Jihlava - Ústí n. Labem | ONLINE | 15.3.2016 17:30 | Play-off 1. ligy 2015/2016 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava poprvé v sezoně vstřelila Ústí více jak čtyři góly, vyhrála 5:4 v prodloužení a za vedení v sérii 2:0 na zápasy bude semifinále v pátek a v sobotu pokračovat v městě pod hradem Střekov, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Dva zápasy, dvě obrovská dramata. Také nyní šedesát minut neurčilo vítěze zápasu. Dukla vedla od třetí minuty zásluhou Aleše Jergla. Hosté sice v patnácté minutě srovnali, ovšem David Březina domácím ještě před koncem třetiny vrátil vedení.

Ústí se ale nevzdalo. V jednadvacáté minutě srovnal Jaroslav Roubík a za sedm minut strhl Jan Kloz vedení na stranu hostí. Ovšem ve 32. minutě vyrovnal jihlavský střelec Josef Skořepa a 23 vteřin po začátku třetí třetiny vrátil Dukle vedení Aleš Jergl. Ani to nebylo vše, za další dvě minuty srovnal Jan Kloz, který stejně jako Aleš Jergl přidal druhý gól. Poté již branka v základní hrací době nepadla, šlo se tedy do prodloužení.

V něm Ústí v přesilové hře mačkalo Duklu, krátce po návratu vyloučeného hráče mohl rozhodnout Roubík, ovšem tváří v tvář Škarka nepropálil. Nedáš dostaneš, ovšem tedy hodně šťastně. Miha Štebih zavezl puk přes celé kluziště do středu útočného pásma, předložil jej na pravý kruh pro Michala Důrase, který chtěl udělat kličku, puk mu však sjel z hole a zamířil do klece – 5:4 po prodloužení.
Konec zápasu.
67:13
Dukla právě vstřelila branku!
Tak tohle jsem neviděl. Opravdu. Ústí tlačilo soupeře, ovšem při přesilové hře nerozhodlo. Poté téměř přes celé pásmo projel Štebih, z mezikruží prostrčil kotouč na pravý kruh pro MICHALA DŮRASE, jenž procedil puk pod brankou smutného Volkeho do sítě. Je pravda, že Důras chtěl provést kličku a puk mu zřejmě sjel z hole. Asistence: Miha Štebih.
66:43
Vhazovat se bude po pravici Volkeho, který raději podržel puk a přerušil hru.
66:07
Roubík měl na holi rozhodnutí, když se po krásné přihrávce Kloze řítil sám na branku. Mířil mezi betony, kde mu Škarek nedal prostor a poté odpálil puk před dojíždějícím Klozem.
65:25
Diviš se prokličkoval mezi kruhy. Neměl příliš prostoru na střelu, přesto se k ní dostal, ale Volke stačil srazit betony včas k sobě.
64:32
Nejprve střílel od modré Brož. Jeho střelu k pravé tyči zasáhl Škarek vyrážečkou, poté po ráně Smetany také od modré si pomohl domácí gólman betonem.
64:06
Jihlava hraje v pěti.
63:28
Pohlovi utekl puk do středního pásma, poté se kotouč po mantinelu po střele zřejmě znovu Pohla dostal až do středního pásma.
63:02
Ústí svíralo soupeře před brankou. Ve finále celé akce vystřelil Pohl od modré a Roubík přispěchal s rychlou dorážkou, kterou Škarek našel někde na hrudi. Hra je následně přerušena.
62:18
Roubík z mezikruží těsně minul levou tyčku branky.
62:06
Hosté zatlačili na pilu a stejně jako včera, také dnes si v prodloužení zahrají přesilovou hru. Vlastimilu Bilčíkovi vyjela hokejka příliš vysoko a domácí bek dostává trest za vysokou hůl.

Na vyloučení: 9-9.
61:07
Zadražilova dělovka z pravého kruhu minula bližší tyč. Domácí bek střílel z první, asi také zavřel oči.
60:36
Harkabus si vyměnil kotouč se Semanem, který jej u levé tyče gólmana zpět na spoluhráče před branku neprotlačil.
60:21
Pohl napřáhl od modré, jeho střela byla ztečována hráči Dukly do ochranné sítě.
60:04
Úvodní buly prodloužení vyhráli Ústečtí.
60:01
Začalo prodloužení.
Jihlava se po 23 vteřinách dostala znovu do vedení, když se podruhé v dnešním zápase trefil Aleš Jergl střelou po výzvě Důrase do prázdné klece, ovšem za dvě minuty jej napodobil Jan Kloz, jenž využil přesilovou hru. Další gól už poté nepadl, takže se jde znovu do prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:22
Přihrávka na Koláře na modrou byla hodně těžká, jihlavský útočník jí sice sklepl, ale těžko jí mohl zkrotit nebo nějak využít.
59:00
Máme tu posledních šedesát vteřin třetí části hry.
58:53
Marek Melenovský se vracel z ofsajdu, nakonec ale nestačil přes modrou přejet tak rychle, přičemž zachytil kotouč. Ofsajd.
58:33
Střela Roubíka krátce po buly byla zblokována do ochranné sítě. Následuje tak znovu buly po pravici Škarka.
58:25
Domácí mají kotouč za svojí svatyní, ovšem rozehrávka Zadražila končí zakázaným uvolněním a domácí bek se nyní vyčítavě dívá směrem ke střídačce.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty základní hrací doby, po kterých následuje zakázané uvolnění Slovanu.
57:56
Slovan je v plném počtu.
57:49
První pořádná střela Dukly přišla až 7 vteřin před závěrem přesilovky, nápřah Semana z levého kruhu schoval Volke do lapačky.
57:20
Tím spíše, že Vágner si sjel na modrou pro puk a svůj projektil namířil kousek vedle levé tyčky Škarka.
57:03
Bilčík na modré nezastavil skákavý puk, tohle je mizerná jihlavská přesilovka.
56:51
Dukla se nemůže dostat přes val hostí na modré.
56:11
Aleš Jergl zkusil mezi kruhy najít spoluhráče, ovšem jeho přihrávku vystihl kdo jiný než Roubík a zavezl puk na druhou stranu.
55:56
Dukla má puk před brankou soupeře a Tomáš Harkabus, který si přikryl kotouč, si vykoledoval faul na Vladimíru Brožovi – hrubost.

Na vyloučení: 8-9.
55:30
Dnešnímu utkání přihlíží 3241 diváků.
54:49
Dobrovolný posílal kotouč na Jergla, který se vracel z trestné lavice, ovšem přihrávka byla o něco prudší a Volke puk stačil odpálit holí před dotírajícím hráčem domácích.
54:11
Bernad z pravé strany po nápřahu těsně minul pravou pravou tyčku.
54:03
Kaláb při snaze o vyhození puku trefil sudího, kotouč se nepodařilo vyhodit ani Dobrovolnému.
53:45
Hosté mají kotouč za svojí brankou a formují se k dalšímu šiku.
53:21
Nyní se dostávají hosté do útoku, který ve středním pásmu přerušuje Filip Seman.
53:01
Jihlava vyhodila kotouč a Kolář sbírá v pásmu soupeře na levém kruhu cenné vteřiny.
52:49
Faulu, přesněji vysoké hole, se v útočném pásmu u levého kruhu dopustil Aleš Jergl.

Na vyloučení: 8-8.
52:35
Ústí bude hrát přesilovou hru, je ve výhodě. Tady by se mohl lámat chleba, všichni totiž víme, jak nebezpečné jsou přesilovky Slovanu.
51:50
Další nepřesnost, nyní ofsajd domácího celku.
51:32
Zakázané uvolnění Slovanu.
51:20
Oba týmy hrají v pěti.
50:57
Zadovka Jergla se neujala, Volke byl venku z branky a jeden z hráčů hostí jej stačil před najíždějícím si hráčem Dukly ztečovat pryč. Tedy přesně na modrou, kde si nedal přednost Dobrovolný s Kalábem a málem z toho byl protiútok Slovanu.
50:37
Kombinace Štebiha s Kolářem na modré nevyšla, puku se ujímají hosté.
50:00
Seman si popojel s pukem až téměř k nulovému úhlu na levou stranu a hledal před brankou Harkabuse, který skončil v ústecké svatyni. Následuje zakázané uvolnění hostí.
49:20
Současně jsou potrestáni David Tůma za hrubost a domácí Marek Melenovský také za hrubost. Inkriminovaný okamžik se odehrál u střídaček Dukly.

Na vyloučení: 7-8.
49:20
Současně jsou potrestáni David Tůma za hrubost a domácí Marek Melenovský také za hrubost. Inkriminovaný okamžik se odehrál u střídaček Dukly.

Na vyloučení: 7-8.
49:01
Pokud jsem viděl dobře, tak David Tůma nyní střelou z levého kruhu trefil levou tyčku branky Jakuba Škarka. Obří to šance hostí.
48:45
Nejprve Diviš spolu s Kolářem málem na obranné modré získali puk, poté ránu Bernada vyrazil Škarek před sebe a k dorážce se těsně nedostal zřejmě Tůma. Jihlava se nyní ráda osvobozuje na zakázané uvolnění.
48:24
Další zakázané uvolnění v podání Dukly Jihlava.
48:15
Bernad napřáhl z vrcholu pravého kruhu. Jeho dělovka mířila na hruď a následně do masky Škarka, která mu spadla z hlavy a hra je tak přerušena.
48:05
Zakázané uvolnění Dukly, buly jde po pravici Škarka.
47:26
Ústečtí hráči oslabení v pohodě přestáli, navíc v něm měli velkou šanci v podobě trestného střílení.
46:39
David Tůma si chtěl položit Škarka, zkusil to s kličkou k pravé tyči gólmana, tedy na lapačku Jakuba Škarka, ovšem jihlavského brankáře nepřehodil a mladíček v domácí brance trestné střílení zneškodnil.
46:39
No, tohle bylo hodně hraniční. Sám na branku se po jihlavském propadnutí na útočné modré řítil David Tůma, kterému vypíchl puk Aleš Jergl, ovšem sudí nařizuje trestné střílení.
46:09
Hned po buly se hosté zásluhou Roubíka osvobozují.
46:04
Seman přihrál z pravého kruhu na levý pro Tomáše Harkabuse, jenž na nic nečekal, zavřel oči a střílel z první přesně do míst, kde byl připraven přesouvající se Volke.
45:47
Slovan posílá kotouč do středního pásma.
45:26
Přesilová hra pro Duklu. Antonín Melka si mezi kruhy podržel soupeře a již odchází na trestnou lavici.

Na vyloučení: 6-7.
45:16
Diviš se po buly ve svém pásmu rychle natlačil před branku, byl však stínován Brožem a nemohl vystřelit.
45:08
Zakázané uvolnění Dukly.
44:39
Grebenyuk se nyní musel dvakrát vracet za svojí branku, protože mu nejprve nikdo nenajížděl a poté jeho spoluhráči šli střídat.
43:46
Na druhé straně to zkusila třetí lajna domácích. Seman nejprve neměl moc prostoru, aby dojel odražený puk, poté se po střele Kohouta nedostal před brankou k dorážce.
43:21
Střela Navarry před Škarkem lehce poskočila, vzápětí byla rána Merty z vrcholu pravého kruhu zblokována.
42:52
Oba dva týmy hrají v plném počtu.
42:20
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
První lajna Slovanu si dnes připisuje čtvrtou branku, to je až neskutečné. Přesilovka čtyři na tři v podání Slovanu je využita bezezbytku, a to po šestnácti vteřinách. Roubík si na vrcholu pravého kruhu vyměnil puk s Tůmou, který vzápětí našel před brankou volného JANA KLOZE, jenž zamířil do horní části branky. Asistence: David Tůma, Jaroslav Roubík.
42:04
Domácí hráči dali za brankou příliš prostoru Roubíkovi a Jiřímu Dobrovolnému nezbylo nic jiného, než soupeře zahákovat, aby se nedostal k zakončení.

Na vyloučení: 6-6.
41:35
Martin Volke si raději vyjel z branky, kde se doslova vrhl po skákavém puku.
40:52
V první minutě třetí třetiny vidíme po gólu ještě vyloučení, a to na obou stranách. V obranném pásmu Dukly se vzájemně postrkali Ladislav Gengel s Vlastimilem Bilčíkem a oba dva jdou ven za krosček.

Na vyloučení: 5-6.
40:52
V první minutě třetí třetiny vidíme po gólu ještě vyloučení, a to na obou stranách. V obranném pásmu Dukly se vzájemně postrkali Ladislav Gengel s Vlastimilem Bilčíkem a oba dva jdou ven za krosček.

Na vyloučení: 5-6.
40:23
Dukla právě vstřelila branku!
Nyní střílí bleskovou branku Dukla. ALEŠ JERGL se do dnešního zápasu v play-off střelecky neprosadil, nyní dává již druhý gól, když mu puk naservíroval před branku jako na zlatém podnose Důras a štírek z Kroměříže snad ani nemohl minout. Asistence: Michal Důras, Josef Skořepa.
40:15
Jergl se na pravém kruhu vymotal s pukem kolem obránce, jeho střelu ale Volke vyrazil.
40:01
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 19:16.
Tři branky padly také ve druhé třetině. Jihlava si znovu nepohlídala vstup do začátku dějství a po třiatřiceti vteřinách jí ztrestal Jaroslav Roubík. Zkušený hráč vystřelil od modré, před Škarkem přejel jeho spoluhráč a puk skončil v síti. Také třetímu gólu hostí nemohl domácí gólman zabránit. Roubík vystřelil z pravého kruhu hodně vedle, puk se od zadního mantinelu odrazil k levé tyči, kde byl volný Jan Kloz a uklidil jej do sítě. Jihlava dvaadvacet vteřin po polovině základní hrací doby využila přesilovku pět na tři. Štebihovu ránu ještě Volke vyrazil, ovšem jen před branku na Josefa Skořepu, který přispěchal s rychlou dorážkou – 3:3.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:35
Diviš posléze dostal puk od Jergla mezi kruhy. Sjel si před branku, ovšem jeho rána šla nad branku, kam jí možná lapačnou těsně vytáhl Martin Volke.
39:20
Kolář napřáhl z levého kruhu, Volke puk srazil za branku.
39:00
Probíhá závěrečných šedesát vteřin druhého dějství.
38:41
Bernad po pasu Pohla napřáhl od modré a vyslal na Škarka dělovku s velkým D, proti které gólman Dukly nastavil lapačku a má puk bezpečně ve své moci.
38:29
Harkabus měl puk ve svém pásmu, ale nikdo z hráčů Dukly se mu nenabízel a přihrávka projela přes Skořepu na zakázané uvolnění.
37:40
Od modré to nyní zkusil Smetana. Před Škarkem zase projelo pár hráčů, ovšem střelu k bližší, tedy pravé, tyči stačil vykrýt betonem.
37:36
Zakázané uvolnění Dukly.
37:33
Sledujeme trošku hluchou pasáž hry, ani jednomu týmu se nechce příliš útočit.
36:47
Brož po pár odrazech zachytil kotouč zhruba metr před modrou a vystřelil, zhruba o metr minul levou tyčku Škarka, který se po puku natahoval lapačkou.
36:13
Od modré to zkusil Bernad, viděl totiž, že Škarek nemá ideální výhled. Mířil na jeho lapačku, kde také domácí gólman našel kotouč.
36:00
Přes dva hráče ještě Kolář puk po levé straně do pásma zatáhl, na třetím si ale vylámal zuby.
35:18
Nyní už ano. I když tedy trefil napadajícího Tůmu, tak ještě své lehké zaváhání napravil a udržel kotouč v pásmu.
35:10
Buly se bude opakovat, Kaláb tak nemohl od modré střílet.
35:00
Seman sledoval několikrát odražený puk, který se dostal až před Volkeho, jenž jej na poslední chvíli srazil za svojí branku do pravého rohu.
34:33
Martin Kohout zabojoval o kotouč, ač byla paže čárového nahoře. Je tak pískán ofsajd a bude se vhazovat ve středním pásmu.
33:57
Březina to zkusil z pravého kruhu, ovšem Volke jeho střelu viděl a u bližší tyče vytasil levý beton.
33:51
Zadražil napálil puk od modré. Jeho dělovku viděl Volke a ztlumil jí svojí hrudí.
33:36
Zakázané uvolnění na straně Ústí.
32:22
Hosté hrají v plném počtu.
32:21
Tohle byla doslova obří šance. Po Dobrovolného střele se kotouč Volkeho zásahem odrazil k pravé straně, kde byl zcela volný Aleš Jergl, jenž netrefil prázdnou klec. Někteří domácí už zvedali ruce nad hlavu.
32:17
Grebenyuk vystřelil od modré. Volke se nyní ukázal jako jistota a střelu ruské hory svalů ukryl ve své výstroji, na čemž nic nezměnila ani následná strkanice. Vágner v ní ukázal tvrdost na Marku Melenovském, tohle holt k play-off patří.
31:30
Jenže Jihlava propadla na modré. Slovan se rázem ocitl v situaci dva na dva. Roubík sice mezi kruyh ztratil puk, ovšem dojel jej Jan Pohl a jeho pumelice skončila těsně nad brankou.
31:17
Pokračuje tak přesilovka Dukly pět na čtyři, domácí jsou v pásmu před Volkem.
31:08
Dukla právě vstřelila branku!
Nyní domácí vyhráli buly. Důras předal puk na modrou pro Kalába, který jej předal podél lajny na Štebiha. Slovinský bek vypálil, Volke jen vyrazil kotouč před sebe a JOSEF SKOŘEPA měl s dorážkou také poměrně snadnou úlohu, trefil odkrytou branku. Asistence: Miha Štebih, Tomáš Kaláb.
30:56
Jihlava je již před brankou soupeře. Po pár přihrávkách, které ale neměly patřičnou rychlost, střílel z levé strany Kaláb a Volke má kotouč bezpečně v náručí.
30:26
Slovan posílá kotouč přes všechny čáry, a to zásluhou Jana Pohla.
30:22
Že by se lámal chleba? Dukla bude hrát 54 vteřin přesilovku pět na tři po tom, co Bilčík zavážel puk a na útočné modré jej podrazil Vladimír Brož.

Na vyloučení: 4-5.
30:11
Dvakrát za sebou posílají hosté kotouč do středního pásma.
29:43
Střelu od modré v podání Grebenyuka Volke ve spolupráci s obránci pokryl a Ústí vyhazuje puk.
29:16
Melenovský nahazoval kotouč z pravého rohu před branku, kde jej tečoval Březina. Stejný hráč se k němu chtěl poté propracovat, ale bylo mu zabráněno po hákování Ondřeje Holomka.

Na vyloučení: 4-4.
28:15
Tomáš Harkabus vybojoval kotouč na modré a z prav strany si sjel k brance. Zblízka mířil na lapačku Volkeho, jenž stačil puk ztlumit a koncem svého náčiní vyrazit za branku.
27:36
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Slovan hraje v naprosté pohodě a nyní se dostává do vedení. Po vyhraném buly vystřelil z pravém kruhu hodně vedle levé tyčky Škarka Roubík, ovšem kotouč se od mantinelu odrazil k jeho pravé tyčce, kde byl zcela volný JAN KLOZ a s uklizením puku do sítě neměl sebemenší problém. Asistence: Jaroslav Roubík.
27:29
Zakázané uvolnění domácího celku, buly se stěhuje k levici Škarka.
26:55
Tohle možná trošku zavánělo faulem, když Skořepa prošel přes modrou a jeden z hráčů hostí jej trošku podrazil. Díval jsem se na sudího, paže mu lehce cukla nahoru, ale nakonec zůstala dole, hraje se tedy dále.
26:37
Důras se ve středním pásmu snažil vybojovat puk, ovšem nejprve mu v tom zabránil Pohl a poté i Bernad.
26:10
Oba týmy hrají v plném počtu.
25:14
První lajna hostí zlobí i ve čtyřech. David Tůma si najel na pravý kruh a zkusil to bekhendem, který poslal vedle vzdálenější tyče. No, zas tak moc puku k cestě do branky nescházelo, Škarek ovšem spíše kontroloval kotouč.
24:47
Domácí se snažili zavést kotouč za branku soupeře, ovšem tam si hosté pohlídali kotouč zejména po důrazném odstavení Důrase na levém kruhu.
24:10
Petr Tenkrát u mantinelu poblíž pravé strany své útočné modré v souboji o puk sekl Aleše Jergla, jenž jej pro změnu krosčekoval. Oba dva tak usedají na trestnou lavici.

Na vyloučení: 4-3.
24:10
Petr Tenkrát u mantinelu poblíž pravé strany své útočné modré v souboji o puk sekl Aleše Jergla, jenž jej pro změnu krosčekoval. Oba dva tak usedají na trestnou lavici.

Na vyloučení: 4-3.
23:55
Další útok Dukly nevyšel, Jihlava po nahození ztrácí puk. Domácí to za půlminuty zkusili znova, jenže nyní jejich snažení hatí ofsajd.
23:11
Pohlova rána od modré mířila k pravé tyči Škarka, kde byl také beton jihlavského gólmana, jenž vyráží puk za branku.
22:37
Za brankou Dukly zůstal ležet Jan Kloz. Nemůžu sloužit, k čemu tam došlo, celou situaci jsem neviděl a jednalo se o moment mimo hru. Naštěstí se útočník hostí rychle zvedá a míří po svých na střídačku.
21:53
Jihlava měla k dispozici akci tři na jednoho. Odpovědnost vzal na svá bedra Zadražil, jenž si sjel před branku a zkusil zakončit, ovšem Volke jej vychytal. Nyní si nejsem přesně jistý, zda gólmanu Ústí nepomohla i levá tyčka. Nicméně tohle byla slibná šance domácích.
20:33
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Potřetí během dvou zápasů dostává Dukla gól v krátkém časovém sledu po tom, co začala třetina, nebo co vstřelila branku. Nyní platí první případ. JAROSLAV ROUBÍK dostal od Tůmy puk na modrou, vystřelil a Škarek byl bezmocný, neboť při střele ústeckého rutinéra mu před brankou přejel spoluhráč. Asistence: David Tůma.
20:11
Grebenyuk už se jal ztlumit puk na modré, když mu jej přizvedl Roubík a hraje se ve středním pásmu.
20:01
Začala druhá třetina.
Domácí hráči již nastupují na ledovou plochu, start druhé třetiny se blíží, hned vzápětí jsou na ledě i hosté.
Další třetina začne přibližně v 18:22.
První třetina je za námi. Viděli jsme v ní o gól více než při včerejším utkání. Ve třetí minutě využil přesilovou hru Aleš Jergl, jenž dorazil kotouč do branky po ráně Štebiha od modré. Patnáctá minuta se nesla ve znamení využité přesilovky hostí. Hned dva hráči Ústí byli volní mezi kruhy, Kloz na toto místo nahrál Janu Pohlovi, jenž si připravil puk na střelu a zamířil nechytatelně pod víko. Ovšem do kabin jde přece jen spokojenější Dukla, když David Březina zachytil střelu Dobrovolného a z pravého kruhu napůl vleže jej poslal bekhendem do branky – 2:1.
20:00
První třetina skončila.
19:48
Další šance, nyní na druhé straně. Kdo jiný než Roubík se po přejetí modré natlačil před branku, kde ještě nezištně posunul kotouč na Tůmu, jenž zblízka poslal puk přes dva hráče těsně vedle pravé tyčky.
19:21
Jergl přebral parádní přihrávku do jízdy a řítil se sám na gólmana. Zkusil se jej rozhýbat a zasunout puk pod jeho betony do sítě, ovšem Volke zastavil puk doslova na brankové čáře.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:16
Dukla právě vstřelila branku!
Hodně šťastný gól, ale ty kolikrát platí dvojnásob. Diviš dával kotouč na modrou pro Dobrovolného. Kapitán Dukly vystřelil, kotouč byl ztlumen na pravém kruhu, kde k němu měl nejblíž DAVID BŘEZINA a jihlavský forvard jej napůl v pádu poslal bekhendovou dorážkou za záda překvapeného Volkeho. Asistence: Jiří Dobrovolný, Richard Diviš.
17:55
Tenkrát to zkoušel ránou z mezikruží, která šla znovu na vyrážečku Škarka do jeho levého horního rohu. Tentokrát vytáhl šestnáctiletý talent výborný zákrok.
17:50
Dobrovolný dojel na pravém kruhu kotouč, ovšem rána mu vůbec nesedla, mířila hodně vedle a nyní se Dukla musí hodně rychle vracet.
17:04
Trošku té šarvátky před Volkem. Gólman hostí měl kotouč bezpečně ve své moci. Puk dojížděl Kohout, před gólmanem zabrzdil, to se nelíbilo Holomkovi a poslal jej k zemi takovým způsobem, že si Kohout ustlal na lýtkách gólmana.
16:44
Roubík se po pravé straně protlačil až ke kruhu, odkud posílal puk křížem před branku, jako dnes již poněkolikáté. Tam ale nebyl nikdo z hostí.
16:29
Zakázané uvolnění hostí.
16:09
Po prakticky totožné situaci mířil od modré Kaláb. Před brankou se dvěma dorážkami prezentoval Skořepa, ovšem Volke opět kotouč udržel, stejně jako proti dorážce Jergla, jenž mířil zblízka k jeho levé tyči.
15:54
Skořepa vyhrál buly pro Jergla, jenž na modré našel Dobrovolného. Domácí kapitán se opřel do puku a z první zamířil vedle pravé tyče Volkeho.
15:43
Seman nahodil kotouč za branku, jej ztlumil Volke. Útok hostí neměl potřebnou přesnost, pískáno je zakázané uvolnění.
15:13
Hraniční souboj jednoho jihlavského hráče se soupeřem na vrcholu levého kruhu před brankou Dukly. Kotouč poté pozvolna doklouzal až před Škarka, který jej raději pokryl lapačkou.
14:36
Oba týmy tak mají využitou přesilovku. Jihlava dostala jednu početní výhodu a zužitkovala jí, hosté jsou v tomto ohledu zatím padesátiprocentní.
14:22
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Zbraň Slovanu v podobě přesilových her se naplno projevuje, i když nyní nechali Jihlavští mezi kruhy hned dva hráče soupeře zcela volné. Kloz přesně na toto místo přihrál pro JANA POHLA, jenž si počkal a zamířil nad vyrážečku domácího gólmana, který byl naprosto bezmocný. Asistence: Jan Kloz.
14:13
Vlastmil Bilčík v souboji o puk na obranné modré nechal hůl mezi nohami soupeře, který toho mazácky využil k vykoledování si trestu. Podražení.

Na vyloučení: 3-2.
13:50
Anděl ještě udržel kotouč na modré, nahodil ho za branku a domácí odchází střídat.
13:10
Antonín Melka si to z levého rohu nebojácně namířil až před branku, kde se snažil prodrat puk pod betony Škarka za čáru. Nepovedlo se mu to a ihned poté domácí gólman doslova zasedl kotouč.
12:52
Jihlava se osvobozuje zakázaným uvolněním.
12:42
Tůma si sjel pro přihrávku od Roubíka, která směřovala na levý kruh. Ihned vystřelil na pravou tyčku Škarka, puk ale šel zhruba půl metru vedle.
11:53
Hodně překvapivě to zkoušel Skořepa, a to střelou z pravé strany z nulového úhlu, ovšem na Volkeho si nepřišel, byl pozorný.
11:17
Jihlava má kotouč za brankou a rozjíždí akci, oba dva týmy jdou střídat.
10:23
Tentokrát to zkoušel Tůma, v situaci dva na dva projel přes modrou a zkusil to střelou přes obránce, se kterou si Škarek poradil.
09:41
Nyní se hosté mohou zlobit sami na sebe. Tůma v situaci dva na jednoho našel mezi kruhy Jana Kloze, který chtěl střílet z první, ovšem spoluhráč mu přihrál skákavý puk, který Kloz, ústecký snajpr v play-off, skoro ani nemohl trefit.
08:41
Jihlava hraje v plném počtu, Ústí na rozdíl od Dukly přesilovku nevyužilo.
08:22
Roubík se snažil najít přihrávkou zpoza branky poblíž pravého kruhu před brankou Škarka spoluhráče Davida Tůmu, který se jal střílet, když mu cestu zkřížili hned dva hráči domácích a Dukla se opět osvobodila.
08:09
Nyní už pětice hráčů Slovanu kombinuje v pásmu.
07:43
Dukla se znovu osvobodila vyhozením přes všechny čáry, hosté musí začít od svojí svatyně.
07:25
Pohlovi na modré utíká puk do středního pásma.
07:08
Jihlava posílá kotouč přes všechny čáry.
06:41
Martin Čurda se po buly prodral mezi kruhy k puku. Zkusil zakončit. Škarek v obtížné pozici vyrazil puk před sebe, kde se k dorážce sápal Merta, jenž byl zahákován Tomášem Kalábem. Přesilovka také na straně hostí.

Na vyloučení: 2-2.
06:22
Další nedorozumění v rozehrávce červenožlutých končí zakázaným uvolněním. Nyní bude buly po levici Škarka.
06:15
Akce Slovanu nemůže pokračovat pro ofsajd, po souboji o puk projel Roubík o něco rychleji modrou.
05:40
Rána Vágnera z levé strany od modré se odrazila od zadního mantinelu k pravému kruhu, kde číhal Tenkrát, jenž ale nedokázal nasměřovat kotouč k bližší tyči a zhruba o metr minul.
05:27
Grebenyuk si raději zajel s pukem až za svojí branku. Následně jej poslal na Štebiha, který našel před červenou Aleše Jergla, jenž si nerozuměl se spoluhráči a je z toho zakázané uvolnění. A také buly po pravici branky Dukly.
05:10
Oba týmy hrají v plném počtu.
04:14
První vážnější ohoržený branky v podání hostí. Tůma si sjížděl na vrchol levého kruhu, odkud vystřelil, ovšem Jakub Škarek si připisuje jistý první zákrok.
03:45
Harkabus se prodražl před branku. Zkusil to bekhendem, se kterým si Volke věděl rady.
03:25
V situaci dva na jednoho hledal Seman před brankou Harkabuse, do přihrávky ale vložil hůl Antonín Melka tak, že kotouč nasměřoval na Volkeho, který jej pokryl.
03:10
Bude se hrát ve čtyřech. Vlastimil Bilčík dostává trest za nedovolené bránění, ve stejném čase putuje na lavici trestů i Petr Tenkrát za sekání.

Na vyloučení: 1-2.
03:10
Bude se hrát ve čtyřech. Vlastimil Bilčík dostává trest za nedovolené bránění, ve stejném čase putuje na lavici trestů i Petr Tenkrát za sekání.

Na vyloučení: 1-2.
02:08
Dukla právě vstřelila branku!
Tak tohle bylo hodně rychlé. První rána Štebiha ještě prolétla vedle branky. Ústí vzápětí nevyhodilo puk. Důras ve spolupráci se Štebihem jej zastavili na modré, druhý jmenovaný vypálil, Volke pouze vyrazil puk před sebe a ALEŠ JERGL byl před brankou ve správný čas na správném místě, pohotově doklepl puk do branky. Asistence: Miha Štebih, Michal Důras.
01:36
Pořádně rušno bylo před svatyní hostí. Harkabus s Kohoutem doráželi, Volke je vychytal, poté se před prázdnou klecí nedostal k puku Seman. Vyšlo to až Harkabusovi, jenž byl u levého kruhu hákován Antonínem Melkou.

Na vyloučení: 0-1.
01:13
Zadražil se snažil na modré vybojovat puk. Tenkrát mu zkřížil hůl a Seman již puk na modré nezachytil.
01:05
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
00:25
Domácí mají kotouč ve svém pásmu a vymýšlí útočnou akci. Tu na obranné modré zastavili hosté, ovšem ani Ústí se daleko nedostalo.
00:01
Utkání právě začalo.
Asi nejvýraznější změnou dnešního zápasu je, že oba dva týmy nastupují s jinými gólmany. Za domácí bude chytat Jakub Škarek, který má v play-off vychytanou výhru v pátém zápase nad Havířovem. Ústeckou svatyni bude hájit Martin Volke, jenž má letos v play-off včetně předkola bilanci čtyř výher.
Domácí fanoušci si dnes připravili prezentaci v podobě žlutých a červených balonků. Šikovné a efektivní.
Téměř současně vyjeli na led hokejisté Slovanu i Dukly.
Na ledě již máme čtveřici dnešních sudích, hráči je budou za malý okamžik následovat.
Úvodní sestavy:

HC Dukla Jihlava: Škarek (Honzík) – Grebenyuk, Štebih, Dobrovolný, Kaláb, Zadražil, Bilčík, Parýzek – Jergl, Skořepa, Důras – Beránek, Diviš, Kolář – Harkabus, Seman, Kohout – Anděl, Melenovský, Březina. Trenér: Petr Vlk

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Soukup) – Bernad, Pohl, Vágner, Brož, Smetana, Holomek, Macek – Kloz, Roubík, Tůma – Kuchler, Melka, Tenkrát – Merta, Gengel, Navarra – Čurda, Křivohlávek. Trenéři: Tomáš Mareš a Miroslav Mach

Rozhodčí: Přikryl, Trombík – Reich, Měkýš.
Vzájemné zápasy play-off Dukla – Ústí, které nebyly rozhodnuty v základní hrací době:

Včerejší první zápas semifinále 15/16 byl v pořadí již pátým v historii vzájemných zápasů vyřazovacích bojů, který nebyl rozhodnut po šedesáti minutách.

5. zápas čtvrtfinále 2002: Dukla – Ústí 2:1 pr.
Jihlava nastupovala k domácímu zápasu za stavu série 2:2. Již v deváté minutě se prosadil Jan Kolář, který mimo jiné za Duklu hraje i nyní. Pět minut před koncem srovnal Jaroslav Kalla a zápas šel do prodložení. To rozhodl v čase 66:13 Petr Mokrejš.

1. zápas čtvrtfinále 2007: Ústí – Dukla 3:2 pr.
Dukla hrála s favoritem pořádně vyrovnaný zápas, v patnácté minutě jí poslal na ústeckém ledě do vedení syn současného trenéra Dukly Petr Vlk a pět minut po začátku druhé třetiny zvýšila jihlavská útočná hvězda Petr Kaňkovský. Ovšem domácí ve 35. minutě Ladislavem Slížkem snížili a ve 46. minutě srovnal Tomáš Martinec. Dramatický zápas rozhodl v čase 62:43 při přesilovce Tomáš Houdek, jemuž nahrával jihlavský odchovanec a pozdější bek Dukly Tomáš Ficenc.

3. zápas semifinále 2012: Dukla – Ústí 2:3 sn.
Dukla po úspěšném sedmizápasovém semifinále proti Hradci chytla dech a první zápas v Ústí vyhrála 4:2. Ústí den poté srovnalo stav série na 1:1. Ve třetím zápase Slovan v Jihlavě ve druhé minutě vedl po trefě Jana Boháče, Dukla ale Danielem Hodkem v deváté minutě srovnala a Rostislav Malena, který včera ukončil bohatou kariéru, poslal domácí v osmadvacáté minutě do vedení. Ústí ale osm minut před koncem zásluhou Martina Šagáta srovnalo. Zápas nakonec došel až do samostatných nájezdů, jediným úspěšným exekutorem byl hned v první sérii Rok Pajič.

5. zápas semifinále 2012: Ústí – Dukla 4:3 sn.
Po smolně prohraném třetím zápase Dukla následně doma nestačila na Slovan, prohrála 0:3 a Ústí si domů přivezlo první mečbol a v šesté minutě se Jaroslavem Ludvíkem ujalo vedení. Jihlava na začátku druhé třetiny srovnala Tomášem Čachotským, jenže pět minut před přestávkou vrátil Slovanu vedení Daniel Boháč. Dukla ale bojovala o vrácení série zpět domů. Michal Jeslínek ve 44. minutě vyrovnal a sedm minut před koncem poslal červenožluté do vedení. Ovšem 127 vteřin před koncem srovnal Miroslav Gureň. Zápas ve finále znovu dospěl až do samostatných nájezdů, které měly stejný průběh jako ve třetím zápase semifinále. Hned v první sérii rozhodl Rok Pajič, protože poté už nezamířil přesně vůbec nikdo. Ústí tak slavilo postup do finále proti Chomutovu.
První zápas semifinále:
HC Dukla Jihlava – HC Slovan Ústí nad Labem 4:3 po samostatných nájezdech


Pojďme si ještě jednou zopakovat pondělní první zápas této semifinálové série. Pokud i ostatní zápasy budou pokračovat v tomto tempu, neměli by je sledovat kardiaci či osoby se slabšími nervy.

Již po 17 vteřinách se Ústí dostalo do vedení zásluhou Jana Kloze. Dukla vstřelila první gól v osmnácté minutě po využité přesilovce Josefa Skořepy. Ve druhé třetině přestál Slovan několik šancí hostí, aby sám znovu strhl vedení na svojí stranu, dvě minuty před přestávkou se prosadil Antonín Melka. V čase 49:01 srovnal Vojtěch Zadražil, ovšem za 19 vteřin Ústí znovu vedlo, prosadil se Jaroslav Roubík. Ovšem ani to nebyla konečná, za dvě minuty bylo gólem Tomáše Harkabuse znovu srovnáno.

Do prodloužení šlo Ústí s dvěma minutami přesilové hry, ovšem Jihlava měla gólovou šanci a vzápětí Slovan fauloval. Gólmani opět hráli prim, takže zápas došel do nájezdů. Během prvních dvou sérií jsme viděli horní tyčku na každé straně, aby ve třetí sérii skóroval Tomáš Harkabus, na jehož gól již Jaroslav Roubík neodpověděl – 4:3 po samostatných nájezdech.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u druhého zápasu semifinálové série WSM Ligy mezi kuby HC Dukla Jihlava a HC Slovan Ústí nad Labem. Sotva jednadvacet hodin po konci prvního semifinále, které přineslo rozhodnutí až v samostatných nájezdech, na sebe oba týmy narazí znovu – v 17:30 na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.


Články odjinud