Play-off 1. ligy -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Kladno - 3. března 2018   17:00

Prostějov
Prostějov
05:40' Nouza (Divíšek, Starý) • 05:53' Dvořáček (L. Luňák, Venkrbec) • 42:37' Starý (A. Holík, Divíšek) • ' Švarc
4:3
(2:0, 0:3, 1:0 - 0:0)
Stav série: (1:2)

3:2 (SN)

Kladno
Kladno
23:36' J. Strnad  (R. Přikryl, P. Hořava) • 28:00' J. Strnad  (Štindl) • 32:34' Redlich  (Machač)
Prostějov
Neužil (Groh) – M. Drtina, D. Kolář, Rašner, Havlík, Žovinec, Mikliš, A. Holík – Starý, Divíšek, Nouza – L. Luňák, Venkrbec, Dvořáček – Fiala, V. Meidl, Švec – Zabloudil, Prokeš, Švarc.
Petružálek, Grech – Kotlík, Polák
Kladno
Cikánek (Kopřiva) – Zelingr, Štich, Kehar, Štindl, P. Hořava, Repe – M. Hořava, Machač, Jágr – J. Strnad, R. Přikryl, Pekr – J. Kloz, Kurjanov, D. Tůma – Redlich, T. Kaut, Zikmund – Svedlund.

Tak a je konec dnešního utkání! V sérii je tedy sníženo na 1:2 ! Kladno nedokázalo udržet své jednobrankové vedení po druhé třetině a prohrálo na samostatné nájezdy. Jaromír Jágr odehrál pouze pět sekund s čím se dalo očekávát. Po první třetině Prostějov vedl o dvě branky a nemuselo tedy na nájezdy vůbec dojít, ale v druhém dějství se blýkl kapitán Kladna Jakub Strnad, který vstřelil dvě branky. To je z dnešního přenosu vše, přeji dobrou noc.
V samostatných nájezdech zvítězil tým LHK Jestřábi Prostějov.
Autorem vítězné branky je MILAN ŠVARC.
Matěj PEKR neproměňuje.
MIlan Švarc a jeho pokus, jeho pokus bekhendem se štěstím zapadl mezi betony brankáře, Prostějov je tedy o krok blíž vítězství.
Jan KLOZ neproměňuje.
Václav Meidl převedl úkázkovou kličku a umístil kotouč poté pod horní tyčku, je vyrovnáno.
Anton KURJANOV proměňuje.
Jan Starýse také netrefil a mířil uplně mimo branku.
Roman Přikryl je první neúspěšným střelcem.
Tomáš Nouza si vedl naprosto stejně a také umístil kotouč mezi betony brankáře, stav je tedy 1:1 po první sérii.
První pojede Miloslav Hořava, ten přesně poslal kotouč mezi betony brankáře!
Samostatné nájezdy začínají.
A je tomu tak. Až samostatné nájezdy rozhodnou a vítězi dnešního zápasů, ve kterém jsme byli svědky hned šesti branek. Nejprve se domácí v úvodní třetině dostali do dvoubrankového vedení a vypadalo to, že si to i pohlídají. Kladno ale v druhé části naprosto dominovalo a obrátilo skóre. Prostějovu se povlední v závěrečné třetině reagovat a měl i další šance, které nevyužil.
70:00'
Prodloužení skončilo.
69:30'
A poslední sekundy zápasů, nájezdy už nás zřejmě neminou.
68:10'
Máme před sebou necelé poslední dvě minuty prodlouženía je hodně pravděpodobné, že dojde až na samosatné nájezdy.
66:32'
Cikánek opět v akci, tentokrát musel likvidovat střelu od modré čáry, ale poradil si.
65:51'
Vhazování před domácím brankou, Kladno ale kotouč nevybojovalo a domácí tak mohou přejít do útoku.
65:10'
Hra v posledních minutách budí hodně nudným dojmem a ani jeden z týmů si vlastně vůbec nepřipravil.
63:05'
Jednoznačný faul na hostující straně, ale rozhodčí je dnes hodně benevolentní a neodpískal.
62:20'
Petr Hořava se dostal do slušného zakončení, ale domácí brankář byl plně připravený a hru přerušil, bude se opět vhazovat.
61:45'
Kladnu se povedlo kotouč vyvést, ale nikam se s ním nehrne a v poklidu kombinuje u své vlastní branky.
60:49'
Prostějov je hodně aktivní i v prodloužení, teď byl ale Cikánek dobře připravený a zasáhl, bude se tedy vhazovat.
60:01'
60 minut zápasu vítěze nerozhodlo, Prostějov dokázal zásluhou branky Jana Starého vyrovnat stav zápasu a budeme svědky prodloužení. Nutno poznamenat, že Prostějov hraje opravdu o hodně, protože prohrávát 0:3 na zápasy už by bylo opravdu fatální. Uvidím, kdo tento zápas nakonec vyhraje.
60:00'
59:10'
Je před námi poslední minuta a zřejmě budeme svědky prodloužení.
58:00'
Běží poslední dvě minuty závěrečné třetiny.
56:20'
Prostějov je v posledních minutách hodně aktivní a snaží se ještě urvat vedení na svou stranu.
55:57'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Marek Drtina – 2 min., vysoká hůl).
54:42'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jakub Strnad – 2 min., vysoká hůl).
53:35'
Hra už je hodně opatrná a žádný tým nechce udělat sebemenší chybu, žádné nebezpečné šance jsme se tedy nedostali.
53:03'
Další zákrok Jakuba Neužila, již dvacátýdeváty. Vhazování poté vyhráli hosté a snaží se dostat do zakončení.
51:33'
50:30'
Kladno v posledních minutách hodně kvalitně brání a už potřetí se hráčům povedlo vyhodit.
49:33'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Petr Hořava – 2 min., hákování).
49:00'
Luňák právě netrefil poloprázdnou branku, ale nemusí ho to moc mrzet, Prostějov totiž bude hrát početní výhodu a bude mít velkou šanci urvat vedení.
46:56'
Jakub Neužil převeddl hodně obstojný zákrok svou lapačkou!
46:43'
46:12'
Matouš Venkrbec ztratil kotouč, ale stejně jeho tým vybojoval útočné pásmo ve vlastní oslabení.
45:31'
Jakub Neužil zashál proti střele jednoho z hostujících útočníků, bude se vhazovat.
45:15'
Marek Švec vyvézl kotouč z obranného pásma a povedlo se mu nasbírat pár sekund ve prospěch domácích.
44:43'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (David Dvořáček – 2 min., podražení).
44:20'
V posledních chvílich se kotouč hodně nachází uprostřed hrací plochy. Ani jeden z týmu si nedokázal vypracovat žádnou střelu, která by stála za zmínku.
43:47'
Ofsajd domácího celku.
43:30'
Prostějov si vytváří tlak a dostává se do dalšího zakončení.
42:37'
Jestřábi právě vstřelili branku!
A velké drama je tady! Prostějov snad z druhé střely v početní výhodě vyrovnává stav dnešního zápasu! Po nádherně přesilovkové kombinaci se prosadil JAN STARÝ po nádherné přihrávce Holíka. Prostějov tak narozdíl od soupeře dokázal využít tu prodlouženou přesilovou hru. Asistence: Aleš Holík, Tomáš Divíšek.
42:00'
Jan Starý se ocitl v ideální střeleckém postavení, ale jeho rána letěla mimo brankovou konstrukci.
41:35'
A puk je opět mimo útočné pásmo Prostějova. A první dvě minuty přesilovku jsou pryč.
41:10'
Martin Kehar byl ten, co tentokrát vyhodil. Prostějov se zatím nedostal k žádnému zakončení.
40:49'
Ofsajd Prostějova.
40:30'
Ladislav Zikmund si vedl hodně obětavě a vybojoval kotouč pro svůj celek, rozehrát se mu ale už nepovedlo, protože jeho spoluhráči stáli v obraně.
40:10'
Hostům se téměř ihned po vhazování povedlo vyhodit.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:55.
Tak a máme konec u druhého dějství. Kladno naprosto dominovalo v druhé části zápasu a povedlo se mu skóre naprosto otočit, hlavně teda díky velkým chybám domácí obrany. První gól v druhé třetině padl po necelých pěti minutách, když se prosadil kapitán hostujícího celku Strnad, ten posléze přidal i vyrovnávací branu a potvrdil to, že neplní roli kapitána jen tak pro nic, za nic. Vedoucí branku vstřelil Redlich. Hosté poté v závěru hrálo čtyři minuty v početní výhodě, ale nedokázali zvýšit své vedení. Rytířům poté zřejmě došly nervy a darovali čtyřminutovou přesilovku i domácím, ta bude pokračovat v závěrečné dvacetiminutovce. Více se už nestalo. Uvidíme, zda se Prostějovu povede vyrovnat.
40:00'
39:34'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (David Štich – 2 min., držení + 2 min., podražení).
39:00'
Prostějov se dokázal ubránit a hrne se do útoku.
38:49'
36:55'
Zakázané uvolnění Kladna, hra se přesune před Cikánka. Prostějov první dvě minuty oslabení přežil bez větších problemů.
36:05'
Hostující kapitán čeká na modré čáře a už má napřaženo ke střele, ale kotouč se k němu nakonec nedostal a ten opouští útočné pásmo Kladna, domácí tedy mohou vystřídat.
35:17'
Domácím se povedlo vyhodit a Kladno bude muset zakládat další útočnou akci. Linus Anders Svedlund špatně přihrál, ale nakonec útočné pásmo udržel.
35:16'
Prostějov bude hrát čtyři minuty v oslabení!
34:49'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Divíšek – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).
34:38'
Prostějov se po dlouhé době dostává do útočné třetiny, ale nebylo to na dlouho a hosté budou hrát přesilovou hru. Již třetí hráč hostů leží na hrací ploše.
33:55'
Ondřej Fiala se dostal ke kotouči potom, co útočník Kladna uklouzl.
32:34'
Kladno právě vstřelilo branku!
A stav je naprosto otočený! Tomáš Divíšek se prezentoval hodně velkou chybu uprostřed hrací plochy a daroval tak akci Kladnu, která byla gólově potrestána. Kladno v druhé třetině jednoznačně dominuje a zaslouženě vede. Patrik Machač nádherně přihrál na naprosto volného TOMÁŠE REDLICHA, kterému už je zbývalo trefil odkrytou branku. Asistence: Patrik Machač.
31:36'
Kladno vybojovalo kotouč při vhazování a přechází do útoku. V posledních minutách se ale toho moc nenahrálo a bude se v tom pokračovat, hra je opět přerušena.
30:39'
Jakub Neužil si hodně vyjel ze své branky a schoval kotouč do své lapačky, bude se následně vhazovat.
30:15'
Prostějov nahodil kotouč do útočného pásma, ale žádný z útočníků se k puku nedostal.
29:56'
Kotouč opustil ledovou plochu a bude se vhazovat uprostřed hrací plochy.
29:50'
A znovu jeden z hráčů na zemi, tentokrát Tomáš Kaut, ten byl zasazen do obličeje.
29:38'
Jurij Repe nakonec s bolestmi odjel na střídačku, snad to nebude nic vážného.
29:38'
Tohle byl jasný faul a jeden z hostujících hráčů se ocitl na zemi. Hlavní rozhodčí ale zůstal klidný a vylučovat se zřejmě nebude.
29:24'
Zakázané uvolnění Prostějova.
29:00'
Kladno naprosto převzalo iniciativu a vytváři si velký tlak na svého soupeře.
28:22'
Oddechový čas pro domácí.
28:00'
Kladno se v druhé třetině opravdu činí a vyrovnává stav! JAKUB STRNAD dokázal hodně dobře vypíchnout kotouč obránci a dostal se tak do samostatného úniku, poté kotouč procpal mezi betony brankáře, hostující kapitán tak přidává druhou branku v utkání. Asistence: Petr Štindl.
27:40'
Ladislav Havlík a jeho rána od modré čáry. Kotouč si ale Cikánek našel a následně přerušil hru, bude se před ním tedy vhazovat.
27:00'
Kladno ztratilo útočné pásmo a bude muset vymýšlet další akci, Prostějov už začíná o hodně lépe bránit a opět se dostává i do útočného snažení.
26:38'
26:30'
Hra je přerušena, jeden z domácích útočníků byl postaven v brankovišti, bude se vhazovat.
26:10'
Hráči podstupují souboje o kotouč za brankou hostujícího celku.
25:05'
Nouza nakonec ještě udržel útočné pásmo. A posléze střílel Holik, jeho ostrá rána skončila v lapačce brankáře.
24:45'
Kladnu se povedlo okamžitě vyhodit a obránci si tak mohou na chvíli odpočinout.
24:38'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Kaut – 2 min., podražení).
24:15'
Karta jakoby se obrátila. Kladno je v druhé třetině jasně lepší a dostává se do další šance, Štichova střela byla pozvednutá a skončila v ochranné síti.
23:36'
A je sníženo na rozdíl jediné branky! Prostějov se v druhé třetině neprezentoval ideální obrannou hrou a hosté to potrestali. Roman Přikryl nejprve procpal kotouč před brankáře a následně se k dorážce dostal JAKUB STRNAD , dokázal kotouč procpat mezi betony brankáře. Asistence: Roman Přikryl. Petr Hořava.
23:15'
David Tůma se hned natřikrát dostal do zakončení, ale jeho každý pokus byl vytěsněn mimo tři tyčky.
22:47'
Tomáš Kaut předvedl pěkný úniku, ale z pravé strany nemířil úplně dobře a jeho rána letěla do výstroje brankáře.
21:50'
Petr Štindl a jeho nahození od modré čáry, puk byl ale několikrát tečovaný a následně ani neletěl ani mezi brankovou konstrukci.
21:09'
První střela domácího celku v druhé třetině. Václav Meidl ale nedokázal najít recept na Cikánka a ten si poradil bez sebemenšího zaváhání.
20:35'
Následující vhazování vyhráli domácí a dostávájí se z obranného pásma. Matouš Venkrbec nedokázal dobře založit akci a jeho přihrávka letěla na paty.
20:20'
Úvodní vhazování opět vyhrálo Kladno a rovnou si to namířilo k brance. Domácí brankář je ale zatím bezchybný a ani teď neměl problém.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:55.
Tak a je konec úvodního dějství. Domácí Prostějov vede a dva přesné zásahy a trochu překvapuje. Jaromír Jágr odehrál pouze pět sekund a poté už nenastoupil a opustil arénu. Kladno budí hodně špatným dojmem a ani v početních převahách si nevypracovalo žádnou nebezpečnou střelu. Skóre utkání po necelých šesti minutách otevřel Tomáš Nouza ve vůbec první přesilové hře, druhý gól přišel o několik sekund později a Kladno tak dostalo tvrdý direkt. Hosté si poté vypracovali mírnou převahu, ale žádné šance si nepřipravili, další branky jsme se tedy nedočkali. Uvidíme, co nám nabídne druhé dějství zápasu.
20:00'
19:20'
Kladno čtyřicet sekund před koncem ještě vybojoval útočnou třetinu a bude mít šanci k nějaké střelecké příležitost. Při střele ale jeden z útočníků zlomil hůl.
18:50'
Divíšek hned po zpracování vystřelil, ale jeho pokus byl velice nepřesný a letěl nad.
18:20'
Domácí brankář raději schoval kotouč do své lapačky a bude se před ním vhazovat, úspěšnější byli domácí a mohou kotouč vyvést ze třetiny.
16:40'
Aleš Holík se už mohl dostat do šance, ale na poslední chvíli špatně zpracoval kotouč a následně o něj také přišel, Kladno jde do útoku.
15:45'
Další útočné snažení Kladna skončilo špatnou rozehrávkou a hosté se budou muset bránit.
15:21'
14:30'
Minuta přesilovku hostujícího celku je pryč a Kladno prakticky neohrozilo branku.
13:31'
Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Aleš Holík – 2 min., nedovolené bránění).
13:08'
12:46'
Kladno se pomalu dostává do tlaku, určitě tomu pomohla i tato přesilová hra, střela Štindla letěla do lapačky brankáře.
11:08'
09:50'
Hra se v posledních minutách poněkud uklidnila. Kladno se sice snaží dostat do nějaké nebezpečné příležitosti, ale vůbec se mu to nedaří.
09:00'
Milan Švarc se pokusil překvapit brankáře střelou z velkého úhlu, jeho rána letěla nad horní tyčku.
08:48'
A dlaší rozehrávka Kladna, toho využil Václav Meidl, ale jeho rána letěla pouze do výstroje Cikánka, následně se bude se bude vhazovat před jeho svatyní.
08:15'
Další rychlý protiútok Prostějova. Na sebe se do rozhodl vzít Lukáš Luňák a mířil mezi betony brankáře, ten si ale tentokrát poradil.
07:40'
Jakub Strnad dobře atakuje rozehrávku soupeře, ale spoluhráči ho dostatečně nepodpořili a on se poté rozhodl vystřídat. Kladnu se zatím nic nedaří.
07:10'
Prostějov stále nemá dost a opět se hrne do útoku.
05:53'
A další gól v hostující brance! Prostějov dokázal využít fatalní chybu obranu Kladna a dostává se do dvoubrankového vedení! Lukáš Luňák přesně našel hokejku DAVIDA DVOŘÁČKA, který se rovněž prosadil do prázdné branky! Prostějov zažívá snový start do zápasu. Asistence: Lukáš Luňák, Matouš Venkrbec.
05:40'
A skóre dnešního zápasu je otevřeno! Prostějov využívá hned první přesilovou hru v zápase! Domácí tým si vytvořil obrovský tlak a vstřelil hned dvě tyčky v řadě! Nakonec se ke kotouči dostal TOMÁŠ NOUZA, který dokázal kotouč procpat do odkryté branky Cikánka! Asistence: Tomáš Divíšek, Jan Starý.
05:15'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Miloslav Hořava – 2 min., nedovolené bránění).
05:10'
Tomáš Divíšek se dostal do slušné střelecké šance! Tento útočník se zničehonic objevil před brankářem, když se k němu odrazil kotouč, ale Cikánek byl připraven!
04:55'
Zakázané uvolnění na domácí straně.
04:15'
Rytíři se nastěhovali do útočné třetiny, ale skončilo to špatnou přihrávkou Redlicha, domácí tak mohou přejít do útočného snažení.
03:45'
Kladno se poměrně snadno dostalo do přečíslení dva na jednoho, ale jeho finální přihrávka byla hodně nepřesná a hosté následně o kotouč přišli.
03:36'
Zakázané uvolnění Rytířů.
03:10'
Prostějov se dokázal vymanit z tlaku a dokonce došlo ke střele, ale Cikánek neměl sebemenší problém.
03:00'
Hráči podstupují souboje o kotouč uprostřed hrací plochy.
02:10'
Lukáš Cikánek měl teď hodně co dělat. Při svém zákroku si nebyl vůbec jistý a neměl kotouč pod svou kontrolou, následně ale rozhodčí hru přecejen přerušili, bude se vhazovat.
01:06'
David Tůma se mohl dostat do zajímavéh střelecké příležitosti, ale při svém úniku špatně zpracoval kotouč, ale alespoň udržel kotouč v útočném pásmu.
00:30'
Marek Drtina se dostal ke kotouči a pokouší se o rozehrávku. Jeho prudká přihrávka ale letěl nad brankovou konstrukci.
00:10'
Úvodní vhazování vyhráli hosté a Jaromír Jágr po pěti sekundách opustil led a velmi nepravděpodobné, že nastoupí v následujícím průběhu.
00:01'
Tak a je před námi další utkání vyřazovací části WSM ligy. Ve třetím zápase bude hrát doma Prostějov. U tohoto týmu se zřejmě v úvodu sezony neočekával postup do play/off. Jestřábi se dlouho nacházeli na samém dnu tabulky, ale povedlo se jim zvednout a nakonec z toho byla krásná šestá příčka, i přesto, že v poslední třech zápasech základní hrací části hráči zažili hořkost porážky. Jelikož Prostějov skončil na šestém místě, tak si vysloužil Kladno, odehrály se už dva zápasy. Kladno vede 2:0 na zápasy a bylo lepší v každém duelu, i když to skóre úplně nenaznačuje. Hlavně v tom první, kde doma vyhrálo 4:2. V posledním zápase Jaromír Jágr byl pouze náhradník a nezasáhl do hry, ale i to stačilo na výhru 2:1 z pohledu Rytířů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.