Tipsport Extraliga - Generali Play-off  -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : M. Boleslav - 15. dubna 2021   19:00

Ukončeno
Třinec
47:00' Martin Růžička (Špaček) • 59:22' Marcinko (M. Doudera) • 59:37' Hrehorčák 
3:0
(0:0, 0:0, 3:0)
Stav série: (4:3)
Třinec
Sestavy:
Kacetl (Štěpánek) – Gernát, M. Doudera, M. Adámek, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský, Freibergs – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Rodewald, Marcinko, Hrňa – O. Kovařčík, Špaček, M. Kovařčík – Dravecký (A), Miloš Roman, Hrehorčák.
Rozhodčí
Hodek, Hejduk – Lhotský, J. Svoboda
WERK ARENA, Třinec
M. Boleslav
Sestavy:
J. Růžička (Krošelj) – Hrbas, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Šidlík – Kotala, Cienciala, Šťastný – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský – Jääskeläinen, A. Zbořil (A), Claireaux – Flynn, Najman, P. Kousal.

Video se připravuje ...

SESTŘIH: Třinec - Mladá Boleslav 3:0. O postupu Ocelářů do finále rozhodla až třetí třetina

Přenos se aktualizuje automaticky

My se z Třince s extraligovým hokejem ještě letos neloučíme! Finálová série mezi Třincem a Libercem, tedy repríza finále z roku 2019, začne v neděli 18. dubna 2021 prvním utkání ve Werk areně. Do té doby se mějte pěkně!
Statistiky utkání:

Střely na branku 24:25
Střely mimo 5:11
Zblokované střely 11:18
Hity 11:9
Vhazování 39:31
Trestné minuty 12:18
Utkání končí a nakonec se radují domácí! Třinečtí rozhodli toto utkání ve třetí třetině, kdy vítězný gól vstřelil třináct minut před koncem v přesilovce pět na tři Martin Růžička. Hosté se mocně drali za vyrovnáním, zápas byl do samotného závěru o jediném gólu, Mladá Boleslav trefila tyč a několik střel bylo opravdu blízko. Domácí ještě dvěma slepenými góly v samotném závěru do prázdné branky potvrdili vítězství a potřetí v řadě postoupili do finále.
Konec zápasu.
59:45'
Po zakázaném uvolnění se ještě hra stěhuje před Kacetla. Čtvrt minuty je ale zatraceně málo času na vstřelení tří branek.
59:37'
Třinec právě vstřelil branku!
Růžička ihned po buly ve středním pásmu opustil své brankoviště, ale hosté si se situací neporadili. Ani tentokrát se nenastěhovali natrvalo před Kacetla a prázdnou branku z bezprostřední blízkosti trefuje PATRIK HREHORČÁK. Stav utkání 3:0.
59:22'
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři se teď již velice silně přibližují vítězství v tomto utkání. Mladé Boleslavi se nepodařilo zavézt hru zpět do útočného pásma a střelou do prázdné branky navyšuje vedení Ocelářů na dvoubrankové TOMÁŠ MARCINKO. Asistence: Milan Doudera. Stav utkání 2:0.
59:04'
Domácí zablokovali centr do předbrankového prostoru a Rodewald následně vyvezl puk až za mladoboleslavskou branku.
58:50'
Hosté nastupují do útočné třetiny v šesti. Je zde power play Mladé Boleslavi.
Hosté si vybírají oddechový čas.
58:50'
Dlapa nahodil puk ze středního pásma, za svou brankou se jej poměrně rychle zmocnili domácí, ale Vrána posílá puku přes všechny čáry.
58:24'
Necelých sto sekund před koncem třetí třetiny je zde zakázané uvolnění Mladé Boleslavi a bude se vhazovat před Růžičkovou brankou.
58:03'
Oceláři se ubránili další přesilovce hostů! Kundrátek, který vystoupil z trestné, sebral puk a poslal jej za mladoboleslavskou branku.
57:20'
Domácí teď dvakrát vyhodili a Mladá Boleslav začíná opět zpoza vlastní branky.
56:59'
Obrovská šance Mladé Boleslavi! Kacetl vyrazil střelu z pravého křídla do levé strany, odkud na Kotalu zívala úplně prázdná branka, ale hostující útočník se nestihl srovnat k dorážce a následně domácí brankář byl na místě včas.
56:39'
Cienciala ztratil u mantinelu puk a Dravecký vyhazuje. Se štěstím, protože to hrozilo dalším vyhozením puku do hlediště.
56:12'
Oceláři se nadvakrát osvobozují, hosté hráli zrovna kvůli zlomené holi ve čtyřech.
55:57'
Za vyhození puku z obranné třetiny do hlediště budou potrestáni domácí hráči, konkrétně Tomáš Kundrátek (TRI). Hosté mají čtyři minuty před koncem k dispozici přesilovou hru.
55:49'
Najman zavezl puk do útočného pásma, odkud jej domácí zase rychle vyndali.
55:09'
Před třineckou brankou se do nebezpečného zakončení z levé strany dostal Bičevskis.
54'
Strnadova střela skončila na horní tyčce, následně musel Kacetl akrobaticky chytat padající list
54:57'
Domácí teď nezvládli akci dva na dva. Vránovi se rýsovali na pravém křídle trochu prostoru, ale jeho přihrávka na Růžičku neprošla.
54:19'
Obrovská šance hostů! Cienciala po levém křídle zatáhl puk do útočného pásma a nabil Ševcovi. Jeho střela měla gólové parametry a jen těsně domácí neinkasovali.
53:53'
Hosté drží puk na holích a Oceláři těsně brání střední pásmo.
53:16'
Za třineckou brankou se chytli Martin Gernát (TRI) a Jan Stránský (MBL), oba skončili na ledě, přičemž navrch měl třinecký obránce. Oba hráči jsou vyloučení za hrubost a hrát se bude dvě minuty čtyři na čtyři.
53:08'
Teď byl dvakrát v hlavní roli Kacetl. Buď za jeho zády zazvonila tyč po Strnadově schované střele z otočky, nebo domácí brankář zasáhl vlastní maskou, a následně se třinecký brankář natáhl po padajícím listu před svou brankou.
52:43'
Hosté se jednoduše dostali do útočného pásma, kde sebral puk Kacetl. Ve spolupráci Kundrátka s Růžičkou dostali Oceláři puk od vlastní branky.
52:14'
Ofsajd hostů a následuje druhá komerční přestávka třetí třetiny.
52:00'
Tuhá bitva o puk před třineckou brankou. Hrehorčák jej za brankou sebral a šikovně o mladoboleslavského hráče jej posílá až za Růžičku.
51:40'
Hrňa se nedostal přes modrou, puk se vrátil do hloubi obranného pásma, odkud jej domácí hráči poslali na vlastní střídačku.
51:00'
Šťastný nakopl pravé křídlo, ale zablokoval jej Musil. K nebezpečné střele z osy se z otočky dostal Kotala. Kacetl na místě.
50:37'
Po přihrávce rukou se bude vhazovat ve středním pásmu u třinecké střídačky.
50:28'
Michal Kovařčík nakonec zakončoval, ale spíše z kroku a Růžička neměl problém tento puk zvládnout.
50:12'
Bojuje se teď o každý metr ledu. Na třinecké straně to vypadalo, že by do zakončení mohl jít Michal Kovařčík, na druhé straně se málem přes střední pásmo probil Najman.
49:52'
Domácí se ubránili a po čase jsou v útočném pásmu. Špačkova přihrávka po sklech ale skončila v ochranné síti a bude se vhazovat ve středním pásmu. To vše po komerční přestávce.
49:37'
S návratem Hrni na led je odpískáno zakázané uvolnění Mladé Boleslavi. Hra se stěhuje před Růžičku.
49:21'
Domácí se srdnatě brání. Dostali puk do střední zóny a při přechodu do útoku se hosté vystavili do ofsajdu.
49:07'
Na modré čáře kombinují hlavně Ševc s Jääskeläinenem, ohrožení třinecké branky zatím nepřichází.
48:49'
Hosté teď zachytili dvojí nepovedené vyhození Doudery a kombinují v útočném pásmu.
48:06'
Šťastného laxní přihrávku sebral za brankou Musil a vyhazuje až za Růžičkovu branku.
47'
Hostující kouč Patera po přesilovkovém gólu Růžičky neudržel nervy a byl vykázán ze střídačky, 1:0
47:47'
Oceláři získali za svou brankou puk a Marcinko vyhazuje přes všechny čáry.
47:36'
Za podrážení je vyloučen Erik Hrňa (TRI). Bude se hrát 8 sekund ve čtyřech a pak bude pokračovat přesilovka hostů.
47:10'
Ihned po rozehrávce byl ve velké šanci Vrána, který Růžičku nepřekonal. Následně rozhodčí signalizují další trest – tentokrát pro domácího hráče.
47:00'
Hostující hráčská lavice teď inkasovala desetiminutový osobní trest, pravděpodobně za příliš vehementní protesty jednoho z trenérů Pavla Patery, který byl vykázán z hráčské lavice. Budeme pokračovat klasickou početní výhodou Ocelářů, která bude trvat ještě 44 sekund.
47:00'
Třinec právě vstřelil branku!
Nedáš dostaneš! Oceláři přežili obrovskou šanci Bičevskise a gól padl na druhé straně. Ze svého prostoru na vrcholu levého kruhu prostřelil Jana Růžičku MARTIN RŮŽIČKA. Oceláři tak využívají přesilovku pět na tři a budou hrát ještě 44 sekund klasické přesilové hry. Asistence: Michael Špaček. Stav utkání 1:0.
46:28'
Oceláři kombinovali v útočném pásmu, ale po nepřesné přihrávce mezi Stránským a Hrňou ujel do samostatného úniku ve třech Bičevskis! Puk po kličce lotyšského útočníka zůstal v Kacetlově brankovišti, odkud jej Oceláři vyčistili.
45:44'
Martin Růžička byl při manévru s pukem ve středním pásmu podražen Jakubem Strnadem (MBL) a domácí budou hrát až 89 sekund přesilovku pět na tři.
45:30'
Oceláři kombinovali v útočném pásmu, ale Stránskému nevyšla přihrávka zpoza branky a hosté vyhazují.
45:13'
Vyloučeným je Pavel Kousal (MBL) za faul kolenem.
45:01'
Kundrátek byl zasažen u své střídačky kolenem a hosté budou hrát první oslabení v utkání.
44'
Při hře ve čtyřech se dostal do šance Vrána. Růžička hosty podržel
44:44'
Na útočnou stranu opět našlápl Michal Kovařčík, ale na pravé straně mu dřív najel do útočného pásma jeho bratr Ondřej.
44:15'
Na třinecké straně se rýsovala akce dva na jednoho Rodewalda se Špačkem, ale do pokusu o kličku kanadského útočníka skočil Šidlík a odvezl puk mimo nebezpečný prostor.
43:47'
Víc prostoru na ledě se teď líbilo Petr Vránovi, který si nabruslil z pravé strany do zakončení. Mířil nad pravý beton Jana Růžičky, ale hostující brankář puk zastavil.
43:11'
Po vzájemném osekávání před Růžičkovou brankou je vyloučen Matěj Stránský (TRI) a Jan Stránský (MBL). Oba hráči shodně za krosček.
43:05'
Martin Růžička využil prostoru, který se vytvořil před Janem Růžičkou po srážce hráčů. Nabruslil si na osu na slot, odkud jeho pokus zlikvidoval Růžička vyrážečkou.
42:56'
Miloš Roman projel celým středním pásmem s pukem na holi, zatáhl jej do útočné třetiny, odkud jej na Růžičku nahodil Hrehorčák. Vhazuje se před mladoboleslavskou brankou.
42:28'
Další zakázané uvolnění Mladé Boleslavi, byť to vypadalo, že Flynn bude u puku dřív než Gernát. Opět se vhazuje před Růžičkou.
42:13'
Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se bude opět u Růžičky.
41:58'
Domácí jsou na začátku třetí třetiny aktivnější. Po nahození Kundrátka od modré přikrývá puk Růžička a vhazovat se bude opět u hostující branky.
41:13'
Oceláři pobyli v útočném pásmu, ale po ztrátě puku Vránou hrozila nebezpečná situace od Kotaly před Kacetlem. Puk ale za brankou získal Adámek a rozehrál opět na druhou stranu.
40:29'
Přihrávka rukou Ocelářů v útočném pásmu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
40:08'
První přerušení po zákroku Jana Růžičky.
40:01'
Úvodní buly třetí třetiny si zase vzal po svůj patronát rozhodčí Hodek. Jako už dvakrát před tím zkřížili hole Vrána s Ciencialou. Vítězem byl tentokrát Cienciala, ale u puku byl první Martin Růžička.
40:01'
Začala třetí třetina.
Minutu před koncem druhé přestávky se vracejí všichni aktéři zpět na ledovou plochu. Za chvíli budeme pokračovat.
Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku 12:19
Střely mimo 5:5
Zblokované střely 10:11
Hity 10:6
Vhazování 24:16
Trestné minuty 4:0
Třetí třetina bude pokračovat ve 20:45.
Ani ve druhé dvacetiminutovce gól nepadl, a tak čekání na branku trvá v sedmém semifinále už čtyřicet minut. Mnoho vyložených šancí jsme ve druhé třetině neviděli. Hosté se dočkali, na rozdíl od Ocelářů, prvních dvou přesilovek v zápase a v početních výhodách si pár nebezpečných střeleckých pozic vypracovali. Na druhé straně zmiňme střely Draveckého, Špačka nebo promáchnutí Hrni z předbrankového prostoru. Dvacet minut před vypršením normální hrací doby mají oba týmy k postupu do finále stejně blízko či daleko.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:59'
Vrána ukořistil puk v obranném pásmu od Ciencialy, ale na založení útočné akce v útočné třetině už mu čas nezbude.
39:48'
Po srážce Musila se Šťastným další puk mezi střídačkami a další vhazování ve středním pásmu.
39:38'
Oceláři chtěli po vyhraném buly rychle přesunout hru do útočného pásma, ale po odskoku puku, který skončil na střídačce, bude následovat ještě jedno vhazování v neutrální třetině.
39:33'
Hrbasovu střelu nepříjemně pro Kacetla tečoval jeden z bránících kolegů před ním. Poté ještě po nedůrazném vyhození Gernáta získali hosté vhazování před třineckou brankou.
39:01'
Jan Stránský zatáhl puk do útočného pásma a následně si Strnada našel Gernát a akce hostů na chvíli končí.
38:23'
Stránský zatáhl puk do útočného pásma spolu s Rodewaldem, ale střelu třineckého Stránského zablokovala mladoboleslavská obrana a k dorážce se domácí nedostali.
37:36'
Hra se teď přelévala ze strany na stranu. Po chybné přihrávce Ocelářů v útočném pásmu se dostali hosté do situace dva na jednoho, kterou jemným zákrokem betonem zlikvidoval Kacetl.
36:38'
Po aktivitě Draveckého se Špačkem přerušuje hru Jan Růžička a vhazuje se v útočném pásmu Třince.
36:16'
Hrňa se Špačkem neúspěšně bojovali o puk za Růžičkovou brankou. Na druhou stranu táhl útok Kotala, následně velmi nepřesně střílel Ševc.
35:43'
Strnadovo přizvednutí Pláňkovy přihrávky končí na mladoboleslavské střídačce. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
34:43'
Hosté kombinovali v útočném pásmu, ale Claireauxovu pobídku před Kacetla na teč nevyužil Bičevskis. Následně, když už Oceláři byli kompletní, se hosté zbavili pásma nepřesnou přihrávkou.
33:53'
Kotala se snažil nahrnout puk zpoza branky před třinecké brankoviště, odkud okamžitě prostor čistil Roman.
33:11'
Přes Šťastného teď šly dvě akce hostů. Nejprve kombinace a pak střela z první z pravého kruhu. Druhou situaci zablokoval Doudera a následně třinecký obránce vyhazuje.
32:39'
Druhým vyloučeným na třinecké straně je Tomáš Kundrátek (TRI), který je vyloučen za nedovolené bránění brankáře Růžičky, byť to vypadalo, že byl v souboji s hostujícím bránícím Strnadem. Nicméně na programu bude po komerční přestávce druhá přesilovka Mladé Boleslavi.
32:19'
Špaček si vybruslil s pukem na holi na levý kruh, odkud měl s jeho zakončením Růžička dost práce. Kotouč odskákal těsně mimo mladoboleslavskou branku.
31:50'
Marcinko dostal na konec třineckého pobytu v útočném pásmu tvrdou ránu o mantinel od Bičevskise. Hosté na druhé straně promarnili rýsující se akci tři na jednoho.
31:02'
Marcinko nahrnul puk zpoza branky před Růžičkovo brankoviště, odkud ve velké šanci minul Hrňa!
30:51'
Po srážce holí Vrány a Najmana končí puk v ochranné síti za Růžičkovou brankou. Vhazování v obranném pásmu bruslařů.
30:34'
Oceláři teď rychle přenesli hru od vlastní branky, až k Růžičkovi, který přerušuje. Kotouč šel z hole Kundrátka přes Rodewalda k mladoboleslavskému brankáři, který kotouč přikryl.
29:43'
Dravecký si sjel s pukem na holi od levého hrazení k zakončení bekhendem z vrcholu kruhu a Růžička musel předvést výborný zákrok betonem.
29:23'
Teď trochu hra nepřesností. Ani jeden tým nepobývá v útočném pásmu déle než v jednotkách sekund.
28'
Hostující gólman Růžička si pohrál s kotoučem i forčekujícím Hrehorčákem
28:44'
Oceláři pobyli trochu v útočném pásmu, ale Gernátovu přihrávku zpoza branky na najíždějícího Růžičku zablokoval Bičevskis. Oceláři se pak snažili hru rychle vrátit před Jana Růžičku, ale při přechodu do útočného pásma byli v ofsajdu. Vhazovat se bude po komerční přestávce.
28:17'
Oceláři jsou kompletní a kombinují v útočném pásmu. Puk šel přes celou šíři třetiny od Kundrátka na Růžičku a pak na Vránu, který byl před brankou, ale kombinace už byla moc vyšperkovaná a neměla šanci uspět.
27:17'
Jan Růžička trochu zariskoval, ale ukázal zdravé sebevědomí s pukem na holi kolem své branky. Na druhé straně pak byl v dobré šanci na pravém kruhu Claireaux, ale jeho střelu kryje na hrudi Kacetl.
27:04'
Závar před Kacetlem, puk vyplaval před odkrytým třineckým brankoviště, odkud jej na stranu odpaluje Vrána.
26:42'
Šťastný ve středním pásmu trochu lacině ztratil puk a trochu času pro Oceláře následně pošetřil Dravecký.
26:19'
Ofsajd hostů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
26:06'
Gernát získal v rohu puk před Jääskeläinenem a vyhazuje přes všechny čáry.
25:51'
Máme zde první vyloučení v utkání. Po sekyře z třineckého obranného pásma je vyloučen Jan Jaroměřský (TRI). První přesilovou hru tak budou mít na svém kontě hokejisté z Mladé Boleslavi.
25:44'
Oceláři vyhráli buly a Kundrátek poslal puk za Růžičkovu branku ze středního pásma. Následně Třinečtí udělali před Růžičkou trochu vzruchu, ale žádná šance z toho nebyla.
25:10'
Kundrátek se s tím po buly nemazal a poslal puk na zakázané uvolnění. Opět se bude vhazovat před třineckou brankou.
25:03'
Čtvrtá třinecká formace se nedostala do kombinace v útočném pásmu, Šťastný puk získal před Draveckým. Následně hosté zatáhli hru na druhou stranu a po Šťastného pokusu přerušuje hru Kacetl.
24:35'
Kacetl si připisuje další zákrok proti střele z levého křídla a další vhazování tak bude opět před jeho brankou.
24:25'
Hosté zahrozili v útočném pásmu, ale Najmanova střela byla zblokována.
24:02'
Icing Třince po čase stěhuje hru před Kacetla.
23:44'
Po nedůsledné rozehrávce Šidlíka, získala puk v útočném pásmu první třinecká formace, ale ke střeleckému ohrožení Růžičkovy branky se nedostala.
23:17'
Marcinko před Bičevskisem ve středním pásmu zasáhl puk rukou, následně hrál Hrňa, je z toho tedy technický přestupek a vhazování ve středním pásmu.
22:51'
Čtvrtá třinecká formace bojovala za Růžičkovou brankou o puk, z rohu vyjel s pukem na holi Roman, ale před brankou mu puk okamžitě uzmul Kotala.
22:21'
Puk v ochranné síti za Kacetlem, vhazuje se až ve středním pásmu.
22:03'
Špačkova formace teď ustupovala a vytahovala hru z vlastní třetiny před pokusy Bičevskisovy formace založil hru před Kacetlem.
21:12'
Po aktivitě domácích pobyli v útočném pásmu i hosté, ale Pláněk byl při couvání před Hrňou už za modrou čárou.
20:38'
Oceláři získali puk, Růžička zpoza branky nabil Adámkovi, ale tomu střela nesedla. Následně chtěl obkroužit branku a poslat puk za vyjetého Růžičku, ale kotouč mu sjel do strany.
20:01'
Stejně jako v první třetině se vhazuje mezi hole Vrány a Ciencialy. Tentokrát po buly Oldřicha Hejduka získali puk Oceláři.
20:01'
Začala druhá třetina.
Na led se vracejí první aktéři dnešního klání, hlavní rozhodčí. Druhá třetina utkání začne za minutu a půl.
Statistiky po první třetině:

Střely na branku 8:11
Střely mimo 4:2
Zblokované střely 5:6
Hity 5:3
Vhazování 12:7
Trestné minuty 0:0
Druhá třetina bude pokračovat cca v 19:56.
Oceláři to ještě se závěrečnou sirénou zkusili. Marcinko vyhrál buly, přes Kundrátka se puk dostal k zakončujícímu Matěji Stránskému, který netrefil Růžičkovu branku.

První třetina byla opatrná, přesto jsme pár interesantních okamžiků viděli. Hosté skórovali ze závaru před brankou Kacetla, ale Bičevskisova branka byla odvolána po trenérské výzvě Třince. Mladoboleslavští si kromě této situce vyrobili ještě několik nebezpečných situací před Kacetlem, zmiňme třeba nájezd Kotaly ze strany v předposlední minutě. Největší šanci Ocelářů spálil Rodewald, který svůj samostatný průnik nasměroval do tyče.
20:00'
První třetina skončila.
19:58'
Vrána vyhrál ve středním pásmu buly, Růžička ještě vysunul Matěje Stránského, který neměl rychlost ani čas, tak to zkusil na sílu. Jan Růžička měl s jeho pokusem práci. Ještě jedno vhazování v první třetině.
19:51'
Ofsajd Ocelářů. Ještě jedno vhazování ve středním pásmu.
19:38'
Rodewald byl nastartovaný na ose kluziště po přihrávce Kundrátka, ale ještě hledal na levém křídle Hrňu a přihrávka mu nevyšla.
19:21'
Icing Třince. Hra se vrací před Kacetla.
19:02'
Fillmanovo nahození od modré před Kacetlem nebezpečně tečoval Strnad, puk však mířil mimo třineckou branku.
18:57'
Kotala postupoval osamocen na třineckou branku z levé strany, ale zakončení mezi Kacetlovy betony mu nevyšlo, následně ještě dorážel Šťastný. Domácí brankář následně vleže posunul branku a hra je přerušená.
18:40'
Kotala nastartoval Šťastného, ale Doudera s Romanem hosty rychle dostali z obranného pásma Ocelářů.
18:23'
První třinecká formace pobyla na chvíli v útočném pásmu proti třetí mladoboleslavské, ale do střelecké pozice se domácí hráči nedostali.
17:37'
Hrňa s Marcinkem na chvíli bojovali v útočném pásmu, Oceláři však ztratili puk. Následně za brankou nedůsledně rozehrál Adámek a nahození Jana Stránského kryje pro jistotu Kacetl.
17:12'
Kacetl rychle rozehrál ve vlastním pásmu, ale puk se dostal pouze na modrou k Dlapovi. Jeho střelu vyrazil buď Kacetl, nebo trefila Flynna. Následně Kacetl čelil dorážce Najmana, kterou dokázal z bezprostřední blízkosti pokrýt.
16:37'
Pláněk nahazoval ze středního pásma a je z toho icing. Hra se stěhuje před Růžičku.
16:20'
Hra se teď dvakrát přelévala ze strany na stranu. Nejprve mladoboleslavské straně zhatila dobrou přihrávku do druhé vlny na Ševce nepřesná přihrávka, která vygenerovala akci tři na dva na třinecké straně. Vrána však z pravé strany našel přihrávkou pouze beton Růžičky.
15:31'
Kacetl sebral vysoké nahození od Dlapy ze středního pásma a Oceláři rychle vytáhli hru zase do středního pásma.
14'
Rodewald proklouzl mezi hostujícími beky a nastřelil tyčku
14:46'
Hrehorčák zblokoval Pláňkovu střelu a Oceláři rychle otočili hru. Dravecký prakticky z rohu nepříjemně nahazoval na Růžičku, který puk vyrazil před sebe. Hrehorčák se k dorážce nedostal.
14:05'
Kundrátek se snažil prošťouchnout puk do útočného pásma, ale Hrňa se k němu neprobil. Na druhou stranu zavezl puk Kousal, ale utopil se s ním v rohu. Domácí obrana jej pokryla.
13'
Ocelářům vyšla challenge! Hostující gól byl odvolán kvůli nedovolenému počínání Stránského
13:25'
Do samostatného nájezdu se dostal Rodewald. Jeho pokus byl z třineckého pohledu nadějný, ale orazítkoval pouze tyč.
12:59'
Oceláři vyhráli buly ve vlastním pásmu, ale museli dvakrát vytahovat hru do středního pásma. Hosté jsou aktivní směrem dopředu. Při druhém pokusu to vypadalo, že se do úniku dostane Vrána.
12:38'
Hosté se vrátili s aktivitou do útočného pásma. Pláněk nahazoval od modré, pro Kacetla to byla lahůdka. Hra je přerušená a pokračovat se bude po další pauze, tentokrát komerční.
12:12'
Po nedovoleném bránění brankáři je hra vykázána do středního pásma.
Rozhodčí nakonec uznali třineckou námitku a branka není uznána. Ze zpomalených záběrů to vypadá, že Jan Stránský bránil v brankovišti postavenému Kacetlovi v zákroku. Hra pokračuje za bezbrankového stavu, Ocelářům zůstává trenérská výzvy i time-out.
Rozhodování hlavních rozhodčích probíhá už několik minut. Vypadá to, že klíčovou je aktivita Jana Stránského na hraně brankoviště.
12:12'
Hosté vstřelili první branku, ale Oceláři využili trenérské výzvy k posouzení pravidel o brankovišti a nedovoleném bránění brankáři při vstřelení branky.
11:27'
Fillmanovu střelu zblokoval před Kacetlem Adámek a Oceláři vyndávají hru do středního pásma.
11:03'
Kousal zavezl puk do útočného pásma, ale následně jej poslal nazdařbůh před třineckou brankou, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
10:37'
Oceláři vyhráli buly ve vlastnímu pásmu a od Gernáta před Rodewalda se dostává puk na zadní hrazení.
10:16'
Šidlík sebral na modré puk a poslal jej na Kacetlovu branku. Domácí brankář viděl, ale Najman nebyl dalek toho, aby do střely vložil hůl.
10:05'
Kundrátkova střela od modré byla ztečovaná mimo Růžičkovu branku. Následně je pískán ofsajd, po kterém se domácí vehementně rozčilují, nic jim to však není platné. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.
09:39'
Adámek získal za brankou puk a přes Růžičku se snažili Oceláři rychle vysunout Matěje Stránského, ale domácí útočník ztroskotal na Ševcovi.
09:08'
Boleslav drží puk za vlastní brankou a oba týmy střídají.
08:10'
Závar před třineckou brankou udělali Šťastný s Ciencialou, ale ani jeden se nedostal k zakončení. Třinečtí hráči zablokovali pokusy na Kacetlovu branku.
07:46'
Kundrátek střelou od modré vyrazil Kousalovi hůl, ale Špaček se následně nedostal k puku.
06:57'
Flynn zavezl puk do útočného pásma, následně se mu snažil Kousal prostrčit puk, ale mladoboleslavský útočník dostal přihrávku na paty a následně zakončoval z velkého úhlu.
05:56'
Po Dlapově slabém nahození získali Oceláři puk a čtvrtá formace rychle otočila hru do útočného pásma. Krátký pobyt Třince před brankářem Růžičkou končí blokovanou střelou Hrehorčáka.
05:23'
Ofsajd Ocelářů, vhazuje se ve středním pásmu.
05:07'
Hrbas po buly byl první u puku na modré čáře a přes blok dvou třineckých hráčů zkusil poslat puk na branku. Kacetl nic neviděl, ale kotouč nebyl přesný.
04:58'
Přihrávku Michala Kovařčíka jeho bratr nestihl dojet a je z toho icing. Hosté nasazují pro vhazování v útočném pásmu první formaci.
04:20'
Rodewald vysunul najíždějícího z druhé vlny Douderu, ale jeho střelu po zemi neměl problém Růžička zbrzdit.
03:48'
Hrehorčák bojoval v útočném pásmu o puk, vypadalo to, že byl lehce potažen, ale rozhodčí jsou v klidu. Po centru před branku domácí ztrácí puk.
03:05'
Adámek posunul hru za jízdy do levé strany na Matěje Stránského, který následně střílel z útočného pásma, naneštěstí pro Třinec nepřesně.
02:28'
Ciencialova formace zabruslila do útočného pásma, ale Šťastný za brankou ztratil puk a Oceláři rychle vytahují hru ven.
02:13'
Třinečtí dobře napadali v útočném pásmu. Z osy kluziště poslal puk na branku Dravecký, následně střílel od modré z první Doudera, ale Růžička kryje.
01:40'
Vysokou Kundrátkovu přihrávku na Michala Kovařčíka do jízdy vysokou holí ve středním pásmu blokoval Jääskeläinen. Domácí ale posílají puk do útočného pásma.
00:57'
Hosté pobyli chvíli v útočném pásmu, ale Marcinko vybojoval puk u mantinelu a obloukem poslal do středního pásma.
00:35'
První střelu Martina Růžičky kryje jeho jmenovec Jan. Bude se vhazovat po levé ruce mladoboleslavského brankáře.
00:18'
Růžička na vlastní modré získal puk, vypadalo to, že by se mohl dostat do šance, ale puk mu ujel. Hosté rychle otáčejí hru.
00:01'
Úvodní buly sedmého semifinále hodil mezi hole Petra Vrány a Davida Ciencialy rozhodčí Pavel Hodek. První vhazování vyhrál hostující první centr.
00:01'
Utkání právě začalo.
Hráči Mladé Boleslavi jsou již nastoupeni na modré čáře, na led za chrlení ohňů nastupují i domácí hráči.
Utkání začne asi za čtyři minuty. Hlavní rozhodčí zkoušejí funkčnost systému na coach's challenge, na kostce běží soupisky obou týmů pro utkání číslo sedm semifinálové série.
Při pohledu na sestavy obou týmů vidíme, že trenérské duo Rulík – Patera, trenéři týmu BK Mladá Boleslav neudělali před dnešním zápasem žádnou změnu, tým nastupuje v identické sestavě jako v utkání číslo šest. Trenér domácího týmu HC Oceláři Třinec Václav Varaďa poskládal obrannou sedmičku stejně jako v úterý, ale udělal změny v útoku. První a čtvrtý útok zůstává beze změn, do sestavy se vrací po zranění Ondřej Kovařčík a mimo hru je tentokrát Kurovský. Bratři Kovařčíkové vytvoří třetí útok se Špačkem a Kanaďan Rodewald bude hrát na křídle Marcinkovy formace místo Kurovského.
Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Štěpánek) – Gernát, M. Doudera, M. Adámek, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský, Freibergs – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Rodewald, Marcinko, Hrňa – O. Kovařčík, Špaček, M. Kovařčík – Dravecký (A), Miloš Roman, Hrehorčák.

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Krošelj) – Hrbas, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Šidlík – Kotala, Cienciala, Šťastný – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský – Jääskeläinen, A. Zbořil (A), Claireaux – Flynn, Najman, P. Kousal.

Rozhodčí: Hodek, Hejduk – Lhotský, J. Svoboda.
Bilance v sedmých zápasech

Třinečtí Oceláři nastoupí dnes k osmému rozhodujícímu zápasu série play off hrané na čtyři vítězné zápasy, tedy k osmému zápasu číslo sedm. Jejich dosavadní bilance je 4:3. Doma nastoupí k šestému zápasu, zatím mají bilanci 4:1.

1) ČF 2004 Zlín – Třinec 2:0
2) ČF 2007 Liberec – Třinec 4:2
3) SF 2011 Třinec – Slavia Praha 5:2
4) ČF 2013 Třinec – Sparta Praha 5:0
5) F 2015 Třinec – Litvínov 0:2
6) ČF 2018 Třinec – Pardubice 8:1
7) SF 2019 Třinec – Plzeň 5:1

Mladoboleslavští hokejisté dnes ochutnají atmosféru sedmého zápasu play off poprvé ve své klubové historii.
Ohlasy z třinecké střídačky

„Průběh byl velmi vyrovnaný a rozhodly speciální týmy. Měli jsme docela dost přesilových her, jenže v nich jsme si nepomohli, spíše byly kontraproduktivní. V jedné jsme dostali rozhodující gól,“ žehral na sehrané přesilové hry, které do té doby byly výstavní disciplínou Ocelářů, trenér Varaďa. „Třetí třetina byla z našeho pohledu asi nejlepší, přesto se nám nepodařilo vyrovnat a inkasovali jsme do prázdné branky,“ pochválil kouč Varaďa, který tak bude připravovat Oceláře ke třetímu zápasu číslo sedm při svém působení pod Javorovým, svůj tým. „Sedmý zápas jsem hrál jen jednou v životě a povedlo se mi ho vyhrát. Doufám, že v tom budu pokračovat. Jestli tam bude nějaká nervozita, tak je to možné. Myslím ale, že každý z našeho týmu se s tím popere a udělá maximum proto, aby se vyhrálo. Jsme v tomto směru pozitivní. Prostě budeme makat,“ popsal specifikum ultimátních zápasů Matěj Stránský, který je před rozhodujícím zápasem optimistou.

Bilance v Generali Česká play off: 10 zápasů, 7/3, skóre 32:15
Bilance doma: 5 zápasů, 4/1, skóre 18:5
Nejproduktivnější hráč: Matěj Stránský 11 (3+8)
Nejlepší střelec: Martin Růžička 7
Nejlepší nahrávač: Michael Špaček, Petr Vrána, Matěj Stránský všichni 8
Nejproduktivnější obránce: Ralfs Freibergs 5 (2+3)
Vítězné góly: Martin Růžička 4
Góly v přesilovce: Matěj Stránský, Erik Hrňa, Michal Kovařčík, Martin Růžička všichni 2
Body v přesilovce: Erik Hrňa, Martin Růžička, Matěj Stránský všichni 5 (2+3)
Statistiky brankáře: Ondřej Kacetl 10 z. – 7/3, úsp. 95,22 %, prům. 1,31 g/z, 3 SO
Ohlasy z mladoboleslavské střídačky

Mladoboleslavští hokejisté až v šestém zápase poprvé otevřeli skóre utkání. „Konečně jsme vstoupili do zápasu úvodní brankou, i když první třetina byla vyrovnaná,“ kvitoval tuhle změnu v zažitém schématu trenér Patera. Ten také ocenil mladíky v sestavě, zejména Najmana s Kousalem, kterým se dosud v play off nevedlo tolik bodově: „Jsme rádi, že se prosadili mladí kluci, ale oni hrají celé play off dobře a dneska to potvrdili góly.“ Právě jeden ze jmenovaných, Ondřej Najman, který měl lví podíl na třetí boleslavské výhře, svůj příspěvek komentoval takto: „Jsem moc rád, že se to podařilo v tomhle zápase. Myslím si ale, že všichni kluci podali skvělý výkon. Zrovna dneska to napadalo nám, jindy to rozhodla jiná lajna.“ Nepřeceňuje svůj podíl na vítězství skromný útočník bruslařů.

Bilance v Generali Česká play off: 10 zápasů, 7/3, skóre 27:17
Bilance venku: 5 zápasů, 3/2, skóre 12:11
Nejproduktivnější hráč: Jakub Kotala 10 (6+4)
Nejlepší střelec: Jakub Kotala 6
Nejlepší nahrávač: Martin Ševc, David Šťastný oba 5
Nejproduktivnější obránce: Martin Ševc 7 (2+5)
Vítězné góly: Jakub Kotala 2
Góly v přesilovce: Jakub Kotala 4
Body v přesilovce: Jakub Kotala 5 (4+1)
Statistiky brankáře: Jan Růžička 10 z. – 7/3, úsp. 93,95 %, prům. 1,71 g/z, 2 SO
Dosavadní zápasy semifinálové série

Semifinálové klání mezi třineckými Oceláři a bruslaři z Mladé Boleslavi i nadále je velice vyrovnané. Série je vyrovnaná 3:3 na vítězná utkání, Oceláři vedou 12:11 na vstřelené góly, na střelecké pokusy jsou zase mírně vepředu čtvrteční hosté, tedy hráči Mladé Boleslavi – 165:156. Z uvedeného je patrné, že se jedná o velice vyrovnaná a opatrná střetnutí, vždyť průměrně nepadají ani čtyři branky dohromady na zápas! V posledních dvou zápasech si podrželi výhodu domácího ledu nejprve Oceláři, kteří po poctivém výkonu zvítězili doma 3:0, a následně hráči Mladé Boleslavi, kteří udolali Slezany v poměru 4:2, byť svěřenci Václava Varadi při jednobrankovém rozdílu v závěru zle dotírali. Vyrovnaný souboj tak dospěl do cílové roviny, po níž už nebude šance na reparát…

3. dubna 2021: HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky:
26. Martin Růžička (P. Vrána, Hrňa), 29. M. Kovařčík (Freibergs, Martin Růžička)

4. dubna 2021: HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky:
9. Rodewald (Jaroměřský, M. Špaček) – 15. Strnad (J. Stránský, Ševc), 31. Bičevskis (Strnad), 33. Bernad (Jääskeläinen)

7. dubna 2021: BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky:
29. Šťastný (Šidlík, Kotala) – 2. Rodewald (M. Špaček, M. Kovařčík), 13. Martin Růžička (M. Stránský, P. Vrána), 39. Miloš Roman (Dravecký)

8. dubna 2021: BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky:
17. Jääskeläinen (Hrbas, Fillman), 26. Cienciala (Šťastný, Kotala), 59. Ševc (Hrbas, J. Stránský) – 6. M. Stránský (Kundrátek)

11. dubna 2021: HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky:
6. Martin Růžička (D. Musil, M. Stránský), 24. P. Vrána (M. Stránský, Martin Růžička), 37. M. Špaček (M. Adámek, D. Musil)

13. dubna 2021: BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky:
15. Kotala (D. Šťastný, Pláněk), 35. P. Kousal (O. Najman), 40. O. Najman (Pláněk, Dlapa), 60. P. Kousal – 30. Martin Růžička (Jaroměřský), 50. Freibergs (P. Vrána, M. Stránský)
Je to tady! Zápas, při němž už není kam couvnout. Zápas, v němž se rozhodne o postupujícím do finále, a o tom, komu skončí sezóna. Utkání číslo sedm v sérii play off na čtyři vítězné zápasy. Utkání, které může trvat „nekonečně“. Sedmé utkání semifinálové série mezi týmy HC Oceláři Třinec a BK Mladá Boleslav bude hostit – nepočítáme-li oba týmy, novináře a zástupce partnerů – liduprázdná WERK ARENA a hraje se ve čtvrtek 15. dubna 2021 v 19 hodin. Utkání bude přenášet O2 TV Sport, případně jej můžete sledovat díky našemu textovému online přenosu.

Jak bylo zmíněno, zápas určitě nerozhodnou nájezdy. Pokud rozřešení nepřijde v normální hrací době, bude se pokračovat dvacetiminutovým prodloužením s pěti hráči na obou stranách až do úplného rozhodnutí, tedy do vstřelení vítězného gólu. Oceláři hráli dva zápasy, které délkou překročily do druhého prodloužení. Naposledy v pátém finále 2019, delší bylo ale utkání číslo pět čtvrtfinálové série 2017 mezi Třincem a Chomutovem, které rozhodl aktuálně hráč Mladé Boleslavi David Cienciala v čase 88:28. Mladoboleslavští nemají zkušenosti ani s dlouze prodlužovanými zápasy play off, ani se zápasy číslo sedm – v play off žádný takový nehráli, pouze v baráži dva (v roce 2011 vítězně s Ústí nad Labem a o rok později prohráli s Chomutovem).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.


Tabulka 2022/2023
Z V VP PP P Skóre B
1. Pardubice 52 29 8 5 10 159:110 108
2. Vítkovice 52 28 4 10 10 159:122 102
3. Sparta 52 28 6 3 15 155:122 99
4. Mountfield 52 23 7 5 17 141:124 88
5. Liberec 52 19 10 10 13 156:129 87
6. Třinec 52 21 5 7 19 149:121 80
7. Brno 52 19 6 3 24 134:150 72
8. Olomouc 52 19 6 2 25 121:141 71
9. K. Vary 52 19 4 3 26 129:163 68
10. M. Boleslav 52 15 7 8 22 116:128 67
11. Litvínov 52 15 7 8 22 137:144 67
12. Plzeň 52 15 6 8 23 127:146 65
13. Č. Budějovice 52 15 5 6 26 132:158 61
14. Kladno 52 15 3 6 28 122:179 57
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Baráž
Články odjinud