Přenos se aktualizuje automaticky

Loučím se s vámi, přeji hezký zbytek dne.
Piráti z Chomutova si odváží z Hané cenné tříbodové vítězství. Olomoucké Kohouty porazili v poměru 5:2. Mora spadla na čtvrtou pozici, zato Piráti jsou druzí s dvoubodovým náskokem na českobudějovický Motor.
60:00
Konec zápasu.
59:36
Vyloučený Houdek je zpět na ledové ploše.
59:01
Probíhá poslední minuta třetí třetiny a troufnu si říct i celého střetnutí.
58:30
Chomutovští, vědomi si svého vysokého vedení, se již nikam neženou.
57:36
Kalich hořkosti si budou muset Piráti vypít až do dna, na trestnou lavici míří za nebezpečnou hru vysokou holí obránce Tomáš Houdek (CHM).
57:30
Piráti mohli udeřit již pošesté, jenže další šance končí jen na břevnu branky Jiřího Trvaje.
56:59
Olomoučtí působí již odevzdaným dojmem, není se čemu divit. Z ochozů se ozývá i hlasitý pískot.
55:50
Piráti právě vstřelili branku!
Zdá se, že zápas přijde o dramatickou koncovku. Chomutovští Piráti unikli do přečíslení dvou na jednoho, které pohotovou střelou pod Trvajův beton přetavil v branku ONDŘEJ KAŠE. Asistence: Nikola Gajovský, Brett Skinner.
55:38
Po vyhraném vhazování se už Chomutovští hrnuli do útoku, zastavil je však jejich vlastní prohřešek. A to v podobě přihrávky rukou.
55:31
Střela Vyrůbalíka, střelce první olomoucké branky, byla ztečována do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
55:25
Chomutovští budou muset po těžkém střídání ještě zůstat na ledě, bylo jim totiž odpískáno zakázané uvolnění.
54:40
Mora se snaží, seč ji síly stačí, jenže Chomutov domácím zkrátka nedovoluje Hanuljaka výrazněji ohrozit.
53:49
Přesilovkový zmar Mory zakončil nepřesnou střelou obránce Majeský.
53:11
Olomouc není schopná se dostat do pásma soupeře a když už ano, neudrží se v něm dlouho.
52:30
Chomutov se dvakrát v krátkém časovém sledu dokázal osvobodit.
51:49
Mora má šanci na snížení. Chomutov hrál v šesti, za což musí být zákonitě potrestán. Trest odpyká Ondřej Kaše (CHM).
51:37
Olomoucká snaha o snížení zatím vyznívá naprázdno. Tentokrát se před brankou sápal po puku Řípa, než se však dostal k zakončení, obklíčili ho tři hráči soupeře.
50:32
Ondruškova rána byla hodně vysoká, od Hanuljakovy hrudi se odrazila zpět před branku, jenže tam byli ke smůle domácích fanoušků jen hráči v tmavých dresech.
50:11
Dlouhý dostal přesnou nahrávku do jízdy, Hanuljak však ukázal perfektní rozštěp, kterým dokázal rychlou střelu vytěsnit mimo branku.
49:35
Matai nebyl ve špatné pozici, jenže Hanuljak si na jeho střelu po ledě dal dostatečný pozor.
48:51
Olomoučtí hokejisté se nadechují k náporu, jenže Piráti působí ve svém obranném pásmu velmi soudržně.
48:12
Chlouba to zkusil na Trvaje hned po buly, olomoucký gólman byl ale i na tuto možnost připraven, proto kotouč kryl.
47:40
Olomouc právě vstřelila branku!
Rychlá reakce olomouckého celku, který se tak svému soupeři přiblížil opět na rozdíl dvou branek. Na brankovišti Hanuljaka byl pohotový slovenský útočník PETER ZUZIN, který v ponechané výhodě dorazil Dlouhého pokus. Asistence: Radek Dlouhý, Pavel Patera.
47:06
Piráti právě vstřelili branku!
Piráti mají znovu o krok blíž k cíli, který si před zápasem stanovili. Alex Rašner namazal ve svém obranném pásmu puk na hůl MARKU HOVORKOVI, který nekompromisní střelou nedal Trvajovi šanci. Hovorka se prosadil podruhé v utkání. Bez asistence.
46:11
David Kämpf se pokoušel zasunout kotouč za vzdálenější tyčku Trvajovy klece. Zkušený brankář ve službách Mory byl ale připraven.
45:25
Radek Dlouhý se dostal přes útočnou modrou až mezi kruhy, odtud se pokusil o střelu zápěstím. Ta se odrazila od zadního hrazení do brankoviště, s tímto odrazem však Hanuljak očividně počítal.
44:16
Piráti si v útočném pásmu několikrát dobře vyměnili kotouč, nakonec se do něj opřel střelec první branky Pirátů, Marek Hovorka. Svatyni Jiřího Trvaje ale netrefil.
43:50
Pro Olomoucké je zase zle. Chomutov bude hrát přesilovou hru, nedovoleným bráněním se totiž provinil Tomáš Houdek (OLO).
43:19
Marek Laš dlouho neměl komu přihrát, proto se nakonec rozhodl proniknout do útočné třetiny sám. Proti přesile Chomutova ale neměl moc šanci na úspěch.
42:05
Rutta se ocitl na chvíli za brankou Trvaje a měl dostatek času. Proto se pokusil o zakončení, kterým se na mistrovství světa v Bratislavě proslavil Fin Granlund, Ruttovi však k dotažení tohoto zakončení přeci jen něco chybělo.
41:18
Po sérii nezdařilých nahrávek se dostali ke kotouči Piráti. Následně se však puku chopili zase domácí, jenže puk poslali pouze na zakázané uvolnění.
40:01
Začala třetí třetina.
Druhá třetina byla na branky chudá, i po druhé části totiž na ukazateli svítí stav 3:1 pro Piráty z Chomutova. Oba celky si vytvořily dost příležitostí ke skórování, jak domácí Trvaj, tak hostující Hanuljak však kotouč ze své branky tahat nemuseli.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:32
Majeský se pokoušel vyslat do jízdy Zuzina, svou nahrávkou ale trefil jen před sebou stojícího Dlouhého, čímž celá akce rychle skončila.
39:01
Běží poslední minuta druhého dějství.
38:30
Piráti se teď usadili v útočném pásmu, Kaše se dokonce málem dostal do velmi dobré příležitosti, jenže nakonec mu nebylo dovoleno zakončit.
37:21
Další rozjezd Hanáků zastavila píšťalka hlavního rozhodčího, ten uviděl, že jeden z domácích zahrál vysokou holí.
36:49
Hanuljak teď zahrál velice elegantně. Puk, zachycený v rukavici, rychle vyklepal a hokejkou následně vyhodil až do středního pásma.
36:11
Rýgl se svou střelou snažil hlavně netrefit prvního hráče, to se mu povedlo, přes dalšího blokujícího olomouckého hokejistu už se ale kotouč zastavil.
35:45
Zuzin se snažil vymyslet, jak se dostat přes dobře bránící Piráty. Jeho akce skončila dřív, než začala.
34:46
Herman byl v dobré pozici, přesto se mu ještě zdálo, že se Rachůnek nachází ještě v lepším postavení, proto mu nahrál. Jenže nejmladší ze slavné české hokejové rodiny branku Chomutova netrefil.
34:12
Chomutovští se dopustili v obraně velké chyby, kterou mohl potrestat Marek Laš, jenže nestalo se tak. Vytáhlý olomoucký hokejista napálil jen Hanuljaka.
33:22
Piráti se v posledních okamžicích zdají být všude o krok dříve, Mora nemůže najít cestu, jak se propracovat až k Hanuljakovi.
32:52
Olomouckým hokejistům se nepovedla rozehrávka, hra se přesouvá před Jiřího Trvaje.
32:18
Zuzin vletěl do útočného pásma jako rychlá voda, následně před brankovištěm předložil puk Paterovy, ten ale nedokázal procedit kotouč za Hanuljaka.
31:32
Hosté už jsou v plném počtu, Milan Toman opustil vrátka trestné lavice.
31:04
Chomutovští hrají v početní nevýhodě velice aktivně a nenechávají Kohoutům příliš prostoru.
30:45
Po Bucově nahrávce se do puku opřel Houdek, jeho pokus se pak ještě mezi kruhy otřel o čepel Lašovy hole. Hanuljaka ale kotouč trefil do betonu, proto se Hanáci nemohou radovat.
29:54
Olomouc sice nedokázala vyhrát vhazování, i přesto se ale dostala ke kotouči. Nic kloudného však domácí hokejisté nevymysleli. Puk je mimo jejich útočnou třetinu.
29:32
Příležitost pro Moru dostat se do kontaktu. Zákrokem mimo hokejové regule se provinil obránce Pirátů Milan Toman (CHM).
29:02
Olomoučtí teď byli ve svém obranném pásmu na několik desítek vteřin pořádně sevření. Zdálo se, že je kohoutí obrana hodně rozhozená.
28:40
Ondřej Kaše se ve středním pásmu chopil kotouče a nebezpečně vypálil, následně se Šulákova rána otřela dokonce o brankovou konstrukci!
27:07
Mora má momentálně možná o něco více ze hry, jenže útočným akcím Kohoutů chybí finální myšlenka, který by rozhodila chomutovskou defenzívu.
26:30
Rašner vyrobil v obranném pásmu chybu, kterou musel na hranici faulu zachraňovat až vracející se útočník Tomáš Rachůnek.
26:07
Po špatné rozehrávce Chomutova se bude vhazovat v pásmu hostí, píská se icing.
25:25
Hanuljak si myslel, že po střele od modré má puk ve své moci, jenže nebylo tomu tak, čehož se snažil využít Kucharczyk. Ten zpoza branky nabídl puk na Ondruška, jeho pokus už ale takové nebezpečí pro chomutovského brankáře neznamenal.
24:57
Maroszovi se nepodařilo v jízdě zachytit kotouč. Důsledkem toho je odpískání zakázaného uvolnění.
24:20
Oba celky se teď ve svých útocích střídají, na začátku druhé části je k vidění pohledný hokej s akcemi na obou stranách kluziště.
23:56
Na druhé straně dvakrát prověřil Hanuljakovu pozornost obránce Jiří Ondrušek.
23:39
Toman nevěděl na modré čáře, co udělat s kotoučem, proto jej vyslal na Trvaje. Ten zasáhl vyrážečkou a moc nechybělo k tomu, aby se k dorážce dostal jeden z hostujících forvardů.
23:01
Olomoučtí fanoušci se dožadovali odpískání zakázaného uvolnění, pískat se však nebude. Rozhodčí rozpažili.
22:10
Olomoučtí, i když už nejsou v početní výhodě, stále drží puk v útočném pásmu. Majeského nahození se dostalo až k Rachůnkovi, tomu ale znepříjemnili palebnou pozici hosté.
21:08
Ani v ní se Kohoutům moc nedaří, mohl to však změnit Marosz, který rychlém přechodu do útočného pásma dostal puk od Řípy. Hanuljakovu branku však úplně přestřelil.
20:25
Chomutovští už hrají ve čtyřech, Mora svou dvojnásobnou přesilovku nevyužila, stále však pokračuje klasická početní výhoda.
20:19
Houdkovu střelu Hanuljak poměrně v klidu kryl, posléze chtěl ještě rozehrát, ale rozhodčí už přerušil hru.
20:01
Začala druhá třetina.
Chomutovští Piráti si v první třetině vytvořili výbornou výchozí pozici k tomu, aby si z Hané odvezli tři body. Po gólech Hovorky, Rutty a Šuláka vedli hosté již 3:0, zásluhou Vyrůbalíka se podařilo Olomouci alespoň snížit. Na začátku druhé třetiny budou mít svěřenci trenéra Fialy možnost zahrávat 18 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři.
20:00
První třetina skončila.
19:58
Obrovská šance Marosze, který se parádně uvolnil a měl před sebou už jen Hanuljaka. Při zakončení byl však poražen Martinem Rýglem (CHM), který dostal menší trest.
19:24
Chomutov se po dlouhém sevření osvobozuje.
18:51
Marek Laš se neukvapil, najel si do dobré pozice a vypálil. Puk však nakonec letěl mimo branku.
18:31
Houdkova střela od modré čáry měla dobré parametry, Hanuljak si ji však ve spleti těl dokázal najít a chytá.
18:18
Piráti jsou pod tlakem a jdou znovu do čtyř. Štěpán Hřebejk (CHM) podrazil jednoho ze svých protivníků.
17:45
Chvíli na to mohlo být ještě veseleji, jenže Zuzin svou dobrou šanci neproměnil.
17:08
Olomouc právě vstřelila branku!
Olomouci se daří snížit na rozdíl dvou branek! Obránce MARTIN VYRŮBALÍK se netradičně ocitl mezi kruhy, odkud se mu mezi Hanuljakovy betony podařilo tečovat Bucovu střílenou nabídku! Asistence: Dávid Buc, Jan Knotek.
16:34
Před koncem první třetiny mají Kohouti jednu z posledních příležitostí na snížení. Za krosček byl mimo hru vykázán autor dvou asistencí Brett Skinner (CHM).
16:08
Jiří Řípa se uvolnil na pravém křídle, následně si s kotoučem na holi sjel do palebné pozice a vypustil na Hanuljaka nebezpečnou střelu. Chyběla ji však přesnost, Hanuljak ji našel na své hrudi.
15:21
Drtinova střela, který stihl puk ještě v útočném pásmu, jen těsně minula levou tyčku domácí klece!
14:15
Olomoučtí se snaží v pásmu soupeře vymyslet, jak vyzrát na pozorně bránící zadáky, jenže většina akcí má jepičí život.
13:34
Nechybělo mnoho a Piráti mohli vést o čtyři branky. Šagátova střela zpoza obránce byla dost tvrdá a Trvaj ji viděl až na poslední chvíli. Dokázal však zareagovat svou vyrážečkou.
13:13
Kotouč se ocitl mimo hrací plochu, domácí příznivci se dožadovali dvouminutového trestu pro jednoho z hostujících hráčů. Sudí však ukazují, že ještě předtím, než puk opustil kluziště, byl tečován o hranu plexiskla.
12:32
Olomoučtí si vyžádali čas pro poradu.
12:32
Piráti právě vstřelili branku!
Hororová první třetina pro domácí Kohouty pokračuje! Nenápadná střela LIBORA ŠULÁKA byla nejspíš tečována a zaplavala až do horního rohu Trvajovy klece. Zkušený brankář Mory jen beznadějně rozhodil rameny. Bez asistence.
12:00
Olomoučtí jsou pochopitelně jako opaření horkou vodou, zato Piráti působí jakoby se právě vykoupali v lázni s vodou svěcenou.
11:09
Piráti právě vstřelili branku!
Piráti se usadili v pásmu a urvali se do dvoubrankového vedení! Parádní nahrávku mezi kruhy dostal obránce JAN RUTTA, který střelou nad vyrážečku dává svému týmu velice dobrou výchozí pozici pro další vývoj zápasu. Asistence: Brett Skinner, Roman Chlouba.
10:40
Hostující celek už hraje v plném počtu hráčů na ledě.
10:24
Nyní se však Chomutovští osvobodili, puk je až za Trvajovou brankou.
09:51
Ondruškova i Škůrkova rána byly zblokovány. Hanáci se snaží o střelbu, což alespoň ocenili domácí diváci.
08:56
Střelu Davida Škůrka dokázal ještě před Hanuljakem tečovat Dávid Buc, kotouč se však mezi tři tyče nevešel. Následně se Olomouc vystavila do postavení mimo hru.
08:40
Olomouc má šanci odpovědět. Na trestnou lavici zamířil Lukáš Květoň (CHM), ten inkasoval menší trest za hákování.
07:40
Piráti právě vstřelili branku!
Klasickou početní výhodu už ale chomutovští Piráti využít dokázali! Na modré čáře se opřel do puku MAREK HOVORKA, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Brankář Trvaj měl možná i trochu zakrytý výhled. Asistence: Brett Skinner, Jan Rutta.
07:11
Marek Laš se zmocnil volného kotouče a bez servítek jej odpálil daleko od olomoucké klece.
06:58
Majeský už je na ledě, Chomutov se nadále drží v útočném pásmu.
06:35
Hned po vhazování se ale Kohouti dokázali osvobodit, Piráti musí začínat od své branky.
06:24
Velká šance pro Chomutov! Tomáš Houdek (OLO) zasáhl jednoho z hostujících hokejistů do obličeje. Piráti mají k dispozici 34 vteřin trvající přesilovku pět na tři!
05:46
Rutta byl v dobré pozici, jeho střela z levého kruhu však šla pouze do chráničů Jana Knotka. Olomouc se opět dokázala osvobodit.
05:07
Piráti sice vyhráli buly, jenže Mora se pak bleskurychle chopila kotouče a vyhodila mimo své pásmo.
04:58
Obránce Ivan Majeský (OLO), který se do olomoucké sestavy vrátil po jednozápasové pauze, se teď přemístil na trestnou lavici. Dostal dvě trestné minuty za podražení.
04:44
Po dalším icingu Mory se bude znovu vhazovat před Jiřím Trvajem.
04:08
Po Kucharczykově nabídce se od modré čáry opřel do kotouče obránce Houdek, jeho dělovka ale byla zblokována mimo tři tyče Miroslava Hanuljaka.
03:20
Další dobrá příležitost Hanáků. Na pravém křídle byl v držení kotouče Buc, chtěl nahrávat Knotkovi, který by už nejspíš jen zametal do prázdné. Přesně a včas však zasáhl zadák Pirátů Toman.
03:07
Škůrkovo nahození si Hanuljak pohlídal, pomohl tak svému celku k tomu, aby získal kotouč.
02:10
Naopak se mohli radovat domácí hokejisté! Nejdříve parádně naservíroval Matai puk Rachůnkovi, který se nově přesunul do třetí olomoucké pětky. Rachůnek sice minul, to ale domácím vadit nemuselo, protože se kotouče chopil zase Matai. Ten ale trestuhodně minul!
01:40
Staněk byl dobře napadán Kämpf, hráčem, který byl kapitánem juniorské reprezentace na mistrovství světa. Trvaj nakonec zasahovat nemusel.
01:02
Olomouckému celku se nepovedla myšlenka rychlého přechodu do útočného pásma. Po zakázaném uvolnění se vrací hra před Trvaje.
00:35
Knotek se snažil dostat do příležitosti, moc dlouho však kotouč na své holi neudržel, což byla příležitost pro Chomutovské. Ani ti ale nebyli v pásmu soupeře úspěšní.
00:01
Utkání právě začalo.
Chomutovští se možná pokusili svého soupeře lehce zmást. Jako první brankář byl napsán v zápise Miroslav Kopřiva, nakonec se však do branky postaví jeho jmenovec Hanuljak.
Oba celky už jsou na ledové ploše. Můžeme se těšit na vypjaté utkání, které za pár okamžiků začne! Připomínám, že se dnes hraje o druhou pozici v barážové tabulce!
Úvodní sestavy:

HC Olomouc: Trvaj (Vošvrda) – Vyrůbalík, Majeský, Ondrušek, Škůrek, Staněk, Houdek, Rašner – Laš, Knotek, Buc – Řípa, Marosz, Kucharczyk – Matai, Herman, Rachůnek – Dlouhý, Patera (C), Zuzin.

Piráti Chomutov: Kopřiva (Hanuljak) – Rutta, Skinner, Rýgl, Drtina (C), Šulák, Toman, Bartejs – Hovorka, Dušek, Květoň L. – Kaše O., Růžička, Gajovský – Květoň D., Kämpf, Hřebejk – McGregor, Chlouba, Šagát – Veselý.

Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Bryška, Skopal.
Vítejte u sledování online přenosu z utkání šestého kola baráže o extraligu, v němž se střetnou týmy HC Olomouc a Piráti Chomutov. Start zápasu je naplánován na 18:10. Buďte u toho s námi!
HC OLOMOUC:
Hanáci si své postavení po pěti zápasech baráže určitě představovali o něco lépe. Aktuálně se celek vedený trenérem Petrem Fialou nachází na třetím místě tabulky, o skóre za svým dnešním soupeřem a o čtyři body za vedoucí Slavií. Nejzajímavějším faktem při pohledu na odehrané zápasy Olomouce je, že vyhrávali zatím jen na domácím ledě, zato z kluzišť soupeřů si odvezli jen jeden bod ze tří zápasů.

Nejproduktivnější hráč Olomouce:
Jan Knotek Ú – 5 Z, 4 B (3+1)
PIRÁTI CHOMUTOV:
Severočeši zatím mohou být poměrně spokojení. Druhá pozice po pěti kolech jim dává docela dobrou výchozí pozici do dalších bojů baráže. Piráti začali sice prohrou, pak však dokázali třikrát zvítězit, poslední zápas, kdy se doma utkali se Slavií, se jim ale nepovedl. Furchovi v brance sešívaných nedokázali vstřelit branku a prohráli 0:2.

Nejproduktivnější hráč Chomutova:
Vladimír Růžička Ú – 5 Z, 4 B (3+1)
První vzájemný zápas v letošní baráži:

Piráti Chomutov – HC Olomouc 3:2 s.n. (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 29. Růžička (Rýgl), 51. Dušek (Květoň L.), rozh. náj. McGregor – 33. Dlouhý (Patera), 55. Řípa (Ondrušek, Škůrek).
Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Blaha, Špůr.
Vyloučení: 6:7.
Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4791. Střely na branku: 19:17. Zblokované střely: 15:7. Hity: 21:21. Vhazování: 34:28.
Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2 – 3:2 SN.

Piráti Chomutov: Kopřiva – Rutta, Skinner, Rýgl, Drtina (C), Šulák, Toman – Hovorka, Gajovský, Sikora – Květoň D., Růžička, Sinisalo – Kaše O., Kämpf, Šagát – McGregor, Dušek, Květoň L.

HC Olomouc: Trvaj – Vyrůbalík, Majeský, Ondrušek, Škůrek, Jaroměřský, Houdek – Laš, Knotek, Buc – Řípa, Marosz, Kucharczyk – Matai, Herman, Pekr – Dlouhý, Patera (C), Jergl.


Tabulka 2022/2023
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 52 29 8 5 10 159:110 108
2. Vítkovice 52 28 4 10 10 159:122 102
3. Sparta 52 28 6 3 15 155:122 99
4. Mountfield 52 23 7 5 17 141:124 88
5. Liberec 52 19 10 10 13 156:129 87
6. Třinec 52 21 5 7 19 149:121 80
7. Brno 52 19 6 3 24 134:150 72
8. Olomouc 52 19 6 2 25 121:141 71
9. K. Vary 52 19 4 3 26 129:163 68
10. M. Boleslav 52 15 7 8 22 116:128 67
11. Litvínov 52 15 7 8 22 137:144 67
12. Plzeň 52 15 6 8 23 127:146 65
13. Č. Budějovice 52 15 5 6 26 132:158 61
14. Kladno 52 15 3 6 28 122:179 57
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud