Jihlava - Kladno | ONLINE | 24.3.2017 17:30 | Play-off 1. ligy 2016/2017 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava porazila Kladno v rozhodujícím sedmém semifinále 1:0 a celou sérii vyhrála poměrem 4:3, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Jihlavští tak doplnili trio České Budějovice, Karlovy Vary a Pardubice a jsou tak čtvrtým a posledním účastníkem letošní baráže o extraligu 2017.
Velký podíl na vítězství Dukly má samozřejmě i gólman Miroslav Svoboda, který sérii zakončil tak, jak jí začal – vychytaným čistým kontem. První utkání celé semifinálové bitvy vyhrála Jihlava 1:0, stejně tak jako rozhodující sedmý zápas.
Sedmý zápas rozhodla jedna branka a jak už to tak v hokeji – a ve sportu obecně – bývá, jednalo se o zajímavý úkaz. Kladno celou sérii těžilo z přesilových her. Rytíři dali šest branek z celkových dvanácti v početních výhodách, další dvě trefy přidali těsně po jejich skončení. Nyní jim ale přesilovka nevyšla. Dukla ujela do situace dva na jednoho a Richard Diviš po přihrávce Filipa Semana natlačil puk nad rameno Lukáše Cikánka do sítě. Jediný a rozhodující gól tak Kladenští inkasovali v přesilovce od odchovance kladenského hokeje.
Rozhodnuto jest. Dva roky staré memento je zpět, Jihlava totiž opět porazila Kladno v rozhodujícím sedmém zápase. Tentokrát nikoliv ve čtvrtfinálové sérii, jako v roce 2015, ale o stupínek výše. V bitvě o postup do baráže o extraligu 2017.
Konec zápasu.
Dukla vyhazuje až za bránu Rytířů – ke které mimochodem puk tak tak došel – a nyní už to je jasné, dámy a pánové u textového přenosu. Kladenští už nestihnou ohrozit jihlavskou svatyni a Dukla Jihlava se tak stává posledním účastníkem letošní baráže o extraligu.
59:22
Rytíři už jsou v útočném pásmu pět se šesti muži a tlačí Duklu!
Kotouč mimo kluziště a následuje buly ve středním pásmu. Brankář Cikánek se samozřejmě musí vrátit do své svatyně.
Kladno už bojuje o kotouč v rohu kluziště, následně hledají hosté vhodnou pozici ke střelbě. Jenže ta zatím nepřichází.
Kladno si vyžádalo oddechový čas a po něm zkusí hru se šesti muži v poli! Lukáš Cikánek je na střídačce.
58:46
Tak nyní to budou krušné chvíle pro Duklu! Za zdržování hry jede pykat Vlastimil Bilčík. Velká šance pro Kladno.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:24
Kladnu se nedaří usadit v útočném pásmu, naopak Dukla kombinuje kolem branky Cikánka.
56:26
Jako drak se nyní Říha přihnal ke Strnadovi, kterého doslova přejel a odpálil mu puk od hole.
56:00
Další kladenská nepřesnost. Čachotský si našel kotouč a vystřelil z pravého kruhu na vzdálenější tyčku, kterou o metr minul.
55:41
Zakázané uvolnění Dukly to nebude, kotouč šel přímo do míst, kde byl připravený Cikánek.
55:18
Kloz sice zachytil Šidlíkovo vyhození po prknech, ovšem už byl zhruba metr dva za modrou.
55:12
Ačkoliv se David Tůma nepodíval na čárového zrovna přívětivě, s jeho výrokem a odpískaným ofsajdem nic neudělá.
54:58
Skořepa přebral kotouč vyhozený po pravé straně, sjel si blíže k brance a vystřelil. Cikánek uchránil naděje hostí, když schoval kotouč v zástěře.
54:34
Tlak hostí nabírá na obrátkách. Vyhodit kotouč není pro domácí příliš snadné.
54:09
Kladenští založili rychlý útok a jihlavští hokejisté mohou opět děkovat Svobodovi, který si poradil zřejmě s pokusem Drtiny z pravé strany. Vůbec nic ale neviděl.
53:15
Na teploměr to zkoušel z levého kruhu také Skořepa. Cikánek byl ale připraven a ještě snažil vyklepat puk na své spoluhráče.
52:57
Důras sice získal rozehrávku soupeře na útočné modré a zavezl puk na druhou stranu, ale tam o něj přišel. Ani akce Kladna ale netrvala dlouho.
52:18
Kotouč si nyní s oběma mužstvy hodně hraje. přeskakuje hokejky hráčů obou celků jako horká brambora.
51:51
Růžička již napřahoval mezi kruhy ke střele, když jeden z jihlavských hráčů natáhl svojí hůl a puk mu odtáhl od hokejky. Hra je poté vykázána do středního pásma. Přesněji tedy buly.
51:22
Další tlačenice před brankou, kterou způsobilo nahození koho jiného než Jiřího Drtiny. Jihlavský muž v masce schoval kotouč kdesi pod betony.
50:23
Diviš si už hájil odražený puk a snažil se jej prohodit ven z pásma, když dobrým baseballovým úderem zahrál zřejmě David Tůma. Jenže domácí k němu rychle přistoupili a napodruhé to již Divišovi s vyhozením vyšlo.
49:44
Skořepa měl také šanci, když si ani Kladenští nepočínali při rozehrávce nikterak dobře. Jihlavský útočník sice neměl už dostatek sil na útočení, přesto se stihl natlačit blíže k brance a zakončit bekhendem. Cikánek má puk jistě ve výstroji.
5911 diváků. Toť návštěva na rozhodujícím semifinále Jihlava – Kladno.
48:50
Matěj Pekr měl pořádnou šanci na vyrovnání. Nabruslil si na levý kruh, jelikož domácí byli trošku laxní pří střídání. Mířil na teploměr Svobody na vzdálenější tyč, kde byla lapačka jihlavského muže v masce.
48:31
Ta si nekomplikuje situaci, domácí vyváží puk na druhou stranu a jdou střídat.
48:05
Dundáček zkusil poslat puk po hrazení, kde jej ale sebral David Růžička. Hosté toho nevyužili, v tlačenici za vlastní klecí získala puk Dukla.
47:41
Kladnu se ale rozehrávka nevydařila, je z toho zakázané uvolnění.
47:31
Půžův motýlek skončil v lapačce Cikánka, který jej hne vyklepal na své spoluhráče.
47:04
Jiránek se zkoušel po prknech protáhnout do pásma. V první fázi se mu to podařilo, ve druhé mu vystavil stopku Drtina.
46:11
Důrasova dělovka z vrcholu levého kruhu šla zhruba tři čtyři metry nad horní tyčku.
45:35
Čachotský předkládal zadovkou kotouč k levé tyči na Semana, čímž dokonale oklamal hráče soupeře. Prostor k zakončení pro jihlavského forvarda tam sice byl, jenže dostat puk ideálně na hůl se mu nepodařilo.
45:05
Hned poté vyhazuje Březina puk po prknech a Jergl jej protečoval do útočného pásma. Čtvrtý útok Jihlavy jde střídat.
44:44
Hosté jsou zase dopředu, domácí jsou nyní pod tlakem soupeře.
44:31
Hned poté ukázali jihlavští útok tři na tři a vybojovali zřejmě vůbec první buly ve třetí třetině před Cikánkem.
44:21
Rytíři znovu vyhráli buly a jsou na puku.
44:16
Kladno pokračuje v útočení. Po vyhraném buly pálil od modré slovinský zadák Jurij Repe a opět donutil jihlavského muže v masce k zákroku.
44:07
Miroslav Svoboda opět drží puk ve své moci po tom, co se před jeho brankou vytvořil menší sled hráčů a jeden z kladenských hokejistů do tohoto chumlu střílel.
43:34
Už to vypadalo, že má gólman hostí puk bezpečně v lapačce po tom, co z levé strany střílel Šidlík. Kotouč mu ale vypadl, možná i pro to, že chtěl kladenský gólman rychle rozehrát. Nakonec Kladenští berou základní hrací nástroj na své hole.
43:17
Další tlačenice o puk, tentokrát v pravém rohu za Cikánkem.
43:01
Nyní se Jihlava poprvé ve třetí třetině dostává do útočného pásma.
42:39
Ptáček byl s pukem na pravém kruhu blíže ke středu a ihned vypálil. Svoboda schoval kus černé gumy na hruď.
42:29
Ne na dlouho. Kladno je stejně jako v úvodních dvou třetinách ze začátku dost aktivní a má buly po levici jihlavského muže v masce.
42:23
Vzhledem k postavení útočícího hráče Kladna v jihlavském brankovišti je hra vykázána do středního pásma.
42:16
Jiří Drtina ukázal, že mu z postu beka není cizí ani útočení. Převzal na modré puk, položil si jednoho hráče soupeře, oklamal druhého a z kruhů vypálil bekhendem. Ke Svobodovi poté přiťukli puk hráči Jihlavy.
41:11
Ptáček dostal přihrávku na vrchol pravého kruhu a mohutně napřáhl. Svoboda vyrazil kus černé pryže znovu před sebe, moc toho totiž neviděl. Domácí poté dávají puk do středního pásma.
40:52
Zikmundova střela z pravé strany z většího úhlu byla hodně nepříjemná. Svoboda jí na bližší tyči vyrazil a domácí vzápětí dávají touš na zakázané uvolnění.
40:08
Říhovo nahození bylo protečováno za branku Cikánka. Hubáček se zkoušel sápat před svatyň hostí po odraženém touši, leč marně.
40:01
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 19:05.
Druhá třetina přinesla o něco méně zajímavých situaci a zejména jedno zvonění brankové konstrukce. Adam Zeman vypálil z levého kruhu a orazítkoval vzdálenější spojnici. Skóre se tak v dalších dvaceti minutách nezměnilo.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:40
U střídaček hostí proběhla další mela o puk. Tahalo se o něj snad sedm osm hráčů, přičemž sudí nechal hru plynout. Jen se perte, chlapci.
38:57
Tenkrát hledal z levé strany před brankou Pekra, který na kotouč stačil trošku dosáhnout. A také jej v tísni sklepnout na branku Svobody, který zakročil svými betony.
38:33
Že by na hráče obou týmů přišla lehčí nervozita? Těžko říct, nicméně s přesností přihrávek si oba dva týmy nyní zrovna dvakrá nerozumí.
37:57
Říhova střela od modré nebyla zblokovaná, ovšem na branku neprošla, mířila vedle.
37:54
Jihlava svojí druhou přesilovku zápasu nedokázala využít.
37:34
Kajínek se snažil zavést puk do pásma po pravé straně, leč na Strnada si nepřišel. Kladenský forvard vyhazuje kotouč.
37:12
Když už se domácí dostali před Cikánka, byla hra přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
36:54
Minuta z jihlavské přesilovky je pryč. Domácím kvůli dobrému obrannému zákroku hostí nevyšla kombinace a vzápětí si Kladenští bedlivě brání svojí modrou.
35:54
Jiří Cetkovský již putuje ven na dvě minuty za zásah do oblasti hlavy nebo krku a k tomu dostává desítku navíc. Menší trest odpyká kladenský junior Adam Kubík.

Na vyloučení: 2-3.
Vyšší tresty: 0-1.
35:54
Jiří Cetkovský se a přišpendlil na mantinel Tomáše Jiránka. Což by v souboji dvou hráčů postav více než vysokých nebylo nic špatného, kdyby v souboji přece jen nebyl nějaký ten loket.
35:27
Bilčíkova střela od modré sice vypadala, že šla těsně vedle pravé tyče, nicméně zdá se mi, že z komentátorského stanoviště máme lehce zkreslený výhled a Cikánek vše kontroloval.
34:55
No pozor, Pekr zpoza branky viděl mezi kruhy volného Ptáčka, kterému také předkládal přihrávku, nicméně Březina stačil na poslední chvíli sáhnout do puku.
34:02
Kladno sice na chvíli zavezlo puk před Svobodu, ale po delší čas jej neudrželo. Prakticky to samé se dá říct o následné akci domácích.
33:31
Buly bude probíhat v obranném pásmu Kladna po pravici Cikánka.
33:01
Andělovi se nepodařilo udržet v útočném pásmu puk a Kladno zkusilo rychlý závoz před jihlavskou branku, kde se domácí pětice stačila rychle zformovat.
31:59
Po buly před kladenskou útočnou modrou se puk dostal na hůl Grattona, který zkusil vystřelit. Puk šel po ledě na levou tyčku Svobody, kde byl i beton domácího gólmana.
31:55
Akce hostí je přerušena ofsajdem.
31:48
Jergl zkusil jen tak napřáhnout z levého kruhu, aby kotouč mezi tři tyče neusměrnil.
31:32
Petr Šidlík ve středním pásmu udělal jeden oblouček a když viděl, že by si mohl najít prostor i na druhý, tak jej zkusil. Poté nahodil puk na Cikánka a vybojoval pro svůj tým buly.
30:41
Na druhé straně doslova ucpal svůj prostor u levé tyče Lukáš Cikánek, byť se Hubáček snažil dorážet, co to jen šlo.
30:05
Následně ještě kotouč zachytil na modré Drtina a nabruslil si po diagonále blíže ke středu, odkud však Svobodu nepřekvapil.
29:59
V tlaku jsou nyní i Rytíři, konkrétně jejich první lajna. Tůma těsně před Svobodou tečoval kotouč, který se od kladenského útočníka odrazil vedle pravé tyčky.
29:49
Kotouč skákal na obranné modré a nakonec doskákal na kladenské hole.
29:05
Hokej jako víno, nahoru dolu, to se musí líbit. Březina si opět našel menší prostor ke střele na pravém kruhu, nicméně mířil nad branku.
28:38
Hned poté zkouše prudkou střelu z pravého kruhu Matěj Pekr. Svoboda byl pozorný a pokus na bližší tyč schoval v lapačce.
28:17
Do zakončení se znovu dral Zeman, ale na pravém kruhu mu puk při kličce sjel z hole.
28:03
Strnad sice na levé straně nabral rychlost a zkoušel na Kajínka čáry máry v podobě technických fines, nicméně jihlavský bek byl pozorný a sebral mu puk.
27:39
Hubáček za brankou vybojoval kotouč a vybruslil si kolem pravé tyčky, nicméně už neměl dostatek sil, aby touš lépe usměrnil na Cikánka.
27:21
Kajínek udržel puk na modré a poslal ho nahozením po prknech.
26:44
Repe si prohodil na levé straně u modré Důrase a dával kotouč střílenou přihrávkou na branku. Tam totiž cítil Kloze, jenž se v této pozici skutečně nacházel. Kladenský střelec nastavil hokejku a usměrňoval puk na Svobodu, který se překvapit nenechal.
26:10
Adam Zeman, nejlepší to střelec Dukly v play-off, si samozřejmě věří. Jihlavští se dostali do akce dva na jednoho, po které vzal domácí útočník odpovědnost na sebe a pálil přesně z levého kruhu. Mířil do vzdálenější šibenice, leč jeho radost po prudké ráně zastavila spojnice.
25:59
Čachotský obkroužil branku a hledal poblíž pravého kruhu Semana, jemuž touš při zakončení sjel z hole.
25:35
Bilčík a Machač, toť souboj dvou hráčů s pětkou na dresech. Nakonec měli navrch domácí.
24:33
Kotouč se po Cikánkově zásahu odrazil mezi kruhy na Důrase. Domácí útočník zkoušel bekhend, avšak puk přes dva tři hráče neprošel a je tak ve středním pásmu.
24:23
Diviš byl na modré hodně nehlídaný, takže jej našel Říha. Domácí forvard ale sám na branku postupovat nemohl, zradilo jej zpracování. Přesto dokázal počkat, až mu spoluhráči najednou před branku.
23:37
Sudí nepřerušují hru po tom, co se za brankou kvanta hráčů snaží zašlápnout puk. Nebo takhle, domácí zašlápnout, hosté získat.Až po chvíli se hlouček rozprchl, jelikož puk mají domácí.
22:53
Hned poté následuje zakázané uvolnění hostí, kteří znovu vstoupili do druhé třetiny lépe, po vzoru té první.
22:43
Zikmund zkoušel zpoza branky nahodit kotouč před Svobodu, kde jej zblokovali domácí a vyvezli do středního pásma. Protože Jihlava střídala, nezbylo Kalábovi nic jiného než se v neutrální zóně opřít do pásma a vypálit golfákem. Cikánek snadno zasáhl vyrážečkou.
22:01
Jihlava se snad až napotřetí dostala z obranného pásma, ale hned z toho bylo před Cikánkem lehce nebezpečno. Zeman však lépe na kotouč u pravé tyče nedosáhl.
21:37
Machač s lehkostí sobě vlastní prošel po levé straně do útočného pásma a předložil kotouč spoluhráčům, nicméně ti jej neudrželi.
20:47
Tůmovi věru nescházelo moc, aby se mohl radovat. Před brankou sáhl po odraženém puku, ale v pádu jej nedokázal lépe usměrnit. Odražený touš berou domácí a vyvážejí jej ven.
20:01
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 18:20.
První třetina je u konce a před parádní atmosférou byl k vidění jeden jediný gól. O něj se zasloužil ve dvanácté minutě Richard Diviš, který v oslabení ujel s Filipem Semanem a dokázal zblízka poslat puk nad rameno Cikánka. Je třeba říct, že první velkou šanci zápasu měli Kladenští, kteří také působili v úvodu zápasu aktivněji, ale poté převzala iniciativu Dukla a Rytíři možná mohou být rádi, že prohrávají jen o jednu branku.
20:00
První třetina skončila.
19:27
Filip Seman nějakým pro mě záhadným způsobem vyšťoural kotouč před brankou a jen tak do něj plácl, jelikož prostoru věru neměl mnoho. Kotouč se od jeho hole otřel o pravou tyčku a šel vedle.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny, zatímco se domácí dvakrát po sobě osvobodili. Nikoliv však na zakázané uvolnění.
18:22
Tenkrát dokázal na modré dovézt puk do útočného pásma a ještě jej předložit Pekrovi, který si najel blíže ke středu, nicméně střelou na levou tyčku nemířil přesně.
17:42
Střela Březiny z jeho oblíbené pozice – pravý kruh – nebyla pro Cikánka zrovna dvakrát příjemná. Šla těsně nad ledem a gólman hostí jí asi moc neviděl, přesto stačil puk ztlumit pravým betonem.
17:15
Diviš si šikovným manévrem u kladenské střídačky přišel na obránce a zavezl puk do pásma, nicméně Zemana mezi kruhy hledal marně.
16:45
Hosté se osvobozují zakázaným uvolněním.
16:20
Zatímco se vyloučený Jakub Strnad vrací na led, mohl sledovat střelu Adama Zemana. Nejlepší jihlavský kanonýr pálil na vzdálenější šibenici, kterou o dva metry minul.
15:54
Seman dával puk křížem na Šidlíka, který si sjel před branku. Už měl připraveno na střelu, když do kotouče sáhl Martin Kehar a dráhu letu puku změnil.
15:21
Filip Seman měl další zajímavou možnost k zakončení, když dostal puk do jízdy na pravý kruh. Na nic nečekal a vypálil, jenže mířil těsně nad horní tyčku. Šance dobrá, o tom žádná.
14:44
Dukla drží kotouč v útočném pásmu. Jihlavské nůžky se trošku svíraly, až puk došel přesně navrch pro Říhu, jehož rána byla zblokována.
14:20
Přesilovku si dáme i na druhé straně. Richard Diviš byl u střídačky Kladna dohrán Jakubem Strnadem a ten bude další dvě minuty sledovat hru z trestné lavice.

Na vyloučení: 2-2.
13:38
Zemanova střela nadělala Cikánkovi velké problémy. Gólman hostí jí vyrazil před sebe a nadvakrát na ní nedosáhl. Kotouč si mezi kruhy vzal Čachotský a už pálil nad ležícího kladenského gólmana, nicméně hokejka jednoho z Rytířů zvedla kotouč nad horní tyčku.
13:04
No pozor, Zeman nyní dokázal dát kotouč před branku, kde se k němu dostal Čachotský, ale ten mu při otočce těsně uskočil od hole.
12:48
Jihlavští hrají v plném počtu.
12:43
Obránce Kladna měl nyní k puku dále a tak kotouč nemohl zastavit na útočné modré.
12:31
Miroslav Svoobda schoval další nebezpečnou střelu hostí od modré. Nyní si nejsem zcela jist, kdo pálil, nicméně zase bych to tipoval na Jiřího Drtinu.
12:10
Jihlavě se podařilo vyhodit puk ven z pásma, což je pro domácí vítané osvobození, aby mohli jít střídat.
11:48
Rána Drtiny byla snad dvakrát třikrát ztečována, aby prošla vedle levé tyčky domácí klece.
11:06
Dukla právě vstřelila branku!
No tak branka skutečně v přesilové hře padla, ovšem do kladenské sítě. Domácím se podařilo s troškou štěstí vyhodit kotouč přes modrou a dostat se do situace dva na jednoho. Seman přihrál na RICHARDA DIVIŠE, který jako bagr zavezl puk před Cikánka a poslal mu jej nad ramenem pod horní tyč. Asistence: Filip Seman.
10:48
Kladenští si zahrají první přesilovou hru zápasu a to je pro Duklu stav nejvyššího ohrožení, neboť Rytíři dali polovinu semifinálových branek právě v početních výhodách. Miroslav Svoboda zastavil soupeře před svojí brankou podražením a jeho dvouminutový trest odpyká Filip Dundáček.

Na vyloučení: 2-1.
10:33
Tohle byla extrémní dělovka z vrcholu pravého kruhu, kterou vyslal na branku Petr Šidlík. Kotouč těsně minul levý horní roh branky.
10:06
Dundáček si na modré počkal, až mu před branku přijede Čachotský a vyslal mu pobídku na teč. Domácí kapitán puk těsně neusměrnil mezi tři tyče.
09:25
Jiránek sice přehodil puk přes modrou, ten ale vzápětí chopil první zadák hostí, zřejmě František Ptáček.
08:59
Jihlavským zatím hra čtyři na čtyři vyhovuje. Po Kalábově přihrávce byl na okamžik nestřežen před kladenskou brankou Josef Skořepa, jenž to ihned využil k zakončení. Přímo do připraveného Cikánka.
08:33
Za domácí ekipu jde ven Vlastimil Bilčík, který dostává dvě minuty za hrubost. Stejně dlouhý trest a za stejný prohřešek dostává forvard Kladna Ladislav Zikmund.

Na vyloučení: 1-1.
08:33
Za domácí ekipu jde ven Vlastimil Bilčík, který dostává dvě minuty za hrubost. Stejně dlouhý trest a za stejný prohřešek dostává forvard Kladna Ladislav Zikmund.

Na vyloučení: 1-1.
08:33
Když se u nás chlapi poperou, hodilo by se nyní pustit na Horáckém zimním stadionu. Menší šarvátka před Svobodovou brankou skončí vyloučením.
08:18
Pro kladenské fanoušky jistě byla střela Drtiny opticky hodně slibná, jelikož hosté jsou v levém rohu za brankou Svobody. Z mé pozice ale bylo jasné, že puk šel dobré dva metry vedle levé tyčky domácí klece.
07:43
Len sa trela, dalo by se říct o první vážnější šanci Dukly. Seman přejel modrou a zkusil schovanou střelu z vrcholu levého kruhu, která prošla těsně vedle vzdálenější tyče Cikánka.
07:20
Záhadou mi je, na co nyní upozorňuje trenér Pavel Patera jednoho ze sudích. Vědma nejsem a ze rtů odezírat neumím.
07:20
Hosté jsou v úvodu utkání živější, o čemž svědčí další zákrok Miroslava Svobody.
07:04
Jiránek zkusil překvapit Cikánka nahozením od modré, což gólman hostí v klidu pokryl. Stejně tak na druhé straně Svoboda, schovajíce do lapačky střelu Kloze, který se k ní dostal po tom, co si na levém kruhu položil obránce.
06:22
Divišovi se nepovedlo vyhodit puk po prknech. Na modré se jej ujal Drtina, kladenský to přesilovkový snajpr od modré. Zadák hostí si nabruslil blíže ke kruhům a jeho střelu schoval Svoboda do výstroje.
05:44
Tak zatím vidíme spíše taktické manévry, vyjma tedy situace po třiceti vteřinách hry, kdy měl Burger velkou šanci.
05:15
Kdyby se hrál fotbal, byla by to jasná penalta. Tohle je ale nejrychlejší kolektivní sport světa a Říhovu střelu zblokoval před brankou jeden z kladenských hráčů svojí rukou.
04:40
Také Cikánek si sáhl na puk, ale bylo to hodně propagační. Šidlíkovo nahození musel ztlumit, jinak by v brance snad ani neměl co dělat.
04:06
Jiránek vystřelil z vrcholu pravého kruhu. Kotouč neprošel přes bránící hráče Kladna, ale dostal se mezi kruhy na Anděla, který k modré na své spoluhráče nepřihrál přesně.
03:59
Hra se po kladenské nepřesnosti v útoku přesunuje před Cikánka.
03:27
Danišovský se chopil za svojí brankou puku a vyvezl jej na druhou stranu. Za Cíkánkem se snažil pryž získat Diviš, ovšem puk nakonec doskotačil na kladenské hole.
02:38
Čachotský udržel kotouč v rohu za brankou a nakonec dával pas mezi kruhy, kde ale byla přesila v modrobílém. Čtyři hráči Kladna proti Březinovi, který jel z druhé vlny.
02:16
Burger přejel přes modrou, byť to bylo hodně těsné. Ofsajd pískán není, hraje se dále, ale hosté puk ztratili.
01:53
Petr Šidlík bekhendem vyhazoval kotouč přes modrou, kde jej zastavil jeden z hráčů hostí. Ačkoliv si poté Zikmund s pukem zkoušel najet mezi kruhy a vypálit, domácí zadák byl tentokrát neprostupný.
01:08
Pekr si také najel do pásma a hned na modré předložil touš na Tenkráta. Ten zkusil střelu z levého kruhu, kterou Svoboda vytěsnil na zadní plexi.
01:02
Na pozoru se bude mít také Cikánek, před kterým se bude vhazovat.
00:33
První velká šance zápasu už po půlminutě hry. Kapitán hostí Jiří Burger převzal ve středním pásmu kotouč a namířil si to mezi dvěma obránci na branku. Vystřelil zblízka a Svoboda možná ještě stačil lehce škrtnout puk vedle pravé tyče.
00:02
Úvodní buly sice o ničem nevypovídá, ale už na něm to byl pořádný boj. Nakonec těsně ve prospěch Kladna.
00:01
Utkání právě začalo.
Vše je připraveno na úvodní zápas, kterému bude vládnout vskutku fantastická atmosféra. Pro nestranného fanouška radost užívat si zápas, pro příznivce jednoho či druhého týmu možná trošku nervová záležitost.
Úvodní sestavy:

HC Dukla Jihlava: Svoboda (Škarek) – Kajínek, Říha, Dundáček, Bilčík, Šidlík, Kaláb, Půža – Diviš, Skořepa, Důras – Anděl, Hubáček, Jiránek – Zeman, Seman, Čachotský – Jergl, Březina, Danišovský. Trenér: Petr Vlk

Rytíři Kladno: Cikánek (Hanuljak) – Hořava, Drtina, Růžička, Repe, Ptáček, Kehar, Zelingr – Tůma, Burger, Kloz – Redlich, Přikryl, Strnad – Pekr, Machač, Tenkrát – Gratton, Zikmund, Cetkovský – Kubík. Trenér: Jiří Kopecký.

Rozhodčí: Svoboda, Kubičík – Kis, Špringl ml.
Další zajímavé statistky letošního semifinále:
O postupu jednoho či druhého týmu může rozhodnout také hra pět na pět či nerovnovážný počet hráčů. Stačí se podívat na statistiky.

Jihlavští hokejisté doposud nastříleli svému soupeři 14 branek. Dvanáctkrát se trefili právě při plném počtu hráčů, dvakrát využili přesilovku.

Kladno se doposud radovalo z 12 gólů. Hned šest z nich dali Rytíři v přesilových hrách a další dva zářezy slavili bezprostředně po konci své početní výhody. Zbylé čtyři kladenské trefy padly při pěti na obou stranách.

Hra v plném počtu hráčů svědčí více Dukle, naopak Rytíři těží z přesilovek. I to může rozhodnout souboj o hodně. Pro jeden tým totiž skončí sezona neúspěchem, vítěze čeká dvanáct kol baráže…
Letošní vzájemné zápasy obou týmů:
Zápasová bilance je více nakloněna Kladnu, které v základní části vyhrálo tři zápasy. V play-off je, samozřejmě, série zatím vyrovnaná.

Dalo by se říct, že prakticky všechna vzájemná měření sil v letošní sezoně jsou obrovsky vyrovnaná. Pouze tři z dosavadních deseti utkání skončily rozdílem více jak jedné branky. Při výhře Kladna na ledě Jihlavy 3:1 padl třetí gól Rytířů do prázdné klece. V posledním vzájemném utkání základní části hrála Dukla na stadionu soupeře polovinu třetí třetiny kvůli zranění a vyloučení jen na pět beků a toho Kladenští v závěru využili dokonale – vstřelili Jihlavě v posledních šesti minutách tři góly. Při posledním vícególovém rozdílu ve druhém semifinále se červenožlutí v závěrečných čtyřech minutách prosadili dvakrát a rozhodli o své výhře 4:1.

Deset vyrovnaných zápasů v sezoně 2016/2017 tak lehce předurčovalo k tomu, že se semifinále bude hrát na sedm zápasu – tak se i stalo.

Semifinále play-off:
6 zápas: Kladno – Dukla 3:2
5. zápas: Dukla – Kladno 1:2
4. zápas: Kladno – Dukla 3:4 pr.
3. zápas: Kladno – Dukla 3:2 pr.
2. zápas: Dukla – Kladno 4:1
1. zápas: Dukla – Kladno 1:0

Základní část WSM Ligy 2016/2017:
44. kolo: Kladno – Dukla 5:2
31. kolo: Dukla – Kladno 4:3
18. kolo: Kladno – Dukla 2:1
5. kolo: Dukla – Kladno 1:3

Letošní statistika:
Dukla:
10 zápasů, 3 výhry, 1 výhra pr., 1 prohra pr., 5 proher, skóre 22:25
Kladno:
10 zápasů, 5 výher, 1 výhra pr., 1 prohra pr., 3 prohry, skóre 25:22.
Rytíři Kladno:
Po čtvrtém utkání semifinálové série to s Rytíři nevypadalo zrovna dvakrát dobře. Jejich domácí porážka v prodloužení 3:4 rozhodla o tom, že se série tehdy stěhovala do Jihlavy za stavu 3:1 pro Duklu. Kladenští však zabojovali. Pátý zápas vyhráli na Horáckém zimním stadionu 2:1. Náskokem jedné branky zvládli vyhrát i šestý zápas na svém ledě, když ve třetí třetině nejprve zacinkala tyčka jejich branky, poté vsítil Jakub Strnad vítězný gól na 3:2 a v závěru zápasu se Kladenští ubránili jihlavské snaze o vyrovnání. Vynutili si tak sedmý a rozhodující zápas.

Poslední zápasy Dukly:
Kladno – Dukla 3:2
Dukla – Kladno 1:2
Kladno – Dukla 3:4 pr.
Kladno – Dukla 3:2 pr.
Dukla – Kladno 4:1.
HC Dukla Jihlava:
Jihlavští hokejisté začali semifinálovou bitvu výborně, když vyhráli oba dva domácí zápasy. Poté se radovalo na domácím ledě Kladno, ovšem druhý zápas v ČEZ Stadionu již ovládli v prodloužení Jihlavští. Ovšem o dva dny později nevyužila Dukla na domácím ledě možnost na ukončení série a podlehla soupeři rozdílem jediné branky. Stejným rozdílem – a opět ve prospěch Kladna – skončil i šestý zápas na ledě Rytířů, proto je stav série 3:3.

Poslední zápasy Dukly:
Kladno – Dukla 3:2
Dukla – Kladno 1:2
Kladno – Dukla 3:4 pr.
Kladno – Dukla 3:2 pr.
Dukla – Kladno 4:1.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u jedné z největších hokejových bitev letošního ročníku WSM Ligy. Semifinálová série mezi Duklou Jihlava a Rytíři Kladno dospěla až do rozhodujícího sedmého zápasu. Poslední možné klání rozhodne o to, kdo doplní trojici České Budějovice, Karlovy Vary a Pardubice v letošní baráži o extraligu 2017. Sedmé utkání startuje na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě přesně v 17:30 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.


Články odjinud