Play-off 1. ligy -  ONLINE PŘENOS -  Kladno : Jihlava - 18. dubna 2021   18:00

(0:2, 1:1, 0:1)
Stav série: (0:2)
Jihlava
Jihlava
04:37' Bukač  (Pekr) • 18:34' Pekr  (Čachotský, Strejček) • 38:35' Jiránek  (M. Zadražil, Pekr) • 49:46' T. Havránek
Kladno
Zubzanda, Šindel – Maštalíř, Bohuněk
ČEZ stadion, Kladno
Jihlava

To je ode mě pro dnešek všechno. Hezký zbytek večera.
Po dvou zápasech je tak stav série 2:0 pro Jihlavu.
Jihlava dokázala oba venkovní zápasy vyhrát a na Vysočině tak Kladno bude hrát o všechno. Ve třetí třetině sice Rytíři měli veliký tlak a neuvěřitelně moc střel na branku, jihlavský gólman ale ukázal svůj skvělý um a nepustil za sebe ani jednou puk. Zato Jihlava si svůj náskok ještě navýšila a zásluhou Havránka stanovila konečné skóre na 1:4.
59:46'
A Jihlava si už svůj náskok pohlídá, zahraje si totiž poslední přesilovku zápasu.
59:46'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ondřej Mikliš – 2 min., sekání).
59:19'
Račukův pokus vyšel opět naprázdno. Nenašel totiž mezeru mezi brankou a Žukovem, ten si mezírku dobře pohlídal.
57:28'
Čachotského střelu Brízgala chytá, ale Kladno se osvobozuje a hraje ve třetině Jihlavy.
57:24'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jaromír Jágr – 2 min., faul kolenem).
55:53'
Kladno se osvobozuje, ale Machač ve střední třetině nepřihrál přesně a Dukla se tak dostává opět do pásma domácích.
55:34'
Lichancovu dorážku Brízgala viděl a přerušuje hru.
54:42'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Pitule – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vlastimil Bilčík – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Luc Snuggerud – 2 min., hrubost).
54:42'
Illéš vyzkoušel pozornost Brízgaly. Ten puk chytá. U mantinelu se ovšem strhla bitka.
52:40'
Hlavovu střelu z levého kruhu Žukov dobře viděl a puk chytá. Hra je přerušena.
52:19'
Čachotský vyjel do úniku, ale Brízgala si tentokrát svoji branku ohlídal.
51:58'
Oddechový čas pro hosty.
51:35'
Kubík v dobré možnosti zlomil hokejku. Kladno však stále zůstává v pásmu Jihlavy.
50:52'
Kladno se ale ještě nevzdává a hrozí před brankou Žukova. Ten však chytá velmi jistě a všechny střely Kladna ničí.
49:46'
Dukla právě vstřelila branku!
A Jihlava navyšuje svůj náskok! Jihlava se dostala do úniku a TOMÁŠ HAVRÁNEK dokázal dostat puk za záda Brízgaly. Bez asistence.
49:25'
I přes veliký tlak Kladna nedokázali domácí puk za záda Žukova dostat.
48:25'
Strejček v možnosti trefil puk také pouze nad branku kladenského gólmana.
47:26'
Machala mezi kruhy dostal skvělou přihrávku, ale poslal puk jen nad branku.
45:54'
Illéš ujel do přečíslení, ale neposlal na Brízgalu tak tvrdou ránu, takže kladenský gólman neměl problém s vyražením.
45:10'
Hra se zasekla v obranném pásmu Kladna u mantinelu, ale puk nakonec získali domácí.
43:45'
Jihlava ujela do přečíslení, ale Sorokin si před rozjetého jihlavského hráče lehl a nedovolil mu tak vystřelit.
43:28'
Machalovu střelu z otočky Žukov vyrazil.
43:03'
Je odpískán ofsajd a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
42:30'
Kubík přihrál do jízdy rozjetému Zacharčukovi, ten však branku přejel.
41:39'
Střelu od modré Brízgala vyrazil betonem.
40:49'
Z velkého tlaku Kladna nakonec žádná branka nepadla, i když šanci měl Machala i Plekanec.
40:01'
Vhazování vyhrálo Kladno, které se ale dlouho nemohlo dostat do útočné třetiny.
40:01'
Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté. Ti byli dlouho na puku, ale i přes to Kladno dokázalo snížit na rozdíl jedné branky. Šimon Jelínek se k puku dostal u mantinelu a se štěstím trefil kotouč za záda Žukova. Po několika vyloučeních, které nebyly využity, se ale opět radovali hosté. Jiránkovu střelu vyrazil Brízgala před sebe a nešťastně pro Kladno se kotouč odrazil od Frye do sítě. Třetí třetina začne cca v 19:50.
40:00'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jaromír Jágr – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jan Strejček – 2 min., hrubost).
40:00'
38:35'
A Jihlava si potvrzuje vedení opět o dva góly! Brízgala vyrazil střelu TOMÁŠE JIRÁNKA pouze před sebe a nešťastně se poté puk odrazil do sítě od někoho z kladenských hráčů. Asistence: Matěj Zadražil, Matěj Pekr.
38:27'
Melka ve středním pásmu špatně přihrál a k puku se dostala Jihlava.
37:21'
Kladno udrželo ještě chvíli útočné pásmo po návratu Čachotského, ale nakonec se Jihlava ke kotouči dostala a ujížděla na branku Brízgaly. Toho ale více neohrozili a u puku jsou opět domácí.
37:20'
Melka ani nadvakrát nedokázal zahrozit. Nejdřív trefil pouze bránícího jihlavského hráče a následně přestřelil.
36:05'
Fryovu tvrdou střelu Žukov vyrazil a Jihlava se osvobozuje.
35:19'
Jágr poslal tvrdou přihrávku na Plekance, ten však puk nezpracoval a kotouč je ve středním pásmu.
35:11'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Čachotský – 2 min., nedovolené bránění).
34:23'
Puk letěl na branku Žukova obloučkem vzduchem, ten ho však chytil do lapačky a bude se vhazovat v jihlavském obranném pásmu.
33:33'
Kladno mělo další skvělou možnost, ale Račuk netrefil úplně prázdnou branku. Ta vypadla z kolíků v ledu a hra je přerušena.
33:19'
Ani tuto přesilovou hru ale Kladno nedokázalo využít a prohrává dál o gól.
32:49'
Kladenská skvělá kombinace skončila pouze za brankou, ale Rytíři dál útočí.
32:20'
Ani Jágrova střela ke gólu nevedla.
31:55'
Kladno si nedokázalo přesně přihrát a Jihlava se tak osvobozuje.
31:43'
Plekancovu střelu jihlavský gólman dobře viděl a nenechal se jí překvapit.
31:19'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Patrik Čermák – 2 min., hákování).
30:26'
A opět Machala prověřil postřeh gólmana, ten však zase obstál.
30:14'
Žukov si dobře pohlídal svoji levou tyč a Machalovi se nepodařilo dostat puk do branky.
30:00'
Jihlavský gólman měl úplně zakrytý výhled, ale puk se k němu nedostal.
28:36'
Suchánek po vyhraném vhazování zkoušel překvapit Žukova, ale ten puk dobře viděl.
28:26'
Kladenskou střelu Žukov chytá a přerušuje hru.
28:02'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Vševolod Sorokin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Jiránek – 2 min., nedovolené bránění).
27:27'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jakub Illéš – 2 min., podrážení).
27:22'
Přesilovku si zahrají i hosté, kteří zároveň vyhráli vhazování
27:22'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Stěpan Zacharčuk – 2 min., podrážení).
27:15'
Pitule dostal dobrou přihrávku do jízdy, ale nezpracoval ji dobře.
26:42'
Je odpískána hra vysokou holí.
25:53'
Kladno právě vstřelilo branku!
Kladno dává svůj první gól v tomto zápase! ŠIMON JELÍNEK vybojoval puk u mantinelu a se štěstím ho od mantinelu poslal za záda Žukova. Asistence: Adam Kubík.
25:10'
Kladno nevyužilo zmatku před Žukovem a tak je hra opět v obranném pásmu Kladna. Navíc Suchánek nabil puk přímo na hůl jihlavského hráče, který měl možnost ohrozit Brízgalovu branku.
24:05'
Kladno se teď nemůže dostat do útočného pásma, jihlavská obrana ho dobře brání. A puk je opět u kladenské branky.
22:53'
Kladno udrželo ještě útočné pásmo, ale ne na dlouho a u puku jsou opět hosté. Jejich pokus však chytá Brízgala a přerušuje hru.
21:34'
Nakonec se ale k puku dostávají také domácí, ale Račuk zbytečně kotouč ještě přihrál spoluhráči a tak Žukov se zpracováním neměl problém.
21:05'
Do druhé třetiny naskočili lépe hosté, kteří se drží na puku.
20:29'
Dundáčkovu střelu přikrývá Brízgala lapačkou a přerušuje hru.
20:01'
Oba týmy do druhého finálového zápasu naskočily ve velkém tempu a zápas vypadal skoro stejně jako včera. Kladno si jako první tým zahrálo přesilovou hru, kterou nevyužilo. Poté se však radovali hosté. Skóre zápasu otevřel Bukač, na kterého navázal ještě Pekr. Na konci třetiny mělo Kladno veliký tlak, ze kterého vznikla před jihlavskou brankou mela. Nikdo vyloučen nebyl a hra tak pokračovala v plném počtu. Rytíři se však v této dvacetiminutovce gólu nedočkali a mají tak motivaci do dalších dvou třetin. Druhá třetina začne cca v 18:51.
20:00'
19:51'
A u jihlavské branky se spustila velká mela, do které se zapojili skoro všichni hráči.
19:25'
Kladno teď mělo několik šancí, které vznikly ze zmatku před gólmanem. Žádné ale nevyužilo.
18:34'
A je to už o dva góly! Adam Brízgala pustil kotouč, kterého se zmocnil Čachotský a zpoza branky přihrál MATĚJI PEKROVI, který prostřelil kladenského gólmana. Asistence: Tomáš Čachotský, Jan Strejček.
18:10'
Hra se teď přelévá ze strany na stranu a nejsou k vidění větší šance.
16:05'
Jelínek přihrál na hokejku přesně Fronkovi, který byl ve skvělé šanci. Brízgala však zasáhl a puk přikryl.
15:07'
Žukov měl zakrytý výhled, ale Fryovu střelu dokázal chytit a přerušit hru. Bude se vhazovat před jihlavským gólmanem.
14:17'
Jágr dokázal vybojovat puk ve středním pásmu, ale Plekanec, kterému přihrál, kotouč dobře nezpracoval a ten letěl vedle.
13:19'
Do Pekrovy střely dal hokejku jeden z Kladenských a puk se odrazil do ochranné sítě.
13:04'
Kladno přesilovku nedokázalo využít a Jihlava hraje opět v pěti.
12:52'
Marosz nedokázal nalézt škvíru mezi tyčí a Žukovem a hra je přerušena.
11:51'
Plekancovu střelu na bližší tyč vykopl Žukov jen špičkou betonu.
11:21'
Jihlava se však osvobozuje a Kladno tak musí hledat znovu útočné pozice.
11:05'
To také vyhrává vhazování a drží si pásmo.
11:04'
První přesilovku zápasu si zahraje Kladno.
11:04'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Chlubna – 2 min., vysoká hůl).
10:18'
A dopředu se ženou hosté, ti však ztrácejí puk a na druhou stranu jede Kladno. Jejich střelu však Žukov viděl a zastavil.
09:40'
Zacharčukova střela od modré letěla jen mimo branku.
09:10'
A opět Kladenští nezvládli zpracovat puk a píská se zakázané uvolnění.
08:57'
Odpískáno zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Brízgalovou brankou.
08:30'
Frye a Jelínek teď dobře padli do střel Jihlavy.
07:20'
Matěj Pekr z levého kruhu nastřelil tvrdou ránu na kladenského gólmana, ten však puk chytá do náruče a přerušuje hru.
07:08'
Na druhé straně zahrozilo Kladno, ale Hlava nepřešel přes jihlavské obránce a dalším kladenským střelcům se také nepovedlo překvapit Žukova.
06:28'
Skvělá možnost pro Jihlavu, ale Brízgala tentokrát svůj tým podržel.
04:37'
A Jihlava otevírá skóre zápasu! Matěj Pekr poslal puk křížem na DANIELA BUKAČE, který z levého kruhu trefuje kotouč pod Brízgalovými betony. Asistence: Matěj Pekr.
04:00'
Dopředu se žene Račuk, ale spoluhráč, kterému přihrál, také trefuje puk pouze mimo branku.
03:40'
Lichanec sám před Brízgalou přestřelil.
03:17'
Bude se vhazovat ve středním pásmu.
02:00'
Teď se Jihlava usadila v útočném pásmu a Brízgala se po dlouhé pauze, kterou za sebou má, mohl zaskvět zákroky.
01:00'
Hlava zkoušel obkroužit jihlavskou branku, ale Žukov si stranu branky pohlídal.
00:25'
Hra začíná stejně jako včera a Rytíři jako první útočí na třetině soupeře.
00:01'

Rytíři Kladno: Brízgala (Košarišťan) – Frye, Mikliš, Snuggerud, V. Sorokin, Suchánek, S. Zacharčuk – Machala, Plekanec (C), Jágr (A) – Marosz, Filip, Račuk (A) – Melka, Pitule, Hlava – Š. Jelínek, Machač, Kubík – Bílek.

HC Dukla Jihlava: Žukov (Jan Brož) – D. Kolář (A), Bukač, Dundáček, Mareš, Bilčík, Strejček, A. Dvořák – T. Harkabus, Fronk, Illéš – Čachotský (C), Lichanec, T. Havránek – Jiránek, M. Zadražil, Pekr – Chlubna, Čermák, Vítězslav Brož.

Rozhodčí: Zubzanda, Šindel – Maštalíř, Bohuněk.
První zápas finále play off dopadl lépe pro HC Dukla Jihlava. Ta dokázala na ledě Kladna jít první do vedení, a i když po zbytek zápasu vždy dotahovala, zápas došel až do prodloužení. Z toho se odehrály sotva dvě minuty a bylo rozhodnuto. Rozhodující trefu utkání obstaral Peter Lichanec po přihrávce Vlastimila Bilčíka.