo vyhodit.
06:43
Přechod do pásma Pirátům nevyšel a tak se opět vracejí pro puk do svého pásma.
06:18
Po buly se puku ujala obrana hostí a podařilo se jí vyhodit. Chomutov začíná znovu od Hanuljaka.
06:15
Hrubost. To je zcela zbytečný přestupek Kuřítka (JIH), jenž atakoval chomutovského hráče a daroval Pirátům přesilovou hru.
05:58
05:35
Hřebejk se ujal kotouče a zamířil do pásma. Jeho střelu hosté zblokovali.
04:54
Piráti vyhodili, puk následně dojel Dušek. Před brankou mu ale puk propadl.
04:48
David Květoň obětavě skočil do střely Kalába a puk zamířil do ochranné sítě. Hra je tedy přerušena.
04:29
Dukla se nyní sama připravila o pásmo, puk je ve střední třetině.
04:06
DOmácí ihned po vyhraném buly vyhazují kotouč přes celou délku kluziště.
03:58
Jan Rutta (CHM) dostává trest za hákování. Dukla si tedy taktéž vyzkouší přesilovku.
03:45
Jihlavě je ve středním pásmu pískána přihrávka rukou, následuje vhazování na středovém kruhu.
03:26
Dukla pouze vyvezla na útočnou modrou, puk přebírají domácí a začínají další akci zpoza gólmana.
03:11
02:59
Duškovu střelu zblokoval obránce a Dukla vyhazuje.
02:01
Dukla stihla nadvakrát vyhodit. Následně střílel Drtina, Rittich jeho střelu zvládl vyrazit.
01:20
Piráti udrželi kotouč a první přesilovková formace si vypracovala první šanci. Hovorka dostal puk do volného prostoru, ale vystřelil prachbídně.
01:11
Je zde první vyloučení! Kaláb (JIH) si posedí dvě minuty za držení.
00:34
Gajovský na poslední chvíli udržel puk. Jeho posunutí směrem k Hřebejkovi bylo zastaveno Dobrovolným a Dukla míří do protiútoku.
00:08
Po úvodním buly skončil kotouč v pásmu Pirátů, ti ihned rozjížděli první akci směrem k Sáblíkovi.
00:01
Úvodní formace jsou připraveny na první buly utkání.
A nyní za velkého potlesku nastupují domácí Piráti.
Na ledovou plochu přicházejí hráči Dukly Jihlava.
Led již testuje čtveřice rozhodčích, oba týmy přijdou za malou chvíli.
Ještě jednou přeji příjemný den všem hokejovým příznivcům. Začátek utkání se nám již blíží, před malou chvíli jsme Vám nabídli soupisky obou týmů. Piráti i Dukla dokončují rozbruslení a hala se pomalu zaplňuje.

Piráti Chomutov: Hanuljak – Skinner, Rutta, Drtina, Bartejs, Toman, Šulák, Stehlík – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – Sinisalo, Růžička, D. Květoň – L. Květoň, Dušek, Chlouba – Šagát, Kämpf, O.Kaše – Račuk

HC Dukla Jihlava: Rittich – Dobrovolný, Staněk, Šidlík, Šimek, Štebih, Čermák, Mocek, Kaláb – Melenovský, Kuřítko, Prokš – Březina, Malec, Harkabus – Seman, Důras, Jergl – Anděl, Zeman, Čachotský.

Rozhodčí: Lacina, R. Svoboda – Gerát, Hynek.

Góly v oslabení: 0:2
HC Dukla Jihlava skončila na čtvrtém místě tabulky po základní části. Jihlavské tak čekalo čtvrtfinále s ambiciózními kladenskými Rytíři. První dva duely na domácím kluzišti Jihlava vyhrála, Kladenští ale na svém ledě sérii srovnali. V pátém duelu se Rytířům podařilo vyhrát a Dukla s vypětím všech sil srovnala sérii na 3:3. V posledním zápase pak Jihlavští ukončili rytířům sezonu a sebe poslali do semifinále.
Piráti Chomutov mají za sebou úspěšnou šesti zápasovou čtvrtfinálovou sérii s ústeckým Slovanem. V prvním duelu na domácím ledě nezaváhali a vyhráli 4:1. Druhý zápas ale Slovan překvapil svého soupeře a vyhrál. Oba venkovní zápasy poté Chomutov vyhrál, v pátém zápase hraným před domácím publikem ale nestačil na soupeře a tak se o vítězi série rozhodlo v šestém utkání. Piráti postoupili a čekali na vítěze série mezi Jihlavou a Kladnem.
Krásný den přeji všem příznivcům hokejové zábavy! Čtvrtfinálová klání jsou definitivně za námi a play-off první ligy bude pokračovat semifinálovými bitvami. Čeká nás tedy i střet chomutovských Pirátů s jihlavskou Duklou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.