Tipsport Extraliga - Baráž o ELH -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Litvínov - 6. dubna 2018   17:30

K. Vary
10:13' Kohout (Krejčí) • 49:42' Vrdlovec (Plutnar, T. Rachůnek) • 55:21' Krejčí (O. Beránek)
3:4
(1:0, 0:2, 2:1 - 0:1)
Litvínov
25:28' Baránek  (Sörvik, Matoušek) • 26:24' J. Mikúš  (Sörvik, M. Hanzl) • 56:58' Baránek  (M. Hanzl) • 64:36' L. Doudera  (Trávníček, Gerhát)
K. Vary
Hejduk, Pražák – Brejcha, Pešek
KV Arena, Karlovy Vary
5226 diváků
Litvínov
Petrásek (Kantor) – Sörvik, Baránek, Iberer, Hunkes, Frolo, Z. Sklenička, L. Doudera – Marek Růžička, J. Mikúš, M. Hanzl – F. Lukeš (A), V. Hübl, Gerhát (C) – Trávníček, Řehoř, Matoušek – Jurčík, Válek, Jícha.

Karlovy Vary - Litvínov: Bod navíc berou hosté, v prodloužení se trefil Gerhát

Prodloužení se již blížilo ke konci. Lépe do něj vstoupila Energie, která jasně dominovala a vytvořila si rovnou několik ukázkových šancí. Nakonec na to doplatila a Doudera rozhodl a vítězství Vervy.

Ode mne je to pro dnešní večer vše, loučí se Kamila Ströerová.
64:36'
Litvínov právě vstřelil branku!
Půl minutky před koncem prodloužení se trefuje LUKÁŠ DOUDERA, který tak rozhodl o vítězství Vervy. Asistence: Michal Trávníček a František Gerhát.
63:57'
Juraj Mikúš se dostal do šance, kterou zastavil Novotný.
63:37'
Beránek chtěl protlačit puk mezi Baránkem, ale marně.
62:41'
A hra se zase otáčí. Petr Stloukal se snažil prostřelit hostujícího brankáře.
62:09'
A konečně se k puku dostal Litvínov, snažení končí v obranné třetině Karlových Varů.
61:59'
Verva si téměř nesáhla na kotouč, dominuje jasně Energie.
61:14'
Tomáš Rachůnek z těsné blízkosti netrefil volné místo mezi bruslí a tyčkou Petráskovy brány.
60:55'
Karlovarští vstoupili do prodloužení hodně aktivně a hrnou se do šancí.
60:34'
Kohout našel na druhé straně volného Podlipnika. Ale ani tato šance neskončila gólem.
60:03'
Kotouč přebírá Energie. Ke střele se dostal Ondřej Beránek, který trefil jen plexisklo za zády Petráska.
60:01'
Začalo prodloužení.
Během třetí periody se Energie dokázala dvakrát trefit. Zásluhou Vrdlovce a Krejčího se mohlo zdát, že je o vítězi už rozhodnuto. Zdání klame. Tři minuty před koncem prostřelil Novotného Marek Baránek. Na tento gól nedokázaly Karlovy Vary již odpovědět. O vítězi tak rozhodne nastavené prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
Oddechový čas pro hosty.
59:53'
Verva vyhazuje na zakázané uvolnění.
59:37'
Tuominen se ještě zkoušel prosadit, dorážet mohl ještě Kohout.
59:02'
Třikrát za sebou se KV Arena dočkala vícero jak 5000 diváků.
Dnešní utkání sleduje 5226 diváků.
59:02'
Při přechodu do útočné třetiny se Litvínov dopustil ofsajdu.
58:25'
Václav Skuhravý pálil, střela šla vysoko nad bránu hostů.
58:01'
Do třetí třetiny zbývají dvě minuty.
57:19'
Ondřej Beránek se snažil poslat Energie do vedení, netrefil bránu Vervy.
56:58'
A máme tu opět srovnáno. Z kruhů se opět trefil MAREK BARÁNEK, který tak vrací Energii úder. Asistence: Martin Hanzl.
55:21'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Energetici si opět berou vedení na své hole. DANIEL KREJČÍ pálil z vrchní části kruhu a propálil bezmocného Petráska. Asistence: Ondřej Beránek.
54:50'
Henri Tuominen sjel s kotouč podél střídaček, u kruhů se snažil vypálit, střela ale mířila zcela mimo branku.
54:18'
Plutnar přihrál na Fleka, který z těsné blízkosti nedoklepl kotouč do volného místa za zády Petráska.
53:15'
Karlovarským se až na několikátý pokus podařilo osvobodit z litvínovského sevření.
52:59'
Brankář Energie má plné betony práce.
52:35'
V útočné třetině Karlových Varů se ale neodehrálo nic zásadního a hra se opět přesouvá k brance Filipa Novotného.
52:10'
Marek Baránek sice nahodil do útočné třetiny, tam se ale puku zmocňuje Energie, která se přesouvá do obranného pásma Vervy.
52:03'
Na ledě zůstal ledě Marek Růžička, který s pomocí karlovarského lékaře zvedá a odjíždí na střídačku. Následuje komerční přestávka.
50:44'
Ivan Řehoř pálil z kruhů, ale netrefil branku domácích.
49:42'
Nakonec je gól skutečně uznán. Střela nebyla zasažena vysokou holí. Plutnar pálil od modré, střelu tečoval před brankou DANIEL VRDLOVEC. Asistence: Michal Plutnar a Tomáš Rachůnek.
Vstřelený gól je zkoumán na videu.
49:27'
Zpoza brány našel Flek volného Plutnara, který však nestačil zachytil letící puk.
49:06'
Po nahrávce Skuhravého se dostal do šance Jaromír Kverka. Střelou z mezikruží se trefil jen do ochranné sítě za zády Michala Petráska.
48:46'
Verva vyhazuje přes všechny čáry. Vhazovat se budu u Petráska.
48:15'
Daniel Krejčí pálil z kruhu, trefil se do boční sítě Petráskovy brány.
47:50'
Martin Rohan pálil od modré, ale trefil jen bránícího Růžičku.
47:15'
Florian Iberer poslal dělovku z kruhů, kterou Novotný schoval do lapačky.
47:02'
Chemici se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.
46:51'
Verva hraje v plném počtu. Následuje komerční přestávka.
46:22'
Vrdlovec nestačil zpracovat kotouč a poslat střelu na brankáře Vervy.
45:10'
Litvínovskému gólmanovi Michalu Petráskovi spadla po zásahu pukem helma. Sám se z ledu zvedá a pokračuje se ve hře.
44:47'
Michal Petrásek (LIT) vyhodil kotouč mimo hrací plochu. Získal tak od sudích dvouminutový trest, který odpyká Ivan Řehoř.
44:01'
Litvínovští nepouští Energii do šancí. Dobře si hlídají všechny přihrávky a kotouče, které by mohly ohrozit bránu Petráska.
42:12'
Sabahudin Kovačevič pálil od modré čáry, kotouč zachytil Trávníček, který ujížděl sám na brankáře energetiků. Filip Novotný první střelu vyrazil před sebe, zpět na hokejku Michala Trávníčka. Jeho druhý pokus vyrazil Novotný daleko před sebe. Obrana Karlových Varů vyhodila puk do bezpečí.
41:06'
Novotný byl zcela mimo svou branku. Ke střele se dostal Lukeš, ale ten se vůbec netrefil do prázdné svatyně.
40:45'
Za brankou Energie se bojuje o puk. Vítězí nakonec Verva.
40:10'
Karlovarští se přesouvají před Petráska, kde se však nedostali ke střele.
40:01'
Ve druhé třetině se podařilo Vervě nejprve srovnat. O první branku se postaral Marek Baránek. Minutu poté se mohl Litvínov opět radovat. Juraj Mikúš rozvlnit síť za Filipem Novotným a poslal chemiky do jednobrankového vedení.
Rozhodující třetině začne v 19:11.
40:00'
38:33'
Filip Novotný poslal přihrávku přes celé hřiště na Stanislava Balána, který se dostal do úniku. Dokázal si položit Petráska, ale málo zvedl kotouč.
38:07'
Energie bojuje o kotouč ve třetině chemiků. Hostům se však daří osvobodit.
37:10'
Válek přestřelil branku Karlových Varů.
36:27'
Ani jeden z týmů se nedostává do akcí. Hraje se střídavě na obě strany.
35:33'
Energie dobývá brankoviště Vervy.
33:50'
Na pátý barážový duel se přišel podívat také Lukáš Mensator a Petr Kumstát. Oba dva se podíleli na stříbrném místě v sezoně 2007/2008. Lukáš Mensator je také považován na nejužitečnějšího hráče sezony 2008/2009, kdy se podílel na zisku mistrovského titulu. Oba bývalí hráči Karlových Varů byli vyvoláni karlovarskými fanoušci.
33:02'
Na druhé straně se ofsajdu dopouští Verva. Přichází komerční přestávka.
32:39'
Karlovarští vyhazují jen za cenu zakázaného uvolnění.
32:16'
Brankář Energie Filip Novotný opět špatně rozehrál, rozehrávku zastavil na modré čáře jeden z beků Vervy a Litvínov si tak udržel tlak v útočné třetině.
31:59'
Při přechodu do útočné třetiny se Karlovy Vary dopouštějí ofsajdu.
31:51'
Ondřej Jurčík vystřelil od kruhů, střelu ještě tečovat Tomáš Frolo, ale Filip Novotný si puk pohlídal. Následně je odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.
30:59'
Energetici na okamžik zavřeli Vervu ve vlastní třetině. Poté přišla nepřesná přihrávka Stloukala a Energie musela pásmo vyklidit.
30:05'
Další pokus Baránka. Filip Novotný střelu ukryl pod svá křídla.
29:50'
Marek Baránek pálil od modré, ale střela šla mimo branku.
29:28'
Karlovarským se nedaří osvobodit z litvínovského sevření. Zato Verva bombarduje Novotného střelami.
29:05'
Karlovy Vary vyhazují na zakázané uvolnění.
28:36'
Gerhát získal kotouč v útočné třetině, zajel však jen za branku domácích, nikde ale neměl spoluhráče, aby mohl akci zakončit.
27:30'
Kverka dostává kotouč do obranného pásma Vervy, ale nepodařilo se mu ohrozit svatyni Litvínova.
26:24'
Energie se ještě nevzpamatovala z první inkasované branky a už se znovu Verva raduje. Po špatné rozehrávce Filipa Novotného zastavil kotouč na modré Sörvik, který vypálil. Kotouč Novotnému vypadl a než po něm stačil skočit, už ho JURAJ MIKÚŠ doklepával za brankovou čáru. Asistence: Daniel Sörvik a Martin Hanzl.
25:28'
Karlovarským fanouškům dobře známý z loňské sezony, kdy nastupoval za Energii, MAREK BARÁNEK, rozvlnil síť za Filipem Novotným. Ke gólu však dopomohla brusle Petra Šenkeříka. Daniel Sörvik a Tomáš Matoušek.
25:07'
Stloukalovi se nepodařilo vyhodit kotouč.
24:27'
Na druhé straně se do šance dostal Daniel Krejčí, který zakončil přímo do lapačky Petráska.
24:10'
Hübl poslal z mezikruží příliš vysokou ránu, kterou Novotný vyrazil ramenem.
23:50'
Sabahudin Kovačevič se snažil dotlačit puk za záda Petráska, ale marně.
23:20'
Chemici si přebírají puk, dokázali však jen nahodit do pásma energetiků a tím jejich snaží končí.
22:30'
Karlovy Vary nahazují do třetiny Litvínova. Ovšem do větší šance se nedostaly.
21:10'
Gerhát zvedl puk a trefil se přímo do připravené lapačky Novotného.
20:35'
Do útočného pásma se dostávají Karlovy Vary. V rohu kluziště probíhá souboj o kotouč. Nakonec vítězí Litvínov, který se dostal do třetiny energetiků.
20:06'
Druhého úvodního kotouče se opět zmocnila Verva, která i navštívila útočnou třetinu, ale nijak neohrozila branku Filipa Novotného.
20:01'
Během první třetiny se podařilo karlovarským hokejistům vstřelit jednu branku. V přesilové hře se prosadil Martin Kohout. Jednobrankové manko si bere do šatny Litvínov, který neměl ani prostor pro vyrovnání. Energie o krok napřed, Verva nestíhá rychlé tempo energetiků. Zato chemici hrají hodně do těla, dohrávají osobní souboje.
Druhá třetina začne v 18:20.
20:00'
19:38'
Kovačevičova střela od modré mířila mimo branku hostů.
19:28'
Litvínov hraje v plném počtu.
19:05'
Viktor Hübl ve vlastním oslabení pálil z kruhů, Filip Novotný zakročil včas.
19:03'
Do konce prvního dějství zbývá jedna minuta.
18:23'
Stanislav Balán hledal dlouho volné místo mezi bránícími hráči, aby mohl nahrát. Nakonec se rozhodl pro přihrávku na střed, kde byl připravený Jakub Flek.
17:35'
Vervě daří osvobodit. Karlovarští se znovu dostávají do útočné části.
17:25'
Zbyněk Sklenička (LIT) dvě a půl minuty před koncem oslabí svůj tým, provinil se hákováním, a tak ho čekají dvě minuty na trestné lavici.
17:11'
Tuominen bekhendovou střelou neprostřelil Petráska.
16:37'
František Gerhát se trefil přímo mezi secvaknuté betony Filipa Novotného.
16:14'
Krejčí drží kotouč za vlastní brankou, oba týmy střídají a Karlovy Vary se snaží projít do útočného pásma.
15:10'
Energie se dostala do třetiny hostů. Ovšem kotouč se dostal do ochranné sítě.
14:36'
Iberer střílel od kruhů, střela šla mimo bránu Novotného.
13:48'
Václav Skuhravý se dostal do podobné situace jako Kohout. S tím rozdílem, že střela Skuhravého mířila jen do ochranné sítě za Petráskem.
13:18'
Skleničkova střela mířila jen na bránícího Kverku. Ten ihned poté kotouč vyhazuje.
12:47'
Ještě před komerční přestávkou se snažil navýšit skóre energetiků Jakub Flek. Obtočil se kolem branky, ale Petrásek zakročil včas.
11:48'
Litvínov jasně nestíhá rychlé tempo Karlových Varů. Energie je o krok napřed naprosto všude. Verva se snaží hrát hodně do těla, pouští se do každého osobního souboje poctivě.
11:28'
Petr Šenkeřík pálil od modré čáry, ale trefil jen bránícího hráče.
11:05'
Podlipnik nahodil kotouč do útočné třetiny.
10:52'
Nahození Marka Beránka vyrazil Novotný betonem.
10:13'
Ve středním pásmu dobruslil pro kotouč MARTIN KOHOUT. Sám v úniku na gólmana s Hunkesem za zády, prostřelil bezmocného Petráska. Asistence: Daniel Krejčí.
09:58'
Brzy útočnou třetinu Karlovarští opouštějí.
09:28'
Energie se dostala do obranného pásma Litvínova.
08:54'
Během komerční přestávky se navzájem pozdravily oba fandící tábory.
08:35'
Hunkes se pokusil překonat Filipa Novotného, brankář Karlových Varů kotouč vyrazil bruslí.
07:58'
Energie přešla do útočné třetiny, dlouho zde nepobyla. Puk si přebírají na své hokejky hokejisté z Litvínova.
07:33'
Karlovarští vyhazují na zakázané uvolnění.
07:20'
První přesilová hra hostů nebyla příliš dobrá. Karlovarským hokejistům se dařilo všechny kotouče posílat do bezpečné vzdálenosti a hostující celek měl problém s udržením se ve třetině.
07:11'
Domácí hrají v plném počtu.
06:00'
Beránek znovu vyhazuje.
05:43'
Další vyhozený kotouč, Litvínov musí znovu bojovat o útočnou třetinu.
05:28'
Karlovarským se ihned podařilo osvobodit. Verva však na nic nečekala a znovu se hrnula do pásma domácích.
05:11'
Přesilovku si zahraje také Verva. Na trestnou lavici míří Petr Šenkeřík (KVA), který se dopustil držení.
05:03'
Kohout se dopustil ofsajdu při přechodu do útočné třetiny.
04:32'
Kovačevič chtěl dostat kotouč za záda hostujícího brankáře, Petrásek měl všechna místa dobře vyplněna.
03:40'
Karlovým Varům se první přesilová hra dařila. Oproti pokusům v předchozích zápasech se energetikům dařilo držet se v útočné třetině a střílet.
03:35'
Hosté hrají v plném počtu.
03:06'
Kverka se snažil tečovat kotouč těsně před Petráskem.
02:40'
Další pokus Matice Podlipnika, tentokrát označkoval je plexisklo za zády Petráska.
02:18'
Podlipnik pálil z první, střela šla mimo branku Litvínova.
01:58'
Tomáš Rachůnek dlouho přemýšlel, kudy by mohla projít přihrávka. Nakonec se rozhodl pro střelu, kterou se v těsné blízkosti snažil tečovat Flek se Skuhravým.
01:48'
Rachůnkova střela mířila mimo do klína Petráska.
01:28'
Vervě se daří bleskově vyhodit kotouč do bezpečí. Energie se dostává znovu do pásma hostů.
01:21'
Energetici si ihned v začátku utkání zahrají přesilovou hru. Na trestnou lavici míří Tomáš Matoušek (LIT) za hákování soupeře.
01:05'
Snažení energetiků ale končí ve středním pásmu, kde je Litvínov okradl o puk.
00:50'
Karlovarští se pokouší zahájit útok.
00:40'
Nahození Mikúše schoval Novotný do lapačky.
00:08'
Úvodní buly sice vyhrála Verva, následně se ale ke kotouči dostal Balán. Šanci ke střele ale neměl.
00:01'

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Podlipnik, Šenkeřík, M. Rohan (A), Plutnar, Krejčí, Kovačevič, Pajk – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Osmík, Skuhravý (C), Šafář – O. Beránek, Tuominen, Vrdlovec.

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Sörvik, Baránek, Iberer, Hunkes, Frolo, Z. Sklenička – Marek Růžička, J. Mikúš, M. Hanzl – F. Lukeš, V. Hübl (A), Gerhát – Trávníček (C), Řehoř, Matoušek – Jurčík, Válek, Jícha.

Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Brejcha, Pešek.
HC VERVA Litvínov
Soupeř z nedalekého Litvínova přijíždí do KV Arény se šesti body na svém kontě. V prvním utkání baráže dojely na půdu Vervy Karlovy Vary. Chemici ukořistili první tři body. Následující zápas na Kladně dokázal Litvínov opět zvítězit a okradl i druhého soka z nižší soutěže. Žlutočerní narazili na Duklu, se kterou nedokázali ve dvou duelech ani jednou zvítězit. Pod drobnohledem bude mít Energie jistě Michala Trávníčka, který rozdal již 13 hitů a odvádí pro svůj tým dobrou a poctivou práci. V kanadských bodech si zapsal jeden gól a jednu asistenci. Další velkou oporou Vervy je bezesporu Viktor Hübl, který rozvlnit třikrát síť soupeře a připsal si také jednu asistenci. Zmínit se musí také maskovaný muž v brankovišti, kterým je Michael Petrásek s 92,17 úspěšností zákroků.

HC Energie Karlovy Vary
Karlovarští se drží na třetím místě s pěti body na svém kontě. Vstup do bojů o extraligu neměly Karlovy Vary snový. Ba naopak podlehly Litvínovu. Na domácím ledě si ale stále drží neporazitelnost. Ihned ve druhém klání přijela do KV Areny Dukla. Energetici dokázali otočit vývoj utkání a nakonec se podařilo karlovarským hokejistům ubojovat alespoň dva body. Na ledě Rytířů však Energie opět padla výsledkem 3:1. Ovšem v odvětě na domácí půdě Karlových Varů, se opět radovali domácí, kteří vrátili Kladnu prohru a Energie vyhrála stejným výsledkem 3:1. Daniel Vrdlovec si připsal 2 góly. Ihned za ním se drží Jaromír Kverka, který dvakrát našel hokejku svého spoluhráče a připsal si dvě asistence. V základní části se rozchytal Filip Novotný. Díky němu prošla Energie hladce až do baráže. Nyní si drží úspěšnost 91,89%.

Pokud se podaří Karlovým Varům urvat tři body, posunou se na druhou příčku místo Litvínova. Půjde o důležité utkání. Komu se podaří uspět? Udrží si Verva místo, které zajišťuje setrvání extraligy? Udrží si Karlovarští domácí neporazitelnost?
Zdravím příznivce hokeje,
tentokrát se podíváme na zajímavý duel mezi Karlovými Vary a Litvínovem. Soupeři se dobře znají nejen z letošní sezony, ale také z let předchozích, kdy Energie patřila do nejvyšší české hokejové soutěže, kterou v loňském ročníku opustila a nyní usiluje o návrat.

Tabulka:
Jihlava – 10 bodů
Litvínov – 6 bodů
Karlovy Vary – 5 bodů
Kladno – 3 body

Jistě půjde o velmi zajímavý duel, jelikož Energie bude bojovat o druhé místo, které by na konci baráže znamenalo postup. Dělí je jediný bod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.