Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Poruba 2011 : Pov. Bystrica - 7. září 2017   18:00

RT TORAX ARENA

Z RT TORAX ARENY je to pro tento večer ode mne vše, děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek dne, krásnou dobrou noc a úspěšný pátek.
Tak se přeci jen podařilo Povážské Bystrici zápas zdramatizovat! Po jedné neproměněné přesilovce se nakonec trefil Palovič a o 59 vteřin později srovnal stav utkání střelou zpoza obránce Brveník.
Jenže plichta neměla dlouhého trvání!
Respektive vydržela 23 vteřin, když se z dáli prosadil, v zápase už podruhé, Vladimír Luka.
Následně divákům zpestřili podívanou Zdeněk s Drevenčíkem pěknou bitkou za slovenskou brankou a pak čtyři minuty s nimi nemohli trenéři počítat.

Závěr zápasu se odehrál již v poklidném přátelském duchu.
59:04'
Jak jsem avizovala před minutou, na ledě se nic hokejově důležitého neděje. hráči už jen z povinnosti dohrávají poslední vteřiny zápasu.
58:00'
Do konce třetí třetiny zbývají už jen dvě minuty a ty se zřejmě už odehrají v klidném přátelském duchu. Hráči si zabruslí, zasprintují a občas vystřelí.
56:55'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Zdeněk – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HK 95 Panthers Považská Bystrica (Drevenčík – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
Za bystrickou brankou se do sebe pustil Zdeněk a Drevenčík, čímž divákům malinko zpestřili utkání. Bitku sudí ocenil vyloučením pro oba boxery. Týmy nadále budou hrát v pěti.
56:55'
Poruba právě vstřelila branku!
VLADIMÍR LUKA vypálil na ose hřiště a nachytal Dzubinu nepozorného. Puk mu prošel mezi betony. Asistence: Jiří Zdeněk a David Zachar.
56:23'
Považská Bystrica právě vstřelila branku!
Po levém křídle se protáhl do útočné třetiny BRVENÍK a na bránu střílel přes obránce. Hlaváč střelu vůbec neviděl atak mu kotouč prošel k druhé tyči bez povšimnutí. Asistence: Jurásek.
55:24'
Jen co se Adam vrátil z trestné lavice, napřahuje PALOVIČ na modré čáře a tvrdou střelou příklepem snižuje porubské vedení.. Asistence: Hrušík.
55:20'
Domácí v plném počtu. I toto oslabení domácí přečkali. Několikrát se osvobodili vyhozením puku přes všechny čáry.
54:06'
Hlaváč kryje střelu Drevenčíka.
53:20'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Adam – 2 min., podražení).
Další nabídnutá přesilovka pro hosty!
52:55'
Porubští se dostávají před Dzubinu, jenže gólově se neprosazují.
52:07'
51:20'
Další možnost snížit domácí vedení měl na modré čáře Majerčík. Hlaváč střelu vyráží do pravého rohu.
50:39'
Těsně před hlaváčem střílel Hrušík. Tak dlouho hledal skulinu až se rozhodl střílet pod horní tyč. Puk ale poslal příliš vysoko!
50:07'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (2 min.).
48:00'
Neposlušný kotouč střídá často majitele a tak jsme svědky neučesané hry. Pár soubojů na mantinelech, obírání o kotouč a vystižení dlouhých nahrávek teď zdobí tento zápas.
47:00'
V poklidném tempu a na pohodu hrají obě mužstva tuto třetinu. Rychlé akce střídají pasáže taktu a vydýchání se.
45:45'
Od modré vypálil dělovku Palovič. Hlaváč jen reflexivně vymrštil pravý beton. Puk se mu pod ním zachytil a tak se bude vhazovat po pravé ruce porubského gólmana.
44:30'
Ani domácím se nedaří navýšit gólové účet, který otevřeli v druhé třetině. Dzubina si sice na kotouč již párkrát sáhl, ale byly to rutinní zákroky. Nic dramatického.
43:14'
41:59'
Hlaváč zatím nemusel řešit žádnou vážnější akci Panterů. Hosté sice jsou v útočné třetině usazeni, ale nemají dobrou mušku nebo jsou jejich střely blokovány.
41:14'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Zdeněk – 2 min., nedovolené bránění). Před vlastní brankou si počínal porubský útočník v rozporu s pravidly a nabízí soupeři početní výhodu.
40:50'
Bystrická obrana tvořila zázraky v odvracení hrozeb z holí první porubské pětky.
40:01'
Do víc jak poloviny druhé třetiny byl obraz hry naprosto totožný jako v třetině první.
Až trojnásobné vyloučení hostujících hráčů změnilo ráz utkání. Domácím se podařilo využít dvě po sobě jdoucí přesilovky 5/3. První skórující byl Vladimír Luka a v pokračující početní výhodě se trefil z první možnosti Marek Kaluža.
Jak se se situací poperou Panteři uvidíme v následující dvacetiminutovce, která začne cca v 19:41
40:00'
38:55'
Domácí vstřelené góly nakoply! Vyvíjí větší aktivitu a soupeře doslova v pásmu drtí.
36:00'
34:59'
Spolupráce tří Marků! Po vyhraném buly se na modré napřáhl MAREK KALUŽA a prostřelil vše, co stálo puku v cestě. Dzubina sice poklekl, aby kotouč zachytil na betonech, ale pozdě. Z trestné lavice se do hry vrací Hrušík. Asistence: Marek Slavík a Marek Haas.
34:23'
Dresler pálil od modré a před brankou tečoval VLADIMÍR LUKA. Z trestné lavice se na střídačku může vrátit Palovič. Asistence: Jan Dresler.
34:00'
Vyloučení v týmu HK 95 Panthers Považská Bystrica (Valášek – 2 min., podražení).
A aby to bylo ještě víc dramatické, posílá hlavní sudí dalšího hráče na trestnou lavici. Po předchozím vyhození přes všechny čáry se Poruba dostala opět do útočné třetiny a svou aktivitou donutila soupeře opět faulovat.
33:42'
Vyloučení v týmu HK 95 Panthers Považská Bystrica (Palovič – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu HK 95 Panthers Považská Bystrica (Hrušík – 2 min., vysoká hůl).
K překvapení celé střídačky hostů si Poruba zahraje dvojnásobnou přesilovku.
32:55'
Valášek se protáhl kolem střídaček, sjel si na střed hřiště s odmítnutím obránce a těsně před gólmanem se pokusil jednoruč puk prostrčit za brankovou čáru.
31:00'
Jsou to tvrdé a nekompromisní boje o vlastnictví kotouče. Hráči si nenechají ani centimetr ledu zadarmo. O osobní souboje nouze není, ale diváci by jistě chtěli vidět i góly.
29:30'
Ale v dalším střídání se Palovič prosmýkl kolem obrany, donutil Hlaváče vyjet z brány skoro až za brankovou čáru, rychle klec objel a už se jistě viděl s rukama nad hlavou slavit gólové štěstí. Jenže k levé tyči rychle přijel Adam a v kleče zabránil gólu.
27:48'
I Hlaváč musel zasahovat při nebezpečném výpadu Bystrických! Palovič s Hrušíkem ovšem puk za porubského gólmana nedostali.
26:50'
Schwarz tečoval nahrávku Ballnera. Puk jen prosvištěl kolem hlavy slovenského gólmana.
26:38'
Luka se prodral až před hostující branku. Kotouč mu však byl ve finální fázi úniku odebrán Koledou. Přesto se ale domácí k neposednému kotouči opět dostali a dál byli hrozbou.
25:34'
Hlaváč schovává kotouč po střele Kožurika.
25:14'
Drevenčík už už hledal najíždějící spoluhráče a až byl hloubi útočné třetiny, sudí zapískal ofsajd.
24:42'
Další puk končí ve výstroji hostujícího gólmana.
24:00'
Střela příklepem v podání Luky letí těsně kolem levé Dzubinovy tyče.
23:31'
RT TORAX zakládá útoč již po druhé až od své brány. Hosté vykrývají volné prostory a domácí obránci tak mají problém najít volného hráče na dokonalou rozehrávku.
22:05'
Nahrávka Radionova na Drevenčíka sice prošla, ale druhý jmenovaný byl ihned atakován Adamem a na střelu už pak neměl dostatek klidu.
21:07'
Střela z mezikruží Popely skončila na chrániči Mira.
20:33'
Domácí si na modré dávali tak dlouho přednost, až Zachar s pukem na holi vjel do ofsajdu. Rychlejší byl Fojtík.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:53.
V páté minutě se ze hry musel poroučet domácí hráč Grebenyuk, když narazil soupeře na hrazení a způsobil mu krvavé zranění.
Do jaké míry tento obránce pak ve hře domácího týmu scházel, je těžko říct.
Nicméně pětiminutovou přesilovku si hosté sami pokazili vyloučením, ale ani ty tři minuty nedokázali Hlaváče prověřit.
A početní výhody Poruby byly na podobné střelecké chudobě.
Snad jen v závěru třetiny mohl slavit gólovou radost Haas, ale nabídka Zachara mu proklouzla pod hokejkou.
20:00'
19:55'
Poslední možnost slavit v této třetině gól měl na holi Zachar s Haasem. Prvně jmenovaný nabídl nahrávku na teč před branku Haasovi, ale ten byl tísněn obránce a navíc i ve větší rychlosti než by chtěl být. Puk mu proklouzl pod čepelí.
19:09'
Středem hřiště se prokličkoval Brveník. V zakončení mu zabránil Dresler.
18:53'
Na druhé straně zastavuje domácí útok ofsajd.
17:59'
Po vhazování ve středním pásmu, blíže k porubské bráně se hosté dostávají opět ke kotouči a hledají způsob, jak překvapit domácí obranu. Koleda se projel za brankou a zkusil to z úhlu. Neuspěl!
16:22'
Panteři se drží již delší dobu v útočné třetině, ale ani jim se nedaří dostat puk za gólmanova záda. Domácí se osvobazují jen za cenu zakázaného uvolnění.
14:48'
14:30'
Po jedné ze střel, které v druhé půli už domácí sází, puk končí na tyči. Letící vzduchem jej volejbalově odpaluje dál od brány Solár.
13:20'
Porubští drží pásmo, ale kotouč si jen dokola nahrávají. Chybí střelba!
12:48'
Vyloučení v týmu HK 95 Panthers Považská Bystrica (Kožurik – 2 min., sekání). Domácí mají druhý pokus otevřít skóre a využít početní výhodu!
12:42'
Hosté v plném počtu. Porubští nevymysleli v první přesilovce, jak dostat puk do bystrické brány.
11:40'
Hlaváč střelu Radionova viděl a neměl problém kotouč zastavit přes nachytanými betony. Pro jistotu i přerušuje hru, aby mohli domácí v klidu vystřídat.
10:42'
Vyloučení v týmu HK 95 Panthers Považská Bystrica (Majerčík – 2 min., sekání). Majerčík si v obranných záležitostech při vypomáhání gólmanovi nepočínal legálně. Domácí dostávají první početní výhodu.
10:30'
Schwarzův útok pěkně zamotává hlavu Pantheřím obráncům. Dzubina chvílemi neví, kde je kotouč. Tolik hráčů v brankovišti jistě ještě neměl.
09:30'
08:50'
Střela Koledy končí v Hlaváčově lapačce. Sudí se staví k pravému buly.
07:44'
07:40'
Hra se přelévá od brány k bráně. Hra ve čtyřech dává na letos menším porubském kluzišti i tak mnoho prostoru. ALe ani jeden tým nemá vyloženě navrch.
06:25'
Podobně si musel počínat i porubský brankář. Ten vyrazil na zadní mantinel kotouč vystřelený z hole Tolokorivnikova.
06:20'
Jízdu dva na jednoho vyřešil Ballner střelou k druhé tyči. Dzubina ale včas vytasil levý beton a puk vytěsnil mimo brankoviště.
05:44'
Vyloučení v týmu HK 95 Panthers Považská Bystrica (Solár – 2 min., hákování).
05:40'
Káňa se vydal na únik. Při zakončení, které skončilo těsně nad horní tyčí Dzubinovy brány, byl hákován. Síly se na ledě vyrovnají.
05:34'
První pokusy hostujícího týmu Hlaváč kryje. Bude se opět vhazovat po gólmanově levici.
04:30'
Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Grebenyuk – 5 min., vražení na hrazení + osobní trest do konce utkání, vražení na hrazení). Na ledě, přesněji v útočné třetině Pantherů, se musely odklidit krvavé skvrny.
04:20'
Domácí si zahrají v oslabení.
03:00'
Hlaváč si teď musel dobře hlídat pravou tyč. Brveník vyjížděl z pravého rohu hodně a byl hodně důrazný do brány.
02:16'
Konečně se do útočné třetiny dostávají i domácí borci. Střelecky neuspěl Fojtík a špatně mířil i Haas.
01:49'
Pokus rychlého přesunu přes střední pásmo dlouhou nahrávkou končí zakázaným uvolněním Poruby.
01:29'
Na kotouči jsou prozatím více hosté, lae další střelu jim porubská pětice nedovoluje.
00:13'
Ze středního pásma střílel Drevenčík. Hlaváč kotouč lapačkou vytěsnil do ochranné sítě. Bude se vhazovat po jeho levici.
00:01'
A už jsou na ledě i porubští borci v čele s kapitánem Zacharem.
Panteři spolu s rozhodčími již krouží po ledové ploše. Domácí si dávají na čas.
Zahájení utkání se o pár minut posouvá. Právě z ledu vyjela rolba a čekáme na příchod obou týmů.
Přejeme krásný podvečer z RT TORAX ARENY!

Před domácím publikem se před startem hokejové ligy v přípravném utkání představí slovenský tým a někteří porubští hráči mají poslední možnost poprat se o místo v základní sestavě.

A takovéto pro dnešní utkání nahlásili oba trenéři:

HC RT TORAX Poruba 2011: Hlaváč (Putec) – Kaluža, Janota, Dresler, Popela, Puškár, Adam, Slavík, Grebenyuk – Haas, Zachar, Fojtík – Káňa, Zdeněk, Luka – Ballner, Schwarz, Gelnar – Chomič

HK 95 Panthers Považská Bystrica: Dzubina (Klinčuch) – Koleda, Ninik, Bajanik, Majerčík, Solár, Palovič, Tolokorivnikov, Radionov – Valášek, Drevenčík, Dolinajec, Zlocha, Hrušík, Brveník, Jurášek, Miro, Kožurik

Rozhodčí: Cabák – Janda T., Janda L..
Budeme připraveni zprostředkovávat dění na ledě textovým přenosem.
Podaří se východním sousedům, za které v minulosti hrál David Mocek, Patrik Rimmel nebo sparťanský Juraj Mikúš, potrápit porubské borce?
Panteři hrají ve své zemi druhou nejvyšší soutěž, přesto jsou pro Porubské, kteří hrají třetí nejvyšší soutěž, slabším týmem.
Již několik sezón se slovenský tým pohybuje na dně tabulky, ale vždy se mu podařilo uniknout sestupu. A i proto je v druhé nejvyšší soutěži již sedmnáct sezón.
Před startem 2. hokejové ligy se vedení klubu HC RT TORAX Poruba 2011 podařilo sjednat ještě jedno přípravné utkání. Ve čtvrtečním večeru budou svěřenci trenérů Flašara a Sršně hostit hokejisty HK95 Panthers Povážská Bystrica.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.