Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Kladno - 22. srpna 2019   18:00

K. Vary
K. Vary
08:01' Knotek  • 12:27' Beránek  • 12:41' Skuhravý  • 16:54' Stříteský  • 19:06' Stříteský  • 21:35' Koblasa  • 36:42' Raška
Kladno

Z tohoto online přenosu je to ode mne vše, děkuji, že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr
Poslední třetina gól nepřinesla a byla celkově pomalejší, divákům ale nabídla druhé trestné střílení po faulu na Jaromíra Jágra, které však Kladno také nedokázalo proměnit, zápas tedy končí za stavu 7:1 pro karlovarskou Energii a činní z něj zatím nejvyšší výhru v přípravě západočeského mužstva, pro Kladno je to druhá takto vysoká prohra v řadě.
59:44'
Za krosček si dvě minuty odsedí Štěpán Bláha (KLA).
59:27'
Obě mužstva zvolnila tempo hry a skóre se již nejspíše nezmění.
58:52'
Kladno se marně snaží a urychlené přejezdy přes modrou čáru se nevyplácí.
57:50'
Ondřej Beránek tvrdě pálil zprava, puk ale zaduněl na Cikánkově betonu.
57:00'
Nicolas Hlava (KVA) obdržel dvě minuty za hákování.
56:45'
Za podrážení Václava Skuhravého (KVA) bylo nařízeno trestné střílení, to však O´Donnell neproměnil.
56:33'
Na druhé straně poslal rychlý puk na bránu Petr Šenkeřík, Cikánka však neprostřelil.
Dnešní utkání sleduje 2810 diváků.
55:43'
Hašek vypálil z mezikruží, Novotný ale zastavil jeho střelu betonem.
53:40'
Vondráček to zkusil sám z pravého kruhu, kladenskou bránu však minul.
52:58'
Energii se nedaří přejít přes střední pásmo.
51:44'
Kladno nevyužilo ani tuto přesilovku a domácí si berou puk.
50:35'
Zásluhou Nicka Hlavy se puk dostává až za Cikánkovu bránu.
49:44'
Adam Rulík (KVA) si odpyká dvouminutový trest za hákování.
48:57'
Hosté vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
47:55'
Griger měl po obdržené přihrávce před sebou prázdnou klec, nedokázal se do ní však trefit a poslal puk za bránu.
46:41'
Václav Skuhravý to zkusil od levého mantinelu, puk ale vystřelil výše než je ochranná síť, vhazovat se bude v útočném pásmu Energie.
46:05'
Tentokrát Graňák poslal puk na bránu od modré, hostující brankář však jeho střelu zastavil lapačkou.
45:24'
Mikúš střílel z pravého kruhu, Cikánka i s jeho bránou však vysoko přestřelil.
43:58'
Rachůnek to zkusil zprava, jeho střelu však zastavil Cikánek betonem.
42:55'
Na puku se střídají oba týmy a hra se přelévá z jedné strany ledové plochy na druhou.
41:48'
Mikúš napálil puk zprava jak nejtvrději dokázal a vystřelil na bránu, puk se odrazil od Cikánkovy helmy do ochranné sítě.
40:30'
Energie najela s kotoučem do útočného pásma, tam však přišla o puk a soupeř míří k Novotnému.
40:01'
Druhá třetina byla neméně divácky zajímavá. Ve dvaadvacáté minutě se jako úspěšný střelec zapsal po individuální akci Koblasa, na straně Kladna skóroval v osmadvacáté minutě O´Donnell, který dostal přihrávku do protipohybu brankáře a vsítil do prázdné klece, 37. minuta byla gólovým debutem pro Adama Rašku. Poslední dějství začne v 19:51.
40:00'
39:43'
V posledních sekundách se přesouvají Karlovy Vary před Cikánka.
38:56'
Zatím jediný úspěšný střelec Rytířů O´Donnell znovu zahrozil, dostal přihrávku před Novotného a vypálil, brankář Energie ale zablokoval jeho pokus betonem.
37:49'
Po Bradyho naskočení zpět do hry se Kladno rychle přesunulo do útočné třetiny, nedostalo se však ke střele.
36:42'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Dalším gólovým debutantem se stává ADAM RAŠKA, ten poslal kotouč zprava pod břevno a zvýšil na 7:1. Asistence: Petr Koblasa, Vladimír Eminger.
36:25'
Energetici tlačí na Cikánka, zblízka vystřelil a následně i dorážel Stříteský, puk za hostujícího brankáře protlačit nedokázal.
35:35'
Další dvojitá přesilovka pro Energii, na dvě minuty za nedovolené bránění si jde sednout Brady Austin (KLA).
35:11'
David Stach (KLA) je vyloučen na dvě minuty za podrážení.
34:06'
Kružík na druhé straně poslal rychlý puk zleva, Novotný vyrazil v betonem.
33:30'
Beránek byl druhým samostatným nájezdníkem, střela z předbrankového prostoru však mezi betony gólmana Kladna neprošla.
32:40'
Domácí se dokázali ve vlastním oslabení uvolnit a dojet s pukem až před Cikánka, ke střele se však nedostali.
31:42'
Matěj Stříteský (KVA) si od sudích vysloužil dvě minuty za nedovolené bránění brankáři.
30:58'
Kladno míří do útočné třetiny, nedaří se mu ale přejít přes modrou.
29:47'
Na druhé straně pálil Romančík, jeho pokus však Novotný vykryl ramenem.
29:16'
Ve hře 4 na 4 jsou aktivnější karlovarští hráči, ke střele od modré se dostal Raška, ten však hostující bránu vysoko přestřelil.
28:44'
Kapitán Rytířů Jakub Strnad (KLA) dostává dvouminutový trest za faul kolenem.
28:30'
Jakub Flek (KVA) obdržel dvouminutový trest za hru vysokou holí.
27:52'
Kladno právě vstřelilo branku!
BRENDAN O´DONNELL stál na konci kladenské kombinace a po obdržené přihrávce zprava vystřelil přímo do brány. Asistence: Jakub Strnad, Jakub Hajný.
27:41'
Kladno vytváří tlak před karlovarskou brankou a kombinuje.
26:39'
Další vyloučení pro Energii, Ondřej Beránek (KVA) si vysloužil dvě minuty za sekání.
25:20'
Šenkeřík naskočil zpět na led a Energie se znovu vydala na Cikánka, na konci kombinace stál Dávid Gríger, který pálil zprava, hostujícího brankáře ale nepřekonal.
24:42'
Brady to zkusil od modré, svou dělovkou však trefil zadní mantinel.
23:15'
V čele přesilovkové formace stál Jaromír Jágr, který pálil zleva, legendárního hráče ale domácí gólman vychytal.
23:01'
Na dvě minuty si odjel na trestnou lavici Petr Šenkeřík (KVA) za držení hole.
22:49'
Kladno se drží před Novotným a kombinuje.
21:35'
PETR KOBLASA po individuální akci dostal s pukem do pravého kruhu a rychlou střelou propálil Cikánka k pravé tyči. Bez asistence.
20:30'
Na úvod druhé třetiny se s pukem dostal Jágr k levému mantinelu a vystřelil, Novotný ale jeho pokus vyrazil. Když si následně karlovarský gólman sjel za branku, přišel o kotouč a kladenští se snažili jej dostat do prázdné sítě, to však bezúspěšně.
20:01'
20:00'
Střídání v týmu HC Energie Karlovy Vary: ze hřiště odchází Adam Brízgala, přichází Lukáš Cikánek.
Karlovarské mužstvo uspokojilo minimálně v první periodě své fanoušky hned pěti góly. Skóre otevřel Tomáš Knotek v deváté minutě po své individuální akci, druhou branku si po střele z pravého kruhu ve třinácté minutě Ondřej Beránek. Čtrnáct vteřin poté se prosadil kapitán Václav Skuhravý, sedmnáctá minuta byla gólová pro Matěje Stříteského a minutu před koncem se stal i pátým střelcem. Druhá třetina začne v 18:57.
20:00'
19:06'
Karlovarskou arénou právě zní píseň "Pátá", protože po přijaté přihrávce zpoza branky propálil Brízgalu z mezikruží MATĚJ STŘÍTESKÝ. Asistence: Jakub Flek.
17:21'
Po dohrávce před Novotným se strhla potyčka, na 2+2 minuty za hrubost si půjde sednout Jakub Hajný (KLA), druhý trest odpyká Tomáš Bernat (KLA), z karlovarského mužstva jde na dvě minuty za hrubost Ondřej Beránek (KVA).
16:54'
MATĚJ STŘÍTESKÝ se stává čtvrtým úspěšným střelcem domácího výběru, ten dostal puk do pravého kruhu a rychlou střelou jej nasměroval přímo do sítě. Asistence: Tomáš Rachůnek, Dávid Gríger.
15:09'
Ukázalo se, že Adam Brízgala měl potíž s bruslí a proto byl odvolán, nyní však znovu brání kladenskou klec.
15:09'
Střídání v týmu Rytíři Kladno: ze hřiště odchází Lukáš Cikánek, přichází Adam Brízgala.
14:50'
Rulík probruslil s pukem přes střední pásmo, na pomezí toho útočného ho ale zablokovali protihráči a puk se mu podařilo posunout jen kopnutím.
13:55'
Střídání v týmu Rytíři Kladno: ze hřiště odchází Adam Brízgala, přichází Lukáš Cikánek.
12:41'
Úspěšně využitou se stala i druhá přesilovka Energie, kapitán VÁCLAV SKUHRAVÝ zkušeně poslal puk z levého kruhu pod víko kladenské brány. Asistence: Vladimír Eminger, Dominik Graňák.
12:27'
Křižnou přihrávku následovala dělovka zpoza pravého kruhu přímo pod Brízgalovu ruku, střelcem druhého gólu je ONDŘEJ BERÁNEK. Asistence: Dominik Graňák.
11:44'
Energie si zahraje dvojitou přesilovku, Hajného následuje Ladislav Zelingr (KLA) také s dvouminutovým trestem za podrážení.
11:35'
Šenkeřík tvrdě pálil zpoza kruhů, puk ale našel svůj cíl na mantinelu za bránou.
10:49'
Jakub Hajný (KLA) si vysloužil dvouminutový trest za hru vysokou holí.
10:27'
Stříteský poslal tečovaný puk od pravého kruhu na bránu, hostující brankář jej ale chytil do náruče.
09:41'
Machač s pukem objel Novotného bránu a zkusil jej zasunout k tyčce, domácí gólman však dokázal tento pokus vytěsnil.
08:01'
TOMÁŠ KNOTEK si po individuální akci připisuje první branku za karlovarskou Energii, s kotoučem obešel obránce před brankou a zleva parádně trefil pravý horní roh Brízgalovy klece. Bez asistence.
07:48'
Energie pressuje Rytíře v jejich pásmu a kombinuje.
06:55'
Raška se snažil dobruslit rychlé vyhození z vlastního pásma, kotouče se ale u vlastní klece zhostil Brízgala a rozehrál.
05:35'
Tomáš Mikúš (KVA) se dopustil ve vlastním pásmu hákování a rozhodčí nařídili trestné střílení, to však Ladislav Zikmund neproměnil.
04:40'
Šenkeřík vypálil zleva od modré, Brízgala však zablokoval tento pokus betonem.
03:45'
Gríger si ve středním pásmu moc tvrdě poslal puk od mantinel a nezvládl ho zpracovat, na pomezí vlastní třetiny však chyby napravil a kotouč snažícím se protihráčům vypíchl.
02:54'
Strnad přešel přes modrou a chtěl přihrát jedoucímu spoluhráč do levého kruhu, do přihrávky ale zkušeně zasáhl Šenkeřík.
01:49'
Zikmund kličkoval napravo od karlovarské klece, a následně zkusil z úhlu vystřelit, domácí gólman však touš zastavil betonem.
00:47'
Na druhé straně se ocitl před bránou Kubka, kotouč chtěl posunout za sebe do mezikruží, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů a kotouče se ujímají hosté.
00:12'
Brady dostal po úvodním vhazování nabito k levému mantinelu a vystřelil, Novotný ale první střelu Kladna chytil do lapačky.
00:01'

HC Energie Karlovy Vary: Novotný (Bednář) – Šenkeřík, Eminger, Graňák "A", Kubka, Rulík, Šafář, Stříteský – Rachůnek "A", Gríger, Kohout, Raška, Knotek, Vondráček, Hlava, Skuhravý "C", Gorčík, Flek, Koblasa, Mikúš, Beránek

Rytíři Kladno: Brízgala (Cikánek) – Nash, Austin, Romančík, Kehar, Smetana, Zelingr, Ticháček – Jágr "A", Stach, O´Donnell, Redlich, Machač "A", Strnad "C", Hajný, Zikmund, Bláha, Kružík, Hašek, Bernat

Rozhodčí: Lacina, Micka – Gerát, Hynek.
Rytíři Kladno I Rytíři mají v přípravě za sebou sedm utkání, na rozdíl od domácího však dokázali vyhrát čtyřikrát. Naposledy si zahráli kladenští hokejisté na vlastním ledě proti Plzni, se kterou padli vysoko 2:8, do utkání zasáhl i Jaromír Jágr, jeho účast na ledě tak můžeme teoreticky očekávat i v tomto zápase.
HC Energie Karlovy Vary Karlovarská Energie má za sebou v rámci přípravy již sedm utkání, z nichž však dokázala vyhrát pouze dvě. Nepěkně vypadající bilance však o připravenosti týmu moc neříká, jelikož trenéři do sestavy zařazují nové posili i hráče z mladších kategorií, u kterých zkoušejí jejich připravenost na nejvyšší Českou ligu. V posledním utkání v úterý 19.8. porazily Karlovy Vary v prodloužení HK Soči 2:1, na které v letošní přípravě nestačila pražská Sparta.
Pěkný čtvrteční večer, dnes se v karlovarské aréně domácí Energii postaví nově extraligoví Rytíři Kladno.