Play-off Hokejové Ligy mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Frölunda - 4. prosince 2018   18:00

Frölunda

Dnešnímu utkání přihlíželo 3390 diváků, což je poslední informace, kterou vám dlužím. Děkuji za pozornost a někdy příště na počtenou.
Třetí třetina již žádnou branku nepřinesla. Více na kotouči byl hostující celek, ovšem modrobílí několikrát zahrozili, jenže branku se jim vsítit nepovedlo. Lepší pozici pro odvetu si tak vytvořili severský celek. Odveta je naplánována na 11.12.
Nejlepšími hráči utkání jsou vyhlášeni Lukáš Dostál a Patrik Carlsson.
59:11'
Domácí hráči vyhazují puk do středního pásma a jdou střídat. Odehrává se poslední minuta utkání.
57:32'
Luboš Horký byl v dobré příležitosti, když dostal puk na levou stranu hřiště a střelou nad levé rameno vyzkoušel Gustafssona, jenž si připisuje těžký zákrok.
56:30'
Puk putuje ve středním pásmu od jednoho týmu k druhému.
55:42'
Mikyska prověřil hostujícího gólmana, jenž byl pozorný. Hosté jsou v plném počtu.
54:46'
Karel Plášek nahodil puk za branku Frölundy, kde si jej zastavil brankář a následně jeho spoluhráč vyhodil kotouč.
53:57'
Kometa se usídlila v útočném pásmu, ale nepřesná kolmice umožnila soupeři vyhodit.
53:41'
Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Westerholm Po. – 2 min., příliš mnoho hráčů).
53:41'
Brňané převedli pohlednou akci, kterou zakončil střelou Radim Zohorna a trefil vzdálenější pravou tyč hostující brány!
52:45'
Karel Plášek ukázal svou rychlost přebruslil tři soupeře, ale ten poslední mu dokázal zasáhnout do připravované střely.
51:31'
Westerholm z levého puntíku pro vhazování vyslal střelu zápěstím a trefil masku Dostála, puk se odrazil do brankoviště, odkud jej domácí obrana dostala do bezpečí.
51:10'
Kometě se povedlo vyhodit kotouč do bezpečí.
50:31'
Genoway napálil u blízkosti Radima Zohornu, který ztratil rovnováhu, ale rychle se vrátil na svou pozici.
49:45'
Rakhshani vypálil z levé strany hřiště a Dostál musel puk vyrazit do ochranné sítě.
49:42'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Meluzín – 2 min., příliš mnoho hráčů).
48:45'
Švédský celek svírá Kometu ve svém pásmu, ale brněnský brankář drží svůj tým.
48:06'
Lindström vyslal dělovku od modré čáry, ale i tento pokus Dostálo vyrazil.
47:03'
Lukáš Dostál zastavil další pokus hostů maskou a následnou dorážku vyrážečkou.
46:36'
Domácí hráči předvedli dobrý přechod do útočného pásma a švédský brankář přerušuje hru.
45:36'
Friberg si nabruslil do pásma středem hřiště a vyslal střelu zápěstím. Dostál puk viděl a předvedl efektní zákrok lapačkou.
45:16'
Bude se vhazovat v útočném pásmu Frölundy po zakázaném uvolnění Brna.
44:13'
Mustonen využil práce spoluhráče a s pukem se dostal před Dostála, který si vyjel a znemožnil mu lepší zakončení.
43:20'
Štencel pálil bez přípravy z levého kruhu, letící kotouč trefil hokejku obránce, takže Gustafsson nemusel zasahovat.
42:25'
Kusko chtěl vyslat Meluzína do útoku, jenže trefil hokejku Švéda a puk úplně změnil směr.
41:34'
Pláškovi přeskočil puk hokejku a dostal se k němu Westerholm, kterého velice rychle domácí obrana obrala o pryž.
40:38'
Radim Zohorna nabral rychlost na pravém křídle, natlačil se na brankáře a zkusil zasunout puk na vzdálenější tyč, což se nepovedlo.
40:04'
Závěrečnou část hry začínají v útočném pásmu Švédové. Lukáš Dostál však dalším jistým zákrokem hru přerušuje.
40:01'
V prostřední části hry padly tři branky a všechny do domácí sítě. Hned v úvodu třetiny se prosadil v přesilové hře svým druhým gólem Carlsson. Poté měl velkou šanci Karel Plášek, který svou střelou poslal puk na horní tyčku, puk se odrazil na brankovou čáru, ale gól z toho nebyl. Vzápětí na druhé straně se prosadil Rosseli-Olsen a gólový účet třetiny uzavřel Stålberg. V závěru třetiny mohl snížit z trestného střílení Jan Hruška, ale přízemní střelou si na Gustafssona nepřišel.
40:00'
39:10'
Kometa v poslední minutě uzavřela soupeře v útočném pásmu, kotouč si vzal Štencel, ale nezakončil.
38:13'
Modrobílí jsou v plném počtu, bude se vhazovat před Dostálem.
37:12'
Jan Hruška se rozjel pomalejším tempem, dostal se do mezikruží a vystřelil po ledě na levou stranu branky, kde měl Gustafsson svůj beton.
37:12'
Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Fagemo – trestné střílení, sekání).
37:01'
Jan Hruška jel unikl v oslabení, ale nezakončil k vůli faulu. Kometa pojede trestné střílení!
36:35'
Dostál kryje pokus hráčů v červeném, bude se vhazovat po jeho levici.
36:05'
Brňané ihned po vyhraném vhazování vyhazují puk až na druhou stranu hřiště.
35:54'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Schaus – 2 min., vysoká hůl).
35:04'
Souboj o puk v obranném pásmu Brna vyhráli hosté. Ekbom vyslal přízemní střelu na branku a trefil brusle obránce.
34:20'
Kometa je v plném počtu a hned je nebezpečná v útočném pásmu. Gustafsson musel řešit pokus Dočkala nad vyrážečku.
33:39'
Westerholm připravil puk pro svého spoluhráče, který se však netrefil do kotouče, kdyby ano, tak zakončuje do prázdné brány.
33:20'
Švédský celek se dopustil zakázaného uvolnění, takže se bude vhazovat po pravici hostujícího brankáře.
33:05'
Samuel Fagemo si vyžádal touš na pravém křídle, puk dostal a vypálil jej přesně do tyče. Lukáš Dostál má dnes dobře postavenou branku.
32:29'
Pathrik Westerholm napřáhl na levé straně hřiště, ale Dostál podržel svůj tým jistým zákrokem a přerušuje hru.
31:55'
Kometa se nadále brání ve čtyřech. Po vhazování před Dostálem zvonila horní tyč.
30:54'
Frölunda právě vstřelila branku!
Hosté dvojnásobnou přesilovou hru využívají. Ryan Lasch našel CHAYE GENOWAYE, který si vyjel na vrchol levého kruhu pro vhazování a střelou nad levé rameno překonal Dostála. Asistence: Ryan Lasch, Patrik Carlsson.
30:33'
Hosté utahují smyčku před Dostálem.
30:12'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Kučeřík – 2+2 min, vražení na hrazení).
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Malec – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Moverare – 2 min.).
30:12'
Zřejmě to bude dvojnásobné oslabení, což vyvolalo emoce na hřišti i v hledišti.
29:25'
Hosté budou hrát přesilovou hru. Zatím drží kotouč v útočné třetině.
28:40'
Brněnští hráči předvedli tlak do branky, ale švédský brankář dokázal udržet kotouč před brankovou čarou.
27:21'
Místo vyrovnání je tu branka hostujícího týmu. Puk si vzal Max Friberg, přešel do útočné třetiny a puk předal na MATSE ROSSELI-OLSENA, který svižnou střelou překonal Lukáše Dostála. Asistence: Max Friberg, Joel Mustonen.
26:00'
Karel Plášek se dostal do úniku, který zakončil do betonu brankáře, ale puk se k němu odrazil a Plášek jej ihned znovu vyslal na branku. Puk se odrazil od břevna na brankovou čáru. Což potvrdil i videorozhodčí.
24:28'
Hruška nabral rychlost na pravém křídle a vypálil na hostujícího brankáře, ten pouze vyrazil a Hruška poslal puk před branku, kde číhalo několik hráčů. Nakonec puk vyslal na branku Bartejs, ale branku minul.
24:08'
Přechod Frölundy do útočného pásma nebyl dle regulí, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.
23:31'
Plášek získal touš a poslal jej do středního pásma, jelikož byl na ledě dlouho, tak odešel na střídačku.
22:50'
Sigalet se vybruslil nad kruhy, dostal přihrávku, ale jeho střela minula horní tyč.
21:42'
Brněnští hokejisté vydolovali kotouč z pravého rohu za brankou hostů. Dočekal vystřelil po ledě, ale jeho pokus bez problému Gustafsson vyrazil.
20:17'
Hosté využívají zkraje druhé třetiny pokračující přesilovou hru. Ryan Lasch se prosmýkl na pravý kruh pro vhazování a přihrál do mezikruží na PATRIKA CARLSSONA, který nechytatelně poslal puk do levého horního rohu Dostálovy brány. Asistence: Ryan Lasch, Chay Genoway.
20:01'
První třetina je minulostí a stav je nerozhodný 1:1. Do úvodního tlaku se dostali hostující celek, ale Kometa brzy vyrovnala krok a vsítila první branku, o kterou se v přesilovce postaral Bedřich Köhler. Brňané těžili ze vstřelené branky a dostávali se od dalších šancí. V závěru třetiny přišel trest Kuska, kterého využil Carlsson, jenž dvacet šest sekund před první sirénou vyrovnal. Druhá perioda začne v 18:47.
20:00'
19:34'
Frölunda těsně před koncem třetiny srovnává stav utkání. Hosté kombinovali na malém prostoru, puk se dostal za branku na Lundqvista, který našel na pravém kruhu PATRIKA CARLSSONA, jenž prostřelil Lukáše Dostála střelou zápěstím. Rána byla ještě zřejmě tečována od domácího obránce. Asistence: Joel Lundqvist, Rhett Rakhshani.
18:44'
Kometa znovu vyhazuje puk z obranné třetiny, zatím hraje oslabení výborně.
18:17'
Lukáš Dostál přerušuje dlouhou akci hostů a vysloužil si potlesk z tribun.
17:49'
Carlsson dostal puk před Dostála, kde čekal jeho spoluhráč, ale puk nedokázal zasáhnout.
17:43'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Kusko – 2+2 min, vražení na hrazení).
16:11'
Brněnští hokejisté vystihli přihrávku ve svém pásmu a vydali se do situace tři na dva. Malec dostal puk na Meluzína, který vystřelil z pravé strany hřiště a Gustafsson měl se střelou problémy. Švédský brankář si není v dnešním utkání příliš jistý.
15:27'
Obrovská chyba v obraně hostů! Kotouč se dostal na Martina Dočekala, jenž byl úplně sám před brankářem, jenže přestřelil!
14:53'
Teď už se přechod do útočného pásma povedl a Mallet se dostal do dobré palebné pozice z mezikruží, ale Gustafsson si vyjel a ránu chytil.
14:26'
Brněnští hokejisté se málem dostali do úniku tři na dva, ale Mallet nepřesně přihrál Hruškovi na modré čáře.
13:47'
Silvester Kusko napadal hostující rozehrávku a málem vybojoval kotouč v nebezpečné situaci před soupeřovou brankou.
13:31'
Rosseli-Olsen vyzkoušel pozornost Dostála z nulového úhlu. Brněnský brankář se natlačil na svou tyčku, kterou tím dostal ze své pozice, takže je hra přerušena.
12:35'
Barinka nepřesně přihrál na modré čáře Malcovi, ale Kometa aktivnější než severský soupeř.
11:21'
Mallet obešel při nájezdu do útočné třetiny dva obránce a následně naservíroval skvělou přihrávku na Martina Dočekala, který z levého kruhu pro vhazování pálil těsdně nad.
09:57'
Kometa právě vstřelila branku!
Kometa jde v přesilové hře do vedení. Karel Plášek našel přes šíři hřiště Dalimila Mikysku, který se na modré čáře nerozpakoval a puk vypálil na branku. Gustafsson nejistým zákrokem puk vyrazil před sebe, dotírající Radim Zohorna procpal puk za jeho záda a BEDŘICH KÖHLER jej dostal do prázdné branky. Asistence: Dalimil Mikyska, Radim Zohorna.
09:09'
Plášek se snažil najít Zohornu u levé tyčky, jenže do přihrávky vložil hůl jeden z hostujících hráčů a Frölunda se nakonec osvobozuje,
08:09'
Bartejs zachytil vyhození z útočného pásma a Kometa svírá obrannou čtyřku, zatím je to bez střelby.
07:31'
Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Rosseli Olsen – 2+2 min, sekání).
06:16'
Dočekal se pokoušel nadvakrát dostat přes modrou čáru, jenže obě nahození skončili na hráči v červeném.
05:21'
Hosté se dostali od své branky jedním posunutím až do útoku, kde však puk vystihl hráč Brna.
04:51'
Ponthus Westerholm dlouho míchal s pukem za brankou Dostála, následná přihrávka byla zablokována mimo hřiště.
04:40'
Genoway vystřelil od modré čáry a Dostál si připisuje jistý zákrok.
04:07'
Frölunda je v plném počtu a plynule přešla do útočné třetiny.
03:14'
Plášek dlouho bojoval o puk na pravém mantinelu v útočné třetině, jenže následně mu nevyšlka přihrávka na modrou čáru a ke kotouči se dostali hosté.
02:47'
Kometa začíná druhou polovinu polovinu přesilovky od vlastní brány.
01:50'
Bartejs našel před brankou Malleta, kterému byla zablokována hokejka, takže nemohl zakončit.
01:50'
Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Westerholm Po. – 2 min., sekání).
01:17'
Kometa se usídlila v útočném pásmu a kombinuje u modré čáry.
00:32'
Jan Hruška dostal kotouč z obranného pásma, Frölunda se rychle dostala do útočné třetiny a následovalo zakázané uvolnění.
00:05'
Úvodní vhazování vyhrál hostující celek, který ihned nahodil kotouč do útočného pásma, kde jej přebírá Kometa.
00:01'
V DRFG areně dozněla hymna Ligy mistrů, teď přijdou na řadu státní hymny obou zemí.
Na ledovou plochu nastupuje domácí Kometa, která má v tomto týdnu náročný program, takže se do hry dostávají i nadějní mladíci, třeba takový Tadeáš Král zažije premiéru v modrobílém dresu.

HC Kometa Brno: Dostál (Vejmelka) – Štencel, Schaus, Barinka (A), Mikyska, Malec (C), Kučeřík, Kowalczyk, Bartejs – Horký, Hruška, Mallet – Dočekal, Zohorna, Köhler – Plášek, Süss, Mlynář – Kusko, Král, Meluzín.

Frölunda Indians: Gustafsson (Mattson) – Moverare, Genoway, Ekbom, Lindström, Grönlund, Nørstebø, Sigalet (A) – Lundquist (C), Rakhshani, Lasch – Stålberg, Hjalmarsson (A), Carlsson – Westerholm Pa., Fagemo, Westerholm Po. – Söderlund, Friberg, Mustonen, Rosseli – Olsen.

Rozhodčí: Marc Lemelin, Daniel Stricker (oba Švýcarsko) – Jiří Ondráček, Rudolf Tošenovjan (oba Česko).
HC Kometa Brno
Kometa svou pouť evropskou soutěží začala ve skupině D, kde narazila na švýcarský Zug, německý Berlín, a běloruské Grodno. Brňané si zajistili postup již dva zápasy před koncem skupiny, nakonec skončili na druhé příčce se ziskem devíti bodů. V osmifinále modrobílí narazili na finské Tampere. První utkání se odehrálo v Brně a domácí fanoušci mohli být po utkání navýsost spokojeni, jelikož Kometa vyhrála vysoko 5:1. Odvetné utkání ve Finsku přineslo vyrovnanější hokej s výslednou remízou 5:5.

Nejlepším střelcem Komety je Jan Hruška, který se prosadil v pěti případech a u dalších dvou branek asistoval. Druhé příčce je pak se třemi góly a čtyřmi asistencemi Martin Dočekal.
Frölunda Indians
Frölunda začala svou cestu Ligou mistrů ve skupině A, kde narazila na švýcarský Curych, dánský Aalborg a rakouskou Vídeň. Švédové ve skupině dvakrát padli, nejdříve s Curychem a následně s Vídní. Ovšem zisk 13 bodů zaručil severskému týmu postup z prvního místa.
V osmifinále se Frölunda utkala se švýcarským Luganem, které bylo nepříjemným soupeřem. První utkání ve středu Evropy skončilo remízou 1:1. Odvetný zápas nabídl mnohem více branek a také napínavý hokej. Drama zvládla Frölunda, jež obrátila nepříznivý vývoj a vyhrála 5:4.

Nejvíce kanadských bodů v Lize mistrů si za severský tým i celou soutěž připsal Američan Ryan Lasch, jenž vsítil dvě branky a na dalších dvanáct přihrál. Druhým nejproduktivnějším hráčem týmu je Kanaďan Chay Genoway (3+7).
Příjemný úterní podvečer z DRFG areny, kde se dnes odehraje první čtvrtfinový duel play-off Champions Hockey League. Brněnský tým HC Kometa Brno přivítá jeden z nejlepších evropských celků – švédskou Frölunda Indians, která pochází z Göteborgu a vznikla již v roce 1938. Švédský celek dokázal dvakrát ligu mistrů vyhrát a znovu patří mezi největší favority.