Play-off 1. ligy -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Prostějov - 6. března 2018   18:00

Kladno
Kladno
19:48' Redlich (Kružík, T. Kaut) • 23:29' D. Tůma (J. Kloz, Kubík) • 24:11' Zikmund (Svedlund, M. Hořava)
3:2
(1:2, 2:0, 0:0)
Stav série: (3:2)
Prostějov
Prostějov
02:18' Nouza  (Divíšek) • 12:06' Nouza  (Divíšek, Žovinec)
Kladno
Petružálek, Wagner – Hejl, Podrazil
ČEZ stadion, Kladno
2752 diváků
Prostějov

Stav série 3:2

Domácí Kladno před 2752 diváky odolalo prostějovskému náporu a dnešní výhrou si středočeský celek vybojoval první mečbol.
59:50'
Kladno vyhazuje a zakázané uvolnění to nebude.
59:31'
Střela z pravé strany na Cikánka neprošla.
59:22'
Hráči podstupují souboj o puk v levém rohu.
59:00'
Miloslav Hořava se nedostal do zakončení. Běží poslední minuta třetí části.
58:20'
Nahození Kladna zastavil za svou branku Neužil, který okamžitě vyrazil na střídačku. Hosté hrají v šesti s prázdnou brankou.
57:59'
Kladenský doktor spěchá na ledovou plochu k ležícímu Petru Hořavovi, který inkasoval úder do oblasti kolena. Kladenský bek se snažil odjet na střídačku, ale po došlápnutí na pravou nohu opět skončil na ledě.
57:45'
Kladno po dobře zblokované střele vyhazuje.
57:18'
Domácím se na třikrát nepodařilo vyvést puk za modrou čáru.
57:00'
Hosté jsou zatlačeni až za vlastní branku. Rytíři posílají na led čerstvé síly.
56:32'
Po buly se tlačil do zakončení Rudovský, kterému se nepodařilo vyšťourat kotouč zpoza Cikánka.
56:27'
Po odpískaném icingu se hrá vrátí zpět před kladenskou branku.
56:08'
Veliká šance Prostějova, kterou zlikvidoval Cikánek! Z pravého rohu dostal pas před levou tyč zcela zapomenutý Drtina, který z první mířil ke vzdálenější pravé tyči.
55:32'
Zakázané uvolnění Kladna vrátí hru před Cikánka.
54:47'
Hořava neudržel kotouč na své holi a hrát může Mikliš, který rozehrává do střední třetiny.
54:10'
Domácí zatím odolávají náporu Prostějova.
53:35'
Rašner po přispěchání za pukem rozehrál dlouhý pas až na útočnou modrou.
52:44'
Strnadova těžká střela šla k levé tyči, kde zakročil Neužil svou vyrážečkou.
52:21'
Aktivnouh hrou drží Kladno soupeře v obranném pásmu.
51:40'
Zmatky v obraně Prostějova zkoušel potrestat Kubík svým bekhendem metr od brankoviště. Proti jeho pokusu ale zakročil Neužil.
50:42'
Kloz úspěšně prošel přes kleště soupeře až do pravého rohu, kde předal puk Tůmovi do protějšího rohu.
50:02'
Další přihrávka zpoza branky došla až na Redlicha, jenž se z první snažil zakončit k levé tyči.
49:40'
Miklišova zadovka zpoza branky neprošla a Kladno může jít dopředu.
49:03'
Pekr z levého rohu našel před levou tyčí Strnada, který sklepl puk těsně vedle pravé tyče.
48:39'
Pas před branku na Zikmunda na poslední chvíli zastavil Žovinec, který v leže poslal puk do bezpečného prostoru.
48:00'
Hosté začínají zatápět v obranném pásmu Kladna.
47:19'
Luňák z ostrého úhlu dokázal poslat puk do brankových prostor, kde se k zakončení ale nikdo z Jestřábů neměl.
46:23'
S končícím trestem si z pravého rohu vyjel Redlich na střed pravého kruhu, odkud pálil těsně vedle vzdálenější tyče.
45:44'
Pekr zpoza branky hledal před brankou postaveného Zikmunda, který se do zakončení nedostal.
45:27'
Chybnou kombinaci Rytíři ztrácejí útočné pásmo.
44:41'
Žovinec zkušeně vyhodil puk obloučkem přes celé hřiště.
44:35'
Okamžitě po buly se uvolnil mezi kruhy Tůma, jehož zakončení bekhendem zastavil Neužil.
44:31'
Velký nápor teď musel řešit u pravé tyče brankář hostí, který vší silou udržel kladenský tlak.
44:19'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Radek Prokeš – 2 min., podražení).
43:56'
Přes levé hrazení vyrazil do útoku Fiala, který prošel přes obranu a následně byl zastaven na hranici pravidel.
43:30'
Cenné vteřiny nahrála čtyřka prostějovských hráčů v pásmu Kladna.
43:05'
Ihned po vhazování vyrazil s pukem na útočný výlet Prokeš.
42:59'
Po Klozově přihrávce pálil z vrchu levého kruhu Miloslav Hořava, jehož střelu srazil na led Neužil!
42:34'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Dušan Žovinec – 2 min., sevření puku rukou).
41:55'
Dvořáček se k puku v útočném psámu nedostal jako první a Kladno vyváží hru do střední třetiny.
41:25'
Vyloučený Kehar opustil trestnou lavici.
40:20'
Rychlé přečíslení Kladna řešil po Redlichově přihrávce Kaut pohotovým zakončením, které vytěsnil Neužil!
40:01'
Po druhé třetině 3:2

Druhou třetinu podobně jako ve třetím zápase ovládli hráči Kladna. Brankami Tůmy a Zikmunda, se středočeský klub dostal do těsněho vedení 3:2. Prostějov do třetí části nastoupí v početní výhodě.

Statistiky

Střely na branku: 38-19
Zblokované střely: 12-5
Vhazování: 28-22
40:00'
39:58'
Kladenským ČEZ stadionem se rozezněla tyč, kterou hosté v samotném závěru nastřelili!
39:30'
Rychlou kombinaci zakončoval střleou z mezikruží Starý! Přes velký provoz na hranici branoviště ale střela neprošla.
39:22'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Martin Kehar – 2 min., vysoká hůl).
39:07'
Švarc společně se Starým zkoušel procedit puk za brankovou čáru u pravé tyče. Tam se sjela ale čtveřice Rytířů.
39:00'
Běží poslední minuta druhá třetiny.
38:11'
Jestřábi aktivním napadáním vybojovali puk v pravém rohu, odkud se snažil Divíšek pobídnout své spoluhráče ke střele přihrávkou mezi kruhy.
37:39'
Sražená střela na Cikánka skončila sražena do ochranné sítě.
36:45'
Na konci útoku hostí byl Žovinec, který neměl kudy přihrát a tak zvolil střelu ke vzdálenější tyči, která přistála přímo v nastavené lapačce Cikánka.
36:08'
Střela Miloslava Hořavy skončila tečovaná těsně před Neužilem. Zakleknutý brankář Prostějova ale pokus Kladna úspěšně eliminoval.
35:34'
Hra se mírně uklidnila. Domácí se nyní usadili v útočném pásmu, kde Svedlund kombinuje za brankou soupeře.
34:50'
Proti vysokému vyhození vystartoval Neužil až na pravý kruh, kde následně přikrytím kotouče přerušil hru před dojíždějícím Kružíkem.
34:20'
Divíšek pod tlakem dokázal přistrčil puk na Nouzu, který následně vyzval ke střele beky od modré čáry.
33:23'
Na druhé straně se snažil projít Zikmund přes dvojici Jestřábů, načež ho vytlačil na hrazení Rašner.
32:31'
Kubík chybnou rozehrávkou prodloužil Prostějovu pobyt v útočném pásmu, ale aktivní přístup Rytířů nedovolil Jestřábům přejít do jákekoli koncovky.
31:39'
Kružík prověřil od pravého hrazení Neužila svižnou střelou, kterou hostující brankář vytěsnil nad brankovou konstrukci.
30:56'
Hosté si protečovali kotouč až do přečíslení dva na jednoho! Venkrbec ze spodní části pravého kruhu hledal na druhé straně Dvořáčka, který to měl k puku o něco dále a proti následné koncovce se Cikánek stihl přemístit.
29:49'
Po řadě příležitostí je zastaven prostějovský útok odpískaným postavením mimo hru.
29:17'
Kladno pokračuje v enormním tlaku. Kubík po získání kotouče za brankou našel před brankovištěm na malou chvíli zapomenutého Kloze, který z těsné blízkosti nastřelil pouze přesouvajícíse ho Neužila.
28:59'
Tři na jednoho v podání Rytířů! Kubík z pravého křídla našel na levé straně Kloze, který z první nastřelil pouze boční síť!
28:26'
Dvořáček zabojoval a zachytil rozehrávku domácích, ale následně jej o něj obral Štich.
27:29'
Štichovu dělovka srazil na poslední chvíli Neužil svou vyrážečkou! Hned na to se opřel do odraženého puku Strnad, který z mezikruží nedokázal překonat brankáře Jestřábů.
26:19'
Proti střele od modré čáry nemusel vyjetý Neužil zasahovat. Kotouč skončil sražen vysoko nad.
25:39'
Jediný hráč hostí zaměstnal hned trojici kladenských hráčů za brankou Cikánka.
Oddechový čas pro LHK Jestřáby Prostějov.
24:11'
Kladno právě vstřelilo branku!
Rytíři po dvaačtyřiceti vteřinách otáčej vývoj utkání na svou stranu! Linus Anders Svedlund od pravého hrazení nahodil puk do branky, kde clonil jeden z kladenských hráčů. Ve zmatcích se nejlépe zorientoval LADISLAV ZIKMUND, který vyšťoural kotouč a následně zakončil k levé tyči. Asistence: Linus Anders Svedlund a Miloslav Hořava.
23:29'
Domácí srovnávají stav pátého čtvrtfinále! Lenďák pasem přes celé hriště našel na útočné modré Adama Kubíka, jenž přistrčil puk na Jana Kloze a ten posunul hru na DAVIDA TŮMU, který před levou tyčí s velkou dávkou štěstí přehodil výstroj Neužila. Asistence: Jan Kloz a Adam Kubík.
22:59'
Meild se snažil poslat hru podél hrazení do neutrální zóny, ale jeho úmysl zastavili Kladenští.
22:26'
Neužil se malou chvíli rozhodoval zda rozehrát nebo nerozehrát. Po chvilce mu s rozhodováním pomohol Strnad, který se přiřítil vyšťourat kotouč.
22:00'
Na modré čáře měl napřaženo Lenďák, který ale trefil pouze prvního hráče před sebou a hned na to musel spěchat pro puk, aby se hosté nedostali do úniku.
21:47'
Zikmundovu střelu srazil Neužil nejistým zákrokem těsně vedle levé tyče až do rohu obranného pásma.
21:12'
Kloz křižnou přihrávkou hledal na pravém kruhu najíždějícího Tůmu, ale na toho bránící hráč Jestřábů nenechal kotouč projít.
20:43'
Střelu z pravé strany vyrazil Neužil do pravého rohu na poslední chvíli.
20:26'
Kehar zastavil útok Prostějova na modré čáře. Rytíři vyráží do útočné třetiny.
20:13'
Urychlená rozehrávka hostí došla až na zakázané uvolnění. Hra se přesouvá před Neužila.
20:01'
Po první třetině 1:2

Po první třetině je stav příznivější pro hráče Prostějova. Nouza dvěma přesnými zakončeními zajistil dvoubrankové vedení, kterého ale v samotném závěru snížil Redlich.

Statistiky

Střely na branku: 24-12
Zblokované střely: 8-1
Vhazování: 14-10
20:00'
19:48'
Velmi důležitá branka pro Rytíře, kteří v závěru první třetiny snižují na rozdíl jediné branky. Daneil Kružík po zajetí za branku poslal zadovkou kotouč do předbrankového prostoru, kde se k puku dostal nejrychleji TOMÁŠ REDLICH, který pod tlakem poslal svižnou střleu do levého růžku. Asistence. Daniel Kružík a Tomáš Kaut.
19:11'
I druhé oslabení Jestřábi zvládli.
19:00'
Běží poslední minuta první třetiny.
18:28'
Hosté se zatím úspěšně brání. Rytíři musí pro puk až do obranné třetiny.
18:09'
Klozovu nabídku na levý kruh Miloslav Hořava pouze promáchl.
17:37'
Obranná čtyřka vyhazuje až za branku Kladna.
17:11'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Radek Prokeš – 2 min., hákování).
16:48'
Koncovku Štindla tečoval těsně mimo braknu Kloz!
16:15'
Zakončení Kurjanova vyrazil opět Neužil těsně vedle levé tyče.
15:28'
Obrovský závar před Neužilem! Rytíři už doráželi kotouč do odkryté části branky, ale brankář Jestřábů neuvěřitelným přesunem tuto dorážku vytěsnil.
14:47'
Krátce po vyhrané buly Kladnem, dokázal skrýt svou střelu mezi obránci Kubík.
14:41'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Daniel Kolář – 2 min., vysoká hůl).
14:28'
Kehar napřáhl k tvrdé střele od levého hrazení. Tu ale Neužil krásně viděl a následným zákrokem přerušil hru.
13:40'
Křižnou přihrávkou se domácí do útočné třetiny nedostali. Žovinec vrací hru do střední třetiny.
12:06'
Jestřábi právě vstřelili branku!
Domácí celek opět inkasuje a v tomto důležitém utkání prohrává již o dvě branky! Vzdušnou přihrávku Dušana Žovince zpracoval na levém křídle Tomáš Divíšek, který po zavezení hry do útočné třetiny našel na spodní části pravého kruhu zcela volného TOMÁŠE NOUZU. Ten měl dostatek času na zpracování i následnou střelu. Asistence: Tomáš Divíšek a Dušan Žovinec.
11:46'
Po zastavené rozehrávce ve středním pásmu vyrazil do individuálního zakončení Kružík, který svižnou střelou trefil pouze hruď Neužila.
11:34'
Po krátkém pobytu Jestřábů v útočné třetině vystartoval do protiútoku Redlich, jehož nahození skryl Neužil pod svou lapačku.
10:20'
U nahozeného puku byl první v levém rohu útočné třetiny Svedlund, jenž záhy našel před brankou Strnada. Tomu ale nebylo umožněno dostat se do koncovky.
09:11'
Divíšek zadovkou našel Nouzu, který byl na útočné modré ale o něco aktivnější. Postavení mimo hru.
08:24'
Přihrávku přes tři hráče domácích dostal na útočnou modrou Meidl, který dokázal přejít i přes bránícího Lenďáka. Nebezpečný útok musel eliminovat až Cikánek.
07:58'
Kehar z ostrého úhlu zkoušel nahodit puk před branku pro dva najíždějící spoluhráče.
07:23'
Rušno je ale i před brankou Kladna. U pravé tyče se tlačil do zakončení Rudovský, který ale Cikánka nepřekonal.
06:58'
Domácí jsou nyní aktivnější. Na pravé straně měl dobrou rychlost Kaut, kterému ale přes těsnou obranu nezbylo nic jiného, než se napřáhnout k tvrdé střele, kterou Neužil sebevědomě zneškodnil.
06:36'
Na steč se vydal přes levé křídlo Kubík, který si po zavezení hry do útočné třetiny sjel na vnitřní oblouk levého kruhu, odkud střelou zápěstím k levé tyči protáhl Neužila.
06:08'
Střela od modré čáry skončila sražena pouze mezi kruhy, kde se měl k pohotové střle Strnad! Neužil vyrazil střelu těsně vedle levé tyče.
06:02'
Bekhendová koncovka Strnada skončila zablokovaná do ochranné sítě.
05:26'
Další střela z levého kruhu v podání Kloze končí sražena pozorným Neužilem do levého rohu.
04:40'
Střelu z levého kruhu vyrazil Neužil pouze před sebe, kde se ho ujal Kubík. Ten se z otočky snažil prosadit k pravé tyči, ale tam už byl zakleknutý brankář Jestřábů.
04:29'
Souboj za brankou Prostějova přerušuje hlavní sudí kvůli ležícímu Fialovi na modré čáře. Ten vzápětí s bolestivou grimasou odjel na střídačku.
03:58'
Před levou tyč si na teč sjížděl nebezpečně Dvořáček, ale prudký pas z levé strany pouze proletěl do protějšího rohu.
02:18'
Hosté se z první šance dostávají do vedení! V levém rohu vybojoval kotouč Tomáš Divíšek, který záhy našel mezi kruhy TOMÁŠE NOUZU. Ten dokázal udržet puk na své holi proti dvěma hráčům Kladna a vzápětí vyslal nechytatelnou střelu za Cikánkova záda. Asistence: Tomáš Divíšek.
01:55'
Mikliš zpoza branky rozehrál pouze na kladenské hole, ale domácí Rytíři se do žádné koncovky nedostali.
01:31'
Strnadovo nahození ze střední třetiny lapil bez větších problémů do své lapačky Neužil.
00:58'
Přihrávku Divíšek na útočné modré nezpracoval a v držení kotouče je opět Kladno.
00:37'
Mezi kruhy si říkal o přihrávku Kubík, ale k němu se sjela hned trojice hráčů Jestřábů.
00:07'
Po vhazování nahazuje puk do útočné třetiny Kolář. Rytíři byli ale důraznější a vyráží do protiútoku.
00:01'
Oba týmy jsou již na ledové ploše. Utkání za malou chvíli začne!

Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – Kehar, Štindl, P. Hořava, Lenďák, Zelingr, Štich – Redlich, T. Kaut, Kružík – J. Kloz, Kurjanov, D. Tůma – M. Hořava, Svedlund, Zikmund – J. Strnad, Kubík, Pekr – Patyk.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Groh) – M. Drtina, D. Kolář, Rašner, Havlík, Žovinec, Mikliš, A. Holík – Starý, Divíšek, Nouza – L. Luňák, Venkrbec, Rudovský – Dvořáček, V. Meidl, Švarc – Zabloudil, Prokeš, Fiala.

Rozhodčí: Petružálek, Wagner – Hejl, Podrazil.
Stav série 2:2

Kladenským Rytířům se nepodařilo ukončit sérii v nejkratší možné době a díky dvěma výhrám, které na svém ledě zvládl Prostějov, se čtvrtfinálová série za stavu 2:2 vrací zpět do středočeského Kladna.

V prvním utkání na ledě Jestřábů zvládli domácí skvělý nástup, když v první třetině během třinácti vteřin skórovali hned dvakrát a to zásluhou Nouzy s Dvořáčkem. Dvoubrankový náskok ale Kladno smazalo ve třetí třetiny, kde se prosadil Zikmund, Strnad a také Redlich. Ovšem o vedení Rytíři přišli začátkem třetí třetiny, ve které se z přesilové hry prosadil Starý. Utkání dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých domácí Jestřábi dominovali – tři branky ze čtyř nájezdů.

Do posledního dosud odehraného utkání vstoupili Rytíři početní výhodou hned v úvodu první třetiny. Z té se prosadil Tůma, díky čemuž šlo Kladno do vedení. V samotném závěru se z přesilové hry prosadil ale i Starý a po dvaceti minutách byl tak stav nerozhodný. Ve druhém dějství šli Jestřábi do vedení díky trefě Luňáka. Na stav 2:1 pro Prostějov zareagoval až v 46. minutě Kružík, který poslal čtvrté čtvrtfinále do prodloužení. V tom se kladenští hokejisté provinili vyloučením, které rozhodl prostějovský hrdina Drtina.

1. Rytíři Kladno – LHK Jestřábi Prostějov 4:2
2. Rytíři Kladno – LHK Jestřábi Prostějov 2:1
3. LHK Jestřábi Prostějov – Rytíři Kladno 4:3 sn.
4. LHK Jestřábi Prostějov – Rytíři Kladno 3:2 prodl.