Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Cracovia : Havířov - 15. srpna 2019   17:00

Cracovia
Kopřiva (Kowalówka) – Kruczek, Bychawski – Bepierszcz, Kalinowski, Domogała – Jachym, Ježek – Kapica, Vachovec, Dziurdzia – Rompkowski, Gajor – Drzewiecki, Bryniczka, Kamiński – Musioł, Krynicki, Jaracz.
Havířov
Stezka (Štipčák) – Matai, Chroboček, Mrowiec, Malina, Kachyňa, Nepokoj – Kotala, Maruna, Bambula – Bednář, Veselý, Dvořák – Tomi, Pořízek, Pawliczek – Krejčí, Cihlář, Bochnak – Juhász

Ode mne je to pro dnešek vše, napočtenou u dalších přenosů.
Závěr zápasu nabídl ještě velmi dramatickou podívanou. Nejprve AZ snížil, ale gól domácích do prázdné branky uzavřel nakonec skóre na stavu 4:2 pro Cracovii.
O její výhře prakticky rozhodly tři rychlé góly na začátku druhé třetiny. AZ pak sice snížil, ale na obrat už to, i přes velkou snahu, nestačilo.
59:58'
Kraków právě vstřelil branku!
AZ to zkusil v šesti bez brankáře, ale FILIP DRZEWIECKI trefil prázdnou branku a prakticky tak definitivně rozhoduje o výhře domácích.
58:13'
Havířov právě vstřelil branku!
Necelé dvě minuty před koncem havířovští snižují na 2:3. Po závaru před domácí brankou se prosazuje JAROSLAV MROWIEC. Asistence Dominik Cihlář.
57:50'
Cracovia dvojnásobné oslabení přežila a už je v plném počtu.
57:30'
Havířovští vstřelili sice branku, ale ta není uznána pro předchozí ofsajd.
55:50'
AZ bude hrát přesilovku 5 na 3. Vyloučení v týmu ComArch Cracovia Kraków (Rompkowski – 2 min.).
55:40'
Ale jen na chvíli, protože přichází další vyloučení v týmu ComArch Cracovia Kraków (Jáchym – 2 min.).
55:30'
Tahle přesilovka se AZetu vůbec nevyvedla a domácí jsou už v plném počtu.
53:30'
Vyloučení v týmu ComArch Cracovia Kraków (Bryniczka – 2 min., podrážení).
47:30'
AZ se ve třetí třetině snaží o vylepšení skóre, aktivní jsou především Kotala a Tomi. K brance to zatím nevede.
40:01'
Druhá třetina už přinesla to potřebné hokejové koření v podobě gólů. Domácí si v rozmezí 25. – 28. minuty vytvořili pohodlný tříbrankový náskok, který AZ o sedm minut později v přesilovce snížil na stávajících 3:1.
40:00'
35:01'
Krátce před skončením přesilovky se AZ přeci jen dočkal své první branky. Kopřivu v krakovské kleci překonává RADEK VESELÝ. Asistence Vojtěch Tomi.
33:04'
První přesilovku si zahraje i AZ. Vyloučení v týmu ComArch Cracovia Kraków (Ježek – 2 min., nedovolené bránění).
30:40'
Havířovští se snaží s nepříznivým vývojem něco udělat, ale jejich útočné akce končí na domácím brankáři Kopřivovi.
27:55'
A z náporu rezultuje třetí branka Cracovie v havířovské síti. Tentokrát je střelcem ANTONI DZIURDZIA, Asistence Damian Kapica
27:15'
Domácí jsou po vstřelení dvou rychlých gólů na koni, AZ se musí bránit dalším náporům.
26:09'
Cracovia díky ADAMU DOMOGALOVI rychle navyšuje své vedení na 2:0. Asistence Kamil Kalinowski.
24:46'
AZ zvládl oslabení a opět se stával aktivnějším týmem, ale skóre otevírají nakonec domácí. Po individuální akci je do vedení 1:0 posílá DAMIAN KAPICA. Asistence Michal Vachovec.
20:30'
Havířov v plném počtu.
20:01'
V první třetině byl AZ malinko aktivnějším týmem, ale branku jsme zatím žádnou neviděli. Do druhé třetiny vstoupí domácí s pokračující přesilovkou.
20:00'
18:30'
První přesilovka zápasu. Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Malina – 2 min.).
15:30'
Hra má oboustranně rychlé tempo, ale chybí jí vyložené brankové příležitosti.
11:00'
Ve druhé pětiminutovce se už i Cracovia dostala více do útočného pásma a zakončení. Stezka v havířovské brance si ale s pokusy domácích poradil.
05:30'
Úvod zápasu je ve znamení havířovské aktivity a ofenzívy. Domácí se zatím jen, byť úspěšně, brání.
00:01'
Vítáme vás u on-line přenosu z přípravného utkání mezi ComArch Cracovia Kraków a AZ RESIDOMO Havířov.

ComArch Cracovia Kraków
Polský vicemistr zatím v přípravě odehrál minulý týden dva zápasy s bilancí jedna výhra a jedna porážka. Zatímco na havířovském ledě podlehl 2:3, ve druhém případě zvítězili o dva dny později svěřenci českého trenéra Rudolfa Roháčka v Popradu 2:1.

Sestava Cracovie v posledním utkání:
Kowalówka (Kopřiva) – Kruczek, Bychawski, Jáchym, Ježek, Rompkowski, Gajor, Musioł, Gosztyła – Bepierszcz, Kalinowski, Domogała – Kapica, Vachovec, Mikula – Drzewiecki, Bryniczka, Kamiński – Brynkus, Mriglot, Krynicki

AZ RESIDOMO Havířov
Havířovští hokejisté mají za sebou již tři přípravná utkání. Nejprve se potkali právě s Krakovem (3:2) a poté dvakrát s Frýdkem-Místkem (0:3, 3:2). V posledním zápase zavítali v úterý na led Frýdku-Místku, kde se jim podařilo po kvalitním výkonu vyhrát 3:2 a vrátili tak Rysům porážku z domácího utkání.

Sestava AZetu v posledním utkání:
Stezka (Nowak) – Matai, Mrowiec, Chroboček, Ševěček, Malina, Nepokoj – Tomi, Kotala, Pawliczek, Bednář, Veselý, Dvořák, Maruna, Pořízek, Bambula, Bochnak, Cihlář, Krejčí, Juhász

Utkání je tak odvetou za zápas ze 6. srpna, který skončil v Havířově výhrou domácích 3:2. Jestli se Cracovii podaří AZetu vrátit porážku, nebo se budou i podruhé radovat havířovští, uvidíme ve čtvrtek večer.

Zápas začíná v 17:00 a budeme z něj přinášet jen důležité události.