Jihlava - Kladno | ONLINE | 18.2.2015 17:30 | Play-off 1. ligy 2014/2015 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Je rozhodnuto. K vidění byl duel, který přesně spadal do kategorie vyřazovacích bojů. Oba celky se o první vítězství přetahovaly, jak dlouho mohly. Ŕozhodly až samostatné nájezdy, kdy byl jediným exekutorem jihlavský kapitán. Tomáš Čachotský tak přisoudil Dukle vítězství 4:3 po samostatných nájezdech. Série pokračuje druhým utkáním již zítra, a to opět v 17:30 na Horáckém zimním stadionu. Já vám děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nashledanou!
Konec zápasu.
70:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
Autorem vítězné branky je TOMÁŠ ČACHOTSKÝ.
Tomáš Čachotský rozhýbal Lukáše a excelentním bekhendovým blafákem rozhodl o osudu duelu – 1:0!
Miloslav Hořava jel podruhé a opět nedal – 0:0.
David Stach se svou střelou taktéž neuspěl, to je drama – 0:0!
Richard Diviš chtěl zakončit k pravé tyči, avšak také neproměnil – 0:0.
Miloslav Hořava trefuje taktéž tyč, to je neskutečné – 0:0!
Adamu Zemanu sjel kotouč z hole, domácí útočník vůbec nezakončil – 0:0.
Jan Hlaváč nastřelil levou tyč – 0:0!
Jako první se k nájezdu vydal Tomáš Čachotský. Jihlavský kapitán si rozhýbal Lukáš, avšak poté netrefil prázdnou branku – 0:0.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nepřineslo rozuzlení, následovat tak bude dovednostní disciplína. Které z mužstev urve úvodní vítězství?
70:00
Prodloužení skončilo.
69:31
Konec prodloužení se pomalu, ale jistě blíží. Zdá se, že o vítězi budou muset rozhodnout nájezdy.
68:56
Dukla stále velice aktivně napadá, leč zatím se jí nedaří usadit v útočném pásmu.
68:37
Hosté nyní vyhodili kotouč mimo hrací plochu, ovšem touš lízl plexisklo. Vhazovat se tak bude po Lukášově pravé ruce.
67:33
Tomáš Čachotský nabil na modré čáře Šidlíkovi, jehož pokus ale mezi tři tyče nezamířil. Dukla pokračuje v útočném pásmu.
66:25
Štebihův pokus od modré čáry Lukáš znovu zneškodnil. Neuspěl ani dorážející Zadražil, který příliš prostoru nedostal.
66:07
Na hrací ploše zůstal ležet Tomáš Klouček, který byl zasažen typickým bodyčekem. Nakonec se ale zvedá a na střídačku odjíždí po svých.
65:27
Kladno znovu pouze posouvá do středního pásma, Dukla má momentálně o něco více ze hry. Uvidíme, co přinesou další minuty.
65:02
Šimkovi na modré čáře utekl puk, domácí celek se musí vrátit do středního pásma.
64:24
Kaberle chtěl původně vypálit, ale poté přenechal Gutwaldovi, jehož pokus nebyl nebezpečný. Na druhé straně donutil Lukáše k přerušení hry Miha Štebih.
63:14
Další postavení mimo hru v podání Rytířů. Ve hře hostujícího celku se nyní objevuje celá řada nepřesností.
63:07
Hlaváč vedl puk podél levého mantinelu, ovšem při přejezdu do útočného pásma byl chycen v ofsajdu. Touš bude vhozen do hry ve středním pásmu.
62:54
Další možnost Dukly, od modré pálil ostřed Denis Šimek. Rozchytaný brankář Kladna ale ani tentokráte nepřipustil žádné komplikace.
62:49
Tomáš Čachotský objel hostující branku a přihrával volnému Tomáš Kalábovi. Jihlavský zadák ale netrefil ideální. Poté skončil puk mimo hrací plochu.
62:13
Adam Zeman se po rychlé kombinaci ocitl ve vynikající palebné pozici, ovšem Lukáš sklapl své betony včas. Z nadějné situaci tak nic nebylo.
61:55
Kaniovo nepříliš ostré nahození lapil Rittich do své rukavice. Poté raději přerušil hru. Buly proběhne po levé ruce jihlavského muže v masce.
61:39
Postavení mimo hru také na opačné straně ledového kolbiště. Prodloužení je z obou stran pochopitelně velice opatrné.
61:24
Richard Diviš posílal puk najíždějícímu Zemanovi, který se však nacházel v ofsajdové pasti. Vhazovat se bude ve středním pásmu, blíže kladenské brance.
60:51
Hořava tečoval Kaberleho nabídku mimo tři tyče, načež Čachotský poslal puk přes všechny čáry. Toto oslabení jihlavští hokejisté zvládnou.
60:22
Tomáš Kaláb obětavě padl do rány, puk se poté odrazil do středního pásma. Jihlavský ofenzivně laděná zadák se z ledové plochy zvedal jen velmi obtížně, ovšem nakonec za potlesku tribun odjel po svých. Jedná se zřejmě o nastřelený kotník.
60:01
Začalo prodloužení.
Ani třetí třetina o vítězi nerozhodla, oba celky se prosadily jednou. Nejprve poslal Duklu podruhé do vedení Tomáš Kaláb, následně ale za hosty vyrovnal David Stach. Jaké bude mít toto drama rozuzlení? Více napoví desetiminutové prodloužení. Sledujte náš on-line přenos!
60:00
Třetí třetina skončila.
59:28
Kaberleho pokus orazítkoval Rittichův beton, poté se domácí osvobodili vyhozením puku do středního pásma.
59:04
V závěru zápasu míří domácí opět na trestnou lavici. Dvě minuty a osobní desetiminutový trest za naražení zezadu dostává Jiří Dobrovolný (JIH). Velice složitá situace pro Duklu.
58:24
Po minele jihlavské obrany uháněl sám na Ritticha Miloslav Hořava. Hostující útočník vjel téměř do brankoviště, kde chtěl zakončit bekhendem. Domácí brankář ale jeho pokus zneškodnil.
58:10
Denis Šimek měl v mezikruží dost prostoru k zakončení, čehož se také snažil využít. Lukáš ale vytáhl další ze svých parádních zákroků a nadzvedl puk do ochranné sítě. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
57:39
Petr Šidlík dostal puk do vynikající palebné pozice, ovšem ideální moment ke střele prováhal. Přesto Dukla setrvala v útočné zóně.
56:50
Potvrzení předchozího přípsevku, další vyloučení. Síly na ledové ploše se srovnají,neboť Jakub Strnad (KLA) obdržel menší trest za podražení.
56:28
Další vyloučení na jihlavské straně. Aleš Jergl (JIH) obdržel menší trest za sekání. Oba hlavní sudí dnes nasadili skutečně přísný metr, a to na obě strany. Příliš dlouho se v plném počtu nehrálo.
55:22
A opět letí puk přes všechny čáry. Rittich jej obratem vrací na Richarda Diviše, který však naneštěstí pro domácí nemá rychlost. Hosté se tak znovu osvobozují.
54:57
Kladno se zatím brání bez větších problémů, Dukle se nedaří usadit se v útočném pásmu.
54:40
Tomáši Kalábovi rána od modré příliš nesedla, neprosadil se ani dorážející Štebih. Lukáš tak ponechal kus gumové pryže ve své moci.
54:10
Hosté se osvobodili vyhozením přes všechny čáry, Dukla musí začít zpoza vlastní svatyně.
53:46
Přesilová hra pro domácí družina. Za držení odjíždí na lavici hanby Jiří Zeman (KLA).
53:05
Na kladenskou branku se nyní pálilo jako u Verdunu. Nejnebezpečnější pokusy měli Tomáš Kaláb a Jiří Dobrovolný. Ani jeden však pohotového Lukáše nepřekonal.
52:15
Tenkrát zkusil zaskočit Ritticha z velkého úhlu, ovšem rána zamířila pouze do ochranné sítě. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu, blíže jihlavské brance.
51:38
Oba celky nyní hrají velmi rozvážně. Každá chyba by v dané sitauci mohla být kritická.
50:39
Kladno právě vstřelilo branku!
Hornova dělovka nadělal domácímu brankáři spoustu problémů. Následně se k volnému puku dostal DAVID STACH, který jej pohotovně dopravil za bezmocného domácího mága. Asistence: Tomáš Horna.
50:23
Kaberleho ostrý pokus z pravé strany Rittich vytěsnil, Čachotský poté doslova silou vůle dotlačil puk do středního pásma.
50:03
Kladno si zahraje další přesilovou hru. Aleš Jergl (JIH) je potrestán za hákování. Hosté tak mají slibnou možnost, červenožlutí zažijí další horké chvilky.
49:19
Opět samostatný únik domácího borce, konkrétně Davida Březiny. Talentovaný útočník však měl pozici obtížnou, vrátivší se bek Rytířů jej zčásti zablokoval. Přesto se jihlavská dvanáctka dostala do zakončení, avšak hostující brankář sklapl své betony včas.
49:01
Domácí chtěli vyhodit po mantinelu, ovšem kotouč se otřel o ochrannou síť. Buly proběhne po levé ruce Davida Ritticha.
48:20
Kladno se chtělo opět vydat dopředu, avšak pas procestoval přes celé kolbiště. Po odpískánem icingu se tak bude vhazovat před Lukášem.
47:39
Další obrovská možnost jihlavské Dukly! Richard Diviš našel vynikajícím pasem najíždějícího Adama Zemana, který pouze lehce změnil směr letu kotouče. Lukáš ale zareagoval včas a znovu se zaskvěl.
46:33
Rána Tomáše Kaberleho byla velmi nepříjemná, přesto ji Rittich dokázal zneškodnit. Poté raději přerušil hru.
46:10
Marek Melenovský uháněl ve vlastním oslabení zcela sám na branku, zakončit se pokoušel mezi Lukášovy betony. Hostující brankář je však sklapl včas a pokus zneškodnil. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
45:50
A opět se bude tresta, nyní na jihlavské straně. Petr Šidlík (JIH) dostává menší trest za hákování. Středočeši tak mají dobrou možnost k vyrovnání.
45:22
Marek Prokš se vydal kupředu, vjel do útočného pásma a vypálil švihem. Jan Lukáš ránu bez větších potíží eliminoval. Hra je tak přerušena.
44:34
Hosté poté setrvali v útočném pásmu, kde ale nic nevymysleli. Dukla se poté osvobodila vyhozením do střední třetiny a odjela na střídačku.
43:58
Zakázané uvolnění Dukly, vhazovat se tak bude před Davidem Rittichem, který se bude muset mír na pozoru.
43:31
Jihlavští hokejisté se mírně zatáhali, Kladno se přesto snaží velice aktivně napadat. Zatím se mu však nedaří projít přes střední pásmo.
42:30
Dukla právě vstřelila branku!
Domácí jdou opět do vedení. Tomáš Čachotský našel od levého mantinelu TOMÁŠE KALÁBA, jehož přízemní dělovka procestovala mezi Lukášovými betony. Jihlavský obránce tak tím nejlepším možným způsobem odčinil svou minelu z prostřední periody. Asistence: Miha Štebih, Tomáš Čachotský.
41:56
Dukla si zahraje v početní výhodě. Za držení odjíždí pykat Tomáš Klouček (KLA). Jak domácí s touto možností naloží?
41:16
Rytíři zahájili třetinu velmi aktivně. Momentálně se ale nepřesným pasem sami vyhnali z útočného pásma. Následně pálil lehce Seman. Pro Lukáše byl ale tento pokus laskominou.
40:37
Dukla je v plném počtu, Jiří Dobrovolný se vrací na ledovou plochu. Téměř současně se skončením trestu se domácí osvobozují, nyní se již ale píská zakázané uvolnění.
40:22
Do předbrankového prostoru si velice nebezpečně sjížděl Petr Tentkrát, jehož pokus z mezikruží byl nakonec zblokován. Přesto hosté nadále setrvali v útočném pásmu.
40:01
Začala třetí třetina.
Prostřední třetina je minulostí. Tentokráte se dvkarát prosadili hosté. Nejprve vstíil kontaktní branku Tomáš Pitule. Následně srovnal skóre Jakub Strnad. Utkání je tak nadále otevřené na obě strany, o jeho osudu rozhodně třetí část. Jak klání dopadne? Sledujte i nadále náš on-line přenos!
40:00
Druhá třetina skončila.
39:52
Hosté byli vykázáni do středního pásma, neboť příliš dlouho pobývali v jihlavském brankovišti.
39:34
Jihlavští zabetonovali puk v útočném pásmu, což je pro domácí pochopitelně žádoucí. Hnedle poté odjeli na střídačku.
39:08
Následně domácí strážce svatyně eliminoval nepříliš ostrý pokus a přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce. Dukla však následně opět vyhazuje.
38:54
Po lehkém Kindlově pokusu nechtěl Rittich přerušit hru, tudíž vypustil touš z rukavice a sám jej poslal až k Janu Lukášovi.
38:36
Další menší trest pro domácí celek. Padající Jiří Dobrovolný (JIH) zcela nesmyslně stáhl na ledovou plochu protihráče, za což dostává dvě minuty.
37:51
Další atak kladenských Rytířů maří postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu, a to blíže domácí brance. Toto oslabení zřejmě Dukla zvládne.
37:30
Štebih vyhazuje přes všechny čáry, domácí míří na hráčskou lavici. Zanedlouho posunul puk do středního pásma taktéž Marek Prokš.
36:54
Stach v mezikruží nebezpečně tečoval nahození od modré čáry, avšak kotouč poté skončil pouze na plexiskle za jihlavskou brankou.
36:18
Domácí nedlouho po vhazování vyhodili přes všechny čáry, hostující družina musí začít znovu zpoza vlastní svatyně.
36:00
Kladno si zahraje přesilovou hru. Potřetí v dnešním utkání míří na trestnou lavici Petr Šidlík (JIH), který se provinil hrubostí.
35:20
Kladno je opět nastěhované v útočném pásmu, kde domácím borcům řádně zatápí. Zatím se ale do větších střeleckých možností nedostává.
34:27
Hra je přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti, vykázán je Marek Melenovská. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
33:55
Kladno je momentálně na koni, vyrovnávací branka byla pro hostující celek velkou vzpruhou.
33:26
Kladno právě vstřelilo branku!
Středočeši vyrovnávají. Tomáš Kaláb udělal na modré čáře hrubku, když nezachytil nepříliš prudký kotouč. Poté se nechal přebruslit JAKUBEM STRNADEM. Hostující útočník vjel do útočného pásma, kde si chytře vybral střeleckou pozici a překonal švihem nad lapačku Ritticha. Bez asistence.
32:13
Šimek přistrčil Jerglovi, který pálil z hranice pravého kruhu vedle. Stejně tak si z totožné pozice počínal Ondřej Malec. Dukla je ale nyní velmi aktivní.
31:22
Prokš se natlačil před Lukáše, který poté raději přerušil hru. Vhazovat se tak bude po jeho levé ruce. Na Horáckém zimním stadionu panuje výtečná atmosféra.
30:51
Kania si na modré čáře obhodil napadajícího jihlavského hráče, načež tvrdě vypálil. Projektil orazítkoval pravou tyč, Rittich se za kotoučem pouze ohlédl.
30:05
Znovu David Březina v akci, tentokráte však pálil pouze do ochranné sítě. Vše se ale seběhlo s tečí kladenského hráče, a tak se bude vhazovat před Lukášem.
29:38
Březina chtěl posunout na najíždějícího Kuřítka, ke kterému se ale kus gumové pryže nedostal. Kladno poté vyhodilo do středního pásma.
28:40
Hra se mírně uklidnila, momentálně se o puk bojuje převážně ve středním pásmu, kde ani jednomu z celků nebezpečí nehrozí.
27:57
Kladno právě vstřelilo branku!
Hosté se dostávají do kontaktu. Michal Dragoun podobně jako v prvním dějstvé domácí Dobrovolný branku netrefil, ale následně se puk odrazil k TOMÁŠI PITULEMU, který již měl snadnou práci. Asistence: Michal Dragoun.
27:35
Puk je znovu za kladenskou brankou, hosté musejí začít takříkajíc od píky. Zdá se, že červenožlutí toto oslabení přečkají.
27:14
Domácí jsou ve čtyřech, to nejhorší mají svěřenci lodivoda Petra Vlka za sebou. Následně je přerušena hra, vhazovat se bude po Rittichově pravé ruce.
26:50
A znovu pravý beton Davida Ritticha, na němž selhal pokus Petra Tenkráta. Poté Dukla vyhodila přes všechny čáry.
26:08
Tenkrátovu dělovku od modré se snažil dorážet Stach, který se následně dostal ještě k jedné střelecké příležitosti. Ani jednou však Ritticha nepřekonal.
25:50
Do tří putuje také jihlavská ekipa. Petr Šidlík (JIH) dostává dvě minuty za podražení. Středočeši mají velkou možnost ke vstřelení kontaktní branky.
25:14
Bude se trestat. Robin Staněk (JIH) obdržel menší trest za držení. Následnou drobnou potyčku před domácí svatyní sudí bez trestu taktéž neponechá. Za hrubost je současně s jihlavským zadákem potrestán Tomáš Horna (KLA).
24:46
Mladá formace ve složení Prokš – Zadražil – Harkabus soupeři řádně zatopila. Pobyt v útočném pásmu ukončil ostrou ranou Harkabus, ovšem Lukáš byl opět pozorný.
23:54
Hosté jsou v plném počtu, nyní své oslabení přečkali bez úhony.
23:38
Adam Zeman se dostal k odraženému kotouč, který chtěl dopravit do poloodkryté branky. Na poslední chvíli jej však zablokovali hostující zadáci, a tak kotouč pouze procestoval vedle levé tče.
23:10
Následně Kladno vyhazuje přes všechny čáry, hosté si mohou alespoň malou chvíli odpočinout.
23:05
Dobrovolný dostal nabito do mezikruží, odkud však trefil pouze plastron hostujícího mága. Ten poté pohotovně uschoval touš v rukavici.
22:31
Kaláb trefil od modré pouze padajícího Zemana, načež Štebih zakončil velmi špatně přesně do Lukášovy rukavice. Hostující brankář přerušuje hru.
21:59
Dukla je v plném počtu, začíná její dvojnásobná přesilová hra.
21:54
Další trest pro Kladno, Jakib Kania (KLA) sestřelil Ritticha, tudíž je "odměněn" dvouminutovým trestem za hrubost. Vhazovat se bude před Lukášem.
21:34
Tomáš Kaberle (KLA) putuje na trestnou lavici. Provinil se sevřením kotouče, tudíž zdržováním hry. Nutno však podotknout, že trest byl velmi přísný. Osobní desetiminutový trest dostává za nesportovní chování Miloslav Hořava (KLA).
21:21
Až nyní se hosté usadili v útočné třetině, kde si hned vytvořili solidní brankovou možnost. Jakub Strnad pálil přes jihlavského zadáka. David Rittich toho moc neviděl, přesto ale dokázal svou lapačkou zasáhnout a přerušit hru.
20:37
Jiří Dobrovolný vyhodil přes všechny čáry, Kladno musí i další ofenzivu zahájit z vlastního pásma. Dukla se zatím brání velmi dobře.
20:17
Adam Zeman velmi akvitně napadal, výsledkem čehož je posunutá kladenská branka. Vhazovat se však bude ve středním pámus, což vyhovuje domácím, kteří hrají oslabení.
20:01
Začala druhá třetina.
Je za námi úvodní třetina, která přinesla bleskový nástup domácího celku. Již po patnácti sekundách otevřel skóre Richard Diviš. Druhou branku Dukly přidal v početní výhodě Marek Melenovský. Ani Kladno však nepůsobilo vůbec pasivně. Uvidíme, zda se mu podaří nepříznivý vývoj zvrátit. Sledujte i nadále náš on-line přenos!
20:00
První třetina skončila.
19:59
Středočeši si do druhého dějství přenesou přesilovou hru. Sekundu před koncem úvodního dějství dostává Miha Štebih (JIH) menší trest za hákování.
19:25
Petr Tenkrát šikovně zavezl puk do útočné třetiny, poté pálil Kindl. Domácí brankář ale opět kotouč za svá záda nepropustil. Kladno je v závěru třetiny velmi aktivní.
18:53
Hořava pálil od levého mantinelu pouze do připravené Rittichovy hrudi. Jihlavský gólman posléze přerušil hru.
18:23
Tomáš Kaláb předvedl svůj švih od modré čáry, což ale Lukášovi nečinilo žádné potíže, neboť hostující brankář ránu viděl. Následovat tak bude další buly v obranné třetině Rytířů.
18:04
Kladno se chtělo vydat do ofenzivy pomocí nahození, které však končí icingem. Hra se tak stěhuje do útočného pásma domácího celku.
17:59
Lukáš musel likvidovat další pokus Dukly, ovšem tentokráte byl úspěšný. Vhazovat se bude po levé ruce kladenského muže v masce.
17:04
Dukla právě vstřelila branku!
Domácí navyšují své vedení. Jiří Dobrovolný ostře vypálil od modré čáry, načež se puk odrazil ke zcela volnému MARKU MELENOVSKÉMU. Zkušený útočník poté dorazil touš do odkryté klece, Lukáš se nestačil přesunout. Asistence: Jiří Dobrovolný, Aleš Jergl.
16:28
Štebih mířil z hranice pravého kruhu vedle. Po nepřesném zakončení Adama Zemana hosté vyhodili a na malou chvíli se osvobodili.
15:58
Kalábovu dělovku vytěsnil Lukáš před sebe, ovšem následně stačil puk posunout dál. Dukla pokračuje v útočném pásmu.
15:28
Tak to je kritická situace pro Kladno. Jakub Strnad (KLA) přehnal své napadání a podrazil jihlavského zadáka. Odpyká si tak dvouminutový trest. Hosté budou hrát téměř dvě minuty ve třech!
15:14
Již čtvrtý menší trest pro kladenský celek. Držením se provinil Jiří Zeman (KLA). Ubrání se Středočeši i tentokráte? Buly před Janem Lukášem.
14:44
Tomáš Harkabus hledal křižným pasem Matěje Zadražila, který ale prudký pas nezachytil. Domácí ale byli faulováni, je signalizována další výhoda.
14:27
Aleš Jergl přejel do útočného pásma, načež razantně vypálil. Lukáš ale dělovku vyrazil pravým betonem. Po dalším pokusu z úhlu je opět přerušena hra.
14:02
Dragoun zkusil pozornost jihlavského brankář z velkého úhlu. Touš však k němu ani nedoputoval, od zadáka Dukly se odrazil do ochranné sítě.
13:51
Dobrovolný hledal najíždějícího Zemana, leč přihrál velice nepřesně. Po zakázaném uvolnění se tak bude vhazovat před Rittichem, konkrétně po jeho levici.
13:27
Zeman zachytil puk na modré čáře, ovšem poté je přerušena hra. Domácí se totiž provinili přihrávkou rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
12:58
Kladno se usadilo v útočném pásmu, kde řádně motá hlavy jihlavským bránícím hráčům. Nakonec se ale domácí přece jenom dostali do středního pásma.
12:20
David Rittich musel řešit další složitou situaci, ve středním pásmu totiž zachytil kotouč Jan Hlaváč. Zkušený forvard se poté vydal kupředu a ostře vypálil. Jihlavský brankář však srazil své betony včas.
11:28
Hosté nedávají Dukle ani centimetr ledové plochy, domácí nedokáží zahájit kloudnou kombinaci. Nakonec pálil opět Staněk, načež Rytíři vyhodili.
10:47
Tomáš Kaláb zlomil hůl, a tak musel odjet střídat. Přijevší Robin Staněk ale svým nahozením nadělal drobné potíže, po nichž musel Lukáš přerušit hru.
10:27
Sotva hosetující hráč opustil trestnou lavici, putuje na ní další kladenský borec. David Růžička (KLA) dostává menší trest za podražení.
09:37
A znovu Rytíři vyvezli touš až za branku Dukly, o což se zasadil David Stach. Poté hosté odjeli střídat. Toto oslabení zvládají taktéž velice dobře.
08:58
Hosté se brání v naprosté pohodě, momentálně kombinují v útočném pásmu. Dukla tak musí začít takříkajíc od píky.
08:25
Vzápětí jdou ale hosté znovu do čtyř. Rytíři Kladno jsou potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyký David Stach (KLA).
08:12
Také Kladno přečkalo oslabení bez úhony, hosté hrají v plném počtu. Nyní má puk hokejkách stále jihlavská Dukla.
07:32
Dobrovolný chtěl svým tělem zatarasit pukuc cestu, ovšem pouze jej srazil na střídačku Rytířů. Opět tak proběhne buly ve středním pásmu, blíže hostující brance.
07:07
Semanovu solidní příležitost hostující strážce svatyně vyrazil svou maskou, načež Staněk neudržel puk před modrou čarou. Je tak odpískán ofsajd.
06:37
Miha Štebih zavezl puk do pásma, avšak hned poté hosté vyhodili. Zanedlouho pálil od modré tvrdě Tomáš Kaláb, jehož pokus ale zlikvidoval Lukáš. Buly po pravici kladenského mága.
06:12
V početní výhodě si zahrají také svěřenci Petra Vlka. Michal Gutwald (KLA) obdržel menší trest za nedovolené bránění. Jak domácí naloží s touto možností?
05:59
Petr Tenkrát dostal na levé straně poměrně dost prostoru, čehož ihned využil a natlačil se před Ritticha. Domácí strážce svatyně ale jeho pokus zastavil pomocí své rukavice.
05:08
Utkání se hraje ve velkém tempu, akce střídá akci. Tentokráte si s nepříliš opstrým pokusem od levého mantinelu poradil David Rittich. Hosté k brankáři ihned přistoupili, a tak je přerušena hra.
04:46
Taktéž Jan Hlaváč se neúspěšně opřel do kotouče. Nyní bude muset být ve střehu Rittich, buly proběhne v útočném pásmu Rytířů.
04:10
Červenožlutí opět zatlačili, z otočky pálil Martin Kuřítko. Taktéž jeho pokus ale končí vysoko nad. Vhazovat se bude po Lukášově pravici.
03:34
Dukla je v plném počtu, Středočeši nikterak výrazněji nezahrozili, tuto přesilovou hru si za rámeček zcela jistě nedají.
03:08
Strnad velmi nebezpečně tečoval nahození od modré čáry, ovšem kotouč nakonec branku minul. Následně se domácí osvobodili a navíc také zahrozili. Sražený pokus končí v ochranné síti.
02:17
Ve vlastním oslabení Tomáš Čachotský zachytil špatnou přihrávku, načež se ocitl zcela sám před Lukášem. Bekhendový blafák jihlavského kapitána ale hostující brankáž eliminoval.
01:34
Jihlavský zadák Petr Šidlík (JIH) tak dostává dvě minuty za krosček. Kladno si zahraje v početní výhodě.
01:34
Hosté měli taktéž vlekou příležitost, kdy domácí branku uháněl jeden z Rytířů. Rittich si ale s jeho bekhendem poradil. Poté však přišel faul od Petra Šidlíka.
01:02
Domácí jsou nadále aktivní, opět se tlačili před kladenského brankáře. Tentokráte si ale Lukáš ponechal touš ve své moci. Vhazovat se bude v útočném pásmu Dukly.
00:15
Dukla právě vstřelila branku!
Bleskový úvod domácího celku! Po Štebihově nahození od modré čáry zůstal kotouč v předbrankovém prostoru, kde se nejlépe zorientoval RICHARD DIVIŠ. Člen elitní jihlavské formace poté bekhendem překonal Jana Lukáše. Asistence: Miha Štebih.
00:01
Utkání právě začalo.
Na ledě jsou kladenští Rytíři, čeká se na příchod domácích hokejistů.
Na Horáckém zimním stadionu již probíhá laserová show, zanedlouho nastoupí hokejisté obou celků.
Úvodní sestavy:

HC Dukla Jihlava: Rittich (Sáblík) – Kaláb, Štebih, Dobrovolný "A", Staněk, Šidlík, Šimek, Čermák – Čachotský "C", Zeman, Diviš, Seman, Melenovský "A", Jergl, Prokš, Zadražil, Harkabus, Březina, Malec, Kuřítko

Rytíři Kladno: Lukáš (Chábera) – Kaberle, Gutwald, Zeman, Růžička, Kania, Klouček – Hlaváč, Stach, Horna, Hořava "A", Pitule, Strnad, Kindl, Dragoun, Tenkrát "C", Dalecký, Machač, Redlich

Rozhodčí: Lacina, Würtherle – Bryška, Skopal.
Pohled do týmových statistik

Suverénně nejproduktivnějším hráčem jihlavského celku je Tomáš Čachotský. Hbitý kapitán nasbíral 45 bodů za 20 branek a 25 asistencí. Poté těsně za sebou následuje dvojice Marek Melenovský, Michal Důras. Nejvíce utkání, konkrétně pak 26, odchytal Lukáš Sáblík, který bude ve vyřazovacích bojích krýt záda Davidu Rittichovi.

Rytíře svou produktivitou táhne Michal Dragoun (14+32). Pouze o dva bodíky méně má Miloslav Hořava. Na třetí pozici se umístil Jan Rudovský. Prostor mezi třemi tyčemi zaujímá dvojice Jan Chábera – Jan Lukáš.
Vzájemné zápasy

Po skončení základní části mají oba celky nevyřízené účty, neboť zaznamenaly po dvou vítězstvích. Úvodní klání se odehrálo na jihlavské půdě, kde domácí zvítězili 3:1. Druhý zápas byl vinou rekonstrukce kladenského stánku odstartován taktéž v krajském městě Vysočiny. Tentokráte byli úspěšnější Rytíři, tři body si odvezli za vítězství 2:1.

Odvety ve středočeském Kladně na sebe nenechaly dlouho čekat. Třetí vzájemná konfrontace proběhla v retrodresech, přičemž pomyslné vavříny získalo v poměru 4:0 Kladno. Následně však zazářila znovu Dukla, která v "rytířské tvrzi" vydolovala výhru 4:2.
Vítejte u našeho on-line přenosu! Play-off druhé nejvyšší tuzemské hokejové soutěže roztáčí svá kola. V jedné ze čtyř souběžně hraných čtvrtfinálových dvojic na sebe narazí celky ze čtvrtého, respektive pátého místa po základní části, tedy HC Dukla Jihlava a Rytíři Kladno. Úvodní buly bude na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě vhozeno v 17:30. Přeji příjemný sportovní zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.


Články odjinud