Play-off 1. ligy - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Č. Budějovice - 18. března 2018   16:00

Kladno
Kladno
08:06' Kružík (Svedlund) • 34:52' J. Strnad (Štindl, R. Přikryl)
2:4
(1:0, 1:3, 0:1)
Stav série: (3:1)
Č. Budějovice
21:22' Nedorost  (Čáp, Rob) • 38:13' Čermák  (Vampola, Čáp) • 38:52' Heřman  (Jonák, Rob) • 42:41' Nedorost  (Vráblík)
Kladno
Veselý, Zubzanda – Belko, Špringl
ČEZ stadion, Kladno
4956 diváků

Stav série 3:1

Je rozhodnuto. Dneškem tato série neskončí a naopak bude pokračovat na jihu Čech v úterý od 17:30.
59:26'
Hosté jsou už v plném počtu. Rytíři dále pokračují bez brankáře.
58:40'
Totální gólovka Kladna! Na vnitřní straně pravého kruhu byl zcela zapomenutý Kloz, který dostal přihrávku příliš pod sebe a do následné koncovky tak nedal potřebnou razanci.
58:24'
Proti střele od modré čáry si Kváča vyjel na hranici svého brankoviště, kde střelu následně zneškodnil.
58:08'
Vyhození Motoru šlo jen těsně vedle levé tyče prázdné branky Kladna.
57:57'
Štindl dostal pas na vrch mezikruží, odkud po naznačení střely posunul hru na Hořavu, který z první nastřelil pouze rameno přesouvající se ho Kváči.
57:27'
Rytíři jdou do risku bez brankáře.
Oddechový čas pro Rytíře Kladno.
57:19'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Peter Galamboš – 2 min., podražení).
56:50'
Po nezachycení vyhození Motoru vystartovali hosté do přečíslení tři na dva, na jehož konci byl střílející Fillman, který z mezikruží prověřil Cikánkovu vyrážečku.
56:03'
Již nekolikátou ztrátou puku dochází Kladnu čas na zdramatizování zápasu. Dostálkovo nahození se CIkánek rozhodl dál nerozehrát.
55:38'
Střela Galamboše skončila sražena Klozem těsně vedle levé tyče.
54:30'
Klozův individuální přůnik přes dva hráče Motoru nevyšel. České Budějovice se snaží držet hru co nejdál od své branky.
53:42'
52:58'
Co se domácím nepodařilo před chvíli, vyšlo teď! Po předávce se objevil mezi kruhy zcela sám útočník Kladna, který nastřelil pouze okraj Kváčovy lapačky!
52:39'
Špatnou kombinací přesilová pětka Rytířů ztratila pásmo.
52:00'
Vyhození Vráblíka došlo až za branku Kladna.
51:42'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Martin Heřman – 2 min., hákování).
51:03'
Lehké nahození od modré čáry u pravé tyče nikdo netečoval a Kváča tak zůstal bez práce.
Dnešní utkání sleduje 4956 diváků.
50:38'
Rytířům se vůbec nedaří rozehrávka. Zakázané uvolnění Kladna.
48:59'
Kubík z levé strany hledal mezi kruhy sjíždějícího Kloze, kterého na poslední chvíli zablokoval jeden z hráčů Motoru.
47:24'
Po delším držení puku Heřman vypálil z otočky těsně nad horní tyč. Motor je aktivnějším týmem.
46:36'
Kloz mohl uniknout přes levé křídlo, ale u vyhozeného puku byl rychlejší Vampola.
46:18'
Po tvrdé střele od modré čáry Kladno vyhodilo kotouč na zakázané uvolnění.
46:04'
Hra se dostala do jakési klidně pasáže. Žádný z týmů se k ničemu nemá.
44:57'
Krátce po vhazování zkoušel Galamboš využít velkého provozu a skrýt svou k bližší tyči, ale branku přestřelil.
44:53'
Nahození Jonáka zapadlo přímo do lapačky Cikánka.
44:40'
Úmyslným ofsajdem se hra nastěhuje do obranné třetině Budějovic.
43:37'
Lenďák po vhazování narval kotouč vší silou k pravé tyči, kde bleskurychle zareagoval Kváča svým betonem.
43:29'
Kváča teď dvěma zásahy přerušil hru. Rytířům nezbývá nic jiného než odstřelovat branku soupeře.
42:41'
České Budějovice právě vstřelily branku!
Uklidňující branka Motoru. Přes levé křídlo si sjel až na spodek levého kruhu VÁCLAV NEDOROST, který přesným odstřelem nasměroval puk pod horní tyč kladenské branky. Asistence: Roman Vráblík.
42:21'
Ale šance i na druhé straně. Cikánek s chladnou hravou přerušil hru po střele z levé strany.
41:46'
Na útočný výlet se vydal Lenďák, který před zajetím za branku soupeře přihrál Klozovi k bližší tyči. Tam se Kváča nenchal zaskočit a celou akci si pohlídal.
40:52'
Zikmund srazil střelu od modré do levého rohu. Budějovice stále setrvávají v obranném pásmu Kladna.
40:19'
Po předávce pálil z první Vampola, který z mezikruží nastřelil výstroj Cikánka.
40:10'
Hosté se rychle usadili v útočném pásmu.
40:01'
Druhá třetině vyšla Budějovicím na jedničku. Třema brankama otočili hosté čtvrtý zápas poprvé na svou stranu. Domácím 39. minuta vůbec nevyšla a středočeský celek tak nastoupí do závěrečné třetiny se ztrátou jednoho gólu.
40:00'
39:55'
Po zásahu střídačky do Štindlova vyhození vracejí rozhodčí hru před Cikánka.
39:27'
Machač vybojoval puk a následným vyhozením osvobozuje oslabené Rytíře.
38:58'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Adam Kubík – 2 min., vysoká hůl).
38:52'
Hosté během minuty otáčejí vývoj zápasu na svou stranu. Po rychle sehrané akci pálil mezi Cikánkovi MARTIN HEŘMAN, kterému předal kotouč na pravý kruh Vít Jonák. Asistence: Vít Jonák a Luboš Rob.
38:13'
Propadnutí Kladna hosté potrestali a stav je opět vyrovnaný! Přečíslení dva na jednoho MILOSLAV ČERMÁK vyřešil individuální střelou, kterou Cikánek srazil pouze před sebe. Následně si Čermák dojel pro dorážku a klepnutím vymrštil puk pod horní tyč. Asistence: Petr Vampola a Zdeněk Čáp.
37:43'
Motor teď zatlačil na Kladno. Střelu z levé strany srazil Martin Novák pouze do výstroje Cikánka.
37:00'
Heřman si sjel až do levého rohu, odkud adresoval pas najíždějícímu Jonákovi k pravé tyči.
34:52'
Kladno právě vstřelilo branku!
Přesilovou hru využívají také Rytíři, kteří si berou zpět ztracené vedení! Přikryl pobídl ke střele z první Štindla, jehož tvrdý projektil z modré čáry protečoval za Kváčova záda clonící Strnad. Asistence: Petr Štindl a Roman Přikryl.
34:32'
Strnad to vzal na sebe a přes pravé křídlo úspěšně zavezl hru do útočného pásma.
33:58'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Zdeněk Kutlák – 2 min., podražení).
33:50'
Fatální chyba domácích při rozehrávce! Pas mezi kruhy zachytil Rob, který následně orazítkoval Cikánkovu helmu.
33:22'
32:36'
Motor zatím velmi dobře brání přesilové hry Kladna.
31:52'
Přesilová pětka nezvládla kombinaci a pro puk si bude muset dojet až do vlastní třetiny.
31:22'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Žiga Pavlin – 2 min., nedovolené bránění).
31:22'
Nyní už rozhodčí ale pískají. Na tvrdou hru Motoru doplatil Pavlin, který si sedne na dvě minuty.
31:14'
Vlček s bolestivou grimasou odešel do kabin.
30:39'
Vysoké nahození se málem podařilo Jonákovi proklepnout za Cikánka, kotouč ale skončil za brankou. Motor si vytváří enormní tlak.
29:39'
Domácí ztratili kotouč ve středním pásmu, čehož se snažil využít rozjetý Dostálek.
29:00'
Další podražení, které rozhodčí netrestají.
28:56'
Kotouč je opět ve hře, oba týmy pokračují v plném počtu.
28:56'
Vlček zasáhl do obličeje Lenďáka, který byl zcela mimo hru.
28:08'
Domácí teď uzamkli Motor v obranném pásmu.
27:37'
Přikryl se prohnal útočným pásmem na levé hrazení, odkud adresoval přesný pas na Pekra, kterému se nepodařilo kotouč trefit do odkryté branky!
27:08'
Komerční přestávka. Kotouč po zbrklé přihrávce skončil na střídačce hostí.
26:00'
V souboji o puk bylo úspěšnější Kladno, které pouze obloučkem posunulo hru před Kváču.
25:37'
Další sražená střela. Tentokrát to byl Kružík, co se postavil proti tvrdé střele budějovického obránce.
24:54'
Vampolův pas k levé tyči zachytil Strnad, který bez váhání vyráží na polovinu soupeře.
24:32'
Obětavost Rytířů. Tvrdou pumelici schytal do citlivých míst Lenďák, který vyklepává bolest.
23:46'
Hosté to vzali opět od modré, kde pálil opět Čáp, ale ani jeho druhá střela neprošla. Rytíři zůstali na malou chvíli ve třech, protože Machač přišel o hůl.
23:39'
Dělovku Čápa nepropustil před brankou postavený Štindl, hra pokračuje na levém hrazení.
23:30'
Nedorost kombinuje na pravém křídle. Kladno drží obranný čtverec.
23:11'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (David Štich – 2 min., držení).
23:06'
Vampola zpoza branky vystartoval přímo před branku, kde nastřelil betony Cikánka.
22:54'
Zakázané uvolnění Kladna. Vhazovat se bude na levém kruhu v obranné třetině domácích.
21:22'
Hosté využívají přesilovou hru a srovnávají stav utkání! Po vytažení hry na Čápa přišla svižná střela do brankového prostoru, kde si VÁCLAV NEDOROST dokázal udržet pozici a přesnou tečí nasměroval kotouč za Cikánková záda. Asistence: Zděnek Čáp a Luboš Rob.
20:45'
Skrytá střela Fillmana skončila sražena na spodní části pravého kruhu, kde se měl k pohotové dorážce Nedorost! Cikánek se dokázal rychle přesunout a koncovku soupeře zachytil.
20:38'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (David Tůma – 2 min., vysoká hůl).
20:19'
Čermák po zavezení hry do útočné třetiny vyslal svižnou střelu přímo do hrudi zakleknutého Cikánka.
20:11'
Zakázané uvolnění Budějovic. Hra se přesouvá před Kváču.
20:01'
Po první třetině 1:0

Po první třetině se domácí Kladno přiblížilo k vysněné baráži. V deváté minutě se indiviuálním zakončením přes bránícího hráče prosadil Daniel Kružík. Do druhé třetiny nastoupí České Budějovice se ztrátou jedné branky a také bez Filipa Nováka, který vyfasoval trest do konce utkání za zákrok na Tomáše Redlicha. Ten v průběhu první třetiny opustil domácí střídačku a zmizel v útrobách kladenského ČEZ stadionu.
20:00'
19:52'
Po buly zkusil Čermák nastřelit puk do brankového prostoru, kde ale na případné sklepnutí nikdo nebyl.
19:00'
Běží poslední minuta první třetiny.
18:46'
Hosté se přes těsnou obranu Kladna nedostali k žádné střele. Rytířům se podařilo protlačit kotouč do střední třetiny.
18:05'
Ve středním pásmu neměl Dostálek kudy a tak zadovkou pouze prodloužil hru za Cikánka.
17:29'
Motoru se ale přechod přes modrou čáru nevydařil a dopředu tak šli domácí, ale ani oni neuspěli na útočné modré.
17:09'
Vampola si stáhl hru za vlastní branku, odkud rozjede útočnou akci.
16:16'
Fillmanovu rozehrávku zastavil Pekr, kterému přespěchala na pomoc střídající čtyřka Rytířů.
15:08'
Neposedný kotouč vytěsinl stojící Kváča, který vůbec nevěděl kus gumy zrovna je. Puk mu následně přepadl přes rameno za branku, kde hra také pokračovala.
14:41'
Hořava střílenou přihrávku našel před brankou najíždějícího Tůmu, který sklepl kotouč vedle levé tyče!
14:23'
Obranné čtyřce Motoru se teď dvěma vyhozeními podařilo nahrát cenné vteřiny.
13:44'
Přikryl stáhl hru k pravé tyči na Machače, který z první adresoval pas k levé tyči přes ležícího hráče Motoru. Strnad už mohl zakončovat do odkryté části branky, ale puk mu přeskočil čepel v hole.
13:19'
Po vyhození se Rytíři nastěhovali zpět do útočné třetiny.
12:49'
Po vhazování zamířil ke vzdálenější pravé tyči Pekr, ale branku o pár centimetrů minul.
12:46'
12:28'
Prudký pas na útočnou modrou Jonák nezachytil a hra se vrátí před Kváču.
11:46'
Hra se teď přelévá ze strany na stranu. Oba týmy hrají ze zajištěné obrany.
10:55'
Zikmund propadl ve střední třetině a dopředu vyrazila hned čtveřice hráčů Motoru. Pokus o přihrávku k levé tyči ale vystihl Kehar, který poslal do přečíslení tři své spoluhráče. Ti nepřešli modrou čáru ideálně a přečíslení tak skončilo ofsajdem.
10:13'
Pětka hostí se vyhozením osvobodila z kladenského zámku.
08:06'
Z nečekané akce jdou Rytíři do vedení! DANIEL KRUŽÍK se vydal na steč po Svedlundově pasu. Po přejetí modré čáry si připravil svou střelu, kterou dokázal skrýt mezi bruslemi bránícího Kutláka. Asistence: Linus Anders Svedlund.
07:18'
Motor se opět nastěhoval do útočné třetiny. Po vytažení hry na modrou čáru pálil z pravé strany Pavlin, jehož střela skončila sražena vedle levé tyče.
06:56'
Odpískaný ofsajd ukončil Nedorostův průnik osou hřiště.
06:23'
Přes pravé hrazení zajel do kladenské třetiny Heřman, ale tam se hosté do žádné slibnější akce nedostali.
05:39'
S Pekrovou střelou z pravé strany modré čáry skončil pětiminutový trest Filipa Nováka.
05:07'
Přes tři hráče se snažil projít Strnad, kterého zastavil poslední bránící hráč Motoru.
04:12'
Hlavní sudí zatím nechávají laťku vysoko. Kladno rozjíždí akci zpoza své branky.
03:52'
Kubík je venku z trestné a Rytíři pokračují v přesilové hře.
03:25'
V mezikruží se dostal na kotouč Nedorost, který nebyl v ideální střelecké pozici a tak pouze minul branku z otočky.
03:05'
Další zákrok budějovického brankáře. Vhazovat se bude po Kváčově levici.
02:28'
Strnad si sjel z pravého křídla do prostoru mezi kruhy, kde volil střelu k pravé tyči do protipohybu Kváči. Tomu se na poslední možnou chvíli podařilo vykopnout puk mimo branku.
02:08'
Přes modrou čáru nenašel Přikryl cestu a kladenská čtyřka se tak stahuje do obranné třetiny na další akci.
01:52'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Adam Kubík – 2 min., nedovolené bránění).
01:52'
Kubík se nnechal vyprovokovat jedním z hostujících hráčů a půjde na trestnou.
01:21'
Kváča vytěnil střelu od modré přímo před sebe, kde se Kloz přes zahuštěný prostor nedostal k dorážce.
01:00'
Heřman zachytil křižný pas a následně vyhazuje.
00:42'
Po pokusu o rychlou střelu kotouč proskákal k levé tyči, kde zasáhl svou lapačkou Kváča.
00:35'
Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Filip Novák – 5 min. + osobní trest do konce utkání, Zásah do oblasti hlavy a krku).
Za pomoci lékářů se Redlich dopravil na střídačku, kde zatím zůstává.
00:35'
Redlich byl zasažen do kolena. Tohle je pro kladenského útočníka zřejmě konec v dnešním zápase. Na ledě zůstala i krvavá stopa, takže to bude vyšší trest.
00:10'
Filip Novák si připravil rozehrávku za vlastní brankou a Budějovice budou prvními, co podniknou útočnou akci.
00:01'

Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – Štich (A), Svedlund, Štindl, Kehar, Lenďák, F. Matula – Redlich, T. Kaut, Kružík – J. Kloz, Kubík, D. Tůma (C) – M. Hořava, Machač, Zikmund – J. Strnad, R. Přikryl, Pekr (A) – Jágr.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Kutlák (C), F. Novák (A), Fillman, Vráblík, Pavlin, Čáp – Čermák, Vampola, Nedorost (A) – Heřman, Rob, Jonák – Dostálek, Galamboš, Martin Novák – L. Květoň, Vlček, Nejezchleb.

Rozhodčí: Veselý, Zubzanda – Belko, Špringl.
Stav série 3:0

Obrovská euforie. Nějak takto lze popsat aktuální stav ve středočeském městě. Kladenští Rytíři dokázali porazit budějovický Motor i ve třetím zápase, čímž si zařídilo tři mečboly.

Třetí utkání začalo podobně jako to druhé. Hned v úvodu se prosadil Dostálek, který po necelých třiceti vteřinách poslal Motor do vedení. To ale skončilo na začátku sedmé minuty, kdy se Tůmovi podařilo uniknout obraně soupeře. Ten samý hráč Rytířů skóroval v první třetině ještě jednou, když jeho střelu z levé strany srazil za brankovou čáru jeden z budějovických hráčů.

Začátkem druhého dějství navýšil vedení Kladna svým zásahem Pekr, který úspěšně tečoval střelu od modré čáry. Budějovice se za nepříznivého stavu ale nevzdaly a v polovině hrací doby snížil na rozdíl jediné branky Čermák. Ten se dostal do senzační koncovky po vyhrané buly Nedorostem.

Ve třetí třetině nastolili Budějovice velký tlak, ale i přesto Kladenští dokázali přejít do útoku. Ve čtyřicáté šesté minutě využil zmatku v brankovišti Machač, kterému se podařilo vydoloval puk zpoza Kváči, jehož následně přehodil.

Dokáží České Budějovice odvrátit mečbol číslo jedna?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.