Jihlava - Ústí n. Labem | ONLINE | 14.3.2016 17:30 | Play-off 1. ligy 2015/2016 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava bere první bod v semifinále, když dnešní zápas vyhrála 4:3 na samostatné nájezdy, které skončily 1:0, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý a z ústecké redakce Bára Wolfová.
Dnešní drama je u konce a povíme Vám, že pokud i ostatní zápasy budou pokračovat v tomto tempu, neměli by je sledovat kardiaci či osoby se slabšími nervy.

Již po 17 vteřinách se Ústí dostalo do vedení zásluhou Jana Kloze. Dukla vstřelila první gól v osmnácté minutě po využité přesilovce Josefa Skořepy. Ve druhé třetině přestál Slovan několik šancí domácích, aby sám znovu strhl vedení na svojí stranu, dvě minuty před přestávkou se prosadil Antonín Melka. V čase 49:01 srovnal Vojtěch Zadražil, ovšem za 19 vteřin Ústí znovu vedlo, prosadil se Jaroslav Roubík. Ovšem ani to nebyla konečná, za dvě minuty bylo gólem Tomáše Harkabuse znovu srovnáno.

Do prodloužení šlo Ústí s dvěma minutami přesilové hry, ovšem Jihlava měla gólovou šanci a vzápětí Slovan fauloval. Gólmani opět hráli prim, takže zápas došel do nájezdů. Během prvních dvou sérií jsme viděli horní tyčku na každé straně, aby ve třetí sérii skóroval Tomáš Harkabus, na jehož gól již Jaroslav Roubík neodpověděl – 4:3 po samostatných nájezdech.
Nejlepší hráči zápasu:
Dukla: David Honzík
Ústí: Jakub Soukup.

Naprosto jasná volba, gólmani dnes zaslouží absolutorium.
Konec zápasu.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
Rozhodující nájezd proměnil TOMÁŠ HARKABUS, který rozhýbal Jakuba Soukupa a zasunul puk podél jeho levé nohy do sítě.
Ústecká legenda Jaroslav Roubík mířila těsně vedle pravé tyčky, drama tak končí výhrou Dukly.
Tomáš Harkabus rozhýbal Jakuba Soukupa a posílá Duklu do vedení – 1:0.
Druhý obránce hostí na nájezdy, David Bernad, to zkusil blafákem do bekhendu, který ale nezvedl a David Honzík má puk v lapačce – 0:0.
Filip Seman pro změnu orazítkoval horní tyčku – 0:0.
Obránce Jan Pohl mířil na levou šibenici, orazítkoval však tyčku – 0:0.
Marek Melenovský těsně před Soukupem zastavil, ovšem střelou na vyrážečku si na gólmana nepřišel – 0:0.
Samostatné nájezdy začínají.
Krátká úprava ledové plochy pomalu končí, drama ale pokračuje. Pojďme na samostatné nájezdy.
Prodloužení s několika šancemi na obou stranách nepřineslo rozluštění tajenky, kdo v sérii uzme první bod. Následovat tak budou samostatné nájezdy.
70:00
Prodloužení skončilo.
69:55
Ofsajd zastavil hostující útočnou akci.
69:50
S pukem se projíždí ze strany na stranu a nervozita zde stoupá.
69:10
Melka poslal po ledě nepříjemnou střelu, kterou taktak zastavil betonem Honzík.
68:07
Harkabus si za brankou v pravém rohu počkal, až mu mezi kruhy najede Seman. Poslal na něj naprosto přesnou přihrávku, ovšem Jakub Soukup se zasloužil o to, že zápas pokračuje dále.
67:50
Tenkrát si jeho klasickou akcí objel okolo domácí brány, ale k zakončení ho jihlavská obrana nepustila.
67:11
Merta dostal kotouč před branku k pravé tyči Honzíka, kde na něj zívala z poloviny prázdná klec, ale puk přeskočil hokejku křídla třetí ústecké lajny.
66:12
Kloz se zorientoval jako jediný před bránou s pukem a neskutečně zachránil akci Honzík vysunutím svého betonu proti jasně mířícímu puku do jeho brány.
66:02
Sudí nyní pustil jeden hraniční zákrok na obou stranách, Ústí má přesto kotouč před brankou Honzíka.
65:06
Jiří Dobrovolný vybojoval na útočné modré puk. Na levém kruhu naznačil střelu, nakonec vylákal Soukupa z branky, kterou objel a u levé tyče zakončil, ale hosté se stihli vrátit a srazit jeho zakončení nad branku.
64:08
Kolář to zkusil téměř z nulového úhlu. Soukup přesto musel vytáhnout obtížný zákrok proti jeho překvapivému pokusu, stejně tak jako proti dorážce Diviše, který ale už neměl tolik prostoru.
63:45
Kloz dnes exceluje v individuálních akcích. Nyní projel úplně sám přímo před bránu a nenechal se o puk obrat ani jedním z Jihlavských. Jeho zakončení však Honzík pohlídal.
63:19
Hosté zásluhou Ladislava Gengela posílají kotouč přes všechny čáry a Slovan hraje v plném počtu.
63:06
Napodruhé to Kaláb zkusil také od modré ale tentokrát znatelně do levého betonu Soukupa, který měl o akci přehled.
62:38
Kaláb mířil z vrcholu levého kruhu hodně vedle levé tyče z pohledu Soukupa.
62:27
Dukla má puk před brankou a kombinuje, ale jejím přihrávkám zatím chybí přesnost.
62:00
Domácí hrají ve čtyřech a začíná jejich 1:19 minuty dlouhá přesilová hra.
61:59
Útočnou akci Dukly zastavuje ofsajd.
61:19
Jiří Dobrovolný jako správný kapitán vybojoval puk mezi kruhy a rychle jej vyvážel ven, když byl držen Janem Klozem. Síly na ledě se tak srovnají, pokračuje se ve třech.

Na vyloučení: 5-7.
60:42
Skořepa se dostal k puku a nejen že vyhodil puk z obranného pásma Jihlavy, ale také se dostal k zakončení. Soukup puk vyrazil.
60:21
Michal Důras zabojoval, získal na pravém kruhu kotouč a vystřelil. Soukup si s jeho střelou poradil.
60:01
Jihlava vyhrává buly a posílá puk za branku soupeře.
60:01
Začalo prodloužení.
Ve třetí třetině nejprve srovnal v padesáté minutě Vojtěch Zadražil. Hned po rozehrávce se prosadil Jaroslav Roubík, aby o dvě minuty později srovnal Tomáš Harkabus. Zápas tak pořádně graduje a dostává se do prodloužení, které Ústí začne přesilovou hrou.
60:00
Třetí třetina skončila.
60:00
Domácí budou hrát v prodloužení ve třech. Vyloučen na dvě minuty byl Martin Kohout za hákování.
59:38
Útok hostí se nezadařil, Jaroslav Roubík byl u levého kruhu připraven o puk. Na druhé straně si David Bernad poradil v situaci jeden na jednoho proti Tomáši Harkabusovi.
59:10
Za brankou do sebe pořádně šli Josef Skořepa a Ondřej Smetana, který nakonec skončil na ledě a rozhodčí ihned přerušil hru.
58:59
Grebenyuk zkusil střelu od modré, kterou ztečovali hostí nad bránu Soukupa.
58:42
Trma vrma před brankou Soukupa, kde po puku šel Diviš s Beránkem. Netrefili puk, stejně jako jej pořádně nezkrotili hráči hostí, takže Ladislav Gengel raději vyhazuje na zakázané uvolnění.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:39
Několik nepřesných přihrávek skončilo u Honzíka pod lapačkou, kdy k němu doklouzal puk od hole Bernada.
57:18
Důras projel s pukem za brankou, kde jej od něj odstavil David Bernad. Ihned se hraje na druhé straně.
56:17
Už to vypadalo, že dva hráči odstaví Richarda Diviše mezi kruhy od puku. Jihlavská devítka se ale stačila proháčkovat před branku. Její první střelu bekhendem vyrazil Soukup, stejně jako následnou dorážku. Do rány Zadražila z vrcholu pravého kruhu vložil hráč hostí svojí hokejku.
55:48
Domácí se nyní ani napotřetí nedokázali probojovat do útočného pásma. Obrana hostí si dává na každou přihrávku pozor a dobře blokují.
55:30
Na druhé straně končí nepřesná rozehrávka Dukly zakázaným uvolněním.
55:24
Brož hledal na modré Antonína Melku, který mu ale přejel modrou o trošku dříve, než by bylo záhodno, a pískán je tak ofsajd.
54:52
Zakázaného uvolnění se dopustili hostí. Vhazování po levici Soukupa.
Dnešnímu utkání přihlíží 3526 diváků.
54:22
David Tůma, v play-off ústecký ostrostřelec, vypálil z mezikruží. Měl proti sobě dva protihráče a brusle jednoho z nich poslala kotouč do pravého rohu za branku.
53:57
Soukup ve spolupráci s Pohlem pokryl kotouč. Rozhodčí poté ihned přerušil hru.
53:36
Hosté hrají v plném počtu.
53:31
Střela Harkabuse z pravého kruhu byla ztečována a padáčkem prolétla nad branku a poté za ní.
53:09
Tato přesilová hra zatím Dukle nevychází, nahozený puk ztečovali domácí do ochranné sítě.
52:09
Domácí znovu chybovali v rozehrávce, a to dokonce dvakrát. Výborným napadáním se prezentoval na levé straně Petr Tenkrát, jenž se málem při prvním vypíchnutí puku dostal do ohrožení branky Honzíka.
51:36
Současně při gólu je navíc vyloučen Roman Navarra na dvě minuty za sekání. Jihlava tak má možnost další přesilovky.

Na vyloučení 4-6.
51:36
Dukla právě vstřelila branku!
Potřetí v dnešním zápase a podruhé ve třetí třetině je srovnáno. Střelu z pravého kruhu bekhendem ještě Soukup stačil dalším výborným zákrokem pokrýt. Seman před brankou získal puk a přihrál jej TOMÁŠI HARKABUSOVI, který zblízka snad ani nemohl minout prázdnou svatyni. Asistence: Filip Seman.
51:00
Hosté dobře brání a domácí se opět nemůžou dostat do pásma.
50:21
Pořádně rušno bylo před Soukupem. Hostující gólman první jihlavskou střelu zneškodnil, ovšem neudržel rovnováhu. Od modré poté vypálil Štebih, avšak netrefil odkrytou levou část branky.
49:45
Jihlava si zahraje přesilovou hru. Beránek byl rozjetý a natlačil se mezi kruhy přes dva hráče. Martinu Vágnerovi nezbylo nic jiného, než jej podrazit.

Na vyloučení: 4-5.
49:27
Zakázané uvolnění modrožlutých. Hned po buly se ale hosté osvobozují a posílají kotouč do středního pásma.
49:20
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Ihned po gólu domácích se radují hosté. Chybu při rozehrávce domácích trestá kanonýr Slovanu JAROSLAV ROUBÍK. Při přečíslení dva na jednoho se rozhodl nepřihrávat a vzít to sám na sebe a to se vyplatilo. Dělovka do horního růžku svatyně Honzíka byla přesná. Asistence: Jan Kloz, Jan Pohl.
49:01
Dukla právě vstřelila branku!
Jihlava srovnává průběžný stav zápasu a znovu se trefuje obránce. Domácí ještě udrželi kotouč v útočném pásmu. Seman jej přiťukl na pravý kruh pro VOJTĚCHA ZADRAŽILA, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě. Před brankou Soukupa byl obrovský závar. Asistence: Filip Seman, Tomáš Harkabus.
48:44
Slovan je opět v pěti.
48:02
Bilčíkova trefa od modré přes Soukupa neprošla, i když jí viděl na poslední chvíli. Poté to domácí zkoušeli dorážkou, ovšem ta šla vedle. Od modré poté vystřelil Kaláb a gólman hostí skryl puk ve své hrudi.
47:38
Další osvobození hostí, kotouč přes všechny čáry posílá Martin Vágner.
47:23
Slovan znovu ubojoval prostor na obranné modré a posílá jej do středního pásma.
47:05
Hosté se hned po buly osvobozují, následný útok Jihlavy končí nepřesností a bude se vhazovat ve středním pásmu poblíž obranné modré Dukly.
46:44
Přesilovku pro hosty nabízí Ondřej Holomek nedovoleným bráněním, kterým se provinil proti Ondřeji Beránkovi. Holomek míří na dvě minuty na trestnou lavici.

Na vyloučení 4-4.
46:22
Zakázané uvolnění hostí.
46:03
Lukáš Anděl dostal dlouhou přihrávku v okamžiku, kdy se vracel z trestné lavice. Rozhodčí hru přerušují pro ofsajd, dle jejich názoru jihlavský mladík přebíral kotouč v okamžiku, kdy již byl za modrou. Těžko říct, dle mého názoru měl Anděl brusli ještě na útočné modré. Jihlavští hokejisté se nyní hodně zlobí. Nicméně věřme sudím, kteří jsou odborníci a měli celou situaci jako na dlani.
45:55
Jihlava hraje v plném počtu.
45:00
Střela Dobrovolného od modré vypadla Soukupovi z lapačky, ovšem k levé tyči, kde byli hráči Slovanu.
44:32
Filip Seman byl zcela sám mezi kruhy, ovšem znovu se mu nepodařilo trefit prostor tří tyčí.
44:12
Jiří Dobrovolný na levém kruhu obral o puk obránce a vyhodil jej přes všechny čáry, vzápětí se to samo povedlo jeho spoluhráči.
43:55
Vyloučení na straně domácích. Byl udělen dvouminutový trest hráčské lavici domácích za nesportovní chování. Trest odpyká Lukáš Anděl.

Na vyloučení 4-3.
43:47
Vojtěch Zadražil dojel mezi kruhy odražený puk a vystřelil. Měl dobrou pozici a hodně času, ovšem zamířil vysoko nad horní tyčku.
43:10
Z levého kruhu to tentokrát zkoušel Jergl, ale také s jeho zakončením mezi betony si Soukup bez potíží věděl rady. Stačil mezi své nohy dát hůl a puk vyrazit.
43:02
Skořepa přenechal puk Jerglovi, který měl odkrytou bránu před sebou, jenže Soukup stihl puk chytit a stáhnout pod lapačku.
42:30
Jihlava znovu neuspěla před brankou Soukupa, kde se Anděl dral za dorážkou, avšak neúspěšně. Smetana ihned vyváží kotouč do středního pásma.
41:57
Grebenyukovo nahození od modré tečoval Filip Seman těsně vedle vzdálenější tyče branky Soukupa.
41:02
Ondřej Beránek měl na levém kruhu chvilku času. Na Soukupa zkusil vypálit rychlou střelou, která ovšem šla na hruď gólmana hostí.
40:36
Kloz sám prokličkoval přes všechny hráče Dukly okolo brány, ale k zakončení se nedostal.
40:15
Štebihovo nahození od modré zachytil na levém kruhu Kloz a hosté jdou hned dopředu.
40:01
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 19:18.
Druhá třetina je u konce a opět se ukázalo, jak to dopadá, když se nedá několik šancí. Dukla kolem čtyřiatřicáté minuty pořádně zmáčkla Ústí, ovšem Soukup si připsal několik dobrých zákroků. Jihlava poté nevyužila přesilovou hru, kdežto Slovan se prosadil po třinácti vteřinách, když od modré vystřelil Brož a Antonín Melka tečoval puk k pravé tyči – 1:2.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:06
Štebihova rána od modré byla před brankou tečována hodně vedle levé tyče Soukupa.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:59
Kohout vystřelil za jízdy z levého kruhu. Puk má Soukup v lapačce.
38:37
Jihlavští prohráli souboj o puk na pravém kruhu. Ústečtí měli kotouč chvilku na svých holích, ovšem k zakončení či ohrožení branky Honzíka se nedostali.
37:46
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Vyloučení Grebenyuka přišlo Duklu hodně draho, tentokrát se prosazuje druhá lajna hostí. Tenkrát přihrál na pravou stranu modré pro Brože, jenž vystřelil a ANTONÍN MELKA před brankou jemně tečoval kotouč k pravé tyči Honzíka. Asistence: Vladimír Brož, Petr Tenkrát.
37:33
Před brankou nyní fauloval Alexander Gebenyuk, který sekl jednoho z hostí. Míří tak na trestnou lavici na dvě minuty za sekání.

Na vyloučení 3-3.
37:22
Ondřej Holomek střílel od modré. Před brankou byl připraven s dorážkou Ladislav Gengel, jenž možná i trošku tečoval kotouč, a puk prošel vedle levé tyče Honzíka.
37:08
Seman si sjel před bránu, kde narazil pouze na betony Soukupa.
36:52
Tomáš Harkabus se zjevil s pukem před brankou. Chtěl si poslat puk do bekhendu a zakončit, ovšem Jan Pohl předvedl výborný obranný zákrok, když mu na poslední chvíli holí vypíchl kotouč.
36:24
Ústí nad Labem hraje v plném počtu.
36:23
Kolář vystřelil od modré. Ve výhledu však Soukupovi nikdo nebránil a má puk přímo v náručí.
36:10
Několik vteřin se bojovalo o puk u levého mantinelu přesně podél modré, hosté nakonec byli úspěšnější a znovu je puk ve středním pásmu.
35:35
Stejně tak jako nyní, Jihlavě se tento útok příliš nepodařil.
34:50
Slovan posílá kotouč přes všechny čáry.
34:31
Miha Štebih vypálil od modré. Jakub Soukup na puk příliš neviděl, přesto jej stačil vyrazit před sebe. S rychlou dorážkou přispěchal Michal Důras, jenž už neměl dostatek prostoru k zakončení.
34:24
Slovan nyní bude další dvě minuty v oslabení. Za ruční brzdu zatáhl Ondřej Smetana aby zastavil rozjetou Jihlavu. Bohužel pro hosty to bylo nedovoleným zákrokem. Za hákování si odsedí dvě minuty na trestné lavici.

Na vyloučení 2-3.
33:44
Jan Kolář našel před brankou Soukupa odražený puk. Zkusil vystřelit z levé strany, ovšem gólmana hostí nepřekvapil, stejně tak jako následnou dorážkou, kdy Jakub Soukup doslova zalehl puk.
33:36
Několik tutovek Dukly za sebou. Soukup používá tělo, ruce, betony a prozatím zabraňuje všem střelám domácích. Není jich ani málo a jsou velmi nebezpečné.
33:07
Melenovský absolvoval v pravém rohu za brankou tvrdý souboj s Janem Pohlem, který jej odstavil od kotouče.
32:07
Anděl hledal z pravé strany mezi kruhy volného Mrňu, přihrávku ale stačil vypíchnout David Merta a uhasit tak rodící se nebezpečí.
31:19
Semana kličkoval úspěšně před Soukupem a oklamal obranu Ústí. Ležící Pohl mu však vypíchl puk zabránil tak možnému vedení Dukly.
31:01
Seman na pravém kruhu prostrčil kotouč na Harkabuse, jenž zblízka prověřil pozornost Soukupa, který kotouč bleskově vyrazil přes sebe, kde na dorážku nebyl nikdo z hráčů Dukly.
30:29
Pohl za jízdy přihrál na levém kruhu na Tůmu, který jen o kousek minul bránu Jihlavy.
29:35
Jihlava hraje v plném počtu.
28:29
Napoprvé se hostům sice podařilo zavézt puk do pásma, ovšem Dukla jej rychle posunula do neutrální zóny. Napodruhé byla akce hostí mnohem nebezpečnější. Jan Kloz dostal volný prostor a mezi kruhy tvrdě vypálil. Honzík zachránil svůj tým a vyrazil puk. Kloz jej hned dojel a v obtížné pozici dorážkou jen těsně minul pravou tyčku.
27:41
Alexander Grebenyuk si před brankou počkal na nahozený puk a poslal jej přes všechny čáry.
27:35
Za nedovolené bránění si dvě minuty na trestné lavici posedí Jan Kolář. Pro Ústecké je to tak druhá přesilová hra.

Na vyloučení 2-2.
27:30
Zakázané uvolnění hráčů Ústí nad Labem, buly se stěhuje k levici Soukupa.
26:59
Ústecký Jiří Kuchler bojoval za brankou o puk s Vlastimilem Bilčíkem, jihlavský bek si ale věděl rady a kotouč za brankou uzmul do své moci.
26:28
Bernad zkusil střelu z velkého úhlu ale byla ztečovaná až do publika.
26:18
Kloz krásně na modré přihrál puk na volného Tůmu, jenž si sjel na levý kruh a hledal u levé tyče Honzíka najíždějícího Jaroslava Roubíka. Ústecká legenda ale měla k puku zhruba o půl metru dále, než by potřebovala.
25:29
Martin Parýzek zpoza vlastní svatyně vyhodil kotouč, na modré jej zkusil zastavit jeden z hráčů hostí, ovšem neúspěšně.
25:14
Gengel nenápadně vystřelil mezi jihlavskými obránci přesně do lapačky Honzíkovi.
24:49
Útok Dukly nemohl pokračovat, protože Marek Melenovský byl při zavezení puku o něco pomalejší než jeho spoluhráči a čárový ihned zvedl ruku nahoru, ač se to domácímu zkušenému bekovi nelíbí.
24:07
Ještě to zkusil Jergl nebezpečným nahozením od modré, ale těsně přestřelil bránu.
24:01
Jihlava jela do přečíslení tři na dva. I když to zprvu vypadalo, že její útok je zpomalen, mezi kruhy se uvolnil Michal Důras a Jakub Soukup parádním zákrokem k levé tyči zachránil svůj tým od inkasované branky.
23:08
Pavel Mrňa se snažil prodrat přes Ladislava Gengela. K menšímu kontaktu přece jen došlo a jihlavský bijec se poroučil k ledu, ovšem v tomto případě se o faul podle mě nejednalo.
22:38
Hostím se po delší době podařilo protlačit se do útočného pásma. Na dlouho se tam však neusadili.
22:18
Grebenyuk opět přihrával puk podél kruhu na Mihu Štebiha, jehož rána prolétla vedle pravé tyče. Slovinský bek dneska zatím pálí o sto šest.
22:14
Zakázané uvolnění hostí.
22:00
Martin Vágner vystřelil z modré, ovšem kotouč poslal jen do prvního napadajícího hráče Filipa Semana. Jihlava ale rychlý útok založit nemohla, bek hostí se stihl rychle vrátit.
21:22
Slovan hraje opět v plném počtu. Druhé oslabení tak ubránili.
20:58
Kolár s Melenovským doráželi před Soukupem, který puk zalehl.
20:34
Domácí zaujali přesilovkové postavení a od modré to zkusil Štebih.
20:01
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 18:26.
První třetina prvního semifinále je za námi. Slovan Ústí nad Labem zaskočilo domácí tým, když již po třinácti vteřinách po zakázaném uvolnění Dukly skóroval Jan Kloz, jenž dostal zblízka před branku parádní přihrávku od Jaroslava Roubíka. Jihlavě se podařilo dvě minuty před koncem srovnat stav, v přesilové hře vymetl šibenici tečí střely Mihy Štebiha z mezikruží Josef Skořepa.
20:00
První třetina skončila.
19:56
Kaláb vypálil od modré a před brankou Soukupa vznikla pořádná strkanice. Melenovský se snažil vyšťourat kotouč zpod Jakuba Soukupa, který měl ale kotouč bezpečně pod sebou a když se poté oba dva dostali do branky, tam puk vyplaval přímo na brankovišti.
19:22
Na konci prvního dějství si Jihlava zahraje druhou přesilovou hru dnešního zápasu. Vladimír Brož dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Faul se odehrál někde poblíž střídaček obou týmů.

Na vyloučení: 1-2.
19:20
Miha vypálil levého kruhu, ale k odraženému puku se dostali domácí a vyhazují.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:16
Ústečtí obránci David Bernad a Jan Pohl ubránili za brankou kotouč proti dvojici napadajících hráčů domácích. Ovšem rychle o puk při rozehrávce přišli, stejně tak jako Dukla.
17:40
Pohl zkusil po vhazování vypálit do modré, ale Honzík má puk opět pod lapačkou.
17:35
Zakázaného uvolnění se dopouští Dukla.
17:23
Dukla právě vstřelila branku!
Jihlavská přesilovka je po 22 vteřinách využitá. Grebenyuk dostal na pravé straně na modré kotouč. Ruský bohatýr přihrál podél lajny kotouč na slovinského reprezentanta Štebiha, jenž vystřelil a JOSEF SKOŘEPA jemnou tečí poslal kotouč do levé šibenice. Asistence: Miha Štebih, Alexander Grebenyuk.
17:11
Střelu Štebiha od modré vytáhl Jakub Soukup pohotovým zákrokem pravým betonem.
16:58
Ondřej Smetana vyloučen na dvě minuty za držení protihráče konkrétně Richarda Diviše. Nabízí tak domácím první přesilovku.

Na vyloučení: 1-1.
15:57
Kaláb se prokličkoval až před branku a vystřelil. Soukup puk vyrazil, k dorážce se dral Melenovský s Harkabusem, ale dávali si trošku přednost a nakonec ani jeden z nich na kotouč nedosáhl.
15:34
Pohl přihrávkou na Tůmu získal pro Slovan pásmo, kde zakončoval Bernad do betonu Honzíka.
15:20
Dobrovolného rána od modré prosvištěla těsně vedle levé tyče Soukupa, který toho příliš neviděl.
14:55
Tečovaná střela Jergla z vrcholu levého kruhu byla ztečována Davidem Mertou do ochranné sítě.
14:10
Při návratu vyloučeného Skořepy se téměř dostal k dorážce před brankou Jiří Kuchler. Domácí gólman před ním na poslední chvíli odpálil puk do levého rohu za brankou.
13:54
Vágner prověřil Honzíka hranice levého kruhu. Golman domácích byl pozorný.
13:23
Pohlovi střela od modré nesedla, puk mezi kruhy sebral Seman a bekhendem jej vyhodil do středního pásma.
12:46
Jiří Dobrovolný poslal puk podél mantinelu, u modré jej Kolář ve spolupráci s Melenovským vyhodil.
12:37
Po kombinacích v okolí branky stál na konci na modré Pohl, který vystřelil bez váhání. Honzík má puk mezi betony.
12:10
Ve stejném okamžiku dostává Josef Skořepa dvě minuty za nedovolené bránění. Jihlava bude čelit první přesilovce Ústí, které jsou v letošním play-off vyhlášené.

Na vyloučení: 1-0.
12:06
Nejprve nám na Horáckém zimním stadionu vypadla světla, poté byl do zbraně povolán rolbař pan Mizera, který musel pevně upevnit svatyni za Honzíkem.
12:06
Navarra projel s pukem na pravý kruh, odkud jej posílal před branku. Ladislav Gengel, který pamatuje finále první ligy z roku 2004 za Beroun proti Dukle, tečoval v těsné blízkosti Honzíka kotouč, který projel těsně vedle levé tyče.
11:40
Další zakázané uvolnění, tentokrát na straně domácího týmu.
11:32
Bernad posunul špičkou hokejky puk mezi obránci Jihlavy až do lapačky Honzíka.
11:23
Pohl podržel kotouč za brankou a ihned poté rozjíždí útočnou akci svého týmu.
11:00
Po nahození Mihy Štebiha posílá Antonín Melka kotouč na zakázané uvolnění.
10:49
Soukup měl opět práci se střelou Štebiha od modré.
10:27
Michal Důras se pokoušel projít přes modrou, ovšem nepodařilo se mu to. Napodruhé už domácí útočník přes modrou projel a hledal na levém kruhu Jergla, kterého odstavil od puku jeden z ústeckých beků.
09:37
Klid pro ústecké hráče přináší zakázané uvolnění Dukly.
09:15
Zadražil dojel na modré puk a vystřelil. Kotouč se mezi kruhy snažil tečovat Skořepa, ovšem minul jej a ten poté prošel zhruba dva metry vedle pravé tyče Soukupa.
08:57
Nátlak Jihlavy pokračuje a hostí se nemohou vymanit z vlastního pásma.
08:16
Domácí zatím spíše honí kotouč po mantinelu. Přihrávky jsou z obou stran nepřesné, Jihlava drží kotouč za brankou.
07:50
David Honzík si nyní prostor u pravé tyčky pohlídal. Navarra jej zkusil překvapit rychlou střelou, ovšem jihlavský gólman zachytil kotouč ve výstroji a nedovolil hostům dorážet.
07:28
Seman zkusil střelu z otočky, ale Soukup drží puk pod lapačkou.
07:00
Kuchler zkusil jen tak poslat puk přes útočnou modrou, kde si jej sebral Kolář. Na led naskakuje třetí útok Dukly.
06:31
Zakázaného uvolnění se dopouštějí domácí. Vhazovat se bude po levici Honzíka.
06:12
Skořepa za brankou vybojoval puk po lehkém zaváhání v rozehrávce hostí. Posílal kotouč před branku na Jergla, ovšem Vágner jej stačil zblokovat a poslat do středního pásma.
05:45
Na druhé straně se stala podobná situace s přihrávkou zpoza brány. Tentokrát chtěl Kloz poslat ústeckému kanonýrovi puk před bránu, ale dříve ho zachytili Jihlavští.
05:06
Hra je přerušená, puk je na střídačce a bude se vhazovat ve středním pásmu.
04:46
Jan Pohl spadl pod nohy Harkabusovi, který tak neměl možnost střílet na bránu hostí.
04:15
Ladislav Gengel kličkoval za brankou s pukem a zkoušel najít před brankou některého ze svých spoluhráčů. Domácí ale zachytili puk a Melenovský jej bleskově vyhodil na zakázané uvolnění.
04:06
Beránek zpoza brány poslal puk na Melenovského mezi kruhy, ale trefil pouze brusle hostujícího hráče a puk se odrazil do středního pásma.
03:42
Kolář si vyjel s pukem zpoza branky a na pravém kruhu se obtočil. Zkusil rychle vystřelit, ovšem Soukup našel kotouč na své hrudi.
03:02
Akce Dukly končí ofsajdem, bude se vhazovat ve středním pásmu.
02:59
Hostující první formace opět ohrožuje Honzíka. Pohl to zkusil od modré, ale gólman domácích bez problému zasahuje.
02:12
Mrňa poslal puk k levé tyčce ústecké brány. Soukup má puk pod lapačkou.
01:09
Ústí má kotouč za vlastní brankou a rozjíždí další útok. Roman Navarra se snažil zabojovat na levém kruhu o kotouč, ale neúspěšně, Jihlava vyváží kotouč.
00:35
Beránek zkusil střelu z levého kruhu, ale Soukup díky ústecké obraně nemusel zasahovat.
00:17
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Slovan se dostává po 17 vteřinách do vedení, to je studená sprcha pro domácí tým. Jaroslav Roubík přihrál zpoza branky na JANA KLOZE, který zblízka překonal pohotovou střelou pod víko nad levé horní rameno Honzíka. Asistence: Jaroslav Roubík.
00:07
První akce Dukly končí zakázaným uvolněním.
00:01
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

HC Dukla Jihlava: Honzík (Škarek) – Grebenyuk, Štebih, Dobrovolný, Kaláb, Zadražil, Bilčík, Parýzek – Jergl, Skořepa, Důras – Beránek, Melenovský, Kolář – Harkabus, Seman, Kohout – Diviš, Anděl, Mrňa. Trenér: Petr Vlk

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Pohl, Bernad, Brož, Vágner, Holomek, Smetana, Macek – Tůma, Roubík, Kloz – Tenkrát, Melka, Kuchler – Navarra, Gengel, Merta – Křivohlávek, Čurda. Trenéři: Tomáš Mareš, Miroslav Mach

Rozhodčí: Mikula, Pražák – Adamec, Poruba.
Textový onlajn z dnešního zápasu bude zajímavý i tzv. dvojkomentářem. Aktuální dění na ledě totiž bude popisovat Tomáš Lysý z jihlavské redakce spolu s ústeckou kolegyní Barborou Wolfovou.
Vzájemné zápasy letošní sezony:
41. kolo: Ústí nad Labem – Dukla Jihlava 3:4.
28. kolo: Dukla Jihlava – Ústí nad Labem 4:1.
15. kolo: Ústí nad Labem – Dukla Jihlava 3:4.
2. kolo: Dukla Jihlava – Ústí nad Labem 4:1.
Dukla a Slovan se ve vyřazovacích bojích střetnou popáté během čtrnácti let:

Čtvrtfinále 2002:
První kolo vyřazovacích bojů sezony 2001-02 je jediným úspěchem, který Dukla proti Ústí zaznamenala. Vyhrála totiž 4-2 na zápasy. Za Jihlavu pamatuje tuto sérii Jan Kolář, jenž v šesti zápasech nasbíral šest bodů (2+4) a Lukáš Sáblík, tehdejší jednička Dukly.

Čtvrtfinále 2007:
V těchto letech již bylo Ústí bráno za jednoho z hlavních favoritů první ligy, ale i aspiranta na baráž. A právě vítězné čtvrtfinále 2007 bylo prvním krůčkem na úspěšné cestě s názvem postup do extraligy, kdy Slovan poslal o patro níž Chomutov. Ústí celou sérii s Jihlavou ovládlo 4-0 na zápasy. Pamětníkem této série je jihlavský kapitán Jiří Dobrovolný, za Slovan si dva body v sérii připsal nynější útočný živel Jan Kloz.

Semifinále 2012:
Hned v prvním zápase Dukla zaskočila Ústí na jeho ledě, když vyhrála 4-2. Byl to však její jediný úspěch v celé sérii, jenž byla obrovsky vyrovnaná. Další zápas vyhrál Slovan doma 4-2, poté v Jihlavě uspěl až na nájezdy výsledkem 3-2, když vyrovnal až osm minut před koncem. Ve čtvrtém zápase Dukla neměla příliš sil na vzdorování favoritovi, podlehla mu doma 0-3. Pátý zápas přinesl také obří drama. Jihlava dvakrát srovnala vedení soupeře a v 53. minutě se ujala vedení, ovšem Slovan dvě minuty před koncem srovnal a poté znovu vyhrál na nájezdy. Na tuto sérii si pamatuje Ústecký Jaroslav Roubík, jemuž v útoku sekundoval ostřílený Václav Varaďa. Za Duklu nastoupili do série její nynější beci Jiří Dobrovolný a Tomáš Kaláb. Cesta Slovanu nakonec skončila ve finále na Chomutovu.

Čtvrtfinále 2013:
Do této série již Slovan nenastupoval s nálepkou tak velkého favorita jako v předchozích třech kláních, přesto Duklu poslal z kola ven po výhře 4-0 na zápasy. Slovan vyhrál dvakrát 4-2, dvakrát 4-3. Jihlava sice statečně vzdorovala, ale Ústí se v každém zápase dostalo do dvougólového trháku a vítězství si již pohlídalo. Z dnešního týmu Dukly si na tuto sérii může pamatovat Vojtěch Zadražil, Jiří Dobrovolný, Miha Štebih či Ondřej Malec s Markem Prokšem, v týmu Ústí pak nastupovali jeho dnešní hráči Vladimír Brož, Ondřej Smetana, David Tůma a Jaroslav Roubík.
HC Slovan Ústí nad Labem:
Severočeši zatím píšou příběh, který by možná nevymysleli ani v Hollywoodu. Před dvěma lety se Slovan potýkal s obrovskými finančními problémy a prvoligový hokej byl v Ústí zachráněn doslova za vteřinu dvanáct. Hodně rozkymácenou loď neopustil Jaroslav Roubík, který byl již tehdy ikonou klubu a tím, že z bárky neutekl, si svojí auru ještě zvedl.

V Ústí se nakonec podařilo vše zachránit a loni přešel Slovan přes předkolo s Kadaní do čtvrtfinále, kde nakonec neúspěšně vzdoroval Chomutovu (2-4 na zápasy). Letos se ústečtí hokejisté umístili po základní části na osmém místě. V předkole znovu narazili na Kadaň. První domácí zápas sice vyhráli, potom však doma padli v prodloužení. Ovšem potíže Ústí nedopustilo, v Kadani totiž ovládlo oba dva zápasy a po výhře 3-1 na zápasy se mohlo těšit na čtvrtfinále.

Kladno bylo pro čtvrtfinále jasným favoritem a prvním zápas vyhrálo 5-1. Otázkou je, zda si Rytíři nezačali myslet, že to půjde samo. Nešlo. Ústí nad Labem s několika bývalými Kladeňáky v sestavě i v realizačním týmu totiž vyhrálo druhý zápas v prodloužení a doma získalo oba zápasy. Kladnu tak rázem začalo téct do bot.

Vítěz základní části musel odvracet mečboly, aby mohl pomýšlet na postu do semifinále. První ještě zdárně odvrátil, pátý zápas vyhrál na domácím ledě 6:3. Ovšem šesté utkání v Ústí bylo mnohem těžší kávičkou. Slovan vedl již 2-0, ovšem Kladno během šestadvacáté minuty vyrovnalo a na začátku třetího dějství se ujalo vedení. Jenže Ústí bleskově srovnalo a podruhé se tak prodloužovalo.

Stejně jako ve druhém utkání, také v šestém duelu probíhala minuta s číslem 68, což je notoricky známé číslo hrající legendy českého hokeje a majitele Kladna Jaromíra Jágra. První prodloužení rozhodl v této minutě Jan Tůma, šestý zápas pak kdo jiný než ústecký fantom Jaroslav Roubík. Překvapení tak bylo na světě, Ústí je v semifinále!
HC Dukla Jihlava:
Jihlavští šli do play-off z druhé pozice. A že to tak ještě dvě kola před koncem základní části nevypadalo, neboť Jihlava ztrácela na druhý Motor pět bodů. Pak jej ale ve vzájemném zápase porazila a v posledním kole uspěla na ledě Havířova, kdežto České Budějovice doma padly s Benátkami.

Na soupeře si Dukla musela počkat z předkola, kde Havířov snadno zdolal 3-0 na zápasy tým Litoměřic. Ve dvou zápasech na domácím ledě byla Jihlava proti AZetu stoprocentní, Slezany porazila 2-1 a 5-1. Havířovu se podařilo hned první zápas na domácím ledě ovládnout výhrou 5-2, ovšem ve čtvrtém zápase se lámal chleba.

Jihlava totiž ve čtvrtém duelu vedla 2-0. I když Havířov stačil srovnat, šest minut před koncem rozhodl o výhře Dukly Josef Skořepa. Červenožlutí si tak přivezli domů mečbol, který hned v prvním zápase proměnili. AZet se sice dostal v první třetině do vedení, ovšem Jihlava ještě v téže části vyrovnala, ve druhé třetině otočila průběžný stav zápasu a ve třetí části odskočila svému soupeři až na 5-1. Kosmetická úprava skóre v podání hostí nemohla Dukle vadit, po výhře 5-2 postoupila do semifinále výhrou 4-1 na zápasy.

Zároveň si červenožlutí museli počkat na svého soupeře, kterého určila série Kladno – Ústí.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u startu semifinále WSM Ligy, konkrétně u série mezi kluby HC Dukla Jihlava a HC Slovan Ústí nad Labem. První dva zápasy semifinále se odehrají na ledě celku, který se umístil po základní části na lepší pozici, tedy klubu z Vysočiny. Úvodní dějství se na jihlavském Horáckém zimním stadionu odehraje v pondělí 14. března 2016 od 17:30, druhý zápas je na programu o den později ve stejný čas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.


Články odjinud