To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám dobrou noc, pokud po probdělé noci strávené u NHL právě jdete spát, nebo dobré ráno, pokud právě vstáváte. S dalšími online přenosy se s vámi loučím na počtenou!
Hvězdy utkání:

1. Ryan KESLER (VAN) 2+0, 5 střel, čas na ledě 23:16
2. Raffi TORRES (SJS) 1+0, 4 střely, čas na ledě 20:07, vítězný gól v prodloužení
3. Patrick MARLEAU (SJS) 1+0, 3 střely, čas na ledě 24:07, vyrovnávací gól v poslední minutě základní hrací doby

Nejvíce času na ledě:Alexander Edler 28:17 – Dan Boyle 24:22

Branky a nahrávky: 41. Kesler (H. Sedin, D. Sedin), 48. Kesler – 14. Thornton (Stuart, Burns), 60. Marleau (Boyle, Pavelski), 66. Torres (Burns). Rozhodčí: Kowal, Watson – Miller, Wheler. Diváci: 18910 (vyprodáno)
Nejenže si Canucks nechali už skoro vyhraný zápas vyrovnat 55 vteřin před koncem, nakonec hráči Vancouveru nezvládli ani následné prodloužení, které v čase 65:31 rozhodl Raffi Torres.

Do utkání vstoupili lépe právě hráči Sharks, kteří se ve 14. minutě ujali vedení zásluhou důrazu Joe Thorntona, který dorazil za Luongova záda puk po střele Stuarta od modré čáry. Domácí dlouho dobývali Niemiho svatyni až konečně smůlu protrhl na začátku třetí třetiny v přesilové hře dělovou ranou od modré čáry Ryan Kesler. Stejný hráč byl i u další branky, kterou podobným způsobem ve 48. minutě dal výsledku podobu 2:1. Canucks ale vedení neudrželi, 55 vteřin před závěrečnou sirénou se prosadil Patrick Marleau a šlo se do prodloužení, které jak už je psáno výše rozhodl v 66. minutě Raffi Torres.

Sharks tak navázali na svůj středeční úspěch z prvního zápasu a po utkáních na ledě Vancouveru se ujímají vedení v sérii 2:0, další zápasy se hrají v Kalifornii v HP Pavilion na ledě San Jose. Nejdříve se hraje v neděli, poté v úterý. Do Vancouveru se v případě výhry Canucks alespoň v jednom ze zápasů vrátí série ve čtvrtek.

San Jose právě vstřelilo branku!
Další těžká pilulka, kterou musí snést jak domácí hráči, tak i fanoušci! Hosté ujeli do přečíslení dva ne jednoho, Burns skvěle načasoval přihrávku na RAFFIHO TORRESE, který nedal Luongovi vůbec žádnou šanci! Asistence: Brent Burns.
64:54
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění, hráči, co jsou na ledě v dresu Sharks toho mají opravdu dost. Také proto si hostující kouč bere oddechový čas.
64:45
Hosté jsou pod tlakem, Edlerova střela byla tečovaná, puk skončil ale těsně vedle branky.
64:15
Niemi se štěstím zkrotil nahození Garrisona.
63:20
Luongo předvedl několik skvělých zákroků! Na zkušeného brankáře domácího týmu nevyzrál ani Pavelski, ani Wingels s Desjardinsem.
62:31
Zakázané uvolnění Sharks, hra je na začátku prodloužení hodně kouskovaná, je znát, že ani jeden z týmů nechce udělat žádnou chybu.
62:03
Lapierrova střela sražena do rohu, Kosatky nicméně pokračují v tlaku.
61:37
Luongo měl nyní obrovské štěstí, že mu puk po Burnsově skryté střele zůstal mezi betony.
61:11
Za Niemim zvonilo břevno! Po nahození z levé strany se ozvala konstrukce branky.
60:51
Marleau se neprosadil přes Edlera.
60:26
Icing domácích.
60:14
Úmyslný ofsajd domácích, hra se přesouvá až před Luonga.
60:01
První prodloužení začne přibližně v 6:56.

Statistiky hráčů po třetí třetině:

Nejvíce střel: Jason Garrison, Alexandre Burrows a Ryan Kesler 5 – Brent Burns 4
Nejvíce času na ledě: Alexander Edler 26:00 – Dan Boyle 22:57
Třetí třetina nabídla mnoho zajímavých věcí. Na začátku se za zbytečný zákrok poroučel na trestnou lavici Andrew Desjardins, domácí konečně přesilovou hru zužitkovali a zásluhou Ryana Keslera srovnali. Kesler se poté ve 48. minutě předvedl tvrdou bombou po zbytečné ztrátě puku v podání dvojice Boyle-Pavelski, Niemi neměl šanci a Vancouver otočil stav zápasu na 2:1. Když už to vypadalo, že domácí srovnají stav série na 1:1, zaúřadoval Patrick Marleau, který 55 vteřin před závěrečnou sirénou srovnal na 2:2. O vítězi dnešního druhého utkání tak bude muset rozhodnout prodloužení.
60:00
59:41
Kosatky v ofsajdu.
59:25
Domácí se ještě snaží rozhodnout.
59:05
Hosté to zvládli! Přihrávka směřující na Torrese se odrazila od Luonga za jeho záda, puku si jako první všiml PATRICK MARLEAU, který tak srovnává skóre na 2:2! Asistence: Dan Boyle a Joe Pavelski.
58:38
Higgins netrefil prázdnou branku,hosté rychle berou puk a peláší do útočné třetiny.
58:24
Niemi je na střídačce, Žraloci hrají v šesti!
58:00
Kesler nejdříve netrefil puk vůbec, poté ho poslal bekhendem mimo branku.
57:37
Kesler nahazuje do útočného pásma, domácí hráči jsou dobře srovnaní ve středním pásmu, Žraloci to budou mít velmi těžké.
57:05
Tentokrát byl Marleau u puku jako první, icing se tak nepíská. Žraloci nicméně ztrácí kotouč a musí opět dozadu, čas jim velmi rychle utíká.
56:44
Zakázané uvolnění Sharks.
56:20
Žraloci vyhnáni za svou branku, kde se budou snažit rozjet nový útok.
55:47
Bratři Sedinové ujeli do brejku dva na jednoho, Henrik Sedin pálil pouze do Niemiho, poté navíc do hostujícího brankáře narazil.
55:08
Gól uznán není, Torres dostrkal kotouč do branky až po odpískání.
55:08
Každopádně sudí se jdou poradit s videorozhodčím.
55:08
Luongo vytáhl puk z branky, tam se ale dostal až po odpískání, když do něj natlačili hostujícího útočníka.
54:37
Luongo krotí nahozený puk ze středního pásma.
54:21
Higgins střílel z levé strany, branku minul, hosté poté posílají kotouč na zakázané uvolnění.
54:05
Hra má obrovský náboj, hraje se téměř bez přerušení.
53:10
Andrew Desjardins trefil z levého kruhu tyč Luongovy branky! Domácí brankář byl poté hodně mimo branku a na brankové čáře za něj museli zasahovat ještě obránci.
52:37
Burrows se snažil jednou rukou přisunout puk Danielu Sedinovu, obránci San Jose ale dobře zasáhli.
51:53
Stuart našel před brankou Burnse, který netrefil kotouč tak, jak by si to sám přál.
51:22
Luongo raději pokryje kotouč ve své lapačce než aby riskoval špatnou rozehrávku.
50:55
Lapierrova střela až k Niemimu nedoputovala, dopředu mohou jít Žraloci.
49:59
Zakázané uvolnění hostů.
49:22
Luongo nemusel zasahovat proti střele z levé strany, puk skončil hodně mimo tři tyče.
48:45
Nyní je zase řada na hostech, na kterých je ihned vidět, že už nemohou na nic čekat.
48:00
Domácí fanoušci ženou svůj tým za dalším gólem, Niemi krotí střelu Raymonda.
47:06
Vancouver právě vstřelil branku!
Zvýšená aktivita domácích přece jen nese ovoce! Pavelski nezpracoval přihrávku od Dana Boylea, puk se dostal k RYANU KESLEROVI, který tvrdou bombou z vrcholu pravého kruhu prostřelil Niemiho, dnes už podruhé! Bez asistence.
46:34
Burrows zastaven na modré čáře pro ofsajd, bylo to velmi těsné, sám si ani nedovolím konstatovat, jestli to opravdu ofsajd byl nebo ne, domácí hráči se ale na rozhodčí čílí.
45:43
Bieksa je na ledě, Canucks hrají v plném počtu.
45:30
Žralokům se tato početní výhoda vůbec nedaří, provinili se dalším postavením mimo hru.
45:02
Domácí mohli postupovat do přečíslení dva na jednoho, Hansen ale zvolil razantní zakončení, které Niemi vyráží do rohu.
44:37
Burns dělal, co mohl, aby udržel svůj tým v útočném pásmu, puk už ale vycestoval do středního pásma, a tak je odpískán ofsajd.
44:26
Střela Patricka Marleaua sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude po Luongově levici.
43:55
Burrows se v oslabení prohnal až do zakončení, z úhlu ale na Niemiho nevyzrál.
43:43
Kevin Bieksa zametl s dotírajícím Loganem Couturem, bohužel pro domácí ale vidí dvouminutový trest za hrubost.
43:35
Niemi si nyní neporozuměl se svými obránci a málem z toho domácí vytěžili branku, finský brankář Sharks se ale stihl vrátit do branky.
42:54
Roy hledal před brankou Raymonad, puk proskotačil napříč pásmem až na druhou stranu.
42:16
Keslerův další pokus končí na Niemiho chráničích.
41:45
Nabuzení hráči domácích se nechtějí spokojit pouze s vyrovnáním, dopředu je navíc žene celá hala.
40:59
Domácí konečně našli recept na Niemiho! Přesilovková kombinace, kde si puk vyměňovali bratři Sedinové s Burrowsem, skončila střelou RYANA KESLERA od modré čáry, Niemi nemohl nic vidět a domácí tak srovnávají skóre! Asistence: Henrik Sedin a Daniel Sedin.
40:39
Přesilovka pro domácí, Andrew Desjardins je vyloučen za podražení.

Nejvíce času na ledě: Alexander Edler 17:52 – Patrick Marleau 14:22
Druhá třetina sice žádnou branku nenabídla, rozhodně jsme se ale nemohli nudit. Od začátku druhé dvacetiminutovky Kosatky výrazně přidaly na aktivitě, z čehož také pramenilo celkem 14 střel. Šance byly k vidění na obou stranách, a to zejména v první polovině druhé třetiny. Thornton v dobré pozici nastřelil tyč, Pavelski se už radoval z gólu, který ovšem nedal. Na druhé straně se musel hodně ohánět Antti Niemi, který zlikvidoval několik nebezpečných střel a akcí domácích hráčů. Po čtyřiceti minutách hry tak Žraloci stále vedou 1:0.
40:00
39:44
Zakázané uvolnění hostů, Niemi ještě musí být ve střehu.
38:44
Pavelski pálil ihned po otočce zpoza branky, minul ovšem zařízení.
37:11
Žraolkům byla odpískána přihrávka rukou, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
36:55
Domácím byl nyní odpuštěn faul, Edler totiž zasáhl zcela evidentně Shepparda hokejkou do obličeje.
36:10
Hosté v ofsajdu.
35:48
35:33
Wingels je na ledě, Kosatky svou početní výhodu nevyužily.
35:03
Garrisonova dělovka byla tak tvrdá, že puk hodně rychle vycestoval podél mantinelu až do středního pásma.
34:37
Burrows natlačil puk do brankoviště, kde stál Daniel Sedin, Niemi si ale puk stáhl pod sebe a rozhodčí přerušil hru.
34:05
Niemi zatím nemusel zasahovat, puky ale létají kolem něj hodně nebezpečně.
33:33
Po ostrém souboji u mantinelu je za zákrok na Keslera vyloučen Tommy Wingels, faul posouzen jako hra vysokou holí.
33:08
Pavelski dorážel z bezprostřední blízkosti Luonga, ten je v posledních momentech hry pod velkým tlakem.
32:17
Wingels dorážel puk po odrazu od zadního hrazení, Luongo si na jeho dorážku počkal. Poté se strhla v brankovišti Canucks šarvátka, do které se zapojili všichni hráči na ledě.
31:50
Další skvělý zákrok Niemiho, který zastavil zvláštně se odražený puk před jeho branku.
31:30
Torres se nyní málem ač nechtíc dostal do šance, puk mu ale ujel příliš daleko.
30:35
Oba týmy už jsou také v plném počtu, což trochu zaniklo při šancích San Jose.
30:35
Raffi Torres měl před sebou odkrytou branku, trefil ale pouze skvěle se přesunuvšího Luonga, kterému nyní aplauduje celá hala!
30:21
Couture se pokusil překvapit Luonga střelou na přední tyč, domácí brankář připraven.
29:44
Další pokus na Niemiho vyslal Jason Garrison, finský brankář v barvách Sharks je dnes ale skvělý.
29:21
Tvrdá rána Jannika Hansena končí mimo tři tyče.
28:22
Přesilovka Canucks ale netrvala dlouho, za zdržování hry je vyloučen Henrik Sedin, který zalehl kotouč na vhazování.
28:18
Canucks si zahrají první přesilovou hru v dnešním zápase! Brent Burns je vyloučen za podražení.
28:00
Hráči Vancouveru opravdu zatápí pod ohněm, je snad otázkou času, kdy vstřelí branku.
27:05
V další šanci Kassian, Niemi opět pozorný.
26:40
Další šance Kosatek, Andrew Ebbett se řítil skoro sám na Niemiho, který ale jeho střelu vyrazil.
26:08
Joe Pavelski se prohnal po levé straně a dostal se až do zakončení, dokonce se začal radovat, puk ale v brance nebyl.
25:43
Kesler se snažil skrýt svou střelu za obránce, to se mu podařilo, Niemi i tak ale dokázal zakročit, následná dorážka končí mimo branku.
25:12
Raffi Torres se ocitl v ofsajdu.
24:50
Luongo v pohodě vyráží střelu Brenta Burnse, dopředu už opět míří hráči Canucks.
24:21
Žraloci se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.
23:55
Domácí vstoupili do druhé třetiny výrazně lépe než jejich soupeř, který je pod velkým tlakem.
22:56
Další příležitost domácích! Daniel Sedin měl před sebou poloprázdnou branku, puk ale skončil někdo pod Niemim, který nyní opravdu čaruje!
22:42
Velká šance také na druhé straně, Burrows, který se už vrátil z trestné lavice, uháněl s Hansenem do přečíslení dva na jednoho. Střela Burrowse ale skončila na Niemiho chráničích.
21:57
Joe Thornton měl před sebou prázdnou branku, puk ale nedokázal mezi tři tyče vměstnat, po jeho ráně z první zazvonila pouze konstrukce branky!
21:33
Luongo kryje Thorntonovu dělovku, Žraloci pokračují v tlaku v útočném pásmu.
21:10
Luongo s problémy vyrazil střelu Logana Couturea.
20:32
Třetí přesilovka pro hosty v dnešním utkání za nedovolené bránění brankáře je vyloučen Alexandre Burrows.
20:25
Niemi pokryl kotouč před dojíždějícím Royem, kterého poté zpacifikovali hostující obránci.

Nejvíce střel: 4 hráči 1 – Joe Thornton a T. J. Galiardi 2
Nejvíce času na ledě: Alexander Edler 9:40 – Joe Pavelski a Patrick Marleau 7:20
První třetina nabídla velmi rychlý hokej plný tvrdých střetů. Hodně málo se hra přerušovala, což pomohlo velkému nasazení všech hráčů. V první dvacetiminutovce padla pouze jedna branka, když se ve 14. minutě prosadil v předbrankovém prostoru Joe Thornton, který dorazil za Luongova záda nahození Brada Stuarta od modré čáry. Kosatky tak budou mít co dělat, aby odvrátili dvouzápasové manko v sérii.
20:00
19:57
Hansen nemá ponětí o čase, bohužel pro něj už nestihne vystřelit.
19:00
Luongo si počkal na odražený kotouč od zadního hrazení po střele Dana Boyla.
18:42
Odpískána přihrávka rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.
18:20
Brad Stuart skvěle vybruslil s pukem z vlastní obranné třetiny i přesto, že měl na svých zádech dva protihráče.
17:15
Kassian hrubě pokazil rozehrávku v obranném pásmu a mohl být hodně rád, že se puk nedostal k volnému Patricku Marleauovi.
16:38
Alberts je na ledě, domácí hrají v plném počtu.
16:24
Až nyní musel Luongo předvést zákrok proti střeleckému pokusu Kennedyho.
16:05
A opět míří kotouč pryč z obranného pásma Canucks, Žralokům se tato početní výhoda vůbec, ale vůbec nedaří.
15:50
Puk opět směřuje až k Niemiho brance.
15:25
Domácí se brání skvěle, hraje se v obranném pásmu Sharks.
14:38
Andrew Alberts je vyloučen za krosček.
14:20
Tvrdá rána Albertse od modré čáry končí na zadním hrazení.
13:22
Hostům se nyní vyplatil důraz před brankovištěm, po vyhraném vhazování nahazoval Stuart puk na branku, kde se k dorážce dostal JOE THORNTON, který napodruhé nakonec překonal Luonga! Asistence: Brad Stuart a Brent Burns.
13:11
Luongo si pohlídal WIngelsovu střelu na přední tyč.
12:20
Série tvrdých střetů u mantinelu končí ohromným aplausem publika, to je play off jak má být!
11:44
Domácí fanoušci nyní zuří, protože rozhodčí přerušil nadějně se vyvíjející akci Vancouveru kvůli údajné přihrávce rukou.
11:11
Puk se odrazil mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
10:51
Zakázané uvolnění Kosatek, hra se stěhuje opět před Luonga.
10:22
Luongo teď asi ani neví jak zastavil střelu Brada Stuarta.
10:02
Niemi pokryl kotouč před dojíždějícím Lapierrem.
09:34
Burrows z úhlu vůbec netrefil zařízení.
09:00
Daniel Sedin nebyl moc koncentrován na hru, v dobré pozici nedokázal usměrnit puk do branky.
08:13
Garrison je na ledě, domácí hrají v plném počtu, za toto oslabení je potřeba pochválit jak Roberta Luonga v brance, tak skvěle bránícího Kevina Bieksu.
07:45
Domácí opět vyhazují.
07:18
Obrovská šance Žraloků! Couture našel volného Galiardiho, který se uvolnil kličkou do forhendu, na Luonga ale nevyzrál!
07:06
Bieksa odvádí skvělou práci v oslabení a osvobozuje svůj tým, který může vystřídat.
06:40
Thornton nebyl zcela připraven na přihrávku od Marleaua, kdyby měl hokejku na ledě, mohl střílet do poloprázdné branky.
06:13
Bude se poprvé v dnešním utkání vylučovat, Jason Garrison je vyloučen za krosček.
05:58
Niemi s problémy krotí střelu Raymonda.
05:30
Zatím se minimálně přerušuje, Žraloci bojují o puk v rohu kluziště.
04:41
Niemi nyní vůbec nevěděl, jak se před ním mohl ocitnou puk, který na něj nahodil Higgins.
03:48
Henrik Sedin přenechal puk v mezikruží Kevinu Bieksovi, jehož střela končí na zadním hrazení.
03:03
Icing Sharks přesouvá hru zpátky před Niemiho.
02:17
Od začátku má dnešní utkání velký náboj.
01:35
První přerušení hry, vhazovat se bude před Luongem.
01:02
Žraloci se osvobodili pouze za cenu vyhození, Edler si ale tak dlouho hrál s pukem za brankou, až ho o něj Marleau připravil.
00:35
Lajna bratrů Sedinů se hned v úvodu utkání dostává do velkého tlaku!
00:01
Oba týmy jsou na ledě, zní obě státní hymny.

Vancouver Canucks: Luongo (Cannata) – Bieksa, Edler, Garrison, Hamhuis, Corrado, Alberts – Burrows, H. Sedin, D. Sedin – Kesler, Roy, Higgins – Hansen, Lapierre, Raymond – Kassian, Ebbett, Weise

San Jose Sharks: Niemi (Greiss) – Boyle, Irwin, Braun, Vlasic, Hannan, Stuart – Kennedy, Couture, Marleau – Burns, Thornton, Galiardi – Wingels, Pavelski, Torres – Burish, Sheppard, Desjardins

Rozhodčí: Kowal, Watson – Miller, Wheler.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého ledního hokeje, v úterý začalo v zámořské NHL play off, v rámci prvního kola dnes změří síly hráči Vancouveru Canucks a San Jose Sharks. První utkání série skončilo vítězstvím Žraloků ze San Jose v poměru 3:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:05.