Jihlava bere v semifinálové sérii s Chomutovem první vítězství, když na svém ledě porazila Piráty 4:2. O své výhře rozhodla Dukla již v první třetině, kterou vyhrála 3:1. Na začátku druhé části pak přidali červenožlutí čtvrtý gól a hosté již stačili v samotném závěru pouze korigovat na konečných 4:2.
60:00
59:59
V poslední vteřině je ještě potrestán Milan Toman (CHM) za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 6-7.
59:00
Posledních šedesát vteřin je zde.
58:54
Piráti právě vstřelili branku!
Po buly před Lukášem Sáblíkem se Chomutovští prosazují a ještě dramatizují dnešní zápas. Mezi kruhy se dostal k puku ONDŘEJ KAŠE a ranou nad Sáblíkovo pravé rameno nedává gólmanovi Dukly sebemenší šanci. Hezký gól si to chomutovský mladík umíchal. Asistence: Martin Šagát.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:44
Nikola Gajovský se proháčkoval k pravému kruhu a hledal Romana Chloubu, který ale nevystřelil. Pouze posunul puk na modrou, kde se Jiří Drtina neprezentoval dobrou střelou a puk je ve středním pásmu.
57:34
Hra se stěhuje před branku Pirátů, neboť je pískáno zakázané uvolnění hostí.
57:19
Chomutovští hrají v plném počtu.
56:57
Kdepak, Dukla se více než na útočení spoléhá na pozornou defenzívu a na to, aby hosty nepustila do nějakého rychlého brejku.
55:46
Dukla se nemůže usadit v pásmu, tato přesilová hra se domácím vůbec nedaří.
V Třebíči je jasno, České Budějovice v závěru střílí do prázdné klece svůj čtvrtý gól:

Třebíč – České Budějovice 2-4.
55:19
Naprosto zbytečně nyní po jihlavském nahození a po tom, co měl Kopřiva puk ve své moci, atakoval Marek Hovorka domácího Tomáše Čachotského. No, nyní bych se opravdu moc nedivil, Hovorka znemožnil svému týmu závěrečný nápor. A protože měl chomutovský útočník ještě nějaké průpovídky k hlavnímu rozhodčímu, kterého rozhodně nezval na piknik, dostává ještě desetiminutový osobní trest, Dvě minuty za něj odpyká Roman Chlouba.

Na vyloučení: 6-6.
54:51
Petr Šidlík poslal nahození na branku, které trefilo Ondřeje Malce. Piráti získávají puk a jedou s ním pochopitelně na druhou stranu.
54:05
No, moc nechybělo, aby si po několikerém odrazu puku sklepl kotouč do vlastní brány Roman Chlouba. Gólman Kopřiva vypadal hodně zkoprněle, puk však projel vedle jeho levé tyče.
Dnešní utkání sleduje 3859 diváků, což se tedy okem návštěvníka Horáckého zimního stadionu zdá málo. Tribuny jsou opravdu slušně zaplněné.
53:05
Hosté se dopustili ofsajdu.
52:23
Domácí fanoušci si zápas patřičně užívají a stadionem zní oslavné Dukla – Jihlava. Přece jen bych byl ještě trošku opatrný, do konce chybí sedm a půl minuty, což je v hokeji pořádně dlouhá doba.
52:10
Tahle akce Chomutova ze sešítku na přesnost rozhodně nebyla. Zakázané uvolnění.
51:40
Marek Melenovský dvakrát přeskočil nataženou hůl bránícího chomutovského hráče jako horalský kamzík a udržel tak pro své spoluhráče útočné pásmo.
51:22
Brett Skinner napřáhl od modré a pokusil se překvapit Sáblíka, ten však má puk v zástěře jako Kelišová cukroví.
50:51
Vladimír Růžička byl sám před brankou v dobré střelecké pozici, ale kotouč mu jak na potvoru přeskočil hůl. Z dobré pozice tak pro hosty nic nebude.
50:37
V pravém rohu za brankou Dukly jsme viděli souboj o puk, ale i tentokrát byli v přetlačované lepší domácí.
50:00
Petr Šidlík ukázal své ofenzivní schopnosti, když se dostal mezi kruhy. Odtud zakončil bekhendem, tři tyče však netrefil, puk projel vedle pravé tyče.
49:48
Stejně tak Piráti, uvidíme tak hru pět na pět.
49:32
Domácí hrají v plném počtu.
49:24
Po tom, co bylo buly vykázáno do středního pásma, následuje ofsajd Pirátů.
49:14
Marek Račuk si udělal z obrany Dukly téměř dobrý den. Přes tři hráce se dostal do zakončení, ale lepší střelba mu byla znemožněna, protože byl na hranici únosnosti zastaven jedním z jihlavských hráčů.
48:54
Dělovka Libora Šuláka od modré míjí branku.
48:45
Roman Chlouba je ve třetí třetině při střelecké chuti. Nyní se pokusil vystřelit z pravého kruhu, ale Sáblík byl připraven.
48:40
Hra ve čtyřech na obou stranách rychle utíká, chvíli jsou u puku domácí, chvíli hosté.
47:48
Také tentokrát se ale hosté velmi rychle připravují o přesilovou hru. Hůl Jana Rutty (CHM) totiž zasáhla hlavu Tomáše Čachotského. Od obránce Chomutova to bylo hodně laxní, zbytečně nyní oslabil svůj tým, navíc dostává za úder do oblasti hlavy a krku desetiminutový osobní trest.

Na vyloučení: 6-5.
47:32
Po osmi minutách hry vidíme další přesilovku a další na straně Chomutova. Marek Melenovský (JIH) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

Na vyloučení: 6-4.
47:15
Výbornou kombinaci ukázali také domácí. Hned po buly se dostal do rychlého brejku Prokš, projel po levé straně do útočného pásma, zkusil na levé straně stahovačku, ale ta mu již nevyšla a nemohl tak sám před brankou zakončit.
47:06
Zakázané uvolnění Dukly, hra se stěhuje před branku Sáblíka.
46:49
Libor Šulák od modré netrefil branku, protože kotouč byl jedním z hráčů hostí tečován nad branku.
46:19
Až nyní jsem viděli pohlednou akci Chomutova, kterou zakončil Roman Chlouba střelou z pravé strany jen do boční sítě.
45:36
No, v posledních okamžicích zápasu nevidíme zrovna pohledný hokej, jedná se spíše o nadprůměrnou plácanou.
45:16
V dobré pozici před brankou Sáblíka nezpracoval puk Brett Skinner a hosté tak nejenže z dobré pozice ani nevystřelí, navíc ztrácejí puk.
44:46
Až Libor Šulák zavezl puk do pásma, poté nevymyslel svojí akci dobře, když z ostrého úhlu zkusil bekhend, jenž úplně míjí branku Dukly.
44:17
Dva na dva, to byla aktuální situace za brankou, kde o puk bojovali Jihlavští a Chomutovští. Minisouboj o černou pryž nakonec vyzněl lépe pro domácí.
43:24
Ondřej Malec uplatnil v souboji za brankou svojí dobrou hru tělem, tvrdost a přišpendlil na mantinel Štěpána Hřebejka.
43:11
Jenže puk po jihlavské rozehrávce zachytil Nikola Gajovský. Ten se dlouho rozmýšlel, na koho pošle puk, až přihrál na Hovorku, jenž ale neměl prostor pro střelu a o kotouč přišel.
42:51
Marek Melenovský uplatnil za brankou Sáblíka svůj přehled a přes napadání Hovorky poslal kotouč bez potíží na svého obránce.
42:07
Táhlé nahození Mocka úspěch Dukly nepřineslo, Kopřiva si pohlídal kotouč svojí vyrážečkou.
41:56
Dukla se poprvé ve třetí třetině dostala do pásma hostí. Mcihal Důras však dostal nepřesnou přihrávku, přesto puk zpracoval, ale neměl již dostatek času na zakončení, proto kotouč nahodil na branku.
41:13
David Květoň získal na levém kruhu kotouč a hned vystřelil. Jeho jedovatý projektil prošel těsně vedle levé tyče Sáblíkovy svatyně.
41:05
Jihlava hraje v plném počtu.
40:55
Marku Hovorkovi utekl puk kousek za modrou čáru, takže je pískán ofsajd Chomutova.
40:35
Chomutov se sice krátce po buly dostal do pásma, ale Jihlava puk vyhodila přes všechny čáry.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:23.
Průběžný výsledek druhého semifinále:

Třebíč – České Budějovice 2:3.
Po gólových hodech první třetiny jsme viděli ve druhé dvacetiminutovce pouze jeden gól, o který se hned na začátku periody postaral v přesilové hře Filip Seman. Jihlava tak navýšila své vedení a udržela jej i díky tomu, že Chomutov nevyužil ani jednu ze čtyř přesilových her. Tu poslední si ale Piráti přenesou do druhé třetiny, a to přesně 65 vteřin.
40:00
39:43
Nyní posílá kotouč přes všechny čáry Petr Šidlík.
39:15
Jihlavským hokejistům se podařilo s notnou dávkou štěstí napotřetí vyhodit puk.
39:05
Dukla půjde v závěru druhé třetiny do čtyř, protože Jiří Dobrovolný (JIH) dostává dvě minuty za držení protihráče.

Na vyloučení: 5-4.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:57
Po zblokované střele Martina Šagáta končí puk v ochranné síti a bude se vzahovat před branou Lukáše Sáblíka.
38:21
No, toto byl další zákrok Pirátů, který byl hodně na hraně. Ve vřavě těl však nedokážu přesně říct, kdo z hostí trefil Petra Šidlíka.
37:43
Chomutov se bez problémů dostal do pásma a po výměně puku Gajovského s Hovorkou vystřelil druhý jmenovaný z levého kruhu. Puk se odrazil od zadního mantinelu k pravé tyči Sáblíka, který si jej pohlídal a předvedl dobrou práci holí.
37:22
Zakázané uvolnění Chomutova. Na ledě vzniká další šarvátka, stejně jako před chvílí po ataku na Březinu.
37:14
Libor Šulák si na útočné modré počkal na jednoho z hráčů Dukly a nasadil mu tvrdý, ale čistý strom. Byl to David Březina, který nyní leží otřesen na útočné modré a za doprovodu svých spoluhráčů je odvážen do kabin.
36:24
Akce Chomutova končí ofsajdem.
35:55
Nádherná akce Pirátů v podání Davida Květoně, který ukázal individuální schopnosti parádním proháčkováním se před branku, kde si však při zakončení vylámal zuby na Sáblíkovi.
35:42
Zakázané uvolnění Dukly. Nejprve nepřesně rozehrál Mocek, jehož pas zachytil Rutta, poté poslal puk přes čáry Filip Seman.
35:15
Jako by po opravování branky tempo trošku opadlo. Ani jeden z týmů se nyní do útočení příliš nežene.
34:53
Trošku menší mela byla k vidění před brankou Sáblíka, ale začínající potyčku včas uhasili asistenti. V nepořádku je však jihlavská svatyně a musí se dát na místo, kam patří.
Průběžný výsledek druhého semifinále v Třebíči:

Třebíč – České Budějovice 2:2.
34:34
Lukáš Sáblík nyní rozhodně neměl jednoduchou pozici, když měl na levé straně poměrně dost prostoru Ondřej Kaše. Ten poslal naprosto přesný pas před branku na Davida Kämpfa, kterého zblízka vychytal gólman Jihlavy.
34:11
Hra je přerušena po tom, co po útoku Kuřítka byl jeden z jeho spoluhráčů rychlejší při přechodu přes útočnou modrou.
33:25
Michal Důras předvedl průnik do otevřené obrany po levé straně. Na levém kruhu se rozhodoval, zda bude nahrávat či střílet. Nakonec si vybral druhou variantu, což Kopřivu nepřekvapilo a puk u své pravé tyče vyrazil. Důras kotouč poté dojel, ale po objetí branky již žádného svého spoluhráče nenašel.
32:33
Také hosté hrají v plném počtu, Dukla ve zkrácené přesilovce nebezpečná nebyla.
32:07
Ale paradoxně ve svém oslabení zahrozili hosté. Nikola Gajovský si sjel k levému kruhu a tvrdě vypálil. Jeho rána těsně minula vzdálenější tyč branky Sáblíka.
31:47
Martin Kuřítko je na ledě a Duklu čeká třičtvrtěminutová přesilovka pět na čtyři.
31:36
Zakázané uvolnění se nyní píská i na straně Jihlavy.
31:15
Hra ve čtyřech zatím příliš přesností nepřináší, vysoké tempo hry nyní lehce opadlo. Jako by to vypadalo, že ani jeden z týmů nechce využít většího místa na ledě k nějaké nebezpečné akci.
30:34
Střelu Mocka obětavě zblokoval Skinner. Hosté následně vyhazují jen na zakázané uvolnění.
30:33
Přesilová hra hokejistů s pirátem Picaroonem na dresu trvala přesně 46 vteřin. Nyní se síly na ledě srovnají, Marek Hovorka (CHM) totiž již míří na trestnou lavici na podražení.

Na vyloučení: 4-4.
30:24
Napoprvé to ještě domácím nevyšlo, napodruhé se již Dukla osvobozuje.
29:47
Třetí přesilová hra pro Piráty ve druhé třetině. Podruhé jde na lavici hanby Martin Kuřítko (JIH), tentokrát za hrubost.

Na vyloučení: 4-3.
29:39
Stejně tak jako končí přesilová hra Dukly, tak končí atak domácích, a to po nepřesnosti na útočné modré.
29:15
Byl to znovu Aleš Jergl, který si nabruslil mezi kruhy a vystřelil. Kopřiva byl i tentokrát připraven.
28:56
Individuální akcí to zkoušel Aleš Jergl. Přes dva hráče se dostal, ale ten třetí mu vystavil stopku. Puk má tak Chomutov a vyhazuje.
28:38
Dukla se sice držela před svatyní soupeře, ale nějakou výraznou pozici ke střelbě si nevypracovala. Chomutov následně vyhazuje.
27:51
Chomutov se osvobozuje.
27:39
David Březina předvedl po pravé straně svůj typický průnik. Tentokrát z pravého kruhu nevystřelil, nýbrž přihrál na Marka Prokše, který byl zahákován Jakubem Stehlíkem (CHM). Jihlavský mladík i tak zakončil, ale kvůli faulu poslal puk vedle levé tyče Kopřivy.

Na vyloučení: 3-3.
27:04
Jihlava napadá rozehrávku hostí, čímž Pirátům nyní způsobuje nemalé problémy. Velice aktivní je v tomto ohledu zejména Březina.
26:48
Jiří Drtina se snažil povznést akcie chomutovského týmu, když dostal na modré přihrávku. Chvíli si počkal na střelu, sjel si blíže ke středu a poté poslal na Sáblíka projektil, který jihlavský gólman bez potíží lapí.
26:07
Také tuto přesilovku přestála Dukla bez úhony, Chomutov dnes není z početních převah příliš nebezpečný.
25:52
Hosté se připravují o pásmo po hodně nepřesné přihrávce a měli štěstí, že Michal Důras neměl ve středním pásmu potřebnou rychlost.
24:48
Hosté opět uzamkli svého soupeře před Sáblíkem. Rutta nahrával křižným pasem na pravý kruh Hovorkovi, jemuž ale puk sjel z hole.
24:07
K další dorážce už se chomutovský hráč nedostal, neboť byl napaden Robinem Staňkem (JIH), který již míří na trestnou lavici.

Na vyloučení: 3-2.
24:07
Lukáš Sáblík fantasticky zasáhl proti dorážce Lukáše Květoně z předbrankového prostoru, vytáhl parádní rozklek a vyrazil puk pravým betonem.
24:00
23:51
Chomutov dlouho okupoval prostor před brankou Sáblíka, jenže celou akci hosté možná až příliš překombinovali a Sáblík tak nemusel pořádně zasahovat.
22:51
Jeden z hostujících hokejistů zlomil hůl, takže Dukla může bez problémů vyhodit.
22:31
Chomutovští zatím hrají přesilovou hru velmi dobře a nepouští Duklu k vyhození. Z mezikruží se dostal ke střele Jan Rutta, který si parádně od modré sjel před branku, mířil však nad levý horní roh.
22:00
Martin Kuřítko (JIH) za brankou trošku zbytečně podrazil protihráče a jde ven za útočný faul.

Na vyloučení: 2-2.
21:50
Petr Mocek si mezi kruhy dlouho rovnal puk a nakonec zkusil nahodit puk na branku, Tam však touš sebrali hráči hostí.
21:21
Dukla měla další slibnou šanci, protože po pravé straně se do zakončení doslova prodral veterán Melenovský. Zblízka však mezírku ve výstroji Kopřivy nenašel.
20:52
Dukla právě vstřelila branku!
Od modré vypálil Kaláb, jehož střela šla těsně vedle pravé tyče. Od zadního mantinelu se puk odrazil k pravé tyči Kopřivy, kde měl FILIP SEMAN snadnou práci s dorážkou do poloodkryté svatyně Chomutova. Asistence: Tomáš Kaláb, Tomáš Čachotský.
20:37
Hosté se osvobozují.
20:22
Jihlava se hned po buly dostala do pásma, aby ne, když má přesilovku. Kaláb tvrdě vypálil od modré, ale Kopřiva přes val těl před sebou zasáhl velmi dobře.
20:01
:Další třetina začne přibližně v 18:24.
První třetina třetího semifinále play-off je za námi a nabídla hokej, který se opravdu musel líbit! Jihlava se hned ve druhé minutě dostala zásluhou Mihy Štebiha do vedení, hned z protiútoku vyrovnal Štěpán Hřebejk. Ale gólové hody pokračovaly, o minutu později se prosadil Michal Důras. Hosté poté měli šanci na další vyrovnání, ale Nikola Gajovský neproměnil trestné střílení. Nedáš dostaneš, platilo po chvíli. Tomáš Čachotský totiž krátce po polovině zápasu vybruslil zpoza brány a poslal puk bekhendem do levého horního růžku Hanuljaka, na kterého byly tři góly během jedenácti minut hodně a přepustil místo v kleci Miroslavu Kopřivovi.
20:00
19:37
Hosté se krátce po buly osvobozují.
19:27
Tohle už sudí musel pískat, o tom žádná. Nejlepší hráč Chomutova ve statistice plus mínus Tomáš Bartejs (CHM) dostává dvě minuty za to, že za brankou držel jednoho z hráčů Dukly.

Na vyloučení: 1-2.
18:52
Chybná rozehrávka Jihlavy byla voda na mlýn pro Chomutov. David Kämpf vypálil z levého kruhu a špička levého betonu Sáblíka vytěsnila puk mimo tři tyče.
18:25
Také Jihlava se dopustila nepřesnosti, na útočné modré je z toho ofsajd domácích.
18:04
Puk po jihlavské střele od modré zasáhl Lukáše Květoně, který je za pomoci svých spoluhráčů odveden na střídačku. Vypadá to, že bude naštěstí v pořádku.
17:57
Zakázané uvolnění na straně Chomutova, bude se vzahovat po levici Kopřivy.
17:53
Tomáš Čachotský si připsal další povedenou ránu z pravého kruhu, kterou Kopřiva vyrazil.
17:46
Martin Kuřítko se díky dravosti sobě vlastní dostal za brankou nejen k puku, ale ještě vybruslil k levé tyči a pokušil se zakončit. Kopřiva ale nepřehlednou situaci zvládl a má puk ve své moci.
16:53
JIhlava hraje v plném počtu.
16:21
Nyní mohli jít domácí dokonce do rychlého přečíslení, které však pokazila nepřesná přihrávka.
15:53
Během první minuty přesilovky se hosté nedostali ani do pásma, natož k pořádné střele. Nejprve vyhodil Čachotský, poté Dukla zachytila nahození Pirátů a dobře dvacet vteřin držela puk na svých holích.
14:59
Dukla se osvobozuje.
14:53
Nyní si už hosté zahrají přesilovou hru. Petr Mocek před brankou fauloval zakončujícího hráče hostí a zákonitě tak musí na trestnou lavici, jeho faul byl poslední instancí Dukly.

Na vyloučení: 1-1.
14:33
A také hosté šli do rychlého kontru. Rutta mezi kruhy krásně našel Šagáta, jehož ránu však obětavě zblokoval Staněk.
13:55
Tak tenhle hokej má grády. Z protiútoku se dostal do zakončení Tomáš Čachotský, jehož rána z levé strany šla přesně do míst, kde stál Kopřiva.
13:25
A aktivita se hostím vyplatila. Mezi kruhy totiž sebral puk právě Chlouba a vystřelil, jenže i tentokrát byl Sáblík pozorný.
13:15
Pas Rutty na útočné modré neprošel na Chloubu, ale Chomutov stále zůstává před brankou Dukly.
11:55
Další šance Dukly. Hned po buly vypálil z pravého kruhu Martin Kuřítko, ale Kopřiva byl i napodruhé pozorný.
11:32
Jihlava hraje v laufu a mohla přidat další gól, nicméně Kopřiva si připsal první úspěšný zákrok.
10:30
V brance Chomutova dochází ke střídání – Miroslav Hanuljak míří na střídačku a přepouští místo Miroslavu Kopřivovi.
10:30
No tak to jsou gólové hody. Kapitán TOMÁŠ ČACHOTSKÝ sebral za brankou puk, vyjel si k pravé tyči Hanuljaka a bekhendem poslal puk přesně do levého horního rohu. Bez asistence.
09:42
Za brankou Dukly se seběhlo během chvilky pár ostřejších zákroků, ten poslední na Šidlíka, který se ale nenechal zastrašit a rozehrává puk na své spoluhráče.
08:53
A další šance Chomutova. Proti nahození Jana Rutty toho Sáblík příliš neviděl, puk tak zastavila až levá tyčka.
08:32
Petr Mocek ale nepřihrál přesně, což byla voda na mlýn pro Chomutov. Před branou Sáblíka vznikla pořádná mela, na jejímž konci se puk dostal k Liboru Šulákovi, jenž netrefil z mezikruží z poloviny odkrytou klec.
08:05
Nahození Šuláka zneškodnila dvojice jihlavských beků a Dukla tak znovu upaluje do rychlého kontru.
07:57
Bude se vhazovat po pravici Lukáše Sáblíka.
07:17
Jihlava je nebezpečná hlavně z rychlých brejků, jako to nyní předvedl Filip Seman s Alešem Jerglem. Střela druhého jmenovaného letěla na Hanuljaka, ten jí však viděl a protože před ním nebyla tečována, bezpečně jí vyrazil do strany.
06:42
Akci Chomutova zastavuje ofsajd.
05:58
Stejně jako před malou chvílí Chomutov, tak i Jihlava se dostala do rychlého prečíslení. Tomáš Čachotský se prodral mezi třemi hráči do zakončení a před Hanuljakem byl zastaven na hranici faulu, čímž mu bylo znemožněno vystřelit, ale hraje se dále.
05:33
Aleš Jergl vypálil zničehonic z mezikruží a jeho rána prošla těsně kolem pravé tyče Hanuljaka.
05:00
Hosté jsou však nadále aktivnější a lajna s Markem Račukem je usazena před Sáblíkem. Po vyvezení puku zpoza branky však hosté o kotouč přicházejí.
04:10
Trestné střílení v podání Nikoly Gajovského nebylo proměněno. Útočník Chomutova se snažil rozhýbat Sáblíka a zasunout mu puk mezi nohy, což se mu ale nepodařilo. Domácí gólman jeho záměr vystihl.
04:09
Dramata na Horáckém zimním stadionu pokračují. Za sekání Mihy Štebiha bude mít Nikola Gajovský k dispozici trestné střílení.
03:37
Jihlava podnikla rychlý kontr do rozhozené obrany Chomutova. Jergl parádně našel na pravém kruhu MICHALA DŮRASE, jenž si počkal, poté tvrdě napřáhl a z prví propálil Hanuljaka střelou pod víko. Asistence: Aleš Jergl.
03:23
Krásný svižný hokej pokračuje, tohle utkání se musí od začátku líbit.
03:07
Tomáš Čachotský to zkusil z vrcholu pravého kruhu. Jeho střelu vyrazil Hanuljak jen před sebe, kde se k dorážce dostal Adam Zeman, kterého už gólman Pirátů bez potíží vykryl.
02:34
Rychle nabyl rychle pozbyl. Hovorka našel na pravém kruhu ŠTĚPÁNA HŘEBEJKA a nejlepší střelec hostí se prosazuje střelou z mezikruží nad levý beton Sáblíka. Asistence: Marek Hovorka, Marek Toman.
02:15
Hosté se snaži opět rychle natlačit na branku. Nahození Lukáše Květoně ale kryje jeho jmenovec Lukáš Sáblík.
01:58
Jihlava se před vlastními fanoušky ujímá vedení. Nahození Kalába tečoval z prostoru mezi kruhy MIHA ŠTEBIH mimo dosah bezmocného Hanuljaka. Asistence: Tomáš Kaláb, Adam Zeman.
01:41
Čachotský zavezl puk za branku a hledal před Hanuljakem Zemana, který však na puk nedosáhl.
01:35
A stejně tak podruhé.
01:25
Hosté se ale hned po buly osvobozují.
01:03
Jihlava si po aktivním pohybu za brankou Chomutova vybojovala přesilovou hru. Tomáš Bartejs (CHM) dostává dvě minuty za držení protihráče.

Na vyloučení: 0-1.
00:10
První buly vyhráli hosté a už zkouší jít dopředu. Nakonec hosté zkusili střelu z kruhů, ale Sáblík byl připraven.
00:01

HC Dukla Jihlava: Sáblík (Šťastný) – Kaláb, Štebih, Dobrovolný, Staněk, Mocek, Šidlík – Čachotský, Zeman, Seman – Důras, Melenovský, Jergl – Harkabus, Malec, Kuřítko – Březina, Prokš, Schejbal. Trenér: Petr Vlk.

Piráti Chomutov: Hanuljak (11. Kopřiva) – Skınner, Rutta, Drtina, Bartejs, Toman, Šulák, Stehlík – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – L. Květoň, Růžička, D. Květoň – Šagát, Kämpf, O. Kaše – Chlouba, Dušek, Račuk – Sikora. Trenér: Břetislav Kopřiva

Nejvíce bodů:
JIH: Tomáš Čachotský, 9 zápasů, 10 bodů (2+8)
CHM: Ondřej Kaše, 8 zápasů, 10 bodů (5+5).

Nejproduktivnější obránce:
JIH: Miha Štebih, 9 zápasů, 8 bodů (1+7)

JIH:Petr Mocek, 9 zápasů, 39 tr. min
CHM: Štěpán Hřebejk, 7 zápasů, 37 tr. min.

- : Jaroslav Koma -4
O druhém vítězství Pirátů na vlastním ledě rozhodl jediný gól. Ten vstřelil v 11. minutě televizního zápasu Ondřej Kaše. Na obou stranách byla v průběhu zápasu viděna jedna nastřelená tyč. Největší šanci na srovnání měl v závěru utkání kapitán Dukly Tomáš Čachotský, ale zblízka trefil pouze tyč poloodkryté svatyně. utkání tak skončilo fotbalovým výsledkem 1:0.
2. zápas: Piráti Chomutov – HC Dukla Jihlava 1:0.
Branka a nahrávky:
11. O. Kaše (Kämpf, Šagát). Rozhodčí: Horák, Wágner – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:10, navíc Hřebejk (CHM) 5 + OK za napadení. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 4021. Střely na branku: 39:24. Průběh utkání: 1:0. Třetiny: 1:0, 0:0, 0:0

Piráti Chomutov: Hanuljak – Skinner, Rutta, Drtina, Bartejs, Toman, Šulák – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – L. Květoň, Růžička, D. Květoň – Račuk, Dušek, Chlouba – Šagát, Kämpf, O. Kaše – Sikora

HC Dukla Jihlava: Rittich – Kaláb, Štebih, Mocek, Šidlík, Dobrovolný, Staněk, Šimek, Čermák – Čachotský, Zeman, Seman – Jergl, Melenovský, Harkabus – Kuřítko, Důras, Malec – Prokš, Anděl, Schejbal

Semifinálová série byla rozehrána zkraje tohoto týdne. Poprvé poměřila Dukla své síly s favorizovanými Piráty v SD Aréně v pondělí. Před pěti tisícovkami diváků šli do vední právě hosté z Vysočiny, když po průniku Michala Důrase skóroval Marek Melenovský. Domácí pirátská družina však dokázala skóre otočit až na 4:1, konečnou podobu dal výsledku v 57. minutě v přesilové hře Tomáš Čachotský.

1. zápas: Piráti Chomutov – HC Dukla Jihlava 4:2.
Branky a nahrávky:
12. O. Kaše (Kämpf), 19. Hovorka (Skinner, Gajovský), 26. Šagát (O. Kaše), 27. Kämpf (O. Kaše, Šagát) – 8. Melenovský (Důras), 57. Čachotský (Seman, Štebih). Rozhodčí: Lacina, Svoboda – Gerát, Hynek. Vyloučení: 15:14, navíc Šagát (CHM) 10 min. – nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4917. Střely na branku: 28:28. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2. Třetiny: 2:1, 2:0, 0:1

Piráti Chomutov: Hanuljak – Skinner, Rutta, Drtina, Bartejs, Toman, Šulák – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – Sinisalo, Růžička, D. Květoň – L. Květoň, Dušek, Chlouba – Šagát, Kämpf, O.Kaše – Račuk

HC Dukla Jihlava: Rittich – Kaláb, Štebih, Dobrovolný, Staněk, Šidlík, Mocek, Šimek, Čermák – Čachotský, Zeman, Harkabus – Důras, Melenovský, Jergl – Malec, Seman, Kuřítko – Březina, Anděl, Prokš

Dobrý den, ještě jednou vítejte u třetího semifinálového zápasu play-off první ligy mezi Duklou Jihlava a Chomutovem. Semifinálová série se po dvou utkáních na severu Čech stěhuje na Vysočinu a dá se čekat, že i přes vedení Pirátů 2:0 na zápasy, vytvoří fanoušci červenožlutých svým hokejistům pořádně bouřlivou atmosféru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.