Play-off Hokejové Ligy mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Rauma : Mnichov - 7. prosince 2021   18:00

Mnichov

To je ode mě vše. U dalších zápasu Hokejové Ligy mistrů se těším na počtenou!
Statistické okénko:

Střely na branku: 22:27
Zblokované střely: 6:10
Přesilovky: 4:3
Využití: 0:0
Vhazování: 25:32
Ve třetí třetině hosté skutečně zabrali, díky čemuž se jim podařilo vyrovnat. Oba góly přitom padly díky výbornému důrazu v předbrankovém prostoru. Nejprve dorazil střelu od modré čáry nejlepší střelec mnichovského týmu, Frederik Tiffels, načež se o nerozhodný výsledek postaral taktéž díky úspěšné dorážce Trevor Parkes. Do odvety, která se odehraje v Bavorsku, tak půjdou oba týmy ve stejné pozici.
59:52'
Na poslední zteč se ještě vydal Ylitalo. K nebezpečnější střele se ovšem nedostal.
59:31'
Otočit výsledek ve prospěch Mnichova mohl v poslední minutě Street. Jeho ránu z pravého kruhu však Zagidulin pokryl svojí lapačkou.
58:36'
Vynikajíci bodyček nyní předvedl Hager. Tímto zákrokem zastavil rodící se nebezpečnou kombinaci finského celku.
58:00'
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:55'
Aus den Birken zastavil nahození ze středního pásma a před dotírajícími protihráči raději přerušil hru.
57:00'
Nyní domácí pouze nahodili puk do rohu, kde o něj následně bojovali. Mnichovští však byli úspěšnější a dostali kotouč do bezpečí.
55:57'
Lindroos se snažil proniknout do útočné třetiny, byl však sám proti čtyřnásobné přesile. O kotouč tak poměrně snadno přišel.
55:18'
Kotouč se po zásahu Ilomäkiho ocitl na domácí sttřídačce. Vhazovat se bude před Zagidulinem.
54:59'
Ofsajd Mnichova.
54:05'
Po přerušení hry následuje komerční přestávka.
53:50'
Mnichov právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Ve skrumáži před Zagidulinem se nejlépe zorientoval TREVOR PARKES, který umístil volně ležící kotouč, jenž domácímu brankáři vypadl z výstroje, za jeho záda. Bez asistence.
52:28'
Aus den Birken pouze vyrazil střelu Lindroose, jenž se poté pokoušel i o dorážku. Ta však nakonec nepřišla, jelikož hostující obrana byla u odraženého kotouče dříve.
51:48'
Nepovedená rozehrávka Abta končí zakázaným uvolněním.
50:54'
Boyle se chystal ke střele z mezikruží, avšak puk mu na poslední chvíli přeskočil hůl. Pokus o následný útok zastavil hvizd sudích. Ofsajd.
50:00'
Nyní má hostující celek puk za vlastní brankou a čeká na dostřídání formací.
49:02'
Mnichovští se snažili o kombinaci, avšak stejně jako v několika případech v tomto zápase, i tentokráte sehrála svoji roli špatná komunikace. Puk končí ve středním pásmu.
47:48'
Jedovka z mezikruží vyprášila betony hostujícího brankáře.
47:30'
Matilla pálil zleva, aus den Birken však měl dráhu letu kotouče dobře přečtoenou, a tak se zákrokem neměl sebemenší problém.
46:35'
Zagidulin se nyní ohlížel po střele, kterou na něj vyslal jeden z hostujících hráčů z levého kruhu. Tento pokus však nakonec skončil pouze na zadním mantinelu.
46:05'
Na druhé straně si Danny aus den Birken připsal úspěšný zákrok, načež přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
45:45'
Z pravého kruhu pálil střelec první branky hostí, Frederik Tiffels. Trefil však jen před ním stojícího obránce.
44:55'
Abeltshauser nyní musel spěchat za vlastní branku, aby byl u kotouče dříve než jeho finský protivník. Situaci ovšem nakonec zvládl.
43:47'
Mnichovští snižují! Střelu od modré čáry sice ještě Zagidulin vyrazil, nicméně následná dorážka FREDERIKA TIFFELSE se přes beton domácího brankáře nakonec doslova došourala do sítě. Asistence: Jonathon Blum.
43:13'
Nyní je stejný prohřešek pískán i na druhé straně. Vhazovat se tak bude před aus den Birkenem.
42:50'
Před Zagidulinem dobře zapracoval Pietilä, jenž následně poslal puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
42:05'
Ehliz převzal puk za brankou a umožnil zbytku svého týmu dostřídat.
41:29'
Finský celek se pokusil o kombinaci v útočném pásmu, avšak obrana hostí tento záměr vytušila a kotouč odebrala.
40:27'
O první střelu třetí třetiny se ovšem postaral hostující Boyle. Zagidulin puk pouze vyrazil, načež Rauma vyhodila na zakázané uvolnění.
40:05'
Po úvodním buly mají kotouč na hokejkách domácí.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 19:45.
Ve druhé třetině se diváci v Kivikylän Areeně dočkali branek. Obě přitom vstřelil domácí celek. Nejprve se prosadil Linus Nyman, na nějž v samotném závěru navázal Samuli Piipponen. Finský celek je tak po čtyřiceti minutách blíže vítězství. Pokud chtějí Mnichovští pomýšlet na výsledek, který by byl v domácí odvetě hratelný, bude muset výrazně přidat, jelikož v prostřední periodě tahal za výrazně kratší konec provazu. Jednou ze světlých výjimek byla šance Streeta, kterou ale skvěle lapil brankář Zagidulin.
40:00'
39:34'
Tým Lukko Rauma právě vstřelil branku!
Domácí se ale přeci jen dostávají před koncem druhé třetiny do dvoubrankového vedení! SAMULI PIIPPONEN dostal od Hagy přihrávku do prostoru mezikruží, načež si puk zpracoval, stáhl a nekompromisně zavěsil do horního rohu aus den Birkenovy branky. Asistence: Michael Haga a Vili Saarijävi.
39:00'
Běží poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:39'
Oba hráči už jsou pryč z trestné lavice a aus den Birken musel řešit šanci Abta, jenž se na něj řítil zcela sám. Hostující brankář se nenechal rozhodit a tento nájezd lapil.
38:00'
Seidenberg obkroužil Zagidulinovu branku a chystal se zakončit. Domácí brankář se ale včas přesunul a tento pokus lapil.
37:04'
Oba celky nyní hrají ve čtyřech, domácí zahajují útok zpoza vlastní branky.
36:39'
Vyloučení v týmu Lukko Rauma (Abt – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Street – 2 min., krosček).
36:39'
Fantastický zákrok předvedl nyní Zagidulin proti Streetovi! Jeho ránu vyrazil koncem své lapačky! Následně se Street pustil do strkanice s Abtem, což rozhočí ocení dvěma minutami pro oba borce.
36:19'
Street zabojoval u zadního mantinelu, čímž založil protiútok svého celku. Ten zakončoval Ortega, avšak branku nakonec o několik centimetrů minul.
35:15'
Nyní už Zagidulin zasahoval proti střele zleva, kterou vyrazil svými betony mimo tři tyče.
34:46'
Hosté se nyní pokusili o rychlý protiútok, ztroskotali však na pevné obraně finského týmu.
34:15'
Na druhé straně se činil i aus den Birken, jenž po úspěšném zákroku přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
33:59'
Zajímavou ránu od modré čáry vyslal Abeltshausser, trefil však jen připraveného Zagidulina, jenž na puk dobře viděl.
33:13'
32:49'
Nyní už musel Zagidulin zasahovat, a to proti ráně Redmonda z levého kruhu.
32:29'
A do třetice. Hostům se nyní nedaří proniknout do útočné třetiny.
32:07'
Další osvobození se nenechalo na sebe dlouho čekat.
31:41'
Ehliz nabízel puk před branku, kde ovšem byli dřív obránci finského celku. Ti následně vyhodili.
31:13'
Vyloučení v týmu Lukko Rauma (Abt – 2 min., podrážení).
30:32'
Hráči Mnichova si nyní v útočném pásu neporozuměli. Výsledkem bylo, že puk skončil ve středním pásmu.
29:54'
Boyle pálil ze zajímavé pozice, avšak na Zagidulina nevyzrál. Domácí brankář poté raději přikryl kotouč před dotírajícími protihráči.
29:36'
29:28'
Nyní stejný hráč pálil z mezikruží, avšak i tentokráte byl Zagidulin připraven. Následně přerušil hru.
29:00'
Až teď musel dávat pozor, když z první pálil Ehliz jeho ránu ovšem domácí strážce svatyně vyrazil.
28:31'
Stejně to dopadlo i tentokráte. Zagidulin zatím v brance domácích nemusel řešit větší nebezpečí.
27:59'
Mnichovští se snažili o kombinaci, ta se jim ale nevyvedla úplně podle představ. Domácím se povedlo osvobodit.
27:36'
Vyloučení v týmu Lukko Rauma (Ylitalo – 2 min., vysoká hůl).
27:29'
Po konci početní výhody zachytil hostující brankář ránu z pravé strany. Následuje komerční přestávka.
27:20'
27:02'
Střela z mezikruží neudělala aud den Birkenovi větší starosti. Následně musel ovšem hostující brankář přeci jen zasahovat, a to proti ráně Laavainena z levého kruhu.
26:34'
Nyní se domácím podařilo usadit v útočné třetině, kde kombinují.
26:16'
Další početní výhoda, která se domácím zatím nedaří. Mnichovští dvakrát v krátkém sledu vyhodili puk do bezpečí.
25:20'
Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Tiffels – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě).
24:25'
A máme tady první gól dnešního duelu! LINUS NYMAN dostal perektní přihrávku od Ilomäkiho z pravé strany do předbrankového prostoru a pohotovou střelou překonal aus den Birkena! Asistence: Arttu Ilomäki a Scott Pooley.
23:55'
A stejný prohřešek sudí pískají i nyní po nepovedené rozehrávce Bluma.
23:54'
Zakázané uvolnění hostí.
23:41'
Rozhodčí pískají úmyslný ofsajd Mnichova. Vhazovat se tak bude před aus den Birkenem.
23:16'
Markkula se dostal do útočné třetiny, načež se snažil protlačit puk do předbrankového prostoru. Volné spoluhráče ale nenašel.
22:46'
22:31'
Německý celek se osvobozuje, a může tak vystřídat.
21:53'
Nyní hostující brankář raději přerušil hru po střele Piiponena.
21:28'
Aus den Birken nyní čelil dvěma po sobě jdoucím střelám, které se mu i trochu se štěstím podařilo vykrýt. Mnichované poté dostali puk alespoň do středního pásma.
21:00'
Rauma začíná přesilovku kombinací a hledá vhodný prostor ke střele.
20:46'
Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Abeltshauser – 2 min., podrážení).
20:20'
Úvodní buly druhé třetiny dopadlo lépe pro hosty. Ti však následně o puk přišli a finský celek se následně usadil v útočném pásmu.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 18:52.
V první třetině jsme viděli opatrný hokej z obou stran. Je vidět, že ani jeden z týmů nechce udělat chybu. Z brankářů měl více práce Danny aus den Birken, jenž musel krýt hned jedenáct střeleckých pokusů soupeře. Jeho protějšek na druhé straně si připsal prozatím osm zásahů. Co je však důležité, že ani jeden z maskovaných mužů zatím za svá záda kotouč nepustil. Před druhou dvacetiminutovkou tak svítí na kostce nad ledem stav 0:0.
20:00'
19:22'
Rychlý útok domácího celku skončil svižnou střelou z mezikruží. Aus den Birken předvedl přesný zákrok.
19:00'
Běží poslední minuta hry v první třetině.
18:46'
Pukkila se vřítil před aus den Birkena tak horlivě, že nakonec vyvrátil branku ze svého původního postavení. Rozhodčí tak byli nuceni přerušit hru. Po opravě hostující svatyně se bude vhazovat ve středním pásmu.
18:01'
17:32'
Po dalších dvou vyhozeních se domácí na chvíli usadili v útočné třetině, opět ovšem chybovali v rozehrávce, a tak se německý celek opět osvobozuje.
16:24'
Lukko má k dispozici druhou přesilovku, kterou však zahájilo nepřesnou rozehrávkou. Hosté se pokusili zaútočit v oslabení, avšak nakonec díky včasnému návratu finských hráčů si nebezpečnější příležitost nevypracovali.
16:01'
Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (hager – 2 min., držení).
15:34'
Chyba v rozehrávce mnichovských vedla k úniku Tammely. Než však stihl domácí útočník zakončit, dostihli ho obránci. Aus den Birken tak nakonec nemusel zasahovat.
14:51'
14:45'
Až nyní se hosté usadili v útočné třetině a dokonce si vypracovali i střeleckou příležitost. Proti ráně Smitha byl ovšem Zagidulin připraven.
13:41'
Nyní dokonce v oslabení ujel Matilla. Jeho pokus byl ovšem jedním z obránců těsně před aus den Birkenem ztečován mimo.
13:21'
A opět je puk až za aus den Birkenovou brankou.
12:51'
Taktéž hosté nezačali přesilovku ideálně. Finům se podařilo okamžitě vyhodit.
12:47'
Vyloučení v týmu Lukko Rauma (Ylitalo – 2 min., hákování).
12:41'
Hosté se pokusili vyrazit na zteč, narazili však na přesilu soupeře v jeho obranné třetině. Rauma se pak pokusila o protiútok, který však skončil ofsajdem. Následuje další komerční přestávka.
11:51'
11:41'
Ilomäki se nedomluvil se svými spoluhráči, Lukku se zatím tato přesilovka nedaři.
11:00'
Finský celek se na chvíli usadil v útočném pásmu, závažnější příležitost si ale nevytvořil. Hosté opět poslali puk do bezpečí.
10:25'
A další osvobození ze strany Mnichova. Tentokráte po zachycení průniku domácích do útočného pásma.
10:10'
Hosté vyhráli buly a podařilo se jim vyhodit.
09:51'
Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Daubner – 2 min., držení).
09:37'
Ilomäki se snažil tečovat pokus svého spoluhráče od modré čáry, puk mu však minul čepel a skončil v náručí aus den Birkena.
08:59'
Nyní ovšem musel Zagidulin dávat pozor proti ráně Szubera zleva. Měl ale čistý výhled, a tak mu zákrok nedělal větší problémy. Následuje komerční přestávka.
08:31'
Oba celky se nyní spíše pokoušejí posílat puky do rohů, avšak ani jednomu z nich se z těchto akcí nedaří vymyslet něco více.
07:33'
Mnichovští se sice postupnou kombinací dostali do útočného pásma, tam však o kotouč velmi rychle přišli.
06:33'
Tentokráte ale musel Zagidulin zasahovat proti ráně z podobného místa. Svoji práci ovšem zvládl domácí brankář na výbornou.
06:06'
Tiffels se pokusil o střelu z hranice levého kruhu, prostor mezi třemi tyčemi ovšem netrefil.
05:50'
05:45'
Pietlä pálil z ostrého úhlu, trefil však jen pouze připraveného aus den Birkena, jenž následně přerušil hru.
04:46'
Ehliz se dostal až před Zagidulina, avšak nebezpečněji vystřelit se mu nakonec nepodařilo. Následuje ofsajd domácích.
04:27'
Puk se ocitl opět mimo hrací plochu, a tak se bude opět vhazovat ve středním pásmu.
04:01'
Redmond nerozehrál úplně přesně, z čehož mohli domácí těžit. Příležitost ke střele si ale nakonec nevypracovali.
03:16'
Ilomäki vyhrál buly, načež přišla střela z první v podáví Saarijärviho. Aus den Birken tento pokus vyrazil mimo.
03:10'
Nepovedená rozehrávka německého celku končí zakázaným uvolněním.
02:46'
Kotouč se ocitl mimo hřiště, vhazovat se bude ve střední třetině.
02:14'
Tentokráte aus den Birken zachycuje nahození ze středního pásma a okamžitě rozehrává na volné spoluhráče.
01:26'
A další zákrok hostujícího brankáře. Rauma je zatím aktivnějším mužstvem v úvodu tohoto utkání.
01:02'
Ilomäki se dostal do útočné třetiny a pokusil se vypálit na aus den Birkena. Ten předvedl úspěšný zákrok a přerušil hru.
00:10'
Úvodní buly dopadlo lépe pro hráče z Mnichova, kteří zakládají první útočnou akci.
00:01'
Hráči stojí na modrých čarách, Lukko Rauma nastoupí v modrých dresech, Mnichov pak v bílých. Nyní jsou na řadě hymny států, jež obě mužstva zastupují, tedy finská a německá.
Oba týmy absolvovaly úvodní rozbruslení, za pět minut začínáme.

Lukko Rauma: Zagidulin (Lehtinen) – Piipponen, Saarijärvi, Slováček, Laavainen, Abt, Laitinen, Pietilä, Ervasti – Haga, Mattila, Ylitalo – Poorley, Ilomäki, Nyman – Tammela, Markkula, Hämäläinen – Mäkäräinen, Pukkila, Lindroos
Trenér: Marko Virtanen

EHC Red Bull Mnichov: aus den Birken (Fiessinger) – Abeltshauser, Boyle, Daubner, Blum, Seidenberg, Redmond, Szuber – Varejcka, Kastner, Schütz – Ehliz, Hager, Ortega – Gogulla, Smith, Mauer – Heigl, Tiffels, Street – Parkes
Trenér: Don Jackson

Rozhodčí: Mark Lemelin, Daniel Stricker – Markus Hagerström, Lauri Nikulainen.
Vzájemné zápasy:

Oba celky už se spolu jednou o postup do dalšího kola vyřazovací fáze Ligy mistrů utkaly, a to v ročníku 2015/2016. Tehdy se radovali hráči Lukko Rauma, kteří díky výhrám 5:3 a 3:0 pronikli do osmifinále. Uvidíme, kdo se bude radovat letos.
EHC Red Bull Mnichov:

Mnichovští se do play-off probojovali z druhého místa skupiny D, kde získali 12 bodů. Na Rögle, které v této skupině zvítězilo, ztratili pouhé dva body. Ze šesti utkání se jim povedlo čtyřikrát zvítězit. Nejvyšší výhru pak zaznamenali na ledě Zugu (6:1), jemuž vrátili porážku z předchozího duelu.

V osmifinále se Red Bull střetl s Fribourgem. V prvním utkání na ledě soupeře zvítězil 4:2, v domácím prostředí pak postup potvrdil výhrou 3:2.
Lukko Rauma:

Finský celek se do vyřazovacích bojů dostal po vítězství ve skupině C, kde získal 14 bodů. V této části turnaje se nestalo, že by Rauma odešla z utkání bez bodu. Čtyřikrát zvítězila a dvakrát ztratila duel v nájezdech. Nejvyšší vítězství pak zaznamenala proti mužstvu, které taktéž nakonec postoupilo do play–off – německému Mannhemu (5:1).

V osmifinále se pak svěřenci kouče Marka Virtanena postavili italskému Bolzanu. S ním však odehráli jen jeden duel, ve kterém zvítězili 3:1. Druhý zápas se kvůli výskytu nemoci Covid-19 v kádru Finů nemohl odehrát. Direktoriát soutěže tak rozhodl, že do čtvrtfinále postoupí tým, který opanoval úvodní zápas.
Zdravím vás u sledování Hokejové Ligy mistrů! Dnes se společně podíváme na první čtvrtfinálové utkání mezi týmy Lukko Rauma a EHC Red Bull Mnichov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.